PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע זורק שמן בפאג'רו Q

שי..
28-06-15, 22:45
שלום לכולם,

בשבועות האחרונים אני בחיפושים אחרי פאג'רו Q [דיזל ידני, לא משנה אם 2500 או 2800, ארוך או קצר. עד עכשיו ראיתי כבר 8 רכבים בערך, כל אחד מהם ברמה כזו או אחרת של ניבלות שכבר אפשר לכתוב על זה ספר- אבל לא זו הנקודה. והנה אני מגיע אליה:

כמעט בכל הרכבים שבדקתי, כשפותחים את מכסה מילוי השמן כשהמנוע עובד- יש זריקת שמן די רצינית-חלקם עם עשן, חלקם בלי. (גם ב-2500 וגם ב2800). האם זה אומר שכולם תקולים, או שאולי ככה זה אמור להיות בדגם הספציפי הזה? אני שואל כי נראה לי קצת מוזר שכולם-אבל כולם- צריכים כבר אוברול...
אשמח לתשובה, ואם יש למישהו טיפים נוספים ודגשים למה עוד לשים לב אני אשמח מאוד לשמוע.

opl
28-06-15, 23:09
אני לא זוכר שאצלי יש זריקת שמן כשפותחים את הפקק (ובטח לא עשן) אבל כן אמור להיות שימון במקום הזה וכן יש שם לחץ מסויים.

99554

מה לבדוק? לדעתי - תתחיל מלשאול האם זה המנוע המקורי, אם יגידו לך שזה מנוע מייבוא שעשה רק 40 אלף לפני שהורכב תתחיל לחשוד. ואם יגידו לך שההחלפה הייתה לפני כמה חודשים תתחיל עוד יותר לחשוד. תשאל האם הרכב עבר החלפת ראש מנוע - באיזור ה250~ אלף רובם מתחילים לפתח בעיות ועדיף שזה כבר יהיה מאחוריך, בדוק בועות חלשות במיכל העודפים. צא לכביש המהיר וודא שהרכב מעביר את כל ההילוכים בגיר.
נסה להעיף מבט מתחת לרכב - חפש נזילות והזעות ברובם תמצא הזעות פה ושם.

תעיף מבט על פנים הרדיאטור וצבע הנוזל במיכל העודפים. צבע חלוד ידליק מהר נורה אדומה. אפרופו נורות - תעשה סיבוב ותבדוק את כל מצבי הטרנספר והחיווי שבלוח. שלב נעילה אחורית ובדוק שהיא משתלבת ומתנתקת כראוי.

פנים הרכב - לדעתי פנים הרכב אומר הרבה על מידת האכפתיות של הבעלים הקודם מהרכב שלו, חלונות תקינים, תאורה עובדת, צופר תקול היא מחלת זיקנה אופיינית - הבעלים הקודם של הרכב שלי לא תיקן, כששאלתי למה, הוא אמר שגם ככה הוא מעולם לא משתמש בו. חייכתי לעצמי אחרי שקניתי את הרכב וישבתי כמו טבמל ברמזור כשהרכב מלפני עומד בירוק ואין לי שום דרך להסב את תשומת ליבו... למחרת זה תוקן.

דברים שאתה רוצה שיהיו על הרכב - מיגון מלא - להשיג מיגון מלא לרכב בגיל הזה זה לא קל או יותר נכון לא זול ביחס לעלות הרכב.
צמיגים - מה שחשוב (ולרובם יש) זה צמיגי 31 ברשיון (תבדוק).

זה על רגל אחת, יש עוד אלף דברים שאפשר לבדוק ושהם נכונים לכל רכב יד שנייה.

שי..
28-06-15, 23:25
תודה על התשובה המהירה!

חלק מהרכבים שזרקו שמן הם עם מנוע מקורי, אבל דווקא האחרון שבדקתי עבר החלפת מנוע לפני כחודשיים-שלושה. המעניין הוא שמבחינה חיצונית ופנימית האוטו מזבלה אמיתית- כולל מזגן שלא עובד (המוכר: "רק למלא גז"... ווט אבר), אבל מבחינת נסיעה הוא היה הכי נורמלי, כולל נסיעה קצרצרה שביצעתי בשטח כדי לבדוק את כל מצבי ההנעה הכפולה. ההילוכים עוברים יפה, המנוע סוחב חלק, אין מכות בהאצה/עזיבת גז, וכו. גם ההנעה הכפולה עובדת, ומה שיותר מפתיע- גם הנוריות של הגלגלים הקדמיים ונעילת הדיפרנציאל המרכזי. ברכבים האחרים שבדקתי תצוגת ההנעה כמעט גרמה לי התקף אפילפטי מרוב היבהובים... (הבנתי שזו מחלה ידועה של הפאג'רואים, אז אני לא מתרגש מזה יותר מדי).

ואם כבר- שאלה נוספת: סל"ד הסרק שלו היה קצת מעל 1000 סל"ד. שמתי לב שזה אמור להיות פחות מכך. האם זה מצביע על תקלה או שזה פשוט כיול לא תקין?

בקיצור, אמרתי כבר שאפשר לכתוב על זה ספר, נכון?

opl
28-06-15, 23:34
אם אני זוכר נכון סלד הסרק הוא באיזור ה 700 אבל המד שלי לא עובד (אני לא מוכר אז מה איכפת לי להודות :-)) וגם זה מחלה שכיחה. מחשיד שאחרי החלפת מנוע קיבעו אותו על מעל 1000.

השאלה מה זה היבהוב נוריות - היבהוב נוריות של הגלגלים הקדמיים בקצב קבוע זה סימן של בעיה. זה יכול להיות עניין פשוט כמו מגעים או צינור שברח ויכול להיות יותר גרוע.

