PDA

צפייה בגרסה מלאה : חבילה תקועה בדואר שקמונה - חייבים לנסוע?

asypeer
21-07-15, 20:49
הזמנתי למשרד בעמק חפר חלקי פרזול מסין, מדובר כנראה בחבילה די גדולה ו(עלתה 147 דולר, שולם בפייפאל). כדי למנוע גניבה בדרך המוכר הצהיר על שווי נמוך יותר (60 דולר, שלח לי ״קבלה״ מודפסת..)
הסטטוס שלה באתר הדואר אומר ״מעוכבת במכס, הודעה ראשונה נשלחה ב7.7״
העניין הוא שלא קיבלתי כל הודעה בדואר. היום התקשרתי למוקד הדואר, הריצו את המספר מעקב במחשב ואמרו שהיא בדואר שקמונה (כנראה במכס שם)
יש מצב לשחרר אותה (הבנתי כבר שזה יעלה לי משהו) מבלי להצפין לחיפה ולבזבז חצי יום?
הבנתי שאני אמור לקבל איזה טופס עם ההודעה (שלא הגיעה) - אפשרי לבקש שישלחו את זה לסניף יותר קרוב ושם אשלם?
מישהו יכול לפרט מה צריך ועם מי צריך לדבר?
תודה!
אסף

Sent from my Ass

ukiuki
21-07-15, 21:02
אם מה שעוצר את החבילה במכס זה מיסים (כסף) בדרך כלל המכס מתחשב את זה ומשחרר לדואר להפצה תוך התניית תשלום המס.
בדרך כלל זו מהות ההודאה שנשלחה אליך.
לפני שאתה נוסע למכס תתקשר שוב לדואר, ותבקש לברר היכן נמצאת אותה הודעה, הדואר אמור לדעת לעקוב אחריה כחלק מהליך הדואר הרשום. הוא גם אמור לדעת לשחזר אותה.
אם בכל זאת תיתקל בקשיים עם הדואר תבקש מהם את הטלפון בירורים של אותו האגף במכס בו החבילה תקועה.
ותעשה שעצמך טובה ואל תזכיר יותר (גם לא כאן) שהיית שותף בניסיון לרמות בשווי החבילה ולא משנה מאיזו סיבה, ביחוד לא במכס.

asypeer
21-07-15, 21:08
תודה, חשוב לציין שמדובר על הגדלת ראש של המוכר ולא שלי..בדומה לסיפורי הטלפונים שנשלחים כנגני MP3.
שווי המוצר עדיין בגבול הפטור לדעתי (325 דולר?) וצריך לשלם רק מע״מ שזה כמה עשרות שקלים.

Sent from my Ass

OFF-RoaD
21-07-15, 22:51
אם תצטרך עזרה בחיפה, אני מתפנה ממבחנים בשלישי, ואולי אוכל לסייע.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

tzagi
21-07-15, 23:16
קודם כול תרגע
תן לבעיה לפתור את עצמה. כול הסיכויים שזה ישתחרר לבד תוך יום יומיים.

tzagi
21-07-15, 23:49
קודם כול תרגע
תן לבעיה לפתור את עצמה. כול הסיכויים שזה ישתחרר לבד תוך יום יומיים.

boaz avrahami
22-07-15, 00:18
הנסיון שלי הוא שכשאין להם ספק לגבי המס החבילה ממשיכה עד לסניף הדואר הקרוב אליך עם הוראת תשלום.

קשה לקבוע עם העיכוב נורמלי כי לאחרונה שמעתי שיש להם בלאגן אבל אני חושד שאתה צפוי לקבל בדואר זימון להגיע עם מסמכים לשחרר אותה.
תמתין עוד כמה ימים ואם לא מגיע דבר סע לשיקמונה עם תעודת זהות

asypeer
22-07-15, 00:30
אם תצטרך עזרה בחיפה, אני מתפנה ממבחנים בשלישי, ואולי אוכל לסייע.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

לשונאים שלי לא הייתי מאחל לבלות שם דקה, אז לך?? ;)

Sent from my Ass

אמיר ב.א
22-07-15, 00:54
מניסיון בדיוק כמו שלך ,
לוקח להם עוד כמה ימים / שבועות עד שהם שם בשקמונה מועילים לשלוח לך הודעה שזה מעוכב.

בתור התחלה - תחכה עוד כמה ימים , עד שתקבל הודעה ,

ככל הניראה , או שפתחו את החבילה , או שהעבירו אותה בשיקוף , בכל מקרה הגיעו למסקנה שזה לא הערך המוצהר ,
ולכן ירצו חשבונית מקורית ...

הם לא מתחשבנים איתך על זה שהמוכר כתב ערך נמוך - הם יודעים שכל המוכרים במזרח עושים את זה ,הם פשוט רוצים חשבונית מקורית וזהו.

