PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוקל להגביה את הרוביקון, אשמח לעצות

Ranvahaba
19-07-15, 22:25
היי חברים

אחרי שנתיים של טיולים ומדי פעם גם גירודים קלים בגלל זווית הבטן, אני שוקל לפנק את הגי'פ בהגבהה קלה ( 3" ) . רוביקון ארוך שנת 2013

בגדול הבנתי שיש צורך בקיט הגבהה ושהמומלץ הוא רוביקון אקספרס. האם יש דגמים ספציפיים עם יתרונות / חסרונות ?
האם צריך לבצע החלפת בולמים ? אם כן אז כנראה שאני אלך על פוקס אלא אם למישהו יש הצעות אחרות . עם מיכל / בלי מיכל ?? מה ההבדל ??

חשוב לציין שאני נוהג רגוע מאוד בשטח, בנסיעה לא מהירה. לגבי עבירות, אני מעדיף בעיקר שטח טכני ופחות שבילים מהירים. זה רלוונטי לסוג הבולם ? בנוסף נוסע כ 2500-3000 ק"מ בכביש כל חודש. האם בולמים טובים ישפרו לי את נוחות הנסיעה בכביש ?

ולשאלה הגדולה, האם לקנות ולהתקין בעצמי או לפנות לבעל מקצוע שיעשה את העבודה. אם אני קונה בעצמי אז זה יהיה כמובן ביבוא אישי מארה"ב דרך EBAY או משהו בסגנון . לחלופין, יש המלצה על מתקין רציני שמומלץ להתקין אצלו ויכול לתת לי מחיר סביר ? ד"א, לאילו מחירים לצפות ?

תודה מראש לכל מי שיוכל ליעץ.

MOSHIKO.L
19-07-15, 22:39
לא מכיר קיטים לרנגלרים אבל בגדול למי שנוסע רגוע נראה לי שהפוקס יהיו הוצאה מיותרת.
היתרון של מיכל חיצוני הוא היכולת לשמר את הפעולה של הבולם גם בתנאים קשים בהם הבולם מתחמם. שזה למעשה בעיקר במהירות גבוהה ועבודה לאורך זמן. ואת זה אתה לא עושה כשאתה נוסע רגוע.
אבל תחכה לתגובות של בעלי רוביקון. אין חכם כבעל נסיון....

asafk
19-07-15, 22:42
קיט של רוביקון אקספרס שהזכרת, למשל, יכול להגיע עם בולמים בכמה רמות.
לדעתי אין שום סיבה טובה ללכת על בולמי מירוץ יקרים - עדיף מכל בחינה לקנות ולהתקין בולמי מונוטיוב איכותיים שבאים באחד הקיטים, בלי להשתגע.
לגבי רוביקון אקספרס, ושוב, בגלל שהזכרת את המותג - יש יבואן וכדאי לברר מחירים, כי לדעתי יש בעיה להכניס לארץ ערכות הגבהה בייבוא אישי.

אסף.

yoni_0000
19-07-15, 23:04
לדעתי יש בעיה להכניס לארץ ערכות הגבהה בייבוא אישי.

אסף.

+1

בזמנו כשבררתי במתלם, ביקשו באזור ה10K לקיט הכי בסיסי עם הגבהה של 3.5", עם בולמים של רוביקון אקספרס.. כמובן שיש קיטים יותר טובים ויותר יקרים.

מבחינת מחיר, תתכונן להוצאה של 8K במינימום.. לקיט הכי פשוט (שכולל בולמים וקפיצים).
קיט טוב מאוד, עם בולמים טובים מאוד, יעלה באזור ה14K...

אני מצטער אבל אני ממש חולק עליכם בעניין הבולמים. הבולמים של פוקס זה פשוט קסם, כיף אדיר, גם כביש.
לא חייבים מיכל, גם הדגמים הפשוטים מעולים, ולדעתי שווים את ההפרש לעומת מותגים אחרים באותה קטגוריה.
בולם פוקס פשוט, מותאם לJK, בלי מיכל, עולה 1200 ש"ח.

Ranvahaba
19-07-15, 23:10
באספיר מציעים בולם פוקס ל JK ללא מיכל ב 920 ש"ח ליח'.

http://www.asfir.co.il/Improvements-shocks/Improvements-shocks-jeep/SA-JK-Long?product_id=1811

יש מישהו שביצע הגבהה של 3" עם בולמי פוקס ללא מיכל ויכול לתת לי מושג על מחירים ?

eysham
20-07-15, 06:15
רן,

אמנם אין לי רוביקון (אלא "סתם" JK) אבל לעניין הספציפי אין שום הבדל.
אני עם קפיצים 3.5" של רוביקון אקספרס ובולמים של פוקס ללא מיכל. מבסוט לאללה.
המיכל גם לטעמי זה אחלה, אבל מיותר כל עוד לא טסים במהירות גבוהה על שבילי קורדורוי.

לגבי המחירים, מה שמצאת באספיר זה המחיר פחות או יותר. אלא אם יש לך איך להביא מחו"ל במזוודה לא תמצא יותר זול.

