PDA

צפייה בגרסה מלאה : אלטרנטור 24 וולט - מישהו מכיר ?

UNIX
30-09-05, 00:05
העפתי את ה isolator ואת ה duvac , כנראה שהם איבדו מיכולתם
לאחר שהפעלתי פרוזקטור של 1000 וואט ב 220 וולט למשך 20 דקות .

בכל אופן יש לי כמה שאלות :
א. מה זה מאחורי האלטרנטור? טכומטר? יוצאים 2 חוים מזה , אם יש צורך מחר תהיה תמונה .
ב. יש לאלטרנטור הזה 3 יציאות שמוציאות חצי מתח משמע 14.5 וולט , האם אפשר לחבר את זה ישירות למצבר האחד (זה שנותן 12 וולט לסטרטר?) וזה יטעין בעצם את המצבר הראשון , זה שנותן 12 וולט לצרכנים שלי? . נראה לי שאני מפספס משהו אחרת בשביל מה קיים האיזולטור? הרי זה בדיוק התפקיד שלו , להפיק מתח של 12 וולט מהאלטרנטור ולטעון גם את המצבר השני ופעם להפיק 24 וולט ולהטעין את שניהם יחד .

חימושניק
30-09-05, 04:47
האם האלטרנטור גדול יחסית ובצבע אדום?
האם וסת הטעינה שלו חיצוני ומותקן על קיר האש/כנף?

UNIX
30-09-05, 09:16
גדול ובצבע אדום , אני לא בטוח לגבי הווסת טעינה שלו .

UNIX
30-09-05, 09:24
יש איזה קופסה יחסית קטנה בעלת 3 חוטים שאם מנתקים אותם אז הטעינה באמת נעלמת (עד כמה שזכור לי) אז כנראה שכן .

חימושניק
30-09-05, 20:55
מדובר באלטרנטור צבאי סטנדרטי.

אי אפשר להתחבר ליציאות של 14 וולט של האלטרנטור, שכן אלו היציאות של הדיודות. עומס על היציאות ישרוף את גשר הדיודות.

UNIX
30-09-05, 21:19
או קי אז למה הם משמשות בכל זאת?
כמה אמפר מוציא אלטרנטור כזה?

חימושניק
01-10-05, 16:02
האלטרנטור מוציא 60 אמפר.

UNIX
01-10-05, 17:00
60 אמפר? זה כלום לא?

UNIX
01-10-05, 17:45
חימושניק אתה בטוח? אז מה זה כל הגודל הזה של האלטרנטור?
ועל האיזולטור היה רשום 130 אמפר והם הרי באו יחד לא?

חימושניק
01-10-05, 19:40
חימושניק אתה בטוח? אז מה זה כל הגודל הזה של האלטרנטור?
ועל האיזולטור היה רשום 130 אמפר והם הרי באו יחד לא?

כן, אני בטוח.
לא, הם לא באו ביחד.

60 אמפר במערכת של 24 וולט זה די הרבה. זה מקביל ל 120 אמפר במערכת 12 וולט.

UNIX
06-10-05, 11:28
לאחר שהעפתי את האיזולטור והדובק אני רואה שיש לי טעינ של 30 וולט ואפילו יותר , פירקתי את הווסט , 3 חוטים שמתחברים למרובע קטן על הכנף ע"י שקע-תקע ,
איך אני בודק את הווסט? אגב ללא הווסט אין טעינה ואני רואה בשעון טעינה רק את המתח של המצברים שהוא יציב .

יש איזו בדיקה של התנגדויות? , מעברי זרם?

חימושניק
06-10-05, 12:17
אין נוהל לבדיקה של הווסט הזה.
יש נוהל לבדיקה של האם האלטרנטור מקולקל או הווסת מקולקל במקרה של חוסר טעינה.

בכל אופן: טעינת יתר (30 וולט זו טעינת יתר גבולית - האם המתח עולה עם הסלד?) לרוב נגרמת כתוצאה מתקלה בווסת או כתוצאה מקצר של חוט +F (ירוק ?) לפלוס מהמצברים.

