PDA

צפייה בגרסה מלאה : אתם קשים (אחריות החברה על נזק שנגרם לרכב חדש - סוזוקי)

partech
23-09-05, 22:49
( המשך השרשור הזה.http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10697 . פעם הבאה, נא לא לפתוח שרשור חדש אלא להמשיך את הקודם, ולתת כותרת עניינית. תודה, המערכת)

בואו נעשה הקבלה:
בחור נכנס לסוכנות סוזוקי, מבקש מיגון גחון של חברה ידועה ומוכרת, ושמים לו מיגון של שייקה, הוא נוסע בשטח, האוטו עולה על אבן, המיגון ( הנחות באיכותו מהמיגון המבוקש ) גורם נזק לרכב

באחריות מי לתקן את הנזק שנגרם לרכב ???
האדם שנסע בביטחון שהוא מוגן ע"י המיגון הטוב שהוא ביקש ?
או החברה שהונתה אותו וסיפקה לא מוצר אחר (ואף ביצעה טשטוש עקבות) ?
הג'יפאי המסכן או חברת סוזוקי האימתנית ?

יוני5
24-09-05, 00:53
הג'יפאי בדר"כ לא מסכן ואנחנו לא מכירים את חברת שייקה לייצור מיגונים.

ג'יפולוג הוא גם לא אתר סודוקו או קובץ חידות בהמשכים.

אם אתה רוצה לשתף אותנו במקרה שקרה לך או להתייעץ - אנא ספר את כל הפרטים, דעתך, תגובת מכשירי תנועה ומוסכים או מומחים שבדקו את העניין.

ממה שכתבת עד כה, אנחנו יכולים להבין שמיגון שייקה גרם לג'יפאי המאושר להיות מסכן, ועם זה אין לנו הרבה מה לעשות, חוץ מאשר להביע השתתפות מסויימת בצער.

יוני5

lior_b.s
24-09-05, 04:08
ואתה חושב שאם תשאל את השאלה שוב במילים אחרות , תקבל תשובות אחרות???

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10697

"בולדוג" לא ממש נחשב מיגון, (מתי היה לך צורך להתגונן מחזיר?) , ובצורה שמתקינים אותם ברוב המקרים הם נועדו לקישוט בלבד , ויקרסו לתוך האוטו במכה סמלית בהחלט.....

או שאתה חושב שאנחנו לא מבינים מה שאלת והרגשת צורך להסביר שוב בצורה יותר ציורית (הסבר לטיפשים) , אם כן ? מה אתה צריך את העיצה שלנו ? ? :evil:

ירדת מדרגה , חטפת מכה ונגרם לך נזק לאוטו, אין הרבה מה לעשות, אולי אם תוכיח ש"בולדוג" (שוב , קישוט בלבד) של חברת "אספיר" לא היה גורם נזק , היה לך מה להתלונן . .
עשית נזק , החליפו לך את ה"בולדוג" , סע לשלום. . . . . . 8) [/url]

barak4*4
24-09-05, 09:59
קראתי את הודעתך אתמול בלילה, התעצבנתי, אבל החלטתי לקרוא אותה שוב בבוקר לפני שאגיב במילים שאינן מכבדות את הפורום ואת שותפיו.
אתה יודע מה?
הדעה שלי לא השתנתה כלל מאתמול בלילה.
פרסמת את השרשור הזה :http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10697.
כבר בכותרת יצאת בהצהרות בומבסטיות ומשמיצות.
ידידינו lior_b.s נתן לך תשובה מכובדת והולמת, אבל מה? לא מה שרצית לשמוע.
פירסמת שוב, תחת כותרת חדשה.
מלבד העובדה שהתעלמת לחלוטין מכללי הפורום (פתיחת שני שרשורים באותו הנושא), בחרת גם לתת לשאר השותפים בפורום תואר - "קשים". בהחלט כותרת מכובדת, אה.... וגם מאוד אינפורמטיבית (שוב התעלמות מוחלטת מכללי הפורום).
גם הפעם lior_b.s נתן לך תשובה, שלדעתי ממצה ומסכמת את הנושא במלאו.
לא מתאים לך, כנראה הפורום הזה אינו מספיק מקצועי בשבילך.
אתה יודע מה, עיצבנת אותי :evil:
למרות שכלל לא התכוונתי לומר את דעתי בנושא, אגיב:
מגן חזירים הוא פוזה של פוזאיסטים, לא משנה מי מיצר אותו.
אתה אשם במה שקרה כי אתה דפקת את הרכב!
עכשיו אתה מחפש למצוא אשמים אחרים שישאו בנזקים אותם אתה גרמת?
תסריטי "אילו" ו "אם היו מרכיבים תוצרת אחרת...." שווים בדיוק כמו התסריט "אם לסבתא היו גלגלים"
אין לך כבוד לחברי הפורום? אל תחפש שיתנו לך יחס / כבוד בחזרה.
ולדעתי האישית, ליאור ויוני כבר נתנו לך יותר יחס ממה שמגיע לך לאור התייחסותך.
בברכה
ברק.

partech
24-09-05, 11:14
קודם כל, ממש לא התכוונתי להרגיז אף אחד, אז קבל בבקשה את התנצלותי הכנה (השירשור

החדש היה בטעות, ניתן גם להבין את זה, זה הרי תגובה לשירשור הקיים...) .

