PDA

צפייה בגרסה מלאה : יוצאים למסע

sagi jimny
28-06-15, 15:01
זמן רב שאני חושב על זה, מתכנן, בודק שוב ועושה לעצמי סלט בראש...
אז ככה, החלטתי שאני רוצה ג'יפ, רצוי גדול וחייב להיות דיזל!! (אגב כרגע יש ג'ימני, כבר 4-5 שנים ואני מבסוט ממנו עד הגג).

בלי שום הגיון, או הסבר מוצדק אני רוצה דיפנדר, חולם על אחד ארוך, מדוגם מא' עד ת' (אצרף בסוף קישור לסרטון שימחיש).

לצערי המבחר מצומצם, המחיר קניה + דיגום יחרוג לי מהתקציב ובינתיים קראתי רק דעות למה לא לגעת במלכה.

כאן אני צריך אותכם. אני מתלבט בין היילקס עד 97, פ'אגרו ארוך הדגמים הישנים עד 2001, פראדו ארוך גם עד 2001 או טרופר ארוך.

הדרישות שלי: דיזל!! 5 דלתות, אמין, רכב עביר לשטח (נעילות דיפרנציאל אחורי + קדמי שאפשר למצוא), צמיגים מינימום 31, אפשרי ורצוי גם להשקיע ביחסי העברה.

פחות חשוב לי או כמעט ולא חשוב בכלל: איכות כביש(נוחות מהירות)ׂׂׂׂ, צריכת דלק...(לא מתחת ל1 ל7-8).

הערות, קטילות, מחירים, המלצות אחרות ועוד יתקבלו בברכה.
תודה שגיא!!

https://www.youtube.com/watch?v=rRT0XohjKl4

GodsFather
28-06-15, 15:13
היילקס במודלים שציינת זה רכב עבודה. 2 סרנים חיים. הכי קל ופשוט לתחזוקה ועם שוק שיפורים מפה ועד הירח. השוק מלא בזבל ופנינים עולות הרבה.

הרכבים האחרים שהכנסת למשוואה הם SUV. כלי שטח טובים אבל עם סרן חי אחורי בלבד, מפנקים יותר ונוחים יותר בכביש אבל עם מגבלות מסויימות בשטח. שוק שיפורים קצת יותר מוגבל.
כמובן שאם לא מתכוונים לעשות עבירות קשה במיוחד, הם יעברו בכל מקום ויחזירו אותך הביתה בנעימים.
השוק מלא בזבל אבל יש גם פנינים ולא במחיר משקלם בזהב, יחסית...

השנתונים גם כן בעלי משמעות רבה. כל הרכבים שציינת בעלי יכולת נסיעה עם 31" או המקבילה המילימטרית. צריכת הדלק היא בהתאם להרגלי הנסיעה שלך אבל מה שציינת כדרישת סף הוא ריאלי.

נמרוד
28-06-15, 15:15
בכל מקרה צריך להתאמץ ולהשקיע כסף וזמן כדי למצוא רכב שטח בין 15+ שנה במצב טוב, לשפר ולתחזק אותו. אם דווקא הדיפנדר עושה לך את זה, אז למה אתה מוותר מראש?

sagi jimny
28-06-15, 15:29
קודם כל תודה רבה על התגובות. ככה, הנוחות בכביש פחות חשובה, מודע לכך שאם אקנה
SUV לא אצא איתו לכמריר אבל כן מעוניין במעלות מאתגרים ולכן חשוב לי הנעילות דיפרנציאל.

נמרוד הדיפנדר יקרים נורא, במיוחד ה110. לא מצאתי אחד בפחות מ70,000 ולרוב יצטרך יישור קו והתוספות והזיווד שאני רוצה.
אבל שוב אני כאן לשמוע את דעתכם!!

GodsFather
28-06-15, 15:40
חוק מספר אחד - סבלנות! גם ברכישה הראשונית וגם בשידרוגים. החיים (והפורום) מביאים הזדמנויות טובות.

מה מבטיח לך שהרכבים האחרים שתמצא יהיו זולים יותר ? כלי מתוחזק נכון עולה לא רחוק מהסכומים האלה.

sagi jimny
28-06-15, 15:51
מסכים איתך, נבלה קונים בזול על פנינה משלמים. אבל מחיר של טרופר מלוקק יגיע בטופ ל50K והיילקס ל60K, דיפנדר מתחיל מ70 ויכול להגיע ל100K שנת 99או 97

GodsFather
28-06-15, 16:42
טרופר זה לא היילקס... והיילקס זה לא דיפנדר...

