PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לסט מברגות לחובב diy בהתהוות

Seidel
12-07-15, 07:55
שלום לכם
לפני כחודש עשיתי פרויקט ביתי של הרכבת מסגרות לבמבוק+תשתית מוצמדת לקיר במרפסת, משהו באיזור ה-40 מ"ר.
יצאתי למלאכה אופטימי ויהיר עם מברגת בוש ירוקה. מיותר לציין שאחרי לא הרבה זמן מצאתי את עצמי מאוכזב מהסוללה ומנסה לשנורר מהשכנים מברגות... דוקא אחת פשוטה של wolf עם סוללת ליתיום הפתיעה אבל עדיין זה לא זה
לבסוף לקחתי מבעל מקצוע שהיה אצלי אימפקט מילווקי נפלאה שגרמה לי להתאהב

מאוד נהניתי מהעבודה ובכלל מתכנן פרויקטים נוספים (נדנדת עץ, אדנית מוגבהת) והחלטתי שכדי באמת להנות מהעבודה כדאי להשקיע בכלים טובים

בינתיים קראתי הרבה על סוגי הסוללות והמברגות השונות ומתלבט מאוד
ראיתי שתי מברגות של מקיטה, hp330dwe ואימפקט בסיסית שנראה שבסכום סביר יכולות לספק את הסחורה. ראיתי גם מפלצות מרשימות של מברגות משולבות קלאץ+אימפקט+מקדחה+פטישון+מכונת אספרסו אבל קצת מפחיד שהכל באותו מוצר
ולבסוף ראיתי גם מברגה חשמלית שאחרי טראומת הסוללות האחרונה נראת קוסמת
והאמת התבלבלתי....

עזרה מישהו?

אמיר ב.א
14-07-15, 09:49
סט מברגות לחובב ?

כאן חשדתי :)

asafk
14-07-15, 10:07
יש סט 16 וולט מברגה ואימפקט בטריות ליתיום של וורקס בל.כ. בפחות מאלף. שווה משהו?

אסף.

Seidel
14-07-15, 10:20
סט מברגות לחובב ?

כאן חשדתי :)

למה ככה...
מכל מה שאמרתי נתפסת לזה...
אני עוד לא רץ לבנות דק ופרגולה אבל כן רוצה להכנס לזה יותר ולא למצוא את עצמי מקלל את הכלים

lizard
14-07-15, 10:24
וורקס יכול להתאים לך. לי יש דיסק שלהם שעובד קשה ובנתיים בלי תקלות

Seidel
14-07-15, 10:36
בין הוורקס לסט 10.8 של מקיטה או בוש במחיר דומה, מה עדיף? ולמה

polar bear
14-07-15, 11:58
עדיף שתעשה חיפוש בפורום

omri_t
14-07-15, 12:01
ה 10.8V של מקיטה הוא קצת חלש.
יש לי אותו. משתמש בו מזה שנתיים לערך.
הוא מתפקד סבבה, מטעין מהר, מחזיק ייחסית הרבה זמן והאימפקט אכן מרביץ.
המברגות קטנות פיזית וקלות וןזה יתרון.
אבל זה מרגיש לי כמו כלים לחובבנים.

אם הייתי צריך לקנות- הייתי מעדיף משהו מעט יותר רציני וחזק.

נמרוד
14-07-15, 12:04
יש לי סט מברגה ואימפקט בוש כחול 10.8V, כבר חמש שנים, כלים נהדרים, קטנים, קלים, אבל הם לא יכולים לעשות מה שכלי של 16, או 18 וולט יכול לעשות. המומנט לא מספיק ואורך החיים של הסוללה קטן מדי לעבודה רצופה, כמו בניית דק או פרגולה. לתחזוקה שוטפת וDIY כללי - כן.

Seidel
14-07-15, 13:09
ושווה להתפשר על הפירמה בשביל 16v?
מה שלא ברור לי, אם אני תמיד עובד עם סוללה אחת בטעינה, זה עדיין יהיה בעייתי?

omri_t
14-07-15, 13:18
עם כל דבר ניתן להסתדר.
את הפרגולה שלי בניתי עם מברגה רגילה לחלוטין בת 12 שנה בערך- הסתדרתי. ועבדתי מעט יותר קשה.

אישית לא הייתי מתפשר על הייצרן, אבל זה כבר אני...

ואם קונים כלים, לדעתי ההנחה היא שקונים להרבה שנים ומשקיעים פעם אחת.

Seidel
14-07-15, 14:05
חייב להודות שהתבלבלתי עוד יותר
חוץ מזה שהסוללות שראיתי שיש לוורקס הן גם 1.3 אז איך זה מחזיק יותר זמן?

asafk
14-07-15, 14:43
שני הנתונים של הסוללה הם מתח בוולטים - כמה כוח יש למנוע, וקיבול באמפר שעה - כמה זמן היא תחזיק.

