PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר דיזל ארוך - שאלות של האיזוסואיסט המתחיל

ishc
17-07-15, 23:36
ערב טוב ושבת שלום לפורום איסוזו.
בהמשך לשירשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/92217-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%94%D7%91%D7%90-%D7%9C%D7%91%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%91%D7%98%D7%99%D7%9D) שפתחתי לאחר מכירת הגראנד ויטרה התחלתי לחפש את הרכב הבא.
הדרישות שלי היו ברורות:
רכב סגור
ממוזג
אמין
גדול מספיק בשביל לקחת ציוד לשלושה ימים וארבעה אנשים
צריכת דלק שפויה של 1:8 +/-
יכולת שטח מספיק טובה במצב המקורי כדי לטייל בכל מקום בארץ

דרישת האמינות ויכולת השטח הובילו אותי לחפש טויוטה היילקס, רכב אגדי, שני סרנים חיים, נעילה אחורית נשלטת, כזה שמסוגל לסחוב צמיגי 31 בלי בעיה עם מנוע פשוט וחלש ושאר מכלולים פרימטיביים שמבחינתי היו מתכון מעולה לאמינות טובה.
זה היה חפני חודשיים ובערך 15 היילקסים. היום אחרי הרבה היילקסים שראיתי וטרופר אחד אני אומר בלב שלם שעם כל האהבה שלי להיילקס כנראה שהרכב הזה לא מתאים לצרכים שלי.
הרבה חשבון בראש והלכתי לראות את הכי הרבה שקל לג'יפ שכנראה אפשר לקנות היום בארץ, איסוזו טרופר. חפרתי בפורום ועברתי על שירשורים שונים ומשונים, משאלות ועד תקלות, דיברתי עם כל מיני חובבי טרופרים מושבעים יותר ופחות ודי השתכנעתי שמנוע חזק, תא נוסעים נוח ומרווח, מזגן מפוצל ותנוחת נהיגה גבוהה זה לא רע.
למרות החפירה היום בפורום נשארתי עם כמה דברים לא ברורים במאה אחוז ולכן אני אשמח אם כמה מהחברים היותר מנוסים פה יעשו לי סדר.

1. מנוע מנוע מנוע: בגלל הדרישה לצריכת דלק נורמלית אנחנו מחפשים את דגם הדיזל. מנוע ה-3.1 עד שנת 98 שזהה לנוע האיפון ידוע כאמין מאוד אבל יש מעט מאוד רכבים בשוק ובעליהם דורשים מחירים מופקעים לטעמי ולכן אלא אם יפול רכב מדהים במחיר מעולה כנראה שאני אוותר. מנוע ה-3.0 זכה למוניטין מפוקפק שתרם עד מאוד למחירים האטרקטיביים של הטרופר. מכיוון שעל כל הרכבים כבר פגה האחריות של UMI מה בדיוק צריך לחפש?
1.1 אם הרכב עבר החלפת מנוע במסגרת הריקול איך אפשר לדעת זו? לבקש תיעוד מהמוסך? אם אין תיעוד יש אפשרות אחרת לברר?
1.2 כוסיות מזרקים, האם מספיק שרכב עבר החלפת מזרקים או כוסיות מזרקים במסגרת הריקול? כל כמה זמן יש לבצע את החלפת האטמים הנ"ל (ק"מ/זמן)?
1.3 איזה חיישנים מומלץ לבדוק אם הוחלפו אי פעם? האם יש חיישנים שזקוקים להחלפה יזומה כל X זמן/ק"מ (חיישן מסילה למשל)?
1.4 EGR, כל הנושא לא ממש ברור לי. מהו ה-EGR? מקריאה מנושאים שונים קראתי שכאי לנסוע בלעדיו ובאחרים שלא.
1.5 יש עוד דברים שצריך לשים עליהם דגם במנוע בבדיקת הרכב?

2. תיבת הילוכים.
2.1 האם גם בדגמי הסולר יש רגישות גבוהה לגיר האוט' מומלץ לחבר רדיאטור נוסף + שעון חום וונטה?
2.2 אם הבנתי נכון בדגמי ה-3.0 יש חיסרון לתיבה הידנית בגלל מצמד וגלגל תנופה מאוד יקרים (מקוריים בלבד)

3. טרנספר
3.1 ברכב שהלכתי לראות השילוב נעשה כך: לחיצה על כפתור בלוח השעונים משלבת פניאומטית את הסרן הקידמי ובידית הטרנספר יש בחירה בין שני מצבים 4X4H ו- 4X4L. האם זה אומר שנסיעה רגילה בכביש נוסעים ב-2WD אך הדרייב שאפט הקידמי עדיין מסתובב בגלל שלתיבת ההעברה אין מצב 2X4?
3.2 יש שוני בין תיבות ההעברה של הדגמים הישנים (עד 98) לחדשים?
3.3 יש טעם ו/או סיבה להתקין לוקרים ידניים ולבטל את מנגנון לחץ האויר?
3.4 מה בעצם נותנת תיבת העברה עם TOD ואיך ניתן זהות אחת (בעיקר האם היתרון העיקרי שלה הוא במצב 4X4 עם דיפ' מרכזי פתוח)?

4. סרנים
4.1 החל משנת 99 הסרנים שונים מעט ובעלי יחס של 4.1, למיטב הבנתי מאוד קשה עד סלתי אפשרי להשיג נעילה לדגם זה (רק ARB) וכך גם מופיע בקטלוג שלהם פה (http://www.arb.com.au/assets/air-lockers/application_chart.pdf). האם ישנה איזו נעילה שאני לא מכיר לדגם הנ"ל (סרן אחורי)?
4.2 הבנתי שניתן להחליף לסרנים של דגם עד 98 ולהרויח יחס העברה מעט קצר יותר (4.56) וגם להתקין נעילות מסוגים שונים בשני הסרנים (לוקה, ARB, דטרויט לוקר). האם ההחלפה היא בולט און אחד לאחד? לא רק מבחינת תושבות קפיצים ובולמים אלא גם מבחינת סוג וצנרת לבמים, ציריות וכו'?
4.3 האם ישנה בעיית חלקים לסרנים הישנים (מייסבים, ציריות וכו')?

5. מתלים, בהנחה שאני ארצה להגביהה עד 2", האם יש מוטות פיתול משופרים שלא דורשים מתיחה רצינית ואיזה סט מומלץ בגדול?

