PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעול עבודה מעבדת התקנות (מחשבים)

ibinder
05-07-15, 00:14
הי,

סתם מחשבה שעוברת לי בראש...
אנחנו מתקינים עשרות מחשבים ביום (נייחים וניידים), התקנה משרת אימיג'ים ולא התקנה ידנית.

זה אומר שפוחתחים את המחשבים מחברים אותם אותם ל KVM, מדליקים, ושופכים אימג'.
אני מנסה ליעל את התהליך.

חשבתי על שיכפול דיסקים עם חומרה מיוחדת לדוגמא:
http://www.mediasupply.com/aleratec-1-11-hard-drive-duplicator-copy-cruiser-350109.html

זה אומר להכין אימג' אחד, על מחשב בודד, ואז לפרק דיסקים מהמחשבים האחרים, לשכפל, ולהחזיר את הדיסקים.
לא בטוח כמה זמן זה יחסוך לכל תחנה, אבל מכיוון שמדובר בעשרות תחנות, יש סיכוי שזה יתרון עבורי.
אני מניח שזה גם יהיה מהיר יותר מאימג, מהירות השיכפול על-פי מה שרושם פה די טובה...

עידן

boaz avrahami
05-07-15, 00:36
אתה לא עושה sysprep?
איך תשנה איקטוב למערכות הפעלה?

לא חושב שיש דרך מהירה משרת דיפלוימנט להתקנה.
אם אתה מחליף דיסק לאותו מחשב אז מכונת העתקות.
אצלנו עובדים ככה על מאות מחשבים ביום...

grand
05-07-15, 07:48
אנחנו עובדים עם דיסק ששם כל סוגי האימג׳ בהתאם לחומרה ולמערכת ההפעלה, מחברים ישירות לsata של המחשב החדש או ל usb3 בניידים, לא לוקח יותר מ 3-5 דקות למחשב.
ובועז.. אפשר לשנות מפתח מוצר גם לאחר אקטיבציה

boaz avrahami
05-07-15, 08:08
אפשר אבל לא מאושר למיטב זכרוני על ידי מיקרוסופט.
אבל לא זאת הנקודה אלא השאלה אם לפרק דיסקים או להדליק מחשבים ולחבר לשרת הפצה.
התשובה היא לחבר לשרת הפצה הכי מהיר...

ibinder
05-07-15, 09:27
אני צריך לבדוק את נושא החוקיות, אבל עקרונית, אנחנו עובדים עבור גופים מאוד גדולים, אשר עובדים עם רישיון Volume, כלומר אין פה נושא של שינוי מפתח מוצר, המפתח זהה לכולם. אפנה לאיש הקשר שלי במיקרוסופט על-מנת לברר.

השאלה הגדולה, האם אני בעצם אחסוך זמן, ואייעל את התהליך, או רק אבזבז כסף על מכונת שיכפול, הרי לוקח זמן לצור את הדיסק הראשוני, לפרק את הדיסקים מהמחשבים לשכפל אותם ולהרכיבם מחדש (אני לא יכול להחזיק מלאיח של דיסקים מותקנים מראש, מכיוון שמדובר על עשרות סוגים של תחנות, וניידים), אם אופציות התקנה כפול (32 מול 64), ולפעמים גם שינוי באופיס 2010 מול 2013...

אני פשוט לא יודע מה מהיר יותר, ולכן מחפש מישהו שכבר עובד בצורה הזאת (במידה ועבר לזה מתצורה של שרת הפצה)...

עידן

boaz avrahami
05-07-15, 09:37
מבחינה חוקית אתה מסודר כנראה.
בהנחה שגם מדובר על מותגים שהגיעו עם מע הפעלה מהמפעל אז האקטיבציה כבר בביוס...

אצלנו העבודה בסגנון דומה ושאלתי לדעתו של מנהל המעבדה שאמר שזה לא יחסוך לו כלום כי ממילא המחשב יוצא מהקופסא...

