PDA

צפייה בגרסה מלאה : ארה"ב עם ילדים

malikmalik
11-06-15, 23:15
מחפש המלצות ודעות על טיול לארה"ב עם ילדים (גילאי 2-11).
כרגע מתוכננים 5 ימים בניו יורק, 3 ימים באיזור לנקסטר, 3 ימים בוושינגטון הבירה ויום וחצי בפילדלפיה.
מחוץ לניו יורק כמובן עם רכב שכור.
יש דירה בניו יורק, כרטיסי טיסה ורכב הוזמן אבל ההזמנה ניתנת לשינוי. מעבר לכך הכל עדיין נזיל וניתן לשינוי.
כמבוגרים אנחנו חובבי ערים וטיולי נוף רכובים אבל זה יהיה טיול ראשון שלי בחו"ל עם ילדים אז זה עיקר המידע שאני מחפש.
תודה!

ש01
11-06-15, 23:50
תתקשר מחר,
עשינו לפני שנה עם גילאים דומים

tzurs
12-06-15, 06:31
Finger lakes, Corning, Niagara Falls..

malikmalik
12-06-15, 19:12
תתקשר מחר,
עשינו לפני שנה עם גילאים דומים
לא הספקתי היום. מותר להתקשר בשבת?

malikmalik
12-06-15, 19:13
Finger lakes, Corning, Niagara Falls..
במקום או בנוסף למה שכתבתי?

tzurs
12-06-15, 19:45
אפשר בנוסף, תראה איך זה מסתדר לך על הדרך. בפינגר לייקס יש הרבה יקבים ומבשלות בירה. אפשר לראות שם אמישים במקום לנסוע ללנקסטר. אני גר בפיטסבורג והסיבוב הקבוע למשפחה זה מפלי הניאגרה, פינגר לייקס, קורנינג, וושינגטון ובחזרה.

malikmalik
12-06-15, 19:52
אפשר בנוסף, תראה איך זה מסתדר לך על הדרך. בפינגר לייקס יש הרבה יקבים ומבשלות בירה. אפשר לראות שם אמישים במקום לנסוע ללנקסטר. אני גר בפיטסבורג והסיבוב הקבוע למשפחה זה מפלי הניאגרה, פינגר לייקס, קורנינג, וושינגטון ובחזרה.
זה לא ים שעות נסיעה לעלות עד ניאגרה ולרדת לוושינגטון? יש לי 10 ימים מחוץ לניו יורק.

tzurs
12-06-15, 19:55
זה בערך שבע שעות למפלים מניו יורק ועוד שבע שעות לוושינגטון. אבל אפשר לעצור ולפצל את הנסיעה. הנסיעה עצמה היא חלק מהחוויה אם נוסעים דרך עיירות קטנות. לעלות לאפ סטייט ניו יורק זו גם אופציה

tzurs
12-06-15, 19:56
בעשרה ימים אפשר להספיק הרבה.

tzurs
12-06-15, 19:57
לנו הסיבוב הזה לקח משהו כמו חמישה ימים

tzurs
12-06-15, 19:58
ברנרד לך אין המלצות?

malikmalik
12-06-15, 22:25
צור תודה על העזרה, עשיתם את הסיבוב הזה בחמישה ימים עם ילדים קטנים ברכב? הם לא השתגעו? אני שואל כי זה היה המסלול המקורי שלי וכל מי שדיברתי איתו אמר לי שאני מגזים וילדה בת שנתיים תתחרפן מכל כך הרבה שעות נסיעה

tzagi
13-06-15, 09:18
אם הדגש על הילדים אז רק DC (בעיקר מוזאון התעופה-אין לפספס)בכול השאר תרצה להתאבד (תודיע מראש ונישלח לך כלי)
פילי למה? אין שם הרכה מה לראות גם ככה, צור קשר עם ברנרד, הוא לא רק שגר מרחק יריקה משם אבל גם מכיר את הצפון מזרח הרבה יותר טוב ממני וגם אוהב את האזור, רחמא לצלן....מצידי שיורידו פצצת אטום שם ויעשו טובה לאנושות.

