PDA

צפייה בגרסה מלאה : סונומה ,האם היא מתאימה לנסיעות שטח?

יוסי
30-09-05, 00:23
שלום!
לאחר הרבה מחשבה וחוסר תקציב (להיילקס) החל ממחר אני מתחיל לחפש סונומה 4x4.
הכוונה היא לקנות סונומה בסביבות ה25-30K ולהסב אותה לגז.
לאחר שקראתי חלק מהביקורות של חברי הפורום לגבי קניית סונומה כרכב שטח
יש לי כמה שאלות.
1. איך הרכב במצב סטנדרטי בטיולי שטח? (עבירות,עמידות המכלולים וכו...)
2. האם יש למישהו ניסיון עם הסבה של סונומה לגז?
3. וכמובן, נק' תורפה שיש לחפש בסונומה בזמן הקניה (עוד לפני הבדיקה במוסך)

תודה מראש!
יוסי

gooja
30-09-05, 01:12
יש לי ג'ימי 1996 (כלומר, לאשתי).

1. הרכב טוב לשטח של עד בינוני. הסרן האחורי רך, ואחרי נסיעות שטח, הוא טיפה "שוקע". אצלי הוא טיפה שקוע, מה שגורם לחוסר יכולת לאיזון גלגלים מוחלט, אלא סטיה קטנה, מה שמחייב בנסיעה בכביש החוף, תיקוני היגוי קטנים ומעצבנים.
2. המתלים רכים. חובה למתוח מוטות פיתול, ולסדר את הנדנדות מאחורה. זה לא יקר, מוסיף גובה, ומעט מקשיח את האוטו.
3. לרכב יש המון כח, מתפרץ ממש, ומהנה בשטח קל ובינוני.
4. יהיה קשה מאוד להשיג נעילה, בטח שיקר להתקין נשלטת.
5. לבדוק את המזגן (ולא רק סרן אחורי שקוע) - מדובר במזגן נטול פילטרים, שנסתם ונחלש מאוד.
6. מקדימה מוטות פיתול ולא סרן חי. לכן, העבירות והשיפורים מוגבלים בהתאם.
7. הפגוש הקדמי פלסטיקי מאוד גדול מדי ומגביל מאוד. יש אפשרות לפרק את המחצית התחתונה שלו, מה שמעט משפר את המצב.

אפי

יוסי
30-09-05, 01:34
לאחר שקראתי את הפורום הנ"ל:
www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9416&highlight=%F1%E5%F0 %E5%EE%E4
נראה לי שיש מבחר דיי גדול של נעילות וכמובן הכוונה היא שעם קצת (הרבה) הדרכה
בפורום אוכל לבצע עבודה כזו לבד.
כמו כן אם מישהו יוכל לפרט לי קצת על עליות של שיפורים בסיסיים
(נעילות, הגבהות, בולמים/מטות פיתול וכו...)

נמרוד
30-09-05, 12:04
יוסי, אכן יש נעילות אוטומטיות זולות ופשוטות להתקנה, בדיוק אותו דבר כמו בסיקסים, סופות וסמוראים שיש למרבית הגולשים בג'יפולוג. הסונומה כמו הנ"ל הוא רכב זול, ולכן מתאימים לו דברים פשוטים וזולים. לא רואה סיבה לנעילה נשלטת. בתור רכב זול, אפשר לעשות איתו דברים מעניינים. את הכתבה על הסונומה של לירן קראת?
http://www.jeepolog.com/Liran%20certina%20sonoma.htm

יש גם כמה סונומות משופרות לכיוון העבירות בארץ, עם הסבות לסרן קדמי חי - בדרך כלל סרן קדמי דנה 30 של ג'יפים שהוא זול ונפוץ כמו זבל בארץ. קבל קישור לכתבה של טל שביט על סונומות ישראליות מענינות:
http://www.4x4.co.il/details.asp?editid=3156

