PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבעיה בקליפר קדמי בq

opl
19-06-15, 09:00
תכננתי להחליף היום רפידות ושמתי לב לשחיקה לא שווה על הרפידה הפנימית וכמו כן הבוכנה התחתונה לא חוזרת עד הסוף אחורנית.

מה האופציות שעומדות מולי? יש חלק תחליפי שכזה?

Saar
19-06-15, 09:38
אפשר לשפץ קליפרים, לא צריך להחליף.
אפשר לקנות קיט שיפוץ ולהחליף לבד (לאחר נקיון הבוכנה) ואפשר למסור למי שמתעסק בשיפוצים כאלו (למשל, הבלם שולמן בריבל 5 ת"א)

נדב ש.
19-06-15, 09:44
קרה לי אותו דבר בפג'רו שהיה לי לפני כמה שנים, אמנם קליפר אחורי, תנסה לנקות היטב את המקום, תבדוק מצב נוזל הבלמים, השחיקה הלא שווה ברפידות זה בגלל מובילי קליפר תפוסים, תנקה ותרגז אותם ותבדוק שהגומיות שלהם לא קרועות.

ukiuki
21-06-15, 12:07
קרה לי אותו דבר בפג'רו שהיה לי לפני כמה שנים, אמנם קליפר אחורי, תנסה לנקות היטב את המקום, תבדוק מצב נוזל הבלמים, השחיקה הלא שווה ברפידות זה בגלל מובילי קליפר תפוסים, תנקה ותרגז אותם ותבדוק שהגומיות שלהם לא קרועות.

מחזק את מה שנדב כותב
הגורם הוא המובילים (הברגים הארוכים). אם תפרק אותם תראה שיש עליהם הצטברות ליכלוך קשה. תוריד אותו עם משחזת מברשת פלדה, תבדוק שאין עליהם בלאי או שריטות, תוודא שגם החורים שלהם פנויים, תגרז ותחזיר. לא צריך שום שיפוץ קליפרים.

opl
21-06-15, 12:14
אתה מתכוון לברגים שתופסים את הקליפר למקום? מה הם קשורים לזה שאחת הבוכנות לא חוסרת אחורנית?

שאלה קטנה לפני שאני מתחיל לצלול לנושא השיפוץ, האם בשביל להוציא בוכנה אחת צריך רק לפמפף את הדוושה כשהקליפר מפורק?

נדב ש.
21-06-15, 12:33
מה זאת אומרת לא חוזרת? אם אתה דוחף אותה בחזרה לקליפר היא לא ניכנסת? תבדוק מצב הנוזל בלמים שלך שלא ישן איבד מתכונותיו.

הברגים שתופסים את התושבת של הרפידות זאת עם הבוכנה לתושבת שמתחברת לנאבה, שם הבעיה, הם תקועים ותוקעים את כל העסק וגורמים לקליפר לא לעבוד נכון ולשחיקה לא אחידה של הרפידות.

opl
21-06-15, 12:48
אז אצלי יש בעיה אחרת. הברגים בסדר גמור, יוצאים חלק. אגב אני דווקא זוכר שבספר לרכב כתוב שאסור לגרז שם...

הבוכנה התחתונה אצלי לא חוזרת אחורנית עד הסוף, גם לא עם הרבה לחץ. הבוכנה שמעליה חוזרת בלי בעיה והיא גם לוחצת יותר חזק לפי השיפוע שנראה על הרפידה.

opl
21-06-15, 12:49
אין קשר לנוזל בלמים במקרה שכזה. כנראה שיש לכלוך על הפיסטון או משהו. אין נזילה.

shmulikbg
21-06-15, 13:17
אלירן,
מי שמחזיר את הבוכנה אחורנית...או בעצם משחרר את הלחץ ברגע שעזבת דוושה, זו הגומיה שמקיפה
את הבוכנה.
בדוק היטב את פני ההיקף של הבוכנה, יש כנראה לכלוך שתוקע אותה.