המשוטט
05-07-15, 09:47

אצלנו העבודה בסגנון דומה ושאלתי לדעתו של מנהל המעבדה שאמר שזה לא יחסוך לו כלום כי ממילא המחשב יוצא מהקופסא...
לצערי התעסקתי בתחום איזה יום יומיים........

ומחזק את דעתו של מנהל המעבדה

ברגע שפתחת את הקרטון ההבדל מינורי

Sent from tiz el nabi

grand
05-07-15, 09:57
עידן, אני לא מבין מה הבעיה...מדוע אתה מפרק את הדיסקים ומחזיר.
דרך תכנת Acronics אתה מייצר אימג'ים שונים על דיסק קשיח אחד, ואותו מחבר למחשב, אפילו בלי לפתוח אותו...
מעלה ב BOOT את ה Acronics בוחר את האימג' המתאים לך וזה כל הסיפור.

ibinder
05-07-15, 13:12

אכן רק מותגים... אבל כשמתקינים 7 על-פי דרישת לקוח... האקטיבציה בביוס כבר לא חלק מהתמונה (לצערי הרב).

תודה, תרמתם לי המון! ממשיכים לעבוד בצורה רגילה.

דרך אגב, אם איזה שרת אימיג'ים אתם עובדים?
אני עובד עם WDS ו FOG.
מעדיף את ה WDS, בגלל הפעולה הפשוטה מול ה FOG שבו צריך להוסיף את התחנה לקבוצה ורק אז אפשר ל"קבל" אימג', בניגוד ל WDS אשר בו בצורה מאוד פשוטה בוחרים מתוך רשימה.

boaz avrahami
05-07-15, 14:06
לדעתי אקרוניס וגוסט

tom1105
05-07-15, 14:33
כמה נקודות...
1. בלי סיספרפ תתחיל לקבל כל מיני הודעות מפגרות בשרתי הdc... בכל מקרה , זה לא נתמך על ידי מיקרוסופט.
2. אפשר לייצר dok המכיל את מערכת ההפעלה ולפרוס ממנו , לא חייבים לפרק hd.
3.לחבר כבל רשת יותר קל.
4.תיקח בחשבון את העלות העתידית של עדכון האימג' , ומה צריך לעשות בשביל שכל התחנות מאותו הרגע ימשיכו להיות זהות...

sent from my WJ

boaz avrahami
05-07-15, 15:18
לגבי סעיף 1, זה נכון חלקית.
מיקרוסופט אכן לא ממליצים ולא תומכים כפי שהזכרתי בהתחלה. מצד שני, הפעלה ראשונית בסביבת הרשת הקבועה תעדכן את ה sid ותמנע הודעות משרת הדומיין...

tom1105
05-07-15, 15:56
לגבי סעיף 1, זה נכון חלקית.
מיקרוסופט אכן לא ממליצים ולא תומכים כפי שהזכרתי בהתחלה. מצד שני, הפעלה ראשונית בסביבת הרשת הקבועה תעדכן את ה sid ותמנע הודעות משרת הדומיין...
חח... אתה עדיין בxp ?! כל תוכנות הnew sid וחברותיהן לא רק שלא נתמכות אלא עושות נזקים...

sent from my WJ

boaz avrahami
05-07-15, 16:04
אולי יש לך נסיון גדול משיש למעבדה הקטנה שלנו... אני בכל זאת סומך על שלנו כי אותם אני מכיר היטב והם לא מאכזבים ... [emoji41]

tom1105
05-07-15, 16:46
תן להם לקרוא...
http://blogs.technet.com/b/deploymentguys/archive/2009/12/03/sysprep-machine-sids-and-other-myths.aspx

