PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם כדי למכור סופה ולעבור לסמוראי או טויוטה היילקס

Anonymous
26-09-05, 19:19
שיתוף בהתלבטות:
אני בעל סופה ומאוד מרוצה מביצועי השטח... אבל... נושא הדלק מטריד ביותר ולכן אני מתלבט האם כדי למכור אותה ולעבור לסמוראי או טויוטה היילקס.
אשמח לשמוע בעצתכם
ניר

גיא
26-09-05, 20:20
תחשוב על זה שהיילקס ( לפחות זה שאצלי ) עושה 1:8 בערך. והסולר לא נהיה זול מיום ליום ....

סמוראי זה בערך 1:11.

זאביק
26-09-05, 21:10
רכב שטח הוא לא דבר כלכלי, ובטח שאי אפשר להגדיר אותו ככדאי.

מה כדאי ? מאיזה בחינה ? רק כלכלית ?
כמה ק"מ אתה עושה בחודש? בשנה ?
כמה עולה לך ביטוח ? כמה יעלה לך ביטוח להיילקס? לסמוראי?
כמה שווה הסופה ? מה הפרש המחירים בין סופה להיילקס? לסמוראי?

נסעת על סמוראי? נהנית? יחסית לסופה?
נסעת על היילקס? נהנית? יחסית לסופה?

אני זורק לך את הכדור חזרה (האמת, המון כדורים), כי אין לשאלה שלך תשובה. לא מוחלטת, לא קרובה, לא בערך, לא יחסית. אין תשובה.

רק אחרי שתענה על כל השאלות הנ"ל, נוכל לקבוע אם כלכלית שווה לך להחליף.
ואז, תנסה שוב לכמת ולחשב את עניין ההנאה, העבירות המשופרת ושאר הדברים.

אני מצטער אם זו לא התשובה שרצית, או שהיא לא עונה לך השאלה (היא כן, כי שאלת שאלה ללא תשובה), אבל רק אתה יודע להגדיר כדאי.

מוני אורבך
27-09-05, 08:47
גיא - ההילייקס אצלי עושה 1 ל 10 בממוצע.
רק בשטח קשה (ואני מתכוון לעליות קשות כמו הצינור או וורדית וכו) הוא יכול להגיע ל 1 ל 8 אבל קשה להעריך כי אלו מקטעים קצרים.
בשני הטיולים לנגב שעשיתי עם הרכב, שניהם שלושה ימים בשטח, וכ 70 קילומטר ביום אלף קילומטר כללי, הגעתי ל אחד ל 10 (כולל הכביש כמובן)
ביום יום כולל כמובן עיר אף פעם לא הגעתי לפחות מ 1 ל 9.
נראה לי שיש לך בעיה במשאבה ו\או במנוע ו\או בצורת הנהיגה שלך.

אשר לסופה לעומת הייליקס.
מבחינת יכולות שטח ההיליקס עדיף על פני סופה סטנדרטית (נעילה הגבהה מקורית וכו)
אם משפרים את הסופה (נעילות והגבהה) הם משתווים.

נכון לכול שטח חוץ מחול כמובן.
אין צורך בכוח של הסופה ולרוב הוא מפריע (כי הוא שובר דברים)
ההיליקס כמובן הרבה יותר אמין מהסופה.

לכן בכללי (עבירות, אמינות וגם נוחות) ההיליקס עדיף

למה סופה עדיפה?

בעיקר החוויה. אין כמו מנוע חזק ורכב פתוח. עולם אחר לגמרי.
גם ההיליקס נותן חווית שטח (בעיקר במעלות קשים) אבל זה לא ממש אותו הדבר.

אז מה שנשאר זה פרקטיות מול ההרגשה הטובה. מה עדיף? תחליט אתה :roll:

Anonymous
27-09-05, 12:39
ברור שלא ציפיתי לתשובה חד משמעית, ואין ספק שכובדה של הסופהבמקומו מונח, אבל הדיון בנושא הדלק ממשיך ומטריד רבים [לא רק בעלי סופה].
ברור שהשקעה ראשונית בהיילקס תהיה גבוהה יותר מסמוראי, ושהיכולות של היילקס גבוהות מהסמוראי.
בכל מקרה תודות למגיבים ואשמח לשמוע רעיונות [לסוע על 70 קמ"ש ביום יוםאולי ....]

נמרוד
27-09-05, 12:51
דלק זה בעייה עולמית, הדלק הולך להתיקר יותר ויותר במהלך 30 השנים הקרובות בערך. תתרגלו, cest-la-vie כמו שאומרים הצרפתים. לא משנה איזה דלק, בנזין או דיזל. העלויות שלהם זהות, אלו בסך הכל תוצרים שונים של אותו תהליך זיקוק, המיסוי עליהם יושווה בישראל בעתיד. מה שכן, מנוע דיזל יעיל וחסכוני יותר ממנוע בנזין בסדר גודל של 30% - זה הבדל עקרוני שישאר גם בעתיד.

אם השיקול הוא כלכלי טהור, רכב דיזל כנראה ישאר הבחירה הנכונה גם כשהמיסוי והאגרות יהיו זהים, הוא פשוט חסכוני יותר.

כמובן שככל שרכב קטן וקל הוא גם חסכוני יותר, ולכן סמוראי הוא בעל צריכת דלק עדיפה גם על היילקס, ליטר לליטר, וכשמחירי הדלק יהיו זהים - יהיה זול יותר לטייל בסמוראי מאשר בהיילקס או רכב דיזל אחר, בדרך כלל.

