PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה גנרטור אני צריך?

אייל
05-07-15, 12:49
במסגרת הניסיון לתרבת את המושבניקים ובעקבות העובדה שהכנסנו יותר מדי עירונים לגור במושב עלה צורך בשטיפת המדרכות והכבישים בעזרת גרניק.
המכשיר שעלה על הפרק הוא בעל הספק של 3.3kw.
איזה גנרטור אני צריך? האם 5 קילו-וואט יספיק?

kobiarava
05-07-15, 13:16
למה לא לקנות מכונה לשטיפה בלחץ (גרניק) מונעת בנזין? אם זה השימוש שאיליו היא מיועדת, זה הדבר הכי הגיוני...

קובי

lizard
05-07-15, 13:35
לא עדיף להשיג מטאטא כביש ? או אם יש במושב בובקט, נדמה לי שיש אביזר שמתחבר אליו במקום הכף ומטאטא כבישים.

Tsafrir
05-07-15, 13:43
התכוונת בוודאי למכשיר ג'רני, זה שמה של החברה שייצרה את מכונות השטיפה.
היו כאלה אצלנו בגף מנועים.
יש כאלה עם חימום המים ויש בלי כולל עירבוב סבון

boaz avrahami
05-07-15, 14:03
למה אתם לא חושבים על ישום עם טרקטור? מושבניקים צעצוע...
הכול יותר פשוט...

קח טרקטור עם מרסס וסגור עניין

אייל
05-07-15, 14:30
כמה שאתם יהודים...
כמו שכתבתי, עירונים לקחו שליטה על המושב, זה מה שביקשו, זה מה שאני מחפש.

קובי, מכשיר שטיפה ממונע בנזין מתחיל מ-12,000 ש"ח ויכול לשמש רק כמכשיר שטיפה. גנרטור יכול לשמש לעוד הרבה דברים אחרים.
בועז, לא נראה לי שמרסס יתן את הלחץ שנותן מכשיר שטיפה מה גם שעדיף להוציא שן בינה בלי הרדמה מאשר שלהוציא טקרטור מחקלאי אצלנו במושב, להזכירך אנחנו מושב של אשכנזים.

נמרוד
05-07-15, 14:55
העירוניים שהשתלטו עליך הם גם אנשי הייטק, שלח אותם לסגור חוזה ב outsourcing -

http://gan-t.co.il/?page_id=24

ושלום על ישראל.

אגב, רחמנה ליצלן, רואים כזאת מכונה מדי פעם אפילו במושבים הכי hardcore בעמק, בלי לנקוב שמות, אז אצלכם לא צריכה להיות בעייה מבחינה אידיאולוגית.

boaz avrahami
05-07-15, 15:13
בטוח שיש חקלאי במושב שההכנסה הזו תעזור לו.
מרסס אייל למיטב זכרוני, יכול לתת את הלחץ לזה ואם לא אז משאבת גרניק על ה pto עם הזנה ממיכל המיים. משאבה חזקה בנפרד אינה דבר יקר במיוחד.

מצד שני, אם מדובר בעירונים אז מצטרף לדעתו של נמרוד.
מפונקים- שישלמו והרבה...

amit1
05-07-15, 15:37
העירוניים שהשתלטו עליך הם גם אנשי הייטק, שלח אותם לסגור חוזה ב outsourcing -

http://gan-t.co.il/?page_id=24

ושלום על ישראל.

אגב, רחמנה ליצלן, רואים כזאת מכונה מדי פעם אפילו במושבים הכי hardcore בעמק, בלי לנקוב שמות, אז אצלכם לא צריכה להיות בעייה מבחינה אידיאולוגית.

:):):)

talw
05-07-15, 16:15
הגנרטור צריך להיות לפחות פי שניים מהמנוע שהוא מפעיל,בגלל צריכת זרם גבוהה בזמן הנעת המנוע,היינו משהו באזור ה7-8 kva לפחות.

אומי5
05-07-15, 17:29
רואים שאתה מושבניק ולא קיבוצניק, תקנה 5KW, אם יעבוד נפלא. אם לא יעבוד עוד יותר נפלא -תקנה אחד גדול יותר, את הישן תזרוק בנתיים במחסן של ועדת מדרכות, עוד שנתיים כולם ישכחו ממנו....

kobiarava
05-07-15, 17:33
בועז, מרסס נותן 30-40 באר במקסימום, עם משאבה חדשה וסל"ד טרקטור מקסימלי, מכונת שטיפה ראויה צריכה לתת 150-200 באר וצפונה.
אייל, אם המערכת נרכשת לצורך העבודה המדוברת ולא לחצר המשק ועל הדרך גם מנקים קצת מדרכות, נכון יותר לקנות מכונה מונעת בנזין, גם חיסכון אנרגטי, גם סוחבים רק כלי אחד, וגם עושה את העבודה יותר טוב. לגבי מחיר, גנרטור בהספק שנקב בו טל, ומכונת שטיפה חשמלית טובה (שטיבה נמדד, כמו שציינתי, בלחץ והספיקה שהיא יודעת לתת, ולא בהספק המנוע החשמלי שלה), יעלו בוודאות יותר מ-12 אלף. מכונה מוטורית יכולה גם לעלות פחות. בכל מקרה, אני ממליץ לבדוק לגבי מכונת השטיפה עם יאיר אברהם מנתיבות, יצרן ציוד מוטורי וחקלאי מקצועי ומומלץ, שמייצר גם כלים שנמכרים בהמשך ע'י מותגים נחשבים מאוד עם מדבקת השם שלהם...
2 הגרוש שלי...
קובי

boaz avrahami
05-07-15, 17:43
מי אמר ש 30-40 לא מספיקים לשטיפת מדרכה?
ככה ראיתי ששוטפים בתל אביב מדרכות...
לפעמים מכונות שטיפה פחות מוצלחות למשימה כגון זאת בגלל הספיקה הנמוכה שלהם.