6. צמיגים
6.1 האם צמיגי 31X10.5X15 מופיעים באוטו דאטה וניתנים לאישור בצורה חוקית?
6.2 באופן תיאורטי לחלוטין ובהנחה שהתשובה לשאלה הקודמת היא לא, האם יש חיסרון כל שהוא לצמיגים במידה 245/75/16?
6.3 האם יש מידה אחרת שלא חשבתי עליה?

7. מיגון
7.1 מקומות שחובה למגן ברכב שהולך לטייל לא מעט ברמת עבירות בינונית עד קשה?
7.2 האם עדיין ניתן להשיג מיגוני גחון תוצרת אספיר/רסטה/גתוס וכו'?

אני חושב שחפרתי לכם מספיק אז אשמח לתשובות מנומקות מניסיון של אנשים שונים פה, אם יש לכם עוד רעיון למשהו שלא חשבתי לשאול עליו אני אשמח לדעת.
טיפים לבדיקת רכב עצמאית יתקבלו בברכה.
הבנתי שיש מוסך בהוד השרון שנקרא מוסך צמרת (בחור בשם סרגיי או משהו דומה) שמומלץ בחום, האם ניתן לבצע אצלו גם בדיקות לרכב?
ו... אם אתם מכירים טרופר דיזל טוב למכירה אני אשמח לדעת.
תודה
צחי

שגיא S
18-07-15, 09:30
היה לי במשך כמה שנים את הדגם הבנזין, ואני מטייל כבר כמה שנים עם חבורה של טרופרים (היום חלקם כבר החליפו לאחרים אבל עדיין)....
אז אענה לך לדברים הרלוונטיים:

1. מנוע מנוע מנוע: בגלל הדרישה לצריכת דלק נורמלית אנחנו מחפשים את דגם הדיזל. מנוע ה-3.1 עד שנת 98 שזהה לנוע האיפון ידוע כאמין מאוד אבל יש מעט מאוד רכבים בשוק ובעליהם דורשים מחירים מופקעים לטעמי ולכן אלא אם יפול רכב מדהים במחיר מעולה כנראה שאני אוותר. מנוע ה-3.0 זכה למוניטין מפוקפק שתרם עד מאוד למחירים האטרקטיביים של הטרופר. מכיוון שעל כל הרכבים כבר פגה האחריות של UMI מה בדיוק צריך לחפש?
1.1 אם הרכב עבר החלפת מנוע במסגרת הריקול איך אפשר לדעת זו? לבקש תיעוד מהמוסך? אם אין תיעוד יש אפשרות אחרת לברר?
1.2 כוסיות מזרקים, האם מספיק שרכב עבר החלפת מזרקים או כוסיות מזרקים במסגרת הריקול? כל כמה זמן יש לבצע את החלפת האטמים הנ"ל (ק"מ/זמן)?
1.3 איזה חיישנים מומלץ לבדוק אם הוחלפו אי פעם? האם יש חיישנים שזקוקים להחלפה יזומה כל X זמן/ק"מ (חיישן מסילה למשל)?
1.4 EGR, כל הנושא לא ממש ברור לי. מהו ה-EGR? מקריאה מנושאים שונים קראתי שכאי לנסוע בלעדיו ובאחרים שלא.
1.5 יש עוד דברים שצריך לשים עליהם דגם במנוע בבדיקת הרכב?

המנוע ב-3.1 הוא אמין מאוד. המנוע 3000 הוא מאוד חזק. פעם אנשים לא היו יודעים לטפל בבעיות של המנוע 3000, והיום כבר יש יותר ידע - לדוגמא הכתבות באתר על החלפת טורבו וכו'.

2. תיבת הילוכים.
2.1 האם גם בדגמי הסולר יש רגישות גבוהה לגיר האוט' מומלץ לחבר רדיאטור נוסף + שעון חום וונטה?
2.2 אם הבנתי נכון בדגמי ה-3.0 יש חיסרון לתיבה הידנית בגלל מצמד וגלגל תנופה מאוד יקרים (מקוריים בלבד)

הבעייה הבעיה המוכרת בגיר של הטרופר היא בדגמי הבנזין, ברכבי הדיזל הבעיה הרבה פחות נפוצה, אם בכלל.
אבל בסוף התיבה האוטומטית זה סוג של הימור, על כן הייתי שם קולר אויר עם ונטה ושעון חום. לא עולה הרבה ונותן קצת שקט נפשי.

3. טרנספר
3.1 ברכב שהלכתי לראות השילוב נעשה כך: לחיצה על כפתור בלוח השעונים משלבת פניאומטית את הסרן הקידמי ובידית הטרנספר יש בחירה בין שני מצבים 4X4H ו- 4X4L. האם זה אומר שנסיעה רגילה בכביש נוסעים ב-2WD אך הדרייב שאפט הקידמי עדיין מסתובב בגלל שלתיבת ההעברה אין מצב 2X4?
3.2 יש שוני בין תיבות ההעברה של הדגמים הישנים (עד 98) לחדשים?
3.3 יש טעם ו/או סיבה להתקין לוקרים ידניים ולבטל את מנגנון לחץ האויר?

הרבה אנשים מתקינים לוקרים ידניים כשיש בעיה במנגנון הלחץ אוויר במקום פשוט לחפש כמו שצריך את הבעיה ולפתור אותה.
אני קניתי את הרכב עם לוקרים ידניים של WARN והם עבדו סבבה במשך הכמה שנים שהיה אצלי, עלו בזמנו 1400 שקל.
3.4 מה בעצם נותנת תיבת העברה עם TOD ואיך ניתן זהות אחת (בעיקר האם היתרון העיקרי שלה הוא במצב 4X4 עם דיפ' מרכזי פתוח)?

4. סרנים
4.1 החל משנת 99 הסרנים שונים מעט ובעלי יחס של 4.1, למיטב הבנתי מאוד קשה עד סלתי אפשרי להשיג נעילה לדגם זה (רק ARB) וכך גם מופיע בקטלוג שלהם פה (http://www.arb.com.au/assets/air-lockers/application_chart.pdf). האם ישנה איזו נעילה שאני לא מכיר לדגם הנ"ל (סרן אחורי)?
לא פספסת כלום...אכן בסרנים בדגמים החדשים יש צורך לחרוט משהו כדי לנעול, והיום מאוד מאוד קשה להשיג נעילות מתאימות.

