PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת גז

גיתאי נוה
26-09-05, 11:41
מישהו מעודכן לגבי התפתחויות בנושא?
1. מודל קודם לשנת 95?
2. ביטוח תופס או לא אם התשובה לשאלה הקודמת שלילית (אני יודע שהיה דיון, אבל לא ראיתי כל מסקנה סופית ומוסמכת)?
3. סיפר לי ידיד (בעל סופה לשעבר) שמערכת הגז מתחברת דרך הבית מצערת ומשם מזרימה את הגז, ולא דרך האינג'קטורים. מכיוון שבהמה זאת מאופיינת בשישה צילינדרים בטור, הגעת הגז לצילינדרים הרחוקים איננה מתוזמנת כראוי וכל העסק משתעל קשות בתחילת נסיעה (כך הוא דיווח מנסיונו ולכן העיף את המערכת). האם כך אכן פועלת המערכת? האם זה הגיוני הסיפור הזה או שהוא נפל על איזה חאפר?

גיתי

Bulldog
26-09-05, 21:10
אל תתאמץ, בשל בעיות בגביית\ סחיטת עוד כסף מציבור הנהגים משרד האוצר (שאיך לא, בוחש במשרד התחבורע) הולך לאסור על התקנת המערכות האלה בכל כלי הרכב.

גיתאי נוה
27-09-05, 10:31
אתה סגור על זה?

דרור ברלי
27-09-05, 15:47
סגור?
עוד מעט כולנו נהיה סגורים. במוסד סגור, אבל לעניינינו:

זה נכון גיתי. ובהרחבה, עד כמה שאני זוכר:
פקידוני האוצר חוששים ברצינות מהגז, יותר נכון מאובדן הכנסות ממיסוי על דלקים, בשל התחייבותה של המדינה לא להטיל מיסוי על גז ו/או קנסות/היטלים על אגרות רישוי של מכוניות המונעות בגז, עד תאריך מסוים (איני זוכר בדיוק, נדמה לי שתחילת 2007 אבל אני לא סגור על זה)

הועלו הרעיונות הבאים:
1. העלאת מחיר הגז באמצעות מיסוי והשוואתו למחיר דלקים רגילים.
2. ייקור אגרת הרישוי למכוניות מונעות בגז.
3. סעיפים 1 + 2 גם יחד (נראה לי שזה מה שיהיה בסוף)
4. אם כל זה לא יצלח בידם, אזי ינסו אפילו להעביר איסור גורף על השימוש בגז לתחבורה.

עד כמה שאני זוכר, זה מתוך כתבה שפורסמה בגלובס לפני כשבועיים(? צריך לבדוק). אני לא מתחייב על כל זה.

ובשפה פשוטה - אתה חי בישראל מדינת הגנבים, ששונאת את אזרחיה ועושה ככל שביכולתה על מנת לעשוק אותם, לרמוס אותם ולגנוב מהם כל שקל אפשרי. נראה לך שמדינה כזו תיתן יד למעבר גורף של מאות אלפי מכוניות לשימוש בגז זול (פטור ממיסוי)? תראה כמה קשיים הם מערימים על המתקינים, על רישוי המערכות ועל הקמת תחנות תדלוק בגז. כל זה על מנת לצמצם ככל האפשר את ה"נזקים" מבחינתם.

מעבר לזה, עדיין אף אחד לא מוכן להתחייב על אמינות המערכת, על נזקים עתידיים שייגרמו (או שלא) למנוע. בטח שגם לא מתקיני המערכות.
כמה חבר'ה שבעניינים ששוחחתי איתם, (בלי קשר אחד לשני) טוענים כולם שאם המנוע לא במצב חדש לחלוטין (קומפרסיה גבוהה ומינימום של דליפות לחץ), אזי מערכת הגז תחסל אותו סופית.

בקיצור, קנית סופה בזמן לא טוב...

