PDA

צפייה בגרסה מלאה : המנוע מנתק הצתה ב3500 סל''ד

yoavshefer
17-07-15, 18:05
פעם שניה שאני נתקל בבעיה הזאת, כאשר אני במצב 4X4, המנוע מנתק הצתה קצת מעל ה3500 סל''ד. ב2X4 זה לא קורה.
אם אני מנתק את החיישן מהירות הבעיה נעלמת. מישהו נתקל בתופעה הזאת?

ukiuki
17-07-15, 22:11
אני מבין שבפורום שהדיון פורסם לכולם בדיוק אותם רכבים ואותם מנועים כך שלא צריך בכלל לציין באיזה רכב מדובר.

kobiarava
18-07-15, 09:44
בפורום סופה yj, לכל רכב שיש לו מערכת הצתה יש את אותו מנוע. אם יש לך תשובה רלוונטית אתה מוזמן לתרום.
לענייננו, יואב, בדקת קודי תקלות? יכול להיות שיש לך תקלה באחד החיישנים-מהירות, קאמשאפט או קראנק, שחולקים קו מתח משותף ומשפיעים ישירות על ניהול הפלסים לקוייל. אם בניתוק חיישן המהירות הבעיה לא מופיעה הוא הופך לחשוד המיידי... מה שלא מסתדר לי זה הקשר לשילוב 4x4.
שאלה נוספת-אתה בטוח שמדובר בניתוקי הצתה, או שיכול להיות שאלו בק-פיירים "רגילים"?

בהצלחה-קובי

yoavshefer
18-07-15, 10:22
כמובן שמדובר בסופה, מנוע 4.0L, גיר ידני. אני כמעט בטוח שמדובר בניתוק הצתה, זה ''חותך את המנוע'' אי אפשר לטפס בסל''ד. ברגע שאני מנתק 4X4, זה נעלם.
וכמו שכתבתי כשחיישן המהירות מנותק זה לא קיים בכלל. עדיין לא בדקתי קודיי תקלות. כמובן שהחשוד המיידי זה חיישן המהירות. עכשיו הוא מחובר והכל בסדר....עד הפעם הבאה.

yoavshefer
18-07-15, 10:32
אני אומר ניתוק הצתה, כי זה מה שיש בסופה. פה זה מאוד דומה, אבל פחות רציף כמו בניתוק מעל 5000סל''ד. במחשבה שנייה זה גם יכול להיות ''ניתוק דלק''
בכל מקרה זה קורה בסל''ד קבוע, ורק במצב 4X4.

kobiarava
18-07-15, 12:22
זה בדיוק לאן שחתרתי. חוסר בדלק בשיא הספיקה, יכול להתנהג מאוד דומה לניתוק הצתה רגעי. זה גם מסביר את כל צירוף המרכיבים שמביאים לתופעה, בנסיעה בעומס, 4x4 משולב, דוושה עד הריצפה, כל הסיבות שגורמות למערכת להעלות לחץ הזרקה ולהאריך את משך הפולס בהזרקה, ואז המשאבה לא עומדת בדרישות... ניתוק חיישן המהירות מקצר את הפולס מעט בגלל שהוא מבטל את התוספת שניתנת בעקבות הסיגנל ממנו. נסה לבדוק לחץ דלק בחליל ההזרקה, עם או בלי ואקום לווסת הדלק, וגם עם חסימת קו ההחזרה כדי לשלול ווסת דפוק.

בהצלחה-קובי

yoavshefer
18-07-15, 15:57
תודה רבה. כמה לחץ, זה בסדר?

kobiarava
18-07-15, 17:30
הלחץ אמור להיות כ-30 psi עם צינור ואקום מחובר וכ-40 כשהוא מנותק. בבדיקה שכוללת חסימת קו החזרה לתקינות הווסת הלחץ צפוי לטוס עד קרוב ל-100psi, הרבה מעל מה שהמערכת בנויה להתמודד איתו, ולכן הבדיקה צריכה להיות רגעית בלבד, אחרת יתחילו לעוף דברים....
את קו החזרה אתה חוסם פשוט בצביטה עם ג'בקה מרופדת בסמרטוט.

בהצלחה-קובי

yoavshefer
19-07-15, 08:04
תודה

-->