אסף.

Seidel
14-07-15, 17:00
תודה רבה לכל העוזרים
מה לגבי כלי חשמלי? האם אימפקט חשמלית של מקיטה בהינתן שמוכן לסבול את הכבל בהכרח תהיה טובה ביותר?
לא סגור מה לעשות לגבי המברגה הרגילה בכזה מצב...

Bernard
14-07-15, 18:13
לעניין המותגים שהעלת..

וורקס = Worx = Rockwell
מכשירים בינוניים לגמרי (שם גם יש את הפטנט הזה שהוא גם מברגה וגם אימפקט וגם מקדחה.
כלים חלשים יחסית והסוללה נגמרת מהר (10.8שנקראת גם 12V) - כמו שנימרוד ציין, לעבודות בית קלות, יותר ממספיק.
הבאתי לחברים בארץ - אלה שעובדים בבית, מרוצים מאוד. החבר עם המוסך, מתלונן שהמברגה/מקדחה חלשה. האימפקט בסדר.

מילווקי - יוצאת הכי טובה בכל מבחני ההשוואה אבל יש כמה "סדרות"
יש 18 ו-10.8/12 ו-28 V וגם בהן יש את ה-FUEL שהיא הסידרה החזקה/טובה.

לי יש כבר כמה וכמה שנים את המקיטה 18V (הסידרה הכחולה) ושנתיים גם את ה-ROCKWELL.
אין מה להשוות... בכלל.
ה-ROCKWELL/WORX הוא מכשיר קל מאוד ונוח ובסדר גמור לדברים קלים, כמו להבריג (עם מצב האימפקט) וכו'. לקדוח איתו זה כבר מתסכל מאוד. הסוללה לא מחזיקה הרבה אבל יש לי שלושה מטענים (עוד כמה כלים נטענים שלהם) והמון סוללות, כך שעבודה רציפה זו לא בעייה אצלי.

המקיטה זה סיפור אחר לגמרי.
יש לי את המטען המהיר (30 דקות, אבל טוען הרבה יותר מהר) ו-4 סוללות (אחת כבר מתה..).
האימפקט חזק מאוד והסוללה מחזיקה המון זמן עבודה (המון שעות על הריינג' פתיחה וסגירה של ברגים במתלים ובמנוע ו... בכל מקום. נעשה לי רע רק לחשוב כמה שעות עבודה על הריינג'... אבל המקיטה עבדה ללא הפסק).
המקדחה (רוטטת) חזקה מאוד וקודחת בברזל (6 ממ' בלי בעייה, עם המקדח המתאים, כמובן:() ובבטון, כמעט כמו מקדחה חשמלית (הסל"ד נמוך יותר אבל המון כוח) והסוללה מחזיקה המון..

אם אני הייתי צריך לקנות סט חדש, בלי היסוס הייתי הולך על ה-FUEL של מילווקי (18V).
אם המחיר הוא שיקול חשוב - המקיטה (מילווקי יקרים יותר, לפחות פה).
אם המחיר הוא השיקול העיקרי - חשמלית.

לפרוייקטים שאתה מתאר, לא הייתי לוקח את ה-WORX/ROCKWEL 12V כמכשיר עיקרי.. (השנה הם הוציאו גם דגמים של 20V אבל הם כבר הרבה יותר כבדים ויקרים מה-12V... עדיף מקיטה).

Seidel
14-07-15, 20:32
לעניין המותגים שהעלת..

וורקס = Worx = Rockwell
מכשירים בינוניים לגמרי (שם גם יש את הפטנט הזה שהוא גם מברגה וגם אימפקט וגם מקדחה.
כלים חלשים יחסית והסוללה נגמרת מהר (10.8שנקראת גם 12V) - כמו שנימרוד ציין, לעבודות בית קלות, יותר ממספיק.
הבאתי לחברים בארץ - אלה שעובדים בבית, מרוצים מאוד. החבר עם המוסך, מתלונן שהמברגה/מקדחה חלשה. האימפקט בסדר.

מילווקי - יוצאת הכי טובה בכל מבחני ההשוואה אבל יש כמה "סדרות"
יש 18 ו-10.8/12 ו-28 V וגם בהן יש את ה-FUEL שהיא הסידרה החזקה/טובה.

לי יש כבר כמה וכמה שנים את המקיטה 18V (הסידרה הכחולה) ושנתיים גם את ה-ROCKWELL.
אין מה להשוות... בכלל.
ה-ROCKWELL/WORX הוא מכשיר קל מאוד ונוח ובסדר גמור לדברים קלים, כמו להבריג (עם מצב האימפקט) וכו'. לקדוח איתו זה כבר מתסכל מאוד. הסוללה לא מחזיקה הרבה אבל יש לי שלושה מטענים (עוד כמה כלים נטענים שלהם) והמון סוללות, כך שעבודה רציפה זו לא בעייה אצלי.

