PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4ראנר ידני

YoavR
31-07-15, 14:13
ב 15 שנים האחרונות הייתי מתנייד בשטח על גבי ג'יפ סי-ג'י 5 שיוצר בארץ בשנות ה 60 של המאה הקודמת.
ערמת פחים מקרטעת - 4 צלינדרים (four banger), בלי גג, חלון למטה, עור צרוב, ידיים שחורות, עמוק בשטח, בד"כ לבד... זו התמצית לדעתי.

השנים עברו, באיזו שהיא צורה מוזרה אפשר לומר שהתמסדתי, אנחנו כבר תקופה לא זוג ולקח לי זמן להודות אבל CJ הנאמן כבר קטן מידי. עוד דבר שגיליתי על עצמי הוא שעם כל הכבוד למותג ולמסורת, הרכב הוא בסופו של דבר, עבורי, פלטפורמה לטיולים.
עם התובנות האלה, ועם תקציב מוגבל יצאתי לחפש יורש ראוי. הקריטריונים היו: א-ידני, ב-ידני, ג-5 מקומות + מקום לציוד. מגבלות התקציב הובילו אותי באופן טבעי לחפש פאג'רו Q וטרופר. מהר מאוד הבנתי שרוב הרכבים האלה (בתקציב של מתחת ל K30) מסוף שנות ה 90 תחילת 2000 הם נבלות ברמת תחזוקה מזעזעת.

סבלנות... לא קונים בשום חנות...

ואז יום אחד, ככה סתם, ביד-2 הופיע לו 4ראנר ידני. טלפון לברור פשר העניין ואני אחרי יומיים מתייצב לבדוק את העוף המוזר מקרוב. אני מוצא 4ראנר בגרסת גימור SR5, שנת 1992, דיפלומטי בעברו, ידני, מנוע בנזין 4 צלינדרים R22, קרבורטור(!), קפיצי עלים מאחור, פנים שמור בצורה נהדרת, מכאני סביר +. אוטו "טיפש" לגמרי כמו שאני אוהב שבא ממשפחה טובה, מהתקופה שלטויוטה עוד היה מה להוכיח וכך גם בנתה רכבים.

אני 4X4 קונה עם הלב ולא עם השכל...

הרכב במקור יועד למדינות המפרץ הפרסי. המנוע שלו ייחודי בארץ, בתחילת היבוא של טויוטה לארץ נמכרו כמה דגמי היילקס בנזין עם מנוע זהה רק עם הזרקה. בחו"ל זה אחד המנועים הנפוצים של טויוטה עם מוניטין של אמינות ושרידות ובסיס לאין ספור שיפורים. ה"מחלה" שלו היא שרשרת טיימינג שקבורה עמוק במנוע ודורשת החלפה כל כ K100ק"מ ומותחני הפלסטיק שלה שנוטים להישבר. האקזמפלר הזה הוא bone-stock למעט צמיגים במידה 225/75-16, במקור 205-16 ופגוש אחורי תוצרת בית.
מרכב ה-4ראנר הוא למעשה סגירה מקורית של הטנדר הקטן של טויוטה. הבודי כאן הוא של הדור שני כמו שיובא לארץ באופן סדיר באמצע שנות ה-90. השלדה דומה מאוד להיילקס 98 והלאה עם מתלה קדמי בעל מוטות פיתול וקפיצי עלים מאחור להבדיל מקפיצי הסליל בדגמים המוכרים כאן עם הנטייה המוכרת לשקוע. בסיס הגלגלים קצר במעט מהטנדר.
100198100199100200100201100202100203

omri_t
31-07-15, 14:34
ואיך באמת מתמודדים עם נושא החלפים הקצת נדירים בארצנו?

asafk
31-07-15, 15:12
נהדר. כשראיתי את המודעה זה היה בדיוק כשחיפשנו רכב נוסף. הראנר הזה התאים לי בול אבל זו שאמורה לנהוג בו קבעה שלא בא בחשבון. עם כל הצער ירדתי מזה וקיוויתי עמוק בלב שהוא ייפול אצל מישהו שישמור עליו ולא ישחית אותו...
ואני שמח לראות שהוא הגיע לידיים טובות. תתחדש! הדגם הזה הוא הוא מוניטין האמינות האגדי של טויוטה. היה לי בניו זילנד הייאס עם יחידת כוח כזו בדיוק ו 618 אלף קמ... הכל מקורי והכל עובד.
אני מקווה שלא תתפתה לשטויות ותשמור עליו מקורי, בינינו, מי צריך יותר מזה?

אסף.

ishc
31-07-15, 17:35
נראה נהדר, תתחדש.
רוצה למכור ;) ?

גלעד .ג.
01-08-15, 01:18
נראה מצויין, תשמור עליו טוב ושיהיה ב ה צ ל ח ה

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
01-08-15, 09:01
אוטו יפיפה,
אבל הנוף מהחצר..

נמרוד
01-08-15, 10:59
אוטו בן זונה, פורסם לדעתי גם פה. אם לא הייתי כבר בכפל 4X4 הייתי חושב עליו ברצינות, והפניתי את תשומת הלב של אסף, שהתפדל מלשון פודל :rolleyes:
טוב לראות שיש ג'יפאי אמיתי שלא התפדל והלך על זה.

לא צריכה להיות בעייה של חלקים רגילים, לא של חלקי מתלה, בלמים, שלדה, מרכב ופנים, זה טויוטה, הרוב משותף עם היילקסים עשר שנים קדימה ועשר שנים אחורה, פחות או יותר. בשביל חלקים ספציפיים יותר למנועי הבנזין האלו, הרשת מתפקעת, גם פה לא צריכה להיות שום בעייה.

תתחדש ותהנה.

PW
01-08-15, 20:58
סליחה, אבל אני יותר מתעניין באוטו האמצעי בתמונה הראשונה
PW

YoavR
01-08-15, 22:13
ואיך באמת מתמודדים עם נושא החלפים הקצת נדירים בארצנו?
כמו שנמרוד כתב, שלדה+מתלים+בלמים+המון דברים אחרים זה היילקס רגיל.
בודי ופנים זה 4ראנר שנמכר כאן בעבר.
חלקים למנוע ועוד - הכל זמין ברשת. ישנם אתרים וחנויות שמתמחים במנוע הספציפי הזה.

אני מקווה שלא תתפתה לשטויות ותשמור עליו מקורי, בינינו, מי צריך יותר מזה?

שום דבר, הוא ישאר מקורי למעט שיפצורים ודיגומים שאבצע עם הזמן. את חלקם אפרט כאן. אין איזו מאסטר פלאן, הכל לפי צרכים שמתעוררים, סדרי עדיפויות נזילים וזמן פנוי. הכל, כולל תחזוקה, בעבודה עצמית עד כמה שיתאפשר.

סליחה, אבל אני יותר מתעניין באוטו האמצעי בתמונה הראשונה
PW
אתה לא היחיד. אבל החבר הוותיק הזה מחכה לסבב שיפוץ הבא שיתבצע ע"י הבן שלי (בשאיפה). היום הוא בעיקר נח מכוסה בשימשונית עבה שנתפרה למידה.

YoavR
01-08-15, 22:25
הנה פחית הזיהוי עם קוד דגם
100225

ובנוסף, יש גם ספר רכב
100226100227100228100229
:cool:

ד ו ר ו ן
01-08-15, 22:31
כמו שנמרוד כתב, שלדה+מתלים+בלמים+המון דברים אחרים זה היילקס רגיל.
בודי ופנים זה 4ראנר שנמכר כאן בעבר.
.
רוב המתגים בצילום משותפים להיילקס, יהיה לך עוד יותר פשוט.

YoavR
01-08-15, 22:41
תחל'ס.
אבל בנתיים הכל עובד.

YoavR
01-08-15, 23:06
אני בשמחה אתמודד במשחקי טריוויה בנושא ג'יפ אוניברסלי אמריקאי אבל מומחה גדול בטויוטה אני לא.
מייד לאחר הרכישה התיצבתי אצל המומחה הקרוב למקום מגורי - טושי.
יחד, כשהרכב על הליפט, עברנו מפגוש קדמי לאחורי וקיבלתי מטושי סקירה יסודית על מצב הרכב מתובלת באנקדוטות וסיפורי מורשת.
יום לימודים ארוך שבסופו הייתי הרבה יותר חכם בתורת טויוטה. הוחלט להחליף זוג ציריות קדמיות למשומשות מקוריות זוג בולג'וינטים עליונים חדשים תחליפיים, חיישן חום מנוע משומש ומסנן אויר. את הרכב קיבלתי עם מסנן אויר מקורי רב פעמי עם הוראות נקיון באנגלית וערבית. לאחר חיפושים וטלפונים רבים נמצא מסנן של טרופר שקרוב מאוד במידותיו ועושה את העבודה נהדר.

המנוע סובל מהתישנות כללית של אטמי גומי. כולם כבר הפכו לפלסטיק פריך וכל תא המנוע מלא הזעות שמן שמטנפות כל חלקה טובה.
התחלתי מלמעלה והחלפתי אטם מכסה שסתומים יחד עם כל האטמים שיש עליו. נשארו הזעה ממשאבת ההגה שמטנפת את כל הצד השמאלי של תא המנוע ודואגת למיקלחת של דקסטרון לאלטרנטור מתחתיה והזעה ממכסה שרשרת הטיימינג שהוא למעשה החלק הקדמי של המנוע.
100230
הזמנתי מחו"ל קיט החלפת שרשרת טיימינג שכולל אטמים, מותחן ומובילים מחוזקים, סעפת פליטה להחליף את הקיימת הסדוקה, משאבת שמן חדשה וקיט צינורות מיים מסיליקון להחליף את המקוריים הותיקים.