malikmalik
13-06-15, 09:33
אם הדגש על הילדים אז רק DC (בעיקר מוזאון התעופה-אין לפספס)בכול השאר תרצה להתאבד (תודיע מראש ונישלח לך כלי)
פילי למה? אין שם הרכה מה לראות גם ככה, צור קשר עם ברנרד, הוא לא רק שגר מרחק יריקה משם אבל גם מכיר את הצפון מזרח הרבה יותר טוב ממני וגם אוהב את האזור, רחמא לצלן....מצידי שיורידו פצצת אטום שם ויעשו טובה לאנושות.
פילי רק מקצרת לנו את הדרך ל jfk. נעביר שם שעתיים ב Please touch museum.

tzagi
13-06-15, 09:49
שווה לבקר את הפעמון בדאון טאון.
זהו בערך. אם יש לך חוש הומור שחור כמוני....כנס לשכונות של האחים של אובמה כדי להראות לילדים איך הצד השני חי, זה יגרום להם להעריך איך ואיפה הם חיים, מאד חינוכי.(לא קשה למצוא אותם) סע על HWY1 דרומית לדאון טאון. אם הגעתה לסוכנות של פררי-תעשה פרסה.

יקיר גרין
13-06-15, 18:02
אם כבר ב DC ואוהבים מטוסים סעו ל https://airandspace.si.edu/visit/udvar-hazy-center/
המוזאון טעופה הכי מדהים בעולם ...
אזור המול ב DC גם חוויה מדהימה, יש שם אזורים מהממים לטייל.
אם אתם אוהבים לטייל בעיר, אזור ג'ורג' טאון מאוד יפה.
כל המוזאונים ב DC הם חינם והחוויה של לחזור כמה פעמים ולא לרוץ באמוק לראות הכל היא דבר מדהים!

לגבי נסיעות ארוכות, טלוי בילדים ... שלי מסוגלים להנות בנסיעה של 10 שעות ברצף ולהתבאס שצריך לצאת מהרכב ... יש לי חברים שיותר משעתיים הופך לניג'וס וכעס...

malikmalik
15-06-15, 11:46
אם כבר ב DC ואוהבים מטוסים סעו ל https://airandspace.si.edu/visit/udvar-hazy-center/
המוזאון טעופה הכי מדהים בעולם ...
אזור המול ב DC גם חוויה מדהימה, יש שם אזורים מהממים לטייל.
אם אתם אוהבים לטייל בעיר, אזור ג'ורג' טאון מאוד יפה.
כל המוזאונים ב DC הם חינם והחוויה של לחזור כמה פעמים ולא לרוץ באמוק לראות הכל היא דבר מדהים!

לגבי נסיעות ארוכות, טלוי בילדים ... שלי מסוגלים להנות בנסיעה של 10 שעות ברצף ולהתבאס שצריך לצאת מהרכב ... יש לי חברים שיותר משעתיים הופך לניג'וס וכעס...
יקיר זה במקום או בנוסף ל Smithsonian air and space museum בתוך העיר?

tzurs
15-06-15, 15:51
אני עשיתי את הטיול אם אמא, הדוד ו הדודה

tzurs
15-06-15, 15:53
אני עשיתי את את הטיול עם אמר, הדוד והדודה וסבתא שלי. אני הייתי "הילד בטיול" . לגבי נסיעה אם ילדים אני לא יכול לעזור. הילד שלי בן שבעה חודשים ואין לו בעיה עם נסיעה של שלוש וחצי שעות לוושינגטון. יש מחוץ לוושינגטון עוד מוזיאון תעופה ענק עם המעבורות חלל וטילים. שכחתי איך קוראים לו, אבל שווה ביקור.

tzurs
15-06-15, 15:54
עכשיו ראיתי שהוא נמצא כמה תגובות מעליי

Bernard
17-06-15, 18:10
מצטער... לא היה זמן "להסתובב" באתר.
המון עבודה.. בעיות עם הבית ההוא שקניתי ושיפצתי - בעיות מכיוון לא צפוי.. או שאולי כן - מי שמתעסק עם "חרא" וכו'...

טיול עם הגמדים.
טווח הגילאים הנתון, די בעייתי... אסביר אח"כ.

כעיקרון, כל זמן שיש להם חיבור לאינטרנט ואביזרים דיגיטליים, אני לא צופה שיהיו בעיות של "זמני נסיעה".
אצלי היה דווקא קשה להוציא אותם מהאוטו.

