PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברים , עומד לקנות ג'ימני 2005 ידני, איזה מחלות או בעיות אני אמור לבדוק לפני הקנייה?

rami80
18-06-15, 14:25
צהריים טובים,

החלטתי שאני קונה ג'ימני 2005 גיר רגיל, בשנה הזאת כולם מגיעים VVT ,נכון?

תכף ניפגש עם איזה בחור, הרכב עשה 240 אלף , מוגבה עם קפיצים של קינג לא זוכר איזה בולמים,

יש דברים שאני אמור לבדוק במיוחד ברכב הזה, חוץ מהדברים הרגילים (סרנים יבשים, מנוע, גיר) לא לוקח לבדיקה בינתיים,

כי ממילא הם יוציאו את הרכב שחור.

יש מחלות מסוימות שכדאי לבדוק?

תודה רבה

רמי

asypeer
18-06-15, 14:34
ב-2005 התחלף הדגם, חלק מהרכבים היו VVT וחלקם לא, אפשר לזהות לפי השילוב החשמלי ל4X4 בדגמים החדשים.
240K זה לא מעט גם בגיר ידני.
ממליץ לך לא לקנות לפני שמישהו שמכיר את הרכב (ומכון בדיקה לא נחשב) ייתן חוו"ד. מאיפה אתה בארץ ?

rami80
18-06-15, 15:28
תודה רבה על התגובה המהירה,

אני מאזור חיפה, הייתי בעבר ג'יפאי (סופה, טרנו קצר, לאדה :) )
נרכש לא מזמן גרנד ויטרה חדש 2015 ,
מחפש לטייל בשטח בלי פחד , וגם רכב שלא ישחט אותי בדלק, צריך אותו גם לנסיעה יומיומית לעבודה, 50 ק"מ ביום.

נפגשתי עם הבחור, הג'יפ נראה מעולה , ללא נזילות , סרנים יבשים, הכל עובד,

אך מסתבר שהגיר רשום כאוטמט ברשיון ואילו הרכב גיר רגיל!!

המוכר סיפר שהחליף את הגיר מאוטמט לגיר רגיל, זה בכלל חוקי?!!!

כמובן שהחלטתי באותו רגע לא לקנות אותו, ואמרתי למוכר מתוך נימוס שאני צריך להתייעץ,

מה דעתכם בנושא?

רמי

asypeer
18-06-15, 16:13
מוזר, לא זכור לי שסוג הגיר רשום ברשיון. כנראה שמדובר בדגם לא vvt כי שם הגיר יותר בעייתי והעדיפו להסב לידני מאשר לשפץ ב7000₪. אני חושב שהיחסי העברה בסרנים גם כן לא זהים אז יכולה להיות השפעה על המהירות/תאוצה.
לגבי אישור ברשיון - סיפור מההפטרה..

Sent from my Ass

zerez
18-06-15, 17:57
יש כאלו שעשו הסבה, אם הרכב תקין ואתה רוצה אותו אז תבקש מהמוכר שישנה ברישיון, אל תסכים להתעסק עם זה לבד.
הקילומטראז גבוה מאוד.

שגיא S
18-06-15, 18:51
ג'ימני 2005 היה אוטומט ועכשיו ידני?

דעתי היא, שעל אף שאני בעד גיר ידני, הייתי מעדיף רכב שמגיע כזה מהחברה. אם תהיה לך בעיה בנוגע לאחד מהרכיבים שהוא החליף לך תמצא איפה מיה מה מו, ומה עשו שם.

בכל מקרה - 240 אלף זה באמת ק"מ גבוה. אני מציע לך להתמקח איתו במחיר בנוגע ל-2 הנקודות הללו.
תזכור שרכב זה לא רק מנוע וגיר - כל דבר ברכב הזה עבר 240 אלף קמ: הכסאות, הציריות, הדריישאפטים, מנגנוני החלונות וכו'...

rami80
19-06-15, 18:42
תודה על התגובות שלכם

החלטתי שאני ממשיך בחיפושים,

אפשר הסבר כיצד מתבצעים הילוכי 4x4 בדגמים האלו, בחלק ראיתי ידית הילוכים,

ובחלק ראיתי כפתורים , באילו דגמים ובאיזה שנים מדובר?

אצלי בגרנד ויטרה יש מתג של 4x4 high ו low ללא ידית הילוכים.

תודה

רמי

asypeer
19-06-15, 19:48
Vvt זה כבר שילוב חשמלי (מאמצע 2005) אני אנחש שהגרנד ויטרה שלך מהדור החדש, הדור הראשון בעל שילוב ידני.

