PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שמן גיר לנדקרוזר 2007 , אוטו 5 הילוכים

אבשלוםסלע
13-07-15, 09:38
למישהוא יש ניסיון בנ"ל , יש לנו ל"ק ארוך אוטו' 5 הילוכים .קצת יותר משנה ,160000 קמ והגיע הזמן להחליף שמן גיר , מסתבר שזה גיר סגור ,אפילו מדיד שמן אין לו. למישהוא יש מושג מה עושים , לפני שהולכים לשרות טויוטה ?

נמרוד
13-07-15, 09:47
כשאני לא יודע משהו, אני הולך לספר.
http://www.moranbahweather.com/toyota/lc_trj12/contents/index3.html

(תפתח בדפדפן אקספלורר).

אבשלוםסלע
13-07-15, 10:54
תודה , הקישור מגיע לאתר מזג אויר אוסטרלי , בכל מקרה משיטוטים בפורומים שונים בחו"ל התהליך ה"רשמי" הוא התחברות לקולר של הגיר והחלפת השמן תוך שימוש במשאבה של הגיר , כלומר מנוע מונע ושילוב להילוך, המהדרין מוסיפים פרוק וניקוי הקרטר , השמן הוא שמן מיוחד? בעל צמיגות נמוכה שהם קוראים לו WS, עוד עולה שהגיר צריך להיות חם כלומר בטמפ' עבודה ובאחד האתרים מצאתי הערה שהם מתחברים לרגש טמפ' של הגיר בעזרתו גם קובעים את כמות השמן המדוייקת שנכנסת לגיר ,(בגלל שינויי נפח כתלות בטמפ' ).
התענוג במוסך שרות טויטה באזור הצפון כ900 ש"ח , כולל שמן , השאלה האם המחיר סביר , על פניו נראה שלא ,ואז מה עושה בןאדם נורמלי שלא מעוניין לפרנס עדר של מזכירות , מתאמי שרות , מנהלי עבודה וכו..

נמרוד
13-07-15, 11:04
תפתח את הקישור בדפדפן אקספלורר, זה ספר הטיפולים המקורי של הרכב, הוא מאוחסן מאחורי הקלעים באיזשהו אתר אוסטרלי.

YOSIS 2
13-07-15, 14:19
שלום רב

יש במוסך טיוטה מכשיר מיוחד ששואב את השמן מצד אחד ומכניס שמן נקי מצד שני לפי הנתונים ניכנס בגיר 11 קג שמן
זה שמן יקר וההחלפה נעשת בטמפרטורת עבודה המחיר של התענוג לידיעתך הוא 1200 שח שזה כולל תוסף ניקוי שמכניסים לפני השמן החדש זה טיפול שצריך לעשות כל 80000 קמ לפי הוראות היצרן אבל בארץ עושים רק חצי עבודה מוציאים שמן מהבורג בקרטר ומחליפים רק קילו וחצי שמן מי שרוצה לשמור על הגיר ונוסע בשטח מומלץ לבצע טיפול מלא לפי הוראות היצרן
יוסי

sherifon
13-07-15, 20:54
נכון ''ששמן לכל החיים ''נשמע לא אמין אבל האם ייתכן שההמלצה היא לא להחליף במידה ואין התחממות טובה יותר מטיפול שעלול לקצר את חיי הגיר?

במוסך יבואן ירושלמי דרך אגב לא מחליפים שמן גיר בטיפולים גם אחרי 180k
אולי באמת יש סיבה טובה?

amit1
13-07-15, 21:23
שלום רב

יש במוסך טיוטה מכשיר מיוחד ששואב את השמן מצד אחד ומכניס שמן נקי מצד שני לפי הנתונים ניכנס בגיר 11 קג שמן
זה שמן יקר וההחלפה נעשת בטמפרטורת עבודה המחיר של התענוג לידיעתך הוא 1200 שח שזה כולל תוסף ניקוי שמכניסים לפני השמן החדש זה טיפול שצריך לעשות כל 80000 קמ לפי הוראות היצרן אבל בארץ עושים רק חצי עבודה מוציאים שמן מהבורג בקרטר ומחליפים רק קילו וחצי שמן מי שרוצה לשמור על הגיר ונוסע בשטח מומלץ לבצע טיפול מלא לפי הוראות היצרן
יוסי

באיזה מוסך בארץ מבוצעת הפרוצדורה הזאת?