איל

galdanieli
20-07-15, 06:41
ארז 4x4 בחולון: 0522876170
גם תקבל את כל התשובות לכל השאלות. גם תקבל את הקיט המתאים ביותר בשבילך וגם התקנה ויושרה הכי מקצועית שאפשר

Ranvahaba
20-07-15, 14:12
זה מה שאני מכוון אליו. רוביקון אקספרס + פוקס ללא מיכל. איפה התקנת וכמה עלתה ההתקנה אם אפשר לשאול ??

נמרוד
20-07-15, 16:12
לשאלתך - אפשר להתקין קיט הגבהה לרנגלר לבד, בהחלט. האוטו נוח מאד לעבודה עצמית, יותר ממכוניות אחרות שיצא לי לעבוד עליהן. לא נדרשים מכווצי קפיצים.

ראה כתבה על התקנת של קיט full traction ברוביקון אנלימיטד 201 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2500-%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%AA-%D7%92-%D7%99%D7%A4-JK-%D7%A8%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%95%D7% 9F-%D7%A2%D7%9D-%D7%A7%D7%99%D7%98-Full-Traction)0, יום עבודה אצלי בחצר הבית.

השתדלתי לתאר שם את כל הבעיות והטיפים הקטנים.

אם המחיר של פוקס בסיסי ירד כבר ל920 שקל, אז באמת משתלם. פעם המחיר היה 1,500 שקלים לפחות, שזה כפול מבולם מונוטיוב של בילשטיין או המקורי של הקיט (שבמקרה של רוביקון אקספרס הוא לדעתי תוצרת בילשטיין).

eysham
20-07-15, 17:01
זה מה שאני מכוון אליו. רוביקון אקספרס + פוקס ללא מיכל. איפה התקנת וכמה עלתה ההתקנה אם אפשר לשאול ??

אפשר...
כמו שנמרוד כתב.
קצת חוש טכני בסיסי.

ואם אתה מתעקש על בעל מקצוע, כל מוסך נורמלי יעשה את זה.
בצפון אני ממליץ בחום על מוניר בכפר יסיף.

איל

Ranvahaba
28-07-15, 22:23
אחרי בירורים לגבי מחירים, עבור הגבהה של "2 עם בולמי פוקס אצל אספיר, המחיר יהיה 7700 כולל מע"מ לעומת הגבהה של "3 אצל מוסך נשר במחיר של 11800. פער של 4100. מישהו יכול לייעץ מניסיון כמה משמעותי יהיה הפעל בין 2 ל 3 . בנוסף, במוסך נשר אמרו לי שהבולמי פוקס שהם משתמשים בהם הם איכותיים מאוד לעומת בולם פוקס פחות איכותי אצל אספיר. אני לא מבין בבולמים מהסוג הזה בכלל אז אשמח לשמוע דעות ממי שמבין . בשני המקרים מדובר עם פוקס ללא מיכל.

yoni_0000
28-07-15, 22:32
ההבדל משמעותי... אתה צריך לעשות חושבים אם אתה צריך את זה. 2״ עושה הבדל משמעותי מהסטנדרט, השאלה אם שווה לך לשלם עוד 4k..
בקשר לבולמים זה נשמע לי כמו שטויות במיץ..

Ranvahaba
28-07-15, 22:51
הגבהה אני אעשה בכל מקרה, השאלה אם 2 או 3 ???

Ranvahaba
28-07-15, 23:06
דרך אגב, באספיר הגבהה של "2 של בולם פוקס עם מיכל עולה 10 כולל מע"מ. כמה משנה נושא המיכל אם אני לא נוסע מהר בשטח ? בכביש אני עושה בערך 3000 ק"מ בחודש. יש הבדל בנוחות נסיעת כביש בין פוקס רגיל לפוקס עם מיכל ??

yoni_0000
29-07-15, 00:40
כן. עם מיכל הבולם יותר קשיח מאשר בלי, ולכן פחות נוח בכביש.
אמרת שאתה אוהב שטח טכני? לך על 3״
אני אומר בבטחון שבשביל המעלות של הנגב 2״ לרנגלר זה מספיק.

ד ו ר ו ן
29-07-15, 10:50
כן. עם מיכל הבולם יותר קשיח מאשר בלי, ולכן פחות נוח בכביש..
היתרון הגדול של הפוקסים הוא שאפשר לכייל אותם.
המיכל לא רלוונטי לסוגיית הכיול, אלא לאורך נשימה של הבולם בפעילות ממושכת.

מראש, הבולם יכול להיות מכויל קשיח יותר, כחלק מהחבילה שכוללת את המיכל, מתוך מחשבה הגיונית (?) של היצרן שזה בולם שמכוון למי שנוסע מהר בשטח, וצריך את התוספת מיכל חיצוני והיתרונות שלו, ואז גם כיול קשיח יותר משרת את המטרה.

כמה צריך את זה לרכב טיולים?
לדעתי לא מצדיק את ההפרש במחיר.