המקיטה זה סיפור אחר לגמרי.
יש לי את המטען המהיר (30 דקות, אבל טוען הרבה יותר מהר) ו-4 סוללות (אחת כבר מתה..).
האימפקט חזק מאוד והסוללה מחזיקה המון זמן עבודה (המון שעות על הריינג' פתיחה וסגירה של ברגים במתלים ובמנוע ו... בכל מקום. נעשה לי רע רק לחשוב כמה שעות עבודה על הריינג'... אבל המקיטה עבדה ללא הפסק).
המקדחה (רוטטת) חזקה מאוד וקודחת בברזל (6 ממ' בלי בעייה, עם המקדח המתאים, כמובן:() ובבטון, כמעט כמו מקדחה חשמלית (הסל"ד נמוך יותר אבל המון כוח) והסוללה מחזיקה המון..

אם אני הייתי צריך לקנות סט חדש, בלי היסוס הייתי הולך על ה-FUEL של מילווקי (18V).
אם המחיר הוא שיקול חשוב - המקיטה (מילווקי יקרים יותר, לפחות פה).
אם המחיר הוא השיקול העיקרי - חשמלית.

לפרוייקטים שאתה מתאר, לא הייתי לוקח את ה-WORX/ROCKWEL 12V כמכשיר עיקרי.. (השנה הם הוציאו גם דגמים של 20V אבל הם כבר הרבה יותר כבדים ויקרים מה-12V... עדיף מקיטה).

עכשיו התחלנו לדבר. תודה

האמת שמתחיל לחשוב להשקיע באימפקט טובה וכרגע להשאר עם
הבוש הירוקה החלשה. מקסימום בעתיד לקנות רק גוף...
מה שלא קלטתי - אתה קודח בבטון באימפקט של מקיטה?? או שבפטישון נייד?

Bernard
15-07-15, 00:08
עכשיו התחלנו לדבר. תודה

האמת שמתחיל לחשוב להשקיע באימפקט טובה וכרגע להשאר עם
הבוש הירוקה החלשה. מקסימום בעתיד לקנות רק גוף...
מה שלא קלטתי - אתה קודח בבטון באימפקט של מקיטה?? או שבפטישון נייד?

יש לי סט כזה (אבל בן שש או משהו כזה.. אולי יותר) - אני קודח בבטון עם המקדחה שבסט.. גם בבלוקים וגם ביציקה ... עובד נהדר. בהתחלה הופתעתי מאוד אבל... התרגלתי.
מכשיר מעולה.
http://www.lkltd.co.il/web/8888/nsf/sbs.py?&_id=11810&did=3508&title=%EB%EC%E9%20%F2%E1%E5%E3%E4%20%EE% F7%E9%E8%E4%20makita

אבל המילווקי, טוב יותר.
כמו שאמרתי, אם לא היה לי כבר מקיטה והייתי כ"כ מרוצה או שהייתי נאלץ לקנות חדש... רק מלווקי.
כנס ליוטיוב. יש שם הרבה אתרים/ערוצים של חברות וחובבים של כלי עבודה ותראה את ההשוואות עם מלווקי... למות.
לפני שהגעתי לפה, בכלל לא שמעתי על מלווקי.. ידעתי שיש דיוולט ומקיטה וכאלה... כש"נחשפתי" למלווקי... הצטערתי שכבר יש לי כמה כלים נטענים של מקיטה..
למרות שאני מרוצה מהם עד הגג, המחשבה שיש משהו כ"כ טוב יותר... מגרדת לי ביד אבל הקמצנות סוגרת לי את הכיס ואת הארנק...

Saar
15-07-15, 10:13
לפני מספר חודשים גם אני התלבטתי ...
בסוף קניתי בוש GDX 18EV. היתרון שלה (מלבד זה שהיא חזקה, מאוד) הוא שהראש שלה הוא דרייב חצי, כך שניתך להרכיב עליו בוקסות דרייב חצי.

http://www.youtube.com/watch?v=UXzlgmqjxG4

שים לב לשניות האחרונות, לפתיחת הגלגל של הפג'רו.

Seidel
15-07-15, 13:45
מפה לשם הגענו למברגות של 2300 שקל פלוס...
קצת overkill לא?

Seidel
15-07-15, 14:29
מפה לשם הגענו למברגות של 2300 שקל פלוס...
קצת overkill לא?

lizard
15-07-15, 15:01
כן. אם אתה רוצה מברגה חזקה ולא אכפת לך שהיא לא נטענת, אני ממליץ מאוד על האימפקט עם חוט של מקיטה, הקטנה יותר. הגדולה בכלל מפלצת.