YOSIS 2
14-07-15, 07:05
שלום רב

אני ביצעתי את הפרוצדורה הזו במוסך שפילמן פתח תיקווה זה הוראות היצרן לא משהו בדיוני כל המוסכים שטוענים שלא צריך להחליף פשוט לא מעונינים לקנות מכשיר ולהתעסק בנושא בגיר יש שמן סינטטי שגם לשמן הזה יש אורך חיים זה לא לכול החיים יש מוסכים שטוענים שלא כדי לנגוע בשמן גיר כי בזמן ההחלפה יכול להיות שליכלוך שיש בשמן הישן יכנס למעברים יעשה בעיות בגיר לאחר ההחלפה זה לדעתי לא סיבה לא להחילף שמן
אבל כל אחד שיעשה מה שטוב לו אני מטפל ברכב לפי הוראות היצרן
יוסי

YOSIS 2
14-07-15, 15:15
יש לציין שהיום ששאלתי מיספר מוסכי טיוטה לגבי החלפת השמן לפי הוראות היצרן התשובה הייתה שרק אם הלקוח מבקש אנחנו מבצעים את החלפת השמן []במלואו[ בחלק מהמוסכים אין בכלל את מכשיר הדיאליזה שמבצע את ההחלפה של השמן ולא מעונינים להתעסק בנושא
עוד נקודה מעניינת בזמן החלפת השמן במכשיר אפשר לראות במיכל של המכשיר את השמן שיוצא ואת השמן שניכנס ותאמינו לי שאחרי 100000 קמ
השמן ממש לא ניראה אותו דבר אפילו שמדובר בשמן איכותי וסינטטי הבלאי ניראה בברור
יוסי

פלג_
14-07-15, 15:19
איזה בעיה יש להחליף לבד?
הגיר הזה שונה מהגיר 4 הילוכים מבחינת ההחלפה?

בזמנו שאלתי כמה חברה מהמוסך היבואן על ההחלפה הזאת (החלפה מלאה כמו שתואר פה), עובדים שאני בקשר חברי איתם לא מנהלים וכאלו (כאלו שאני נכנס לשאול אותם איך ומה לעשות לבד והם שמחים לתת מידע).
חלקם לא ממש המליצו לבצע את הפעולה כל עוד הכל תקין.
רק לבצע החלפה חלקים כמו שאני עושה לבד.

אני מחליף (בורג ריקון ופתח המדיד למילוי), לעיתים יותר קרובות, מעולם לא הייתה לי בעיה, גם לא שהגיר הגיעה ל 400 אלף.
שמן גיר סינטטי של ולוליין שעומד בתקנים של טויוטה להבנתי, אני עובד אייתו המון גם ברכב המשפחתי.

אבשלוםסלע
14-07-15, 15:31
זה גיר סגור , אין פקק ריקון ואין אפילו מדיד! , אתה תלוי לחלוטין במחשב של הרכב שיגיד לך מה קורה .השמן כאן כנראה שונה מגיר 4 הילוכים זה שמן בצמיגות נמוכה יותר .

raanan
14-07-15, 16:07
יש לציין שהיום ששאלתי מיספר מוסכי טיוטה לגבי החלפת השמן לפי הוראות היצרן התשובה הייתה שרק אם הלקוח מבקש אנחנו מבצעים את החלפת השמן []במלואו[ בחלק מהמוסכים אין בכלל את מכשיר הדיאליזה שמבצע את ההחלפה של השמן ולא מעונינים להתעסק בנושא
עוד נקודה מעניינת בזמן החלפת השמן במכשיר אפשר לראות במיכל של המכשיר את השמן שיוצא ואת השמן שניכנס ותאמינו לי שאחרי 100000 קמ
השמן ממש לא ניראה אותו דבר אפילו שמדובר בשמן איכותי וסינטטי הבלאי ניראה בברור
יוסי

לא מצליח לעכל את מה שאתה כותב !
מוסכים מורשים של יבואן טויוטה לא דורשים מהלקוח לבצע אחזקה עפ"י הוראות היצרן.
אלא מוכנים לבצע אחזקה זו רק עפ"י דרישה מפורשת של הלקוח.
האם הבינותי נכון ?

אם כך,
מעניין האם לקוח שיגיע עם תקלת גיר במסגרת שנות האחריות (שלא ביצע החלפת שמן עפ"י הוראות היצרן),
יזכה לתיקון ע"ח היבואן ? (בפועל הוא "מגלגל" זאת על היצרן)

רענן

אבשלוםסלע
14-07-15, 16:21
אני מסכים עם YOSIS 2 . ביקשתי הצעת מחיר לטיפול 160K מכמה מוסכים ,בשני מוסכים באזור חיפה בכלל לא התיחסו להחלפת שמן גיר , רק אחרי שביקשתי . הלכו לבדוק בהוראות יצרן ורק אז הוסיפו לטיפול.

נמרוד
14-07-15, 16:22
רענן, החלפת השמן מתבצעת לפי הגדרות היצרן אחרי תקופת האחריות! - האחריות נגמרת ב100K או 160K מקסימום (100K מייל). אגן שמן סגור ואטום זה פתרון מצויין מבחינת היצרן, תהיה בטוח שהם בדקו היטב שהעסק מחזיק מעמד מאה אלף מייל, ומעבר לזה... זה כבר לא בעייה של היצרן...

אני אישית בהחלט הייתי עושה כמו יוסיס - המחיר 1200 שקלים הוא סביר עבור טיפול בציוד הנכון ולפי הוראות היצרן, בהתחשב בזה שזה טיפול של אחת ל150K.