את הפתרון לבעית מחירי הדלק צריך לחפש במקומות אחרים. אנחנו הג'יפאים שלא מוכנים לוותר על התחביב שלנו, נצטרך פשוט לצמצם אותו - הג'יפים ישארו לטיולים בלבד והטיולים יעלו שקל ואחר כך 2 ואחר 3 שקלים לליטר, וליום יום נשתמש בפתרונות אחרים כמו כל עם-ישראל וכמו כל הגויים - מכוניות קטנות וחסכוניות, מכוניות חשמליות, תחבורה ציבורית, או מה שלא ימציאו בעתיד.

זאביק
27-09-05, 14:31
אבל הדיון בנושא הדלק ממשיך ומטריד רבים

אתה מחפש פתרונות לדלק ? תחליפים ?
אין פתרונות קסם.
אתה מתחמק מלענות על כל השאלות הכלכליות שלי (ובצדק, אלו שאלות די קשות).

כרגע יש כמה אופציות:
1) לנסוע עם בנזין ולשלם את המחיר.
2) לעבור לדיזל ולשלם את המחיר (עלות המעבר, הדיזל שעולה ועוד)
3) לעבור לגז ולשלם את המחיר (עלות התקנה, חוקיות מוטלת בספק, אין הרבה מקומות תדלוק)
4) לא לנסוע.

ברמה הפרטנית שלך, זה מתחיל ונגמר בכלכלה.

Anonymous
27-09-05, 23:16
שאלות קשות" אולי.
הרכב משמש לנסיעה לעבודה כל יום [40 ק"מ בטוטל ליום] ולטיולים.
מחירי ביטוח זה דבר שעוד צריך לבדוק, וגם את המשמעות של שינוי או ביטול הפוליסה.
הקעה ראשונית - ברור שמסופה לסמוראי - יהיה "רווח" מסויים במעבר, ושמסופה להיילקס - "הפסד" מסויים.
פתרונות לחיסכון לדלק לא יהיו [אולי גז] ולכן, אם המחיר עולה, והסולר "שואף" להתוות עם הבנזין צריך לעבור לכלי יותר חסכוני.
מטרת הרכב היא טיולים - לא דיונות תל ברוך ביום שישי, בד"כ של יום יומיים.
הכרות עם הכלים האחרים - סמוראי לא היילקס כן, ובכלל אוהב מאוד את טויוטה כל כל סוגי השטח שלה.

UNIX
27-09-05, 23:24
נכון להיום הסולר יקר מהבנזין (לפני ההנחות של התחנות השונות)

ד ו ר ו ן
28-09-05, 01:20
למילה הקטנה הזו "לפני" יש משמעות לא קטנב של 1.2~ש"ח לליטר.

תכפיל ב50~ למיכל מלא ותבין את ההבדל לבד.

AvigdorAharon
28-09-05, 07:16
ומנוע דיזל תמיד יצרוך פחות ליטרים לאותו מרחק. טכנולוגית, עוד לא הצליחו לבנות מנועי בנזין ודיזל בעלי נפח זהה, שצריכת הסולר תהייה גבוהה מהבנזין.
תכניס למשוואה את כל הנתונים, ולא רק מחיר הליטר הרשמי.

אביגדור

נמרוד
28-09-05, 08:25
שאלות קשות" אולי.
הרכב משמש לנסיעה לעבודה כל יום [40 ק"מ בטוטל ליום] ולטיולים.
מחירי ביטוח זה דבר שעוד צריך לבדוק, וגם את המשמעות של שינוי או ביטול הפוליסה.
הקעה ראשונית - ברור שמסופה לסמוראי - יהיה "רווח" מסויים במעבר, ושמסופה להיילקס - "הפסד" מסויים.
פתרונות לחיסכון לדלק לא יהיו [אולי גז] ולכן, אם המחיר עולה, והסולר "שואף" להתוות עם הבנזין צריך לעבור לכלי יותר חסכוני.
מטרת הרכב היא טיולים - לא דיונות תל ברוך ביום שישי, בד"כ של יום יומיים.
הכרות עם הכלים האחרים - סמוראי לא היילקס כן, ובכלל אוהב מאוד את טויוטה כל כל סוגי השטח שלה.

כתבת את המשפט הכי חשוב - בא לך על טויוטה. אז לך על זה. אין הרבה סיבות למה לא. טויוטה לעומת סופה חסכונית יותר (8.5 ק"מ לליטר סולר פחות או יותר, לעומת 6-7 בסופה), אמינה מאד, טיפולים עצמיים קלים, חלקים זמינים וזולים (תחליפיים כמובן...) וזה רכב שטח טוב מאד, בהחלט באותה רמה של הסופה למעט איפה שצריך הספק (דיונות).

Anonymous
28-09-05, 16:39
נימרוד, אני מנצל את השירשור ...

איפה יש חנות טובה לחלפים תחליפיים בסביבה ?

חיפשתי למשל אטם מכסה שסתומים ולמוסלח לא היה ...

תודה.

lior_b.s
28-09-05, 20:50
גיא
עם כל הכבוד למוסלח, אין לו הכל והוא לא הכי זול
סע לנצרת , רחוב המוסכים, יש שם הכל ! ! !,
חלקי חילוף/חשמל יש כל 20 מטר, יש שם רדיאטורים, אגזוזים, קפיצים (יש מישהו שמתעסק רק עם קפיצי עלים, ראיתי ששאלת ונראה שהוא מבין על מה הוא מדבר), חריטות למנועים/ראשים, צבע , צמיגים , או בקיצור:
הכל ! ! !

-->