4.2 הבנתי שניתן להחליף לסרנים של דגם עד 98 ולהרויח יחס העברה מעט קצר יותר (4.56) וגם להתקין נעילות מסוגים שונים בשני הסרנים (לוקה, ARB, דטרויט לוקר). האם ההחלפה היא בולט און אחד לאחד? לא רק מבחינת תושבות קפיצים ובולמים אלא גם מבחינת סוג וצנרת לבמים, ציריות וכו'?
גם פה הבנת כבר את הרוב - שים לב שהסרנים הישנים צרים יותר מהחדשים ועל כן צריך לפצות על כך בדרך כלשהי. היות ואני לא בקיא ברזי ההחלפה רק אעיד שאצלי עם מנוע בנזין וצמיגי 32" ונעילה אחורית לא היה לי במשך 3 שנים ו-50 אלף ק"מ שום בעיה בסרן האחורי.
4.3 האם ישנה בעיית חלקים לסרנים הישנים (מייסבים, ציריות וכו')?

5. מתלים, בהנחה שאני ארצה להגביהה עד 2", האם יש מוטות פיתול משופרים שלא דורשים מתיחה רצינית ואיזה סט מומלץ בגדול?

6. צמיגים
6.1 האם צמיגי 31X10.5X15 מופיעים באוטו דאטה וניתנים לאישור בצורה חוקית? לא מופיעים באוטודאטה אבל יש הליך מאוד פשוט שמאפשר קבלת אישור מיוחד מהיבואן ואז מכון הרישוי מאשר. יש פרוצדורה שכתובה בצורה ברורה באתר.
6.2 באופן תיאורטי לחלוטין ובהנחה שהתשובה לשאלה הקודמת היא לא, האם יש חיסרון כל שהוא לצמיגים במידה 245/75/16? היא לא חוקית לך בדיוק כמו ה31" תחת ההנחה הזאת. היתרון היחיד שלה היא שלא תצטרך לקנות ג'אנטים 15" ותוכל להשתמש ב16 שבאים עם הרכב.
6.3 האם יש מידה אחרת שלא חשבתי עליה?כמו בכל שאר סוגי הרכבים, לאחרונה רואים יותר ויותר טרופרים עם מידות צמיגי גדולות יותר, 31-32-33 אינץ'. הכל שאלה של מה אתה מחפש. בשביל הצרכים שלך אני משער ש-31 יספיק.

7. מיגון
7.1 מקומות שחובה למגן ברכב שהולך לטייל לא מעט ברמת עבירות בינונית עד קשה? בזמנו, אני הייתי עם מיגון גחון, גיר טרנספר וסף. איתי טייל חבר ללא מיגונים כלל שהסתפק במיגונים המקוריים של החברה - אבל הוא היה מוגבה 4.5" ועוד צמיגים גדולים אז הוא לא נגע בכלום באמת. אני ממליץ על מיגון מלא וסף. בזמנו היה לי פגוש קדמי היום אני חושב שזה לא חובה.
7.2 האם עדיין ניתן להשיג מיגוני גחון תוצרת אספיר/רסטה/גתוס וכו'? לא יודע אבל לא רואה סיבה למה לא.

אני חושב שחפרתי לכם מספיק אז אשמח לתשובות מנומקות מניסיון של אנשים שונים פה, אם יש לכם עוד רעיון למשהו שלא חשבתי לשאול עליו אני אשמח לדעת.
טיפים לבדיקת רכב עצמאית יתקבלו בברכה.
הבנתי שיש מוסך בהוד השרון שנקרא מוסך צמרת (בחור בשם סרגיי או משהו דומה) שמומלץ בחום, האם ניתן לבצע אצלו גם בדיקות לרכב?
ו... אם אתם מכירים טרופר דיזל טוב למכירה אני אשמח לדעת.
תודה
צחי

erezgur
18-07-15, 10:08
הי,

אני עם טרופר דיזל שני בעשר השנים האחרונות ומרוצה מאד מהרכב. הראשון היה דיזל קצר (שהוא הרכב הארוך והגדול ביותר מבין ה-SUV-ים היפניים הקצרים והיה גדול מספיק לכל הצרכים שלנו, למעט הכניסה והיציאה של הילדים למושב האחורי) והנוכחי בחמש השנים האחרונות - ארוך.

מטפל רק אצל סרגיו ממוסך צמרת, לא הכי זול אבל אחד שאני יכול לסמוך עליו. תוכל להתייעץ גם אתו כאשר יהיו דברים קונקרטיים.

קצת לגבי השאלות שלך - חשוב מזרקים שעברו ריקול והם מהסדרות ה"טובות", לאחר שתוקנה הבעיה באטמים, למרות שסביר להניח שכבר קשה למצוא רכב עם מזרקים עובדים מהדגמים הקודמים. החלפת שרוולי המזרקים, ממה שאני הבנתי בשנים האחרונות, גם ממאמרים כמו שפרסם עופר גם בפורום זה, היא "צעד מונע" שמומלץ לעשות אותו כל כ-100,000 קמ. סביר שברכבים שתראה זה לא בוצע כיון שלא מכירים את הנושא. בכל מקרה זה נועד (למיטב הבנתי) למנוע את נושא חדירת הסולר למיים שבעבר גרם כמעט אוטומטית להחלפת מנוע... היום מטפלים גם בבעיה זו (חשוב רק לגלות אותה בזמן - לכן יש להקפיד לבדוק מיים (ולהריח כדי לגלות עקבות סולר במיים, כפי שרענן לגלג פעם - להסניף את מכסה הרדיאטור) וגובה מפלס השמן אחת לשבוע).

גיר - אין בעיות מיוחדות הדורשות התקנות וטיפול מונע כמו בדגמי הבנזין.

EGR - אין בעיה לבטל. כאשר הכל חדש ותקין, (יש לו תפקיד בשמירה על עולם ירוק יותר, אבל לאחר מספר שנים של עבודה הוא כנראה כבר לא יעיל יותר מדי ורק גורם לעישון שחור יותר).

צמיגים - ברוב מכוני הטסטים שתבדוק, כנראה תמצא שהמידה 31'' מאושרת. בעבר UMI סיפקה לכל דורש אישור למידה זו, איני יודע מה המצב כעת אבל זו לא צריכה להיות בעיה.

מיגון - באתר של אספיר הופיעו עדיין המיגונים בפעם האחרונה שבדקתי. ישנם 3 חלקים שאני הרכבתי - גחון, טרנספר ומיכל דלק. יש הטוענים שהמיגון המקורי של מיכל הדלק חזק לא פחות ואין צורך להחליפו. דרך אגב - המיגון של הקצר עבר עימי לארוך ללא בעיה. מיגון סף התקנתי אצל סלינס אגזוזים בחולון, מיגון שהוא ייצר לבד ונותן תמורה מצויינת לכסף.

