PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדחס אוויר מונע במנוע בנזין

lizard
29-06-15, 15:36
אהלן.
מאחר וקומפרסור של 75 כ"ס עולה הון עתק וגורע מכך, מצריך זרם רציני של כמה עשרות אם לא מאות אמפר להנעה ועבודה, אני חושב על מדחס מונע במנוע בנזין.
הרעיון הוא לחבר מנוע של פרייבט קטן עם הספק של 50-60 כ"ס ליחידת דחיסה.
מן הסתם צריך יחידה שיכולה לעבוד בכוחות האלו וצריכים גם מיכל מתאים.
מה שלא ברור לי זה איך שולטים על ההנעה והכיבוי של מנוע הבנזין. יש לי נסיון עם קומפרסורים מונעי חשמל כמובן ושם יש את היחידת פיקוד.
איך זה עובד עם מנועי בנזין?

אשמח להסבר.

תודה

נמרוד
29-06-15, 15:40
קומפרסור של 75 כ"ס???

eysham
29-06-15, 15:45
איזו ספיקה/לחץ אתה צריך בשבילה 75 כ"ס?? מה אתה רוצה לעשות עם זה???

ובהנחה שמדובר שימוש סדנאי ממוצע, אם כבר, אז למה לא עם מדחס של מזגן רכב?
מבחינת חיבורים/פיקוד וכו' כל הבעיות פתורות.

lizard
29-06-15, 16:08
אני שוקל לפתוח מקום לניקוי חול. מדחס רציני זה הדרישה הבסיסית.
הרעיון הוא לפתוח מקום בסגנון של עבודה אישית. אתה רוצה לבוא לעבוד, תבוא ותשלם פר שעה שאתה משתמש במכשיר.
הבעיה היא שמעבר לעלות מדחס שכזה, צריך תשתית חשמל רצינית. את זה חשבתי לעקוף על ידי שימוש במנוע רכב. במקום גיר/טורק יהיה פולי שיחובר למדחס.
אני לא חושב שמדחס מזגן חזק מספיק. ברור לי שרק מנוע זה לא מספיק וצריך גם יחידה שדוחסת מתאימה ומיכל מתאים. אני חושב שבנפרד אוכל לבנות כזו מערכת בעלות נמוכה יותר מלקנות מוכן. מה גם שזה מאפשר לי לשים את הקומפרסור בשדה ולא קרוב לבית מלאכה שלי.

נמרוד
29-06-15, 16:18
אני לא מבין הרבה בניקוי חול, אבל יכול להיות שאתה מתבלבל ואתה צריך מדחס בסדר גודל 7.5 כ"ס ולא 75 כ"ס?

talw
29-06-15, 16:29
חשבתי בהתחלה שאתה רוצה לנפח כדורים פורחים...
מדחס ניקוי חול ממונע לצרכים שלך זה באזור ה 200 cfm ,פלוס מינוס...לחץ מקובל באזור ה 100psi. מנוע באיזור ה 50 כ"ס.
חבל על המאמץ בלייצר אחד כזה ,בד"כ כלל מדחס בורגי והמנוע לא כבה כמו מנוע חשמלי אלא מבוקר סל"ד ושסתומי פריקה ויניקה.
כשתחליט ...,חפש אחד משומש/משופץ ,לפני כ 10 שנים כשחיפשתי אחד כזה לצרכים אחרים המחיר היה באיזור ה 20אלף.(לא חדש).
בכל מקרה ,אם זה בתחומי המשק....עדיף לך למשוך כבל חשמל תלת פאזי לנקודה.

lizard
29-06-15, 18:34
נמרוד, נאמר לי שעשר כ"ס זה המינימום. לי יש אחד של שלוש וחצי כ"ס ואם שבע היה מספיק הייתי פשוט מביא עוד אחד.
הבעיה היא לא תלת פאזי, יש לי תלת פאזי. הבעיה היא שכרגע יש לי 3*25 ובעתיד בתקווה 3*63 ולפי מה שהאיש קומפרסורים אמר לי, אני צריך 3*128. נראה לי מוגזם אבל אני בנתיים לא מתווכח.
20 אלף יקר. קיוויתי להרבה פחות. טוב נראה מה נעשה. קודם יש פרוייקט אחר של בניית מייבשת קו.

נמרוד
30-06-15, 16:36
מיכה בין 10 ל75 כ"ס יש מרחק גדול מאד!

10-15 כ"ס אתה יכול לקבל גם ממדחסים בוכנתיים תלת פאזיים קונבנציונאליים. דבר עם אסולין ואהליהב, שתי החברות המובילות בארץ, יש להם מגוון פתרונות גדול, גם משומשים.

במקרה הזה אין קיצורי דרך - כי המדחס הוא הרכיב החשוב, לא המנוע שאתה מנסה לחסוך.

lizard
30-06-15, 17:05
10 כ"ס זה לקומפרסור קטן, לניקוי חול, שלא מאפשר עבודה רציפה של שעות. למקום בו אני מנקה את העבודות שלי יש קומפרסור של 75 כ"ס.
ברור לי שצריך מדחס מתאים וכתבתי את זה בהודעה הראשונה אבל הבעיה היא לא במדחס, הבעיה היא שגם אם ארצה, אין לי תשתית חשמל מתאימה. זה משהו שאני לא יכול לפתור. בכל מקרה, אני אנסה למצוא עוד מידע ברשת, בנתיים אני לא ממש מצליח.

-->