רק צריך (תמיד) לקחת בחשבון, שמה שמעניין מבוגרים, לא תמיד מעניין את הגמדים - נוף, מוזיאונים, רחובות "מגניבים" לטייל בהם עם בת/בן הזוג... כל אלה ממש לא מעניינים את הגמדים.

בוושינגטון יש אחלה מוזיאונים אבל אין חנייה.
צריך לתכנן מראש היכן חונים ואז להגיע לאיזור המוזאונים ולטייל.
צריך גם לקחת בחשבון את מרחקי ההליכה - האיזור ה"המתוייר" הוא אל בדיוק "מסביר פנים להולכי רגל". רוב הכבישים הם בני 3 מסלולים + מסלול "צדדי" ולחצות אותם צריך "בשני חלקים" - לא נשמע בעייתי אלא אם יורד מבול (קורה הרבה) או חם מאוד.. אז כל צעידה הופכת לסיוט.

מוזיאון התעופה חביב ביותר, כולל סימולטורים ומעניין לגמדים מעל גיל 6...
כך גם מוזיאון המדע וכו'.
המצבות/אנדרטאות מרשימות ברמות של "כאב לב"... לא בטוח שהגמדים יעריכו את זה.

הסיבוב המוצע של פנסילבניה-וושינגטון-אגמי צפון ניו יורק-נייאגרה חביב ביותר.
אתה נוסע דרך יערות צפון אמריקה ויש דרכים עוצרות נשימה (הפארק לאורך ההדסון, הגדה המערבית, פשוט מהמם) ואגמי האצבעות זה איזור מלא בעשרות מפלים "ממש על הכביש" ואלה שלא, נמצאים במרחק של 10-15 דקות הליכה (יורדים מהכביש מיד נכנסים לטבע פראי) - יפיפה.
אבל שוב... לא בטוח שלגמדים יש מה לעשות שם.

אני היית מתכנן טיול "גמדים" סביב אטרקציות של.. "גמדים" - חניות צעצועים, פארקי שעשועים, מוזיאוני ילדים, פיקניקים על שפת אגמים (כולל סירות מתנפחות - אפשר לקנות בכל סופרמרקט) וכו'..
לצמצם את אטרקציות המבוגרים (נופים ורומנטיקה נוסח בוסטון ומרכז פילי ו מנהטן (אני מת על מנהטן... חבל שמאז שאני פה, אני מבקר שם פחות מאשר כשהייתי בארץ.. כן, ג'ו- מת על מנהטן), קורניג ומפעלי הרכב (יש גם את "הרשי" (העיר והמפעל) שיכול להיות מעניין בפנסילבניה), ל"איזורי מעבר" שלא יאתגרו יותר מידי את הסבלנות של הגמדים.

כמו שאמרתי, טווח הגילאים בעייתי.
שנתיים - לא יוצר הרבה בעיות אבל הרי צריך להיות איתו/ה כל הזמן. זה אומר שבפארקי השעשועים בעייה להתחלק בין שני הגמדים האחרים.
זו/זה בן/בת ה- 11, יכול להעלות/להשתמש ברוב המתקנים אבל מתחת לגיל הזה... בעייה גדולה, שמביאה להרבה דמעות ומפח נפש וצורך "לפצות" על ההפסד ללא הפסק.
זה גם אומר שאחד המבוגרים צריך להתלוות ל-11 והאחר נשאר עם הגמד/ה האחר/ת..
יוצר בעיות לוגיסטיות לא פשוטות, במיוחד לנוכח ה"פיתויים" הרבים.
הייתי מחפש גם פארקי מים... קצת פשוט יותר לטווח הגילאים.

לבסוף.. פילי.
אני לא מת על פילי.
העיר, בגדול, די מוזנחת ומלאה ... איך נגדיר, באוכלוסייה במעמד "נמוך". לא נעים לטייל ככה סתם ברחובות.
יש את איזור המוזיאונים והפעמון המפורסם (לא מבין מה עושים ממנו כ"כ עניין - היסטוריה, כן. אבל מה יש לעמוד ולהסתכל עליו?). איזור די גדול אבל במרחקי הליכה בינונית. אפשר גם לקחת את ה"אוטובוס", שעובר בין האטרקציות (?!) וניתן לעלות ולרדת חופשי.
יש גם את המטבעה הלאומית (אחת מכמה בכל ארה"ב) ויש שם סיורים - איך מייצרים כסף/מטבעות.
יש הרבה מסעדות טובות ויש איזורים "מגניבים" (למשל שכונת ההומואים - ברצינות נקראת gayborhood
https://www.google.com/maps/place/Gayborhood,+Philadelphia,+PA/data=!4m2!3m1!1s0x89c6c626091d2641:0x559 d288c9d308ab7?sa=X&ei=k4yBVei_J_O_sQT2i5DwAQ&ved=0CDAQ8gEwAg) שנחמד לטייל בהם אבל...
מה עם הגמדים?

