PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בעניין פרוק קפיצים בפאג'רו והשלכות של מתיחת מוטות הפיתול

ukiuki
05-07-15, 18:12
הי

רוצה להרכיב קפיצי הגבהה בפאג'רו ארוך.
האם עלי לנתק את הבולמים, המוט המייצב ומוט הפנהרט כדי שהסרן האחורי ירד מספיק לשחרור הקפיצים?

או ששימוש במכווץ קפיצים יכול לחסוך לי את זה.

שאלה נוספת,
האם מתיחת מוטות הפיתול (קדימה) מחייבת כיוון פרונט?

תודה

ליאור

Saar
05-07-15, 18:24
לגבי כיוון פרונט, למיטב הבנתי כן (אתה משנה את הזוית של הגלגלים הקדמיים במתיחה, לא? )

לגבי החלק האחורי,
לא ניסיתי, אבל הייתי מנסה לפרק את המייצב והבולם ואולי גם את הפנהרד על מנת לבצע את ההחלפה, אני לא אוהב את השימוש במכווץ... (יש לי מכווצים, אם אתה צריך)

asafk
05-07-15, 20:09
יש הממליצים להפוך את הבולג׳וינט העליון עם מתיחת מוטות הפיתול. פרקטיקה מקובלת מעבר לים כדי לתקן את הקאמבר וכדי לקבל בחזרה מהלך מתלה אבוד.

אסף.

ukiuki
06-07-15, 08:48
יש הממליצים להפוך את הבולג׳וינט העליון עם מתיחת מוטות הפיתול. פרקטיקה מקובלת מעבר לים כדי לתקן את הקאמבר וכדי לקבל בחזרה מהלך מתלה אבוד.

אסף.
בשינוי זה המשקל לא יישב על הבורג של הבולג'וינט? הוא לא יקרוס? אולי שווה לרתך אותו?
ושאלה שניה,
בהגבהה רגילה דרך מתיחת מוטות לא משנים את גודל הבולם (אורך הפתיחה שלו). האם זה נכון גם במקרה של היפוך הבולג'וינטים?

תודה

ליאור

cgp
08-07-15, 20:40
אין צורך במכווץ קפיצים בQ.
פרק את הבורג התחתון של הבולם, ותרים עם הי ליפט, הקפיצים ייצאו די בקלות, שים לב בקפיצים החדשים לסובב עד המגרעת.
לגבי פרונט, לא רק שצריך חייב במתיחת מוטות פיתול, וכיוון נכון ואמיתי מחייב ספייסרים וברגים יותר ארוכים במשולשים.

asafk
08-07-15, 21:40
http://www2.pajeroclub.com.au/forum/showthread.php?t=10387

אסף.

sportage
09-07-15, 22:20
את הבולמים יש ל נתק בכל מקרה על מנת להחליפם בבולמים מתאימים ובאורך ארוך יותר על מנת שלא להגביל מהלך ולא לשבור אותם בפתיחה מליאה. כמו כן למדתי על בשרי כי בולם טוב הוא שיפור דרמטי להתנהגות הרכב בכביש ובשטח.

ukiuki
09-07-15, 23:10
את הבולמים יש ל נתק בכל מקרה על מנת להחליפם בבולמים מתאימים ובאורך ארוך יותר על מנת שלא להגביל מהלך ולא לשבור אותם בפתיחה מליאה. כמו כן למדתי על בשרי כי בולם טוב הוא שיפור דרמטי להתנהגות הרכב בכביש ובשטח.