UNIX
06-10-05, 12:19
הטעינה עולה עם הלחיצה כן .
אני יבדוק את הקצר המדובר

UNIX
06-10-05, 13:50
לווסת שרואים בספר הטיפולים (של האתר)
יש 4 חוטים ולשלי 3 חוטים איך זה הגיוני? שוב פעם נפלאות תעשיות רכב נצרת?
או שמא בווסת שלי המינוס נלקח מגוף הווסת ???
איזולטור לא אמור להחליף את הווסת? , יתכן והאיזולטור היה מרגיש מתח גבוה ולכן מוציא רק 12 וולט מהאלטרנטור ?

נגיד ואני מחליף ווסת , איך אני מונע מהווסת הבא להישרף בשימוש חזק עם ממיר המתח(ההמיר של ה 220 וולט) ???

חנן-ג'יפולוג
06-10-05, 14:09
אפשרות אחת (ויש עוד) היא להגביל את הזרם עם נתיך: רגיל, או חצי אוטומטי, או אוטומטי.

UNIX
06-10-05, 14:13
אבל אז גם אני מגביל את הממיר מתח לא?
אולי צריך איזו דיודה בין הווסת אל המצבר שתופעל רק שהממיר יופעל? ואז אני צריך גם לעקוף את הווסת ולתת לאלטרנטור לספק את מקסימום ההספק שלו?
בכל אופן אני רוצה קודם לפתור את התקלה ואח"כ למצוא פתרונות כדאי שהיא לא תחזור .

UNIX
06-10-05, 14:17
כדאי שהיא לא תחזור = כדי שהיא לא תחזור כמובן

חנן-ג'יפולוג
06-10-05, 14:27
אתה מנסה לעשות מהג'יפ שלך תחנת כוח?

אם צריכת ההספק החזקה היא לצורך רגעי, כמו הפעלה קצרה של מקדחה או משהו בסגנון, אז תעשה את זה כשהג'יפ כבוי ואז אתה בטוח לא מעמיס על האלטרנטור. אם אתה מתכוון לעומס חזק ומתמשך אז ייתכן שאתה צריך לתכנן את המערכת כך שכל הרכיבים בה יהיו בנויים לעבודה מתמשכת בהספק המקסימלי של האלטרנטור. באופן רגיל זה לא המצב-הרכיבים לא בנויים לזה.

אם יצא לך פעם להסתובב באתר של בוש, אז תגלה שכתוב במפורש לא לטעון עם האלטרנטורים שלהם מצברים שהם ריקים לגמרי, כי אז האלטרנטור עובד בהספק גבוה לאורך זמן וזה ישרוף אותו. בפועל, כולנו עושים את זה כשהמצבר מתרוקן, ובדרך כלל העסק שורד, אז כנראה שהם קצת מכסת"חים את עצמם, אבל אפשר להבין מזה, שהעסק לא בנוי לעבוד באופן כזה.

אפשר גם להשתמש ברכיבים שבנויים לזרמים חזקים בהרבה מהזרם שאותו אתה מתכוון לצרוך. למשל, אם הממיר שלך צורך 90 אמפר אז להשתמש במערכת טעינה של 150 אמפר.

UNIX
06-10-05, 14:36
כבר דיברנו על כך והממיר שלי צורך (אמור לצרוך)
בערך 50 אמפר במקסימום שלו .
מקדחה לא מזיזה לטעינה באוטו , בדקתי את זה אבל לעומת זה הפרוזקטור הנ"ל שהפעלתי מזיק , אני לא יפעיל אותו יותר ואני יארגן לעצמי פרוזקטור עם הספק נמוך יותר אבל בכל זאת אם כבר יש מערכת כזו שהיא אמורה להיות חזקה אני רוצה לנצל אותה .
בסופו של דבר נראה לי שאחליף את הווסת טעינה , אחזיר את האיזולטור ואת הדובק (שלדעתי הם מעולים ) והכל יחזור לקדמותו , את הממיר מתח אפעיל רק כשהרכב מכובה ולפרקי זמן קצרים ובלי עומס מוגזם .
האלטרנטור שלי לא של בוש

חימושניק
06-10-05, 14:40
ברוך, הווסת הצבאי אכן בעל 4 חיבורים והם:

1. (-) מהגוף או מהמצבר.
2. IGN מגע זה מקבל 24 וולט ממתג ההצתה.
3. +B זהו מגע חישה. דרך חוט זה הווסת אמור להרגיש את מתח המצבר. אמור להיות מחובר לקוטב (+) של מצבר 24 וולט.
4. +F זהו המגע שמתחבר להדק החיובי של סליל העירור (רוטור) באלטרנטור ותפקידו הוא לספק זרם בעוצמה משתנה לסליל העירור על מנת לקבוע את מתח הטעינה.