Seidel
15-07-15, 17:37
כן. אם אתה רוצה מברגה חזקה ולא אכפת לך שהיא לא נטענת, אני ממליץ o מאוד על האימפקט עם חוט של מקיטה, הקטנה יותר. הגדולה בכלל מפלצת.

אפשר לינק למברגות? לא בטוח שהבנתי לאיזו אתה מתכוון

עוד שאלה. יש חנות בצפון שאפשר לנסות את הכלים בעבודה? לא רק להחזיק ביד אלא ממש להבריג?

asafk
15-07-15, 18:05
שזר במפרץ.

אסף.

lizard
15-07-15, 18:25
אני אצלם ואעלה יותר מאוחר. יש למקיטה שתי מברגות שמחוברות בכבל ולא סוללות. לי יש את החלשה מבנינם אבל בנתיים עוד לא הכזיבה.

nir.samo
15-07-15, 20:59
למהירי החלטה:
http://www.amazon.com/gp/product/B00Y3PT02M?ref_=gb1h_tit_m-6_6222_79957f29&smid=ATVPDKIKX0DER#immersive-view_1436982768507

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/15/98ebcbedbd4b231e61b59700122bcf57.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
16-07-15, 09:36
חם מהתנור. עד מחר מכירה של כלי עבודה בהנחות אצל נבלט איזור התעשיה חבל מודיעין.http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/15/597bd2cabbc3b7664f089f523bcc6e29.jpg

Seidel
18-07-15, 06:35
למהירי החלטה:
http://www.amazon.com/gp/product/B00Y3PT02M?ref_=gb1h_tit_m-6_6222_79957f29&smid=ATVPDKIKX0DER#immersive-view_1436982768507

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/15/98ebcbedbd4b231e61b59700122bcf57.jpg

עד כמה שהמחיר נראה מפתה, תוסיף משלוח מתאם ומע"מ וההבדל כבר לא שווה את האחריות...
אגב מהירי החלטה המחיר עדיין בתוקף. לא ראיתי איזה דגמים בדיוק רשומים...
אבל מאחר ונוטה למקיטה בסט בסיסי של hp330dwe+td090dwe חייב לבדוק לגבי אגדת המקיטה הלבנה. באמת כלים אחרים מהכחולים? חבר סיפר לי שנשרפה לו אימפקט לבנה של מקיטה אחרי שנה וחצי של עבודה לא מאומצת

אסף ד.
18-07-15, 11:22
כן תערוכה לא תערוכה, לך תשווה מחיר למחירים של ל.כ.
משור שורף של מקיטה בתערוכה עולה בדיוק כמו ב ל.כ. ללא תערוכה...
לגבי המברגה, ה - MILWAUKEE 18V FUEL היא מפלצת מטורפת, אבל כבדה לעבודות של הרכבת דקים ועצים, יש לה מומנט של 900 NM שזה הזוי לעבודות של בניית דקים, אבל מעולה לעבודות ברכב, יכולה לפתוח בורג חלוד של נאבה של דיסקברי 2 שהסגירה המקורית של 440NM.. מה ששום מקיטה לא יכולה לפתוח.
בכל מקרה אתה צריך לבדוק אם מתאים לך דגם עם קלאצ' או עם מומנט קבוע, סוג החיבור, פוטר או 1/4 או 3/8 או 1/2 דרייב, תלוי בבוקסות או בביטים שאתה צריך לעבודות השונות.
אני בעיקר מפרק ברכב... (או מרכיב, זה תלוי) אז הצורך הוא 1/2 דרייב לבוקסות מחוסמות לעבודה על הרכב.

Bernard
18-07-15, 18:47
אהבתי מאוד את מה שכתבת, אסף ד. "בעיקר מפרק ברכב...". גדול..
יש לך לנדרובר? 😊😊😊😂😂😂😂

Bernard
18-07-15, 19:20
אהבתי מאוד את מה שכתבת, אסף ד. "בעיקר מפרק ברכב...". גדול..
יש לך לנדרובר? 😊😊😊😂😂😂😂

tom1105
18-07-15, 19:41
חבל שראיתי את הפוסט הזה רק עכשיו...
ביום חמישי רכשתי את הworx 12 ... מה אני אגיד... לא מציאה גדולה , לא הצליחה לפתוח / לסגור את הברגים של הגלגל / פירוק מיגון .

sent from my WJ

Bernard
18-07-15, 23:17
זה לא מיועד לזה... אפילו לא קרוב...