גיתאי נוה
27-09-05, 16:07
תודה דרור. אם אני מבין נכון את דבריך, גם מנוע חדש יחווה בלאי מואץ ביותר בשימוש בגז, רק ימות קצת אחרי מנוע שכבר עבד בחייו...האמת, אני חייב לומר שזה מוזר לי, מכיוון שידוע ומפורסם שבארצות נכר כבר משתמשים בזה. כמי שמסתובב המון בחו"ל, בתורכיה למשל כל המוניות ללא יוצא מן הכלל מונעות גז, ואני מדבר על החל מפיאטים חדשים לגמרי ועד לגרוטאות ה'טופש' (חיקוי לפיאט מייצור מקומי) החלודות - אז מה, הם מחליפים מנוע כל רבעון?
בהנחה שמשרד האוצר לא יוותר על אוצר הדלק הקיים, נראה לי שהשאלה הגדולה באמת היא שאלת הביטוח, עם כל השאר אפשר להסתדר כך או אחרת. ראיתי את חוות דעתו הנחרצת של מאיר רוטברג (בד"כ כתובה ב-Bold ובפונטים של לא פחות מגודל 32, כל הצבעים חוץ משחור) אבל כנגדה ראיתי גם אחרים. מה יהיה איתנו בסוף?

חגי
27-09-05, 16:38
תודה דרור. אם אני מבין נכון את דבריך, גם מנוע חדש יחווה בלאי מואץ ביותר בשימוש בגז, רק ימות קצת אחרי מנוע שכבר עבד בחייו...האמת, אני חייב לומר שזה מוזר לי, מכיוון שידוע ומפורסם שבארצות נכר כבר משתמשים בזה. כמי שמסתובב המון בחו"ל, בתורכיה למשל כל המוניות ללא יוצא מן הכלל מונעות גז, ואני מדבר על החל מפיאטים חדשים לגמרי ועד לגרוטאות ה'טופש' (חיקוי לפיאט מייצור מקומי) החלודות - אז מה, הם מחליפים מנוע כל רבעון?
בהנחה שמשרד האוצר לא יוותר על אוצר הדלק הקיים, נראה לי שהשאלה הגדולה באמת היא שאלת הביטוח, עם כל השאר אפשר להסתדר כך או אחרת. ראיתי את חוות דעתו הנחרצת של מאיר רוטברג (בד"כ כתובה ב-Bold ובפונטים של לא פחות מגודל 32, כל הצבעים חוץ משחור) אבל כנגדה ראיתי גם אחרים. מה יהיה איתנו בסוף?

ברוסיה נוסעים על גז כבר כ-50 שנה !!!

דרור ברלי
29-09-05, 00:15
גיתי, אתה נסחף.

לא אמרתי שמערכת גז גורמת לבלאי מואץ. גם אני התנסיתי לאורך זמן רב במכוניות שחיו יפה מאוד על דיאטה של גפ"מ ללא שום בעיית אמינות (בהולנד - וולבו 740 ופיאט ריטמו) מה שנאמר לי, הוא שהתקנת המערכת מומלצת רק על מנוע שמצבו לא פחות ממעולה. מנוע בלוי עם דליפות לחץ וכו' שבסך הכל יכול להחזיק מעמד עוד לא מעט זמן בנסיעה על בנזין רגיל, ימות מהר יותר עם מערכת גז.

בינתיים, נפתחה לפני שלושה ימים בטקס מרשים ובנוכחות מוזמנים ומכובדים לרוב, תחנת תדלוק גז רשמית בירושלים, ומישהו בכיר במשרד התחבורה שהוזמן ונכח באירוע, הבטיח חגיגית שמחיר הגז לא יעלה... אותי מעניין אם משרד האוצר התעדכן בהבטחה שלו ונתן לה אישור... להזכירכם, גם ראש ממשלתנו הבטיח פעם שדין נצרים כדין תל-אביב, ובדרך כלל כשהחבר'ה האלה מבטיחים משהו, תמיד בסוף קורה ההפך הגמור. אני לא מאמין לאף מילה של נציגי המדינה - החל בראש הממשלה וכלה באחרון הפקידונים.