איל מ
28-06-15, 19:20
בתור בעלים לשעבר של דיפנדר ואחד שחיפש בסבב האחרון עד שהתייאש והתפשר על דיסקו,
אני חושב שבמחירים שאנשים מבקשים שיחנקו עם הרכב שלהם עד שיהפוך לאבקת אלומיניום.
זה רכב מצוין אבל מה שקורה ביד 2 זאת חזירות.
לגבי ההתלבטויות שלך תנסה לפרט חוץ מהטיולים, כמה הרכב יסע ביומיום ואיפה, מי יסע בו וכמה אתה מוכן להתעסק עם כל מיני תקלות. יהיה יותר קל להמליץ לך.

sagi jimny
28-06-15, 20:05
אז ככה, רק אני נוהג ברכב, נוסע בשנה בין 8000 ל 10000 ק"מ ורוב הק"מ זה בטיולים, מוכן להתעסק עם תקלות (בכל זאת רכב שטח) אבל שונא בעיות חשמל וחיישנים. במהלך השבוע רוב הנסיעות הן בעיר אבל אין בעיה של חניה.

מוכן לעבוד על הרכב בעצמי כל עוד ניתן ואפילו רצוי זה חלק גדול מהחוויה!!

מבחינת פינוקים שחשובים לי: הגה כוח (למרות שבזמננו כבר לא בעיה), חלונות חשמל (אפשר רק מקדימה), מזגן (למרות שלא משתמש), ואולי נעילה מרכזית...

ishc
28-06-15, 20:44
אני נמצא באותה דילמה שלך.
בעברי היו זוג סמוראים וגראנד ויטרה. הגראנד ויטרה הייתה פשרה בעיקר ביכולת השטח שלה ולי זה מאוד הפריע.
שמתי לעצמי יעד ברור, רכב עם זוג סרנים חיים, פשוט ואמין ככל האפשר, שנכנס בתקציב של סביב ה-40, הגה כוח, גג ומזגן.
ראיתי דיסקו ואינדיאנים שונים ואין לי ספק שיש להם את היתרונות שלהם אבל בסופו של דבר אני בודק בעיקר היילקסים.
קח בחשבון שמדובר במכוניות בנות 20, אני כבר בדקתי באיזור ה-15 רכבים וכמעט כולם היו מאוד מוזנחים. אז אם יש לך סבלנות ואין לך צורך ברכב במיידי היילקס זו בחירה טובה לטעמי אם אתה מוכן להתפשר לא מעט בנוחות ובכביש.
תיאורטית כל SUV יפני כנראה יספק אותך מבחינת שטח, אם אתה לא נעול כמוני על עניין הסרן חי הייתי מחפש SUV יפני וכנראה שטרופר נותן את התמורה הכי טובה לכסף.
בהצלחה

ד ו ר ו ן
28-06-15, 21:03
כמה אנשים צפויים לנסוע ברכב?

asafk
28-06-15, 21:16
אם אתה *חייב* דיזל, ויהיה מדובר ברכב טיולים בלבד, אז כן, דיפנדר הוא בחירה טבעית. אני לא רואה טעם בקנייה של SUV שישמש לטיולים בלבד - עדיף לדעתי רכב קצת יותר קשוח שלא צריך התאמות יקרות כדי לצאת לשטח כמו שהוא.
אבל אכן, המחירים לא הגיוניים - הדיפנדר שאני מכרתי לפני כמה שנים נמכר שוב באותו מחיר כמה שנים אחרי. והמחירים הולכים ועולים - זה עניין של ביקוש והיצע. מצחיק, המחיר שלהם כמו של טויוטה סדרה 70. כלומר שהם מתומחרים מבחינת השוק כבעלי אותו ערך, ושניהם לטעמי מתומחרים גבוה מדי, אבל זה מה יש.
הייתי רוצה לומר לך שדיסקברי דיזל זה אותו דבר כמו דיפנדר, אבל עם בודי אחר. אבל זה לא נכון.. משום מה הדיסקברי סבלו כשהיו חדשים וסובלים כשהם ישנים מיותר צרות מאשר דיפנדרים מאותו שנתון. למה? לא יודע. מצד שני, דיסקברי דיזל יהיה לא פחות אמין מכל SUV אחר מאותם שנתונים של סוף שנות ה90, כולם נבלות בשלב זה של החיים, ודווקא בדיסקברי יש ערך מוסף תמורת תשומת הלב הלא פוסקת שהוא דורש, מה שלא תמיד יש במתחרים. גם כזה קשה למצוא במצב טוב - אני מכיר מי שחרש את הארץ לארכה ולרוחבה עד שמצא אחד במצב.. סביר פלוס.
יש עוד אפשרות - אני יודע שלא פופולרית, אני יודע שקשה למצוא כאלה כי אין הרבה מהתחלה - סופה דיזל. נכון שבשנים הראשונות הן סבלו מבעיות התחממות קשות, אבל זה מאחורינו, ואם תצליח למצוא אחת, היא כנראה תהיה זולה יותר מכל אופציה אחרת מאותו שנתון ואותו סגמנט.