צביקה
לא נראה לי שיש קשר בין ההגבהה לאורך מהלך הגלגל או לאורך הבולם. כל מה שהקפיץ החדש עושה זה לשנות את נקודת הציפה של הרכב בתוך המהלך הקיים.

yoni_0000
09-07-15, 23:34
נכון, אבל הבולם מותאם לקפיץ שנותן גובה מסוים. קפיץ ארוך יותר משנה את טווחי הפעולה של הבולם.
תרוויח גובה, אבל תפסיד מהלך מתלה. הבולם לא יעבוד בטווחי המהלך שהוא תוכנן אליהם.
בלי קשר, בולם ישן וקפיץ חדש זה מתכון להתנהגות של ספינה.

ukiuki
10-07-15, 17:45
נכון, אבל הבולם מותאם לקפיץ שנותן גובה מסוים. קפיץ ארוך יותר משנה את טווחי הפעולה של הבולם.
תרוויח גובה, אבל תפסיד מהלך מתלה. הבולם לא יעבוד בטווחי המהלך שהוא תוכנן אליהם.
בלי קשר, בולם ישן וקפיץ חדש זה מתכון להתנהגות של ספינה.

לא ברור לי איך אני מפסיד מהלך מתלה,
מהלך המתלה כפי שאני מכיר הוא המצרף של שני מהלכים מקבילים, הירידה של הגלגל שמעל לבור והעליה של הגלגל הנגדי באותו הסרן.
נקודת הציפה של המרכב לא רלוונטית לסכום שני המהלכים.
כשגלגל שמאל למשל עובר מעל בור גלגל שמאל ירד מקסימלית ובמקביל גלגל ימין יעלה מקסימלית. סך שני המהלכים נותן לך את מהלך המתלה,
במצב של רכב מוגבה נשאר פחות מהלך לגלגל שמאל לרדת אבל זה מפוצה על ידי מהלך גדול יותר שיש לגלגל ימין לעלות והסך הכל שזה מהלך המתלה לא משתנה.
השוני היחיד מבחינת הבולמים הוא שהבולם פתוח יותר במצב הציפה אבל אין שינוי מבחינת האורכים שהוא אמור לעבוד בהם כי אין שינוי במהלך המתלה.
יותר מזה אם נגדיל את מהלך הפתיחה של הבולם המשמעות היא שגדיל גם את האורך המינימלי שלו במצב סגירה וכאן הוא יכול להפריע למהלך הסגירה של הגלגל.
אם תסתכל על הקטלוג של בולמי קוני (מומלצים לפאג'רו) תמצא שם רק סט מקורי לפאג'רו ולא תמצא שם סט שונה שמתאים למצב הגבהה, אני לא חושב שחברת קוני לא מעוניינית לפנות לשוק המשופרים.

yoni_0000
10-07-15, 18:55
יש מצבים בהם צד אחד של הסרן לא נסגר עד סופו, אבל הצד השני באוויר.. תיאורתית מה שאתה אומר נכון, בתכלס הגלגלים יתנתקו מהקרקע קודם..
אני מבטיח לך שהבולמים של קוני ארוכים יותר מהבולמים המקוריים מצד אחד, אבל מספיק ורסאטילים בשביל לעבוד עם קיט הגבהה כה או אחר.

בולם לא מתוכנן להיסגר בנסיעה עד מצב אפס, מפני שבסגירה אגרסיבית הוא פשוט יהרס.
ברכב שהוגבהה בצורה נכונה הבאמפסטופ יעצור את הסרן לפני שהבולם יסגר עד סופו.

sportage
10-07-15, 20:02
בבית ספר שלי למדו שמהלך מתלה הוא ההפרש בין שני המצבים הקצוניים של הגלגל, קפיץ או בולם - פתוח וסגור.

ברוב המקרים כאשר מגביהים בעזרת קפיצים ומאריכים את פתיחת הבולמים - מגדילים את מהלך המתלה.

מכאן שאם אתה נשאר עם הבולמים המקוריים, אתה גם מפסיד את מהלך המתלה הנוסף שמעניקים לך הקפיצים, גם מפסיד מהלך מתלה כלפי מטה ביחס למצב המקורי וגם מסתכן בשבירת הבולמים המקוריים.

בנוסף אתה מפסיד את אחד השפורים המשמעותיים לנסיעה חלקה ויציבה יותר.

-->