PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי החלפת מנוע סקודה פאביה 1.4 שנת 2013

hagman
19-06-15, 14:17
שלום לכולם

בבעלותי מכונית סקודה פאביה 1.4 ידנית שנת 2013.
נרכש כמשומש במרץ 2014 עם כ 22000 ק"מ , וכיום אני עומד על כ 78000 ק"מ.
הרכב משמש אותי לצרכי עבודה בנסיעות יומיומיות.

בסוף חודש אפריל 2015 , כחודש וחצי לאחר תום תקופת האחריות , התגלתה ברכב תקלה של ירידה במפלס נוזל הקירור. ( נדלקה נורית אזהרה )
פניתי למוסך מורשה באזור מגורי ,שבו גם הרכב מטופל כול השנים , והם קבעו לאחר בדיקה כי יש איבוד דרך משאבת המים ויש צורך להחליף משאבה.
ההחלפה בוצעה במסגרת " good will" וחויבתי רק בסכום מופחת על עבודה של כ 380 ש"ח.
מאז ועד היום סבלתי ממסכת בלתי נגמרת של אותה התקלה שחזרה על עצמה ונסיונות תיקון חוזרים במוסך המורשה. אני מדלג על הפירוט כדי לא להלאות אתכם בפרטים אבל הכול מתועד אצלי. 3 פעמים ניסו לתקן ולהחליף משאבה ו 3 פעמים נכשלו.

השבוע התקלה חזרה שוב , והפעם תוך כדי נסיעה. העמדתי את הרכב והזמנתי גרר שיוביל את הרכב למוסך.

פניתי במכתב תלונה לשרות הלקוחות של חברת צמפיון מוטורס וביקשתי את התערבותם המיידית לפתרון הבעיה.
לאחר יומיים הם חזרו אליי ומנהל השירות האזורי של צמפיון הודיע לי שהם החליטו להחליף את המנוע התקול שברכב במנוע חדש כדי לפתור את הבעיה. תינתן לי תקופת אחריות חדשה של שנתיים למנוע החדש , ושאני אצטרך לשלם סכום סמלי של השתתפות בכיסוי העלויות.
היום התברר לי בשיחה עם מנהל השירות כי הם רוצים לשים לי מנוע משופץ ע"י היצרן ולא מנוע חדש 0 קילומטר. הוא השתמש ביטוי " מנוע משופץ גרמניה " .

האם משהו נתקל בנושא ויודע להצביע על ההבדלים הטכניים והפרקטיים בין המנוע המחודש לבין מנוע חדש 0 קילומטר ?
האם ניתן להבטיח כי מנוע משופץ לא חווה בעברו טראומות כגון התחממות / עיוותים / וכו? שעלולות לצוץ ולגרום לכשלים בהמשך ?

הרכב משמש לעבודה יומיומית ומבחינתי הוא כלי עבודה הכרחי. לא מחפש הרפתקאות אלא אמינות גבוהה.
הפתרון שהוצע לי ע"י צמפיון אינו מקובל עליי ודחיתי אותו. ביום ראשון אני ממשיך להתנהל מולם כדי לפתור את הבעיה.

אשמח לקבל ממכם כול מידע / הערה / עצה טובה שתעזור לסיים את הפרשה בהצלחה.

תודה ושבת שלום
חג

שולץ האיום
19-06-15, 16:15
50k קמ בשנה ושלושה חודשים בפאביה?
יפה.

בכל מקרה, אני לא מבין מה הבעיה, היבואן מציע לך להחליף מנוע על חשבונו למרות תום האחריות במסגרת ״רצון טוב״ וזה לא נראה לך?

guy888
19-06-15, 16:46
ועם אחריות לשנתיים, מה רע?
Sent from my Windows Phone using Tapatalk

AvinoamNa
19-06-15, 16:57
קח בחשבון שאתה מחוייב במכירת הרכב להצהיר לקונה שהוחלף המנוע ברכב, מה שעלול לגרום לרוכשים פוטנציאלים להירתע מקנייה.
בכל אופן, לא יודע אם יש לך אלטרנטיבה טובה יותר מאשר להסכים להחלפת הרכב.
רק נושא ההשתתפות לא כל כך מובן לי.
אם הם מכירים בכך שרכב שנמצא באחריות כשל, באיזה זכות הם מנסים לינוק ממך השתתפות עצמית.

yoni_0000
19-06-15, 16:58
נסה חוות דעת של מוסך אחר.. לא הגיוני בעליל להחליף מנוע לרכב בן שנתיים שהיה בשימוש פרטי. להיכנס לכל ההתעסקות והתקלות שעלולות להופיע בהחלפת מנוע, לא כיף, אפילו אם יש אחריות. אולי שווה להכריז על הרכב "טוטל לוס" מול הביטוח ולהביא משהו אחר..