אז כמו שכתבו לך למעלה... סבלנות. תעבור פעם בכמה ימים על כל הלוחות. בסוף ייפול משהו, ואז עליך להיות זריז והחלטי.

אסף.

sagi jimny
28-06-15, 21:49
קודם תודה רבה על התגובות. ברכב לרוב נוסעים 2 אנשים וקורה גם בטיולים מצב של 4 עם רצון לעוד (בג'ימני זה תמיד נגמר בצעקות).

חשבתי הרבה על דיסקברי דור 1 או 2, אבל ברגע ששאלתי קרובים ובעלי מקצוע מה דעתם אמרו לי "סע להודו תנקה תראש, משהו עובר עליך..."

על דיפנדר שנתון 94-99 מבקשים בין 70K ומגיע גם ל100K.
היילקס מוזנח על גבול הנבלה מבקשים באזור 40 ונתקלתי גם ב75K...
(במחיר של דפנדר שנת 97 שזה 80K ניתן לקנות פראדו ארוך שנת 2001, להגביהה 4 אינץ לחזק תפוחים משולשים יחסי העברה בסרנים וצמיגים 33)
על סופה דיזל לא חשבתי, מה גם שאין כמעט היצע של כלים.
מבין כל מה שציינתי מה יעמוד במשימה? טיול של כמה ימים עם מרווח פנים ואופציה לשיפורים זמינים.

GodsFather
29-06-15, 08:10
פראדו ארוך, עם כל הכבוד, לא יעמוד במה שאתה מתאר שאתה רוצה לעשות לו. כלומר, הוא יעמוד, לא יסע הרבה...

נדב ש.
29-06-15, 09:18
בתור בעלים לשעבר של דיפנדר ואחד שחיפש בסבב האחרון עד שהתייאש והתפשר על דיסקו,
אני חושב שבמחירים שאנשים מבקשים שיחנקו עם הרכב שלהם עד שיהפוך לאבקת אלומיניום.
זה רכב מצוין אבל מה שקורה ביד 2 זאת חזירות.
לגבי ההתלבטויות שלך תנסה לפרט חוץ מהטיולים, כמה הרכב יסע ביומיום ואיפה, מי יסע בו וכמה אתה מוכן להתעסק עם כל מיני תקלות. יהיה יותר קל להמליץ לך.

+1
אחרי הרבה כלים שונים, אם אתה רוצה רכב עם שתי סרנים חיים ואופציות שיפורים, רכב במחיר שפוי זה דיסקו 2.

כל הכלים מעשור הקודם הם מצויינים, ואולי יעמדו במה שאתה מבקש מהם עם תחזוקה נכונה ושוטפת, אבל קח בחשבון שזה הרבה התעסקות, משולשים, בוקסות, תפוחים, גומיות ופעמוני ציריות, כיווני פרונט תכופים (לשמור על הצמיגים מאכילה) וכו' וכו', וזה חוץ ממחלות שיש במכלולים אחרים ברכב.

מי שאומר לך לא להיתקרב לרכב מסויים שילך בעצמו לרופא דחוף,
אני עוד לא מצאתי רכב שטח נטול תקלות או מחלות, חיישנים שונים וכו', כל אחד והשטויות שלו שאני לא יציין פה כי זאת לא המטרה, יש כאלה עם יותר וכאלה עם פחות.