הלוואי והייתי עם יותר ידע טכני לענות בצורה טובה ומלאה כל מלוא השאלות שלך :)

ארז גור

raanan
18-07-15, 12:11
צחי,

אתה קצת "נמרח" על כול הספקטרום של הטרופרים ולכן רצוי שמעט תתמקד.
אני אנסה לענות לך באופן כללי ופרטני (היכן שאני יודע לשאלותיך) .

בכביש
הטרופר לא מצטיין מכמה סיבות :
א. תיבת הגה וכול מכלול ההיגוי עם תגבור וללא היזון חוזר.
דורש תשומת לב בנהיגה בפרט בשמירה על הנתיב בנסיעה מהירה.
ב. מערכת המתלים עם מהלכים ארוכים שמאפשרת הגבהת 3" בקלילות,
הרכב יחסית עם זויות גילגול מרשימות (מפחידות בתקופה הראשונה)
אך נשלטות ובטוחות. צריך רק להתרגל . רצוי גם להחליף לבולמים קשיחים יותר.
ג. מערכת בלימה שנראה שמישהו טעה בתכנון ולא ידע שהרכב יהיה
במשקל עצמי הקרוב ל 2 טון.

שורה סופית בכביש,
להיגוי והתנהגות המתלים, מתרגלים !
לבלימה מתרגלים בשינוי סיגנון נהיגה בכבישים מהירים וצפופים (שמירת מרחק).

בשטח
טרופר סטנדרטי (למעט הגבהה קלה 2" ) עם צמיגים 50:50 עביר יותר (מניסיון)
מויטארה ארוכה עם הגבהת קלמיני 3" , זוג נעילות ARB וצמיגי 215/75/15 שטח מלא.
איך זה קורה ? בזכות מוגבל החלקה מאחור מאוד יעיל, מהלכי מתלה נדיבים, כוח מנוע.
כוח דחיקה (למעט בדיונות ואולי בוץ דווקא המשקל של הטרופר מאפשר אחיזה וטיפוס מרשימים).

לסיכום ביניים,
גם טרופר סטנדרטי יהיה בעל יכולת שטח לא מבוטלת ביחס לגראנד ויטארה שהייתה לך.
הוספת נעילה קידמית (זמינה לכול הטרופרים) תשפר עוד את יכולת העבירות .
כך שבגיזרת העבירות אתה יכול להיות שקט מבלי להילחץ בנושא נעילת הסרן האחורי המורכב יותר לנעילה.

טרופר עד 98
יש שני גרסאות מצויינות !
דיזל 3.1 ארוך ידני בלבד עם כ 125 כ"ס
בנזין V6 3.3 ארוך אוטומטי בלבד עם כ 185 כ"ס
אני כמעט בטוח שהם חולקים את אותם הסרנים ויחסי ההעברה 1:4.56
הסרנים צרים ועם ציריות דקות יותר ביחס לטרופר 99+
הסרןהאחורי ניתן לנעילה אך אני בספק אם ניתן למצוא לרכישה נעילה חדשה.
הטרנספר גג"ש גיבור ללא שרשרת. שילוב מכני לחלוטין.

טרופר 99+
מרכב מעט רחב יותר (צורה יפה יותר לטעמי) ועל כן הסרן האחורי רחב יותר .
הציריות מעובות וחזקות יותר ! תוכננו לעמוד בכוח ששודרג .
המרכבים שיכולים להיות קצר או ארוך .
ידני יכול להיות רק בגרסת הדיזל 3.0 שלמנוע זה יש רקורד פרובלמטי בארץ ובחו"ל.
בגרסת בנזין V6 3.5 גיר אוטומטי 4L30E חלש הדורש תשומת לב ושדרוג מע' קירור.
ייחסי ההעברה בסרנים,
בנזין 1:4.1
דיזל 1:4.3
אין בעיה להחליף ביניהם כזוג.
בקצרים (בנזין או דיזל) מותקן טרנספר גג"ש עם שילוב חשמלי לדרייבשאפט הקידמי במצב 4X4.
בארוכים (בנזין או דיזל) יש אפשרות לטרנספר עם מערכת TOD.
TOD כולל, שרשרת בטרנספר עבור הדרייבשאפט הקידמי,
מערכת קלאצ'ים הנשלטת ע"י סלונאויד חשמלי .
מערכת הקלאצ'ים מעבירה כוח משתנה לסרן הקידמי עפ"י בקרת מחשב יעודי רק במצב HIGH .
זה מאפשר 4X4 קבוע לנסיעה בכביש (גשם, קרח, בוץ, עלים ) .
שילוב המערכת נעשה ע"י לחיצת כפתור.
העברה ל LOW בכול דגמי 99+ נעשית ע"י ידית בעלת שני מצבים .
ה LOW בטרנספר TOD קצר יותר לעומת הטרנספר גג"ש .
מזהים מע TOD בקלילות כשיש בלוח המחוונים (בצידו השמאלי) איור של חלוקת הכוח
בעזרת נוריות לגלגלים (האחוריים נורית אחת לכול גלגל , הקידמיים 3 נוריות לכול גלגל).

לכול דגמי ה 99+ ציריה קידמית ימין משולבת קבוע.
בציריה שמאל יש משלב פנאומטי נשלט חשמלי אשר מחבר ציריה זו ע"י הפיקוד (מפסק בתא הנוסעים).
השילוב וניתוק יכול להעשות תוך כדי תנועה בקו ישר עד כמעט מהירות 100 קמ"ש.
לאור האמור לעיל, לוקרים ידניים לא ממש נדרשים למעט מי שרוצה לנהוג ב LOW במצב 2X4 .

בד"כ מי שהתקין סרן צר לטרופר 99+ היו בעלי דגמיי הבנזין לצורך הקלה לגיר וקבלת
תגובת מצערת טובה יותר (פיצוי על הגדלת הצמיג מ 27" במקור לבד"כ 31" ).
אני לא ממליץ על החלפה זו . היו שגזרו ציריות דבר שלא מוכר בסרנים הרחבים.
אם כבר להחליף אז, להתקין בבנזין סרנים של הדיזל (אותה עמידות אך עם יחס במעט קצר יותר).

