PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח לקטנוע

דרור ברלי
22-06-15, 21:13
בג'יפולוג יודעים הכל...

ביטוח לקטנוע 50 סמ"ק פשוט וישן - המלצות?
יש עדיין מי שמסכים לבטח או שצריך ללכת לפול ולהישדד שם?
כמה אמור לעלות פלוס-מינוס לרוכב עול-ימים ללא עבר אפל?....

talw
22-06-15, 22:21
http://www.pool-act.org.il/?CategoryID=161&ArticleID=92

שים לב לשינויים במחירי הביטוח כאשר אתה בוחר במסלולים של השתתפות עצמית גבוהה במקרה של תביעה.
לדוגמא ,השתתפות עצמית של כ 20,000-25,000 ₪ יכולה לזכות אותך במאות עד אלפי שקלים הנחה בביטוח.
לשיקולך.

נדב ש.
22-06-15, 22:37
מה שלא יהיה אל תעה בפול, הכי ניבזים שיש.

six 4 life
22-06-15, 22:39
חובה מלא (כלומר פיצויים מהשקל הראשון) יעלה ל50 סמ"ק בסביבות ה1600 ש"ח.
מי מבטח - אודי דגן ברמת גן, רמי ביטוחים בתל אביב.
בנימה אישית - 50 סמ"ק זה סכנת חיים על הכבישים כאן. מינימום 125 וגם הוא גבולי, ואם 50 זו האופציה היחידה מבחינתך בגלל עלויות - לך על אופניים חשמליות.
בהצלחה.

דרור ברלי
22-06-15, 23:05
למי שעוד לא מעודכן - התנועה בכניסות לת"א המסריחה, בתוך העיר עצמה וביציאות ממנה ברכב עם יותר משני גלגלים הופכת החל מהיום לכמעט בלתי אפשרית למשך 8-10 השנים הקרובות פלוס-מינוס - וזה כי מישהו למעלה נזכר שצריך להתחיל לבנות רכבת קלה... מכיוון שלצערי מקום העבודה שלי עדיין ממוקם בתחומי ת"א וההגעה אליו תהפוך לקשה ופקוקה עוד יותר, אז פשוט אין ברירה.
תוך שנה פלוס-מינוס המערכת תעבור סוף-סוף לבניין החדש במערב ראשל"צ וגם שם קטנוע קטן יתן פתרון טוב יותר וזול יותר מאוטו ובוודאי עדיף על תחבורה ציבורית שממש לא קיימת שם.

ארז, הטוסטוס מיועד לשמש כקומיוטר עירוני בלבד (חולון-ת"א) ולצרכים הצנועים שלי (7 ק"מ לכל כיוון, כפול 3-4 פעמים בשבוע + קצת סידורים בתוך חולון, סה"כ ייסע כ-200-250 ק"מ בחודש. כשמערכת העיתון תעבור למערב ראשל"צ, הק"מ החודשי יירד לכ-150), אז 50 סמ"ק ממש מספיק.
הבחור, פיאג'ו טייפון במצב מצוין עם טסט שנראה ונוסע מצויין ולא רק ביחס לגילו (2002, WAZE טוען שהוא דיגדג כמעט 70 קמ"ש אמיתיים, כשאנוכי בכל כובד משקלי רובץ עליו) וכמה שהוא עלה, אני לא רוצה לכתוב כאן כי גם אופניים די פשוטים חדשים (לא חשמליים) עולים יותר ולפי המחירים שהעלית ביטוח החובה לשנה יהיה יקר בכ-50% מעלות הקטנוע עצמו... אז כנראה שאין מה להתלבט.

danob
22-06-15, 23:13
בג'יפולוג יודעים הכל...

ביטוח לקטנוע 50 סמ"ק פשוט וישן - המלצות?
יש עדיין מי שמסכים לבטח או שצריך ללכת לפול ולהישדד שם?
כמה אמור לעלות פלוס-מינוס לרוכב עול-ימים ללא עבר אפל?....