AvinoamNa
19-06-15, 17:14
הביטוח לא ישבית את הרכב בגלל תקלה טכנית, לפחות בלי מאבק רציני מאד.
מה גם,שהנזק פה לא מגיע לכדי 45% מערך הרכב

boaz avrahami
19-06-15, 17:47
הייתי בודק באתר היצרן אם יש ריקול על המנועים האלו.
הנדיבות שלהם להחליף מנוע מחשידה אותי.

אם אין ריקול ותקלה נפוצה אז לדעתי הצעתם נדיבה בהתחשב שאתה מעבר לאחריות.

hagman
19-06-15, 21:21
ערב טוב
ראשית תודה על התגובות והעצות.
האם יש משהו שמכיר את ההבדלים הטכניים בין מנוע מחודש למנוע חדש ?

hagman
19-06-15, 21:32
50k קמ בשנה ושלושה חודשים בפאביה?
יפה.

בכל מקרה, אני לא מבין מה הבעיה, היבואן מציע לך להחליף מנוע על חשבונו למרות תום האחריות במסגרת ״רצון טוב״ וזה לא נראה לך?

ערב טוב.
לדעתי ולמיטב הבנתי הטכנית אין סיבה שמערכת מרכזית כזו במנוע תקרוס אחרי שנתיים , וללא יכולת תיקון אפקיטבית. לי זה נראה כמו תקלה/כשל במוצר.
שנית , כמו שגם נאמר פה , מנוע מחודש עלול לפתח בעיות שידרשו תיקון והתעסקות. אז נכון - יש אחריות וזה טוב. אבל אני רוצה להימנע מתקלות פוטנציאליות ולא להתעסק עם השבתות של הרכב ותיקונים במסגרת האחריות.
אני מכבד ומעריך את היבואן על ההצעה שלו אבל חשוב לי להבין את העניין הטכני שמאחוריה.

ושוב , תודה על התגובה וההתיחסות

asafk
19-06-15, 23:38
זה שהמנוע החזיק עד כה זה מרשים. מנועי ה1.4 סובלים משלל תקלות משמעותיות גם בתקופת האחריות החל בבלאנסר שנכשל וגורם למערכת טיימינג להיכשל ואם אין מזל אז גם ליותר מזה, המשך בתקלות שגורמות לבוכנות להינתך או להישבר, וכלה בבעיות במערכת הקירור.
בקיצור, סחתיין לvag על הטכנולוגיה המתקדמת, אבל אם הרכב חשוב לך לפרנסה, קבל את ההצעה החלף את המנוע ותעיף את האוטו כמה שיותר מהר וכמה שיותר רחוק.

אגב... בתור בעלים של פולקסווגן אחרת, מותר לי לצטט את האימרה בתרגום חופשי ״פולקסווגן. הופכים נהגים למכונאים מאז 1937 ״

אסף.

- - - Updated - - -

ולגבי המנוע המחודש. שיפוץ בגרמניה זה ממש מנוע חדש. אין מה לחשוש מעבר לזה שגם מנוע חדש יכול להיכשל בתקופת האחריות.

אסף.

asypeer
20-06-15, 09:12
לא ייאמן שזה אורך החיים של מנוע של פולקסווגן. נשמע כמו עילה לתביעה ייצוגית.

Sent from my Ass

raanan
20-06-15, 09:59

Sent from my Ass
מציע לך לבקש מהמנהלים למחוק את ההודעה !
אחרת הכת של VAG תתריד את מנוחתך עד שתתנצל ותביע חרטה פומבית.

מכיוון שאני מוקצה מחמת מיאוס על שהייתי מהראשונים שטען שה DSG7 הוא
זבלה של גיר, אז חוזר ואומר להתרחק מיצרן שמומחה בחדשניות אך לא
מעביר את "היצירות" שלו במסכת בדיקות קפדנית או/ו משתמש בחומרים לא איכותיים.
בקיצור, לא אפוי ....

רענן

איל מ
20-06-15, 12:06
מנסיון עם שני טרנספורטרים, קאראוול אחד, וגולף אני נאלץ להסכים ששומר נפשו ירחק.
דווקא עם רומסטר יש לי נסיון לא רע אבל עדיין, כל מיני תקלות מעצבנות שהייתי מצפה מרכב צרפתי ולא מרכב גרמני.