YoavR
01-08-15, 23:45
בנתיים,
בחלקו האחורי של תא המטען, מימין ומשמאל ישנם תאי איחסון עם מכסה. נראה לי מקום יעודי לאחסן קומפרסור קבוע לניפוח גלגלים (אביזר חובה כשגרים על דיונה).
משכתי (+) בריא מהמצבר דרך תא הנוסעים, מתחת למשטחי הפלסטיק והשטיחים. התקנתי פיוז, ממסר ומתג הפעלה מואר. חיברתי הכל לקומפרסור ARB שחיכה כבר הרבה זמן לשיפוץ. את הקומפרסור עיגנתי לדופן התא.
100231100232100233

chevy-man
07-08-15, 08:30
איזה כלי! חבל שאין עוד כאלה..

asafk
07-08-15, 12:01
יש מלא כאלה... בארהב. ייבוא אישי בהחלט ראוי כשיגיעו לגיל אספנות (עוד מעט)

אסף.

YoavR
07-08-15, 17:17
יש מלא כאלה... בארהב.

אסף.
אסף,
אני לא בטוח שזה מדוייק. תוך כדי חיפושים ברשת אני מקבל את הרושם שהדגם הזה גם קצת עוף מוזר בארה"ב בגלל השילוב של שילדה דומה לדור ראשון עם קפיצי עלים ובודי של דור שני. עם הגה שמאלי יותר קל למצוא אותו באפריקה ומדינות ערב.

YoavR
07-08-15, 17:29
פעם ראשונה שהשתמשתי בשרותי השילוח של BUY2USA. הכל עבר חלק.

100364
משאבת שמן
100365
סט צינורות מיים סיליקון עם בנדים נירוסטה
100366
קיט החלפת שרשרת טיימינג כולל גלגלי שיניים, מותחן ומובילים מחוזקים.
100367
סעפת פליטה שהגיע עם כל האטמים
100368

YoavR
09-08-15, 22:44
הרכב עבר ניתוח רציני ליד הבית אבל בתנאי שדה עם הרבה חול מסביב.
100403100404100405100406

הניתוח עבר בהצלחה. לאחריו, ביקרנו אצל מומחה קרבורטורים לכוון ואחרי כוון שסתומים אני מוציא בנסיעה רגועה 9.5-10 ק"מ לליטר.
לאט לאט המנוע מתייבש ומתנקה מהנזילות וההזעות שלו.
בנוסף, הבולמים הוחלפו בבולמי אולד-מן ספורט יחד עם קפיצים אחוריים חדשים גם כן אולד-מן, יו-בולטים ושאקלים מתגרזים. הרכב התיישר והפסקתי לסנוור את הבאים מולי.
לגבי החלפת הקפיצים, התובנה היחידה שיש לי לשתף היא שאם לקפיצים המקוריים יש קלין אז צריך להעביר אותו לקפיצים החדשים.
100407
ניתן לראות את הקלין בתמונה בתחתית הקפיץ המקורי. אני לא עשיתי זאת, הרכבתי את הקפיצים החדשים ללא הקלינים, קיבלתי קללות מהדרייבשאפט ונאלצתי לחזור על העבודה.

YoavR
09-08-15, 22:49
מידי פעם גם יצא לנו לטייל
100408100409

דרור ברלי
09-08-15, 23:57
איזה יופי.

איפה אתה גר היום?....

Tom Bril
10-08-15, 10:30
מדהים, כיף לעקוב!

YoavR
10-08-15, 20:25
איזה יופי.

איפה אתה גר היום?....
תודה.
רשום מתחת לתמונת פרופיל.

מדהים, כיף לעקוב!
על הכיפק. נחמד לדעת שמישהוא מגלה עניין.
מקווה להתמיד...

YoavR
20-08-15, 22:40
הפגוש האחורי הוא מתוצרת ביתית של הבעלים הקודמים. אני מאוד אוהב אותו. הוא הרבה יותר גבוה ודק גיזרה מהפגוש המקורי ומאוד מחמיא לגיזרה דקת הרגליים של הרכב לדעתי. בפעם הראשונה שניסיתי לפרק אותו התברר לי שריתכו את הפגוש אל הפרופילים שמחברים אותו לשלדה לאחר ההרכבה ז"א שאי אפשר לפרק אותו מהרכב ללא חיתוכים. החלטתי לחדש ולחזק את החיבור של הפגוש לשלדה ועל הדרך להצניע בתוכו תושבת לוו גרירה נשלף. רסיבר שיהיה גבוה ולא יחרוג מהקו התחתון של הפגוש ועל הדרך להוסיף נקודות עיגון לחילוץ.
מידלתי את הפגוש הקיים בסוליד, הורדתי את המידות הרלוונטיות ואחרי שהייתי מרוצה מהמודל שלחתי לחיתוך לייזר.
בבאר שבע אין חיתוך לייזר אז נדדתי צפונה עד כנות למפעל LPC. זו ההיזדמנות לציין לטובה את היחס, המחירים וזמן התגובה של LPC. במיוחד לאור העובדה שאני לקוח מזדמן עם הזמנה שמגרדת את רף המינימום שלהם. נהדר!

100696
זו ההרכבה הכללית
100697
וזו למעשה תת ההרכבה שמתחת לפגוש שהפך למעטפת לא נושאת עומס.

אחרי שהגיעו החלקים מLPC התחיל הכיף האמיתי.
100699100700100701100702100703
אני מרתך עם אלקטרודה באמצעות רתכת אלקטרונית סינית קטנה שמשרתת אותי בנאמנות כבר כ 8 שנים. צבע יסוד בפיסטולט ושחור מט מפחיות צבע.
100705100704100706

יצא טוב מאוד לטעמי. בניתי קונסטרוקציה מסיבית, חזקה ופריקה. הצלחתי להטמיע את הרסיבר בפגוש המקורי בצורה שלא יבלוט לאחור ולמטה באופן מינימלי. הפכתי את הפגוש עצמו למעטפת והוא לא משתתף בנשיאת העומסים.

YoavR
05-09-15, 23:20
השלב הבא הוא גגון.
היה לי כבר גגון שבניתי ממפרופיל מרובע 20X20. לכבוד המעבר ל4ראנר הייתי צריך לשנות אותו קצת, להוסיף לו רגליים ובנוסף קניתי רשת של גדרות 50 על 150 מגולוונת וריתכתי אותה לגגון בכדי ליצור משטח שקל מאוד לקשור אליו דברים ונותן תמיכה גם לפרטי ציוד קטנים.

הבעיה הגדולה היא שהגג נקי ללא מסילות או הכנות מקוריות לגגון.
בליתי המון זמן ברשת ובגוגל תמונות בחיפושים אחר פתרון ראוי לחיבור הגגון לגג. בסופו של דבר, מה שהכי עשה לי שכל הוא הפתרון של ריינו-ראק: שתי מסילות אלומיניום שמתחברות משני צידי הגג לאורכו באמצעות קדיחה וניטים. אל המסילות מתחברים שלל אביזרי ריינו-ראק.
101216
באתר החברה זה מתומכר $100 זאת אומרת כ 1000 ש"ח בארץ מנסיוני. קצת יקר ובנוסף, אני אוהב לעשות דברים לבד My way.

קניתי מסילות אלומניום בפרופיל הכי נמוך ומנימליסטי שמצאתי.
101217
את חיבור המסילות לגג בחרתי לבצע באמצעות ריוונטים סגורים ולא ניטים בכדי לאפשר פירוק במידת הצורך ואטימה.
השתמשתי בריוונטים M5, סגורים, מגולוונים בעלי שפה מינימאלית שלמעשה נצמדים לגמרי לפני הפח.
101218
מיקמתי אותם באמצעות כלי ידני. דומה לאקדח ניטים.
101221

הריוונטים בקוטר חיצוני 7.1מ"מ. קדחתי במסילות חורים בקוטר 2מ"מ, מיקמתי אותן על הגג וסימנתי את מיקום הקידוחים בגג.
קדחתי עם מקדח 7מ"מ, ואת הקדחים בגג צבעתי ביסוד עשיר אבץ. את החורים במסילות הגדלתי ל5.5מ"מ.

101219101220
הריוונטים ממוקמים בקדחים בגג. אפשר לראות שהם לא בולטים מפני הגג.
101222101223101224
המסילות ממוקמות על הגג.
אחרי שמתגברים על המחסום הפסיכולוגי של הקדיחה בגג העסק די פשוט. הקפדתי מאוד לשמור על מקבילות המסילות בכדי שוכל לנצל את אופן התפיסה אליהן שמאפשר להחליק את הגגון קדימה ואחורה וכך מתאפשר חופש במיקום הגגון.
על המסילות אפשר לראות את פסי הפלדה אליהם ריתכתי את הגגון במקום. מכוון שהגגון לא בדיוק מישורי וגם לגג יש קימור, העדפתי לתפוס עם "פיקים", לפרק ולרתך.

התוצאה.
101225101226

ד ו ר ו ן
06-09-15, 15:26
ביצוע נקי ויפה!

omri_t
06-09-15, 15:34
יפה מאוד!
(צריך ביצים כדי לקדוח...)

IlanG
06-09-15, 16:03
מה בנושא האטימות למים בחורים שקדחת?

liontamer84
06-09-15, 16:05
איזו עבודה יפה. סחטיין!