שחף110
29-09-05, 06:53
אני שמעתי שעם עליית מחירי הדלק השבוע מחיר הגפמ עולה ב 27 או 37 אחוז....

נמרוד
29-09-05, 10:12
אני שמעתי שעם עליית מחירי הדלק השבוע מחיר הגפמ עולה ב 27 או 37 אחוז....

בוא אני אגלה לך סוד - מחירי הדלק, כל הדלקים, יעלו, וימשיכו לעלות, עד שאתה תהיה סבא. אז דלק יהיה רק לעשירים בשביל אוסף המכוניות העתיקות שלהם, ואתה תספר לנינים שלך סיפורים על ריח הבנזין ורעם מנוע V8 של לנדרובר, והם יצחקו עליך... סבא אתה נסעת בלנדרובר? איזה טמבל... וילכו לשחק בפליסטיישן 2050.

שחף110
29-09-05, 18:44
:lol:
נכון נמרוד, אבל השורה התחתונה ברורה. הגז אינו המפלט מכיוון שכל בעלי האינטרסים לא יתנו לזה להצליח ולכן ציינתי שכרגיל ממשיכים לשמן אותנו טוב טוב כדי שהשטרונגול יכנס יותר ויותר עמוק.

השאלה מתי הוא יצא מהגרון ...

דרור ברלי
06-10-05, 17:12
ולהמשך סאגת הדלקים והגז...

הבטיחו שמחיר הגז לא יעלה? הבטיחו. אז כמובן שהוא עלה, ובגדול.
שר התשתיות טורח קשות ליצור לעצמו תדמית של "דואג לטובת הציבור" ומדבר על הקטנת המיסוי על בנזין? כמובן שמשרד האוצר מתנגד, ועוד באיזה טיעון!.... "הקטנת המיסוי על דלקים אינהמ תיישבת עם החלטת הממשלה להקטין את נפח התנועה בכבישים"....(!!!!!)
אם זה לא היה כל כך עצוב, הייתי צוחק.

פקידוני האוצר - הימים הללו הם ימי חשבון נפש. השילוב של טפשות ורוע לב הוא השילוב הגרוע מכולם. אם יש מישהו בשמיים שרושם הכל, הוא עוד יבוא איתכם חשבון.

שנה טובה וחג שמח.

ניר ל
06-10-05, 18:11
נמרוד כתב:

בוא אני אגלה לך סוד - מחירי הדלק, כל הדלקים, יעלו, וימשיכו לעלות, עד שאתה תהיה סבא. אז דלק יהיה רק לעשירים בשביל אוסף המכוניות העתיקות שלהם, ואתה תספר לנינים שלך סיפורים על ריח הבנזין ורעם מנוע V8 של לנדרובר, והם יצחקו עליך... סבא אתה נסעת בלנדרובר? איזה טמבל... וילכו לשחק בפליסטיישן 2050.

כשאתה כותב יעלו, נשאלת השאלה ביחס למה ? זה לא ממש ברור באיזה קצב ימשיכו מחירי הנפט לעלות או שמדובר בבועה שעומדת להתפוצץ כל רגע, תרחיש שבו מחיר חבית נפט יורד ל 35$ הגיוני לא פחות מתרחיש שבו המחיר ממשיך להצפין לכוון 100$, ספקולציה על מחיר חבית נפט כמוה כספקולציה על מחיר שוק המניות, אם מישהו משוכנע שזה עדיין זול עומדת בפניו האפשרות לרוץ ולקנות חוזים.