אם היית אומר שאתה נהנה לנסוע במהירות גבוהה בשטח רוב הזמן, זה היה רלוונטי.

אני נוסע עם בולמים עם מיכל חיצוני ברכב טיולים, אמנם בילשטיין ורכב אחר אבל העיקרון דומה.
השיפור הניכר באיכות הנסיעה הגיע אחרי הכיול= ביקשתי לכייל מחדש את הבולם.

אמיר מ
29-07-15, 10:58
דיפנדר עם בולמי פוקס ללא מיכלים עם הגבהה של 40 ממ. מרגיש רך ונעים בשטח ובכביש, גם בהשוואה למקוריים שגם הם יחסית נעימים. לדעתי, אין צורך במיכלים בנסיעות וטיולים שפויים אלא אם המטרה לנסוע מהר לאורך זמן ולגרום לחימום הבולמים והגאז. חבל על הכסף.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

IlanG
29-07-15, 12:21
הגבהה של 3 מתחלקת ל 2 סוגים או הגבהה פשוטה ( קיט הכולל בולמים קפיצים מוטות מיצבים מאורכים ותושבות הנמכה ) או קיט מלא ( הכולל ,בנוסף לקיט הפשוט ,זרועות מתכווננות ) השאלה היא מה הדרישה שלך , מקיט מלא ואיכותי אפשר להתקדם בעתיד יחסית בקלות להגבהה של 4, 5 ע"י החלפת בולמים וקפיצים.
בקיט הפשוט או 2 אינץ יהיה צורך להחילף את כול הקיט .
לחילופין בקיט של עד 2 ניתן לבצע הגבה ע"י ספייסרים בין הקפיץ לתושבות, העלות מינמלית ( כמה מאות שקלים ).

נ.ב

נסה לחפש קיט 2 או 3 משומש למכירה , הרבה מתחילים בהגבהה קטנה ומהר מעוד עוברים להגבהות מטורפות, עם סבלנות אתה יכול למצוא איזה מציאה בחצי מחיר ופחות מקיט חדש.

Ranvahaba
07-09-15, 03:43
תודה רבה לכל המגיבים .

אחרי יותר מדי התלבטויות החלטתי שאני כנראה אלך על הקיט של אספיר. כרגע אני לא רוצה להשתולל יותר מדי עם ההוצאות במיוחד שאני מתכנן לקנות מקרר ועוד כמה פינוקים לקראת טיולי החגים . השאלה העיקרית היא ספציפית לגבי אספיר והמקצועיות שלהם בכל מה שקשור להגבהות ( אני מכיר אותם מעיקר מתחום המיגונים וכיו"ב ) . אשמח לקבל חוות דעת ממישהו שיש לו ניסיון איתם .

דבר נוסף, רק כדי שיהיה לי עוד קצת ידע טכני, אני מתאר לעצמי שהיתרון הזרועות מתכווננות זה הגדלת מהלך המתלה ? האם בהגבהה רגילה ללא זרועות והנמכת המוטות גם מקבלים הגדלה של מהלך המתלה ?

תודה רבה

- - - Updated - - -

תודה רבה לכל המגיבים .

אחרי יותר מדי התלבטויות החלטתי שאני כנראה אלך על הקיט של אספיר. כרגע אני לא רוצה להשתולל יותר מדי עם ההוצאות במיוחד שאני מתכנן לקנות מקרר ועוד כמה פינוקים לקראת טיולי החגים . השאלה העיקרית היא ספציפית לגבי אספיר והמקצועיות שלהם בכל מה שקשור להגבהות ( אני מכיר אותם מעיקר מתחום המיגונים וכיו"ב ) . אשמח לקבל חוות דעת ממישהו שיש לו ניסיון איתם .

דבר נוסף, רק כדי שיהיה לי עוד קצת ידע טכני, אני מתאר לעצמי שהיתרון הזרועות מתכווננות זה הגדלת מהלך המתלה ? האם בהגבהה רגילה ללא זרועות והנמכת המוטות גם מקבלים הגדלה של מהלך המתלה ?

תודה רבה

Ranvahaba
08-09-15, 11:22
הזמנתי את הקיט מאספיר. המחיר שיחק כאן תפקיד עיקרי, 7300 כולל מע"מ לקיט "2 עם בולמי פוקס ללא מיכל.
אני אעדן כאן כאן בהמשך לגבי ההתרשמות שלי מהעבודה ומהקיט עצמו.

GodsFather
08-09-15, 11:25
איפה ביצעת התקנה ?

Ranvahaba
09-09-15, 00:25
עדיין לא. הזמנתי את הקיט ומקווה להתקנה ביום חמישי, אחרת רק אחרי החג, כנרה ברביעי.
ההתקנה תבוצע בסניף של אספיר בב"ש

Ranvahaba
14-09-15, 21:13
טוב, אז אחרי כמה ימים עם ההגבהה והקיט החדש אלו המסקנות שלי לבניתיים :

המחיר סביר ביותר יחסית לקיט עם בולמי פוקס, כמו שכתבתי למעלה, זה המחיר הכי טוב שהצלחתי למצוא אחרי לא מעט בירורים 7300 ש"ח.