הבעיה שלי היא לא עם המיגון-אלא עם העובדה שאני מרגיש שעבדו עלי, חיברו לי משהו אחר

ובצורה לא טובה שגרמה יותר נזק לאוטו, בעוד החברה אומרת :

"מה אתה רוצה מאיתנו, אף אחד לא הבטיח לך שזה אספיר, וחוץ מזה,מה שמנו לך יותר טוב"

ואז פירסמתי כאן בציפייה לקבל תמיכה/הבנה/עצה טובה, ובמקום זה כולם תוקפים אותי ועושים

ממני פושע...

אני מודה שהתקנת הבולדוג הייתה טעות, שרק גרמה נזק לאוטו, אבל - מטעויות לומדים

גיא
24-09-05, 13:12
הבעיה שלי היא לא עם המיגון-אלא עם העובדה שאני מרגיש שעבדו עלי, חיברו לי משהו אחר

אתה באמת מצפה למצוא פה תמיכה ?

אם היית מבצע חיפושון, היית לומד שאף לא אחד פה סובל את עצם הרעיון של הדבר הטיפשי הזה.
המיותר הזה, המכוער הזה, הכבד הזה, ההורס הזה ...

איזו תמיכה אתה רוצה?

lior_b.s
24-09-05, 14:29
אתה יודע מה?
בא נצא מנקודת הנחה ש"עבדו" עלייך והתקינו משהו אחר...
אם היו אומרים לך מהתחלה שמה שהתקינו יותר טוב מ"אספיר", (אולי הוא כן , השאלה למה הוא יותר טוב?) ובכל זאת היית דופק את האוטו, היית מתלונן????
לי נראה שהיית משבח על זה שבכלל הסכימו להחליף ושנתנו לך מגן חדש .
בא נהיה קצת יותר קטנוניים:
אם אני הייתי מתקין לך והיית בא אלי בתלונות כאלה , לא רק שלא הייתי מחליף לך אלא גם הייתי אומר לך שזה "מגן חזירים" אתה דפקת את האוטו במדרגה לא בחזיר אז לך....

עכשיו איך מוצאת חן בעיניך ההקבלה?

אין מה לעשות באמת, זה לא משנה איזה מגן היו מתקינים לך ואולי באמת קיבלת מגן יותר טוב ואתה נעול על "אספיר" מסיבות אלו ואחרות.. העניין הוא שהנזק סביר להניח שהיה קורא גם עם מגן (קישוט) של "אספיר".

קיבלת חדש , תקן את הפגוש ותמשיך לטייל (עם/בלי המגן ,זה שיקול שלך) , חבל על האנרגיות שאתה משקיע בעניין

ליאור

חנן-ג'יפולוג
24-09-05, 19:35
קצת מוצה, העניין, לא? ועוד על שני שרשורים מייגעים.

הרכבת לך "דופק חזיתות" על הרכב, והוא מילא את ייעודו. עד כאן הכול הגיוני. היית צריך לבקש בזמן הקנייה שגם ישימו בצד , על המדף, פנסים קדמיים, פגוש ומכסה מנוע עם השם שלך רשום עליהם, בידיעה שזה לא ישכב אצלם זמן רב מדי.

דופק החזיתות היה מסוג אחר ולא מהסוג שהובטח לך. זו הונאה או הטעייה, תתלונן.

נמרוד
25-09-05, 15:26
קודם כל, ממש לא התכוונתי להרגיז אף אחד, אז קבל בבקשה את התנצלותי הכנה (השירשור

החדש היה בטעות, ניתן גם להבין את זה, זה הרי תגובה לשירשור הקיים...) .

"מה אתה רוצה מאיתנו, אף אחד לא הבטיח לך שזה אספיר, וחוץ מזה,מה שמנו לך יותר טוב"

ואז פירסמתי כאן בציפייה לקבל תמיכה/הבנה/עצה טובה, ובמקום זה כולם תוקפים אותי ועושים

ממני פושע...

אני מודה שהתקנת הבולדוג הייתה טעות, שרק גרמה נזק לאוטו, אבל - מטעויות לומדים

תוקפים אותך ועושים ממך פושע לא בצדק. אבל ככה זה באינטרנט, אתה שואל שאלה ולפעמים מקבל לא את מה שרצית לשמוע...