דרור, הכנסות המדינה ממיסוי דלק מורכבות מרכיב קבוע (הבלו) שזה משהו כמו 2.2 ש"ח לליטר ומרכיב המע"מ (16.5%), עליית מחירי הנפט לא משפיעה על המרכיב הקבוע, באופן הגיוני הביקוש לדלק היה צריך לרדת כתוצאה מעליית המחירים ואז קופת המדינה הייתה נפגעת, בפועל ההכנסה העודפת כתוצאה מגביית מע"מ דווקא מגדילה את הכנסות המדינה ושר התשתיות יכול ללכת ולהבטיח שהוא יפעל להורדת המס - אז הבטיח. היה יותר במקום להתמרמר על נטל המס כאשר הוא היווה 70% ממחיר ליטר בנזין, אבל אם אז לא עשינו את זה אז מה השתנה ?
לגבי עידוד השימוש בגפ"מ - מדינות שמעודדות עשירות מספיק ואופק החיים שלהן רחוק מספיק כדי להכיר בחשיבות איכות הסביבה והפחתת פליטת רעלים, הן מסוגלות לראות את הקשר בין איכות סביבה לבין בריאות הציבור, במדינת ישראל לא רואים לטווח כ"כ רחוק, ממילא סל הבריאות זה סוג של בדיחה ומצידם שנמות. אבל למה לקטר - אנחנו שמנו אותם שם, אנחנו אוכלים דור אחרי דור את הלוקש שצבא חזק זה הכי חשוב ושאם לא נבחר במפלגה X זה יהיה סופה של המדינה כי הערבים יאכלו אותנו, אף אחד מהצדיקים האמיתיים לא יטרח להקים מפלגה פוליטית ולנסות לשנות משהו וגם אם כן אז אף אחד מאיתנו לא הי מצביע לו ממילא...

דרור ברלי
07-10-05, 12:23
אני יודע שהבלו על הדלק קבוע, ורק המע"מ הוא באחוזים על המחיר הבסיסי. 16.5 אחוזים זה לא מעט, ועדיין חצי ממחיר הדלק מורכב ממיסים, שזו שערוריה בפני עצמה בעיני. כאשר שר התשתיות הנפוח מרוב חשיבות עצמית דיבר על הפחתת מיסוי, הוא לא פירט איזה מרכיבי המס הוא רוצה להפחית. ממילא ברור שזו הכרזה פופוליסטית שכל מה שעומד מאחוריה הוא חיפוש אחרי יחסי ציבור לעצמו. אני משוכנע שהוא לא השלה את עצמו שמשרד האוצר יסכים לוותר על נתח שמן כזה אבל היי, זה אף פעם לא מזיק להצטייר כמי שמחפש את "טובת הציבור"...

מחירי הנפט זו אכן ספקולציה, ובשווקי העולם הם נמצאים במגמת ירידה מאז שחלפה סופת ההוריקן השנייה ("ריטה" שנזקיה היו קטנים מהצפוי), ירידה שמין הסתם לא תבוא לידי ביטוי במחירי הדלק בישראל. כאן ממהרים לעדכן רק כשהמחירים עולים.

ניר ל
07-10-05, 14:03
מחירי הנפט זו אכן ספקולציה, ובשווקי העולם הם נמצאים במגמת ירידה מאז שחלפה סופת ההוריקן השנייה ("ריטה" שנזקיה היו קטנים מהצפוי), ירידה שמין הסתם לא תבוא לידי ביטוי במחירי הדלק בישראל. כאן ממהרים לעדכן רק כשהמחירים עולים.

יש נוסחה שקובעת את מחיר הדלק בארץ ביחס למחיר בו הוא נסחר בשוק העולמי, היא יוצרת עיוותים אבל זה נכון לשני הכיוונים, בכל אופן זה לא נתון לגחמות של פקיד כזה או אחר ואין טעם לאיים על חייהם. אני לא מכיר את הנוסחה, אבל אם תתעקש אני אשיג אותה תוך כמה דקות ותוכל לעקוב אחרי הנושא בעצמך ולוודא שאין קונספירציה בנושא.

עזוב אותך, המדינה חייבת לגבות סכום כסף מסויים כדי לגלגל חובות ולתקצב את משרדי הממשלה. גם אם הכל היה ישר ולא היו שחיתויות, היו ממשיכים לגבות את אותו סכום רק שכנראה הוא היה מנוצל בצורה יותר יעילה והיינו מקבלים חינוך יותר טוב, מערכת בריאות יותר טובה, איכות סביבה וכו'. אין למדינה מקורות אחרים מלבד מיסים והיות ואנחנו לא עניים מספיק ולא עשירים מספיק בכדי לשלם פחות מס, הכסף הזה יגיע מאיתנו ולא משנה מאיזה כיס יוציאו אותו.