שולץ האיום
20-06-15, 14:37
ערב טוב.
לדעתי ולמיטב הבנתי הטכנית אין סיבה שמערכת מרכזית כזו במנוע תקרוס אחרי שנתיים , וללא יכולת תיקון אפקיטבית. לי זה נראה כמו תקלה/כשל במוצר.
שנית , כמו שגם נאמר פה , מנוע מחודש עלול לפתח בעיות שידרשו תיקון והתעסקות. אז נכון - יש אחריות וזה טוב. אבל אני רוצה להימנע מתקלות פוטנציאליות ולא להתעסק עם השבתות של הרכב ותיקונים במסגרת האחריות.
אני מכבד ומעריך את היבואן על ההצעה שלו אבל חשוב לי להבין את העניין הטכני שמאחוריה.

ושוב , תודה על התגובה וההתיחסות

לא אמרתי שזאת סיבה לבעיה, אמרתי כל הכבוד על העברת 50k בשנה בפאביה.
לגבי התקלה, רב הנסתר על הגלוי, אי אפשר להבין מהודעתך הרבה, לא שאני מכונאי או מבין משהו, אבל על ההתנהלות מולם יש לי במה לעזור.
אגב, גם בטויוטה,מאזדה,ושאר היצרנים שנשארו מאחור בשנים האחרונות בתחום המופ (מנועי בנזין קטנים עם טורבו וגיר רובוטי) זה יכול לקרות, וקורה, תתפלא.
מסכים שככל שהרכב ״חדשני״ ועתיר טכנולוגיות חדשות כנראה שיהיה לזה מחיר באמינות. למרות שאין כרגע שום מקור מידע אמיתי.
מהנסיון הפרטי שלי, התנהלות היבואן בסדר גמור, והיצרן פתר את חבלי הלידה לחלוטין, גם בשנתונים הישנים, וכמובן בחדשים.
היתרונות הבולטים לעומת זאת, ששוכחים להזכיר לרוב הם - חיוך על הפנים וצריכת דלק פנטסטית.

מה שנשאר הוא להמתין ולראות איך יהיה המעבר של היצרנים שנותרו מאחור לטכנולוגיה המובילה, ואיזה חבלי לידה יהיו, בזמן שקונצרן vag כבר על דרך המלך.

שולץ האיום
20-06-15, 14:42

Sent from my Ass

קשקוש
אבל זה בסדר, זאת כמעט הדעה הרווחת.
כיף לשנוא אותם, הם גם יקרים יותר בדכ מהאלטרנטיבות וטובים יותר בדכ.

שולץ האיום
20-06-15, 14:56
מציע לך לבקש מהמנהלים למחוק את ההודעה !
אחרת הכת של VAG תתריד את מנוחתך עד שתתנצל ותביע חרטה פומבית.

מכיוון שאני מוקצה מחמת מיאוס על שהייתי מהראשונים שטען שה DSG7 הוא
זבלה של גיר, אז חוזר ואומר להתרחק מיצרן שמומחה בחדשניות אך לא
מעביר את "היצירות" שלו במסכת בדיקות קפדנית או/ו משתמש בחומרים לא איכותיים.
בקיצור, לא אפוי ....

רענן

דווקא במקרה הזה, מדובר על מנוע מיושן וחלש, המשודך לגיר ידני.
אבל זה בסדר, הכיוון ברור. Vag חרא.

asafk
20-06-15, 16:45
בדגמים האחרים אין את הצרות שיש ב1.4 המשוכלל. גם ב1.4 העתיק שנמכר עד לא מזמן ( עם 8 שסתומים ו 75 או 85 כס אם אני זוכר נכון) לא היו בעיות כלל.
אבל 1.4 בגרסה המוגדשת, מה לעשות, סובל מהרבה צרות. זה רכב כיפי וחסכוני אבל מסוכן לתלות בו את הפרנסה.
לדעתי הצנועה, לפחות.

אסף.

- - - Updated - - -

ובכל מקרה, היבואן הציע פשרה לא זולה אבל בהחלט הוגנת. כי יום אחרי שהאחריות נגמרה הוא כבר לא חייב לך כלום.
הייתי בודק אולי ברשת אם בעיית משאבת המים היא משהו ידוע שיש לו פתרון יותר פשוט מהחלפת מנוע.

אסף.

idanw
27-06-15, 06:48
איפה כתוב שזאת הגרסה המוגדשת?
בשנה הזאת ה1.4 8 צילינדרים ידנית, נמכרה כמו לחמניות חמות...
שים לב שהבחור לא לוקח אותך ברצינות ומעיף את האוטו.