העבודה הייתה פשוטה מאוד יחסית . כל העסק לקח פחות משעה. אחרי שראיתי את העבודה, לדעתי למי שיש אפשרות לקנות את בעצמו, ההתקנה היא פשוטה ביותר וכל מה שצריך זה אמצעי הרמה לרכב.

לגבי ההגבהה עצמה, קצת יותר מ 2.5, זה משפר משמעותית את העבירות של הרכב בכל מה שקשור לזווית הבטן ונותן בדיוק את הפרש הגובה שמונע את הסכנה בהגירוד הבטן ( הגעתי למסקנה אחרי יומיים במדבר יהודה ואני לא מדבר כמובן על טיפוס בולדרים מפלצתיים שזה לא הסגנון שלי). את כל המעברים עברתי גם מקודם אבל עכשיו זה פשוט הרבה יותר קל, בלי דאגות ובעיקר הרבה יותר מהיר. אני מדבר על עשוש, וורדית ועוד כמה מעברים שהיו בדרך לאילת.

לגבי נוחות הנסיעה, בכביש לא מורגש שיפור לעומת הבולמים המקוריים, אם כבר יכול להיות שהרכב קצת יותר קשה. כנראה שכמו שחשבתי וכמו ששמעתי כבר, הבולמים המקוריים של הרוביקון הם באמת מעולים.

לגבי נסיעה בשטח יש כבר הבדל שמורגש, האוטו מגהץ יותר טוב ובכלל נוחות הנסיעה משתפרת לעומת הבולמים המקוריים, בגלל שאני לא טס בשטח אז קשה לי לשים לב להבדל לגבי הבולמים המקוריים. לגבי הקפיצים עצמם, אחרי שהעמסנו את הרכב בציוד לכמה ימים לא הייתה כמעט שקיעה אחורה לעומת הקיט המקורי.

בשורה התחתונה, היה שווה מאוד בעיקר בגלל ההגבה עצמה. היתרון בבולמי הפוקס כמו שאני רואה את זה הוא שנוחות הנסיעה לא נפגמה לעומת הבולמים המקוריים . אין לי מושג אם הייתי שם בולמים אחרים איך היה ההבדל, את זה יגידו בעלי ניסיון גדול ממני

שיהיה לכולם חג שמח, שנה טובה ומתוקה וטיולים לרוב

nate
25-10-15, 20:44
התעלקות על הנושא: אני גם מתכנן הגבהה (אבל של 2") - איך עובד כל הסיפור עם טסט? צריך לחפש מכון "ידידותי" או שהגבהה זה שינוי מקובל?

klam
25-10-15, 22:54
2" לא נחשב בפועל להגבהה. במרבית המקומות בעולם זה חוקי. כאן לא ממש באופן פורמאלי, אבל מצד שני - אף אחד לא יכול להוכיח שאכן הגבהת ולכן גם לא מנסים.
הבעיות ברישוי הן בהגדלת מידת הצמיגים.

nate
26-10-15, 01:13
2" לא נחשב בפועל להגבהה. במרבית המקומות בעולם זה חוקי. כאן לא ממש באופן פורמאלי, אבל מצד שני - אף אחד לא יכול להוכיח שאכן הגבהת ולכן גם לא מנסים.
הבעיות ברישוי הן בהגדלת מידת הצמיגים.

טוב לשמוע :)
למה הכוונה שלא יכולים להוכיח? גובה הרכב הרי מצויין במקומות שונים ומאחר וזה שיפור פופולארי הם מחפשים ג׳יפים בפינות לא?

asafk
26-10-15, 06:48
לגובה הרכב יש יותר מגרסה אחת מניירות השיווק, כך שזה לא מוכיח כלום. בגלל שיש גרסאות שונות וגבהים שונים אין לבוחן כלי אמיתי להחליט אם יש או אין הגבהה.

מה שכן, בולמים מבריקים עם מיכל חיצוני עלולים להדליק אותו..
ובכלל לא כדאי להכנס לבד לטסט עם ג׳יפ.

אסף.

boaz avrahami
26-10-15, 07:36
אתם בונים תרבות שוחד ומעכרים ומפחידים את הציבור לרוב סתם.

כלי שמשודרג נכון בלי הגזמות שמושכות אש מקילומטר יעבור טסט במכון סביר בלי שלמונים.

מי שמגזים שיקח את זה בחשבון כולל הורדות מהכביש.

והאמת, עם כמות ההגזמות שאני רואה, אני מסוגל להבין חלק מהרדיפה ואז גם מי ששדרג בטעם חוטף כמו האחרים.
ממש כמו בסיפור של מלך הדיונה...