קיד
07-10-05, 16:24
1/9/2005 פורסם במהדורה המודפסת של גלובס ע"י גל ניסים .

הידיעה ב"גלובס" חיזקה את החשש בבז"ן: נמנעת מלהשקיע בייצור גפ"מ

למי שלא עקב, בתי הזיקוק לא ישקיעו כסף במערך זיקוק גפ"מ. כי הם צופים את השימוש הנמוך בגפ"מ.

"נודע, כי במשרד האוצר גילו באחרונה את הבעייתיות שברפורמה ונשקלות כיום שלוש אופציות: האחת מיסוי הגפ"מ לכלל המשתמשים לרבות משקי בית; השנייה - הטלת מיסים רק על גפ"מ למכוניות, והאופציה השלישית היא ביטול הרפורמה לגמרי ואיסור התדלוק בגפ"מ לתחבורה. אם תגדיל הממשלה את המיסוי על הגפ"מ היא עלולה לנטרל את היתרון של הגפ"מ בנושא המחיר. בדיקות סביבתיות שנעשו באחרונה מצביעות גם על כך שיתרונו של הגפ"מ למניעת זיהום האוויר אינו יתרון מובהק, וזאת מכיוון שייצור הדלקים נעשה תחת תקנים מחמירים. המיסים המוטלים על בנזין וסולר הם בשיעורים גבוהים. על כל ליטר בנזין מקבלת המדינה 3.2 ש"ח"

הכתבה מצוטטת מעיתון גלובס.
בברכה,
קיד.

UNIX
07-10-05, 20:11
לא יהיה מצב לתדלק את המיכלים בבית דרך גז הבישול?

קיד
08-10-05, 00:03
לא יהיה מצב לתדלק את המיכלים בבית דרך גז הבישול?
14 ליטר במיכל ביתי העולה 80 ש"ח (ואף יותר תלוי במיקום בארץ)= 5.7 ש"ח לליטר.
איפה כאן הרווח.
שבת שלום
קיד.

AvigdorAharon
08-10-05, 14:48
ליטר במיכל ביתי העולה 80 ש"ח (ואף יותר תלוי במיקום בארץ)= 5.7 ש"ח לליטר.
במהלך הקיץ האחרון שקלנו להתקין צובר גז למערכת חימום ביתי.
הגעתי להצעה של 2.7 ש"ח + מע"מ לטון גז, ז"א 3.15 ש"ח לקילו.
קימים תנאים מחמירים להתקנת צובר, מי שירצה פרטים אני אוכל למסור.

אביגדור

נמרוד
08-10-05, 23:36
נמרוד כתב:

כשאתה כותב יעלו, נשאלת השאלה ביחס למה ? זה לא ממש ברור באיזה קצב ימשיכו מחירי הנפט לעלות או שמדובר בבועה שעומדת להתפוצץ כל רגע, תרחיש שבו מחיר חבית נפט יורד ל 35$ הגיוני לא פחות מתרחיש שבו המחיר ממשיך להצפין לכוון 100$, ספקולציה על מחיר חבית נפט כמוה כספקולציה על מחיר שוק המניות, אם מישהו משוכנע שזה עדיין זול עומדת בפניו האפשרות לרוץ ולקנות חוזים.

הם יעלו עוד ביחס למה שאנחנו משלמים עכשיו. הם מן הסתם עוד ירדו לפני זה, ויעלו שוב וירדו שוב, אבל בגדול הם עולים ויעלו, ויתיצבו מתישהו כשתחבורה עם דלקים חליפיים תצבור תאוצה. איפה זה יהיה, 40-60-80-100$ לחבית, את זה אלוהים יודע. ההערכה שלי היא שהילדים שלנו יסיעו את הנכדים שלנו בעוד שלושים שנה במיניואנים מחורבנים עם מנועים-שלא-על-דלק-פוסילי כאלו או אחרים, ואנחנו הזקנים נחזיק אוספים של גרוטאות 4X4 ונסע מדי כמה חודשים לטיול "כמו פעם" על דלק אמיתי שיעלה אז בטח לא הרבה יותר מאשר היום - ככה שלהחזיק נפט לטווח הארוך בטוח לא שווה, ולטווח הקצר זה אכן אותו משחק שאתה משחק לפרנסתך.