אני עשיתי אצל נדל גיורא 03-7112000 (נדמה לי שזה נקרא "תמוז")
אגב, אני שותף לדעה על 50 סמ"ק, גם לק"מ שאתה מתכנן

six 4 life
22-06-15, 23:19
למי שעוד לא מעודכן - התנועה בכניסות לת"א המסריחה, בתוך העיר עצמה וביציאות ממנה ברכב עם יותר משני גלגלים הופכת החל מהיום לכמעט בלתי אפשרית למשך 8-10 השנים הקרובות פלוס-מינוס - וזה כי מישהו למעלה נזכר שצריך להתחיל לבנות רכבת קלה... מכיוון שלצערי מקום העבודה שלי עדיין ממוקם בתחומי ת"א וההגעה אליו תהפוך לקשה ופקוקה עוד יותר, אז פשוט אין ברירה.
תוך שנה פלוס-מינוס המערכת תעבור סוף-סוף לבניין החדש במערב ראשל"צ וגם שם קטנוע קטן יתן פתרון טוב יותר וזול יותר מאוטו ובוודאי עדיף על תחבורה ציבורית שממש לא קיימת שם.

ארז, הטוסטוס מיועד לשמש כקומיוטר עירוני בלבד (חולון-ת"א) ולצרכים הצנועים שלי (7 ק"מ לכל כיוון, כפול 3-4 פעמים בשבוע + קצת סידורים בתוך חולון, סה"כ ייסע כ-200-250 ק"מ בחודש. כשמערכת העיתון תעבור למערב ראשל"צ, הק"מ החודשי יירד לכ-150), אז 50 סמ"ק ממש מספיק.
הבחור, פיאג'ו טייפון במצב מצוין עם טסט שנראה ונוסע מצויין ולא רק ביחס לגילו (2002, WAZE טוען שהוא דיגדג כמעט 70 קמ"ש אמיתיים, כשאנוכי בכל כובד משקלי רובץ עליו) וכמה שהוא עלה, אני לא רוצה לכתוב כאן כי גם אופניים די פשוטים חדשים (לא חשמליים) עולים יותר ולפי המחירים שהעלית ביטוח החובה לשנה יהיה יקר בכ-50% מעלות הקטנוע עצמו... אז כנראה שאין מה להתלבט.
דרור, כשאני אומר ש50 לא מספיק זה לא בגלל המרחק נסיעה אלא דווקא בתוך העיר ברמזורים. מהר מאוד תגלה (במיוחד בשעות העומס) שבכל רמזור רכבים מנסים לעלות עליך או לדרוס אותך כי הקטנוע שלך לא מאיץ מספיק מהר ומפריע להם לתת גז עד הרמזור הבא. זו חוויה מפוקפקת ולכן הצעתי שתשקול את עניין הנפח. עם 125 עוד יש לך חלקית מספיק כח לברוח, עם 50 אתה נתון לחסדי הפחיות על כל המשתמע מכך.
עם חשמליות יש לך את המדרכה לברוח אליה או להשתמש בה בזהירות, מה שאין לך עם קטנוע 50 סמ"ק בכל אופן.
לגביי עלויות כן 50 סמ"ק היום יותר זול לקנות ולהחזיק כולל ביטוח מאשר אופניים חשמליות אבל בעיית הרמזורים אמיתית עם נפח כזה.

דרור ברלי
22-06-15, 23:35
אני מודע לזה, בוודאי עם ה-100 ק"ג שלי.... והאמת שגם אני הייתי סקפטי בהתחלה לגבי יכולת הסחיבה שלו אבל הופתעתי לטובה.