אסף ד.
19-07-15, 21:38
מפרק, כן ,מפרק, כמו את המנוע החשמלי הקטן בתוך המכלול של הדלת, שמסרבת להפתח עם נעילת הדלתות המרכזית... כי הלך מנוע חשמלי קטן כמו זה של הניסויים בבי"ס שהיינו קטנים...
לפחות עלה 5 דולר ארה"ב ולא 100 פאונד בריטי למכלול שלם "כי הוא לא מיועד לתחזוקה"...
פחחח... קישור לתמונת מכלול (http://www.landroversonly.com/forums/attachments/f40/26116d1281396092-door-lock-open-hart-surgery-mecanisme-ouvre-porte-.jpg)

עכשיו אתה מבין למה מפרק?

Bernard
20-07-15, 00:35
מפרק, כן ,מפרק, כמו את המנוע החשמלי הקטן בתוך המכלול של הדלת, שמסרבת להפתח עם נעילת הדלתות המרכזית... כי הלך מנוע חשמלי קטן כמו זה של הניסויים בבי"ס שהיינו קטנים...
לפחות עלה 5 דולר ארה"ב ולא 100 פאונד בריטי למכלול שלם "כי הוא לא מיועד לתחזוקה"...
פחחח... קישור לתמונת מכלול (http://www.landroversonly.com/forums/attachments/f40/26116d1281396092-door-lock-open-hart-surgery-mecanisme-ouvre-porte-.jpg)

עכשיו אתה מבין למה מפרק?
מבין, מבין.... בטח שמבין:(:(

אסף ד.
20-07-15, 15:29
קישור להשוואת מברגות אימפקט לעומס גבוה (בתיאוריה)...:
https://www.milwaukeetool.com/~/media/PDF/2762.pdf

asafk
20-07-15, 22:36
חבל שראיתי את הפוסט הזה רק עכשיו...
ביום חמישי רכשתי את הworx 12 ... מה אני אגיד... לא מציאה גדולה , לא הצליחה לפתוח / לסגור את הברגים של הגלגל / פירוק מיגון .

sent from my WJ

ומה עם ה 16 וולט? למי יש נסיון איתה?

אסף.

אומי5
21-07-15, 14:29
מה ההבדל בין מקיטה ירוק למקיטה שחור לבן?
יש הבדל?

אסף ד.
21-07-15, 17:40
לפי מה שאני קורא בפורומים בחו"ל, יש כמה הבדלים בין ה שחור\לבן לכחול. הסוללה - השחור / לבן הוא הקו הקומפקטי שלהם ,שנועד להיות קל וגם , קומפקטי .
השחור / הכחול הוא הקו הכבד שלהם . הסוללה כבדה יותר וכנראה כפולה בהספק בכלים הכחולים.

אני לא בטוח שההילוכים\תמסורת\מנוע? בשחור / לבן הם מפלסטיק , בעוד שבשחורים / הכחול הכל מתכת.
השחור / הכחול בדרך כלל מגיע עם פונקצית פטיש \דפיקה \אימפקט.

הכלים הכחולים של שתי החברות הם קנייה משתלמת יותר מכל הזולים לאורך זמן, אבל זה ויכוח אחר...

בכל מקרה, תבדוק שהכלים שאתה קונה הם מסוג Brushless Motor בעברית "ללא פחמים" זה משהו חדש, ניצולת סוללה גבוהה יותר ופחות בלאי:
סרטון כללי על ההבדל: https://youtu.be/bCEiOnuODac למדענים שבחבורה
סרטון שיווק של מקיטה: https://youtu.be/gsIdFIO56DU

לא אני לא סוכן כלי עבודה, סתם אחד שאוהב לקבל מקסימום מוצר עבור הכסף, וברנרד, ה - MILWAUKEE שכתבת עליו הדליק את מנורת התחקיר בכלי העבודה, נמצאה מועמדת מציאה ב -eBay...

Bernard
21-07-15, 18:32
לפי מה שאני קורא בפורומים בחו"ל, יש כמה הבדלים בין ה שחור\לבן לכחול. הסוללה - השחור / לבן הוא הקו הקומפקטי שלהם ,שנועד להיות קל וגם , קומפקטי .
השחור / הכחול הוא הקו הכבד שלהם . הסוללה כבדה יותר וכנראה כפולה בהספק בכלים הכחולים.

אני לא בטוח שההילוכים\תמסורת\מנוע? בשחור / לבן הם מפלסטיק , בעוד שבשחורים / הכחול הכל מתכת.
השחור / הכחול בדרך כלל מגיע עם פונקצית פטיש \דפיקה \אימפקט.

הכלים הכחולים של שתי החברות הם קנייה משתלמת יותר מכל הזולים לאורך זמן, אבל זה ויכוח אחר...