אביעד_הלאלי
08-10-05, 23:50
נחכה ונראה, אולי עוד מעט יתחילו להפעיל רכבים על זבל? (כמו ב-"בחזרה לעתיד"?)
ואז מעניין איך הממשלה שלנו תחייב אותנו על השימוש בזבל שלנו...

דרור ברלי
09-10-05, 01:26
יש נוסחה שקובעת את מחיר הדלק בארץ ביחס למחיר בו הוא נסחר בשוק העולמי, היא יוצרת עיוותים אבל זה נכון לשני הכיוונים, בכל אופן זה לא נתון לגחמות של פקיד כזה או אחר ואין טעם לאיים על חייהם. אני לא מכיר את הנוסחה, אבל אם תתעקש אני אשיג אותה תוך כמה דקות ותוכל לעקוב אחרי הנושא בעצמך ולוודא שאין קונספירציה בנושא.

עזוב אותך, המדינה חייבת לגבות סכום כסף מסויים כדי לגלגל חובות ולתקצב את משרדי הממשלה. גם אם הכל היה ישר ולא היו שחיתויות, היו ממשיכים לגבות את אותו סכום רק שכנראה הוא היה מנוצל בצורה יותר יעילה והיינו מקבלים חינוך יותר טוב, מערכת בריאות יותר טובה, איכות סביבה וכו'. אין למדינה מקורות אחרים מלבד מיסים והיות ואנחנו לא עניים מספיק ולא עשירים מספיק בכדי לשלם פחות מס, הכסף הזה יגיע מאיתנו ולא משנה מאיזה כיס יוציאו אותו.

ניר, אני לא חדש בתחום.
מחירי הדלק בישראל נקבעים אחת לחודש על פי תנודות המחיר בשוקי אגן הים התיכון, במקרה זה איטליה. מחירי הדלק שם לא רק עולים, הם גם יורדים לפעמים. אם אתה יושב על נתונים מדוייקים, לא תהיה לך בעיה למצוא שמשרד התשתיות "מפספס"(כהגדרת השר הנפוח) לפעמים את ירידות המחירים, אבל לעולם, לעולם, אינו שוכח לעדכן במיידית את המחיר כלפי מעלה.
ברור לכולנו שמיסים צריך לשלם, כי באמת מאיפה יקחו כסף לקיים כאן מדינה... מדוע אני צריך לעבוד בשלוש עבודות כדי לגמור חודש רק בגלל שאני משלם כל כך הרבה מיסים, זו כבר שאלה אחרת. אני לא צריך להזכיר שעלייה תלולה במחירי הדלקים תגרור איתה את כל המשק לעליות מחירים מטורפות של כל דבר החל מחשמל ותחבורה ציבורית, ועד לחם וחלב, ומכאן הדרך מאוד קצרה לקטסטרופה לא אצלי ואצלך (שנפחית קצת את הקילומטראז' שאנחנו עושים בג'יפים שלנו) אלא אצל אלה שבאמת אין להם איך לגמור חודש ושהמקרר שלהם כבר עכשיו ריק.

לא צריך להיות מומחה גדול לכלכלה כדי לקרוא עיתונים ולקבל נתונים - אחד מהם שקפץ לי מול העיניים קבע שהכנסות המדינה ממיסים גדלו מאוד בשנה האחרונה. מעניין למה, ומעניין מאוד לאן הולך כל הכסף הזה, שהוא שלי ושלך. יש לי כמה דוגמאות מאוד מקוממות, וגם כמה רעיונות גם מה אפשר לעשות עם כל כך הרבה כסף, וכמה אפשר לשפר את איכות החיים של עם ישראל, אבל מה זה כבר קשור לג'יפים...