אני עם הדיסקו חודש וחצי-חודשיים וכבר הספקתי להחליף אלטרנטור חדש, אטם מכסה שסתומים, צינור סולר, שיפוץ בולמי פוקס, החלפת צמיגים לשטח מלא, החלפת קפיצים קדמיים, וכמובן יישור קו קטן מבחינת שמנים פילטרים, אני ידעתי לאן אני ניכנס ולכן לא מופתע, אם אתה איש קצת טכני ומסוגל לפתור תקלות לבד(ויש המון מידע כאן וברשת לגבי דיסקו2 שזה יתרון) זה יתרון, קח בחשבון לא משנה איזה רכב שים בצד שקלים להפתעות/יישור קו.

sagi jimny
29-06-15, 10:59
דווקא בחול פראדו נוסעים עם 4.88, נעול כפול הגבהה של 2 פלוס 1.5 בודי ליפט צמיגים 33 או 255.85.16 , אני לא בעל ניסיון עם פראדו אבל נראה שזה עובד יופי אם רבים עושים את זה שם (יוצר עומס על המכלולים, אבל מחזיק).

ואם כבר באמת דיסקברי, אז לא עדיף דור 1 מעל דור 2. פחות בעיות חשמל ואלקטרוניקה (שאני ממש לא אוהב)?
ושוב תודה על התגובות!

דניאל מאירי
29-06-15, 11:34
כאחד שגם רוצה למצוא רכב ישן עם נתונים כמו שציינת, נראה לי שהבחירה בהיילקס ישן היא השפוייה ביותר.
יש כלים ביד 2 במחירים של 50-65 אך אני באופן אישי קצת נרתע בגלל החוקיות הלא ברורה שלהם (ארגז מקוצר, הגה רוחבי),
ומעדיף למצוא אחד סטנדרטי ישן.
מאמין שיעלה כ-20-25 אלף.
תוסיף יישור קו, הגבהה, נעילה קדמית וצמיגי "31 ותגיע לאותו הסכום (50-65) אך עם רכב שגם אתה יודע מה השקעת בו והוא משופר על פי טעמך.
דניאל

sagi jimny
29-06-15, 13:13
אין ספק שהיילקס עד 97 עונה על כל הצרכים. בסכום של 20-25 לא ניתן למצוא כלום גם לא אחד משנת 94 ואם קיימת חיה כזאת אז היא לרוב נבלה (חלודה, שילדה, לא מטופלת) שבכלל לא כדאי לגעת בה ואת האמינות הידועה שלה היא כבר איבדה לפני 200,000 ק"מ...

לכן מחפש לשמוע דעות ועוד אופציות על כלים נוספים שאוכל להרחיב את החיפושים שלי.

dice2
29-06-15, 14:59
לפני שאתה מחליט איזה רכב אתה קונה
אולי תנסה להצטרף לנסיעה רצינית בכל אחד מהרכבים שציינת ותראה מה הלב אומר

בועז
שנוסע כבר 9 שנים בדיסקברי

דניאל מאירי
29-06-15, 15:04
לא מדוייק.
חבר קנה ממש לאחרונה היילקס במחיר של פחות מעשרים.
וכעת הוא משדרג.
הכל עניין של סבלנות.
יש כאלה שמפרסמים אך לא באמת רוצים למכור.
כל הרכבים עברו מספיק, בין אם זה קילומטרז' מטורף ובין אם זה עבירות קיצונית.
גם רכב משופר מהתחת שתכניס לבדיקה מקיפה ייצא שחור (ולא רק מהאגזוז).
דניאל

ד ו ר ו ן
29-06-15, 18:59
פראדו מגיע עם 32 במקור.
עלייה ל-33 מחייבת הרבה שינויים יקרים בשביל מעט מאד תמורה, ומצד שני בלאי מואץ.

nirs
29-06-15, 21:14
הדיפנדר (בנזין 94) ברשותי כבר למעלה מ 8 שנים. משמש אך ורק לטיולים.
אף SUV לא מזכיר בכלום את האופן שהוא מתנייד בשטח.
בזמנו שחשבתי לעבור ל 2 מכוניות, ניסיתי טויטה פרדו ועשיתי u turn מידית.
זה לא בר השוואה.

tom1105
29-06-15, 21:31
למה אתה נעול על דיזל?!
במידה ותקנה רכבים מעל שנת 2000 המנועים יהיו יותר מסובכים לתחזוקה , יותר מערכות מיותרות (egr , turbo ) העלויות תחזוקה יעלו וכל זה בשביל10000 ק"מ?