GodsFather
22-06-15, 23:54
שלא ירדו עליך! 50 סמק זה בסדר גמור. אני נסעתי מעל שנה הרצליה רמת גן עם כזה והוא עשה יופי של עבודה ולפעמים גם בהרכבה. תקפיד לטפל בו בזמן ובחלקים איכותיים אם לא מקוריים והוא יישמר לנצח. בחסרון של פלסטיקה קצת רגישה עם הזמן, זה הכל. וכמובן ריח מסריח שנצמד לבגדים אבל גכה זה כל דו פעימתי.

שים ארגז מאחורה וסע לשלום.

וכמובן מיגונים. לא לזלזל בזה. קסדה מלאה איכותית לא עולה היום הרבה, לא חייבים אראי/שואי. כפפות יש גם לקיץ וחובה לשים אותן כי כדי לספור שטרות צריך אצבעות וכמובן מעיל רשת אוורירי. תזלזל בזה וזה יעלה לך הרבה יותר.

לגבי הביטוח, מה שלא תעשה, אל תתפתה לחסוך בביטוח כמה מאות שקלים בתמורה ל25 אשח ראשונים ושבעת ימי מחלה ראשונים. במיוחד כי אתה גם עצמאי בנוסף לעבודה בעיתון. כל שקל חשוב, ולא מאחל לך שתממש את זה.

גם את שלי קניתי בזמנו בפחות ממחיר הביטוח שלו. שנתיים של חגיגה עד שטסתי מכאן.

boaz avrahami
23-06-15, 01:02
הפקקים האלו הם הפתרון האמיתי להבריח את העסקים מלב תל אביב ולהורדת מחירי הנדלן מהמרכז והלאה.

היחידי כנראה שנותן עבודה הוא שר התחבורה.
גם תחבורה בכל הארץ ועוד נשאר לו מרץ לטפל בדיור...
( והשר בכלל לא מהעבודה או ממרץ)

אני זוכר שמישהו דיבר לא מזמן על אגרת גודש... נשמע עכשיו ממש לא בכיוון

Tomer Gal
23-06-15, 03:03
לבליץ מוטורוס (חפש בגוגל) יש קטנועים חשמליים בהספק תואמים ל125 ו250.
הביטוח לפי מה שהם אומרים כשל 50 סמק.
אין שמנים אין רצועות אין ריח של דלק. 4 שקלים טעינה מלא שמספיקה לבערך 100-150 קמ.
אה ויש כפתור לרוורס.

dice2
23-06-15, 06:52
בועז תתפלא אבל הפקקים האלו הם שמקפיצים את מחירי הנדלן
גרתי בת"א ויכולתי להגיע לכל מקום בקלות ובלי פקקים כיוון שהפקקים בתוך ת"א מתחילים מאוחר יותר מהכניסות אליה
היום אני גר 15 דק'/ק"מ ממרכז ת"א ללא פקקים אבל בבוקר זה יכול להגיע גם לשעה 45 דק' ובחזרה קרה שגם יותר

בועז

liontamer84
23-06-15, 08:23
על אף מחיר הקנייה המפתה של הטוסטוס, לא הייתי הולך על זה.

במקומך הייתי שוקל מחדש את עניין האופניים החשמליים,
עם דגש לא על הסטנדרטיים המעיקים, אלא קיט הסבה עם מנוע בקראנק.

יש כאלה שהמרחקים שציינת + המשקל שלך, לא מדגדגים להם אפילו...

אומי5
23-06-15, 08:47
אחת הסיבות שירדתי מקטנוע הייתה רמת העצבים שלי.

בתוך העיר הסתדרתי עם טייפון בכיף, בכבישים העירוניים המהירים (רוקח, זבוטיסקי) כבר התחיל להפחיד, כשאתה על 70 עוקפים וחותכים אותך כאליו אין מחר, וכאילו אתה לא שם. איילון כשהוא ריק או כל כביש בין עירוני, מחוץ לתחום. אם אתה חייב לנסוע בבין עירוני, תמצא ג'וי רייד (125-200), הם זולים ואמינים ומגיעים למהירות פסיכית של 100 קמ"ש.

