PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרייבשאפט קדמי ואחורי

AvigdorAharon
28-09-05, 12:13
שלום,
האם ניתן להרכיב דרייבשאפט קדמי (דנה 30) במקום אחורי (דנה 44)?
לגבי האורך, אני יודע שהקדמי קצר מהאחורי (נניח ואני מאריך אותו). מה לגבי היוקים? האם הצלבים בדרייבשאפט הקדמי זהים לאלו של האחורי?

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
28-09-05, 13:01
הצלבים זהים, קוטר הצינור לא זהה. האחורי עבה יותר.

AvigdorAharon
28-09-05, 13:18
אם הצלבים זהים, ז"א גם היוקים זהים?
קוטר הצינור הקדמי קטן יותר בגלל בעית מקום? (גשר גיר)

אביגדור

דרור99
28-09-05, 13:31
ראיתי בהרבה רכבים דריישפט קדמי עם עובי צינור כמו באחורי.

חנן-ג'יפולוג
28-09-05, 13:54
מה שמעניין אותך מבחינת ההתחברות אל הסרנים זה הצלבים, ואם הם זהים אז החיבור זהה. מבחינת זה אין בעייה.

אצל נמרוד יש דרייבשפט קדמי עם עובי זהה לשל האחורי, ואצלו חתכו את גשר הגיר מתחת לדרייבשפט הקדמי, אז כן, אני מניח שאתה עלול להיתקל בבעית מקום עם דרייבשפט קדמי עבה. מצד שני, אצל נמרוד יש מהלך יפה מאוד של המתלה, והרכב מוגבה קלות, אז יתכן שברכב עם מהלך סטנדרטי, לא מוגבה, לא תיווצר בעייה.

UNIX
28-09-05, 15:56
גם אצלי יש דרייבשאפט קדמי עבה כמו האחורי .

אריק
28-09-05, 17:51
שאלה על הדרך - מה המחיר לתיקון דרייבשאפט אחורי גזור?

shmil
28-09-05, 18:04
עד 500 ש"ח כולל איזון בערי המשולש. באזור ת"א נדמה לי שבערך 750.

חנן-ג'יפולוג
28-09-05, 18:20
לי החליפו צינור של דרייבשפט אחורי, יותר מפעמיים, במחירים של 300-400 ש"ח .

גל הינע , קדמי, חדש, קומפלט , עם צלבים, עלה לי בגרינגראס 700 ש"ח .

ערן המסוקס
29-09-05, 10:17
בעיית הנגיעה של גל ההינע הקדמי עם גשר הגיר נובעת מכך שתושבות המנוע ממוקמות בחורים אחוריים יותר, וכתוצאה מכך כל המכלול זז אחורה מידי. אפשר לראות זאת כשמסתכלים על הטרנספר מאחורה. הוא בולט דיי הרבה מעבר לגשר הגיר. הפתרון הנכון, לדעתי ומנסיוני, הוא למקם מחדש את גשר הגיר כך שיכסה את הטרנספר, והכל יבוא על מקומו.
כך, אצלי גל ההינע הקדמי (עבה כמו האחורי) רחוק מאוד מגשר הגיר, ולדעתי גם עם הגבהה רצינית לא תהיה בעייה.

זאת גם הזדמנות טובה לסדר את ההברגות הבעייתיות בשלדה שאליהם מחובר גשר הגיר. כידוע (או שלא ידוע) אומים פנימיים אלו נוטים להאכל וברגע האמת הברגים נתקים מהשילדה. אבל זה כבר נושא לשרשור אחר..

six 4 life
29-09-05, 19:58
איך התגברת על בעיית מיקום תושבות הגיר?

-ארז 8) -

asi
01-10-05, 02:46
ערן צודק..

משום מה רוב הגשרי גירים שלנו "זזו" קדימה מסיבה כל שהיא..

לגבי חיבור הגשר בצורה טובה : לוקחים בורג + אום בגודל 1/2 , את האום מרתכים לשילדה מלמטה אחרי שעושים חור כדי שהבוגר יכנס לתוך השלדה ואז מבריגים את הבורג דרך הגשר "לתוך" השאסי.

אסי

ערן המסוקס
02-10-05, 00:08
איך התגברת על בעיית מיקום תושבות הגיר?

-ארז 8) -

יש מגוון חורים, והעסק פשוט מסתדר ללא בעיות בצורה הנכונה והטובה. יש כמובן לסדר את גשר הגיר כך שיתאים לחורים במקום הנכון לפני שמרתכים ברגים או אומים למקומות שונים באוטו..

RONI
18-10-05, 20:30
האם בהגבהת בודי עד 2 אינטש בCJ3 צריך להאריך ? יש שאיפה עכשווית לבולמים וקפיצים חדשים :oops:

נץ לבן
18-10-05, 22:33
אז ככה:
גל הנע קידמי ואחורי בסיקס זהים מבחינת היוקים והצלבים, ההבדלים הם בקוטר הצינור וארכו, לא כל צינור מתאים צריך לבצע את הארכה מצינור בעל עובי דופן גדול, ככלל העומסים על גל ההנע האחורי גבוהים יותר מאחר והוא ארוך יותר. חשוב לוודא כי אחרי הארכה גל ההנע נשאר מאוזן אחרת הוא ישמיד את הצלבים את מחזירי השמן והמיסבים בטרנספר ובדיפרנציאל.

לגבי גשר הגיר, כמעט בכל הסיקסים בגלל עיותי השילדה אין קשר בין החורים בגשר הגיר והחורים בשילדה, בחלק גדול מהסיקסים ההברגה בתוך השילדה הרוסה. הפתרון שלי, ריתכתי בצידי השילדה מהצד החיצוני ברזל זוית 50X50 לאחר מכן הנחתי את גשר הגיר במקומו סימנתי וקדחתי חורים חדשים בגשר ובברזלי הזוית ואז ריתכתי אומים בחלק העליון של ברזל הזוית.

אני יודע, חלק גדול מכם מתנגדים לריתוכים בשילדה אני לא.

נמרוד

-->