אגב, איפה רשום נתון הגובה ( למשל חרכב שלי) וכיצד מודדים אותו?
האם רכב שקפיציו שקעו יקבל הורדה [emoji41]

klam
26-10-15, 10:02
רוכשי הרנגלרים החדשים הם ברובם אנשים בעלי אמצעים. הם יצרו תחרות מטורפת של שיפורים מופרכים ומיותרים לחלוטין ללא קשר לשטח ולנהיגה אמיתית. חלק גדול מהם לחלוטין לא חוקי, לא בטיחותי ואפילו מסוכן. הם יצרו מצב בו דברים שהתנהלו קודם לכן "מתחת לרדאר" (לצערנו, אנחנו חיים ברפובליקת בננות), מקבלים יותר פוקוס. כפי שבועז ציין, מי שמשפר בטעם ובאופן מקצועי; שמקפיד על המכניקה ולא על השופוני, שדואג לג'יפ ולא מנקר עיניים - לא יוטרד. מניסיון. יחד עם זאת, בימים אלו, עדיף להעזר משום שהאוירה הכללית עלולה להכשיל. באופן פרדוקסאלי, רבים מה"משפרים" הראוותניים, הם בעלי יכולת ויש להם דרכים להעביר מה שהם רוצים. כמו במקרים רבים במדינתנו - מי שמנסה להיות בסדר, גלוי והגון, בדרך-כלל נדפק. גם זה מניסיון.
נתון הגובה נמצא בנתוני היצרן אך אינו חלק מהדאטה הרשמית של הרכב (שגם היא לא נמצאת מול עיני הבוחנים). בג'יפ המצב עוד יותר מורכב משום שאין שני ג'יפים שיש להם גובה זהה - גם כשיצאו מפס הייצור.

nate
26-10-15, 14:23
לגובה הרכב יש יותר מגרסה אחת מניירות השיווק, כך שזה לא מוכיח כלום. בגלל שיש גרסאות שונות וגבהים שונים אין לבוחן כלי אמיתי להחליט אם יש או אין הגבהה.

מה שכן, בולמים מבריקים עם מיכל חיצוני עלולים להדליק אותו..
ובכלל לא כדאי להכנס לבד לטסט עם ג׳יפ.

אסף.

אז עם מי?

נמרוד
26-10-15, 14:26
מכונאי אמין.

asafk
26-10-15, 16:58
אז עם מי?

המכונאי שלך. גם ידאג שהכל תקין יותר ממה שאפשר לבדוק בטסט, וגם אותו לא יכשילו על שטויות לא רלוונטיות כמו ספק קרע בכיסא או אין כפפות בתא כפפות.

אסף.

shaypaj
26-10-15, 17:27
רוכשי הרנגלרים החדשים הם ברובם אנשים בעלי אמצעים. הם יצרו תחרות מטורפת של שיפורים מופרכים ומיותרים לחלוטין ללא קשר לשטח ולנהיגה אמיתית. חלק גדול מהם לחלוטין לא חוקי, לא בטיחותי ואפילו מסוכן. הם יצרו מצב בו דברים שהתנהלו קודם לכן "מתחת לרדאר" (לצערנו, אנחנו חיים ברפובליקת בננות), מקבלים יותר פוקוס. כפי שבועז ציין, מי שמשפר בטעם ובאופן מקצועי; שמקפיד על המכניקה ולא על השופוני, שדואג לג'יפ ולא מנקר עיניים - לא יוטרד. מניסיון. יחד עם זאת, בימים אלו, עדיף להעזר משום שהאוירה הכללית עלולה להכשיל. באופן פרדוקסאלי, רבים מה"משפרים" הראוותניים, הם בעלי יכולת ויש להם דרכים להעביר מה שהם רוצים. כמו במקרים רבים במדינתנו - מי שמנסה להיות בסדר, גלוי והגון, בדרך-כלל נדפק. גם זה מניסיון.
נתון הגובה נמצא בנתוני היצרן אך אינו חלק מהדאטה הרשמית של הרכב (שגם היא לא נמצאת מול עיני הבוחנים). בג'יפ המצב עוד יותר מורכב משום שאין שני ג'יפים שיש להם גובה זהה - גם כשיצאו מפס הייצור.

בולשיט! שלא תטעה הרנגלר שלי לא עם צמיגים 86 והגבהה 15 אינץ ובעלי האמצעים הם לא הבעיה. הבעיה היא משרד התחבורה שנשארים אי שם בשנת 1940 והמדינה בין היחידות בעולם אם לא היחידה שאשכרה מורידה רכבים על שטויות כאלה או מכשילה בטסט. בנוסף אתה מדבר על בטיחות כאילו מי שנוסע עם מזדה 3 או אפילו אותו רנגלר סטנדרטי, אוטומטית הסיכוי שלו לעשות תאונות קטן שזה בולשיט מוחלט! תאונות קורות בגלל טעויות אנוש לעיתים רחוקות תשתית ורכב לא "חוקי" אפילו אי אפשר להתייחס לזה אם בכלל .
מזכיר לי את הימים שהיו רודפים אחרי כל רכב ספורט במדינה וכל אימפרזה טורבו היו מורידים מהכביש על ספויילר שהגיע מקורי מהחברה ושלא נדבר על יום אחד שמול העיניים שלי הורידו רכב מהכביש על מסגרת מספר מניקל כן כן מה ששמעת ועוד שלל שטויות . אז גם הרנגלר עם הגבהה של 2 אינץ יכול לרדת מהכביש או לא לעבור טסט בדיוק באותה המידה, אין בטעם לא בטעם ,מקצועי לא מקצועי, יש חוקי ולא חוקי ופה הכל לא חוקי! . אז עם מי בדיוק אתה מנסה להיות בסדר? עם חבורה של אינפנטלים חסרי השכלה ? טמבלים שלא מבינים כלום ושום דבר בנושא או מדינה שזה אף פעם לא יעניין אותה?