YOSIS 2
14-07-15, 16:57
שלום רב

לפלג לא ניתן לבצע החלפת שמן מלא בגיר הזה לבד חייב מכשיר דיאליזה מיתברר שיש מוסכים מורשים טיוטה שלא מחזיקים בכלל את המכשיר
שעלותו יקרה ויש צורך בהכשרת עובדים להפעלתו וכבר ניתקלתי גם במוסך שרצה להחליף רק 9 קילו שמן ולא 11 מכוון שלא היה לו יותר
לרענן אכן כן במוסכים רבים לא מעונינים להתעסק אם הנושא למרות שמצוין במפורש בהוראות היצרן לבצע החלפת שמן כללית
רוב המוסכים מבצעים מה שנוח להם והם מבצעים רק החלפת של קילו וחצי שמן שאפשר לנקז ולמלא ללא בעיה מפקק צדדי
לגיפאים לדעתי חשוב מאוד לבצע את הנושא לדעתי בגלל העומס והטמפרטורות שאנחנו מעמיסים על הגיר בזמן נסיעה או טיפוס בשטח אז כמו שעושים רצועת טיימנג בזמן עושים גם פעם החלפת שמן גיר

יוסי

ד ו ר ו ן
14-07-15, 19:25
מוסך מורשה הוא לא בהכרח מוסך יבואן, ולא בהכרח כל המכשור יהיה אצלו.

amit_san
15-07-15, 23:05
ערב טוב,

אולי בכדי לעשות מעט סדר אציין מס' פרטים :

* בסוג תיבה זאת (5 הילוכים) יש לבצע אבחון בלבד לנוזל תיבת ההילוכים מדי 40K ובמידה ונוזל התיבה נמצא עכור/חריג יש להחליפו. יצרן הרכב לא מציין תדירות קבועה לשם החלפת נוזל התיבה כי אם רק על פי אופי השימוש ברכב.
* תיבה זאת אינה "סגורה" או כל הגדרה אחרת. שים לב, באגן התיבה קיימים שני ברגים : האחד ריקון והשני מהווה מדיד. בנוסף, בגוף התיבה קיים בורג המשמש כפתח למילוי נוזל התיבה.
* כנאמר, נוזל התיבה המוגדר ע"י טויוטה הוא ATF WS.
* לפי עניות דעתי, ריקון נוזל התיבה ללא שימוש במכשיר חיצוני כלשהו, ירוקן את רובו המוחלט של הנוזל מלבד הנוזל הקיים בממיר.

לשימושך,

עמית.

איציק - 4X6ZH
16-07-15, 06:49
אחד מהתעלולים החדשים / ישנים של יצרני הרכב
זה מיכלולים סגורים ללא אפשרות בדיקה מפלס השמן
במקרה הזה מדובר על ממסרה אוטמטית שנוזל השימון ( שמן גיר )
משנה את נפחו קיצונית בהשפעת הטמפרטורה
היצרן לא התקין מדיד שמן
אבל יש פקק מפלס גובה שמן שניתן לבדוק את מפלס השמן רק בטמפרטורה XX שהיצרן קובע
את הטמפרטורה ניתן למדוד רק דרך מחשב ניהול הגיר
לכן יש להתחבר עם מחשב יעודי להביא את הממסרה לחום הרצוי
לפתוח את פקק מלוי השמן להכניס לתוך הממסרה כ חצי ק"ג שמן גיר
ורק אז לפתוח את פקק מפלס השמן והמהפקק חייב לנוזל כמות שמן עודף
יש לאפשר לשמן להתקז ובכל זמן הבדיקה לשמור על טמפרטורה בדיקה ( המנוע עובד )
כל בדיקה / מלוי שלא לפי הנוהל הזה עשויה לגרום לעודף או חוסר שמן
בגלל שחלל גוף הממסרה צפוף ביותר גם חצי ק"ג שמן עודף זה הרבה
עודף שמן גורם לשיבוש בתיפקוד הממסרה
חוסר שמן גורם לנזק

ותודה ליצרני הרכב שממציאים טריקים איך להזיק ללקוחות
והעיקר שהם יירוויחו עוד כמה דולרים

דרך אגב תעלול זה קיים אצל עוד כמה יצרני רכב

איציק

sherifon
16-07-15, 09:08
עכשיו תסבירו לי למה לגעת כשלא צריך או ממש חייבים?
זה התכנון של טויטה, לא מסכימים אני מבין אבל למה לחשוב שיודעים טוב יותר ולהחליף ?
בספר הטיפולים רשום להחליף רק במידת הצורך, זה מה שאני עושה.

גם איברים בגוף לא תרוצו להחליף כי אתם חושבים שצריך....
זו מסקנתי

חנן-ג'יפולוג
16-07-15, 10:38
בלי קשר למקרה הספציפי, אתה יוצא מנקודת ההנחה, שמי שמגדיר את ההנחיות לטיפול הם מהנדסי המוצר באופן בלעדי, וזה רחוק מהמציאות.
בפועל, המילה החזקה נאמרת ע"י אנשי שיווק ומכירות, ולכן רואים עיוותים מוזרים, כגון דגם רכב עם מנוע ומכלולים זהים שהחל ממודל מסוים משנה תדירות טיפול לקילומטראז' כפול, או מותגים שונים לרכבים זהים עם מכלולים זהים, כשבמותג אחד צריך להחליף רכיב כל שלוש שנים, ובאחר אף פעם לא מחליפים את אותו רכיב.