asael_10
21-06-15, 13:18
בס"ד

לעניות דעתי מה שמחזיר את הבוכנה זה הטבעת אטימה שמסביבה(צריכה לייצר מרווח של 0.15 מ"מ בערך).
גם אני ראיתי שלא מגרזים שם(לדעתי הוא התכוון לגירוז המובילים של הקליפר)

אולי הבוכנה פיתחה חלודה או שצריך לבצע ניקוי

opl
21-06-15, 13:26
אני התכוונתי לגירוז ברגי המובילים.
אני מניח שאתם צודקים לגבי מה שתוקע את הבוכנה, אני פשוט לא שש להתחיל להתעסק באיזור למרות שיש לי גיבוי טכני בדמות מורה למכונאות לשעבר (אבא) נתחיל מלברר האם יש בכלל בחנויות קיט שיפוץ או חלק תחליפי.

איל מ
21-06-15, 17:38
לא מכיר ספציפי לפג'רו אבל לרכבים אחרים יש קיטים לשיפוץ מלוא החופן אז אני מאמין שלא צריכה להיות בעיה.
לגבי הוצאת הבוכנה, לא ע"י לחיצה על הבלם אלא פירוק הקאליפר, התבוננות האם הבוכנה ישרה (לעתים יושבת עקום ולכן תקועה).
אם כן, מוציאים אותה ע"י דחיפת לחץ אוויר בסופר עדינות דרך חיבור הבנג'ו, תוך שמאבטחים אותה עם היד (אחרת היא טסה החוצה).
סביר להניח שקודם תצא הבוכנה שאינה תפוסה ואז כדי להוציא את התפוסה סותמים עם יד אחת את הפתח של השניה שכבר יצאה.
כדאי מאוד לתת לכל הנוזל לצאת לפני שעושים זאת ובכל מקרה, הגנה על העינים חובה.
אם הבוכנה יושבת עקום ניתן ליישרה עם מלחציים לפני שמוציאים. (לא לתפוס אותה על הצד החלק אלא ליישר כשהיא בניצב למלחציים והצד שנותן קונטרה זה הקאליפר עצמו. עדיף עם חתיכת עץ בצד שנוגע בקאליפר.

ד ו ר ו ן
21-06-15, 17:54
אם כן, מוציאים אותה ע"י דחיפת לחץ אוויר בסופר עדינות דרך חיבור הבנג'ו, תוך שמאבטחים אותה עם היד (אחרת היא טסה החוצה).
.
אם היא תקועה, ואתה דוחס אויר פנימה, היא עפה החוצה בעוצמה של מכת פטיש.
לא הייתי מכניס יד בנתיב שלה.

שמים לוח עץ או משטח דומה שיבלום אותה מפגיעה בצד הנגדי ולהינזק.
כל שריטה וקמטוט הפני השטח יגרמו לחוסר אטימה ונזילה.

בעקבות תיאור המצב והשאלות, לדעתי זה הזמן ללכת למוסך שימשיך.
זה לא מכלול לתרגול עצמאי.

איל מ
21-06-15, 18:08
דורון,
עשיתי את ההליך הזה יותר מפעם אחת ויותר מפעמיים.
אם היא עקומה לא מנסים בכלל לפני שמיישרים.
אם אתה רוצה נגד קרש - להזיק זה בטח לא יכול, אבל גם עם היד יוצא בקלות.
עניין של רגש עם האוויר.

ד ו ר ו ן
21-06-15, 18:22
ההפניה למוסך היתה ל-opl.

זה מכלול שאם אתה מפספס בתהליך זה רק גרר למוסך.

בהתייחס. לזה שמדובר על מערכת בטיחותית, תיאור המצב אצלו, והשאלות, לדעתי זה הזמן לבעל מקצוע.

opl
21-06-15, 18:44
אני מסכים. נברר קודם אם יש חלק אחר במאגר ודומיו. מוסכים משפצים/שולחים לשיפוץ או מחליפים וזהו?

-->