אהבתי גם את היסודיות בשיפוצים.

im_ri
07-09-15, 16:31
איזה כיף! חלום כפול!
גם הטויוטה וגם סביבת העבודה המדברית!
כשאצא לטייל עם הטנדר אבוא לבקר!

עידו לוריה
07-09-15, 19:40
יואב קצת באיחור אבל תתחדש , בהחלט נראה רכב במצב נדיר וכפי שאני מכיר אותך תביא אותו למצב יותר טוב .

עידו

גלעד .ג.
08-09-15, 00:03
נראה אסתטי ויפה, שאפו!

פעם ראשונה שאני רואה את ה״ריוונטים״ האלו...מה השימוש שניתן לעשות בהם , אשמח להשכיל...

בנוסף- מה עושים מבחינת אטימה למים?

שוב כל הכבוד...

YoavR
08-09-15, 02:52
מה בנושא האטימות למים בחורים שקדחת?

בנוסף- מה עושים מבחינת אטימה למים?

הריוונטים יושבים בלחץ - קוטר החור זהה לקוטר הריוונט. בנוסף אופן ההתקנה שלהם יוצר מדרגה פנימית.
המהדרין מוסיפים חומר אטימה, זה מה שאני עשיתי במקומות שבהם ההתאמה בין הריוונט לקדח היתה פחות ממושלמת. השתמשתי בסופר-7.

תחלס, הרכב לא רואה הרבה מיים. גשם אין הרבה ואני לא רוחץ מכוניות. שטיפה חפיף פעמיים בשנה לפני טסט.
חוץ מזה, ברכב ישן יש עוד כל כך הרבה מקומות עם אטימה מפוקפקת.
היי! זה מה שהיצרן עושה...

YoavR
08-09-15, 03:02
פעם ראשונה שאני רואה את ה״ריוונטים״ האלו...מה השימוש שניתן לעשות בהם , אשמח להשכיל...

ריוונט (בעברית שמעתי גם ״אום עיוור״) הוא שם מותג שהפך שם גנרי. יש מגוון של חברות איכותיות עם מוצר זהה.
http://www.rivet-nut.com/Rivnut_Fasteners.asp
כשמעוניינים לחבר באמצעות בורג לפח דק ואין גישה לצד השני של הפח או כשרוצים שהאום ישאר קבוע משתמשים בריוונט.
יש מגוון גדול מאוד של סוגים ועיצובים מאלומיניום, פלב״מ או פלדה מגולוונת.
לרוב הם פתוחים, אני השתמשתי בסגורים בכדי לשמר את האטימה גם כשלא יהיה בורג בריוונט.

YoavR
08-09-15, 03:19
תודה לכולם על המחמאות.:)

עוד כשהגגון היה מותקן על הפורסטר ראיתי צורך לבנות תושבות להי-ליפט שהוא בעיני אביזר חובה.
מכוון שאפילו כאן במידבר רוב הנסיעות הן מנהלתיות בכביש, לצערי, רציתי תושבת פריקה שאוכל להתקין לקראת יציאה לטיול.

זה מה שהגעתי אליו:
101335
מוט הברגה M12,
מרותך לפלח 4x40 עם שוליים שחובקות את דפנות הגגון,
עוד 4x40 מושחל על מוט ההברגה,
אום שאליו מרותך צינור ודיסקה - להידוק על הגגון והרחקת ההי-ליפט,
אום פרפר לסגירה על ההי-ליפט.

הנה זה מותקן:
101337101336

ועם הג׳ק:
101339101338

קצת גס אבל יעיל.

nirs
08-09-15, 09:36
אישית, לא רואה טעם להתקין הייליפט על הגגון.
גורם לרעש ולבלאי מואץ (של ההייליפט)

boaz avrahami
08-09-15, 09:43
יצא יופי ועם עיטוף ושימון על בסיס שוטף לא רואה בעיה למעט הסכנה שזה יגרום לחלודה בגג יחד עם כל הגגון ברזל הזה. למזלך אתה באזור יבש יחסית

ד ו ר ו ן
08-09-15, 10:33
ההייליפט שלי תלוי בארגז,ללא הגנה כ-17 שנים.

המכלול משומן עם ״שמן יבש״, כדי לא לספוח אבק וחול וזהו.

הידית והבסיס מעוגנים עם גומייה כדי שלא ירעישו.

בינתיים עובד בלי בעיה.

זה שהוא תלוי שם ונשלף כ- 17 פעם סה״כ, זו סוגייה לדיון אחר.

YoavR
09-09-15, 05:34
כל העיניין באביזר הזה שהוא פשוט ומהיר לפרוק והרכבה ומאפשר בצורה נוחה יחסית למתקן את ההיליפט על הגגון לקראת יציאה לטיול. ביום-יום הוא לא שם.

על זה נאמר - על טעם ועל ריח.
אני אישית לא רואה מקום אחר... (למעט לרגלי הנוסעים מאחור)
המיקום שלו ב 15 שנים האחרונות היה על הפגוש האחורי של ה cj כך שמבחינתו אני חושב שזה שידרוג.
בלאי מואץ זה לא גורם. בוודאות.

יצא יופי ועם עיטוף ושימון על בסיס שוטף לא רואה בעיה למעט הסכנה שזה יגרום לחלודה בגג יחד עם כל הגגון ברזל הזה. למזלך אתה באזור יבש יחסית
לא הבנתי מה ולמה יגרום לחלודה.

boaz avrahami
09-09-15, 06:37
זה פשוט-
לחות וגשם יוצרים קורוזיה על ההי ליפט וטפטפים מיים קורוזיביים שמאכלים את הצבע אט אט עד להתפתחות פריחות חלודה ובהמשך רקבון וחורים. תלוי איפה החלטת לעצור את זה

im_ri
11-09-15, 12:35
על המנגנון של היי ליפט זה כיסוי אבק יעודי או סמרטוט?
או משהו יעודי, זה אכן מגן מפני אבק?
בטנדר אני מתכנן לבנות מתאם מעל הפגוש האחורי, מתחת לדלת.

דורון הזכיר כאן שמן יבש. לא מכיר את החומר - מישהו לספר יותר?

ד ו ר ו ן
11-09-15, 12:44
ספריי גרפיט או ספריי סיליקון ייעודי.
יש כזה גם לאופניים, בתרסיס, לשימון שרשרת ומוגדר ״יבש״.

אחרי היישום הוא מתייבש, ולא סופח אבק.

עידו לוריה
11-09-15, 13:43
יש גם על בסיס טפלון .

עידו

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

YoavR
11-09-15, 19:22
על המנגנון של היי ליפט זה כיסוי אבק יעודי או סמרטוט?
או משהו יעודי, זה אכן מגן מפני אבק?
בטנדר אני מתכנן לבנות מתאם מעל הפגוש האחורי, מתחת לדלת.

דורון הזכיר כאן שמן יבש. לא מכיר את החומר - מישהו לספר יותר?
זה סמרטוט כיסוי אבק יעודי.:p

זה מכנס גזור של ג׳ינס. לא רואים בתמונה אבל בד״כ זה מהודק למנגנון עם שני שרוכים.
זה לא מונע לגמרי מאבק להגיע אל המנגנון אבל, לפחות פסיכולוגית, זה עדיף מכלום.
זה הרגל שנשאר עוד מהתקופה שהג׳ק היה מחובר לפגוש האחורי של הג׳יפ. שם הוא הגן על המנגנון מהתזות של רפש ובוץ.

אני לא נוהג לשמן את המנגנון בקביעות או משהו כזה. לפני טיול אני פשוט מוודא שהוא עובד.
צריך באמת לנסות את מה שדורון ועידו הציעו.

עידו לוריה
11-09-15, 19:41
הבעיה עם הייליפט שקיבל שימון שלא באמת אפשר ליבש אותו , לי יש הייליפט שלא קיבל שימון אף פעם רק ניקוי עם לחץ אוויר ומידי פעם פרוק וניקוי יבש .

עידו

mtntz
18-09-15, 09:14
יואב מאיפה אפשר לקנות מסילות וריוונטים כאלו?

מתן.

השלב הבא הוא גגון.
היה לי כבר גגון שבניתי ממפרופיל מרובע 20X20. לכבוד המעבר ל4ראנר הייתי צריך לשנות אותו קצת, להוסיף לו רגליים ובנוסף קניתי רשת של גדרות 50 על 150 מגולוונת וריתכתי אותה לגגון בכדי ליצור משטח שקל מאוד לקשור אליו דברים ונותן תמיכה גם לפרטי ציוד קטנים.

הבעיה הגדולה היא שהגג נקי ללא מסילות או הכנות מקוריות לגגון.
בליתי המון זמן ברשת ובגוגל תמונות בחיפושים אחר פתרון ראוי לחיבור הגגון לגג. בסופו של דבר, מה שהכי עשה לי שכל הוא הפתרון של ריינו-ראק: שתי מסילות אלומיניום שמתחברות משני צידי הגג לאורכו באמצעות קדיחה וניטים. אל המסילות מתחברים שלל אביזרי ריינו-ראק.
101216
באתר החברה זה מתומכר $100 זאת אומרת כ 1000 ש"ח בארץ מנסיוני. קצת יקר ובנוסף, אני אוהב לעשות דברים לבד My way.

