PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג׳יפ למתחילים

Evgi
25-06-15, 17:29
אהלן!
אני בן 25, רוצה להיכנס לכל עניין טיולי הג׳יפים. אבל מחפש ג׳יפ לא יקר עד 20k +-
משהו שאני אוכל לסוע איתו גם ביום יום.
גיר מעדיף רגיל, גם לא נראה לי שאמצא אוטומט במחיר הזה.
ומבחינת מקום עדיפות ל4 מושבים אבל אם אין אז גם 2 סבבה;)
הציעו לי ג׳ימני אבל לא נראה לי יש במחיר הזה.
תודה:)

erezgur
25-06-15, 18:48
רק לוודא שאתה מבין ש"ג'יפ" (רכב שטח) שתרכוש ב- 20K יחייב כנראה עוד סכום דומה בשנה הראשונה (ואולי גם בחודשים הראשונים)?

האם זה כל התקציב או רק החלק שאתה מקדיש לרכישה?
האם אתה מתכוון לתחזק אותו לבד - יש ידע, כלים וזמן?

Evgi
25-06-15, 19:06
וואה וואה, התכוונתי להשקיע רק 20, על מה צריך עוד סכום דומה?
וידע אין לי בכלל, זמן אפשר למצוא ואיזה כלים?

דרור ברלי
25-06-15, 19:17
בסכום כזה יש סמוראים ישנים. אולי CJ לעוס במצב לא טוב, או נבלת סופה רקובה מ-92' במצב טרום-גריטה/פירוק.
יש גם כל מיני SUV יפניים ישנים ומוזנחים מתחילת שנות ה-90' שעשויים להיות מפתים - ושם העלות של כל תיקון גבוהה עוד יותר.
כולם שחוטים, מכוסחים, האמינות הבסיסית הגבוהה שלהם כבר מזמן מאחוריהם ויחייבו השקעה גדולה - החל ביישור קו ועד "דברים גדולים".
אם 20K זה כל מה שיש לך + אין לך ידע טכני ויכולת לתקן כל מיני דברים בעצמך = אל תיכנס לזה.
חבל על עוגמת הנפש והפסד הכסף.

תתאפק קצת, תחסוך סכום כפול פלוס-מינוס, שיביא אותך ליכולת למצוא כלים מתוחזקים במצב טוב.

Evgi
25-06-15, 19:29
הבנתי, אבל אני רואה הרבה ג׳ימני במחירים 20-25 הם לא שווים?

דרור ברלי
25-06-15, 19:31
הם בסדר, אבל ישנים.
תצטרך להשקיע בהם ביישורי קו.

Evgi
25-06-15, 19:47
מצטער על הבורות אבל אשמח לדעת מה זה יישור קו😬

zerez
25-06-15, 20:26
תיקונים וטיפול כדי להביא את הרכב למצב טוב

איל מ
25-06-15, 20:43
במחיר הזה תוכל למצוא גאלופר במצב סביר. ידני קצר יעבור בכל מסלול שג'יפאי מתחיל נוסע בו וגם יותר.

Evgi
25-06-15, 21:13
מצאתי 2 ביד2 אפשר לתת קישור שתתנו חווד?

asafk
25-06-15, 21:19
בטח. קשר לנו.

אסף.

Evgi
25-06-15, 21:22
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=88&SubModelID=576&FromYear=&UntilYear=&Auto=-1&fromPrice=&untilPrice=&multiSearch=1&Info=

האם הוא חסכוני גם?
ולא רשום הקילומטרג' אבל עד כמה עדיף שיהיה?

איל מ
25-06-15, 21:45
צריכת דלק כמו כל דיזל ישן (1/8-9) בנסיעה מעורבת, קצת יותר טוב בבינעירוני.
חלקים יחסית זולים וקל לטיפול.
עם זאת, רכב ישן והייתי מנסה למצוא יותר חדשים (נדמה לי שעד 2001).
בכל מקרה,
כל רכב בסכומים האלו יהיה ישן ויהיו לו פה ושם תקלות שתצטרך להתמודד איתן או בעצמך או עם מוסך. האופציה השניה היא לא זולה.
תהיה חייב לשים לב ולהכיר את הרכב כדי שכשיצוצו בעיות תדע לזהות אותן כשהן עוד בחיתוליהן (רעש, ריח, טפטוף/נזילה, רעידות וכו'...) כי רכבים אלו אם מוזנחים גורמים הרבה מאד לסבל לנפש ולכיס.