נכון הם יותר אמינים , אבל שמשהו הולך זה גם יותר יקר... (וברכב בן 20 דברים הולכים).

לגבי הבחור השני שחשוב לו 2 סרנים חיים... בדקת wj דיזל (לא חושב שיש יותר מידי בשוק כרגע)?
נ.ב , הכותב נוהג עם חיוך על wj crd ונהנה מכל רגע (בכביש ובשטח)

sent from my WJ

ishc
29-06-15, 23:09
אין ספק שהיילקס עד 97 עונה על כל הצרכים. בסכום של 20-25 לא ניתן למצוא כלום גם לא אחד משנת 94 ואם קיימת חיה כזאת אז היא לרוב נבלה (חלודה, שילדה, לא מטופלת) שבכלל לא כדאי לגעת בה ואת האמינות הידועה שלה היא כבר איבדה לפני 200,000 ק"מ...

בסכם הזה קונים היילקס לשיקום.
אני יכול להפנות אותך לרכב עם בודי ושילדה יפים ונקיים ומצב מכני מחורבן פלוס.
אם היה לי את הזמן והסבלנות להתחיל תהליך של רכב מאפש זה היה מועמד רציני.
יש היילקסים די סטנדרטים באיזור ה-35 עד 40. חבר טוב, פליט של סמוראים בדיוק כמוני קנה כזה לא מזמן בטווח הנ״ל ומבסוט מכל רגע.

- - - Updated - - -

בסכם הזה קונים היילקס לשיקום.
אני יכול להפנות אותך לרכב עם בודי ושילדה יפים ונקיים ומצב מכני מחורבן פלוס.
אם היה לי את הזמן והסבלנות להתחיל תהליך של רכב מאפש זה היה מועמד רציני.
יש היילקסים די סטנדרטים באיזור ה-35 עד 40. חבר טוב, פליט של סמוראים בדיוק כמוני קנה כזה לא מזמן בטווח הנ״ל ומבסוט מכל רגע.

sagi jimny
30-06-15, 12:35
למה דיזל ולא בנזין? זה דיון על למה טרפה ולא נבלה... אני פשוט יותר מתחבר ואוהב רכבי דיזל.

ומה זה מצב מכני מחורבן פלוס? מוכן להשקיע ביישור קו נכבד, אבל לא להיכנס למנהרה חשוכה ומתסכלת.

GodsFather
30-06-15, 14:43
כמה נורא כבר יכול להיות לשפץ מכנית היילקס... אם באמת הוא נקי בשלדה ובבודי ואני סומך על צחי שיודע לבדוק את זה, אז גם אם כל המכלולים מחורבנים, זה לא צריך להיות סיפור רציני.

מנוע ?

גיר וטרנספר ?

סרנים ?

סטרטר ואלטרנטור ?

מערכת קירור ?

חשמל ? (זה אולי הכי מגעיל מכולם)

חנן-ג'יפולוג
30-06-15, 14:52
לא נורא, אבל יקר. זול יותר לקנות רכב תקין.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

קונסטון
30-06-15, 19:15
זמן רב שאני חושב על זה, מתכנן, בודק שוב ועושה לעצמי סלט בראש...
אז ככה, החלטתי שאני רוצה ג'יפ, רצוי גדול וחייב להיות דיזל!! (אגב כרגע יש ג'ימני, כבר 4-5 שנים ואני מבסוט ממנו עד הגג).

בלי שום הגיון, או הסבר מוצדק אני רוצה דיפנדר, חולם על אחד ארוך, מדוגם מא' עד ת' (אצרף בסוף קישור לסרטון שימחיש).

לצערי המבחר מצומצם, המחיר קניה + דיגום יחרוג לי מהתקציב ובינתיים קראתי רק דעות למה לא לגעת במלכה.

כאן אני צריך אותכם. אני מתלבט בין היילקס עד 97, פ'אגרו ארוך הדגמים הישנים עד 2001, פראדו ארוך גם עד 2001 או טרופר ארוך.

הדרישות שלי: דיזל!! 5 דלתות, אמין, רכב עביר לשטח (נעילות דיפרנציאל אחורי + קדמי שאפשר למצוא), צמיגים מינימום 31, אפשרי ורצוי גם להשקיע ביחסי העברה.

