PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל, איך בוחרים אופניים/ קורקינט חשמלי

ליאור מ
12-07-15, 20:31
לקראת התוהו ובוהו בגוש דן עם הרכבת הקלה, שוקל לרכוש אופניים חשמליות או קורקינט, להגיע מרמת גן למשרד בת"א וחזרה.
איך בוחרים? יש מותגים מומלצים? חנות מומלצת? אופניים או קורקינט?
מה הסכום הנמוך אבל הסביר שצריך לשריין?
כל מידע יעזור, רוב המידע ברשת נכתב על ידי ערסים מתלהבים או סוחרים אינטרסנטים.

GodsFather
12-07-15, 20:45
אופניים, כדי שאם תיגמר הסוללה אז תוכל לפדל.

ביד2 - 1500 ש"ח לפני מו"מ, לבדוק סוללה, שם הכסף הגדול.

אפשר תמיד ללכת על גדולים יותר, לא חוקיים וכד'. המחירים בהתאם.

דרור ברלי
12-07-15, 21:03
הרוב מגיע מסין, קשה לדעת מי האבא ומי האמא.

החוק קובע מהירות מירבית 25 קמ"ש ומנוע בהספק 250 וואט. אני לא יודע מה המימדי םשלך, אבל באופן אישי, אני 1.90 על 100 קילו, אופניים של 250 וואט בקושי מזיזים אותי מהמקום. עבור מי שנוסע בכביש זה סיכון בטיחותי מהמדרגה הראשונה. אתה פשוט איטי מדי וטרף קל לתנועה שמסביב.

אני הייתי בוחר לרכוש משהו לא חוקי בהספק כפול לפחות, אם לא משולש/מרובע. ועם מהירות אמיתית של כ-40 קמ"ש או קצת יותר ויכולת לזנק מהמקום במידה שיאפשר לך לברוח מהתנועה לפחות עד ליציאה מהצומת. כמובן עם בלמים בהתאם.

asafk
13-07-15, 07:01
במחירי הקניה והסוללות, ולטווח הזה - לא עדיף קטנוע?

אסף.

ליאור מ
13-07-15, 07:52
תודה אסף, כיום אני רוכב על אופנוע (ktm 690 ) . אופניים אולי יאפשרו לחתוך דרך שבילי אופניים וקיצורים שונים.

erezgur
13-07-15, 09:39
רק לגבי הסוללות, יד מספר סרטונים מעניינים ביוטיוב בהם מפרקים תאי סוללות של מחשב נייד לקבלת סוללות 18650 ומהן מרכיבים מצברים לאופניים חשמליות.
למשל https://youtu.be/Z-VLdE6RxYQ...

Sent from my Nexus 4

GodsFather
13-07-15, 09:53
במחירי הקניה והסוללות, ולטווח הזה - לא עדיף קטנוע?

אסף.

קטנוע עדיין מוגבל חוקית למקומות שאופניים לא. גם עם החוקים החדשים של האופניים. + שבילי אופניים בת"א שהם יתרון.

לנסיעה של ר"ג-ת"א, אין צורך ממשי ביותר מזה, אלא אם יש תכניות אחרי העבודה ואו הרכבות של אנשים ואו גשם רציני.

לא חייבים לעלות מעל 250וואט, אם כי זה בהחלט מעניין ומהנה, ובטח מאד מתבקש אחרי 690...
אפשר לרכוש 250וואט, עם סוללה של 48 (יותר יקר משמעותית כמובן), מערכת הנעה מהפדלים ולא מהגלגל האחורי וכמובן לא לשכוח לדווש. 25 קמ"ש היא מגבלת המנוע, לא מגבלת האופניים, קרי אפשר לנסוע יותר ויותר מהר אם הרגליים עובדות.

כמובן שגם גודל האופניים משפיע, יש היום אופניים גדולים רגילים עם מנוע וכמובן קיטים ייעודיים להרכבה על אופניים סדרתיים. אבל תחילת השרשור דיברה על הפתרון הקטן והזול ביותר האפשרי, ומשם ההמלצות הראשוניות שלי.

דרור ברלי
13-07-15, 12:34
הפתרון הזול נכון להרגע מבחינתי זה הטייפון 50.
אחרי נסיעת בכורה לסידורים בת"א היום, השדון הקטן הזה חתך את דרום העיר הצפוף והפקוק כמו סכין לוהט בחמאה.
פתאום מצאתי זמן פנוי לעצור לשתות קפה.

GodsFather
13-07-15, 12:45
הרחת את עצמך אחרי זה ?

דרור ברלי
13-07-15, 13:35
זיעה יותר מסריחה מעשן של 2T

GodsFather
13-07-15, 13:49
לא חייבים להזיע... אבל זה כבר אינדיבידואלי. וגם לזה יש פתרונות.

את הסרחון של הקטנוע קשה יותר להסיר. וכאמור יש עלויות לכלי הזה בלונג-רן.

-->