PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר פולסייז עם רישיון ב' ישן

kobiarava
14-07-15, 08:32
מי יכול לעשות קצת סדר בדברים, אילו טנדרים-גודל, שנתון, יצרן- נכנסים בתפר הרשיונות שבין 3.5 ל-4 טון, ומאפשרים לנהג עם רישיון ב' הישן, כלומר עד 4 טון, לנהוג עליהם למרות שהם נחשבים משאית לפי קבוצת הרישוי שלהם?
תודה-קובי

דקל מ
14-07-15, 19:56
+1
גם אני בדרך להחליף את הרכב עבודה ורוצה פולסייז והייתי שמח לדעת אם אני יכול לותר על ״חויית הלימוד״ לרישיון ג
תודה דקל

zerez
14-07-15, 20:12
למען הסדר הטוב, אין רשיון ג יש c1.
לפני פחות משנתיים עברתי את "חווית הלימוד" והיא ממש לא רעה ואפילו נחמדה, עלות קצת מעל 4000 ש"ח. אם זה השיקול היחידי לא לעבור את ה ,4 טון אז , לדעתי, זה לא משהו שצריך להפריע.

idanw
14-07-15, 22:35
כל הטנדרים פולסייז (סילברדו, F350, ראם) בכל התצורות, הם מעל 4 טון ולא מאפשרים נהיגה עם רישיון ב ישן או חדש

אייל
14-07-15, 23:24
ננסה לחשב יחד...
שברולט/GMC/פורד נוואדה, סוואנה (יש גם מעל 4.5 טון), אקונוליין, וונדורה.
פיאט דוקאט, רנו מאסטר, מרצדס ספרינטר, פיג'ו בוקסר, פורד טרנזיט.
לנד-רובר דיפנדר HD.
יש גם משאית של ניסן שלא עוברת 4 טון.

נראה לי שזה הרוב.

tzagi
15-07-15, 09:37
אני מתקשה להבין.
מה ההבדל בין טנדר חצי טון ל3 רבעי טון לבין טון. הם כולם על אותה פלטפורמה, הם אותו גודל וכולם נוסעים אותו הדבר.
מי הגאון של אמא שהחליט שמעל משקל מסויים צריך רשיון מיוחד? ולמה זה טוב?
אני נוהג על פיקאפים רוב החיים שלי, עדיין לא מצאתי הבדל שמדריש אותי לנהוג אחרת בחצי טון מול טון מלא.

lizard
15-07-15, 10:58
אירופה או אירופה. מה שאני לא מבין זה שאם הם, האירופאים, שונאים אותנו כל כך, למה אנחנו בכוח מנסים להיות כמותם?

פלג_
15-07-15, 11:02
חייבת להיות איזה מדרגה בין התחומים.
תהיה בטוח שזה שנוהג על 12 טון וזה שנוהג על אופנוע 500 סמ"ק חושבים בדיוק כמוך.
אבל איפה שהוא צריך לעבור הקו וזה מה שנקבע.
מין הסתם מנסים לנצל את החוק ולכן רואים המון מקרים כמו אצלי בסוואנה לדוגמא שהמשקל הכולל הוא 3900.
או אופנועים שהם 495 סמ"ק.
וזה מתאים את עצמו גם לנושא הרישיון וגם לצורכי מס.

lizard
15-07-15, 12:06
עד כמה שאני יודע, באמריקה אתה יכול לנהוג בכל כלי רכב בעל 2 סרנים או פחות. לכלי בעל 3 סרנים ויותר אתה צריך רשיון מיוחד של נהג מקצועי.
אני לא בטוח בזה ב100 אחוז אבל נדמה לי שגם אם אתה עובד בתור נהג, לא משנה כמה סרנים, אתה צריך רשיון מקצועי.
כשחזרנו מבולטימור לניו יורק לטיסה שכרתי מיניוואן, הכי גדול שמצאתי. הקטע הוא שיכולתי לשכור מUHAUL, חברת השכרת רכבים להובלות וכדומה, טנדר F350 או אפילו משאית בשביל ההובלה (היה לנו קרוב ל200 קילו ציוד שאת רובו השארנו/זרקנו) במקום להתצטופף במיניוואן (3 מבוגרים, 2 תינוקות, עגלה כפולה ו11-12 מזוודות). כדי שאחותי שליוותה אותנו תצא מהאוטו הייתי צריך לפרוק חצי ממנו. אבל לא ידעתי (ורק ביום הנסיעה כשדברתי איתם בקשר לקרטונים הם אמרו לי שאני יכול לשכור בבולטימור ולהחזיר בניו יורק).

האירופאים הפלצנים החליטו 3.5 טון כי הם פחדנים מהצל של עצמם. זה מה יש ועם זה נפסיד.

zerez
15-07-15, 15:17
באמריקה ואוסטרליה החוקים שונים אבל יש כאן קאץ'.
משרד התחבורה מאשר לך לנהוג בחול ברכב עד ,3.5 טון, אפשר להתווכח מהיום עד מחר איזה חוק גובר, המקומי או ההגבלה שמדינת המקור שלך הטילה עליך.
הדבר המשמעותי יותר הוא שביטוח הבריאות שלך לא מכסה פעילות שאינה חוקית בארץ גם אם היא חוקית בחו"ל.
מכיר מישהו ששכר קטנוע ביוון והיה מעורב בתאונה, הביטוח בארץ התנער מאחריות כי אין לו רישיון לקטנוע למרות שביוון אין צורך ברישיון.

