PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית/הסבת ניגרר לטיולים

נדב ש.
20-07-15, 10:15
בוקר טוב, יש ברשותי ניגרר 750 ק"ג 2004, ובגלל התרחבות המשפחה ושימוש בכיסאות 6 ו-7 לא נישאר כמעט מקום לציוד, קראתי קצת בנושא והגעתי גם לכתבה הזאת:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1582-jeepolog-archive
אז אני חושב לקחת את הניגרר ו"לשפר" אותו קצת לנסיעה בשטח, אני חושב דבר ראשון על קפיצים וקצת יותר גובה, כמובן שגם צמיגים ובמקום הכף ריתום הרגילה לאחת כזאת עם בלמים שמסתובבת על ציר.
מה לדעתם עוד הכרחי ובמה זה כרוך?

תודה מראש.

omri_t
20-07-15, 11:37
הבוקר בדרך לעבודה הרהרתי בנושא הזה בדיוק.

העגלות הנפוצות בארץ לא יעמדו בנסיעות שטח , גם לא קליל, לאורך זמן.
יש לנו עגלה כזו ואחרי כמה שנים שעיקרם כביש אבל גם קצת דרכי כורכר קלילות מאוד- היא כבר די מתפרקת..

יצא לי לטייל באוסטרליה עם נגרר לשטח.
לא משהו משוכלל דומה קצת לעגלות בזק הסגורות.

המבנה שונה:
יש סרן וקפיצי עלה וצמיגים גדולים
העגלה עצמה יושבת הרבה יותר גבוה הוו גרירה הונמך לכיוון החיבור- זויות הגישה טובות.
החיבור הנו טבעת מסתובבת ולא תפוח רגיל
המשקל לדעתי היה פחות מטון
ולא היתה מערכת בלימה

תכלס לבנות עגלה כזו מאפס זה ממש לא סיפור.
קצת ברזלים, מערכת סרן אחורי מרכב שטח כלשהו.
ועוד כל מני פיציפקס שזמין ואפשר לשחוט מכל עגלה.
לרשיין אותה זה העסק הבעייתי.

asafk
20-07-15, 11:54
נתחיל מההתחלה. מה מידת הצמיגים בנגרר הקיים?

אסף.

נדב ש.
20-07-15, 18:00
עומרי-זאת הכוונה, לשנות את הנגרר לצרכי שטח, קפיצים וכו'.

אסף-המידה שרשומה ברישיון זה 185-R14.

asafk
20-07-15, 18:57
מידה נהדרת. מקורית של טרנספורטר. כלומר קח סרן קדמי מושלם של טרנספורטר, חבר לו משולש עם ייצו מלפנים והנה בסיס למה שבא לך.
אל תשכך להעביר בסוף את המספר....

אסף.

נדב ש.
20-07-15, 19:15
סליחה על הבורות, על מה יושב סרן של טרנספורטר? עלים או ספירלה?
מה עדיף?
למה לשנות ולא להישתמש בסרן הקיים של הניגרר? לא חזק מספיק?
מה לגבי הצמיגים, לא כדאי מידה יותר גדולה או מעבר לשטח מלא?

asafk
20-07-15, 19:22
הסרן המקורי כפי שכתבת - ללא מהלך מתלה...
לעומתו סרן טרנספורטר עם זרועות עוקבות מוט פיתול ובולמים , הכל באריזה אחת קומפקטית.
אתה יכול גם לקחת טרוורסה אחורית של סובארו. קל יותר למצוא ושוקל פחות.

אסף.

נדב ש.
20-07-15, 19:28
או.קיי הבנתי את המחשבה...
ומה אם אני מפריד בין הסרן המקורי למסגרת ושותל עלה ביניהם בכל צד ביחד עם בולם? יעבוד?

boaz avrahami
20-07-15, 19:33
של איזה שנים הטרנספורטר המדובר?

asafk
20-07-15, 22:58
או.קיי הבנתי את המחשבה...
ומה אם אני מפריד בין הסרן המקורי למסגרת ושותל עלה ביניהם בכל צד ביחד עם בולם? יעבוד?

לא. כי הסרן המקורי כולל כבר קפיץ פיתול עלוב שהוא בעצם בלוק גומי.

אסף.

- - - Updated - - -

של איזה שנים הטרנספורטר המדובר?

עד 80

אבל במחשבה שניה - עדיף סרן אחורי של סובארו. גם ככה אין יותר מדי חלפי טרנספורטר, ומה שיש לא במצב טוב, כבד, ומוט הפיתול מבוסס עלים שנשברים מרוב שהם ישנים.