יצרתי בעבר לחץ, שנגד לדעתם של אנשי מכירות, לקצר טווח טיפולים לדגם מסוים שהשמן בו פשוט לא שרד את טווח הטפולים. הצלחתי בסוף, אבל זה לא היה תהליך קצר. המילה של אנשי ההנדסה היא לא המילה הקובעת באופן גורף, למרות שזה עלול להיראות כנושא טכני במהותו.

אנשי מעבדות שמנים מעידים שהשמנים שמגיעים אליהם ממכלולים שכשלו בטרם הגיע זמן הטיפול השגרתי, איבדו את התכונות הנדרשות המינימליות ולא עמדו בספציפיקציות.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

amit1
16-07-15, 13:46
אחד מהתעלולים החדשים / ישנים של יצרני הרכב
זה מיכלולים סגורים ללא אפשרות בדיקה מפלס השמן
במקרה הזה מדובר על ממסרה אוטמטית שנוזל השימון ( שמן גיר )
משנה את נפחו קיצונית בהשפעת הטמפרטורה
היצרן לא התקין מדיד שמן
אבל יש פקק מפלס גובה שמן שניתן לבדוק את מפלס השמן רק בטמפרטורה XX שהיצרן קובע
את הטמפרטורה ניתן למדוד רק דרך מחשב ניהול הגיר
לכן יש להתחבר עם מחשב יעודי להביא את הממסרה לחום הרצוי
לפתוח את פקק מלוי השמן להכניס לתוך הממסרה כ חצי ק"ג שמן גיר
ורק אז לפתוח את פקק מפלס השמן והמהפקק חייב לנוזל כמות שמן עודף
יש לאפשר לשמן להתקז ובכל זמן הבדיקה לשמור על טמפרטורה בדיקה ( המנוע עובד )
כל בדיקה / מלוי שלא לפי הנוהל הזה עשויה לגרום לעודף או חוסר שמן
בגלל שחלל גוף הממסרה צפוף ביותר גם חצי ק"ג שמן עודף זה הרבה
עודף שמן גורם לשיבוש בתיפקוד הממסרה
חוסר שמן גורם לנזק

ותודה ליצרני הרכב שממציאים טריקים איך להזיק ללקוחות
והעיקר שהם יירוויחו עוד כמה דולרים

דרך אגב תעלול זה קיים אצל עוד כמה יצרני רכב

איציק

אציק, מדבריך אני מסיק שעדיף להחליף שמן גיר אוטומטי רק לאחר נסיעה כשהשמן חם. האם נכון?

איציק - 4X6ZH
16-07-15, 17:26
במקרה הזה הוראות היצרן אומרות לבצע את כל הבדיקה / החלפה / הוספה כאשר השמן חם
במקום אחר יהיה כתוב זהירות שמן חם
תעשה מה שאתה מבין
העיקר תחליף שמן ! ותחליף הרבה !!
פעם לפני שהכל הפף למסחר סוסים הוראות היצרן אמרו להחליף שמן גיר כל 40.000 ק"מ
וגם אז ההחלפה היא חלקית כי למעשה לא ניתן להנקז את כל השמן
תוציא את השמן לתוך מיכל נקי וסגור
תמדוד בדיוק כמה יצא
תחזיר בדיוק את אותה כמות
תעשה את הכל כאשר השמן קר
אז אין כל בעיה
תוסיף עוד כ 1 ק"ג
תעשה נסיעת לפי נתוני הוראות היצרן
ואז תפתח את פקק גובה מפלס השמן
כשהשמן חם
ויש לך החלפת שמן

amit1
17-07-15, 11:47
חברים,
אם לי היה לנד קרוזר הייתי שמח מאוד שקיים מוסך עם מכשיר דיאליזה שמחליף את כל השמן בגיר. הייתי מחליף את השמן כל 50000 ק"מ. והעלות.... סבירה ביותר.
הלוואי בלנדרובר בארץ הקודש.

ד ו ר ו ן
17-07-15, 12:20
פעם לפני שהכל הפף למסחר סוסים הוראות היצרן אמרו להחליף שמן גיר כל 40.000 ק"מ

בדגמי עבודה זה עדיין מרווח ההחלפה.

noogie
17-07-15, 12:33
הסיפור הזה נשמע מוכר מגיר ברנו מגאן שסיפר לי מישהו בשבוע שעבר.

בכל מקרה, אני מטפל בפרייבט שלי במוסך זיסו בתל אביב (מרשת מוסכי בוש והוא מומלץ קארספורום), יש לו מכונה מיוחדת להחלפת נוזל גיר, מכניסים נוזל חדש עד שיוצא נוזל חדש, לדוגמא, כשעשיתי אצלו את ההחלפה נדרשו 2 ליטרים נוספים כדי לשטוף את הנוזל הישן מהתיבה, אז קחו את זה בחשבון.