sent from my WJ

dudu
06-07-15, 08:05
אנחנו עובדים עם SCCM להפצת תוכנות ומערכות הפעלה.
היתרון מבחינתי הוא שלא צריך אימגים שונים למחשבים שונים, וניתן ליצור task sequence שמתקין לכל מחשב את הדרייברים המתאימים לו.
וכאשר הארגון מחליט להחליף תוכנה X בתוכנה Y אני לא צריך להחליף את האימג אלא רק להחליף את התוכנה בtask sequence.
במקרה שלך הייתי מיצר אימג (SYSPREP) של מערכת הפעלה נקייה, בונה task sequence שמכיל את הדרייברים למחשבים השונים ואת התוכנות שאתה מעוניין להתקין, בונה תהליך של התקנה דרך PXE . וכך מתקין בפשטות כמו בWDS אך בגמישות של מערכת הפצה חכמה.

ibinder
06-07-15, 14:14
אנחנו עובדים עם SCCM להפצת תוכנות ומערכות הפעלה.
היתרון מבחינתי הוא שלא צריך אימגים שונים למחשבים שונים, וניתן ליצור task sequence שמתקין לכל מחשב את הדרייברים המתאימים לו.
וכאשר הארגון מחליט להחליף תוכנה X בתוכנה Y אני לא צריך להחליף את האימג אלא רק להחליף את התוכנה בtask sequence.
במקרה שלך הייתי מיצר אימג (SYSPREP) של מערכת הפעלה נקייה, בונה task sequence שמכיל את הדרייברים למחשבים השונים ואת התוכנות שאתה מעוניין להתקין, בונה תהליך של התקנה דרך PXE . וכך מתקין בפשטות כמו בWDS אך בגמישות של מערכת הפצה חכמה.

רלוונטי בארגון מנוהל דומיין, ולא בחברת אינטגרציה והפצה לחברות אחרות...

עידן

עידן

זאביק
07-07-15, 09:48
עידן, מה חשוב לך, קלות ההתקנה או מהירות?

עבור קלות התקנה - PXEBOOT + CLONEZILLA
מתקינים מחשב אחד, מייצרים ממנו image שנשמר על שרת של clonezilla.
מחברים מחשב לרשת, עולה תוכנת clonezilla client, בוחרים את ה image' וזה מותקן.

אפשר להשקיע ולעשות הכל אוטומטי, עד רמת הגדרה של switch עם vlan שונה לכל פורט, כל vlan ממופה ל-subnet אחר ולפי ה-subnet ייבחר האימג' המתאים.
ואז יש לך switch שכל פורט מתקין משהו אחר

אסף ד.
07-07-15, 21:01
תבדוק טוב את נושא הרשיון של ה - Windows, גם Volume License מוגבל, יש לו Counter.
אם אתה משכפל חומרה זהה תבדוק tאולי אתה צריך רשיון SLP שלא מצריך אקטיבציה מול שרתי מקרוסופט, אלא פועל בעיקרון של String ב - BIOS ש"מדבר" עם העותק של מיקרוסופט ואז אין צורך כלל באינטרנט, כל מחשב מקבל SID שונה.

ibinder
11-07-15, 23:11
עידן, מה חשוב לך, קלות ההתקנה או מהירות?

אני רוצה להקל על צוות המעבדה, ולעשות להם את החיים קלים, אז חשובה לי קלות ההתקנה, אבל מכיוון שאני מחזיק גוף עסקי שאמור ליצר עשות מחשבים ביום לצורך אספקה ללקוח, מהירות העבודה חשובה יותר...

צריך לבדוק את ה CloneZilla, לא מכיר ולא שמעתי על זה...
אוטומטי מלא זה לא טוב, הטכנאי חייב לבחור את ה Image הנכון על-פי הלקוח, יש עשרות לקוחות, לאחד אחד Image יחודי (מפתח מוצר, והתקנות על-פי דרישה).

האם אני יכול לעבוד עם WDS ללא SysPrep? בעבודה עם WDS תמיד עבדנו עם SysPrep,
אחת הבעיות שלי, שאני לא רוצה לעשות SysPrep לכל תחנה ותחנה... רוצה הכל זהה לחלוטין.
ניתן?

עידן

-->