אסף.

נדב ש.
20-07-15, 23:01
סובארו, איזה?

Gilad
02-08-15, 23:59
למה לא לקחת עלים של סמוראי או זבוב אחר?

יש צמיגים נורמלים במידה הזו? צמיגי נגרר לא יחזיקו יותר מדי בשטח אמיתי.
אני גם משתעשע ברעיון של נגרר לשטח אבל ככל שאני חושב על זה אני מבין שעדיף להשקיע בדיגום פנים הרכב וגגון מסיבי במידת הצורך.
נגרר מגביל אותך ביכולות העבירות והתמרון ואם אתה לא יוצא לקמפינג על בסיס שבועי תמיד נראה לי השקעה ללא שימוש...

נדב ש.
03-08-15, 12:38
כי אין מקום ברכב, קרא בתגובה הראשונה שלי....
הניגרר לא לטיולי עבירות, אלא טיולים משפחתיים ברמה אולי בינוני מינוס, פשוט אין מקום לציוד של 7 נפשות אפילו עם גגון(הכל בגלל האישה), אני גם חושב בכיוון של עלים עם בולמים, הכי פשוט וקל לדעתי, לגבי הצמיגים אני מוסיף ספייר יעני 2.
הטיול הראשון שלו יהיה בראש השנה לנחל צין עד עין עקב, יום למחרת אולי המכתש מעלה אברהם בירידה, או נקרות בירידה, עוד לא סגור.

נמרוד
03-08-15, 15:49
חברים אפשר ללמוד מהמקרה של נדב, לא להתפתות לקנות מכוניות אפילו עם פוטנציאל לשבע מקומות, זה גורם סיכון להתרחבות בלתי מבוקרת של המשפחה :rolleyes:

shachar
03-08-15, 17:23
תחשוב איזה סיכון לוקח בעל דיפנדר עם רשיון "מדברי"

נדב ש.
03-08-15, 18:05
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
גדול!

ד ו ר ו ן
03-08-15, 23:15
פשוט אין מקום לציוד של 7 נפשות אפילו עם גגון(הכל בגלל האישה), .
הבעיה שלך היא הציוד, לא המקום.
אחרי שראיתי שאנחנו אורזים חצי ארון בגדים לטיולים, ו-3/4 ממני בכלל לא מגיע לשימוש, החלטתי להקציב נפח העמסה..

פתרתי את העניין עם צ׳ימידן צלילה גדול מאד, שהוא ההקצבה של המשפחה לביגוד לטיול של עד 4 ימים.
אז אנחנו מסתדרים עם אחד ל-4 אנשים, מתוכם שני ילדים.
זהו, הם יודעים שמה שנכנס לשם עולה לאוטו.
אחד לביגוד ואחד למצעים (שמיכות וסדינים).

בטיול הצ׳ימידן על הגגון.

הילדים מביאים תיק שטויות קטן, שממוקם ברגליים שלהם.

שניים כאלו וסגרת את בעיית המקום לציוד אישי.

נדב ש.
04-08-15, 09:31
מה עם אוכל ושתיה? 3 ימים זה הרבה זמן ועם ילדים עושים הרבה הפסקות... ובהפסקות מנשנשים חחחח
כשאתה פותח כיסאות 6 ו-7 לא נישאר לך תא מיטען, בטח לא למקרר או צידנית קטנה אפילו...

omri_t
04-08-15, 10:21
דורון מאוד מאוד צודק. זו בעיה שכולנו מתמודדים איתה ויש שכבר עשו עליה דוקטורט באופטימיזציה של ההעמסה וסוג הציוד.
הבעיה בד"כ היא שמעמסים דברים שלא צריך, כמויות גדולות מהנדרש, ושחלק מהציוד שלוקחים פחות מתאים ותופס הרבה נפח.

נגרר כזה, לטעמי, הוא לנסיעה שאינה "טיול", אלא סוג של קמפינג לכמה ימים- שבאמת רוצים לסחוב את כל הבית שיהיה הכל.
זה בניגוד לטיול שבו לא צריך לסחוב אטרקציות מהבית...

חנן גולומבק
05-08-15, 10:41
אחד היתרונות הגדולים של הטירדרופ זה נפח האיכסון הענק שלו בתוכו. מכניסים בפנים את כל ציוד הקמפינג וכשמגיעים לנקודה, פורסים.

-->