Sent from my Ass

rami80
16-07-15, 16:58
שלום חברים,

עדיין ממשיך בחיפושים אחרי הג'ימני, העניין מתעכב בגלל שאני מחכה למכירת הפרייבט (טיוטה קורלה 2006)

בכל אופן ישנו איזה ברנש עם ג'ימני 2003 אוטומט, מוכן לבצע החלפה, הרכב מאד מושקע עשה 180 K , יד שישית.

מוכן להחליף איתי על הטיוטה פלוס כמה שקלים.

הבחור מוכן להתחייב על גיר מנוע ושלדה.

יש דברים מיוחדים שאני אמור לבדוק במיוחד לג'ימני מהשנתון הזה?
יש מישהו מאזור צפון (חיפה, יוקנעם) שאוכל לבצע אצלו בדיקה לרכב, מישהו שמתמחה בג'מיני?

תודה
חברים

Tzvika-Pick
16-07-15, 17:10
בתור אחד שנוסע כבר כמעט שנה על אחד כזה ממודל זהה עם קילומטראז' טיפה יותר נמוך -

1. נקודת התורפה הידועה העיקרית של הרכב הזה בשנתון הזה היא הגיר האוטומטי. בדוק את התקינות שלו, העברות הילוכים חלקות וכו'. בדוק שיש קולר גיר חיצוני, מאריך את חייו של הגיר.
2. בשנתון הזה יש מנוע ללא VVT, קצת יותר חלש מבחינת כוח וקצת פחות חסכוני מבחינת דלק. שים לב שיש רגישות לדליפה של שמן מאטם מכסה השסתומים, לא עסק יקר במיוחד לתיקון אבל סתם מעצבן.
3. נזילת שמן ממחזיר שמן בקצה הסרן האחורי (בעיקר השמאלי) - עוד מחלה ידועה שלא יקר לתקן, אבל קח בחשבון עוד כמה מאות שקלים.

מעבר לזה אין דברים מיוחדים, זה ג'ימני כמו כל הג'ימנים.

לגבי בדיקה - לא מכיר מישהו באזור הזה. הכי קרוב שאני מכיר זה ליאור מזוקי לנד, אבל הוא דרומית משם.

rami80
16-07-15, 19:58
היי תודה על התגובה שלך,

במהלך השיחה שלי עם הבחור, סיפר לי שיש שהג'יפ נעול אחורה וקדימה עם נעילות אוטומטיות, אבל מכיוון שהוא לא התקין אותם
אלא היד הקודמת, הוא לא יודע מאיזה סוג הם,
מציין שבסיבובים הוא שומע תיקתוקים ועקב הנעילות יש לו חופש בדריישפט.

לגבי נעילות אני מכיר רק ARB דטרויט וOX, לא מכיר שאר נעילות שמותקנות בסוזוקי, שמעתי על לוקרייט אבל לא מכיר, אשמח להרחבה בנושא.
האם יש קשר בין חופש בדריישפט לנעילות, לא נשמע לי הגיוני.

תודה
רמי

מוטי טויוטה
18-07-15, 12:54
חופש בדרייבשאפט לנעילות לא שמעתי .תיקתוקים תופעה ידועה ללוקריט.
ברר איתו,לגבי הנעילה הקדמית ,האם הוא מתכוון לנעילת הטבורים הגלגלים ( לוקרים,לא נעילת דיפרנציאל ) או אם לנעילת דיפרנציאל אמיתית,ואם כן אז איך? לוקרייט? זיקה?

שגיא S
18-07-15, 13:52
היי תודה על התגובה שלך,

במהלך השיחה שלי עם הבחור, סיפר לי שיש שהג'יפ נעול אחורה וקדימה עם נעילות אוטומטיות, אבל מכיוון שהוא לא התקין אותם
אלא היד הקודמת, הוא לא יודע מאיזה סוג הם,
מציין שבסיבובים הוא שומע תיקתוקים ועקב הנעילות יש לו חופש בדריישפט.

לגבי נעילות אני מכיר רק ARB דטרויט וOX, לא מכיר שאר נעילות שמותקנות בסוזוקי, שמעתי על לוקרייט אבל לא מכיר, אשמח להרחבה בנושא.
האם יש קשר בין חופש בדריישפט לנעילות, לא נשמע לי הגיוני.