שורה סופית,
אם אתה מתמקד בדגם 3.0 , הייה ערוך ומוכן נפשית להפתעות לא נעימות שלא מוכרות לבנזין.
היום עם כול הידע שנצבר (מוסכים ובעלי הרכבים) , אי הוודאות פחותה יותר אך אי אפשר להיות שאנן,
ההפתעה עלולה להגיע בשלב כזה או אחר .

בהצלחה בבחירה
רענן

יונתןמצפה
18-07-15, 12:23
צחי, ענו לך כאן בפירוט על רוב השאלות הטכניות.
אני רק אתייחס לנושא הסרנים והנעילות ביחס לצורך בשיפורי העבירות.
מנסיון של 13 שנים עם טרופר ארוך ידני דיזל (שנת 2000) שיש לאבא שלי, ושמתוכם כ- 5 שנים לפחות אני הייתי נוהג עליו קבוע (זה היה רכב השטח האמיתי הראשון שלי)- אני יכול להגיד לך בבטחון שלאחר הגבהה של אחד הקיטים הסטנדטים, מיגונים וצמיגי AT סבירים- אתה לא תצטרך שום שיפור כדי לעלות בכל המעלות שיש למסלולים המוכרים להציע.
הרכב הזה נותן בראש מבחינת עבירות לרוב הרכבים הסטנדרטים שיש בשוק בשנים הללו. בכל הטיולים שהרכב הזה עבר הוא לא התקשה מעולם בצורה שהצדיקה נעילות או אפילו צמיגי 31 (עשוש, רמון, מרזבה, נקרות, עוזי, משלט 21, משחקים בחורשן ועוד).
הרכב הזה גיבור. יש לו מהלכי מתלה פנטסטים, יחסי העברה מדהימים, דיפ' אחורי מוגבל החלקה וזה עושה את העבודה.

אם אתה מחפש רכב משפחתי נוח לטיולים שמסוגל להתמודד בלי דרמות ברוב מסלולי הארץ, במחיר פגז- זה ללא ספק הרכב. על נושא המנוע והאמינות כבר נכתב מספיק. מבחינת נוחות/ביצועים/עבירות- מול מחיר- אין לרכב הזה תחרות!

elibaba
18-07-15, 14:50
אם אתה מחפש בעולם ה"הרבה ג'יפ למעט שקל" תסתכל במה שיש לי בסמלון. המחירים מצחיקים ואתה מקבל רכב עם בסיס מצויין שאפשר להשתמש בו כפי שהוא (הוא נחות מטרופר סטנדרטי, שיהיה ברור) או לשפר בקלות ובזול מאוד בהשוואה לכלי רכב אחרים לרמה שלא תבייש שום דבר אחר. כבונוס יש לו מכללים פשוטים, אמינים מאוד ומוכרים היטב בלי צורך לשום גורו.

raanan
18-07-15, 18:48
הרכב הזה נותן בראש מבחינת עבירות לרוב הרכבים הסטנדרטים שיש בשוק בשנים הללו. בכל הטיולים שהרכב הזה עבר הוא לא התקשה מעולם בצורה שהצדיקה נעילות או אפילו צמיגי 31 (עשוש, רמון, מרזבה, נקרות, עוזי, משלט 21, משחקים בחורשן ועוד).
הרכב הזה גיבור. יש לו מהלכי מתלה פנטסטים, יחסי העברה מדהימים, דיפ' אחורי מוגבל החלקה וזה עושה את העבודה.

אם אתה מחפש רכב משפחתי נוח לטיולים שמסוגל להתמודד בלי דרמות ברוב מסלולי הארץ, במחיר פגז- זה ללא ספק הרכב. על נושא המנוע והאמינות כבר נכתב מספיק. מבחינת נוחות/ביצועים/עבירות- מול מחיר- אין לרכב הזה תחרות!

100+
רכבת הכוח (טרנספר + דיפרנצאלים, ציריות ) בדגמי 99+ מהחזקים ביותר בקבוצת ה SUV !
לא שומעים על טחינת סטליטים קידמיים , שבירת שן או קפיצת שרשרת בטרנספר, אין גזירת ציריות מאחור.
גזירת ציריות מקדימה יכול לקרות כשנשבר מוט הגה מקשר (על כן לרוב מחליפים למוטות מחוזקים).
אין קריסת מתלה עקב בולג'וינט.
כדי לקבל פרופורציה ולהבין, סרן אחורי ברמה של דנה 60 !
בקיצור, הכול אובר קיל ! (למעט מוטות המקשרים להגה והגיר בבנזין)

רענן

דרור ברלי
18-07-15, 20:18
רענן, תיקונים קלים בנתונים:

הספק מנוע הטורבו-דיזל 3.1 בדגמים שעד 98' כולל, הוא 114 כ"ס. מנוע אמין ומוצלח. בזמנו הכרתי אקזמפלר אחד שעבר כמעט מיליון ק"מ (!!!) על מנוע מקורי.
מנוע הבנזין במודלים עד 98' כולל הוא 3.2 ליטר וההספק 175 כ"ס. היה מנוע בנפח זהה עם 190 כ"ס שלא יובא לישראל.

מידת הצמיגים המקורית בכל הדגמים שהגיעו לישראל היא 245/70R16 והקוטר באינצ'ים הוא כמעט 30'. בתי הגלגל מספיק מרווחים להכיל גם 32-33' ללא שום חיתוכים והתאמות.

אני מאוד אוהב את הטרופר. רכב טיולים איכותי, מרווח ונוח ללא תחרות. בוודאי במחירים שלו כיום.

raanan
18-07-15, 20:34
דרור, תודה על התיקונים !
רצוי שאחד המנהלים יתקן הנתונים בהודעה שלי למען הדורות הבאים ...

רענן

or.green
18-07-15, 21:53
שלום צחי, בהצלחה בחיפוש!
אני יכול להוסיף רק ששכן שלי קנה אחד מודל 95 ובאספיר אמרו לו שאין להם מיגונים לדגמי98 ומטה.
בסוף הוא הלך לפרוג'יפ שעשו לו מיגון גחון ודיפ במחיר סביר.

liontamer84
19-07-15, 10:11
צחי,

רק אציין את עניין הצמיגים -
החלפתי למידה 31" בצורה חוקית למהדרין, בשני טלפונים
ובלי שום בעיה.

מתקשרים למחלקת שירות של UMI, הם שולחים לך בפקס את האישור.

