PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין באינפו לגבי בלייזר דיזל 88

זיוי
26-09-05, 12:54
טוב, הופניתי לכאן מפורום ג'יפאים מתחילים עקב התעניינותי בבלייזר דיזל .
יש לי כרגע הזדמנות לרכוש מודל 88 אבל הוא לא מתומחר .
האם יש מישהו שיכול להעריך כלי כזה (היה צבאי בעבר) שמור ומטופל מאד

זיוי
26-09-05, 13:25
טוב לאור ההיענות חסרת התקדים..........סתם
רק שאלונת נוספת אם מישהו יודע מהי צריכת הדלק (אוטומט)

אביעד_הלאלי
26-09-05, 13:33
לא נתת לאף הזדמנות לענות...
אל תשכח שיש אנשים בעבודה/לימודים/עיסוקים והם לא ליד המחשב כרגע...
אני מאמין שייתנו לך תשובה בהמשך.

חוץ מזה ממליץ לך בחום לעיין בנושאים בפורום FULLSIZE, ייתכן ותקבל שם תשובות לרוב שאלותיך.

למיטב ידיעתי, צריכת (או צריחת) דלק זה התחום המאוד פגיע של הרכבים הללו (הידועים בכינוייהם כשתיינמוביל)...

בהצלחה...

polar bear
26-09-05, 19:25
חסרים פרטים. מקוריות חלקים? מנוע? רמת גימור? איכות גימור? איזה תוס' יש? פשוט אי אפשר לענות לך כמו שצריך.

אריה פאהן
28-09-05, 00:31
10- 15K ש"ח ,צורךסולר 1/6

זיוי
28-09-05, 14:26
תודה רבה , אני עדיין בהתלבטות קשה אולי מישהו מכיר את הבלייזר ?
יש לו בובקאט ענק מצויר על המכסה הקידמי .

ERAN NO 1
28-09-05, 16:41
10- 15K ש"ח ,צורךסולר 1/6

אני מניח שאתה מכיר את הרכב ומצבו לא טוב אחרת אני לא מבין את תגובתך :shock: :shock:
רק ההשקעה שלי בבליזר הם הסכומים שרשמת :!: :!: :!:

tamit
28-09-05, 18:22
אריה, אם אתה מוצא כזה בלייזר דיזל במצב סביר ב15000 ש"ח אתה מוזמן להפנות אותו אליי. אני קונה במזומן ללא שאלות מיותרות.
לבלייזר דיזל אן ממש מחיר רישמי. אבל, מה שיש זה מחירים בשמיים (קרוב יותר לסביבות ה-50000 - 60000, תלוי במצב ובשיפורים).
תן פרטים על מה יש ומה המצב ותקבל תשובות יותר רציניות.
שנה טובה
עמית

זיוי
28-09-05, 20:22
תודה על התגובות אני אנסה להציג את התמונה בצורה יותר בהירה ואולי אז...
מדובר ברכב של חבר שהלך לעולמו לפני חודש ויש לו ערך סנטימנטלי לגבי אבל למשפחה שלו אין ממש מושג כמה לדרוש על הרכב ולא לי .
אני יודע שהרכב טופל בצורה מעולה ורוב הדברים הרציניים (גיר , מנוע וכיו"ב ) הם במצב מעולה , השיקולים שלי האישיים הם שאני עובד בנסיעות בתוך העיר בעיקר ורכב כזה לא ממש ישרת אותי מה שמחייב אחזקת רכב נוסף (או קטנוע) ולכן חשוב לי להעריך את ההוצאות מראש כאשר אני בונה על שני כלי רכב .
כמובן ששיקול חשוב הוא באמת הרצון להיות fullsize גם ברכב ולא רק ב.....
אז אם מישהו יכול לתת לי רקע שיעזור לי אני אודה לו מאד.
חג שמח ושנה טובה
זיוי

ERAN NO 1
28-09-05, 23:02
אתה צריך להבין דבר פשוט!
הרכבים האלה שהיו בצבא עברו התעללויות שכל אחד שהיה בצבא וראה את הנהגים שלנו יכול להבין את זה
לרוב, הרכבים האלה רקובים מהיסוד גם בגלל תכנון לקוי של ניקוזי מים .נסה להרים את השטיחים ולראות את מצב הריצפה (ליד הדוושות וליד הדלת האחורית בעיקר) הרקבון נובע בעיקר מקדיחת חורים מיותרים (לנו) בצבא להעברת כבלים למכשירי קשר וכ"ו מה שגורם לכניסת מים וריקבון.
מסגרת השמשה הקידמית רקובה גם היא בד"כ כמו גם הכנפיים

יכולים להיות מספר סדקים בשילדה למרות שאחרי כל כך הרבה שנים סביר להניח שתמצא כמוית של ריתוכים שלא תמיד נעשים בטוב טעם
מערכות חשמל וחיותים שלא מהעולם הזה שללא טיפול יכולים לגרום נזק .
מערכות הניע שלמרות תחזוקה נאותה הם כבר די זקנים .