הסיבה היחידה להבהובים מהירים מאוד יחסית של נוריות הוא נורות לד (שאותן החליף הבעלים בשלב כל שהוא) שבסוף חייהן, עניין של 15 דקות להחלפה (ואם אתה ערס כמוני אז בכלל כיף)
99558

shmulikbg
28-06-15, 23:43
סל"ד סרק אמור להיות 850 - 800.
לגבי המזגן, משום מה עושה רושם שזה לא ייגמר במילוי גז...קח את זה בחשבון.

שולץ האיום
29-06-15, 11:52
אם אני זוכר נכון סלד הסרק הוא באיזור ה 700 אבל המד שלי לא עובד (אני לא מוכר אז מה איכפת לי להודות :-)) וגם זה מחלה שכיחה. מחשיד שאחרי החלפת מנוע קיבעו אותו על מעל 1000.

השאלה מה זה היבהוב נוריות - היבהוב נוריות של הגלגלים הקדמיים בקצב קבוע זה סימן של בעיה. זה יכול להיות עניין פשוט כמו מגעים או צינור שברח ויכול להיות יותר גרוע.

הסיבה היחידה להבהובים מהירים מאוד יחסית של נוריות הוא נורות לד (שאותן החליף הבעלים בשלב כל שהוא) שבסוף חייהן, עניין של 15 דקות להחלפה (ואם אתה ערס כמוני אז בכלל כיף)
99558

מה זה המסיבה הזאת?

אתה נוסע על מצב hold ?

שי..
29-06-15, 11:59
לוקח בחשבון.
בשלב זה אני כבר מתחיל להתייאש מהחיפושים. למרות שאני רוצה ידני, מרוב יאוש אפילו בדקתי אחד אוטומטי יפה ומשופצר בטירוף. כמה מפתיע שגם הוא היה, אהמ, גרוטאה משפריצת שמן כמו בקבוק קולה שפגש מנטוס.

בנתיים אני לוקח נשימה ארוכה וממשיך לחפור על יד2... המשך יום טוב לכולם.

opl
29-06-15, 12:06
סתם שיעמם לי אז קניתי לדים ב10 שקלים. הhold לא קשור, בדקתי שהנורה עובדת לאחר החלפה.

ukiuki
29-06-15, 12:26
מה הקטע עם "זריקת השמן"?
מי סיפר לך שכשהמנוע עובד ואתה פותח את מכסה מילוי השמן לא אמור לצאת משם כלום?
זה מה שבודקים? ברור שיש לך לחץ באגן השמן. למה אתה חושב שהמכסה מתברג?
בדוק נזילות חיצוניות מנוע, גיר, טרנספר, ביצים.
בדוק ניפוח במערכת המיים (תרגיש מה מצב הצינורות הראשיים כשחם, תראה אם קיים מנפח לתוך המיים.
בדוק אם על הפקק או צידי הפתח של הרדיאטור יש הצטברות שומנית.
בדוק אם על מדיד השמן אין בועיות מיים.
בדוק אם המנוע עבר שטיפה ונראה יפה (רמז - אם כן אל תיגע באוטו)
1000 סלד טיפה גבוה לעבודה ללא מזגן, תנסה להוריד עם כיוון בורג המצערת, אם יורד ומתייצב זה תקין, אם הבורג בקצה יש לך בעיה באחת ממערכות הבקרה (וואקום, מנוע צעדים, חיישן MAF למי שיש).
ביצעת קריאת תקלות?
כמה זמן הבעלים הנוכחי מחזיק ברכב? יש אקזמפלר אחד באויר מאזור חדרה אם אני לא טועה שמראה שהחליף חצי אוטו, ונמצא אצלו כמה חודשים לא לגעת בו !!!!

בהצלחה

ליאור

opl
29-06-15, 12:52
אין חיישן maf, לא לגעת ברכב שתא המנוע שלו נוקה? קצת הגזמה לדעתי, אפשר לחשוד אבל מכאן ועד "לא לגעת" יש מרחק. יש אנשים שלוקחים את הרכב להכנה לפני מכירה...
לא הייתי נוגע לאף אחד בברגי כיוון גם אם הוא מרשה...

שי..
29-06-15, 13:16
הי ליאור. קודם כל תודה על התשובה.
מי סיפר לי שלא אמור להשפריץ משם שמן? זה דבר ידוע. לא המצאתי פה משהו חדש. בנוסף שמעתי את זה מכל מי שרק דיברתי איתו, כולל המוסכניק שלי שיש לו כזה רכב. זו גם הסיבה ששאלתי כאן, בגלל שאצל כל הרכבים שבדקתי ללא יוצא מהכלל היתה זריקה- החלטתי לבדוק שוב, אולי יש משהו שאני לא יודע.
כמו כן תודה על החידוד לגבי שאר הבדיקות.

MOSHIKO.L
29-06-15, 20:17
לדעתי הענין של זריקת שמן לא מדוייק פה. הפתח מילוי נמצא בדיוק מעל הרוקר וכשהוא מסתובב הוא משפריץ שמן...

ד ו ר ו ן
29-06-15, 21:02
לדעתי הענין של זריקת שמן לא מדוייק פה. הפתח מילוי נמצא בדיוק מעל הרוקר וכשהוא מסתובב הוא משפריץ שמן...
+
השאלה כמה.
וצריך להשוות לרכב מוכר, כדי לקבל מושג.

ניר ל
29-06-15, 21:03
מנוע עם גל זיזים עילי משפריץ שמן מפתח המילוי , חסר לו שלא.
הבדיקה הזו לא רלבנטית .

-->