PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידושים במסלול נחל ציפורי (הלך עין יבקע ?)

דידין
25-07-15, 16:09
יצאתי לטיול קליל קל"ב מה שנקרא.(רציתי לראות אם הנצו הרימונים).

לשם שינוי החלטתי לסטות מהמסלול הרגיל של טחנת הנזירים/עין יבקע ולראות גם (אולי)דברים אחרים.

100089

אני חושב שגם ליובש הקיצי יש יופי משלו במיוחד כשמחכה אלון אדיר מימדים שנחסה בצילו .

100090

100091

100092

מהעמק היפה הזה עליתי (ראו מפה-שבילים לא מסומנים) לכיוון כעבייה וכשעצרתי בנקודת תצפית (עיגול כחול)-חשכו עיניי

100093

ירדתי למטה

כנראה משנים את התוואי של הנחל- עדיין לא הגיעו לעין יבקע (ראו חץ אדום), אבל לפי כמות הצנורות, עוד יגיעו ...
מזל שבית הקברות הצבאי כרגע עוצר אותם.
לצערי לא היה לי את מי לשאול - מה מתוכנן שם, אולי מתקן טהור שפכים.
כל זה מתקשר לשרשור הקודם שלי על מה עושה הצפיפות בארץ !

למי שזמנו בידו .... מומלץ

יונתןמצפה
25-07-15, 16:26
קודם כל תרגע... ;ׂ)
א. חבל שלא הגעת למעיין הסוסים (עין יבקע)- היית רואה שלא רק שהוא לא הלך לשום מקום אלא שוקם והוסדר בצורה שמכבדת אותו. בהחלט בטוב טעם ויפה.
ב. רשות ניקוז קישון משקמת ומסדירה את טוואי נחל ציפורי. אני לא בקי בפרטים אבל אפשר לראות לא מעט פינות חמד חדשות ומושקעות, בעיקר בחלקו העליון יותר של הנחל. גם בתחנת הנזירים למיטב ידיעתי מתוכננת השקעה לא מבוטלת הכוללת מרכז הדרכה. הסביבה הקרובה של התחנה כבר היום עברה טיפול יסודי ולטעמי האישי, למרות הפגיעה בנוף ה"טבעי" מונעת מרכבי שטח לשחוט את השטח הירוק הצמוד למים ב- 100 המטרים שמתחת לתחנה. וזה מבורך לטעמי.
ג. הצינורות- חלק מפרוייקט מים כזה או אחר של מקורות (קשור למאגר במקום/בנוסף לאתר אשכול, או משהו כזה). העבודות כבר מתנהלות תקופה ארוכה, ואכן בתקופה האחרונה נראה שיש האצה. אבל אני מניח שלאור הגופים המעורבים בתא השטח לא צפויות קטסטרופות יוצאות דופן.

המסלול שציינת אכן נחמד וקצת פחות מוכר, אפשר גם להגיע אליו ממערב ומדרום לגבעה שהקפת מצפון.
ולמי שמעוניין בקצת אקשן- 2 עליות מאתגרות בשלוחה ממערב.

תהנו. האיזור יפה ומתאים לעונה.

דידין
25-07-15, 16:52
הגעתי גם הגעתי למעיין מכיוון כעבייה - חוץ מכמה "ילידים" לא היו שם אנשים והמקום לא השתנה במאום מהפעם הקודמת.
בקשר לטחנת הנזירים, אתה צודק, סללו "דרך נוף רגלית" על גדת הנחל מהטחנה לכיוון ראס עלי (כרגע רק כ 500 מטר) הדרך מגודרת וטוב שכך.
שמתי לב שגם מזרחה מהטחנה התחילו להכין תשתית ל"דרך נוף רגלית".

נקווה לטוב

יונתןמצפה
25-07-15, 16:53
http://www.rnkishon.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA/%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%A7%D7%9D

http://www.mekorot.co.il/Heb/newsite/Projects/Pages/HaifaSecondWaterSystem.aspx

יונתןמצפה
25-07-15, 16:59
הגעתי גם הגעתי למעיין מכיוון כעבייה - חוץ מכמה "ילידים" לא היו שם אנשים והמקום לא השתנה במאום מהפעם הקודמת.

סידרו מעין "סכר" מאולתר המרים את המים למפלס גבוה יותר. בחלקו התחתון (צפ'-מערב) יש מדרגות אבן רחבות המאפשרות כניסה נוחה מאוד למים. אפילו לבעלי מוגבלויות. תסתכל טוב, סביבת המעיין השתנתה מאיך שנראתה בשנים האחרונוך אך זה נעשה כאמור בטעם ולא בצורה מפלצתית. אני באופן אישי אוהב את התוצאה.
אין מה לחשוש מ"אכילת" השטח בעקבות פיתוח איזורי. זה לא יקרה בזמן הנראה לעין.

דידין
25-07-15, 17:21
תודה על ההשקעה והבאת כאן.

למעשה מה שרשום בשני האתרים זה כאילו פמפלטים ויח"צ , אבל כאמור כפי שכתבת
יש כאן עין בוחנת של הרבה גופים.
אז נמתין בסבלנות.

דרך אגב בפעם האחרונה בחורף שעברתי בנחל , בכניסה לטחנת הנזירים עמדו צעירים "מהמגזר" והחתימו מטיילים על עצומה לשימור הנחל, כנראה לא הכל אבוד !

-->