אם זה מכס וגם מע"מ , או רק מע"מ זה לא משנה - אתה צריך לשלם שם - מהניסיון שלי החבילה לא תמשיך לשום מקום .

(ניסיון של יותר מעשר חבילות שניתקעו שם בעשר שנים האחרונות)

asypeer
22-07-15, 09:32
מניסיון בדיוק כמו שלך ,
לוקח להם עוד כמה ימים / שבועות עד שהם שם בשקמונה מועילים לשלוח לך הודעה שזה מעוכב.

בתור התחלה - תחכה עוד כמה ימים , עד שתקבל הודעה ,

ככל הניראה , או שפתחו את החבילה , או שהעבירו אותה בשיקוף , בכל מקרה הגיעו למסקנה שזה לא הערך המוצהר ,
ולכן ירצו חשבונית מקורית ...

הם לא מתחשבנים איתך על זה שהמוכר כתב ערך נמוך - הם יודעים שכל המוכרים במזרח עושים את זה ,הם פשוט רוצים חשבונית מקורית וזהו.

אם זה מכס וגם מע"מ , או רק מע"מ זה לא משנה - אתה צריך לשלם שם - מהניסיון שלי החבילה לא תמשיך לשום מקום .

(ניסיון של יותר מעשר חבילות שניתקעו שם בעשר שנים האחרונות)

החשבונית מפייפאל זאת החשבונית שאני צריך להביא עימי? (לא קניתי באיביי, אז זאת הוכחת התשלום היחידה שיש לי)

Sent from my Ass

tzagi
22-07-15, 09:45
החשבונית מפייפאל זאת החשבונית שאני צריך להביא עימי? (לא קניתי באיביי, אז זאת הוכחת התשלום היחידה שיש לי)

Sent from my Ass
ולי יש נסיון עם אלפי חבילות, ואומר לך לתת לזמן לעשות את שלו. אל תעשה כלום.

אמיר ב.א
22-07-15, 10:35
כמו שכתבתי , לחכות זו גם ההמלצה שלי ... אל תלך לשם מיוזמתך כל עוד לא קיבלת הודעה מהם.

לגבי החשבונית - לרוב המוכר אמור לשלוח לך את החשבונית בתוך החבילה , (אתה יכול לוודא איתו במייל)

Tsafrir
22-07-15, 10:39
רק להכניס דברים לקונטקסט, חברת הדואר (כבר לא רשות הדואר) נמצאת בתקופה האחרונה במצב איום.
כתוצאה מקיצוצים חריפים השרות לציבור הולך ונפגע והמצב רק ילך ויחריף.
קוצצו ימי פתיחה, פוטרו עובדים, נסגרו סניפים והתוצאה דואר וחבילות שנתקעים שבועות ארוכים במרכזי המיון.

כדאי להתאזר בסבלנות.

tzagi
22-07-15, 10:44
רק להכניס דברים לקונטקסט, חברת הדואר (כבר לא רשות הדואר) נמצאת בתקופה האחרונה במצב איום.
כתוצאה מקיצוצים חריפים השרות לציבור הולך ונפגע והמצב רק ילך ויחריף.
קוצצו ימי פתיחה, פוטרו עובדים, נסגרו סניפים והתוצאה דואר וחבילות שנתקעים שבועות ארוכים במרכזי המיון.

כדאי להתאזר בסבלנות.
אמת, בזמן האחרון החבילות תקועות בארץ מעל ל 10 יום בלי כול סיבה.

Tsafrir
22-07-15, 10:54
העיקר שמנכ"ל חברת הדואר קיבל לאחרונה בונוס....

ukiuki
22-07-15, 11:29

Sent from my Ass
כן
הם רוצים את הקבלה על התשלום ולא את החשבונית
הקבלה מפייפאל זה מצויין.

asypeer
02-08-15, 10:53
אז היום השכמתי קום ועליתי לחיפה, חניתי מול בית הדואר בבית המשפט (תשכחו מחניה ברחוב עצמו)
10 דקות מאוחר יותר ופחות 102 ש"ח בארנק (מקבלים רק מזומן או צ'ק) והייתי עם החבילה בחוץ. להפתעתי הרבה המכס שומם והייתי שם לבד..

אמיר ב.א
02-08-15, 12:50
ג'ו - הייתי צריך להתערב איתך :)

erezgur
02-08-15, 14:54
היום בכלכליסט, כתבה שהזכירה לי את הדיווחים על הפקקים הצפויים בגוש דן....
"בגלל הטריק הסיני-ישראלי: חבילות מחו"ל מעוכבות במכס עד חודש ימים "- http://m.calcalist.co.il/article.aspx?guid=3665832&ref=ynet

Sent from my Nexus 4

-->