קניתי מסילות אלומניום בפרופיל הכי נמוך ומנימליסטי שמצאתי.
101217
את חיבור המסילות לגג בחרתי לבצע באמצעות ריוונטים סגורים ולא ניטים בכדי לאפשר פירוק במידת הצורך ואטימה.
השתמשתי בריוונטים M5, סגורים, מגולוונים בעלי שפה מינימאלית שלמעשה נצמדים לגמרי לפני הפח.
101218
מיקמתי אותם באמצעות כלי ידני. דומה לאקדח ניטים.
101221

הריוונטים בקוטר חיצוני 7.1מ"מ. קדחתי במסילות חורים בקוטר 2מ"מ, מיקמתי אותן על הגג וסימנתי את מיקום הקידוחים בגג.
קדחתי עם מקדח 7מ"מ, ואת הקדחים בגג צבעתי ביסוד עשיר אבץ. את החורים במסילות הגדלתי ל5.5מ"מ.

101219101220
הריוונטים ממוקמים בקדחים בגג. אפשר לראות שהם לא בולטים מפני הגג.
101222101223101224
המסילות ממוקמות על הגג.
אחרי שמתגברים על המחסום הפסיכולוגי של הקדיחה בגג העסק די פשוט. הקפדתי מאוד לשמור על מקבילות המסילות בכדי שוכל לנצל את אופן התפיסה אליהן שמאפשר להחליק את הגגון קדימה ואחורה וכך מתאפשר חופש במיקום הגגון.
על המסילות אפשר לראות את פסי הפלדה אליהם ריתכתי את הגגון במקום. מכוון שהגגון לא בדיוק מישורי וגם לגג יש קימור, העדפתי לתפוס עם "פיקים", לפרק ולרתך.

התוצאה.
101225101226

עידו לוריה
18-09-15, 14:39
ריוונאט נקרא אום עיוור.
ניתן לקנות אותם בחנויות ברגים .
אני קונה אותם במחם טכניקס , זה מצריך כלי משיכה יעודי למשל כמו בתמונה .

עידו

YoavR
18-09-15, 14:58
שנה טובה.
ריוונאטים קניתי, כמו עידו, אצל מחמ טכניכס בנתניה.
את המסילה קניתי מאסתילון אוטומציה בקרית אריה
http://www.ilan-gavish.co.il/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=87&FID=215&PID=458

עידו לוריה
18-09-15, 15:00
המסילות אללו הן חלק מפרופילי לגו באלומניום.
יש לא מעט נציגים בארץ של פרופילים כאלו .

עידו

mtntz
20-09-15, 12:04
עידו ויואב תודה רבה!

YoavR
21-11-15, 19:54
עדכון...

הבוחן בטסט מצא קרע בצד הפנימי של הצמיג הקדמי והכשיל אותי. החלטתי לנצל את הארוע ולהחליף את כל הרביעיה.

את הרכב קניתי נעול בקופרים AT עם עוד קצת בשר אבל יבשים לגמרי משנת יצור 2008. לפני קצת פחות משנה קניתי רביעיית מקסיס 771 משומשים במצב טוב שנת 2012 מחבר פורום.

עכשיו, בקניית צמיגים חדשים, כמו כולם התלבטתי מאוד. מאוד מפתה להרכיב צמיגי MT אבל ההיגיון אומר שלאופיין שימוש שלי AT הרבה יותר מתאים. הבחירה בסופו של דבר היא תמהיל של מה שאני קורא ברשת, מחיר ומה שקיים וזמין בפנצ'ריות בבאר שבע.
החלטתי ללכת על Copper A/T3 אבל לספק היו רק צמיגים משנת 2011
מה שיצא מכל זה הם Toyo Open Country A/T Plus

103681103682103683

בנתיים הם מרגישים יותר שקטים מהמקסיס 771 וגם רכים/גמישים יותר.
איזה כיף זה צמיגים חדשים וטריים.

Gilad
27-11-15, 21:12
נראה בעיין שהג׳אנט רחב על הצמיג - זה גם נראה ככה במציאות?
מה מידת הצמיג?

YoavR
28-11-15, 07:35
נראה לי שזה עניין של פרספקטיבה שבתמונה. במציאות זה לא ככה.
הג׳נט מקורי במידות כמו ג׳נט פלדה מקורי של היילקס (רק עם דוגמה יחודית) שמיועד לצמיג 205-16.

הצמיגים במידה 225/75-16.

amit1
28-11-15, 09:54
רעיון מקורי וביצוע נקי, כל הכבוד (לי לא היה אומץ לקדוח בגג..)
היכן רכשת את המכשיר לחיצה לאום העיוור?

tzagi
30-11-15, 05:42
1. אני מכיר את העגלה מהעבר, הPO פנה אלי לעצות.
2 כמו שאמרתי לו, הדבר הראשון להפטר ממנו, זה הסעפת פליטה, שנית להחליף ל RV CAM, שלישית להעיף את הקרבורטור.
חבל שלא שאלת לפני המסע קניות.

YoavR
07-01-16, 21:07
עדכון,

הרדיאטור המקורי הוחלף. לפני כחצי שנה הוא עבר ניקוי ותיקון של נזילה קטנה. אז התברר שהוא במצב די רקוב כבר והיה ברור לי שאני על זמן שאול. בחודש האחרון הוא התחיל להשאיר כתם ירקרק קטן בכל מקום שחנינו. זה קצת מביך, אז אחרי ברורים וחפירות באינטרנט הרדיאטור הוחלף בחדש במכון רדיאטורים בבאר שבע. הרדיאטור החדש, כמו המקורי, מנחושת ובעל שלוש שורות. הוא מיועד להיילקס 2X4 עד 97 ומתאים בדיוק במידות אבל היה צריך לשנות את מיקום הכניסה והיציאה.

זה המקורי
105094

זה החדש
105095

צינורות הכניסה והיציאה מתנתקים ממקומם המקורי
105096105097

מיקום החדש של הצינורות
105098

הלחמות
105099105100105101105102

צבע
105103

ומותקן ברכב
105104

עוד וי שסומן ברשימה...

YoavR
07-01-16, 21:31
היי, הדבר הזה גם נוסע.
הנה כמה מהמפגש

105110105111105112105109

https://youtu.be/ad5mjNO2eWQ

YoavR
15-03-16, 20:04
כמה שיפצורים קטנים שהתווספו בחודשים האחרונים:

שקע 12V אחורי לטובת המקרר.
106729

שני פסי לדים זולים מאיביי לתאורה פנימית אחורית. הם מופעלים ע"י מתג פצפון במשקוף העליון.
106730106731

אם כבר חשמל אז ממש מזמן החלפתי את כל הנורות האחוריות בנורות לד.
106732106733

את היוניט ווינקר המקורי
106734

צריך להחליף באחד אלקטרוני שידע להתמודד עם הזרמים הנמוכים של נורות הלד. חשוב לשים לב לאוריאנטציה של החיבורים. אני לא שמתי לב והייתי צריך להזמין שוב.
106735106736

YoavR
05-04-16, 23:07
אני כבר זמן מה מתלבט איך לארגן את תא המטען.

חיפשתי ליצר מערכת מגירות שתענה לדרישות הספציפיות שלי שאחת מהן היא עלויות יצור סבירות. אחרי שקראתי את כל החומר שיש כאן באתר בנושא והתרשמתי מכל הבניות והרעיונות, מה שהכי דיבר אלי זה הדיגום בטרופר של סביון. במפגש ג'יפולוג האחרון התאפשר לי למשש עם הידיים את הבירץ המשומש וקיבלתי החלטה לבנות משהוא באותו עיקרון שמתאים לצרכים שלי.

גוף ה4ראנר מבוסס טנדר וכזו גם הדלת האחורית. זה אומר שלהבדיל מרוב הSUVים שלהם דלתות שנפתחות לצדדים אצלי יש חלון אחורי שיורד חשמלית ומאפשר לשלוח ידיים אל חלל תא המטען ודלת שנפתחת אופקית כלפי מטה כמו בטנדר. פתיחת הדלת מאפשרת גישה מלאה אבל מרחיקה אותי מהציוד ומאלצת אותי לטפס עליה ולחפור.

אחרי אין-ספור גרסאות תכנון בסוליד הגעתי לפשרה שהכי קולעת עבורי. ארון מגירות בגובה הדלת כך שיהיה לי משטח העמסה בגובה פתח החלון. המקרר חשוף ונגיש ללא צורך בפתיחת הדלת. הכל בנוי מלוחות ליבנה (בירץ) סוג ב-ב בעובי 12 מ"מ. על המשטח העליון הדבקתי יריעת PVC עיגולים להגנה על הלוח ומראה מקצועי.:p

עליות: 2 פלטות ליבנה 320 ש"ח, 1.2 מ"ר יריעת PVC עיגולים כ 150 ש"ח, פירזול כ 50 ש"ח.

תמונות:

משטח העמסה עם אומגות לקשירת ציוד.
107189

107190

ביום-יום כשהמקרר לא ברכב הפתח סגור ע"י מכסה
107191

107192

המקרר מקובע למגירה, נשלפת החוצה לתפעול נח עם דלת פתוחה.
107193

מגירה לציוד חילוץ וכלי עבודה
107194

מגירת "מזווה" שמכילה את כל האוכל וכלי הבישול. נשלפת אל אתר הבישולים. בעתיד אוסיף לה מחיצות ושיפצורים בהתאם לצורך.
107195

כל העסק מעוגן לנקודות הקשירה המקוריות של הרכב. אפשר לראות את כניסת החשמל של המקרר.
107196

משני צידי הארון נקודות קשירה לג'ריקנים 20 ליטר.
107197

elro
05-04-16, 23:34
איזה יופי של סידור.

גלעד .ג.
06-04-16, 00:30
יפה מאוד, ונראה פרקטי...

