PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידוד רצפת הג'יפ

שחר 9
27-07-03, 00:23
שלום לכולם.

מאחר וכידוע בסיקסים וסופות (לפחות בישנים) רצפת הג'יפ אינה מבודדת כלל לא אקוסטית ולא טרמית כלומר כולנו סובלים מרעש ומחום שמחמם לנו את ה"בין הרגליים" (כמובן למי שיש),

חשבתי על פרוייקט קטן של בידוד הרצפה ,
ראשית יש ללכת על ביצוע זיפות בריא שישמש כמבודד בין הפח לאויר למניעת חלודה אני חשבתי על זפת חמה כמו שעושים בגגות, הישום קל ,עושים שתיים שלוש שכבות לפי הצורך ויש שקט של כמה שנים.
( היעד לא לעבור 4-5 מילימטר)

בשכבה הבאה - למצוא חומר עמיד,קל, ומספיק קשיח לדריכה שהוא בעל תכונות בידוד אקוסטיות וטרמיות ,בדר"כ זה הולך ביחד.
( עובי החומר צ"ל 10 -13 מילימטר)

ושכבה שלישית שטיח גומי או בד כל אחד לפי טעמו אני חשבתי כל משהו כמו שיש ברצפות האוטובוסים , גם נראה סביר וגם רחיץ.
(עובי משתנה לפי הבחירה אבל נלך על העבה ביותר 12 מילימטר)

סה"כ עובי שהרצפה תעלה 30 מילימטר, לא נראה לי בעייתי גם לא לארוכי רגליים.

האם מישהו מכיר חומרים מוצלחים שיענו על הדרישה בעיקר של שכבה מס' 2 ?

דעתכם ,הארות ,הערות ,רעיונות.

תודה, שחר

Bulldog
27-07-03, 05:30
יריעות ביטומניות, היה על זה דיון בג'יפטריפ לפני שנה וחצי בערך, זה דיון אחר באותו נושא.

http://www.jeeptrip.co.il/page.aspx?div=Forums&group=0&item=262022 #262237

ניר ל
27-07-03, 13:28
זפת חמה תעבור למצב נוזלי אחרי 20 דקות נסיעה או אחרי עמידה בשמש, תחשוב על ההשלכות... .
על בידוד אקוסטי אני לא מדבר בכלל - זה לא נראה לי רלבנטי.
רוצה לעשות עבודה יסודית - קרצף את הרצפה, צבע ביסוד טוב, אח"כ בצבע חיצוני. אחרי שבוע תאטום בזפת קר או כל דבר שלא נמס בחום. על זה שטיחי גומי. החימום התת קרקעי מגיע בעיקר מהמפלט - תמקם מעליו לוח אלומיניום דק.
אם כל זה לא עוזר - שטיחי צמר סלעים אטומים.

UNIX
27-07-03, 19:15
יש אצלי את אותה הבעיה וזה מרגיז מאוד זה כבר בלתי נסבל (בקיץ)
המזגן לא מקרר בגלל זה ואני גם רוצה לפתור את הבעיה במיוחד שעכשיו יש לי ברזנט חדש ושאני מתכנן לנסוע עם מזגן .
התזתי זפת מבקבוק כזה(ספרי) שמצאתי בבית אבל זה בקושי הספיק לצד של הנהג וזה גם לא עשה שום שינוי .
ניר לא הבנתי משהו אתה אומר שזפת חמה תעבור למצב נוזלי בשמש או אחרי נסיעה
אני לא מבין למה הרי בגגות יש תמיד שמש וחום חזק מאוד ןלא ראיתי שזה נהיה נמס אף פעם .
ד"א כמה אמור לעלות תרסיס זפת קר ?
הייתי מעוניין לשמוע עוד פרטים על האלומיניום הדק שהצעת למקם מעל האגזוז
ובאותה הזדמנות אשאל שאלה שקשורה לנושא בגלל שפירקתי את מערכת האוורר
בצד הנוסע (ליד הנהג) נשארו לי כמה חורים שמכניסים חום חזק מאוד איך אני סותם אותם????

בןבן
28-07-03, 11:23
לבידוד הכי טוב יריעות פוליגג כאלו ששמים מתחת לרעפים.זה סוג של נייר אלומיניום חזק עם בועות אויר בפנים ומבודד מעולה.מחיר זול ביותר.צריך לקנות לפי מטר ולחתוך בדיוק כדי שייכנס גם מתחת לכיסאות.הרכב הופך ציידנית מפני שרוב החום מגיע מלמטה.אפשר לשים גם על החלונות למי שנוסע לבד.

asafk
28-07-03, 20:54
אני הנחתי יריעות פלציב ועליהן יריעת PVC למניעת שחיקה. מבודד לא רע את החום, לא מבודד הרבה את הרעש (שבא מכל הכיוונים ולא רק מלמטה).
לשים לב לכל חומר שקונים בשביל לשים בג'יפ שיהיה מעכב בערה, זה בדרך כלל מייקר, אבל לא נעים אם יריעת ספוג נדלקת בתוך הרכב והוא לא מעכב בעירה.

אסף.

עירא
02-11-03, 14:37
בקשר לבידוד החום,
איפה אפשר להשיג את הפקקים לחורים בריצפה?
רעיון למשהו בסגנון שטיחון פלסטיק לאיזור המכסה של הידיות הילוכים?

coas
02-11-03, 15:12
גם אני חיפשתי בכל מקום אפשרי, התחלתי בינוביץ ונדה, גורנישט. מחוסר ברירה הזמנתי מחו"ל והמחירים שם נעים מ0.85$ ליחידה ועד 3$, תלוי בסוג. לאחר ההרכבה כמות החום בתא הנוסעים ירדה משמעותית וכמובן כניסת מיים ושאר מריעין בישין.

coas
02-11-03, 15:17
שכחתי את הלינק:

http://www.jeep4x4center.com/cj7/Floor_Protection.htm

-->