בקיצור.
טיול עם גמדים הוא טיול "אחר לגמרי" וכאמור, הייתי מציע לתכנן אותו בהתאם לגילאים שלהם - לפחות פעם ביומיים אטרקציה "ילדותית", שיתן להם אויר כשאתם "מטיילים".

דרך אגב.
בטיול שלנו, למדנו שמלון עם בריכה (יש כמעט בכל מוטל, שלא בתוך הערים הגדולות) הוא "שוס" רציני ו"מחליק" כל עייפות מצטברת של הגמדים.
כל תלאות הדרך נעלמות, ברגע שמגיעים למלון בערב/אחה"צ והגמדים ממהרים לבריכה.. נותן גם זמן להורים לנוח...

Bernard
17-06-15, 18:19
ועוד משהו.
לא בטוח ששלושה ימים בלאנקסטר זה רעיון כ"כ מוצלח.
אני לא מת על האמישים ולא יודע מה כולם רצים לראות שם.
יש נסיעה ברכבת קיטור..
במקום זה, כאמור, הייתי נוסע להרשי, יש שם את מפעל השוקולד (לקחנו גם סיור מודרך באוטובוס - מאוד מרשים מה שמר הרשי הזה עשה... מאוד) וגם פארק שעשועים גדול - שתי ציפורים באבן אחת..

לאנקסטר?
נראה לי שהדבר הכי מעניין שאי פעם קרה שם, היה כשצילמו את הסרט עם האריסון פורד וקלי מקגיליס... וזה היה לפני יותר מעשרים שנה, אני חושב(אם לא יותר)..

malikmalik
17-06-15, 19:29
תודה לכולם על התגובות ובעיקר ל ש01 על הטלפון והמייל המפורטים!

- - - Updated - - -

ברנרד תודה על התגובה המפורטת. אילו מפעלי רכב מציעים סיורים מעניינים?

יקיר גרין
17-06-15, 21:49
יקיר זה במקום או בנוסף ל Smithsonian air and space museum בתוך העיר?

אם לבחור, אז לכו לזה שמחוץ לעיר. אבל עדיף לעשות את שניהם, יש דברים שונים בכל אחד ...
יש סימולטורים בשניהם.

- - - Updated - - -

בוושינגטון יש אחלה מוזיאונים אבל אין חנייה.
צריך לתכנן מראש היכן חונים ואז להגיע לאיזור המוזאונים ולטייל.

בסופ"ש החניה ברחובות חינם, עם טיפה סבלנות, אפשר למצוא חניה ברחוב מול המוזאון, או רחוב מקביל. במהלך השבוע החניה בעייתית בהחלט.

Bernard
17-06-15, 22:38
נכון. חנייה חופשית בסופ"ש... אבל סופ"ש זה זמן בעייתי ביותר - כולם באים.
וסבלנות? עם כמה גמדים באוטו... אני לא הייתי משוך בחבל הזה יותר מידי..
הייתי ממליץ להגיע באמצע השבוע ולתכנן מראש איך ואיפה חונים. מרחקי ההליכה בוושינגטון, לא ממש ידידותיים למשפחה עם גמדים קטנים.
בנוסף, הרחובות באיזורים התיירותיים "רקים" למדי - לא כמו בניו יורק/פילי וכאלה, אין חנויות או כל מיני דברים שיעזרו להעביר את זמן ההליכה. בלוקים שלמים (וארוכים) בלי שום דבר... רק צעידה מאתר לאתר.

יש סיורים במפעל של ארלי דיווידסון.. יותר לא בדקתי.
גם לא הייתי שם (חבר היה) רציתי לברוח כמה שיותר מהר, לגמדים התחיל לשעמם... ואתה לא רוצה לשעמם את הגמדים..
הרשי זה לא רחוק והגמדים היו מרוצים שם..