פחות חשוב לי או כמעט ולא חשוב בכלל: איכות כביש(נוחות מהירות)ׂׂׂׂ, צריכת דלק...(לא מתחת ל1 ל7-8).

הערות, קטילות, מחירים, המלצות אחרות ועוד יתקבלו בברכה.
תודה שגיא!!

https://www.youtube.com/watch?v=rRT0XohjKl4

התחלתי לראות את הלינק, באמת נראית טוב....גם המכונית
אבל...לא נורא תעבור ללינק הבא ....בדקה 10:00 ותראה שזו לא מציאה
https://www.youtube.com/watch?v=FX6qGBZUeyY

sagi jimny
30-06-15, 22:25
ראיתי את זה, בהחלט לא נעים. אבל קורה לכולם...
מה שכן המסע שלהם בדרום אפריקה מדהים ושווה לראות.

בינתיים כנראה שהדיפנדר יישאר רק בגדר חלום. בסופ"ש הקודם ראיתי אחד באחד הלוחות, קצת רחוק אבל מצא חן בעייני ורציתי להתקשר היום על מנת לתאם ושלא הגיע לחינם. המחיר בינתיים קפץ בכ15,000 מהפעם האחרונה... יותר אטרקטיבי ממניות ביומד.

ishc
30-06-15, 23:19
למה דיזל ולא בנזין? זה דיון על למה טרפה ולא נבלה... אני פשוט יותר מתחבר ואוהב רכבי דיזל.

ומה זה מצב מכני מחורבן פלוס? מוכן להשקיע ביישור קו נכבד, אבל לא להיכנס למנהרה חשוכה ומתסכלת.

לאוטו שאני ראיתי יש שילדה ובודי הכי יפים ונקיים שראיתי עד עכשיו. מבחינת מכניקה מה ראיתי הוא:
מנוע מרגיש חזק ובריא ולא נראה מנפח אבל מזיע מכל מקום אפשרי:
טרנספר לא תקין ולא משלב להנעה כפולה ו/או הילוך כוח
נעילה לא עובדת, לטענת הבעלים הצמה לא תקינה.
חופש במערכת ההיגוי והזעה מתיבת ההגה
מערכת מתלים מקורית ועייפה
חימום לא עובד ושכחתי לבדוק אם הרדואטור חימום מנותק.
פנים הרכב סביר אבל דורש קצת התעסקות.
צמיגים 31 גמורים.
מערכת חשמל בתא הנוסעים דורשת ניקיון רציני.

נק׳ טובות:
טסט לשנה
צמיגים ברישיון
פגוש וכננת 9500 וורן ברישיון
בודי ושילדה יפים

הבחור דורש 28 ולפי דעתי ישחרר גם ב-23, למי שיש זמן להשקיע ברכב זו יכול להיות בסיס מעולה.

ד ו ר ו ן
01-07-15, 00:02
מערכת מתלים מקורית ועייפה
.
מתכון לסדקים בחיבור מגדלי הבולמים לשילדה, שווה בדיקה מדוקדקת.

RTK
01-07-15, 08:52
למה לא מגנום? אמנם לא סרן חי קדמי אבל נעילה אחורית...

ishc
01-07-15, 09:46
מתכון לסדקים בחיבור מגדלי הבולמים לשילדה, שווה בדיקה מדוקדקת.

דווקא לא, קפיצים ובולמים שנראים עייפים

ד ו ר ו ן
01-07-15, 15:25
מה לא?

sagi jimny
01-07-15, 15:50
דורון הוא התכוון לכך שאין סדקים.
מגנום? יכולות שטח יחסית טובות, אבל אני זוכר שהוא די נמוך ולא כל כך מכיר שיפורים בשבילו, בעיות התחממות וזוויות גישה ונטישה יחסית לא טובות.

התחלתי קצת להסתכל על כל עניין הציוד והזיווד לרכבים (הדיגום). מה אתם אומרים יותר עדיף סדנא בארץ או מוצרים ייעודיים מחו"ל?

ד ו ר ו ן
01-07-15, 15:56
תלוי מה אתה מחפש.

sagi jimny
06-07-15, 15:39
מגירות אלומיניום, גגונים, מיכלי מים ושאר ירקות.

למישהו כאן יש ניסיון או חוות דעת על ריינג'רובר דיזל מודל עד 2004?

-->