ביטוח תעשה רגיל בלי הקומבינה של ההשתתפות עצמית, רוב תאונות הדו"ג נגמרות בפציעות שהפיצויים עליהם קטנים יותר.

אם אתה צריך סבל, ארגז או מעיל קיץ, תדבר איתי.... אולי נשארו לי גם רצועה ומשקולות.

GodsFather
23-06-15, 09:21
על אף מחיר הקנייה המפתה של הטוסטוס, לא הייתי הולך על זה.

במקומך הייתי שוקל מחדש את עניין האופניים החשמליים,
עם דגש לא על הסטנדרטיים המעיקים, אלא קיט הסבה עם מנוע בקראנק.

יש כאלה שהמרחקים שציינת + המשקל שלך, לא מדגדגים להם אפילו...

בגדול אני מסכים איתך ומנסיון, ברם הוא ציין שהוא רוצה לנסוע ת"א-חולון וזה די מתיש על אופניים אם לא עושים את זה בשביל הספורט, אפילו אם רק מפעילים את החשמלי ולא מדוושים, מה שמקצר את חיי הסוללה. וכמובן שיש את עניין ההטענה שלוקחת הרבה זמן יחסית או עולה הרבה כסף לאפשרות טעינה מהירה וגם אז זו לא טעינה מהירה כמו תדלוק. נכון שאפשר לטעון כשהאופניים במשרד ונכון שאפשר לדווש אם נגמר באמצע הרכיבה, אבל עדיין בקטנוע זה יותר פשוט לצורך העניין.

בכל מקרה, הבחור מדבר על קטנוע אמיתי בפחות מ2000 ש"ח ואין שום אופניים חשמליים או קיט הסבה שעולה ככה גם אם מביאים במזוודה מחו"ל, וגם זה מנסיון.

אם זה היה לנסיעה רק בתוך ת"א וערים קרובות אז אין ספק שאופניים היו הפתרון.

אה ועוד דבר קטן...ההתמודדות עם פקחים למיניהם שלאט לאט צוברת תאוצה. הדבר האחרון שדרור צריך עכשיו.

- - - Updated - - -

אחת הסיבות שירדתי מקטנוע הייתה רמת העצבים שלי.

בתוך העיר הסתדרתי עם טייפון בכיף, בכבישים העירוניים המהירים (רוקח, זבוטיסקי) כבר התחיל להפחיד, כשאתה על 70 עוקפים וחותכים אותך כאליו אין מחר, וכאילו אתה לא שם. איילון כשהוא ריק או כל כביש בין עירוני, מחוץ לתחום. אם אתה חייב לנסוע בבין עירוני, תמצא ג'וי רייד (125-200), הם זולים ואמינים ומגיעים למהירות פסיכית של 100 קמ"ש.

תפסתי ממך הטיפוס היותר רגוע אומי...

נוסעים בצד הדרך, כמעט ולפעמים רק בשוליים והכל עובר חביבי... במיוחד במרחקים קצרים לקטנוע כמו ת"א-חולון/ראשל"צ.

AvinoamNa
23-06-15, 09:27
לא כיף להגיד את מה שאני הולך להגיד,
מה עם בטיחות? בתור רוכב לשעבר, עם תרבות הנהיגה שקיימת במדינה החמודה שלנו תוסיף את הגליוטינות בדמוצ גדר בטיחות וקיבלת מתכון לסכנה אמיתית. לא מכיר באופן אישי רוכב דו''ג שלפחות פעם אחת אחת לא היה מעורב בתאונה שבפוטנציאל שלה יכל להיגמר רע.
יש דברים שאי אפשר לכמת בשקלים.

אומי5
23-06-15, 10:33
תפסתי ממך הטיפוס היותר רגוע אומי...