YOSIS 2
03-09-15, 15:15
שלום רב

המכונה הזו שאתה מדבר ניקראת מכונת דיאליזה לגיר וזה בדיוק מה שכתבתי בתחילת השרשור
ואכן זה התהליך הנכון להחלפת שמן גיר וכל 150000 קמ להחליף שמן זה הגיוני וסביר ורצוי במיוחד ברכב שנוסע בשטח
יוסי

ארד39
07-09-15, 18:43
שלום בקשר לשאלתך ברשותי ויגו אוטומט ביצעתי את החלפת שמן הגיר בעלות נמוכה ממה שכתבו למעלה .באיזור חיפה אם מעוניין צור קשר

אבשלוםסלע
04-11-15, 14:49
שלום בקשר לשאלתך ברשותי ויגו אוטומט ביצעתי את החלפת שמן הגיר בעלות נמוכה ממה שכתבו למעלה .באיזור חיפה אם מעוניין צור קשר

שלום לכולם
הסאגה לא נגמרה , השבוע היתי במוסך רשמי של טויוטה , לא סוכנות. רק לצורך החלפת שמן גיר , מנהל המוסך בדק את השמן ופסק "שהוא לא מחליף? , שאלתי למה , " כי השמן שחור והחלפה תדפוק לך את הגיר" השאלה היא אם למישהוא יש ניסיון בהחלפת שמן גיר אחרי 170000 , לנדקרוזר אוט' 2007 5 היל' ?

yoav
12-01-16, 15:45
ועוד קצת שמן גיר למדורה: הלכתי לקבל הצעה לטיפול 160 אלף ללק 2007 דיזל כמו של פותח השרשור. פניתי במיוחד למוסך שצויין כאן שניתן לבצע בו החלפת שמן גיר ב״דיאליזה, עם נכונות לשלם בהתאם
למרות שהצעתי שהטיפול יבוצע ולשלם בהתאם בהתאם מנהל העבודה שם הסביר שעל פי הנפה חיות שמתעדכנת, אין צורך בדיאליזה היקרה ומבצעים החלפה רגילה בלבד של השמן..
זה לא שכיח שמוסך מסרב לקבל תשלום מלקוח שמבקש לשלם יותר...תובנות?

asafk
12-01-16, 20:07
עצלנות נטו. החלפה עם מכונה דורשת ניתוק הצינור שנכנס למצנן, חיבור מתאמים, איתחול המכונה, ואחרי ההחלפה חיבור מחדש ובדיקה שאין נזילות. בגלל שהמכונאים חאפרים אז בהרבה מקרים יש נזילה אז צריך לנקות ולחבר מחדש.... בקיצור למה לו להסתבך?
אבל חד משמעית - החלפה עם מכונה היא רצויה ומומלצת בכל ממסרת אוטומטית.

אסף.

yoav
12-01-16, 21:06
תודה! עכשיו צריך למצוא מוסך שרוצה לקבל כסף בשביל לעשות את זה. המלצות מישהו?

אבשלוםסלע
13-01-16, 08:11
ועוד קצת שמן גיר למדורה: הלכתי לקבל הצעה לטיפול 160 אלף ללק 2007 דיזל כמו של פותח השרשור. פניתי במיוחד למוסך שצויין כאן שניתן לבצע בו החלפת שמן גיר ב״דיאליזה, עם נכונות לשלם בהתאם
למרות שהצעתי שהטיפול יבוצע ולשלם בהתאם בהתאם מנהל העבודה שם הסביר שעל פי הנפה חיות שמתעדכנת, אין צורך בדיאליזה היקרה ומבצעים החלפה רגילה בלבד של השמן..
זה לא שכיח שמוסך מסרב לקבל תשלום מלקוח שמבקש לשלם יותר...תובנות?

זאת החלפת שמן ראשונה באוטו ? או שכבר ביצעו החלפת שמן לפני כן?

yoav
13-01-16, 11:39
לא ביצעו החלפת שמן גיר עד היום למיטב ידיעתי (אני היד השניה)

amit1
13-01-16, 12:14
מדובר בתהליך מורכב שדורש ידע ונסיון ( שמירה על לחצים וספיקה) כאשר פעולה לא נכונה עלולה לגרום נזק לגיר ולכן המוסך חשש לקחת אחריות.