בכל מקרה, תבדוק שהכלים שאתה קונה הם מסוג Brushless Motor בעברית "ללא פחמים" זה משהו חדש, ניצולת סוללה גבוהה יותר ופחות בלאי:
סרטון כללי על ההבדל: https://youtu.be/bCEiOnuODac למדענים שבחבורה
סרטון שיווק של מקיטה: https://youtu.be/gsIdFIO56DU

לא אני לא סוכן כלי עבודה, סתם אחד שאוהב לקבל מקסימום מוצר עבור הכסף, וברנרד, ה - MILWAUKEE שכתבת עליו הדליק את מנורת התחקיר בכלי העבודה, נמצאה מועמדת מציאה ב -eBay...

נו...
וחסר מי שידאג שיגיע אליך.
שלח בפרטי ונראה מה נוכל לעשות לקדם את העניינים...
אבל אני מזהיר... בסוף אני אתפתה ואאלץ להחליף הכל למילווקי (שהרי אי אפשר "לערבב") ואז ... יהיה לך עסק עם SHMBO...

אסף ד.
22-07-15, 16:56
בניגוד לאלכוהול שאסור לערבב, כאן אתה יכול, אפילו מומלץ...
פטישון, משור עגול ועוד כל מני כלים כחולים לשטויות הבנייה והריתוך, ויש כלי לפירוק האוטו, חייב כלי אכזרי לבהמה, אין ברירה, אני לא מוסך, אין קומפרסור, ולא רוצה להיות תלוי בשקע ליד הרכב (לא תמיד יש) עם אבקת חשמל 220V (אצלך בניכר 110V), אז, כמו במערכון של הגשש, "זה עובד על בטרייה..."

Bernard
22-07-15, 17:12
אתה לא נורמלי, אסף!!!
אתה רציני?!?!?

איך יכולים להיות בארגז(/י) הכלים שני צבעים?
כחול ואדום ביחד? זה פשוט לא הולך.
גם לא צהוב (DEWALT) ואדום... וכחול וצהוב.. זה כבר לא מה שהיה ב-77..

אין דבר כזה - חייב להיות אותו הצבע.
אם הייתי צריך עכשיו, מחדש, אין ספק - אדום. הכל.

asafk
22-07-15, 20:39
תסלחו לי אבל אתם פלצנים.
מברגה ב2500 שקל??? מברגה! לחובב!
מי ישמע, עכשיו אנשים שקנו מברגה ב500 מתחילים להרגיש שמשהו לא בסדר איתם. אגב, מי שקנה מברגה ב200 יודע שמשהו לא בסדר איתו וגאה בזה.
לא כולם צריכים כלים חשמליים של מקצוענים. לתקוע ברגים בקיר ולהרכיב רהיטים גם מברגה מהסופר מספיקה. לא שזה כיף גדול אבל גם לא צריך להגזים לצד השני.

אסף.

Bernard
23-07-15, 10:52
למה תמיד צריך מישהו לבוא ולקלקל הכל עם טיעונים ראלים?
יופי, אסף - עכשיו, בחיים אני לא אקנה מילווקי.. אשאר תקוע עם המקיטה הישנה ומקסימום אקנה עוד כלי בלי סוללות..
היית חייב להרוס... עכשיו אתה מבסוט?

אומי5
23-07-15, 11:03
הוא סתם רוצה להשוויץ שקנה ב200, אבל לא מבינים את הרמז שלו :)

לי יש מברגה של בוש (ירוקה) 12.4 נראה לי. עושה כל מה שצריך בעץ ועבודות בית כבר כמה שנים.

lizard
23-07-15, 11:15
ראיתי בזאפ מחירים של מילווקי. לא בשמים. שווה לחובבן לראות

Bernard
23-07-15, 12:46
ראיתי בזאפ מחירים של מילווקי. לא בשמים. שווה לחובבן לראות
יש מילווקי, רשמי, בארץ?
אני ממליץ - אמנם אין לי אבל... הייתי מאוד רוצה שיהיה - זו כבר המלצה.. בין הטובות שיכולות לבוא ממני (הקמצן..)

lizard
23-07-15, 12:47
לא יודע אם יש רשמי אבל לפחות לפי זאפ יש ויש מבחר.

shachar
23-07-15, 13:03
http://www.delco.co.il/brands/milwaukee

Bernard
23-07-15, 13:57
אדיוס!!!!!!
איזה מחירים!!!!

אסף ד.
23-07-15, 14:38
ברנרד, לדעתי אתה מפספס בגדול, המחיר הוא למברגה + איבר כלשהו של גוף האדם שאולי אתה מקבל יחד עם האריזה רחמנא לצלן???
קישור (http://www.delco.co.il/p/460-%D7%9E%D7%A4%D7%AA%D7%97-%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%A4%D7%A7%D7%98-%E2%80%9D-1-2-%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%A1-%D7%92%D7%91%D7%95%D7%94-(-18v-fuel-(813)

הקישור הוא לדגם FUEL, לא ה"רגיל"
חובה לשבת על כסא יציב לפני פתיחת הקישור...
חשוב ביותר במפרט המצויין "אפקט הזיכרון"
ואם תקנה בקישור, אפקט הזיכרון שלך יגדל מאוד, תזכור להרבה שנים כמה שלמת בישראל, על כלי שעולה בחו"ל פחות מחצי, ודי עם ההתבכיינות של אחריות, ועלויות ייבוא, כי היבואן לא קונה במחירי ארה"ב אלא פחות, יאללה די.