נוסעים בצד הדרך, כמעט ולפעמים רק בשוליים והכל עובר חביבי... במיוחד במרחקים קצרים לקטנוע כמו ת"א-חולון/ראשל"צ.
בגדול אני טיפוס רגוע, אבל המציאות בציטוט למטה שאבה ממני את רוב הרוגע שהיה לי.

לא כיף להגיד את מה שאני הולך להגיד,
מה עם בטיחות? בתור רוכב לשעבר, עם תרבות הנהיגה שקיימת במדינה החמודה שלנו תוסיף את הגליוטינות בדמוצ גדר בטיחות וקיבלת מתכון לסכנה אמיתית. לא מכיר באופן אישי רוכב דו''ג שלפחות פעם אחת אחת לא היה מעורב בתאונה שבפוטנציאל שלה יכל להיגמר רע.
יש דברים שאי אפשר לכמת בשקלים.

מבחינת נהגי המכוניות והמשאיות אתה פשוט לא קיים, בדרך כלל לא מרוע, פשוט מחוסר תשומת לב (אני משוכנע שנהגי מוניות מציקים בכוונה).
רק מסיפורי הכמעטים שלא באשמתי אפשר להעביר ערב שלם סביב מדורה. (עם אלו שבאשמתי או חצי באשמתי אפשר עוד ערב).

יש שני סוגי רוכבים :
אלו שנפלו
אלו שעוד לא נפלו

איל מ
23-06-15, 11:05
אני רוכב כמעט כמספר השנים שאני על ג'יפ (מתקרב לשני עשורים) רצוף.
בשנים האחרונות בעיקר בגוש דן, ועדיין כאן לספר את הסיפור.
יש לי שלושה טיפים בשבילך:
א'. תפנים שמתישהו אתה תהיה מעורב בתאונה עם פגיעה גופנית. אחרי שהפנמת את זה תקבל איזה החלטה שבא לך.
ב. ככל שתהיה פסיבי יותר לעומת התנועה (קטנוע איטי בכביש בנעירוני) אתה מעלה את הסיכון שלך.
ג. גם בנסיעה של קילומטר בתוך העיר עם טוסטוס בארבעים מעלות- תמיד מיגון מלא - קסדה, מעיל, ברכיים, נעליים!!!!

העצה של קטנוע 125 סמ"ק מינימום, היא העצה הכי טובה שקיבלת כאן.

לגבי ביטוח עם או בלי השתתפות עצמית שכל אחד יקבל את ההחלטות שלו. בפולגז זצ"ל היו בנושא הזה ויכוחים ארוכים יותר מהשרשורים של רכס. ורק אומר שאני הייתי נוסע עם השתתפות עצמית (על הוצאות רפואיות אתה מקבל מהשקל הראשון ומה שנחסך ממך הוא הפיצוי על כאב וסבל).

לגבי הפול, דע שכל ביטוח חובה הוא דרך הפול (גם דרך החברות שהוזכרו כאן).
עכשיו הערה במיוחד בשבילך ;):
בתור אחד עם נטיה להתעצבן על עוולות הרשויות, תזכור שלא משנה כמה הביטוח יקר (והוא יקר) עדיין חברות הביטוח מפסידות עליך כסף ולמעשה חלק מהביטוח שלך משולם ע"י שאר בעלי הרכבים על הכביש.

talw
23-06-15, 13:44
הבן אדם כולה רצה לדעת כמה עולה ביטוח לטוסטוס שלו....תרכב לשלום דרור,המפתחות בחוץ.

asafk
23-06-15, 15:19
חולון תל אביב דווקא בדרך הארוכה, דרך הים, נשמע מתכון לרוגע יומי.
אתם תראו את דרור עוד כמה חודשים בעצירת טאי צ׳י בחוף הדולפינריום בדרך לעבודה...

אסף.

talw
23-06-15, 15:40
טאי צ'י בדולפינריום,ועוד יישאר לו הרבה זמן לשני אספרסו ארוך בירקון.

