PDA

צפייה בגרסה מלאה : ארדואינו כבקר תעשייתי למכונת ואקום

elibaba
10-06-15, 09:14
אני בתהליך של הפיכת מכונת ואקום פורמינג ידנית לאוטומטית, והטריגר הוא שכל טיימר תעשייתי מסכן עולה כ 500 ש"ח בארץ :confused:

חשבתי להשתמש בארדואינו כדי לבצע את האוטומציה של המכונה. סייקל הפעולה שלה הוא כדלקמן :

מצב התחלתי - בוכנת אוויר של במת התבנית במצב סגור, הבמה למטה.
בוכנות אוויר של התנור (דו צדדייות) סגורות, התנור במצב אחורי.
ברז ואקום סגור.
מסגרת תפיסת פלטת הפלסטיק פתוחה - מצב עליון.

המפעיל מניח פלטת פלסטיק על המכונה. לוחץ כפתור.

עכשיו מתחיל הסייקל (פשוט במתכוון , יש אפשרויות שליטה נוספות כמו טמפ' וכו') :

1. מסגרת תפיסת הפלסטיק יורדת.
2. ברז אוויר לבוכנות התנור נפתח בכיוון 1, תנור (מערך שטוח של גופי חימום) נוסע קדימה מעל הפלסטיק עד גובל מיקרוסוויץ' ומחמם אותו למשך זמן שנקבע בטיימר 1.
3. נגמר הזמן של טיימר 1. ברז אוויר לבוכנות התנור נפתח לכיוון 2 והתנור נוסע אחורה עד גובל מיקרוסוויץ'.
4. ברז אוויר נפתח לבמת התבנית והתבנית עולה כנגד הפלסטיק הרך (כנ"ל מוגבלת בעלייה על גובל מיקרוסוויץ'). במקביל נפתח ברז ואקום. כל זה נשאר למשך זמן שקבוע בטיימר 2. הפלסטיק הרך נצמד לתבנית ומקבל צורה.
5. אופציונלי - מופעלים מאווררי קירור והתזת מים למשך זמן שנקבע בטיימר 3.
6. נגמר טיימר 2. הבמה יורדת חזרה והואקום מופסק. מסגרת תפיסת הפלסטיק עולה והחלק מחולץ.

עכשו שאלות :
כמה מסובך ליישם את זה בארדואינו ?
איך אני מגשר על מתח 340V של המכונה לארדואינו שעובד 5V ?
איך אני שולט בארדואינו על הברזים החשמליים לאוויר שמן הסתם עובדים במתח גבוה יותר ?

האם ערכה כזו זה מה שאני צריך ?

http://www.ebay.com/itm/New-Ultimate-UNO-R3-Starter-Kit-for-Arduino-1602-LCD-Servo-Motor-LED-Relay-RTC-/361311870961?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item541fdd9ff1

האם זה מספיק רובסטי ליישום תעשייתי ?

מוני אורבך
10-06-15, 09:49
אני מציע לך לרדת מזה ומהר.
מדובר פה על חיי אדם ופציעות ותאונות עבודה.
כל עוד זה לא קורה יופי, אבל כשזה קורה, את תהיה במצב מאוד מאוד בעיתי.
ארדואינו יכול לעשות זאת אין ספק, אבל הוא ממש לא רובסטי.
אם הוא יתקלקל באמצע יום עבודה זה עוד סביר (רק יעלה בעלות זמן ההחלפה)
אבל אם יתקלקל ויפעיל בוכנה על אדם ויגרום לתאונה...
רד מזה, ומהר.

elibaba
10-06-15, 12:22
אני מקבל את העמדה, אבל במקרה הספציפי הנ"ל אין סיכון גבוה.
הכי גרוע זה שהתנור למשל יתנגש בתבנית כי היא לא ירדה קודם, אין פה פציעה (לחץ האוויר שהמכונה עובדת עליו הוא 10 PSI)

הארדואינו עד כדי כך לא אמין בהשוואה לטיימרים ?