נמרוד
26-10-15, 17:50
.... אז עם מי בדיוק אתה מנסה להיות בסדר? עם חבורה של אינפנטלים חסרי השכלה ? טמבלים שלא מבינים כלום ושום דבר בנושא או מדינה שזה אף פעם לא יעניין אותה?

אה... כן....

אנחנו צריכים להיות בסדר בדיוק עם האנשים האלו, ועם המדינה הזאת, ומשרד התחבורה הזה... מה לעשות. זה בסדר לקטר ולשפוך את הלב והעצבים - גם פה בפורום, בצורה מכובדת, פחות או יותר - אבל מחר בבוקר במציאות אתה צריך להסתדר עם מדינת ישראל על כל מגרעותיה.

boaz avrahami
26-10-15, 18:56
נמרוד,אתה לא מיצג ...
יש פה מגזרים שלמים שמחליטים בעצמם איזה חוקים מתאימים להם ואיזה לא.

כמו הוויכוח עם דרך השטח - זה דיון תרבותי, מגדרי עקרוני ולא ספציפי

shaypaj
26-10-15, 19:19
אה... כן....

אנחנו צריכים להיות בסדר בדיוק עם האנשים האלו, ועם המדינה הזאת, ומשרד התחבורה הזה... מה לעשות. זה בסדר לקטר ולשפוך את הלב והעצבים - גם פה בפורום, בצורה מכובדת, פחות או יותר - אבל מחר בבוקר במציאות אתה צריך להסתדר עם מדינת ישראל על כל מגרעותיה.
בעייתי להיות בסדר עם אנשים שמראש אתה מוגדר אצלהם כעבריין בגלל דברים כאלה ואחרים שיש לך ברכב תקן אותי אם אני טועה אני לא מכיר אותך אבל בטוח שאתה נהנה מהתחביב ואתה לא איזה עבריין תנועה סידרתי ובכל זאת מה לדעתך יגיד בוחן תנועה שיראה את הרכב שלך?
לא חייב לענות הבנת את הכוונה. אני מבין את הקטע של להישאר מתחת לראדאר אבל באותו נשימה צריך להבין שאנחנו חיים במדינה מאד בעייתית בתחום בלשון המעטה ושום דבר פה לא חוקי ואני לא רואה באופק שינוי . אם יש מישהו שרוצה לנסוע עם צמיגים 42 ורכב בשמיים ולהתסתכל כל הדרך במראות כדי לחפש ניידות ויש לו וכסף וכח להתעסק עם הדברים האלו שיבושם לו ...
ואני לא חושב שיש פה דיון שדומה בכלל לדיון על דרך השטח והאירועים הלא חוקיים (שלפי דעתי האישית מחמירים את המצב).

asafk
26-10-15, 22:32
מה שבאמת הצלחנו במשך השנים זה להסתדר עם צמיגים במידה סבירה והגבהות של אינצ'ים בודדים בלי יותר מדי להיות בצרות. כתבו קודם "מתחת לרדאר" וזו הכוונה. רבאק, אף אחד מאיתנו לא נוסע עם ג'יפ במאה אחוז חוקי, אבל הרוב נוסעים עם ג'יפים מספיק קרובים למקור ומשופרים מספיק בזהירות כדי להיות כלים בטוחים ואמינים והעובדה היבשה היא שלא שמענו על תאונות שנגרמו בגלל הגבהה של 2 או 4 אינצ' וגלגלים 31 או 33 במקום 29.

אבל להסתובב בכביש עם צמיגי 40 אינצ' ולחשוב שאף אחד לא ישים לב? המעטים שעושים את זה, בהחלט "משתינים מהמקפצה" ופוגעים בכל השאר, אבל זה לא באמת אכפת להם כנראה.
לי זה כן אכפת אחרי שראיתי עבודות כאלו מקרוב ואלוהים ישמור. במקומות בהם הרמה גבוהה מדובר בקיטים "לשטח בלבד" וגם זה בהמעטה. אבל הרבה מדי ג'יפים כאלו בנויים בצורה חובבנית (וזה לא קשור לכמה כסף שילמו על העבודה, אלא על רמת העבודה). ובסופו של יום זה רכב שנוסע בכביש, במסלול לידי, והוא פחות יציב מפולטריילר.
לפני לא הרבה שנים כלי כזה היה מגיע לשטח על נגרר. היום נוסעים איתם בכביש והכל בסדר..