שולץ האיום
23-06-15, 15:42
פיאג׳ו טייפון....איזה נוסטלגיה.
אני זוכר את ההסתערות.
קטנוע שכביכול נוסע גם בשטח.
כשהייתי בן 16 הוא באמת נסע בשטח.

דרור ברלי
23-06-15, 16:00
אני מודה מקרב לב לכל אלה שמודאגים לשלומי ושלמותי... ברצינות.
יש לי עבר עשיר בעולם הקטנועים. לצד החיפושית והג'יפים שהיו לי, כל המחצית השניה של שנות ה-90 עברה עלי עם קטנועים. אני מודע לסכנות, לאמצעי הבטיחות הנדרשים ולבעייתיות של רכב דו-גלגלי שצריך לשרוד בין נהגים/ות ישראליים/יות שהם BY-FAR הגרועים/ות בעולם המערבי. אני גם מודע לעובדה שמאז רכבתי ביומיום על קטנוע, השתנו כמה דברים על הכביש. המכוניות משוכללות ומהירות יותר ומבודדות יותר את הנהגים מסביבתם. כולם סגורים במזגנים ושקועים בטמבלפונים ובמסכי המולטימדיה שלהם ומתעלמים הרבה יותר מדו-גלגלי. כולם נוהגים הרבה יותר גרוע ועם הרבה פחות מודעות. מצד שני, כולם עומדים. הכל פקוק.

הצרכים שלי הם באמת לעיר נטו ולא יותר מזה. התמודדות עם תנועה צפופה/זוחלת/עומדת.
בתנאים המוגדרים האלה (ובתנאים האלה בלבד), לטעמי ל-50 סמ"ק קטן יש אפילו יתרון.

ishc
23-06-15, 22:48
לא היה לי אף פעם 50 סמ״ק אבל אני מכיר כמה אנשים שמתנהלים ככה בתוך ת״א ומאוד מרוצים מהסידור. אם כבר שילמת את עלות הביטוח של ה-125 אז לך על 250, לפחות תוכל להיות היתרונות ברורים מחוץ לעיר באותה עלות בערך.
קטנוע/אופנוע זה נהדר בעיני למרות הסכנות הכרוכות ברכיבה על אחד.
בהצלחה

asypeer
23-06-15, 22:56
5 שנים עם טייפון (תיכון וצבא..),יופי של קטנוע. המודלים הראשונים יוצרו באיטליה. החדשים כבר בסין. דגם 125 מאוד מהיר (בזמנו היה דו פעימתי) אבל הרבה פחות אמין. בזמנו הביטוח ל50 היה זול משמעותית מה125. היינו חותכים מבית ספר ובהרכבה נוסעים לעיר הגדולה (על 70 בכביש החוף..)
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/23/0d089a1524677d7abaf144046e7cc2d1.jpg
הטיפשות הטיפשות..

Sent from my Ass

דרור ברלי
23-06-15, 23:38
2002, נרכש ממוסך קטנועים בקיבוץ. כחול, איטלקי, קצת פחות מ-50K ק"מ (כן, אני יודע שזה שקול לבערך רבע מיליון ק"מ במכונית, ולך תאמין למד המרחק בכלים כאלה...) מטופל במצב מכני מצוין, הכל עובד, חיצוני סבבה לגמרי, טסט בתוקף לעוד כמה חודשים, נוסע חלק וחזק ובכללי מרגיש הרבה יותר טוב מגילו. 1000 שקל (לא טעות, אלף שקל). לא לחטוף?.....:rolleyes:

ארגז תנובה כבר הרכבתי עליו. גם מדבקת ג'יפולוג... קסדות יש. נשאר רק להביא אותו למרכז. למישהו יש עגלה להשאיל (רצוי עגלה שמתאימה להובלת אופנועים)?....

six 4 life
24-06-15, 00:34
הוא יכנס בבגאז בסופה בלי בעיה.

-->