דרור ברלי
25-06-15, 22:08
עם כל הכבוד לגאלופר ויש כבוד (בכל זאת היה אוטו לא רע בזמנו), לדעתי זו לא האופציה המועדפת.
לא סתם הם כל כך זולים ביחס למודל שלהם.
צריך לחפש בסבלנות ובזהירות אקזמפלר שמטופל היטב ולא מוזנח.

איל מ
26-06-15, 15:36
מסכים אבל בכל זאת יש תג מחיר של 20,000.
יש לו שתי אופציות:
או להעלות את המחיר בלפחות 10 (ולדעתי ב-20) או להתפשר.
ולמען הדוגמא (שהיא מקרה פרטי ולא מייצג את כל הגאלופרים עלי אדמות),
אני מטייל בקביעות עם בחור עם גאלופר ידני קצר.
הרכב לא משופר ולא מטופל אצל איזה מוסך 4X4 אלא סתם במוסך בדרום ת"א.
עושה טיפול כשצריך, ומתקן דברים כשהם מתקלקלים (ובד"כ גם נוסע עם תקלות עד שהן ממש מחייבות אותו לטפל בהן).
הרכב עובר בכבוד בלי למצמץ בכל המסלולים הרגילים בדרום ובצפון וההוצאות אחזקה שלו נמוכות בהרבה משאר הרכבים שאיתם אנו מטיילים (למעט ג'ימני אחד שאם הוא קורא כאן שידע שאנחנו כועסים עליו על ש"נעלם" ;)).
בכל טיול קורה שמישהו אומר לעצמו או בקול רם "למה הוצאתי כל כך הרבה כסף על לנדקרוזר/דיסקו/טרופר/פאת'פיינדר כשיכולתי ברבע/חצי/שליש (בהתאמה) לקנות גאלופר".

יכול להיות שזה מקרה בודד ויכול להיות שלא...

asafk
26-06-15, 16:05
זה לא שהוא הדבר הטוב הבא, אבל לרכב ישן ופשוט וזול יש יתרונות.
למשל.. קצת פחות אכפת לך לגרזן אותו אז לפעמים תרשה לעצמך לנהוג פחות בעדינות ולעבור מכשול שזה שנוסע בכלי שעולה פי שלוש יעבור יותר בעדינות.
זה כלי ספרטני מיושן ובסיסי. אין לו שיפורים והדבר היחיד שאפשר כדאי ומומלץ לשפר זה הנהג.
לא הייתי ממליץ עליו במקרה אחר, אבל בהינתן מגבלת התקציב וכיוון שאפילו סמוראי גמור ומחוסל עולה יותר... למה לא? רק קח בחשבון שכשתרצה להתקדם זה יהיה למכור ולקנות משהו אחר עם כל ההפסד שמגולם בזה. זה בסדר, כך רובנו התחלנו עם נבלה זולה כשהגיע זמנה נמכרה בגרושים. אני באותה נשימה מזכיר לך שהפרק הבא בחייך יהיה כנראה כזה שתוכל להוציא בו סכום גבוה בהרבה על רכב השטח הבא.

אסף.

ד ו ר ו ן
26-06-15, 16:26
מה לגבי המנועים המתאבדים?

asafk
26-06-15, 19:32
למיטב הבנתי זו סוגיה בדגם האוטומטי ולא בידני.
מה הסטטיסטיקה שאתה מכיר?
וכמובן... בתחזוקה נכונה כנראה שאפשר להקטין סיכונים. אגב.. בלוק וראש זהים למיצובישי, רוב הטפלים והאביזרים גם כן.