ויש עוד הרבה דברים אי אפשר לרשום הכל מתוך זה נסה לבחון שוב את הרכב ולהבין מה אתה צריך להשקיע על מנת שהרכב יהיה כרצונך כגון:
שיפוץ מרכב,קוסמטיקה פנימית,חשמלאי,עבודות מוסך ועוד

בעיקרון רכב במצב גרוע גם אם המערכות המכאניות שלו תקינות ימכר בין 10K -20K
רכב במצב טוב ומתוחזק כראוי מכאנית וחיצונית 30K-ומעלה בהתאם למצבו

אריה פאהן
29-09-05, 03:39
מצטער אבל תתיחסו להשקעות ולתוספות כאל השקעה בהנאה שלכם ,בבוא היום שתרצו למכור את הרכב ב99% לא תקבלו חזרה את השקעתכם :(

kuju
29-09-05, 10:09
מי שקונה כזה רכב וחושב על למכור אותו , לא משנה מתי , שלא יקנה
הרכב יעלה לו הרבה מאד כסף בישור קו , באחזקה ובשיפור ולכן צריך לאהוב מאד את סוג הרכבים הזה כדי להחזיק בהם לאורך זמן וכשרכב כזה נמכר הוא מקבל מחיר בריצפה לאומת ההשקעה שהשקיעו בו
הרכב גם לא יהיה נוח כתחבורה מסיבות רבות , אלא רק כתחביב ואהבה מה שמכתיב אחזקת כלי רכב נוסף לתחבורה (בעבודה לא הסכימו להחזיק את הבלייזר במקום את המיצובישי - לך תבין ?! )

דרך אגב , שלי צורך כ 8 ק"מ לליטר סולר כשהוא לא מתחמם בנהיגה רגועה (לא בשטח ) ועלה הרבה פחות מ50K (אבל אני בדרך לשם מהר עם הישור קו )

ERAN NO 1
29-09-05, 10:37
מצטער אבל תתיחסו להשקעות ולתוספות כאל השקעה בהנאה שלכם ,בבוא היום שתרצו למכור את הרכב ב99% לא תקבלו חזרה את השקעתכם :(

לא נתווכח יותר מידי כי כל מקרה לגופו אבל שחזור הרכב למצבו המקורי (כמעט) לא נחשב כתוספת קונה שנעול על רצונו בבליזר צריך לבחור בין רכבים עלובים שלא חסר כאלה בשוק לבין כאלה שמשופצים נראים ומרגישים בנסיעה כרכב טוב .

במחירים שרשמת אני מעדיף לגדל בו תרנגולות ולא למכור אותו (בכל מקרה הוא לא למכירה). וזה מה ששילמתי על הרכב לפני השיפוץ

KUJU אם אתה מתכוון ל50K כולל תוספות (נעילות סרנים צמיגים) אני מבין, אחרת זה נשמע לי קצת מוגזם

זיוי
29-09-05, 14:02
טוב אני מתחיל קצת לקבל אינדיקציה לגבי שווי , מוזר לי שאף אחד לא נתקל בו מתישהו איפשהו (סימן ההיכר : בובקאט גדול על כל המכסה הקידמי ) בכל אופן ניראה לי שאני אלך על זה ובאמת לא מיתוך כוונה למכור בעתיד אלא כרכב נוסף לאיזה קטנוע .
תודה לכולם על העצות אשמח לקבל עוד עצות חיוניות כאלו , אגב מבחינת פח שילדה וחורים אני לא דואג אותו חבר היה פחח ורתך מעולה .
חג שמח ושנה טובה.
זיוי

אריה פאהן
29-09-05, 14:21
זיו תן יותר פרטים ואולי תמונה אז אולי יזהו אותו ,
מדובר ברכב בצבע תכלת לבן שהיה שייך למישהו מרמת חן ?

זיוי
29-09-05, 14:37
היה לבן "מלוכלך" לפני כמה שנים (הבובקאט היה כבר אז) אבל לפחות בשש שבע שנים אחרונות הוא בפתח תיקווה ונצבע לפני כשנתיים במעין צבעי הסוואה משהו בסגנון ספארי (לא יצא יפה בכלל) אבל הבובקאט הגדול על המכסה הקדמי היה כל הזמן והוא הסימן הייחודי.

זיוי
29-09-05, 14:41
אני אנסה להוסיף תמונה ויותר פרטים בהמשך כרגע אין לידי סורק או מצלמה דיגיטלית .
כמה אתה אריה חושב שעלי להציע לשלם בכדי להיות הוגן כלפי המשפחה אבל גם כלפי עצמי .