ואני כבר לא מדבר על המטומטם שקורא לעצמו ג'יפאי, שקם וכתב לכל המכוני רישוי מכתב עם אזהרה מ"בגושים" עשויים מתכת וגרם למשרד התחבורה להנחות את מכונית הרישוי להקפיד שבעתיים על שיפורי רכבי שטח... והיום על קלה כחמורה הם מקפידים, ממש בלי להבחין בין עיקר לטפל ובלי שום שיקול דעת, וזה רע מאוד.

בכל מקרה וחזרה לדיון המקורי - רנגלר על הגבהה של 2 אינצ' הוא עדיין בגובה מקורי - עם כל גרסאות האיבזור והגימור שיש לו, זה בתחום של הנתונים המקוריים ואין מה לדאוג - כל עוד לא מגזימים ולא עושים דברים כדי למשוך תשומת לב. כתבתי על בולמי מירוץ לא סתם, מישהו הכניס להם לראש שבולמים מבריקים עם מיכל חיצוני זה שיפור לא טוב. וכבר היה מי שנדרש להמציא לבוחן אישור... שטות? בהחלט. אבל אלו האנשים שמחזיקים אותנו בביציים.

אסף.

גלעד .ג.
26-10-15, 22:41
הרוביקונים וההיילקסים כבר במירוץ חימוש שפוגע בכולנו...
אם זה נדרש או לא זה כבר לא משנה, זה לא חוקי וזה מנקר עיניים...

בשורה התחתונה זה פוגע בכולנו...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
27-10-15, 07:25
אם אני זוכר נכון,אני חושב שאסף התייחס לזה, לפי התקינה האירופאית, עד 50ממ (2אינצ..), זה לא נחשב שינוי ברכב (ככה זה גם באוסטרליה).

זאת גם הסיבה שאלו הקיטים הכי נפוצים.

ישראל פועלת לפי התקינה האירופאית..

boaz avrahami
27-10-15, 07:43
מה שעצוב הוא שהשינוי היחידי בשטח הוא עוד מעכרים שמתפרנסים.
ככה אולמרטים קונים בתי יוקרה.

אף רכב לא באמת יורד מהכביש ורק המדינה הופכת להיות יותר מושחתת

שגיא S
27-10-15, 10:31
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4716847,00.html

אני מתחיל לחשוב שהכתבים בYNET קוראים בג'יפולוג...

הדסופה
27-10-15, 12:43
תוך שנה שנתיים יפתרו לנו את ההתלבטות. אוטודאטה ממוחשב משרת ארצי ואף אחד לא יעבור טסט עם מידת צמיגים ברישיון ששונה מהאוטודאטה , כך שכל שוטר יוכל להוריד מהכביש את מי ששיפר .
הפיילוט כבר רץ במספר מכונים בארץ.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

GodsFather
27-10-15, 13:08
כבר יש כזה

הדסופה
27-10-15, 13:13
אבל לא מחובר לרישוי

IlanHadar
27-10-15, 17:41
תפסיקו להתלהם ולכתוב דברים שנותנים רעינות מגוכחים למי שיושב שם למעלה.

ישנם רכבים שהגיעו ביבוא אישי, שמה לעשות הצמיגים שלהם לא תואמים לאוטודטה.

במקום זה שיבוא איזה פקיד רציני ויאמץ את השיטה באוסטרליה, אתה משנה את הרכב הולך למהנדס רכב שמאשר ונוסע לשלום. (אתם יודעים מה שיוסיפו אגרה לעניין, נשלם בשמחה)

במקום להוסיף תקנות שיוסיפו תקנות מקלות והגיוניות. תחשבו על הפרנסה, המשרות והברכה שיכולה להיות מענף רכב רציני שבו מותר לשפר רכבים בצורה חוקית ומאושרת.

יש מספיק קבוצות עם מנוף בחברה הג'יפאים, הגיע הזמן להקים לובי רציני ולהתחיל לדחוף את העניין.

eysham
27-10-15, 17:44
תפסיקו להתלהם ולכתוב דברים שנותנים רעינות מגוכחים למי שיושב שם למעלה.

ישנם רכבים שהגיעו ביבוא אישי, שמה לעשות הצמיגים שלהם לא תואמים לאוטודטה.

במקום זה שיבוא איזה פקיד רציני ויאמץ את השיטה באוסטרליה, אתה משנה את הרכב הולך למהנדס רכב שמאשר ונוסע לשלום. (אתם יודעים מה שיוסיפו אגרה לעניין, נשלם בשמחה)

במקום להוסיף תקנות שיוסיפו תקנות מקלות והגיוניות. תחשבו על הפרנסה, המשרות והברכה שיכולה להיות מענף רכב רציני שבו מותר לשפר רכבים בצורה חוקית ומאושרת.

יש מספיק קבוצות עם מנוף בחברה הג'יפאים, הגיע הזמן להקים לובי רציני ולהתחיל לדחוף את העניין.