קלי קלות.
עוד 22 ש"ח אגרה. והסיפור מאחוריך.

שגיא S
19-07-15, 10:19
צחי,

רק אציין את עניין הצמיגים -
החלפתי למידה 31" בצורה חוקית למהדרין, בשני טלפונים
ובלי שום בעיה.

מתקשרים למחלקת שירות של UMI, הם שולחים לך בפקס את האישור.

קלי קלות.
עוד 22 ש"ח אגרה. והסיפור מאחוריך.

אולי תשתף אותנו גם במחשבותייך אחרי מעבר מסוזוקי לטרופר דיזל?

liontamer84
19-07-15, 10:27
לצערי, לא טיילתי מספיק עדיין בשביל לגבש דיעה קונקרטית.

אבל... ממה שכן הרגשתי,
זה שמדובר ברכב נוח מאד, סוף סוף יש לי מקום לכל הציוד שלי.
הנוחות נסיעה הרבה יותר טובה, ואתה מרגיש פחות מותש בסוף כל נסיעה / טיול.

את המעבר עשיתי מראש בגלל הנושאים האלה ובגלל שהייתה צריך עוד 2 דלתות,
ככה שמבחינתי , היה שווה את זה.

עוד משהו שנוכחתי לדעת, זה שהקהילה של האיסוזואים , מאד תומכת ועוזרת.
היה לי איזה גליץ' עם חיישן מסילה שהחליט לשגע אותי...
הגיעו אליי הבייתה אנשים לעזור, מתוך רצון טוב נטו.

וכמו שציינתי, עוד מוקדם מדי לתת איזשהו סיכום/דיעה, עוד לא חוויתי את האוטו מספיק בשביל לדעת...

נדב ש.
19-07-15, 13:09
צחי שלחתי לך הודעה בפרטי.

סוזי המשתוללת
23-07-15, 17:06
רענן
בדוק חופשים ברכב שלך !!!
רכב תקין לא משייט גם ב 140 !!!
דרור
מודל 97 הגיע עם 190 כ"ס
אצל חבר יש מנוע שהגיע מאיסוזו יפני 3.2 ארבעה קמשפטים 215 כ"ס
לגבי הגיר של הבנזין - אגדות אורבניות
אנשים שוכחים שהרכב עלה לכביש ב 93 וכשמשוים לדיזל שעלה לכביש ב99 יש פער של 6 שנים
תעבור היום על הפורומים ותראה שכמות הדיזלים שסובלת מבעיות לא פחותה מהבנזין ....
מצד שני לאף אחד מהם אין יותר בעיות בגיר מחלקו היחסי באוכלוסיה של רכבי השטח
סע למכוני גירים ופשוט תסתכל מה יש על הליפטים .....
אליי מגיעים טלפונים מכל הארץ בנוגע לגירים אוטומטים של הרבה מותגים .... תתפלא לכולם יש בעיות ולמרביתם יש בעיות של טעות באיבחון!!!!
לדוגמא
חבר עם פגרו דיזל נסע ברכב כששעון הטורים משחק בהילוך הסופי
נסיעה קצרה איתו ואיבחנתי את הבעייה כולל הפתרון
חוו"ד נוספות שביקש ממוסכי רשת /משפצי גירים שלחו אותו לשיפוץ גיר
כשהבין שהאלטרנטיבה שלי נכונה יותר והרבה יותר זולה הוא הלך עליה , החליף את מה שאמרתי ופתר את הבעיה
הפתרון - חיישן מצב מצערת שמותר לציין שאינו נמצא כביכול קשור לגיר ולכן מרבית "המומחים" מתעלמים ממנו למרות שהוא כמעט גורם הבעייה העיקרי בגירים מפוקדי מחשב עם מנועי הזרקה
מכיוון שלרוב הוא שייך למערכת ניהול המנוע מתעלמים ממנו כגורם התקלה ומתעלמים גם מגורמים אחרים כגון שבבים (שאינם קיימים) , צבע וריח השמן , לחצי שמן, בדיקת חנק ועוד נתונים שכולם מראים על גיר תקין לחלוטין
כנ"ל חיישן טמפרטורת נוזל קירור שבטויוטה פרדו גורם לאותה תופעה שהזכרתי למעלה - חוסר נעילת ממיר מומנט ואגב כך התחממות הגיר דווקא בנסיעת אוטוסטרדה נינוחה
המשותף לשני המקרים הנ"ל ולטרופר דיזל??? לכולם תיבה מסוג aw 30-40 (בטויוטה זה 30-43) זהות לחלוטין .....

ishc
23-07-15, 17:30
בינתיים הלכתי לראות שני רכבים. לאחת הבדיקות הצטרפה זוגתי שהכריזה חד משמעית שהיא רוצה טרופר

asafk
23-07-15, 19:25
רענן
בדוק חופשים ברכב שלך !!!
רכב תקין לא משייט גם ב 140 !!!
דרור
מודל 97 הגיע עם 190 כ"ס
אצל חבר יש מנוע שהגיע מאיסוזו יפני 3.2 ארבעה קמשפטים 215 כ"ס
לגבי הגיר של הבנזין - אגדות אורבניות
אנשים שוכחים שהרכב עלה לכביש ב 93 וכשמשוים לדיזל שעלה לכביש ב99 יש פער של 6 שנים
תעבור היום על הפורומים ותראה שכמות הדיזלים שסובלת מבעיות לא פחותה מהבנזין ....
מצד שני לאף אחד מהם אין יותר בעיות בגיר מחלקו היחסי באוכלוסיה של רכבי השטח
סע למכוני גירים ופשוט תסתכל מה יש על הליפטים .....
אליי מגיעים טלפונים מכל הארץ בנוגע לגירים אוטומטים של הרבה מותגים .... תתפלא לכולם יש בעיות ולמרביתם יש בעיות של טעות באיבחון!!!!
לדוגמא
חבר עם פגרו דיזל נסע ברכב כששעון הטורים משחק בהילוך הסופי
נסיעה קצרה איתו ואיבחנתי את הבעייה כולל הפתרון
חוו"ד נוספות שביקש ממוסכי רשת /משפצי גירים שלחו אותו לשיפוץ גיר
כשהבין שהאלטרנטיבה שלי נכונה יותר והרבה יותר זולה הוא הלך עליה , החליף את מה שאמרתי ופתר את הבעיה
הפתרון - חיישן מצב מצערת שמותר לציין שאינו נמצא כביכול קשור לגיר ולכן מרבית "המומחים" מתעלמים ממנו למרות שהוא כמעט גורם הבעייה העיקרי בגירים מפוקדי מחשב עם מנועי הזרקה
מכיוון שלרוב הוא שייך למערכת ניהול המנוע מתעלמים ממנו כגורם התקלה ומתעלמים גם מגורמים אחרים כגון שבבים (שאינם קיימים) , צבע וריח השמן , לחצי שמן, בדיקת חנק ועוד נתונים שכולם מראים על גיר תקין לחלוטין
כנ"ל חיישן טמפרטורת נוזל קירור שבטויוטה פרדו גורם לאותה תופעה שהזכרתי למעלה - חוסר נעילת ממיר מומנט ואגב כך התחממות הגיר דווקא בנסיעת אוטוסטרדה נינוחה
המשותף לשני המקרים הנ"ל ולטרופר דיזל??? לכולם תיבה מסוג aw 30-40 (בטויוטה זה 30-43) זהות לחלוטין .....