כמה קשה להוציא את המגירות העמוסות כשהן מלאות בציוד?

boaz avrahami
06-04-16, 00:39
יפה מאוד!

ishc
06-04-16, 09:07
נראה מעולה

ד ו ר ו ן
06-04-16, 09:19
יפה מאד!

שווה לשקול קדיחת חורי אוורור לתא המקרר, אחרת הוא יעבוד קשה עם הנפח אויר הקטן סביבו.

liontamer84
06-04-16, 09:43
נראה מעולה,

הייתי שוקל לשים מחיצה / רשת בין תא הנוסעים לתא המטען.
עם הגובה של משטח העמסה שיצרת, כל ברקס הכי קטן,
כל מה שנמצא עליו עלול להתעופף לתוך תא הנוסעים.

שאפו!

YoavR
06-04-16, 21:25
כמה קשה להוציא את המגירות העמוסות כשהן מלאות בציוד?
אם אתה מתכוון לתפעול ללא מסילות אז זה עובד נהדר. יש מספיק חיכוך בכדי למנוע תזוזה של המגירות אבל לא יותר מידי. פתיחה וסגירה מתבצעים בעזרת כח סביר.
אם הכוונה לשינוע המגירות מחוץ לרכב אז מגירות המקרר והציוד לא מיועדות להתנייד (למרות ששום דבר לא מונע מהן), אני קצת חושש שמגירת המטבח גדולה ומסורבלת מידי לשינוע כשהיא עמוסה כל טוב. בפסח אני מתכונן לשוטט 4 ימים ואנצל כל סמ"ק שלה. נראה איך הגב הדפוק שלי יתמודד עם זה...

שווה לשקול קדיחת חורי אוורור לתא המקרר, אחרת הוא יעבוד קשה עם הנפח אויר הקטן סביבו.
חשבתי על זה. לא כל כך רואים את זה בתמונות אבל המגירה יותר רחבה מהמקרר. המקרר מקובע כך שיש סביבו כ 1.5 ס"מ ומאחור, באיזור המדחס הוא די פתוח. תחלס עדיין לא טיילתי בימים חמים במיוחד. לאחר הקיץ או במהלכו נעשה הערכת מצב. אם יהיה צורך אולי אוסיף מאוורר קטן של ספק כח.

נראה מעולה,

הייתי שוקל לשים מחיצה / רשת בין תא הנוסעים לתא המטען.
עם הגובה של משטח העמסה שיצרת, כל ברקס הכי קטן,
כל מה שנמצא עליו עלול להתעופף לתוך תא הנוסעים.

שאפו!
זה כנראה הפרויקט הבא שלי.
מה שנמצא על המשטח יהיה קשור לאומגות. רוב הפעמים זה יהיה ציוד קל כמו מצעים, תיקים ציוד מחנאות ועוד. אבל עדיין, אני לא סומך על האומגות האלה להחזיק ארגז עם פויקה במצב קיצון.

סולי
08-04-16, 09:46
נראה יופי של סידור ויופי של ביצוע!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

YoavR
19-04-16, 22:03
יפה מאד!

כמו שדורון כתב, לטובת פינוי חום יעיל יותר קדחתי חורי אוורור בתקווה שזה יעזור קצת בימים חמים.

107533107534107535

עידו לוריה
24-04-16, 07:36
לטובת הימים החמים תנסר את כל הפתח , למה דרך מה שקדחת גם ביום קר היה למקרר חם :)

עידו

ד ו ר ו ן
24-04-16, 10:40
לטובת הימים החמים תנסר את כל הפתח , למה דרך מה שקדחת גם ביום קר היה למקרר חם :)
עידו
כדאי ליצור שורה של חורים כאלו בחלק העליון, כדי שהאויר החם יוכל להשתחרר ולא להיות כלוא בקופסא.

מה שהכי חשוב זה לאפשר את הסירקולציה של המדחס, מול פתח היניקה, ופתח היציאה של האויר.

YoavR
29-05-16, 12:19
כמה עדכונים

המקרר עובד בנתיים יפה מאוד. הוכיח את עצמו בטיול פסח של 4 ימים שהיה מחייב, לדעתי, הערכות מסורבלת עם צידניות. בשרב הכבד האחרון נסעתי להר כרכום והמקרר הפגין יכולת קרור מספקת.
אני כותב מספקת מכוון שאין לי נסיון עם משהו אחר אז אני לא יכול להשוות לכלום. בירידה מהר כרכום חיכו לנו בקבוקי מיים קרים ובקבוקי הבירה שהוכנסו בהלך הטיול יצאו צוננים. אני מבסוט וכרגע החורים שעשיתי נשארים, לא רואה צורך בשיפור האוורור.

במהלך האריזות לטיול פסח ובמשך הטיול הבנתי שמשהו בארגון הציוד לא עובד טוב.
האומגות לקשירת הציוד על ארון המגירות לא באמת שמישות מכוון שאין לי גישה נוחה לקשירה מלמעלה כמו ג'יפ פתוח או טנדר. במהלך הטיול שקיות ותיקים כל הזמן גולשים למושב האחורי. הבנתי שרשת הפרדה בין תא המטען לתא הנוסעים היא לא רק צורך בטיחותי אלא גם תשפר את יכולת ה"דחיסה" של הציוד בתא המטען.

YoavR
29-05-16, 12:31
קשת המסגרת היא פלח 20 מכופף ידני ומחובר לבסיס פרופיל מרובע 20.
הקשת מחוברת בחלק העליון לעיגון העליון של חגורות הבטיחות האחוריות ובסיסה מחובר לארון המגירות. מצאתי רשת גדרות ברוחב מטר שנשארה לי מפרויקט הגגון. הספיק לי בדיוק מכוון שאת הצדדים רציתי להשאיר פתוחים ללא רשת לצורך תפעול חגורות הבטיחות.
הרשת מצד אחד מספיק אוורירית בכדי לא ליצור תחושת קלסטרופוביה וצפיפות ומצד שני תאפשר לי לדחוס ציוד (בעיקר תיקים ושקי מצעים) ללא חשש שהנוסעים יצטרכו להאבק איתו במהלך הטיול. נכון, זה סוגר לי את הגישה מתא הנוסעים לאחור אבל עד היום לא נתקלתי בצורך כזה.

108477108478108479108480108481

עידו לוריה
29-05-16, 12:34
יפה מאוד .

עידו

ד ו ר ו ן
29-05-16, 17:36
כמה עדכונים

המקרר עובד בנתיים יפה מאוד. הוכיח את עצמו בטיול פסח של 4 ימים שהיה מחייב, לדעתי, הערכות מסורבלת עם צידניות. בשרב הכבד האחרון נסעתי להר כרכום והמקרר הפגין יכולת קרור מספקת.
אני כותב מספקת מכוון שאין לי נסיון עם משהו אחר אז אני לא יכול להשוות לכלום. .
מספקת זה בהתייחס למה שביקשת ממנו ומה הוא סיפק.

אם קבעת אותו על מינוס 10 והוא עמד על "0", אז קשה לו.

אם זה בטווח של 2-3 מעלות מהכוונון, אז לא הייתי מתרגש.

- - - Updated - - -

ביצוע יפה מאד של הרשת.

גם הבחירה בצביעה בהירה פחות "סוגרת" את החלל, בניגוד לצביעה בגוון כהה שנפוץ.

זה פריט שאני מחכה לזמן לבצע בטנדר, בין הארגז והחלון האחורי.

YoavR
30-05-16, 23:15
מספקת זה בהתייחס למה שביקשת ממנו ומה הוא סיפק.

אם קבעת אותו על מינוס 10 והוא עמד על "0", אז קשה לו.

אם זה בטווח של 2-3 מעלות מהכוונון, אז לא הייתי מתרגש.

אני מראש לא מבקש ממנו מה שהוא לא מסוגל לתת. אם אני זוכר נכון, היצרן מצהיר שנתוני הקירור הם לטמפרטורת סביבה של עד 25 סלציוסים.
מכוון אותו ל-0 והוא מראה 0. לדעתי 2-3 מעלות זה הזיוף המובנה של התרמוסטט. ז"א הוא המראה 0 אבל בחלל המקרר אני לא חושב שיש 0.
אבל זה הכל שטויות. יש בירה קרה כל הטיול, מים נכנסים חמימים ויוצאים קרים, מזון נשמר והמצבר שורד - זהו! המקרר עושה את שלו...

shay1
31-05-16, 07:21
רשת ההפרדה נראית ממש מעולה , לטעמי יותר טוב מהפרדה ע"י רשת רצועות גמישה
מחכה כבר לעשות כזו אצלי

כל הכבוד על הביצוע

boaz avrahami
31-05-16, 08:50
הרשת נראית שיגעון.
מזמינה דיגום של פאוצ׳ים

YoavR
31-05-16, 13:36
תודה לכולם.
עידו, מחמאה ממך על עבודת מסגרות, קטנה ככל שתהיה, היא משמעותית.

הרשת נראית שיגעון.
מזמינה דיגום של פאוצ׳ים
מחשבה שעלתה גם לי...
נעבור כמה טיולים ונראה מה ואיך מרגיש נכון

YoavR
12-09-16, 22:50
החידק, החידק לא מרפה...