יואב פולס
27-06-15, 07:50
מי שמחפש לעצמו צרות שיקנה בשמחה TSI ו DSG - ביחד או בנפרד.
באחד הטיולים, בחזרה מהדרום, עוצרים ביילו אחרי בית קמה. מגיעה סופרב חדשה, הבנאדם נכנס לחנות ושואל את המוכר אם יש נוזל קירור של פולקסוואגן. "נדלקה נורה של חוסר בנוזל קירור". המוכר עונה לו שהוא בודק, והאיש יוצא. אחרי דקה נכנסת אישה מבוגרת ושואלת אם יש נוזל קירור. המוכר עונה לה שבעלה היה לפני דקה והוא כבר בודק להם, היא עונה לו "בעלי? בעלי בבית עכשיו". אנחנו יוצאים לראות מה קרה, לצד הסופרב שחונה עם מכסה מנוע מורם, עומדת לה Q5 בת חודשיים באותה התנוחה עם אותה נורה דולקת ואותו מחסור אמיתי בנוזל קירור.
כשהמנועים האלה הם תקינים הם נפלאים - זמינות כח, חסכון ועוד. אבל האמינות שלהם מתחת לכל ביקורת, וזה עולה הרבה גם בפורומים נוספים ברשת.
לפות"ש - יפה שהם לא ממררים לך את החיים, יכול להיות שהם למדו משהו בענייני שירות. אם אני צריך לקבל עכשיו החלטה - מחליף מנוע כפי שהם מציעים ומוכר את האוטו.

יואב פולס
27-06-15, 08:36
^ עכשיו תיקנו אותי שזה לא מנוע TSI אלא הרגיל. זה חדש לי שגם המנועים הרגילים סובלים מאותן בעיות בדיוק.

שולץ האיום
27-06-15, 09:16
חחחחחחחח
גדול

כן TSI לא tsi , מה זה משנה בכלל, עכשיו כולם סובלים מ״אותם בעיות״.

raanan
27-06-15, 09:55
בחזרה מהדרום, עוצרים ביילו אחרי בית קמה.

יוצאים לראות מה קרה, לצד הסופרב שחונה עם מכסה מנוע מורם, עומדת לה Q5 בת חודשיים באותה התנוחה עם אותה נורה דולקת ואותו מחסור אמיתי בנוזל קירור.

כשהמנועים האלה הם תקינים הם נפלאים - זמינות כח, חסכון ועוד. אבל האמינות שלהם מתחת לכל ביקורת
לדעתי אתה נחפז בהסקת מסקנות !
אני חושב שהבעיה נעוצה ב yellow !
רכבים כאלו זקוקים למסעדות גורמה ולא ל.....

רענן

hagman
27-06-15, 18:50
ערב טוב
תודה לכול המגיבים. בהחלט עזר לי לגבש החלטה.
עדכון ביניים מבחינתי :
לאחר שביצעתי חיפוש ברשת על בעיות במערכת הקירור במנועים אלו , לא מצאתי איזה מסקנות או מידע שקופץ לעין בנושא , ולפיכך החלטתי לקבל את הצעת היבואן להחלפת מנוע " משופץ גרמניה " מהיצרן.
הרכב תוקן וחזר אליי. אמשיך להיות במעקב בתקופה הקרובה ואני מקווה שבזאת יסתיים הסיפור הזה.

שוב תודה לכולם
חג

asafk
27-06-15, 21:46
אולי כדאי שתבהיר - איזה מנוע זה? ה1.4 TSI או 1.4 8 שסתומים?

אסף.

sapog
27-06-15, 21:55
אסף, ככל הידוע לי אין בארץ פאביות 1.4TSI (קוד מנוע CAXA) אלא רק 1.2TSI (קוד מנוע CBZB) או 1.4 אטמוספרי ("דור קודם").

hagman
28-06-15, 01:02
מדובר במנוע 1.4 אטמוספרי.

חג

hagman
13-11-15, 18:57
שלום לכולם

עדכון מצב וסוג של סיום הפרשה מבחינתי.

אז כאמור הוחלף המנוע לפי הצעת היבואן.
הרכב נסע מאז 15K ק"מ והיום בוצע טיפול ראשון למנוע.
לא נרשמו בתקופה הזו תקלות או בעיות כלשהן והרכב בסה"כ מפגין אמינות טובה. מקווה שימשיך כך.
מה שכן - החלפתי את המוסך שבו אני מבצע את הטיפולים.

תודה לכולם
חג

-->