asafk
30-09-05, 12:32
...ולמרות זה- אם אתה מתכוון להשתמש בסונומה סטנדרטית או משופרת קלות, ולא ברכב שנבנה מחדש והוסב למשהו אחר- אין ברכב הזה, חוץ מהמנוע והמחיר- שום דבר באמת טוב. זה די אוטו זבל. אוטו שבנוי זול ורע, כל החלקים מהסטנדרט הכי נמוך של תעשיית הרכב האמריקאית.
אין לך מה לחפש איתו בשטח. יש לו יכולת מסויימת (אחרי הגבהה קלה ונעילה אחורית- דברים טריוויאלים ולא יקרים) רק בדיונות קלות (גם שם הוא מוגבל בגלל צמיגים לא גדולים, אבל המנוע מפצה על זה), ושבילים. ואפילו במקומות האלו- המתלים המחורבנים (גם הקדמי וגם האחורי רכים מדי) יטלטלו אותך לכל הכיוונים, ובכל ברקס הפרונט שוקע ומנגח סלעים מזדמנים. אם אתה כבר מרכיב גלגלים יותר גדולים (נגיד.. במידה נורמלית של 31" ), אתה צפוי לשבור מתישהוא את שני הדיפרנציאלים.
בלי שאני שולט במחירים של כל השנתונים- נדמה לי שסופה תעלה אותו דבר, בערך. אבל היא לא טנדר. אתה חייב טנדר? אין לך כסף לטנדר יפני? אז סונומה היא סוג של פתרון, אבל קח בחשבון מקצה שיפורים כבד בשביל לעשות אותה שווה משהו, וגם אז היא נשארת סונומה.
יש עוד פתרון של טנדר בנזין זול- סיירה מהצורה הישנה. שני סרנים חזקים, אפשרויות שיפור אינסופיות, וזול זול זול...

אסף..

יוסי
30-09-05, 20:28
לצערי אני לא מתכנן שיפורים מרחיקי לכת בזמן הקרוב, למרות אהבתי לשיפורים השונים
כל מבוקשי הוא רכב שטח טוב שישמש אותי גם לנסיעות יומיומית.
הכוונה להסב את הרכב לגז והחוק הלא מובן מונעת ממני לפזול לרכבים מתחת לשנת 95
אחרת "טנדר ירקנים" היה יכול ליהיות פיתרון מושלם לחובב גרוטאות כמוני.
מחירון הסופה יקר כמעט פי 2 ממחירון הסונומה ומחיפושי אני יודע שאין כרגע בשוק
סופות 95 בסביבות המחיר הנ"ל.
הכול אופן עקב חוסר פירגון מוחלט של חכמים ממני נראה לי שאוותר על הסונומה ואחפש רכב שטח מסוג אחר.
תודה!

UNIX
30-09-05, 21:49
אל תרוץ להסב לגז לא נראה לי שזה יפתור משהו במדינה המחורבנת הזו .

procomp
03-10-05, 00:05
שלום לך אני נוסע על סונומה 1998 של חברת חשמל לשעבר. הרכב מעולה אני ממליץ עליו. לפני כשבוע התקנתי מערכת גז וזה עובד נפלא אין הבדל בינו לבין בנזין. הבלון יושב מאחור בארגז ואין בעיות. אני התרנתי בחיפה אתה יכול לקבל פרטים בה"פ

יוסי
03-10-05, 09:15
בשיחה שהיתה לי עם מתקין מערכות גז מאזור המרכז הובטח לי טיפול כולל בכול נושא הבירוקרטיה, הרשיונות והכי חשובש שהכל חוקי.
קראתי באתר גם על בעיות עם הביטוח ואני צריך לברר את זה היום עם חברת ביטוח.

זאביק
03-10-05, 10:02
בשיחה שהיתה לי עם מתקין מערכות גז מאזור המרכז הובטח לי טיפול כולל בכול נושא הבירוקרטיה, הרשיונות והכי חשובש שהכל חוקי.
קראתי באתר גם על בעיות עם הביטוח ואני צריך לברר את זה היום עם חברת ביטוח.

הנקודה העקרונית עם גז (מעבר לחוקיות וביטוח), היא שכל החישובים הכלכליים נעשים לפי מחירי הגז היום (שהם די דומים למחירי בנזין וסולר, ללא מיסים).
החישובים מראים שאדם שנוסע הרבה, מחזיר את עלות המערכת תוך שנתיים בערך.
אבל, מחירי הגז לא יישארו כמו היום.
ברגע שהמדינה תריח שהיא מפסידה יותר מידי כסף מגז, המחירים יעלו, ומהר (הרבה יותר מהר ממחירי הסולר, שכרגע עולים לאט בגלל התלות בין עלויות תובלה, מחירים לצרכן ואניפלציה).

procomp
03-10-05, 10:23
על פי חוק מחירי הגז לא משתנים עד 2006!

אדי
03-10-05, 11:13
על פי חוק מחירי הגז לא משתנים עד 2006!
ו-2006 זה לא כל כך רחוק ...

lizard
03-10-05, 11:19
המחיר של הגז הולך לעלות ב38% בזמן הקרוב.

-->