lizard
10-06-15, 12:40
כתבתי תשובה מושקעת אבל היא נמחקה.
בקצרה, כן הוא יכול. אתה צריך לעשות רשימה שלכל הצרכנים, אלו שמקבלים פיקוד ורשימה של כל הרכיבים שאומרים לארדואינו מה המצב. ברשימה את רושם זרם ומתח. אחרי זה אתה מחפש רכיבי ארדואינו שיפעילו את הרכיבים שרשמת. הארדורינו לא מחובר ישירות לצרכנים. אולי רק למיקרוסוויצים

zerez
10-06-15, 16:20
ארדוינו עושה דבר כזה בקלות אבל הוא לא בנוי לעבוד בסביבה תעשייתית ים רעשים מכניים ואולי טמפרטורות ולחות גבוהה.
500 שקל לבקר תעשייתי זה סביר בהחלט, מערכת ארדוינו לא תצא לך הרבה יותר זולה אבל פחות טובה והרבה פחות אמינה.
הצעה שלי לך על בקר.

elitkh
10-06-15, 16:59
אם אתה מתמצא בתכנות PLC-קנה אחד ב EBAY.
כדי מתג 340V אתה צריך להשתמש בממסר (RELAY).
כמה OUTPUT אתה צריך? (יש לי PLC של KEYENCE שאני לא צריך, יכול למכור לך במחיר סביר)

elibaba
10-06-15, 23:42
קודם כל תודה על התשובות.
500 שקל זה לא לבקר, זה כולה לטיימר מסכן עם מחבר 8 פינים מאחורה, בינתיים מצאתי באינטרנט אותו ב 20 דולר אז כבר חסכתי....

לתכנת PLC אני לא יודע, אבל רציתי לדעת האם ואיך מתכנתים טיימרים בארדואינו כך שיהיו נשלטים מבחוץ ולא באמצעות תוכנה (למשל עם לחיצים שמעלים ומורידים את הזמן של הטיימר ומציגים את הזמן הקבוע + ספירה לאחור על LCD)

lizard
11-06-15, 07:09
זה לכתוב תוכנה שתעשה את זה ורכיבים שיעשו מה שאתה רוצה. לא מסובך אבל גם לא טריוואלי.

מוטי ג.
17-06-15, 22:50
ארדואינו זה נחמד אבל רחוק ממוצר תעשייתי,
לגבי בטיחות, זה נושא אחר לגמרי עם תקינה אשר מחייבת חומרה ותוכנה מתאימה.
אני במקרה מתפרנס מהתחום... אשמח לעזור ולהתאים לך את הציוד המתאים ביותר.
בכנות- אנחנו לא הכי זולים בשוק, אבל לדעתי הכי טובים בהדרכה, תמיכה ושרות.
Beckhoff.com
[email protected]

בהצלחה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

זוהר לב
04-10-19, 12:51
רק בקר. לזה הוא נועד. אתה שולט ב-C? למה ארדואינו?
בקר קל יותר לשינויי פרמטרים ונוח לתכנות, בנוי לסביבה תעשייתית, אמין מאוד ומכיל המון פונקציות שלא
חלמת עליהן וייתכן שתמצא להן שימוש. ולא לשכוח מפסק חירום ליד המפעיל.

כמו כן אתה צריך או קונסולת תיכנות שיושבת על הבקר או יציאה rs232 או אחר, לחיבור למחשב.

לגבי קניה ברשת: אם וכאשר תחליט, קנה רק חדש. מנסיון, וחוסר מזל, קניתי ב-איביי אומרון מפירוק. נורית ready דלקה אבל הבקר לא עבד.

מוטי ג.
04-10-19, 13:03
זהר, זה שרשור בן 4 שנים!

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

זוהר לב
04-10-19, 13:09
כן ראיתי אחרי שרשמתי. לא יודע איך ,הייתי בדף הנושאים שנרשמו לאחרונה וזה פשוט היה שם , או שחלמתי......:cool:

kd2
05-10-19, 23:58
אם כבר הקפיצו...
אז כן זה אפשרי , אני עושה את זה בכמה מכונות ביום יום.
בהיבטים של בטיחות ממדרגה ראשונה כדאי שיהיה עוד אלמנט שימנע את הכשל מעבר לארדואינו עצמו.

-->