שמע הסיפור כזה - אתה ביקשת את סוג "המיגון" הזה. זו היתה טעות - אוקי, מטעויות לומדים. אתה מנסה להאחז בעובדה שהברזל היה שונה ממה שהובטח לך - אולי תמצא עורך דין שיוכל לעשות עם זה משהו, אבל תהיה לו בעייה לאור הדעות שנכתבות כאן בפומבי, ואני חייב כאן להצטרף לדעה הכללית... ייצרן המיגון ממש לא משנה, אם אתה חושב שמגן חזירים של אספיר שונה מהותית משל XXXX, זה פשוט לא נכון. מגן חזירים זה אביזר קוסמטי שנזקו גדול (עובדה... לצערנו) לא משנה מי ייצא אותו. סביר להניח שבאותיות הקטנות של החוזה כתוב " שהחברה רשאית להחליף את הספק של המוצר בלי להודיע" או משהו ייבש בסגנון הזה.

עכשיו אנחנו מגיעים לעניין של שרות לקוחות, שהוא לא עניין משפטי, אלא התדמית של מכשירי תנועה בתור יבואן, ויבואן של כלי חשוב כמו הג'ימני - הכלי החדש היחיד שנמכר בישראל שיש יחס הגיוני בין התמורה שהוא נותן למחיר. אני מנחש שמגן החזירים המטופש הוא לא רעיון שלך אלא שדחפו לך אותו באולם המכירות, ואתה בתור לקוח תמים הסכמת ושילמת (ותסלחו לי חברי הפורום הוותיקים, אין חוק בישראל שמחייב אנשים לגלוש בג'יפולוג ולהכיר כל מילה שנכתבה פה בעבר), עבור משהו שחשבת שהוא מגן, דבר חיובי, ויצא שהוא רק הגביר את הנזק שנגרם בתאונה קלה. כאן אני אישית חושב שמכשירי תנועה צריכים:

א. לבוא לקראתך, להגיע לאיזשהו הסדר של השתתפות בנזק.

ב. להוריד את מגיני החזירים מרשימת האבזור שלהם, ולהמליץ ללקוחות לא להתקין כזה דבר.

ארז
25-09-05, 21:23
אני לא מבין מה אתה מתממם ומה אתם מעלים בו חלומות שמישהו צריך לפצות אותו.
אתה שמת את הדבר הטיפשי הזה על הרכב, אתה הרי בן אדם חופשי(וכנראה מאותגר מחשבה במיוחד אם לא שמת לב כמה ה"מגן" הזה מגוחך).
גרמת לעצמך נזק תשא באחריות.

נמרוד אתה עוד תשלם על מה שעשית שם.... :twisted:

partech
25-09-05, 22:09
תודה לך, סוף סוף מישהו שקצת מביןם לליבי ולצידי ולא לצד מכשירי תנועה .

הבעיה היחידה שלי היא עם ה"בלבול" שהיה (בלבול בהתקנה שלא מגובה בשום מסמך )

והיחס המשונה של המנכ"ל-גילית טעות/אי הבנה/הונאה תצא בסדר עם הלקוח ("הלקוח תמיד

צודק") ותקן את זה-נראה לי שחברת סוזוקי תצליח לעמוד בהוצאות השוליות של החלפת.תיקון

הפגוש.

נקודה למחשבה- אם באמת התקינו לי פגוש יקר יותר,מה האינטרס שלהם ? אחוזים ?

ארז, יה ג'ינג'י מכוער !!! מי שאל אותך בכלל, אם אין לך משהו טוב להגיד, תסתום את הפה שלך !
לא שאלתי אותך אם אני צריך בולדוג או לא, ואני לא מתחרט לשניה שהתקנתי אותו !
מסוכן לבני אדם, אני שמח-ככה שאם אני אראה את הרעמה הענקית שלך ברחוב, אני אוכל ללחוץ על הגז כיף !!!

partech
25-09-05, 22:13

צודק") ותקן את זה-נראה לי שחברת סוזוקי תצליח לעמוד בהוצאות השוליות של החלפת.תיקון

הפגוש.

lior_b.s
26-09-05, 00:28

הפגוש.

תגיד
אם היה מותקן פגוש אספיר, מה היית אומר אז?????
חברה כמו סוזוקי יכולה לעמוד בהחלפה של כל הג'ימני מסביב לפגוש, אבל למה להם לעשות את זה?
קנית רכב , ביקשת תוספת ,(באמת לא משנה מה קיבלת) עשית נזק לאוטו , הסכימו להחליף לך את המגן, מה עוד אתה רוצה?
אני באמת לא מצליח להבין במה אתה מנסה להאחז, תגיד תודה שהסכימו להתקין מגן חדש , גם את זה לא היו חייבים .
אף אחריות לא מכסה נזקים כגון "שבר" וכד' .
בלי קשר לתמיכה בך או במכשירי תנועה, אין לי קשר עם אף אחד מכם, אני לא חושב שיש לך על מה לבוא בטענות, זה קורה בכל התחומים בחיים ואני אישית חושב שהלכו לקראתך יותר ממה שהייתי מצפה לאור השמועות על מכשירי תנועה (שמועות בלבד, לא ניסיון אישי!!!).

עזוב, תמשיך הלאה , חבל על האנרגיה שמושקעת בנושא הזה.

ליאור

-->