אחרי בניית והתקנת ארון המגירות נוצר "שטח מת" בינו ובין משענות המושבים האחוריים. כמובן שהוא התמלא בשונות אבל הנפח הזה פשוט דרש מיכל מים קבוע.
110549

אפשר לראות בתמונה את החיתוך שביצעתי בריפוד בכדי לחשוף את החור המקורי ברצפת הרכב. מסתבר שטויוטה כבר הקדימו אותי ועשו עבודת הכנה.
110550

מה שנשאר זה לקחת מידות, לשחק עם הסוליד ולהוציא הזמנה לחיתוך וכיפוף. נירוסטה כמובן.
בחרתי בנירוסטה 304 בעובי 2 מ"מ. עם שתי מחיצות אני מאמין שהיה אפשר לבחור בפחים יותר דקים אבל מכוון שאני מתעקש להרוס לנמרוד את הסטטיסטיקה ומרתך באלקטרודה, העדפתי חומר עבה יותר שיסבול את היד המגושמת שלי.
האלקטרודות שהשתמשתי היו 308L של זיקה בקוטר 2 מ"מ.

הנה המיכל תפוס "על פיקים" על שולחן הניתוחים הסטרילי שלי.
110555110554

עבודת הריתוך הייתה פחות מאתגרת ממה שציפיתי. אחרי שני סבבי מילוי וניסוי הצלחתי להגיע לאטימות. אין ספק שהעבודה לא אסטטית. בטח לא בהשוואה לריתוך TIG ע"י מקצוען אבל לא איכפת לי. לא רואים את המיכל. הוא לא צריך להיות יפה רק לאטום.

המיכל נכנס למקום בדיוק רב והצריך אותי לפרק את הרשת ואת המגירות בהתקנה.
110556

סה"כ 52 ליטר ברוטו לפי הסוליד. במציאות בטח כמה טיפות פחות.
מהיציאה בתחתית המיכל (שמוגנת ע"י צינור רוחב של השלדה) משכתי צינור שרץ על הקורה הימנית של השלדה אל ברז על הפגוש האחורי.
110557110558110559110560

כניסה למיכל היא צול וחצי. על הפקק צינור פיקוד 8מ"מ שיהיה תפוס לרשת איך שהו. ביציאה כל האביזרים חצי צול.
110561

אני מתיחס לזה כאב-טיפוס שעוד יעבור שיפורים ושידרוגים.
אני לא אוהב את החיבור של הצינור הגמיש לאביזרי הפלסטיק וגם מילוי המיכל מסורבל ועם פוטנציאל להרטבת פנים הרכב...

נדב42
13-09-16, 00:22
אתה יכול להוציא צינור מפתח עליון (הקיים או ייעודי) אל מחוץ לרכב שישמש כנשם וכצינור עודפים, ואז תוכל למלא את המיכל דרך הברז הקיים - חבר אליו צינור גינה ותמלא עד שיזרמו מים החוצה מצינור העודפים ... בהצלחה :)

YoavR
15-09-16, 14:59
אתה יכול להוציא צינור מפתח עליון (הקיים או ייעודי) אל מחוץ לרכב שישמש כנשם וכצינור עודפים, ואז תוכל למלא את המיכל דרך הברז הקיים - חבר אליו צינור גינה ותמלא עד שיזרמו מים החוצה מצינור העודפים ... בהצלחה :)

בנתיים אני יותר בכוון של שיפור הגישה אל פתח המילוי.
אם אני אוציא איזה צינור מחוץ לרכב זה יהיה את פתח המילוי אבל זה נראה לי פרויקט בפני עצמו.

YoavR
19-11-16, 22:20
במסגרת שיפור תשתיות החשמל לתא המטען ניצלתי את ההזדמנות שהכל מפורק וצילמתי עוד כמה תמונות של מיכל המים.
111804
הפלציב משמאל נועד לרפד את המגרות שלא יתרקו על המיכל.
111805

111806

111807
אפשר לראות איך פספסתי ב 5 ס"מ שלמים איפה שהוא בין המדידות לסוליד. הייתי יכול לקבל עוד כמה ליטרים.

העסק עובד טוב. בניתי גם ברז מילוי שמתלבש על צינור גינה והמילוי זריז ונקי. בטיול בסוכות המיכל הספיק לשלושה ימי טיול.במסגרת העבודה אני נמצא הרבה בשטח והזמינות של מים מאוד נוחה.

YoavR
01-04-17, 20:17
קצת הזנחתי את השרשור הזה אבל בעולם האמיתי הרכב לא מפסיק להעסיק אותי.
כמו שכתבתי בפוסט הקודם, תשתית החשמל לחלק האחורי של הרכב התמסדה.

משכתי כבל 8ממ"ר מהמצבר דרך פיוז אוטומטי של 50 אמפר אל החלק האחורי של הרכב דרך תא הנוסעים מתחת לשטיח וכל הפלסטיקים.
הכבל מגיח מאחורי המושבים האחוריים ומזין קופסת פיצול עם פיוזים שמזינה את המקרר, שקע מצת וקומפרסור.
הכל בגרושים מ ebay.

114127

114128114129

114130114131

את כבל ההזנה של המקרר חתכתי והסבתי אותו למחבר אטום נורמאלי.
114132114133

avikkllk
01-04-17, 20:55
נראה מעולה.
מה עם המנכ"ל מים והמכירות מההודעה הקודמת? צלם תמונה עדכנית של הבגאז

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

opl
01-04-17, 21:15
אני משתמש לא מעט במחברים כאלה, הם לא להיט... החוט לעיתים ניתק מהצד הפנימי, קרה שפתחתי מחבר ואחת הרגליים הייתה מלאת קורזיה.

YoavR
01-04-17, 21:16
עוד...

אחד החברים פרסם ג'נטים וצמיגי שטח מלא "31 שירדו מ4ראנר. לא עומדתי בפני זה ונסעתי עד אשדוד הרחוקה.
שוב ebay, הפעם לטובת אומי גלגלים לחישוקי סגסוגת.
פעם ראשונה על צמיגי שטח מלא.:)

114134114135

צריך להיתרגל...
אני לא בטוח שאני אוהב את איך שהאוטו נראה עם הגלגלים הגדולים. דווקא אהבתי את המראה הצנום המקורי.
אני מצפה ומקווה לשיפור משמעותי בנוחות הנסיעה בשטח. צריחת הדלק עלתה במקצת.

בנתיים עוד לא שיניתי ברשיון. נעבור תקופת נסיון ואקבל החלטה...

-----------------

טרי טרי מהיום!
ניצלתי את העובדה שאישתי והילדים נסעו לסופ"ש וצללתי מתחת לאוטו אל החול להתקין נעילת Lockright שחיכתה במחסן בסבלנות.
114139114146

114142114141
114144114145

איזה כיף!
מייד כשסיימתי יצאתי לדיונות ואל כמה עליות קטנות ומדורגות ליד הבית. נסעתי הלוך ושוב בכיכרות של המושב ובאחת כל החששות מפני בומים, זעזועים ופיצוצים התפוגגו. רעש עדין של תיקתוק שאפשר בקלות להתרגל אליו.
תענוג.

avikkllk
01-04-17, 21:52
או נראה מעולה.
אני אישית מאוד אוהב את המראה העכשווי המפלצתי .
תתחדש שמח לראות שאתה מתקדם

ד ו ר ו ן
01-04-17, 22:36
אני לא בטוח שאני אוהב את איך שהאוטו נראה עם הגלגלים הגדולים. דווקא אהבתי את המראה הצנום המקורי.
אני מצפה ומקווה לשיפור משמעותי בנוחות הנסיעה בשטח. צריחת הדלק עלתה במקצת.
קיזזת את הקוטר הגדול יותר לטובת חישוב המרחק הנכון?

YoavR
01-04-17, 23:12
אז ככה....

בתאוריה:
225/75-16 זה 29.3 אינץ' שזה קטן ב5.5% מה 31.
ב 225 אני שם 36 - 38 psi על הכביש, ב31 אני שם 28.

בפועל, ב2900 סל"ד מדדתי 94 קמ"ש בGPS של הטלפון עם ה225. (100 על השעון)
עם ה 31, 98 קמ"ש בGPS באותם תנאים.
לצמיגי הMT יש התנגדות גבוהה יותר לגלגול מאשר לAT.

כמו שאמרתי, עלתה בקצת.

- - - Updated - - -

מה עם המנכ"ל מים והמכירות מההודעה הקודמת?

לא הבנתי.
משהו עם המיכל מים?

ד ו ר ו ן
01-04-17, 23:55
א. Gps זה אמצעי מחורבן למדידת מרחק ומהירות בנסיעה מהירה, קצב העדכון שלו לא מספיק טוב בשביל נתון מדויק.

עדיף למדוד את ההפרש בין מד-המרחק ובין קטע ידוע בכביש.

ב. תתרגם את ההפרש בהיקף הגלגל למרחק השונה (גדול יותר) שאתה עובר בנסיעה ביחס לגלגל הקודם, ומולו תחשב את צריכת הדלק.

------------------------

אני גם מתכוון לשים פיוז רב-פעמי לקו חשמל האחורי, לפי החישוב שעשיתי, הקומפרסור לבד מגיע לצריכה של 45+ אמפר.

אז בשבילו סידרתי מאחורי הפגוש שקע אנדרסן נפרד עם פיוז 50.

נדב42
02-04-17, 09:06
ההבדל בלחץ האוויר גם משפיע על צריחת הדלק - שווה לבדוק באותו לחץ אוויר...

ולמה בחרת בכזה הפרש גדול בלחצים ?