גני חיות זה גם אטרקציה טובה לגמדים - בניו יורק יש את זה בברונקס (מרשים מאוד) ואחד קטן בסנטרל פארק..
זה של פילי.. מיותר..

tzurs
17-06-15, 23:05
פעם אחרונה שהחמים שלי באו לבקר הם לקחו את אחד האוטובוסים עם הסיוע מודרך בוושינגטון. הם נהנו והסיור היה בעברית אני חושב. יכול להיות פתרון טוב לבעיית המרחקים, עולים ויורדים מהאוטובוס מתי שרוצים...

malikmalik
17-06-15, 23:09
נגיד שאני בכל אופן נוסע מניו יורק לראות קצת אמיש ואחר כך הרשי ואז לוושינגטון. יש משהו מעניין בין ניו יורק ואיזור אמיש / הרשי ששווה עצירה מתוכננת?

Bernard
17-06-15, 23:37
פעם אחרונה שהחמים שלי באו לבקר הם לקחו את אחד האוטובוסים עם הסיוע מודרך בוושינגטון. הם נהנו והסיור היה בעברית אני חושב. יכול להיות פתרון טוב לבעיית המרחקים, עולים ויורדים מהאוטובוס מתי שרוצים...

זה רעיון נהדר (בהתחלה הייתי נגד, משום שאז אתה נחשב "תייר" בעיני עצמך...) ופתרון מצויין בכל עיר, שהשירות קיים בה.
אם מתכנני יותר מיום אחד, לקנות כרטיס דו-יומי וכו'..
בסופו של דבר, שווה.

בבוסטון, למשל, הסיור/תיור הזה מהנה מאוד והמדריכים צעירים ומצחיקים ורואים ולומדים המון..
גם בפילי זה מעניין אבל שם אין שום דבר... מצחיק.
אני לא אוהב את פילי..

הדבר היחיד ששווה, מבחינתי, בפילי הוא שוק האוכל בטרמינל רידינג (כמעט כמו בת"א..):
http://www.readingterminalmarket.org/about-the-market

חייבים לבקר.
יש ש את אחד מאייקוני הסנדביצ'ים הטובים בארה"ב (הופיע בהרבה תוכניות טלוויזיה, בערוצי האוכל והמדע/תיור) ומולו סנדביצ'ים "יהודיים"... לקחת אחד מפה (מהיהודי) ושניים מפה (השני - שניים משום שיש שני סוגים ש... "אין עליהם") ואתה בעננים.

זה היהודי - http://www.hershelseastsidedeli.com/

וזה הטוב יותר (הם נמצאים במרחק של שני מטר זה מזה..) - הלא יהודי http://www.tommydinics.com/ וזה באתר של השוק http://www.readingterminalmarket.org/merchants/76-tommy-dinic-s
לקחת סנדביץ' אחד של הבקר (משהו אדיר!!!) ואחד של ה.. האחר (פחות טעים אבל... משו-משו), שניהם עם גבינת פרובולון ותרד מבושל ושמים המון רוטב של הבשר... אני נעשה רעב ומזיל ריר רק מלכתוב על זה...
אולי מחר אסע לשם...
בעצם הגמדים כבר בחופש, אז אי אפשר...
טוב, ביום שני שולחים את כל הגמדים לארץ... שבוע הבא ניסע לשם, כולה 35-40 דקות... כולל חנייה.

דרך אגב.
חונים בחניון ממול (החניון והשוק, נמצאים בתוך בניינים.. סמוכים) ולוקחים את כרטיס החנייה לשוק. כשמשלמים באחת המסעדות (כולל אלו שציינתי), מסמנים לך את הכרטיס ובמכונת התשלום מיד מקבלים הנחה... חנייה של שעתיים עולה משהו כמו $5, אחרי הנחה, כך שכל הביקור יוצא משתלם..

malikmalik
17-06-15, 23:41
כן. עכשיו גם אני רעב. תודה!

Bernard
17-06-15, 23:42
ועוד מילה (או שתיים) על השוק.
יש שם הרבה חנויות/דוכנים של אמישים - יש שם מקום שמוכר את פאי התפוחים הטוב בעולם - כך אמרו SHMBO והגמד הגדול שלי... אני לא אוהב את התפוחים האלה.. ועוד הרבה דוכנים של קינוחים ונקניקים וביף-ג'רקי במליון טעמים ומליון סוגי חיות שהוקרבו לטובת העניין(למי שאוהב את האיכס הזה).