אסף, צ'טער, זה לא כלים לבית, זה למוסך מדרכה, או להחליף גלגל בטיול לעצלנים עם אפשרות להחלפת גלגל להרבה עצלנים במקרה של טיול מרובה משתתפים.

נ.ב.
הכלים לבית כבודם במקומם מונח.

lizard
23-07-15, 14:51
נו באמת, כנס לזאפ ותראה מחירים. הרי היבואן לא יכול להתחרות באלו שמוכרים עבורו.

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-drill&db2940736=2940754

shachar
23-07-15, 15:53
אדיוס!!!!!!
איזה מחירים!!!!

אתה טועה.
ככל שתחזק את תחושת הגזל תגדיל אקפוננציאלית את שילוב המילים "יעקב תביא לי"

אסף ד.
23-07-15, 16:04
מה שנמכר ב - ZAP זה הדגם הישן... http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=839927
החדש FUEL לא קיים ב - ZAP.

Bernard
25-07-15, 18:37
אתה טועה.
ככל שתחזק את תחושת הגזל תגדיל אקפוננציאלית את שילוב המילים "יעקב תביא לי"
שחר...
אולי אני פותח פה תיבת... תחליטו אתם איך לכנות אותה, אבל אף פעם לא היתה לי בעייה לשלוח לחברים... וגם לכאלה שאני לא מכיר.
לדוגמא, יש פה באתר בחור צעיר ונחמד, שלא פגשתי מעולם והיתה לי הזכות לסייע בשידרוג הסוזוקי שלו... כולל פחיות צבע ושאר ברזלים.

אין לי שום בעייה לשלוח לכל אחד דברים ולחסוך עלויות של מכס וכאלה..
הוא שלח אלי את כל החלקים שרצה ואני ארזתי מחדש - בלי אריזות מקוריות - ושלחתי אליו.
יתר הפרוצדורה/סיכון/סיכוי, על המזמין.

כשאני מגיע, ויש מקום (הפעם חבר ביקש אוהל "בין רגע" אבל כבר לא היה מקום, יומיים לפני הטיסה - האוהל במקום מזוודה), אין לי בעייה להביא דברים... הרי אני לא סוחב אותם על הגב 40 שנה, במדבר.

יש לי מייל ויש לי "פרטי" ואם אפשר... מוזמנים.

boaz avrahami
25-07-15, 19:36
זה לא תיבה אלא לפחות בור בגודל של בריכת שחיה

Bernard
25-07-15, 20:11
זה לא תיבה אלא לפחות בור בגודל של בריכת שחיה
פה היו קוראים לזה Giving back to the community...
פיצוי על הגזל שלי, את הקופה הציבורית, בצורת הפנסייה שלי - שאני רואה שעולה מחדש עם דו"ח לוקר...
בעצם אני גוזל פעמיים... אני גם מקבל משכורת ממשהב"ט..מזל שאת הרכב "החזרתי" לפני שלוש שנים, אחרת היו שולחים עלי את כידון..

מה שנקרא.. רק בישראל..

קונסטון
26-07-15, 20:13
שחר...
אולי אני פותח פה תיבת... תחליטו אתם איך לכנות אותה, אבל אף פעם לא היתה לי בעייה לשלוח לחברים... וגם לכאלה שאני לא מכיר.
לדוגמא, יש פה באתר בחור צעיר ונחמד, שלא פגשתי מעולם והיתה לי הזכות לסייע בשידרוג הסוזוקי שלו... כולל פחיות צבע ושאר ברזלים.

אין לי שום בעייה לשלוח לכל אחד דברים ולחסוך עלויות של מכס וכאלה..
הוא שלח אלי את כל החלקים שרצה ואני ארזתי מחדש - בלי אריזות מקוריות - ושלחתי אליו.
יתר הפרוצדורה/סיכון/סיכוי, על המזמין.

כשאני מגיע, ויש מקום (הפעם חבר ביקש אוהל "בין רגע" אבל כבר לא היה מקום, יומיים לפני הטיסה - האוהל במקום מזוודה), אין לי בעייה להביא דברים... הרי אני לא סוחב אותם על הגב 40 שנה, במדבר.

יש לי מייל ויש לי "פרטי" ואם אפשר... מוזמנים.