דרור ברלי
16-07-15, 09:50
באמריקה ואוסטרליה החוקים שונים אבל יש כאן קאץ'.
משרד התחבורה מאשר לך לנהוג בחול ברכב עד ,3.5 טון, אפשר להתווכח מהיום עד מחר איזה חוק גובר, המקומי או ההגבלה שמדינת המקור שלך הטילה עליך.
הדבר המשמעותי יותר הוא שביטוח הבריאות שלך לא מכסה פעילות שאינה חוקית בארץ גם אם היא חוקית בחו"ל.
מכיר מישהו ששכר קטנוע ביוון והיה מעורב בתאונה, הביטוח בארץ התנער מאחריות כי אין לו רישיון לקטנוע למרות שביוון אין צורך ברישיון.

זה מעניין.
לדוגמה, אנהג באוטובאן בגרמניה בקטע דרך שמאפשר זאת, במהירות 250 קמ"ש (שזה חוקי שם), אאבד שליטה על הרכב ואתהפך וחס וחלילה אפגע (רק נניח, כן? כי במהירות כזו בדרך כלל נהרגים לגמרי....), אז ביטוח הבריאות לא מכסה אותי כי בישראל מותר לנהוג רק 110 קמ"ש?...

tzagi
16-07-15, 10:06
עזוב אותך מעופ-נועים
בא נצא מנקודת הנחה שכלי של 1000 סמק יותר מהיר וכבד מכלי של 50 סמק, וזה מחייב שעות לימוד נוספות להתמודד עם ההבדלים.בכול זאת הם שנייהם עושים את אותה העבודה בסופו של יום, אז כן, אחד מהם הייה הרבה יותר איטי.
אבל אי אפשר להכנים טנדרים לאותה משוואה, החצי טון יהיה הרבה יותר קל מהטון, ויהיה יותר מהיר, ויהיה יותר.... איך להגיד, עם יותר נטיות התנהגות של רכב פרטי. כשהוא לא מועמס עם סחורה כמובן, הרכב טון יהיה הרבה יותר בטוח לנסיעה כשהוא תחת עומס כבד, כי הוא בנוי לזה.
בקיצור, ויכוח עקר של חוק שמבוסס על מיסוי ומחירי ביטוח, אין כול משמעות-התייחסות לבטיחות הרכב והנהג. מודה ועוזב ירוחם.

zerez
16-07-15, 10:46
זה מעניין.
לדוגמה, אנהג באוטובאן בגרמניה בקטע דרך שמאפשר זאת, במהירות 250 קמ"ש (שזה חוקי שם), אאבד שליטה על הרכב ואתהפך וחס וחלילה אפגע (רק נניח, כן? כי במהירות כזו בדרך כלל נהרגים לגמרי....), אז ביטוח הבריאות לא מכסה אותי כי בישראל מותר לנהוג רק 110 קמ"ש?...
זאת התפלפלות מעניינת, אני מקווה שאין עם זה בעיה

נמרוד
16-07-15, 14:42
דרור החוק בישראל - כמו בשאר העולם - לא שם מגבלת מהירות מוחלטת אלא מחייב לנהוג בהתאם למהירות המוגדרת באותו קטע דרך. אז לא צריכה להיות שום בעייה.

דרור ברלי
16-07-15, 14:50
אני לא שואל מה החוק. החוק מאוד ברור ואני לא עבריין.
השאלה איך ביטוח הנסיעות/בריאות שאני עושה מתייחס לאירוע שכזה.

השאלה רצינית. עוד לא התהפכתי, אבל אני כן נוהג שם במהירויות כאלה.

נמרוד
16-07-15, 14:54
צודק, בעייה.

מעכשיו תקפיד על 90 קמ"ש גם באוטובאן.

GodsFather
16-07-15, 15:19
יאללה דרור, קח פרויקט ותיצור תקדים משפטי. זו הדרך היחידה באמת לדעת וגם על זה אפשר יהיה לערער.

zerez
16-07-15, 18:52
הרישיון שלך מוגבל לסוג רכב ולא למהירות. אני לא מאמין שיש ים זה בעיה

asafk
16-07-15, 21:43
נוודה הוא היחיד לדעתי. ויש גם שלושה פורד f250 שנת 99 ועוד 3 דודג׳ bk2500 שנת 99, אבל כל השישה עדיין צבועים בחום למיטב ידיעתי.

אסף.

יונתןמצפה
17-07-15, 13:58
דרור, ואם תנהג בארץ במהירות הזו ותתהפך ביטוח הבריאות שלך לא יכסה?
לגבי יוון- אני לא בטוח שזה שחברות ההשכרה מוכנות להשכיר אופנועים זה אומר שהחוק ביוון מאפשר לכל אחד לנהוג עליהם.
ללא קשר לטיב האכיפה...

boaz avrahami
17-07-15, 14:20
אני בכלל לא בטוח שיש הגבלה ביטוחית בחול למה שמותר בחוק הישראלי.
יכול להיות שביטוח הנסיעות שלך בכלל לא מכסה תאונות דרכים וזה גם הגיוני.
ברוב אירופה, הביטוח חובה מכסה רק צד ג נפש, ולכן אם נפגעת בתאונה שבה אתה אשם ואין לך השלמת ביטוח אז תשלם

-->