PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת ביטול כרית אוויר ברכב

זרקו
14-07-15, 23:16
שלום,
ברכב של אשתי (ניסן אלמרה) אין כפתור לביטול כרית אוויר מקדימה (לנוסע לצד הנהג).

שתי שאלות:
האם ניתן להתקין מתג שכזה?
האם יש בעיה חוקית/ביטוחית בביטול כרית אוויר כהיצרן לא התקין מתג ביטול

שני מקומות שבררתי בהם- סרבו לבצע את העבודה בטענה שיש בעיה חוקית.

תודה

katsirz
15-07-15, 17:43
ככל שאני יודע, תקלה ניראית לעין בכריות אוויר גורמת לכישלון בטסט. לכן סביר שנאמר לך שיש בעיה חוקית בביטול הכרית.

asafk
15-07-15, 19:53
נגד של 3 אוהם מדמה את הכרית. מכאן הלאה זה עניין של מפסק. אבל יש סכנה שתידלק תקלה אם המיתוג מתבצע כשסוויץ פתוח.

אסף.

amit_san
15-07-15, 22:23
ערב טוב,

מבחינה חוקית לא ניתן לאשר ביטול הכרית אלא אם כן קיים קיט נטרול מקורי.

עמית.

amitaikl
15-07-15, 22:30
בעבר היה לי פולו סטיישן. במוסך היבואן התקינו מפסק שניתק את כרית האויר בצורה תיקנית ללא הדלקת נורה.
כשהילדה גדלה חזרנו למוסך שפירקו את המפסק

נמרוד
16-07-15, 15:36
לא הבנתי אף פעם למה לבטל כרית אויר. כיסא תינוק מקומו במושב האחורי. היא נוהגת לבד והתינוק בוכה והמוצץ נפל? שתעצור בצד ותטפל במה שצריך, האפשרות של לחפש את המוצץ על הרצפה תוך כדי נהיגה לא נראית לי הגיונית.

GodsFather
16-07-15, 15:50
ערב טוב,

מבחינה חוקית לא ניתן לאשר ביטול הכרית אלא אם כן קיים קיט נטרול מקורי.

עמית.

ספר את זה למוסכי היבואן של פורד. 500 ש"ח ומנתקים לך את הכרית.

נמרוד, לפעמים כל מה שהתינוק צריך זה לראות את ההורה שלו/ה ולהפך, בלי להרים דברים מהרצפה. הדעות חלוקות על זה, אבל זה עובד. מה שחשוב פה זו המשמעת של ההורה לגבי איך מתנהלים בנהיגה.

נדב ש.
16-07-15, 16:05
אם יש אפשרות ניתוק מהיצרן צריך להיות הוראות מדוייקות בספר רכב, לדוגמה:

99887

זרקו
17-07-15, 08:57
תודה לעונים.

בספר רכב לא מצאתי את האפשרות לנתק.

מניח שגם שם יש את החיפוי הצהוב על הצמת חשמל של הכרית אוויר- אסף אתה אומר שבית פיוז עם התנגדות 3 אוהם תפתור לי את הבעיה? נבדוק.

נמרוד- לא נראה לי שאשתי תחפש מוצץ לילדה כי פשוט אין לה... כשהיא בנסיעה ארוכה ויש בכי לא תמיד אפשר לעצור בצד ולפעמים חצי מבט לעברה מרגיע את הנוסעת והן את הנוהגת. לדעתי משפר את הנהיגה

opl
17-07-15, 09:24
לא נראה לי שלזה התכוון אסף. אם הבנתי נכון - צריך מפסק שני מצבים על קו הפלוס של הכרית - מצב ראשון - הפלוס מחובר להדק הפלוס של הכרית כרגיל מצב שני - ההדק השני של המפסק מחובר לנגד 3 אום ובצידו השני של הנגד להדק המינוס של הכרית. ככה לפחות אני הבנתי את זה.

asafk
17-07-15, 12:15
לא אמרתי בית פיוז.
אם תחבר נגד במקום הכרית נורת התקלה לא תדלק )בין שני המגעים במחבר הצהוב של הריתמה בצד של הרכב).
מפסק שני מצבים dpdt יכול לחבר פעם את הכרית ופעם את הנגד.
כל המשחקים עם מצבר מנותק. לא לנסות למדוד התנגדות על הכרית עם רב מודד זה לא יהיה נעים.

אסף.

זרקו
17-07-15, 22:25
הבנתי. תודה

asafk
17-07-15, 22:49
בכל מקרה אם אתה לא במאה אחוז בטוח, לך להתייעץ עם מישהו שכן מבין.

אסף.

-->