עוד סיבה ״טפשית״ להתחממות גיר בכביש מהיר - מפסק דוושת בלם.... עולה 20 שקל ודקה עבודה. או שיפוץ גיר שלא יפתור את הבעיה...

אסף.

raanan
23-07-15, 20:20
אסף ושמוליק ,
תודה רבה על הדאגה ! הבייבי שלי מתוחזק ונבדק על ידי או ארנון על כול פיפס ....
לצורך כך אני מצוייד גם בכלי דאגנוסטיקה שלא נמצאים בכול מוסך שמטפל בטרופרים.

למיטב ניסיוני,
ההיגוי והבלמים של הטרופר לא ברמה של הפראדו והקינג נ-ק-ו-ד-ה
בשאר הפרמטרים הטרופר לדעתי מוביל בקטגוריית ה SUV של תחילת שנות ה 2000 .

רענן

asafk
23-07-15, 22:04
רענן, אני נאלץ להסכים איתך בשני הדברים.
רק בהסתייגות אחת:

בשאר הפרמטרים הטרופר לדעתי מוביל בקטגוריית ה SUV היפניים של תחילת שנות ה 2000 .

אסף.

יוש
23-07-15, 22:36
עם כל הכבוד,
הפראדו עביר יותר חד משמעית, גם בלי להפעיל נעילה אחורית,
אבל זו סתם זליגת אגב לא חשובה לדיון של פותח השרשור.
בהצלחה במציאת הרכב.

raanan
24-07-15, 06:26
עם כל הכבוד,
הפראדו עביר יותר חד משמעית, גם בלי להפעיל נעילה אחורית,
וואלה ??? בעזרת איזה קסם ? ....

בזכות הפרונטאקס עם הסטליטים הנטחנים ?
או בזכות הטרנספר עם החופשים של השרשרת ?
בעצם אולי בזכות הבולג'וינט והמתלה הקורס ...

אבל זו סתם זליגת אגב לא חשובה לדיון של פותח השרשור.
בהצלחה במציאת הרכב.
בזה אתה צודק בוודאות !!!

גם מצטרף, צחי בהצלחה באיתור המועמד,
ועוד יותר, בהצלחה איתו בהמשך הדרך !

רענן

איל מ
24-07-15, 09:59
לא אוהב להכנס לויכוחי של מי יותר גדול אבל עבירות זה דבר שהוא מאוד תלוי סיטואציה. יש מקומות בהם רכב אחד יככב, וכאלו שבהם דווקא כוכבו של השני יזרח.
אני יכול להעיד שבטיולים בהם טיילתי עם לנדקרוזר וטרופר (הלנדקרוזר עם הגבהה קלה) הטרופר הפגין מהלכי מתלה נדיבים בהרבה ועבר במקומות בהם הלנדקרוזר ניפנף גלגלים.
(בסופו של יום, עדיין, ללנדקרוזר נעילה...)

raanan
24-07-15, 10:12
(בסופו של יום, עדיין, ללנדקרוזר נעילה...)
נכון ! רק הייתה לי קצת בעיה עם הנחרצות שפראדו עביר יותר מטרופר גם ללא הפעלת הנעילה האחורית.

בסופו של יום פראדו 90/לנדקרוזר 120 עדיפים (בעיקר בכביש) על טרופר !
אבל, כשמשווים מחיר קניה, הטרופר לדעתי עיסקת חבילה משתלמת יותר.

רענן

נדב ש.
24-07-15, 11:17
נכון ! רק הייתה לי קצת בעיה עם הנחרצות שפראדו עביר יותר מטרופר גם ללא הפעלת הנעילה האחורית.
יכול לחלום, במקרה עשינומאת ההשוואה הזאת באותו תוואי דרך בכמה מעברים שונים בטיול האחרון, טרופר ללא נעילות עם הגבהה קלה וצמיגי שטח לוקח ובגדול, הפראדו גם אחרי שנעל דיפ' הרים גלגל לגובה שלי, אין מה לעשות ברוב ה suv שמותקנת נעילה אחורית זה בא כפיצוי על מהלכי מתלה נחותים.

בסופו של יום פראדו 90/לנדקרוזר 120 עדיפים (בעיקר בכביש) על טרופר !
אבל, כשמשווים מחיר קניה, הטרופר לדעתי עיסקת חבילה משתלמת יותר.

רענן

זהו בדיוק, שהם מתאימים ב 70% יותר לכביש במיוחד ה 120 , מערכות היגוי פריכה, סרנים, יחסי העברה וכו'.
בנוסף כדאי להשוות את החלק העיקרי, שזה במקרה שבירה או תקלה, לטרופר שוק חלפים מפוצץ, ובהרבה יותר זול במחיר.

נדב ש.
24-07-15, 11:29
רענן, אני נאלץ להסכים איתך בשני הדברים.
רק בהסתייגות אחת:

אסף.

למה? ה suv היחיד שיצא לשוק מ 99' עם 160 כ"ס(דיזל), כל השאר נחותים ממנו עד 2001 לפחות, וברמת גימור גבוהה כשבשאר הכלים האחרים ניראה כמו רכב פועלים.... לדעתי.

asafk
24-07-15, 11:36
כי... וזו אכן סטיה מנושא השרשור... דיסקברי2 הוא הsuv האולטימטיבי בשנתונים האלו.. לדעתי כמובן.
אבל זה לא לכל אחד. ״לא לבעלי לב חלש״.

אסף.