אבשלוםסלע
16-03-16, 13:39
שלום לכולם
הסרט עדיין ממשיך, פניתי ליבואן בבקשה לקבל הנחיות מה לעשות, תזכורת לק 2007 ,175000 קמ ארוך יד שניה מטופל בצורה מסודרת במוסכי טויטה , לא הוחלף שמן גיר . בטיפול 160000 כאשר ביקשתי להחליף שמן גיר הודיעו לי שהשמן שחור "ולא מחליפים שמן שחור" .
השאלה שלי באה על רקע ההנחיה שלהם לבדוק שמן גיר כל 40000 קמ, וכששאלתי מתי מחליפים, ענו לפי הצורך , שאלתי :ב120000 ק"מ השמן היה תקין ולא החלפתם , וב160000 השמן לא תקין (שחור) אז לא מחליפים כי הוא שחור? והם ענו שאלו ההוראות,
בקשתי מהם לקחת אחריות על תקינות הגיר בגלל שהם לא מחליפים שמן וכמובן הם סרבו .
באופן אישי אני הולך להחליף שמן במוסך אחר , אבל במקביל אני שוקל לתבוע אותם בתביעה יצוגית , אין לי כוונה לסחוט מהם כסף אלא שיקחו אחריות על פרוצדורת הטיפולים המטופשת שלהם .
לדעתי העיניין רלוונטי לכל אחד עם לק מעל 150000 ק"מ ,
אם יש מישהוא שמעוניין להצטרף שיפנה אלי

tzagi
16-03-16, 19:22
ירדתם מהפסים?
לתבוע מוסך כי סירב להחליף שמן?
אם הייתה בא אלי עם שמן שחור גם אני הייתי מאד חושש להחליף, ואם כבר הייתי חייב הייתי מחתים אותך על נייר שאומר שאתה מודע שיתכן שההחלפה תגרום לנזק לגיר ואתה מסיר ממני כול אחריות.
כן, הסיכוי שהגיר יתפגר אחרי ההחלפה הוא די גבוה, זה לא בדיחה. אתם בישראל, שיפוץ גיר יקר להחריד, מה הבעיה להחליף שמן כול 90-100K?
ביטוח זול, ובלי להחשיב אם איזה "מומחה" חושב אם זה נחוץ או לא.

אבשלוםסלע
17-03-16, 09:11
אני כנראה לא מסביר את עצמי טוב (קורה לי לפעמים , במיוחד עם אשתי...)
מי שהולך לפי הוראות הטיפולים הרשמי של טויוטה ובמקרה שלי גם מטפל במוסכי טויוטה ,מוצא את עצמו עם שמן גיר שנבדק כל 40000, (אגב אין הגדרה מדוייקת מה זה נבדק) במקרה שלי ב 120000 השמן נבדק (אין לי מושג מה מצאו שם בכל מקרה הוא לא הוחלף ) והדבר הבא ב 160000 הוא שמן שחור שהמוסך אומר שזה לא תקין אבל מסרב להחליף. אני יכול לנסות להבין את הלוגיקה של למה לא להחליף שמן שחור , אבל הוראות הטיפול הם שורש הבלגן , אם היו מחליפים מנדטורית כל 80000 הבלגן היה נחסך, אבל יבואן טויוטה מסרב אפילו להתיחס לכך, הטענה שלהם שאלו הוראות יצרן והכל בסדר וזה שב120000 לא החליפו שמן וב160000 השמן שחור זה בגללך (אולי נסעת קשה מדי ,השתוללת, כך הם שואלים ) ,הטענה העיקרית שלי שהם צריכים לשנות את ההגדרה מבדיקה להחלפה , לפחות כל 80000 ק"מ , ולקחת אחריות על המצב .
הוראות האלו אגב משפיעות על כל בעל לק מעל 100000 ק"מ
ואגב אני לא לגמרי מסכים להנחה הגורפת שלא מחליפים שמן שחור , אפשר לעשות שטיפה יסודית לגיר ,אפשר להחליף כל 5000 קמ, שני קילו שמן עד לריענון מלא, אפשר לפנות ליצרן ולבקש פיתרון ואפשר בעיקר לרצות לנסות למצוא פיתרון, מה שלחלוטין לא קיים אצל טויוטה ,
מאחר וכרגע אני מדבר לקיר הדרך היחידה לגרום להם לשתף פעולה היא באמצעות לחץ או איום , ושוב אין כאן שום רצון להוציא מהם כסף אלא רק לתת פיתרון למצב אבסורדי .
ןעוד דרך אגב קטן אחד , בלק יש שתי הגדות לטיפול בגיר אוטומטי- רגיל כמו אצל רובנו ומחמיר לרכבי משטרה וכדומה , בהגדרה המחמירה יש החלפה מנדטורית כל 40000...

חנן-ג'יפולוג
17-03-16, 09:20
נראה לי שכדאי להבהיר: שמן שחור הוא לא הבעייה, והוא לא הגורם לבעייה.
שמן שחור זה הסימפטום לכך שרפידות המצמד והבלמים בגיר שחוקות. חומר השחק שלהן הוא זה שיוצר את הצבע השחור (בתכל'ס, במבט בוחן יותר, זה לא שחור, אלא חום, שזה צבע הרפידות) לשמן.

לכן מפחדים במוסכים להחליף שמן שחור, כי הגיר כבר שחוק ואולי יקרוס סופית בהחלפת השמן, והלקוח, מבחינתו כהדיוט, בצדק, ידרוש מהם את עלות התיקון.