תעמיס איזה קבריולט....מרצדס
E 2013-2014
אם יש עד 25K דולר....בכבישה כאן ב 50K ..

Bernard
27-07-15, 16:14
יצחקו עלי כאן, במיוחד ג'ו, אבל אני הייתי רוצה להביא ברונקו 95-96...

קונסטון
27-07-15, 18:24
יצחקו עלי כאן, במיוחד ג'ו, אבל אני הייתי רוצה להביא ברונקו 95-96...
תביא שניים...אבל למיטב ידיעתי אי אפשר 95 ...יכול להביא או 85 וישן (אספנות) יותר או חדש עד שנתיים (7.2013 עד חדש)..לא ייעוץ...ט.ל.ח

Bernard
27-07-15, 20:13
ידוע... עצוב מאוד😢😢😢

אומי5
28-07-15, 08:38
ציינו פה שהמברגות/מקדחות המשולבות, לא באמת מיועדות לעבוד בסל"ד נמוך, ונדפקות מזה.
יש לי בוש ירוקה PSB500 (בתכלס מקדחה ולא משולבת), ביום שישי השתמשתי בה פעם ראשונה לקידוח די עדין בעץ.
יצא שבאמת עבדתי בסל"ד נמוך מאוד, והיא באמת מאוד התחממה, לפחות חמש דקות אחרי סיום העבודה המקדחה, עדיין הייתה ממש חמה.
נראה לי הגיוני שכמו במנוע קירור אוויר בחיפושית אם אני אתן לה לעבוד כמה דקות בסל"ד בינוני מול אוויר לא חם, היא תתקרר ותישמר.
ניסיתי קצת ולא הורגש שיפור.
יש נתון שאני מפספס? או שאני צודק ולא חיכיתי מספיק?

Seidel
29-07-15, 08:01
תודה לכל המשתתפים ועוזרים בנושא
החיפושים שלי כרגע מצאו שתי אלטרנטיבות במחירים בינוניים
האחד ללכת על אימפקט בסיסית של מקיטה td090dwe ולהתלבט אם להוסיף hp330dwe שמשתמש באותה סוללה. יש לי מקדחה ישנה של skil שעדיין עובדת בסדר אבל יכול להיות נחמד אם כלי נייד יכול להחליף אותה וגם את הבוש הירוקה nicd להברגות העדינות. הכלי הזה באמת יחליף את שתיהן?

מצד שני נתקלתי ב m12cid של milwaukee. נראת כמו כלי אדיר עם כל היכולות (חוץ ממקדחה). במהירות 1 יוכל להחליף מברגה עדינה? אם כן אולי שווה את המחיר...

מה אתם אומרים?

Seidel
16-08-15, 13:11
טוב עשיתי עוד קצת שיעורי בית. המשכתי לבנות ונוכחתי שמה שבאמת צריך זה אימפקט טובה
ככל שקראתי יותר השתכנעתי לכיוון של brushless קטנה
ראיתי 3 דגמים, לשלושתם מהירות משתנה, מה שגורם לחשוב שאפשר להשתמש בהן גם כמברגה עדינה יותר במהירות נמוכה - תקנו אותי אם אני טועה

שלושת הדגמים שראיתי:
M12 fuel של milwaukee
Gdr 10.8 ec של bosch
Btd136 של מקיטה

הבוש משמעותית יותר זולה אבל חדשה לגמרי... מה אתם אומרים? זה נראה לי כלי מספק לא?

Bernard
16-08-15, 18:10
http://m.melodiacristiana.com/video/Zs-rSYyg3Ig/

nir.samo
16-08-15, 18:55
מבחן ממצה ובקיצור דיוולט (-:

Bernard
16-08-15, 19:28
אני לא כ"כ אוהב את ה-10V האלה...
נראות חמוד וקלות אבל...

Seidel
16-08-15, 19:44
מהסרטון הזה התחלתי. אבל הוא בודק רק brushed... למעשה מה-4 dewalt הם היחידים בלי brushless של פחות מ-18v תקנו אותי אם אני טועה...

Seidel
17-08-15, 10:24
אגב באותו עמוד שהפנת אותי אליו יש הפניה גם לסרטון שמשווה בין הבוש הרגילה ל-brushless. http://m.melodiacristiana.com/video/toIPPG-GDos/
ההבדל בסוללות הוא 2amph לעומת 2.5 לפי מה שאני יודע, אבל ההבדל בתוצאות שם עצום... לפחות לפי מה שאני הבנתי, הבחור בסרטון מקסיקני...
אם מישהו דובר ספרדית/פורטוגזית/איזה שפה שהוא מדבר ויכול להבין מה הוא מקשקש 25 דקות אני אשמח לתרגום

סרטון שנראה די משכנע...

-->