אריה פאהן
29-09-05, 17:38
זה לא מדעי אבל אני אני לא אטעה אם אומר שכיום בלייזר יקנה רק ע"י מי שזה הג'יפ הראשון שלו , ובד"כ זה יהיה בתקציב של עד 20,000 ש"ח כולל תיקונים קלים של כמה אלפי שקלים שכל מי שקונה רכב לוקח בחשבון,מי שמטפס ל 30-40K ש"ח כבר ילך על סופה 92-94 ,ומי שילך לכיוןן ה60K ש"ח ילך לכיוון הלנדרובר או סופה משנה מתקדמת יותר

ההפרש בין רכב משופר ללא משופר ינוע בד"כ באלפי שקלים בודדים ,לדעתי רב הקונים מסתכלים על המצב החיצוני /קוסמטי ,ואיך שהרכב נתפס להם בעין ,זה מה שיגרום להם לקנות אותו ולאו דווקא שיפור כזה או אחר
לכן אם הרכב הספציפי במצב טוב/סביר מכנית וחיצונית הייתי משלם עליו לא יותר מ-15K ש"ח
וכל מי שיש לו בלייזר סליחה ,אתם תראו שאני צודק ברגע שתנסו למכור את הרכב
אם בשביל ההרגשה הטובה תגידו לעצמכם שאני מדבר שטויות זה בסדר מבחינתי :)

barak4*4
29-09-05, 19:32
זיוי שלום.
אני משער שזה ה-4X4 הראשון שלך, תקן אותי אם אני טועה.
בתור אחד שלפני רכישת הסופה, חשב גם על בלייזרים, הרשה לחוות את דעתי.
ערן וקוג'ה (חברה בלי להעליב בבקשה, אתם ממש נחמדים :wink: ) נעדרי אובייקטביות.
במקרה דנן, הייתי קורא טוב טוב את דבריו של אריה פאהן ואז עושה חושבין.
בשורה התחתונה, אחרי הכל, כמו שאריה טען, הרכבים האלו שחוטים, עייפים ויקרים לאחזקה.
את מה שתשקיע, אין סיכוי שתראה בחזרה.
מצד שני, כדברי אביגדור (אהרון) ועוד רבים בפורום (ואני ביניהם) - רכב (ולא רק שטח) קונים מהלב ולעזאזל הכסף.
בברכה
ברק.

kuju
29-09-05, 21:48
שלום לכולם
ברק , לא נעלבתי , אני מסכים עם כל מילה שאריה כתב וגם עם המחיר במידה ואכן ניתן להוציא את הרכב במחיר זה ואני חושב כמוך שרכב שטח (או ספורט או כל תחביב אחר ) קונים באהבה או לא קונים בכלל
ערן - ה 50K שלי כוללים את כל מה שאני רוצה ברכב (סרנים,נעילות,פגושים,זיווד וטיפול בפנים הרכב ולא כוללים פחחות וצבע שתמתין עוד זמן מה ) ויש לי סבלנות למצוא חלקים טובים בזול - בעצם כבר מצאתי את הרב (לדעתי אחד היתרונות הגדולים של סוג הרכבים הזה שאף אחד לא מציין !!! )

תהנו , אני חוזר לפגישות ולעבודה כדי לממן את הבהמה :lol: (זיו זה בשבילך כדי שתקבל מושג :) )

זיוי
30-09-05, 13:59
טוב לא תיארתי לי שיתפתח כזה דיון לוהט סביב הנושא ונחמד שכך יצא החלטתי ללכת על זה למרות הכל ( היה ברור לא ?) למעשה אני בכל מקרה צריך לקנות רכב כי אני אחרי שהות בחו"ל אז כנראה שזה יהיה הבלייזר ואיזה קטנוע שישמש לפגישות העבודה שיממנו את "הבהמה" בכל אופן זה בטח ייקח קצת זמן (ימים או שבועות) עד שאוכל לפגוש מי מיכם בשטח וללמוד קצת "מעשי" .
בכל אופן אני עדיין פה לשמוע עצות והצעות ושנה טובה לכולכם
תודה זיוי.

מוני_הכוכב
30-09-05, 20:14
תהנה מהרכב, אם תהיה שקול בנסיעה ותשתמש בו רק ממש כשצריך, זה כנראה לא ישחוט אותך.,

זיוי
28-10-05, 10:46
אז בשעה טובה ומוצלחת יש בלייזר

kuju
28-10-05, 11:08
מזל טוב , תתחדש :D
תתיעץ הרבה לפני שאתה מוציא כסף (אני עוד טרי אז עם המומחים היותר גדולים פה בפורום ) ותשתדל לעשות הכל בעצמך ולא להכנס למוסכים , הם רואים בלייזר ומריחים טרף שמן וקל .
הכי חשוב תהנה כי רכשת רכב מיוחד ומהנה
רון

זיוי
28-10-05, 13:40
תודה רבה זו המדיניות הרישמית כרגע
שלב ראשון הולך להיות חיבור האוטו לאינפוזיה לניקוי אינג'קטורים בעזרת חבר מכונאי , החלפת רצועה ונראה מה הלאה אני אעדכן ואתעדכן

-->