PDA

צפייה בגרסה מלאה : "סידור" לנדקרוזר לשטח - סיכום ביניים

יואב פולס
17-07-15, 15:09
מי שעקב אחרי מודעות המכירה באתר ראה שאיכשהו נחת אצלנו בחניה לנדקרוזר ארוך משנת 2003. אותו אחד שאישתי הטילה וטו על הישארותו, אבל אחרי נסיעה ארוכה לצפון, החלה לחשוב אחרת במקצת, אז מכרתי את הפראדו החביב, ונשארתי עם קרוזר 2003, בגובה סטנדרטי, לא ממוגן, ועם שני צמיגים אחוריים גמורים, ושניים קדמיים BF-AT כמעט חדשים.
ועכשיו צריך להחליט מה עושים, כשבעורף נושפת הדרקונית...
צמיגים - סבב מחירים קצר הבהיר שהדרך הכי זולה לפתור את הסוגייה היא להחליף רק את שני האחוריים לBF (קדמיים כאמור כמעט חדשים לגמרי). זה יצא יותר זול מכל סט אחר של רביעיית צמיגים 'זולים' שניסיתי למצוא - סה"כ 900 שקל לצמיג אצל אנטון.
מיגונים - סבב טלפונים לכמה סדנאות מוכרות, אין צורך לרשום שמות, אתם מכירים את השמות - המחירים נעו בין 3800 שקלים ל "בוא נפתח לך ת'תחת". :mad: עד שחבר אמר לי להיכנס לאתר של אספיר ולהזמין ישירות באתר. ניצלתי יום מכירות אינטרנטי ורכשתי סט מיגונים מלא לאוטו, ללא הרכבה, כולל משלוח, במחיר של...2356 שקלים. הפערים התחילו להרגיז.
קפיצים ובולמים - האוטו כאמור בגובה המקורי, באותו סבב מיגונים גם ביררתי מחירים של סטים קפיצים ובולמים, שוב אותן סדנאות, שוב אותם מחירים מטורפים - 13806 ש"ח לסט אולדמן אצל סדנא א', 12,000 בסדנא ב' וכך הלאה. יום מחירים אינטרנטי באספיר +כמה שיחות טלפון הציע סט בילשטיין 5100 ב 6230 שקלים, מחיר לאותו הרגע, "לסגור". לא סגרתי. סט פוקס ו EFS לא הניב מחיר אטרקטיבי, ואז נתקלתי בפרסום של סלמן מטירה, בקבוצת טויוטה בפייסבוק - 5000 שקלים לסט איירונמן (קפיצים ובולמים) על האוטו, כולל הכל (לא כולל כיוון פרונט). טלפון לסלמן שאותו לא הכרתי, קצת קריאה במרשתת מה זה "איירונמן", וקבעתי עם סלמן. במהלך השיחה המקדימה ביקשתי מסלמן להרכיב את הסט של אספיר - והוא נענה ברצון. היום האוטו יצא מסלמן, מוגבה וממוגן.

שורה תחתונה - האוטו עבר הגבהה של 2 אינצ', מיגון מלא, ושני צמיגים אחוריים - בפחות מ 10,000 שקלים ולי יצא להכיר את סלמן.

amitaikl
17-07-15, 15:26
ולי יצא להכיר את סלמן.
חסכון בכסף זה טוב ונחמד, אבל לדעתי, זה הרווח שלך מכל הסיפור

tom1105
17-07-15, 15:46
אין על סלמן , בחור עם חיוך ורצון לעזור

sent from my WJ

amit1
17-07-15, 15:54
נשמע טוב, תהנה מהקרוזר החדש. אני מניח שתמכור עוד חצי שנה אז יש לנו תיעוד ב RT לקונה העתידי המאושר :).

יואב פולס
25-09-15, 08:18
עברו כמה חודשים מאז הרכישה, והשבוע האוטו עבר את טבילת האש/חול הראשונה שלו, בטיול מדברי של שלושה ימים.
סיכומו של דבר - אני נהנה מהנבלה הזקנה מאוד. למרות גילה המתקדם, למרות הק"מ הלא מבוטל שעברה - הנסיעה שלה בשטח מצויינת, נוחה, נעימה ושקטה, העבירות גבוהה, בקרת המשיכה עובדת בדיוק כמצופה, רק התאורה של מחשב הדרך מעצבנת עד מאוד. היא שקועה באמצע הקונסולה למעלה. אם אתה מדליק אור דרך, היא מתעמעמת (כי אתה בלילה כנראה ואין צורך לסנוור אותך) ובלתי קריאה לחלוטין. אם אתה מכבה אור דרך, אתה יכול אולי לקרוא אותה, אבל תוריד את משקפי השמש. בקיצור- עלוב.
יורדים לשטח, מורידים קצת אוויר, מבטלים דיפ' מרכזי ומתחילים בנסיעה. תענוג. הציקצוקים היחידים שנשמעים הם מכיוון הסאן רוף ומהציוד מאחורה בתא המטען. מהמורות או חריצים בשביל נבלעים על ידי האוטו בדממה. האיירונמן הוא רך הרבה יותר מאולדמן או מפוקס, וזה מורגש בשטח. אני אוהב את האוטו ככה, ובכל מקרה כמעט ולא נוסע מהר בשטח, כך שלי הסידור הזה נוח. האוטו גבוה מספיק בשביל לא לחטוף מאבנים בצידי השבילים, סה"כ מוצלח.
המקרר החליט שלא נוח לו בטויוטה, ואחרי 12 שנים נראה לי שהוא קורא לעזרה / שיפוץ / תיקון. הוא מקרר אבל לא כמו כשהיה צעיר.
השימושיות ברכב, כמו כל רכב ארוך היא גבוהה, ועדיפה עשרות מונים על רכב קצר. אין מה לעשות, גם כשאתה נוסע רק שני אנשים לטיול.
בחוץ חום אימים, כל-כך חם שכשהגענו לחניון לילה בשעה 15:30 העדפנו לעשות עוד מסלול מעגלי קצר, ולהגיע לחניון ב 17:30, רק בשביל להיות במזגן. כל-כך חם שבלילה אפילו לא הדלקנו מדורה. כל-כך חם ששתינו מיליון בקבוקי יין לבן קר, רק בשביל להצטנן...ובירות.
רגע. הטויוטה.
משולב של נהיגה רגועה בכביש + שטח שכולו low והרבה זחילות בראשון (אגב - האוטו עושה את זה מצויין), עם מזגן שעובד על המקסימום כל הזמן, ומנוע שלא מכבים אותו - האוטו עשה 12 ליטר ל 100 ק"מ, כלומר 1:8. רק בכביש, בנהיגה ממש ממש רגועה, אנחנו מדברים על 1:11 בערך.
אחי שנסע עימי באוטו, ובעצמו רוכב על קרוזר ארוך משנתון מתקדם, לא הבין למה מדי פעם אני פולט "פאק, איזה אוטו!"
במילה אחת - תענוג. בשתי מילים - תענוג יקר.

-->