Bernard
17-06-15, 23:49
כן. עכשיו גם אני רעב. תודה!

אני אומר לך, בלי להגזים - כריך בשר הבקר של דיניק הזה... אחד הדברים הטעימים ביותר שאכלתי.
כל אחד שמבקר פה ואני לוקח לשוק, מסכים - רמה אחרת לגמרי...
אם אפשר היה, הייתי קונה את כל הגוש.

Bernard
17-06-15, 23:58
הנה, מצאתי..

http://www.travelchannel.com/shows/adam-richmans-best-sandwich-in-america/video/i-need-a-roast-pork-hero

http://www.travelchannel.com/shows/adam-richmans-best-sandwich-in-america/video/final-bite-dinic-s-pork

https://www.youtube.com/watch?v=9S0oQPBFlbQ

וכמו שאמרתי - הבקר (לדעתי) טעים יותר...

malikmalik
18-06-15, 00:01
רשמתי בפני בהחלט!

Bernard
18-06-15, 00:13
רק לא לבוא בשעת הצהריים - המקום מלא מכל המשרדים ובתי העסק מסביב... לא נורא אבל אם אפשר לפני או אחרי... עדיף

ניר ל
18-06-15, 00:46
עשינו מסלול דומה לפני 3 שנים עם בן 11 ובת שנתיים. הבאנו מהבית עגלה/טיולון טוב שאפשר לשכב בו וקל להסיע, dvd נייד ואת יובל המבולבל , כסא בטיחות קנינו ב 80$ בוולמארט אבל אפשר להביא מהארץ - זה לא ע״ח מזוודה ולא משתלם לשכור מחברת ההשכרה.
מוטלים הזמנו כל יום ליום הבא - מה שאיפשר הרבה גמישות - אם מוצא חן אז נשארים, אם לא אז ממשיכים הלאה. נסיעה דרך האגמים נחמדה מאד ואפשר לעצור באחד הייקבים, ניאגרה זה חובה ולקחת את הסירה. על קורנינג והרשי, חביב אבל אפשר לוותר ומוזיאון ההארלי היה סגור לצערי. אצל האמיש דווקא נהנינו ואפילו נשארנו יום נוסף כי בסופ״ש החנויות היו סגורות.
מוטלים כדאי להזמין דרך Hotwire ו t mobile מכסה את כל האיזור, לפילדלפיה נקלענו בטעות, חבל שלא שמענו על הסנדוויץ׳ העיר מחרידה להפליא...
תערוכת RV שבמקרה נערכה בהרשי באותו יום הייתה מעניינת אבל חיסלה את מקומות הלינה בעיר לכן עדיפות להזמנה של לילה מראש ולא ספונטני, ההליכה בווטקינס-גלן גם הייתה אטרקציה, הקטנה על הגב במנשא, לא הייתה הסעה אז גם חזרנו ברגל ולא היה קשה.
לגבי פארקי אטרקציות - ילד מעל 130 ס״מ או 140 עולה על כל המתקנים, כשבאים עם תינוק אז יש סידור שהורה אחד ממתין עם התינוק בזמן שהשני עולה עם הילד הגדול ואז מתחלפים והגדול מרוויח עוד נסיעה עם ההורה השני. דיסני חלש לגיל 11 ומיותר לבת שנתיים, היא לא תזכור שמץ מהטיול... עדיף יוניברסל וסיקס-פלגס , פארקי מים - תלוי במזג האוויר.
ב NY שווה לרכוש כרטיס משולב ולבקר לפחות במוזיאון הנשיונל היסטורי בנוסף לשאר האטרקציות המרכזיות. מטוסים אפשר לראות על נושאת המטוסים אינטרפיד

יקיר גרין
18-06-15, 17:02
נכון. חנייה חופשית בסופ"ש... אבל סופ"ש זה זמן בעייתי ביותר - כולם באים.
וסבלנות? עם כמה גמדים באוטו... אני לא הייתי משוך בחבל הזה יותר מידי..
זה עניין אישי, אבל אצלנו, אשתי נכנסה עם הילדים, ואני חניתי את הרכב . נפגשנו לייד ה טי-רקס אחרי 10 דקות ...

-->