לכן זה גם לא אומר שהחלפת השמן מוקדם יותר היתה מעכבת את שיפוץ הגיר, וזה גם לא אומר שהחלפתו כרגע תפתור משהו. יש סיכוי טוב שההיפך הוא שיקרה.
מובן מאליו שהחלפת השמן לא תחזיר את החומר החסר לרפידות השחוקות.

בהיבט האישי-המקצועי שלי: כשפונים אליי ממרכזי השירות עם שאלה על גיר שהשמן שלו כהה, אני לא נכנס לסאגה של נסיונות. אני מורה על שיפוץ או החלפת גיר בחדש.

tzagi
17-03-16, 09:33
לחדד את דברי חנן, בשלב הזה יש הרבה חומר חיכוך מעורבב עם הנוזל ההידראולי, הסרת החומר מהמערכת עלולה לגרום
לקלאטצים להחליק, ומשם הדרך לשיפוץ כללי קצרה מאד.
אבשלום, אני מבין את מה שאתה אומר אבל, ברגע שהרכב מחוץ לאחריות הוא האחריות שלך, זה לא צריך לעניין אותך דרישות היצרן או נהלי טויוטה ישראל וגם אין כול סיבה להשתמש בשרותים של המוסכים שלהם למשהו טרויאלי כמו החלפת שמנים. זה רכב שלך ותתפל בו כפי שנכון בענייך.

sent from tiz El nabi

אבשלוםסלע
17-03-16, 09:33
אין לי ניסיון בגיר אוטמטי ,אבל מהמידע שאספתי במהלך "החקירה" החשש של המוסכניקים הוא לא מהרפידות שיש להן בלאי אלא מהליכלוך והשינוי בצמיגות של השמן שפוגע בשסתומים פנימיים בגיר (שאין לי מושג מה זה)
לעיניין החלפת השמן אני חולק עליך , שמן שיש בו חלקיקים מרחפים שונים , שרידי רפידות או חלקיקי מתכת גורם לבלאי מואץ בקצב לוגריתמי, זה כמעט כמו שתכניס חול ים לשמן מנוע ....
ולכן החלפה שלו ,בעיני לפחות ,.היא רצוייה , נשארה רק הבעיה של השסתומים הפנימים שאני לא ממש מבין מהי
ועדיין כל זה לא קשור לרשלנות של טויוטה בעיניין מרווחי הטיפולים.

tzagi
17-03-16, 09:36
יקירי...חנן הוא מכונאי מוסמך עם שנים רבות של נסיון, אני סתם אהבל, אבל לחלוק עליו....זה לאמיצים בלבד!

sent from tiz El nabi

אבשלוםסלע
17-03-16, 09:38
נראה לי שכדאי להבהיר: שמן שחור הוא לא הבעייה, והוא לא הגורם לבעייה.
שמן שחור זה הסימפטום לכך שרפידות המצמד והבלמים בגיר שחוקות. חומר השחק שלהן הוא זה שיוצר את הצבע השחור (בתכל'ס, במבט בוחן יותר, זה לא שחור, אלא חום, שזה צבע הרפידות) לשמן.

לכן מפחדים במוסכים להחליף שמן שחור, כי הגיר כבר שחוק ואולי יקרוס סופית בהחלפת השמן, והלקוח, מבחינתו כהדיוט, בצדק, ידרוש מהם את עלות התיקון.

לכן זה גם לא אומר שהחלפת השמן מוקדם יותר היתה מעכבת את שיפוץ הגיר, וזה גם לא אומר שהחלפתו כרגע תפתור משהו. יש סיכוי טוב שההיפך הוא שיקרה.
מובן מאליו שהחלפת השמן לא תחזיר את החומר החסר לרפידות השחוקות.

בהיבט האישי-המקצועי שלי: כשפונים אליי ממרכזי השירות עם שאלה על גיר שהשמן שלו כהה, אני לא נכנס לסאגה של נסיונות. אני מורה על שיפוץ או החלפת גיר בחדש.

החלפה או שיפוץ גם אם הגיר תקין לחלוטין?...

חנן-ג'יפולוג
17-03-16, 09:39
בתיאוריה, אבשלום, אתה צודק. בפועל בלאי אופייני של גירים אוטומטיים מתחיל ונגמר ברפידות שחוקות, ולא בחלקי מתכת שחוקים.

אני לא חולק עליך בהיבט העקרוני של החלפות שמן, וברכב של אשתי החלפתי שמן גיר בכל החלפה שנייה של שמן המנוע. עם זאת, ידעתי שזה לא בהכרח מה שימנע את סופו של הגיר.

חנן-ג'יפולוג
17-03-16, 09:40
החלפה או שיפוץ גם אם הגיר תקין לחלוטין?...
ברור שלא. כשפונים אליי זה רק כשכבר יש בעיות אופרטיביות חריפות [emoji12]

אבשלוםסלע
17-03-16, 09:59
ברור שלא. כשפונים אליי זה רק כשכבר יש בעיות אופרטיביות חריפות [emoji12]

אז השאלה שלי, האוטו עם 175000 ק"מ , נסיעות רגועות , קצת שטח בשבילים ,לא הוחלף שמן גיר , גיר תקין ,מחליף בזמן , מוריד בזמן. השמן ,לפי מוסך טויטה, שחור .
מה כדאי לעשות?