נדב ש.
24-07-15, 13:50
כי... וזו אכן סטיה מנושא השרשור... דיסקברי2 הוא הsuv האולטימטיבי בשנתונים האלו.. לדעתי כמובן.
אבל זה לא לכל אחד. ״לא לבעלי לב חלש״.

אסף.

חחחח
אחרי היפניים לאנגליה צריך להיתרגל.... אכן זו חוויה אחרת לגמרי.

בכל מקרה זה לא משנה במה מדובר, בסוף כולם זאת ערימת ברזלים עם קצת חשמל, למי שיש סבלנות וראש יתגבר על הרוב, כל השאר זה שטויות.

liontamer84
24-07-15, 19:57
בינתיים הלכתי לראות שני רכבים. לאחת הבדיקות הצטרפה זוגתי שהכריזה חד משמעית שהיא רוצה טרופר

וזה יקירי, מתכון מנצח להצלחה עם הממותה!

ishc
28-07-15, 11:27
עדיין בחיפושים.
יש איזו דרך לבדוק את הדיפ מוגבל החלקה אם הוא עדיין עובד?

נדב ש.
28-07-15, 12:40
https://youtu.be/-z6IzpfgqME

ishc
28-07-15, 13:14
זה ניתן לבדיקה גם בלי לפרק גל הינע (גיר הניוטרל אבל לטרנספר אין ניוטרל)

איל מ
28-07-15, 13:17
אני לא בטוח שבדיקה על ליפט בלי עומס היא בדיקה אינדיקטיבית. יכול להיות שהחיכוך מספיק כדי לגרום לגלגלים להסתובב באוויר אבל בעת נסיון התגברות על מכשול תהיה החלקה.

יש מספר שיטות אחרות שהייתי יכול לחשוב עליהן, אבל קשה לי לראות בעל רכב שיסכים להן (הכי פשוטה היא לקחת את הרכב להצלבות בשיפוע קל ובסביבה לא מאיימת, נגיד אזור הבור, אם תצליח לשכנע את הבעלים).

נמרוד
28-07-15, 13:35
עדיין בחיפושים.
יש איזו דרך לבדוק את הדיפ מוגבל החלקה אם הוא עדיין עובד?

אני לא חושב שזה מעניין, וזה לא שיקול בקנייה של האוטו. לא עובד, לא נורא, עובד - בונוס קטן.

נדב ש.
28-07-15, 13:39
אני לא חושב שזה מעניין, וזה לא שיקול בקנייה של האוטו. לא עובד, לא נורא, עובד - בונוס קטן.

+1
סביר להניח שלא יעבוד, וכמו שכתב איל זה תלוי מאוד בשחיקה של דיסקיות ה LSD.

וצחי, לטרנספר יש N ועוד איך, כשהידית במצב אמצע.

raanan
28-07-15, 13:47
צחי,

אין בעיה לבדוק על הליפט כאשר הגיר ב N
למיטב זכרוני יש מצב N גם בטרנספר עבור גרירה (ככה זה בכול אופן עם TOD ).

אם לסרן הוחלף שמן LSD אז המוגבל החלקה הזה אמור להית תקין בסבירות גבוהה.

תבצע סיבוב הדוק (צלחות) על כביש ואתה אמור לשמוע קנאקים בסרן .
אם אתה שומע אז המוגבל החלקה עובד .
המוגבל הזה בנוי טוב לשרוד כמעט כמו נעילה אוטומטית.

רענן

100139

נדב ש.
28-07-15, 15:22
רענן, מה קשור מצב N בטרנספר לגרירה? אם הטרנספר ב N והגיר בהילוך הרכב לא יזוז.

ה LSD בטרופר אכן חזק מאוד, אבל ברכבים עם מעל 200k הוא כבר כמעט מת והכוח "נעילה" שלו יורד בהרבה, שלא לדבר על הזנחה והחלפת שמן שלא מתאים וכו', בקיצור לא הייתי מתלהב ממנו ובטח לא מצפה שיעבוד כמו שהוא אמור.

OFF-RoaD
28-07-15, 15:47
מה ימנע מהרכב לזוז אם הטרנספר בN? זה אומר שיש ניתוק בשרשרת העברת הכוח, לא מעניין מה קורה לפניו...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

raanan
28-07-15, 16:51
רענן, מה קשור מצב N בטרנספר לגרירה? אם הטרנספר ב N והגיר בהילוך הרכב לא יזוז.
התכוונתי כשגוררים למוסך (דיזל בד"כ ...:D ) בגרירת "משקפיים"
(גלגלים אחוריים על הכביש מתגלגלים, קידמיים באוויר על "המשקפיים).
המטרה של ניוטרל בטרנספר,
למנוע הריסת הגיר האוטומטי (לא משנה אם גם הגיר ב N ) עקב סיבוב הציר המרכזי ללא שימון.

רענן

נדב ש.
28-07-15, 17:43
אהה הבנתי אותך.

נ.ב
התכוונת כשהדיזל גורר את הבנזין בשטח כשהולך לו הגיר :-)

raanan
28-07-15, 17:55
התכוונת כשהדיזל גורר את הבנזין בשטח כשהולך לו הגיר :-)
נכון !
אבל הבנזין שרף הגיר אחרי שהוציא מהשטח את זה שבבוקר גילה שיש לו חולר במקום נוזל קירור .... ;)
שטויות! העיקר שעכשיו יש לך רומן עם אנגליה קפרזית ....

רענן

amit1
28-07-15, 18:07
תרגיעו בנוגע למנוע 3 ליטר,...שלא תטעו את החברה, עברתי במקרה בקלנסוואה, יש שם קו של ייבוא,פירוק והרכבת מנועים ששינו ייעוד לביח"ר למיונז...

נדב ש.
28-07-15, 19:41
חזק רענן!
היתרון שגם כשזה קורה הדיזל ממשיך לנסוע ועוד על מים(נוזל קירור), תראה לי עוד רכב שעושה את זה....

עמית- כל הבעיות של הרכב הזה מתחילות מהמקום שציינת, כשאנשים יבינו(ויש כמה שכבר הבינו) שהזול עולה ביוקר גם הצרות שלהם יפסיקו.
יאללה סטינו מהנושא יותר מידי....

asafk
28-07-15, 20:04
הדרך היחידה לבדוק מוגבל החלקה מסוג זה היא מדידת מומנט החלקה של המצמד.
לא אמרתי שזה קל או שאני יודע את המומנט בטרופר.

אסף.

-->