YoavR
02-04-17, 09:33
בנסיעה ראשונה על הצמיגים האלה שמתי 33+. התחושה הייתה שאני נוסע על גלגלי שיניים וראו בברור שהחלק החיצוני של הסוליה בשני הצדדים לא נוגע בכביש. ההמלצה של המוכר של הסט, שכאמור נוסע על רכב כמעט זהה, היא לא לעבור את ה 30psi בכביש. כך עשיתי ומיד הנסיעה הפכה נעימה יותר.
אחת הסיבות לכך היא כנראה בגלל שהצמיגים מותקנים על ג'נט ברוחב "6. צר מידי לצמיג ברוחב 10.5.
הצמיג הקודם, AT, קטן יותר והלחץ הגבוהה בכביש בנסיעה יום יומית תרם לצריכת הדלק ללא תופעות לוואי.

לשם השוואה, הצמיגים המקוריים הם 205-16 והמלצת יצרן היא 44 מאחור ו-25 מלפנים. (עמוס או ריק)

- - - Updated - - -

וכמו שרשמתי, כל העסק בניסוי מבחינתי.
אני בכלל הייתי מעדיף צמיג צר יותר, משהו כמו 9.5
היה יושב יפה יותר על הג'נט ומשתלב טוב יותר במראה של הרכב.

אבל אני מוגבל במה שיש ובמה שמותר להכניס לרשיון...

asafk
02-04-17, 10:15
המידה המזרח תיכונית / אפריקאית המקובלת היא 7.50-16 או 235/85r16. כיוון שהרכב שלך הוא ייבוא מיוחד אולי זה מתאים יותר.

אסף.

נמרוד
02-04-17, 10:46
ההצעה של אסף... אהם, תפורה על טויוטה, במיוחד ישנה. כדאי להקשיב לו. מנסיון. אם היינו שכנים הייתי אומר בוא ניפגש, נחליף גלגלים לשבוע :rolleyes:

114156

YoavR
27-04-17, 07:09
פניתי למכון טסטים לבדוק מה מותר לי להרכיב ולשנות ברשיון.
זה מה שקיבלתי
114524

נראה לי שאני מוכר את הסט 31
את הטרנספר וכל מערכת ההנע הקדמית.
בכסף קונה סט יפה של 185-14 וקיט הנמכה.

boaz avrahami
27-04-17, 07:16
איך אתה עם מוזיקה מקסיקנית?

avikkllk
27-04-17, 08:04
איזה שאלה מטרידה חח

ד ו ר ו ן
27-04-17, 17:04
מישהו מתישהו רשם את הרכב כ-2wd?

asypeer
27-04-17, 17:07
מנפלאות הייבוא האישי

YoavR
27-04-17, 20:57
מישהו מתישהו רשם את הרכב כ-2wd?
לא חושב ולא יודע אם יש דרך לדעת. הוא רשום 4WD

מנפלאות הייבוא האישי
כנראה...

בכל אופן, הנושא לא סגור אצלי בראש. גם אני מאוד אוהב וחושב שהכי מתאים צמיג צר וגבוה - 235/85-16
אני לא מתחבר ל 31. הם רחבים.
מצד שני צמיגים 31 הם נפוצים וזולים יחסית.

ה 225/75-16 שיש לי ורשום ברשיון לא נורא כל כך אבל הם פחות נפוצים ויקרים יחסית.
בכל מקרה, כמו שזה נראה, כל שינוי יצריך מאכר/קומבינה (כוונים יתקבלו בברכה בפרטי) ואני לא ממהר להכנס לזה בעתיד הקרוב.

YoavR
27-04-17, 21:48
ובנתיים,
תמונות מפסח
114547
114548114549114550

ד ו ר ו ן
27-04-17, 22:14
ואם תביא למכון אוטודאטה של פוראנר, בו מופיע 31?

יש מצב שזה פשוט יעבור.

וכן,
235/85/16 נראה הכי נכון..

בדיעבד, כשעוד היה אפשר בצורה נורמלית, זו המידה שהייתי בוחר.

ishc
27-04-17, 22:22
אני חושב שהאוטו נראה מצויין עם ה-31 במיוחד עם הג׳אנטים הצרים.
אם אין בעיות תפקוד ויש אפשרות לרשום ברישיון הייתי נשאר כך גם לטובת זמינות צמיגים.
אם תחליט למכור את הצמיגים אולי אני אתעניין.

ד ו ר ו ן
27-04-17, 22:29
31 על ג׳אנט 7 זה גבולי מהצד הצר.
זה מכווץ מאד מידי את שפתי הצמיג פנימה.

YoavR
27-04-17, 22:35
ואם תביא למכון אוטודאטה של פוראנר, בו מופיע 31?

יש מצב שזה פשוט יעבור.

כנראה שלא. מה שהם מסתכלים עליו זה קוד דגם. לא שם מסחרי.

ishc
28-04-17, 15:54

כל משפחת מיצובישי מגיעים כך

ד ו ר ו ן
28-04-17, 16:37
הגאנטים 15 של הפאגרו והמנגנון הם 8, לא 7.
אחד ליד השני ההבדל בולט.

asafpeleg
28-04-17, 17:28
מה זה גבולי מהצד הצר??
מידת ג'אנט 15×7 מאושרת ע"י יצרן הצמיגים 15×10.5×31 שמורכבים על הסופה שלי.

ד ו ר ו ן
28-04-17, 17:55
בלחץ אויר לכביש זה בסדר.
ולזה מתייחסים ושים לב שזו המידה הנמוכה לצמיג 31.

ברגע שאתה מוריד אויר לשטח הסיכון לקילוף גדול יותר מאשר על ג׳אנט 8 באותו הלחץ.

YoavR
24-09-17, 16:48
שעון לחץ שמן המקורי הלך לעולמו. חיפוש ברשת העלה שהשעונים האלה כבר לא כל כך זמינים. אחרי שהתיאשתי מלמצוא אחד, הזמנתי פשוט אחד עגול שמגיע יחד עם יוניט (sender) משלו.

עכשיו עמדה בפני הדילמה איפה למקם אותו. הרעיון של לחפור בפלסטיקה המקורית לא נראה לי, מה גם שסביבת הנהג המינמליסטית די צפופה ואין משטח ישר ונקי שיכול להתאים.
החלטתי למקם אותו על הפלסטיק מתחת למאפרה, לפני מוט ההילוכים.

בהתחלה חשבתי להחליף את הכל בפח.
116834116835

אבל בסוף החלטתי לבנות בית שיתחבר לפלסטיק.
116838116839

מסתבר שהריוונטים תופסים יפה מאוד גם על פלסטיק.

קצת משחקים עם אריזת המדפסת החדשה והיו לי טמפלטים מוכנים.
חומר הגלם נמצא לאחר גיחה קצרה אל ספק הברזלים הקבוע ;)
116840116841116842

הנה זה תפוס על פיקים.
116843116844

ואחרי ריתוך והשחזה
116845

צבע ולמקום
116847116846116848

החור הקטן מימין לשעון הוא pilot למקדח כוס לשעון נוסף בעתיד. משמאל לשעון השארתי מקום למתג.

avikkllk
24-09-17, 17:39
נראה מעולה[emoji106]

tzagi
24-09-17, 20:11
רק כקוריוז....
"שעונים" כגון טמפרטורת מים או כמות דלק לא מתקלקלים ...
מה שהולך זה הרגולטור ואת זה ניתן להחליף בעלות זניחה של כ $2
אם יש עניין אני יכול לכתוב איך לבדוק אם זה הבעיה.
אגב זה לא ספציפי לטויוטה אלא לכול מד אנולוגי.

ובנתיים,
תמונות מפסח
114547
114548114549114550

Sent from my SGH-M919 using Tapatalk

boaz avrahami
24-09-17, 20:59
מבלי לפגוע ביצירתיות הנפלאה שלך, יש מתאמים לשעון לקורה.
קיים למרבית הרכבים כולל לשלך ולא יקר.

קיים לשעון אחד שניים ושלושה

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170924/fff2cb0234f4b885c4ea474ace1cdb87.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170924/0bc2ea09ae5ddc5598e6145987e9c62a.jpg

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

tzagi
24-09-17, 21:13
יש הרבה יותר מתאמים מזה...

ד ו ר ו ן
24-09-17, 21:36
מיכוער..
הפתרון של יואב הרבה יותר אלגנטי מאשר הפסבדו אימפרזהטורבוספויילר..

tzagi
24-09-17, 21:46
על טעם וריח....

YoavR
25-09-17, 10:46
רק כקוריוז....
"שעונים" כגון טמפרטורת מים או כמות דלק לא מתקלקלים ...
מה שהולך זה הרגולטור ואת זה ניתן להחליף בעלות זניחה של כ $2
אם יש עניין אני יכול לכתוב איך לבדוק אם זה הבעיה.
אגב זה לא ספציפי לטויוטה אלא לכול מד אנולוגי.

יש עניין! אשמח מאוד להסבר

קיים למרבית הרכבים כולל לשלך ולא יקר.

Honda TRX300EX

גו' צודק. על טעם ועל ריח.
בעיני זה גם מכוער, גם פוגע בשדה ראיה וגם קרוב מידי לפרצוף.

אני מניח שהמרחב הפנימי בגרנד הוא יותר נדיב ואמריקאי מאשר בטויוטה הקומפקטית.
חיפשתי מיקום מוצנע שקל להתעלם ממנו.

boaz avrahami
25-09-17, 12:34
חשבתי שבעלי טויוטה מוותרים מראש על טענות בנוגע ליופי ועיצוב [emoji4]

Honda TRX300EX

tzagi
25-09-17, 20:16
על קצה המזלג
השעון עובד על 9v ולא 12
פרק את הלוח שעונים ותמצא את החיבורים לפי ה wiring diagram
חבר סוללה 9 וולט לפלוס ולמינוס..המינוס זה החיבור ל sender
א ם המחט עלתה למעלה...כנראה שצריך רגולטור

tzagi
25-09-17, 20:19
אני בהנחה שכבר בדקת וחיבור של החוט sending unit למינוס לא גורם למחר לזוז.