אבשלוםסלע
17-03-16, 10:12
אז השאלה שלי, האוטו עם 175000 ק"מ , נסיעות רגועות , קצת שטח בשבילים ,לא הוחלף שמן גיר , גיר תקין ,מחליף בזמן , מוריד בזמן. השמן ,לפי מוסך טויטה, שחור .
מה כדאי לעשות?

וזאת בדיוק השאלה ששאלתי את יבואן טויוטה וקבלתי שלל תרוצים והתחמקויות...

חנן-ג'יפולוג
17-03-16, 10:26
נראה לי שאחרי השרשור הזה, אתה כבר מבין את השיקולים השונים לכאן ולכאן של הגורמים השונים, ומכאן והלאה, היות וזה הרכב הפרטי שלך והוא לא בתקופת אחריות, נשאר לך לעשות את החשבון לעצמך ולקבל החלטה.

בכל מקרה, מה שלא תחליט ומה שלא יקרה בסוף, דבר אחד צריך להיות ברור לך, עם ההשלכות הברורות שלו: הרפידות בגיר שלך שוקלות משמעותית פחות ממשקל הלידה שלהן.

amit1
17-03-16, 10:33
בכל מקרה, מה שלא תחליט ומה שלא יקרה בסוף, דבר אחד צריך להיות ברור לך, עם ההשלכות הברורות שלו: הרפידות בגיר שלך שוקלות משמעותית פחות ממשקל הלידה שלהן.

ניסוח יצירתי :)

מוני אורבך
17-03-16, 10:51
סליחה על ההתערבות, אבל נראה שאבשלום לא ממש הבין את השיקולים, כי הם נמרחו על פני כמה תגובות.
אני אנסה לסכם אותם בכמה מלים ובצורה ברורה (כי זה נושא חשוב מאוד לבעלי גירים אוטומטים)
יש שני מצבים של שמן גיר. נקי אדום או מלוכלך חום\שחור\שרוף.
1. שמן נקי אדום, סימן טוב שהגיר במצב תקין ואין הרבה בלאי ברפידות.
במקרה הזה יש להחליף שמן גיר\פילטר שמן בהתאם להוראות היצרן.
אם היצרן לא נותן הוראות החלפה כלל אלא רק בדיקה (ויש הרבה מאוד יצרנים שעושים זאת כולל טויטה)
אזי החלפת השמן והפילטר היא לפי רצונך הטוב ובהתאם לשקול דעתך.
רוב הסיכוים שההחלפה תעבור בשלום, ואולי הגיר יתפקד עוד כמה שנים מעבר לגיר שלא הוחלף בו שמן כלל.
2. שמן חום\שחור\שרוף סימן רע במקרה זה השמן מעיד על בלאי גבוה בגיר, וחשש למצב בו הגיר ידפק.
אם תחליף שמן יש סיכוי טוב שהגיר ידפק, שינוי השמן עלול לגרום להתפרקות רפידות וחיסול הגיר.
הרבה אנשים במקרה זה פשוט נוסעים עם הגיר עד שנדפק. טוב או לא תחליט אתה.
בכל מקרה הגיר הוא במצב בלאי גבוה

amit1
17-03-16, 14:27
מדוע החלפת שמן עלולה לגרום להתפרקות רפידות?

asafk
18-03-16, 00:56
מוני, החלפת השמן לא גורמת נזק.
הנזק כבר נגרם. המצמדים שחוקים.
שמן חדש וניקוי שאריות תוצרי השחיקה כך שההידראוליקה לא תהיה מזוהמת בטח לא תגרום נזק.
אבל.
בפרקטיקה של מוסכים, אם החלפת שמן ושבוע אחרי זה הלך הגיר (בגלל שהוא כבר במצב רע בלי קשר), ברור ללקוח שאתה אשם והוא יתבע ממך לשאת באחריות ולשלם את התיקון. לכן מכונאי שעיניו בראשו יעדיף להמנע.
אבל כשאתה אחראי לרכב של עצמך, לך למוסך שמחליף שמן עם מכונה שגם מחליפה את כל השמן כולל במצננים וגם מוציאה את הזיהומים, החלף מסננים, וסע לשלום עם תקווה שהגיר יחזיק מעמד עד שתמכור את הרכב.

אסף.

אבשלוםסלע
13-12-16, 13:15
המשך הסיפור , אחרי התחמקות רישמית של היבואן (הרכב טופל באופן מסודר עד 170000 במוסכי יבואן) , החלפתי שמן ב180000 ע"י פתיחת קרטר במוסך גירומטיק במפרץ חיפה , השמן יצא מעט כהה ,אבל "תקין ולא חריג" לפי בעל המוסך, הוחלפו 4 ליטר מתוך 8 , כעת 200000 ק"מ נראה תקין ואני מתכונן להחליף עוד פעם , ואח"כ לעבור להחלפה כל 50000

-->