תודה
רמי

יש לו לוקרייט מאחורה כמעט בטוח.
מקדימה - או שהוא התקין נעילת לוקרייט אוטומטית, או שריתך.

לרוב רכבים שנעולים קדימה אלו רכבים שעבדו וראו שטח קשה עד מאוד. ממליץ לך לבדוק בשבע עיניים. במיוחד אם הוא ידני ללא יחסי העברה - משמעותי לגבי אורך החיים של הקלאץ' והמכלולים הנלווים.

MMR
18-07-15, 14:20
נעילה אוטומטית בהחלט מכניסה חופש מובנה לקייס ומשם לדריישאפט. החופש מאפשר שחרור וריצ'וט הנעילה בסיבובים

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

rami80
18-07-15, 19:53
תודה על התגובות חברים,

מדובר בגיר אוטמט מודל 2003 ,

לאחר שנפגשתי עם הבחור, הסתכלתי טוב טוב על הסרנים , ונמצאו יבשים ללא סימני נזילות, ככה גם המנוע וסביבתו.
המרכב נראה סבבה, ללא מעיכות או מכות. הכל נראה טוב עד כה.
לקחתי את הרכב לסיבוב, בשילוב נסיעה לאחור ישנה מכה חזקה בגיר!! המוכר אומר לי ככה זה בג'ימני (נשמע לי הזוי לגמרי)
בהמשך הדרך שמתי לב שהילוך שני פשוט לא משתחרר ועד שהוא השתחרר לקח לו זמן, העברת ההילוכים לא נשמעת חלקה בכלל.
שאלתי את הבחור אם הוא מוכן להתחייב בבדיקה במכון גירים אוטמטיים, אמר לי שמדובר ברכב ישן ולא מוכן להתחייב (בטלפון אמר שאין לו בעיה להתחייב)
פתאום הבן אדם ממש לא נראה לי אמין, ולא בא לי לקנות רכב עם הפתעות.
החלטתי שאני ממשיך בחיפושים.
עדכונים בהמשך.

asypeer
18-07-15, 20:21
2003 גיר אוטומט ? להתרחק כמו מאש. בייחוד לאור מה שתיארת.

Sent from my Ass

rami80
21-07-15, 21:20
היי,

ממשיך בחיפושים אחרי ג'ימני , מכרתי את הפרייוט, עכשיו עם כסף בכיסים :cool:

rami80
29-07-15, 08:00
היי חברים,

בשעה טובה נרכש ג'מיני מודל 2005 עם 138 אלף ק"מ גיר אוטומט לא VVT, מלא בכל טוב :D

הרכב מגיע עם קיט הגבהה Efs 2" שהורכב לפני מספר חודשים, קולר לגיר, נעילה אחורית לוקרייט, מיגון מלא ואוזני גרירה מאחור.

מורכבים צמיגי MT של מקסיס אבל צריכים החלפה, רוצה לעבור לצמיגים 50/50 אשמח לקבל המלצות.

ושניפגש בדרכים משובשות :cool:

רמי

שגיא S
29-07-15, 09:41
היי חברים,

בשעה טובה נרכש ג'מיני מודל 2005 עם 138 אלף ק"מ גיר אוטומט לא VVT, מלא בכל טוב :D

הרכב מגיע עם קיט הגבהה Efs 2" שהורכב לפני מספר חודשים, קולר לגיר, נעילה אחורית לוקרייט, מיגון מלא ואוזני גרירה מאחור.

מורכבים צמיגי MT של מקסיס אבל צריכים החלפה, רוצה לעבור לצמיגים 50/50 אשמח לקבל המלצות.

ושניפגש בדרכים משובשות :cool:

רמי

מזל טוב!
סע בזהירות ותהנה ממנו.

חבר שלי נוסע על יוקוהומה 50/50 כבר שנתיים ונהנה מהם והם אפילו מתפקדים טוב בשטח.
שלו במידה 215 אני לא בטוח אם קיים גם ל-205.

rami80
29-07-15, 11:04
היי שגיא,

מעדיף להישאר במידה המקורית, מכיר צמיגי מקסיס דגם 751 AT?

כדאי?

שגיא S
29-07-15, 11:07
היי שגיא,

מעדיף להישאר במידה המקורית, מכיר צמיגי מקסיס דגם 751 AT?

כדאי?

מכיר...
התשובה היא התשובה הרגילה - הם שווים את כמה שהם עולים. תרכיב ותהנה.

rami80
29-07-15, 12:01
תודה רבה שגיא, על כל העזרה,

מקווה שניפגש בשטח :)

-->