לסיכום - אני לא מאיים על חייו של אף פוליטיקאי או פקיד מושחת שחושב שקופת המדינה היא כספו הפרטי, אבל אני גם ממש לא אצטער או אתאבל אם מישהו או משהו יעשה להם משהו רע. אשכרה ככה אני שונא אותם, וממש לא משנה לי איזה מפלגה שלחה אותם.

דרור ברלי
09-10-05, 09:01
לכל מי שנבהל מהתגובה האחרונה שלי...

לא, לא התחרפנתי. אני לא קורא ולא מעודד לפגוע במישהו חס וחלילה. הם לא שווים את זה.
פשוט, הגיע רפש עד גועל נפש. זה לא קשור רק למחירי הדלק והגז אלא בכלל לאיך נראים החיים שלנו כאן, בדמוקטטורת הבננות הזו, וזה ממש לא רק בבגלל הנורמות הפסולות של החזירים המתועבים שמנהלים אותה, אלא בגלל שאנחנו אדישים ושותקים ומאפשרים להם לעשות ככל העולה על רוחם.

אבל די. סטינו חזק מהעניין המקורי. בואו ונחזור לנושא הדיון או שנסגור אותו.

מאיר רוטברג
09-10-05, 09:37
דרור ידידי היקר
בעידן שכל הדיוט קופץ ומאיים צריך לדעת גם לעיתים להבליג
[ברור לי כי אינך מהמאיימים או מהמתלהמים אבל יבוא איזה אדיוט
שיאמר כי כך וכך ובלה בלה בלה

לכן מה שניתן לןמר בשיחות סלון לא ניתן לומר על גבי האנטרנט

וחוץ מזה אתה צודק

דרור ברלי
09-10-05, 13:53
חזרנו לנושא.

שר האוצר מר אולמרט (איש צנוע, רגיש ועדין נפש, שטובת הציבור תמיד לנגד עיניו) הודיע רשמית שלא יאשר הפחתה במיסוי דלקים. בבקשה לכם.

חגי
10-10-05, 12:01
בכל מקרה ההפחתה שאמורה הייתה להיות ,היא רק של 20 ומשהו אגורות.

itayhi
12-10-05, 02:06
בכל מקרה ההפחתה שאמורה הייתה להיות ,היא רק של 20 ומשהו אגורות.

גם זה כסף....אחרי העליה האחרונה, כל אגורה חשובה :evil:

נחכה ונראה, אולי עוד מעט יתחילו להפעיל רכבים על זבל? (כמו ב-"בחזרה לעתיד"?)
ואז מעניין איך הממשלה שלנו תחייב אותנו על השימוש בזבל שלנו...

בקלות, כמו שמחיייבים אותך בסכום מסוים על כל קוב מים שאתה שופך לביוב...
אז בכל קניית בננה נשלם מס על קליפה של בננה :roll:
ובכל פעם שתקנה חפיסת סיגריות תשלם מס על החפיסה עצמה :roll:

בדיוק כמו שעשו עם בקבוקי/פחיות המשקה!!!
העלו את מחיר השתיה ב25 אג', בת'כלס אנחנו משלמים חצי שקל עד שקל יותר :x
חוק המחזור עאלק, 90% מהבקבוקים האלו הולכים לפח :x (אני אגב, שומר את הפחיות/בקבוקים ברכב עד שאני רואה את אחד החבר'ה האלו עם השקים הענקיים שאוסף אותם)
אגב, חוק המחזור, אתם יודעים למה הוא לא חל על בקבוקי משקה של 1.5 ליטר ומעלה?
"כי משפחות ברוכות ילדים בדר"כ הן אלו שצורכות את הבקבוקים הגדולים ואין להם את האקסטרא 25 אג' לבקבוק...."
שוב, הדוסים משחקים לנו בכספים....בנוהל

ואני בכלל לא נכנס לעניין שעון החורף.... עזבו אתכם מפוליטיקה....

וואו, פרקתי הרבה, עמכם הסליחה....

איתי

-->