עכשיו מה שנותר לך לבדוק זה איזה חיבור חסר בווסת שלך.
תמונה לא תזיק במקרה זה.

אפשר גם להשתמש ברכיבים שבנויים לזרמים חזקים בהרבה מהזרם שאותו אתה מתכוון לצרוך. למשל, אם הממיר שלך צורך 90 אמפר אז להשתמש במערכת טעינה של 150 אמפר.

חנן, כדי להגיע לזרמים כאלו במערכת 24 וולט צריך אלטרנטור מפלצתי (בערך כמו אלטרנטור של האמר - מי שראה יודע באיזה גודל מדובר, ואל תשאלו אפילו כמה הוא עולה...)

לדעתי הפתרונות הרלוונטיים למקרה זה הם:
1. ביטול מערכת 24 וולט ומעבר למערכת 12 וולט עם אלטרנטור מודרני (אלטרנטור של מכונית סופר מיני ממוצעת מאמצע שנות ה-90 מפיק כבר 90 אמפר ומעלה...)
2. לעשות שימוש מושכל בממיר המתח ולא לעבוד במגבלות ההספק שלו.

itayhi
06-10-05, 15:17
off topic

ברוך,
נראה לי שזה יעניין אותך:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10874

איתי

UNIX
06-10-05, 22:53
לא חסר שום חוט , בצמה של הרכב יש חוט נוסף אבל אין כניסה שלו בווסת עצמו ,

חימושניק
06-10-05, 23:05
האם יש סימונים על הווסת (משהו כמו F, B , IGN?)

UNIX
07-10-05, 09:54
אולי היו אבל אחרי מאה פעם של צבע שחור וזפת כבר לא ניתן לראות אותם

UNIX
07-10-05, 20:20
או קי החלפתי את הווסת , הבאתי אחד של 4 חוטים , כמו בספר והרכבתי לפי הספר , הטעינה התייצבה חזרה על הקו בשעון .(עד היום היה לי ווסת ללא חוט פלוס מהמצבר - מוזר)
עכשיו עדיין לא מקובל עלי הסידור מכיוון שהבנתי שברגע שהמצבר האחרון שמוציא 24 וולט יהיה מלא השני לא יטען אז הרכבתי חזרה את האיזולטור
שכידוע הוא מטעין את השני המצברים גם ב 24 וולט וגם ב 14 וולט , לפי הצורך .
עכשיו יש עוד ווסת שהוא בעצם ה duvac dual voltage regulator שלדעתי הוא לא תקין , אני לא מצליח להיכנס לחומר עליו ברשת ולכן לא יודע לבדוק אותו אבל לבינתיים הכל תקין ומטעין .

תודה רבה לכל העונים והוזרים

UNIX
23-10-05, 22:33
היום הגיע הסוף והחלטתי שאני מרכיב את הduvac מחדש כולל הרגולטור שלו .
יש משהו מאוד מעניין ששכחתי לעשות בעבר וזה להעיף את הווסת הישן מהרכב , עבדתי לפי ההוראות והגעתי לתוצאות טובות .
בסרק האלטרנטור מוציא קרוב ל 28 וולט , מצבר א נקבל 12.9 וולט מהדובק ומצבר ב מקבל 25.2 כשמעלים טורים הטעינה מתייצבת ומצבר א מקבל 13.9 , מצבר 4 מקבל 26.2 .
יש לי אופציה להעלות את הטעינה בין 13.9 ל 15.2 למצבר א ולמצבר ב עד 28 וולט ע"י פוטנציומטר שקיים בדובק, כמה אתם הייתם מכוונים?

חימושניק
23-10-05, 22:50
אופטימלי זב בין 14 ל 14.5 למצבר א' ו-28 עד 29 וולט למצבר ב' (למעשה שני המצברים ביחד).

-->