אסף.

ד ו ר ו ן
26-06-15, 20:12
שבטווח 100+k הם מתחילים לפתח סדקים ולהתפגר, ושזה קורה ברמה שזו לא תופעה נקודתית.

שמעתי מבעל מקצוע, ונתקלנו אישית בשני רכבים, ארוכים אם זה משנה.

asafk
27-06-15, 11:57
סדקים בין השסתומים בראש?

אסף.

ruby
27-06-15, 15:06
לי יש גאלופר קצר אוטומט מוגבה עם צמיגים 31 ועוד כמה ממתקים, חפש אחד שמור טפל בו בזמן ותהנה.
אני יכול להעיד על אמינות טובה מאוד אבל אני מטפל בו בתחזוקה מונעת ולא תחזוקת שבר, עם נהג טוב הרכב עובר כמעט הכול,
אתה תופתע ועוד רבים אחרים עם כלים יקרים יותר.

איל מ
27-06-15, 21:48
מהיכרותי רוב הרכבים שמפורסמים עברו החלפת מנוע. אני לא תולה את האשם ברכב אלא בסוג הנהגים שהוא מזמין (רכב זול משמע נהגים צעירים חסרי אמצעים ונסיון ומכאן תחזוקה לקויה).
לכן,
לעניות דעתי, אם מוצאים רכב שטופל כהלכה, לא צריכה להיות בעיה,
במיוחד אם הוחלף כבר מנוע.
שוב,
בואו לא נשכח שבתג המחיר הזה אין ארוחות חינם ולדעתי זוהי התמורה הטובה ביותר לשקל.

ruby
27-06-15, 22:06
למשל.. קצת פחות אכפת לך לגרזן אותו אז לפעמים תרשה לעצמך לנהוג פחות בעדינות ולעבור מכשול שזה שנוסע בכלי שעולה פי שלוש יעבור יותר בעדינות.
זה כלי ספרטני מיושן ובסיסי. אין לו שיפורים והדבר היחיד שאפשר כדאי ומומלץ לשפר זה הנהג.
לא הייתי ממליץ עליו במקרה אחר, אבל בהינתן מגבלת התקציב וכיוון שאפילו סמוראי גמור ומחוסל עולה יותר... למה לא? רק קח בחשבון שכשתרצה להתקדם זה יהיה למכור ולקנות משהו אחר עם כל ההפסד שמגולם בזה. זה בסדר, כך רובנו התחלנו עם נבלה זולה כשהגיע זמנה נמכרה בגרושים. אני באותה נשימה מזכיר לך שהפרק הבא בחייך יהיה כנראה כזה שתוכל להוציא בו סכום גבוה בהרבה על רכב השטח הבא.

אסף.
אסף אתה מוזמן לבוא ולראות שלרכב יש שיפורים.
לדעתי סתם נעשה לו עוול בארץ בגלל שהוא היה ״חיקויי״ של מיצובישי, איפה שכול החברה שלי עוברים פג׳ארו Bk לנד קרוזר 150 טרופר ועוד כמה טובים גם אני עובר בלי דרמות מיוחדות, רק עם אחזקה זולה יותר.

ruby
27-06-15, 22:13
- - - Updated - - -

אסף.
אסף אתה מוזמן לבוא ולראות שלרכב יש שיפורים.
לדעתי סתם נעשה לו עוול בארץ בגלל שהוא היה ״חיקויי״ של מיצובישי, איפה שכול החברה שלי עוברים פג׳ארו Bk לנד קרוזר 150 טרופר ועוד כמה טובים גם אני עובר בלי דרמות מיוחדות, רק עם אחזקה זולה יותר.

ד ו ר ו ן
27-06-15, 23:49
סדקים בין השסתומים בראש?
אסף.
לא זוכר אפילו מה היה הכשל.
שניים החליפו מנועים, ובעל מקצוע אמר שמכיר לא מעט מקרים.

opl
28-06-15, 08:19
מה לגבי טראנו קצר? יש בלוחות לא מעט כלים בתקציב הזה.

-->