לצערי זה המצב...

https://www.youtube.com/watch?v=Ey6YcPoOwFo

nate
28-10-15, 02:16
המכונאי שלך. גם ידאג שהכל תקין יותר ממה שאפשר לבדוק בטסט, וגם אותו לא יכשילו על שטויות לא רלוונטיות כמו ספק קרע בכיסא או אין כפפות בתא כפפות.

אסף.
אבל אין לי אחד כזה :(

מה שכן, יש כפפות בתא כפפות

klam
28-10-15, 07:20
אבל אין לי אחד כזה :(

מה שכן, יש כפפות בתא כפפות

איזה רכב יש לך?

GodsFather
28-10-15, 08:51

לפקיד הרציני קוראים ביידיש - מעכר. הוא מהנדס רכב מצטיין עם תואר של הטכניון ונסיון עתיר שנים בקרב לא מעט בעלי מקצוע.

התקנות שמוסיפים מעולות, מקלות והגיוניות, הן חושבות על הפרנסה של המעכר הזה ושל וועדת המעכרים העליונה שמתגבשת ככל שהתקנות יותר מתחשבות.

מנוף על הג'יפ ? כבר חשבו על זה פעם, צריך בשביל זה אישור מהנדס...

boaz avrahami
28-10-15, 09:11
בוודאי שמתם לב ליוקר המחיה המטפס.
כידוע, גם לעובדי מכוני הרישוי קשה להתפרנס בימים אלו...

לשם כך באו לעזרתם עובדי משרד התחבורה וכמה שוטרים.
כתבו תקנות מחמירות, עשו כמה מבצעי אכיפה מפחידים וסדרו למעכרים אפשרות ליקר את התעריף.

הסירו דאגה מלבכם- אף רכב מסוכן לא יירד מהכביש או יוחזר למוטב. זה רק בעליו שישלשלו יותר כסף לשרשרת המזון

הדסופה
28-10-15, 12:12
לא מקשיבים...לא יהיו יותר מאעכרים. לא לנושא צמיגים לפחות. רוצה - תחזיק סט צמיגים לטיולים ששונה מהמידה ברישיון ותסתכן במפגש עם שוטר.

tom1105
28-10-15, 13:12
לא מקשיבים...לא יהיו יותר מאעכרים. לא לנושא צמיגים לפחות. רוצה - תחזיק סט צמיגים לטיולים ששונה מהמידה ברישיון ותסתכן במפגש עם שוטר.

אני רק שאלה...
יהיה ברקוד על הצמיג שיוודא שאכן זוהי המידה או שהטסטר יצטרך להזין מידה ידנית במחשב? אם התשובה היא ב' ... אז אתה הוא זה שלא מקשיב...
נוכלים היו , יש ויהיו בכל מקום שהדרישות לא מסתדרות עם המציאות...

sent from my WJ

הדסופה
28-10-15, 13:16
אתה לא משתחרר...
אין אפשרות הזנה ידנית =》 אין מאעכר

נמרוד
28-10-15, 13:27
אתה לא משתחרר...
אין אפשרות הזנה ידנית =ד€‹ אין מאעכר

בסך הכל המעאכרים יצטרכו להשתדרג ולהזין איפה שאפשר - במשרד הרישוי. המחיר לצרכן יעלה בהתאם.

מוני אורבך
28-10-15, 13:41
אני לא כל כך מבין מה אתם נדבקים דווקא למידת צמיגים.
הרי זה הדבר שהכי קל לשנות.
לפני הטסט פשוט מחליפים צמיגים לגודל המוגדר בחוק.
אפילו לא צריך מאכר..
הבעיה כאשר נוסעים עם צמיגים הללו בכביש.
כל שוטר, הדבר הראשון שהוא בודק הוא מידת צמיגים..
זה גם הכי קל לראות, גם ממרחק של גדול.

מעבר לזה, זה בדיוק במו שנמרוד אמר, בארץ מאכר לעולם לא יעלם.
עם כל החוקים וכל ההקשחות, הוא לא יעלם אלא רק יתיקר (-:

IlanHadar
28-10-15, 15:55
יצא לי לעבוד עם בוחן תנועה, הייתי איתו במשמרת, מה שעניין אותו זה גודל הג'נט, גודל הצמיג לא הטריד אותו... (זה רק בשביל הקוריוז)

לעניין הדיון, התרגלתם למאכרים, שחיתות, תשלומים היכן שאין צורך ושיטת הקומבינה, תקראו למעלה...

אני בא ואומר די! מדינה דמוקרטית, יש לנו היכולת לדרוש אחרת, במסגרת הכלים שיש צריך לדפוק עם פטיש שכל למערכת, הרי נשלם כולנו את אותו כסף רק כחוק, גם המדינה תרוויח, אפילו אולי המעכרים ישלמו מס ;)

boaz avrahami
28-10-15, 16:08
אני כבר מתחיל ליצר חותמות הטבעת חום לצמיגים.

מוכר את זה עם ברנר קטן של קונדיטורים ב 1500 שח.

רושם איזה מידה שאתם צריכים

nate
01-11-15, 01:11
רוביקון 4 דלתות

איזה רכב יש לך?

-->