בנוסף, לחץ הוא גם פונקציה של הדיזה...

kobiarava
05-07-15, 19:05
אני חושב שאתה טועה בזיהוי, משאבת לחץ גבוה לשטיפה יכולה להראות דומה עד זהה למשאבת ריסוס בוכנתית, לא פלא כי הן עובדות על אותו העיקרון ולרוב מיוצרות ע"י אותם יצרנים, אבל הן שונות בלחץ המופק מהן...
הספיקה אינה פרמטר בשטיפה יעילה בלחץ גבוה, ולהיפך, ספיקה נמוכה תיתן ניקיון יעיל עם חיסכון במים.
עם זאת, מרסס יכול לנקות במידה מסויימת, פשוט ברוב המקרים, ומניסיון רב, לא במידה מספקת.
קובי

AvinoamNa
05-07-15, 21:54
אם המדרכות אצלכם מרוצפות באבנים משתלבות (אקרשטיין) גרניק לא מתאים לניקוי כללי מנסיוני, אלא לניקוי מקומי של כתמים.

אייל
08-07-15, 15:40
נמצא פתרון ורציתי לדעת האם למישהו יש ניסיון איתו...
חברת לוירון (ציוד למוסכים) מציעה מכונת שטיפה 250 באר עם מנוע בנזין (lt18q24a) בעלות של כ-5000 ש"ח.

מישהו מכיר את הדבר הזה? ניסיון עם החברה המדוברת? סתם תובנות בנושא?

lizard
08-07-15, 15:56
אני קונה מהם הרבה ציוד. היצרן סיני או אירופאי?
סיני, הייתי שוקל שנית אלא אם המחיר אטרקטיבי.

shmulikbg
08-07-15, 15:59
מאיפה המכונה אמורה לקבל מים?

kobiarava
09-07-15, 08:34
המחיר נשמע טוב מאוד, אבל בכ"ז הייתי בודק, כמו שהציע מיכה, באיזה מנוע מדובר. מנוע סיני אפשר לסבול, במידה והמכונה לא מתוכננת לעבוד 24/7, אבל גם במקרה כזה אז סיני מיצרן מוכר, כמו הונדה או ימהא.
בדקת עם היצרן שהצעתי לך?

קובי

boaz avrahami
09-07-15, 08:57
1. בקש כזו לנסיון.
2. בדוק משך אחריות
3. בדוק מחיר החלפת משאבה / החלפת מנוע ותוודא שהמשאבה לא מפלסטיק או אלומיניום...
4. בקש ממליצים עם וותק למכונה

אייל
11-07-15, 18:47
המים יגיעו ממיכל חצי קוב.
קובי, בדקתי, פי שלוש בעלות.
סיני כמובן, לא יודע מעבר לזה.
בסכום הזה, אף אחד לא ייתן את זה לניסיון...

kobiarava
11-07-15, 20:09
בסכום הזה אני בספק אם תמצא גם מכונה חשמלית שנותנת 250 באר. אני הייתי ניגש, בודק בעיניים, מתרשם מאיכות ההרכבה והמרכיבים, ומשם ממשיך. בסה"כ מנועי בנזין תעשייתיים הם ציוד מאוד אמין ובעיקר פשוט לתחזוקה ותפעול, כנ"ל משאבות בוכנתיות, אבל כמו שאמר בועז, משאבה עם חלקים מפלסטיק שעובדים מול הלחץ או התנועה-פסול, אני הייתי בוחן היטב את רמת הגימור וההרכבה, ואם זה מרגיש בנוי נכון ובהקפדה הייתי הולך על זה. הכי חשוב-אחריות מקצה לקצה על הציוד לשנה לפחות, תחזוקה נכונה ולעולם לא להניע את הכלי ללא מים או לפני שניקזת את כל האויר מהמערכת.
בהצלחה-קובי

ש01
11-07-15, 20:50
לא עדיף להשיג מטאטא כביש ? או אם יש במושב בובקט, נדמה לי שיש אביזר שמתחבר אליו במקום הכף ומטאטא כבישים.

ראית פעם כמה אבק הפתרון הזה מרים?

אנחנו בחושב (שעדיין מנוהל, חלקית, ע"י מושבניקים) הזמנו ספק עם מספר פתרונות להדגמה. בסופו של דבר התקציב הכריע, לא קנינו כלום והגנן החל גם לנקות...
הציע מספר פתרונות, רובם מבוססים על מטאטאים כאלו או אחרים.

-->