PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מגביהים סובארו טנדר דור 1 ?

אומי5
18-06-15, 17:39
כן, דור ראשון, לא הטנדר הבדואי הנפוץ, אלא גירסת שנות ה70 שלו.

השמועות אומרות שהגבהה מהבולמים (ספייסר או בולמים ארוכים) מביאה מהר מאוד את הציריות לזווית לא רצויה והן והגרמושקות מתות מהר.
הצרה היא שהציריות האלו לא תואמות ציריות נפוצות של סובארו.

האפשרות השניה היא בודי ליפט, מה שעוזר להכניס צמיג נחמד, ומשפר זוויות גישה נטישה, אבל משאיר את הקרטר שלי מלכך עשב גם על דשא .

אז מה עושים? יש ציריות אחרות שמתאימות ? ראיתי שדיפרנציאל אחורי של B3 מאוד מאוד דומה, אולי גם של פורסטר? ואם הדיפ', אולי גם ציריות?

asafk
18-06-15, 19:22
בכמה אפשר לעלות בקוטר הצמיגים בלי לגעת בכלום?

אסף.

- - - Updated - - -

וכמובן... תמונה. (אני כבר ראיתי, אבל תן לכולם ליהנות)

אסף.

אומי5
19-06-15, 15:53
לגבי הצמיגים אין לי מושג.9928199280

talw
19-06-15, 16:14
סתם רעיון שלקוח עוד מימי הבאגיז העליזים...אפשר לתת שיפוע לגיר/מנוע אחורה מהתושבות בכדי להרוויח עוד מהלך פתיחת ציריה ולא להפסיד מרווח קרטר ?ואז להגביה.

קונסטון
20-06-15, 00:45
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=99280&d=1434713815&thumb=1 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=99280&d=1434713815)

לייק!

אומי5
20-06-15, 12:35
סתם רעיון שלקוח עוד מימי הבאגיז העליזים...אפשר לתת שיפוע לגיר/מנוע אחורה מהתושבות בכדי להרוויח עוד מהלך פתיחת ציריה ולא להפסיד מרווח קרטר ?ואז להגביה.

אם אני מבין נכון את כוונתך, אז זה ישנה את זווית הכניסה לדריישפט, מה שאמור להוביל לרעידות.

מישהו מכיר אולי ציריות אחרות שמתאימות?

(תודה קונסטון :) )

talw
20-06-15, 14:01
אם אני מבין נכון את כוונתך, אז זה ישנה את זווית הכניסה לדריישפט, מה שאמור להוביל לרעידות.

:) אז תגיד 4X4 ...אבל אתה תגביה גם מאחור לא... ?

אומי5
20-06-15, 14:43
ג'יפולוג לא?
צודק, 4X4, מאחורה כרגע יותר גבוה ממקדימה, אני רוצה ליישר בתור התחלה.

סולי
20-06-15, 15:18
וואו! איזה כיף לך !

אומי,
ככה זה אמור להיות, האחורה גבוה מהקדימה כשאתה ריק. וכך גם יש משקל על הגלגלים שפונים.

נשמח לתמונות של המתלים ולדעת איזו תצורה זו בכלל.
אני אישית לא הייתי נוגע בגיאומטריה מלבד משחק עם קפיצים או בולמים קשיחים יותר..

בשביל גובה הייתי מפנה מעט מקום ודוחף גלגל גדול יותר.

S.V.
20-06-15, 19:04
יש לי נסיון עם דור 2, אבל הרעיון מאוד דומה.
באופן כללי, מקדימה אין לך הרבה משחק.
כפי שכבר נאמר, אסור לך לשנות את זוית העבודה של הציריות. במיוחד אם אין לך אספקה שותפת של חלפים (ואין לך).
מה שאתה יכול לעשות, זה בודי ליפט מלא. להרכיב ספייסרים בין גשרי המנוע והגיר, לבין הבודי. ואותו הדבר מאחור. בולמים, אם תמצא משהו תואם תוכל להחליף ליותר ארוכים (תגיע כבר לעלויות לא מבוטלות), או לבנות ספייסר תואם גם לתושבות הבולמים.
מן הסתם, רוגע מהתנהגות הכביש (הגרועה גם ככה), ומושך תשומת לב. עם קצת הגיון בריא הגבהה עד 3 ס"מ אפשר להסוות בצורה שאיש לא ישים לב אליה.
אפשרות הגבהה נוספת מקדימה, היא הרכבה של צלחת נוספת בין הקפיץ לתושפת הבולם העליונה. זה מקטין לך מהלך מתלה, אבל שומר על הגיאומטריה המקורית ומוסיף קשיחות, ומכאן קצת יותר גובה במצב סטטי, וקצת פחות צלילות חרטום בשביל משובש.
מאחור אתה יכול למתוח את מוטות הפיתול, ולהאריך בולמים בהתאם. תקבל קצת יותר גובה, וקצת יותר קשיחות (לא תזיק, מאחור הרכב הזה רך מרגרינה, ושוקע מכל ק"ג מטען בארגז).
המתלה האחורי קופץ יותר, נסגר יותר, ואתה רוצה אותו גבוה יותר מהקדמי. אחרת יש סיכוי שתפגע במיכל הדלק.
מיגונים - חובה, לקרטר מנוע, ורצוי גם למיכל הדלק. לא מסובך לביצוע, בגשר המנוע אפילו יש אומים ייעודיים.
אפשר להרכיב ג'אנטים 14 עם צמיגי משא (דירוג C). תקבל עוד קצת גובה, והרכב יהפוך להיות עגלה עצלה.
בכללי צמיגי משא עם 8 שכבות בדופן הם דבר מומלץ ברכב כזה. אחרת תסבול אינסוף פאנצ'רים.
דיפרנציאלים של סובארואים אחרים (גם הקדמי, שבתוך הגיר) מאוד דומים עד תואמים. הבעיה שלך זה יחס ההעברה.

במקומך, המינימום שהייתי עושה זה מיגון קרטר ומתיחת מוטות פיתול. ומתחיל לנסוע.

asafk
20-06-15, 20:06
http://www.ultimatesubaru.org/forum/topic/102462-boss-gen-1-brat4wd-lift-kit-christmas-deal/

אסף.

talw
20-06-15, 20:17
http://www.ultimatesubaru.org/forum/topic/102462-boss-gen-1-brat4wd-lift-kit-christmas-deal/

אסף.

כן ,ככה בדיוק התכוונתי, פשוט וקל.

אומי5
20-06-15, 20:50
תודה לכולם
בודי ליפט כמו בקישור אני מקווה לעשות, אבל זה לא יהיה בקרוב. (ולא באותו גובה)
מיגון קרטר יש, מיגון מיכל דלק אין ובהחלט צריך.
מה הסיכוי למצוא ציריה אחרת שתוכל לעבוד בזווית גדולה יותר?
הרכב בקישור יושב מראש גבוה יותר משלי (גשר מנוע- כביש)
אולי אצלי הקפיצים עייפים, ואני בכלל עובד נמוך יותר מהמקור?

asafk
20-06-15, 22:17
בדורות החדשים יותר כל הציריות חליפיות פחות או יותר.
תבדוק... אולי גם בנבלה הזקנה אפשר להתקין דיפרנציאלים וציריות מודרניים יותר (ועם יחס העברה מתאים לצמיגים גדולים יותר)

אסף.

ישי
25-10-15, 20:23
אומי... מיום ליום אתה גורם לי להתחרט...
מתי טיול?

-->