YoavR
25-09-17, 21:52
אני בהנחה שכבר בדקת וחיבור של החוט sending unit למינוס לא גורם למחר לזוז.

Indeed

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100661-%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%97%D7%A5-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%92%D7%99%D7%91

YoavR
11-10-17, 17:37
משהו שכבר רציתי לעשות זמן מה...

הדלת טנדר האחורית מכוסה בצידה הפנימי בלוח מכוסה שטיח כיאה לSUV.
הלוח כבר היה רקוב והשטיח התחיל ליצבור מרבצי קפה שחור, טחינה ועוד...
לקראת הטיול בסוכות החלפתי את כל זה בדיקט 4מ"מ מצופה פורמייקה. כך נוצר משטח עבודה ישר, נקי וניתן לנקיון.
חיברתי אותו ע"י ברגים ראש קוני אל ריוונטים (פטיש שפיתחתי) שנעצתי בחורים של הדיבלים המקוריים של הלוח-שטיח.

הנה התוצאה:
117012

avikkllk
11-10-17, 19:00
נראה מעולה.

boaz avrahami
11-10-17, 19:17
נראה מצויין.
חייב להודות שהפטיש לא רק שלך...
אני קונה אותם במידות וסגנונות שונים בעלי אקספרס במחירי בדיחה... גם הנירוסטה

Honda TRX300EX

shachar
11-10-17, 22:42
ויש המלצה למכשיר טוב לריוונטים.... ?

Sent from my Android using Tapatalk ישוחרר ברנרד

boaz avrahami
11-10-17, 23:38
לי יש כלי של אסטרו.
מספיק לשימושים שלי ועולה כמה עשרות $ אבל ממש לא באותה הרמה של כלים מקצועיים ממש שעולים מאות...
חשוב שיהיה בעל חיבורים מסיביים של הידיות לגוף וחשוב לבחור סט בעל כיסוי תבריגים מתאים לצורך.

Honda TRX300EX

ishc
14-10-17, 01:03
נראה מצויין.
חייב להודות שהפטיש לא רק שלך...
אני קונה אותם במידות וסגנונות שונים בעלי אקספרס במחירי בדיחה... גם הנירוסטה

Honda TRX300EX

לינק בבקשה

boaz avrahami
14-10-17, 02:24
אנחנו גונבים ליואב את השרשור ולכן אם יש עניין נוסף פתח שרשור נפרד.

בעיקרון חפש בעלי אקספרס rivnut. יש מגוון עצום- לפי מידה, מיקס מידות וכמויות...
תזכור שצריך מכשיר ישום

Honda TRX300EX

ofer23
14-10-17, 10:16
במסגרת שיפור תשתיות החשמל לתא המטען ניצלתי את ההזדמנות שהכל מפורק וצילמתי עוד כמה תמונות של מיכל המים.
111804
הפלציב משמאל נועד לרפד את המגרות שלא יתרקו על המיכל.
111805

111806

111807
אפשר לראות איך פספסתי ב 5 ס"מ שלמים איפה שהוא בין המדידות לסוליד. הייתי יכול לקבל עוד כמה ליטרים.

העסק עובד טוב. בניתי גם ברז מילוי שמתלבש על צינור גינה והמילוי זריז ונקי. בטיול בסוכות המיכל הספיק לשלושה ימי טיול.במסגרת העבודה אני נמצא הרבה בשטח והזמינות של מים מאוד נוחה.

שמע, פתאום קפץ לי השרשור.. הכל נראה מעולה סחתן !!
בקשר למיכל האם עשית מחיצות פנימיות?

YoavR
14-10-17, 18:13
שמע, פתאום קפץ לי השרשור.. הכל נראה מעולה סחתן !!
בקשר למיכל האם עשית מחיצות פנימיות?

כן, כמו שכתבתי בתגובה 79
עשיתי שתי מחיצות. בתמונות שם אפשר לראות נקודות כהות של הריתוך המחיצות מהצד הפנימי.

YoavR
01-11-17, 09:14
לפני כמה חודשים, על הציר של המצוק הצפוני של רמון צבתתי את הצמיג האחורי. הוא קיבל ביס רציני בדופן, כזה שגרם לי לקוות שהצמיג יחזיק עד סוף הטיול. בפועל נסעתי כך עד היום.:rolleyes:

מכוון שהטסט קרב, החלטתי להחליף צמיגים. מי שעוקב זוכר אולי שהתברר לי שמידות הגלגלים שמותרות לי על פי משרד הרישוי הן בכלל של רולר-בלייד. קניתי סט משומש של ג'נטים עם צמיגים "31 ונסעתי אליהם קצת בכביש וגם בשטח. נהנתי מהגובה, והנוחות של להתגלגל על צמיג גדול עם לחץ אויר נמוך אבל הרוחב שלהם ממש הציק לי. לדעתי, הצמיגים הגדולים ממש פגעו בנראות ובאופי של הרכב. ומכוון שלהכניס אותם לרשיון דרוש מאכר רציני הם נמכרו. עם כבר שינוי מידות אז ל 235/83-16.

אז אחרי תהליך עם עצמי וחשבון נפש עמוק השלמתי עם המידה הקיימת. מצאתי טויו MT במחיר לא רע והתחדשתי.

117263

117264

הם שקטים מאוד ביחס למה שציפיתי.
במציאות, המראה שלהם יותר אגרסיבי מהרושם שמתקבל בתמונות בקטלוג. הדופן שלהם משמעותית יותר עבה מצמיגי הAT (גם טויו) שהם החליפו.

מקווה שיאריכו ימים...

ד ו ר ו ן
01-11-17, 09:16
תתחדש!
איזו מידה בסוף?

avikkllk
01-11-17, 09:25
יושב עליו בול

YoavR
01-11-17, 10:21
תתחדש!
איזו מידה בסוף?

225/75-16

boaz avrahami
01-11-17, 10:46
תתחדש!

טויו צמיג מעולה מבחינת אחיזה.
גדול פיזית מרוב הצמיגים בעלי אותה המידה.
מנסיון עצוב גם אותו אפשר לפנצ׳ר בדופן ( טיול לילה בחורשן אפילו כמעט בלי להוריד אוויר).

החסרון היחיד שלו הוא המשקל הגבוה שמורכש בצריכת הדלק.
אני מאוד נהנה מהם

Honda TRX300EX

YoavR
13-03-18, 21:18
נזכרתי שיש לי כננת WARN ותיקה שבחזית הפייב היא לא תורמת לשום דבר.
היא לא היתה בשימוש לפחות 4-5 שנים. חיברתי אותה לחשמל, וודאתי שהיא עובדת לשני כוונים, פרקתי אותה מהפייב ושמתי אותה בהמתנה לפגוש פלדה.

ממש לפני מפגש ג'יפולוג האחרון הפגוש הגיע מאוסטרליה.
זהו פגוש commercial, הכי זול בליין של ARB

הפנסים שהיו על הגגון נדדו לפגוש.
הרולר שהותקן בהתחלה הוחלף בהאוז שמועדף עלי.
את קופסת הפיקוד אני מתכוון להוריד מהפגוש וכנראה להכניס אל תא המנוע.

118848118849

סולי
13-03-18, 22:24
תתחדש! יפה מאוד!

amir_shai
14-03-18, 09:30
יפה מאד!!
כמה עולה פגוש כזה כולל הכל (משלוח ...)?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

YoavR
14-03-18, 13:54
יפה מאד!!
כמה עולה פגוש כזה כולל הכל (משלוח ...)?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

תודה

לא הבאתי בעצמי אלא מאמצעות הנפלד, היבואן.
דבר איתם.
זה לא פגוש שהם מחזיקים במלאי בד"כ...

YoavR
25-06-19, 13:39
עבר לא מעט זמן.
לא היה מה לעדכן. הרכב עובד...
טיולים משפחתיים רגועים.
היו טיפולים ועבודות תחזוקה שיגרתיים.

הדבר היחיד שעולה בדעתי ששווה לשתף הוא סיפור קצר על ההבדל בין חליפי למקורי.

בבדיקה במוסך לפני טסט, לצורך אישור רכב מיושן, התגלה חופש בזרוע הנגדית של ההגה (זרוע שלישית).
הציעו לי זרוע חליפית ב250 ש"ח. הסכמתי.
כעבור כמה חודשים, אחרי מאבק לא מוצלח באחת העליות בחמרן, גיליתי חופש בציר הזרוע. נסיתי להדק מעט את האום אבל זה לא עזר.
לאחר ברור קצר למדתי שטויוטה מציעה קיט שיפוץ לזרוע אבל הבוקסות בתחליפי לא אותו דבר כמו במקורי.
החלטתי להשקיע בזרוע מקורית יקרה (כ 800 ש"ח) במחשבה שבעתיד ניתן יהיה לשפץ אותה.
250 ש"ח הלכו לשכר לימוד וקנס על פזיזות במוסך.

124661
זו הזרוע

124663
כאן, מקורי ליד תחליפי אפשר להתרשם מההבדלים בעובי

124664
וכאן ניתן לראות את החיזוק שלא קיים בתחליפי

124665

זהו.

כמובן שכל מקרה לגופו ולפעמים אין טעם לשלם הון על חלק מקורי. אבל תמיד שווה לבדוק, ללמוד ולהשוות.
בכללי אני מאוד מופתע לטובה מזמינות החלקים אצל טויוטה וגם המחירים הגיוניים (בהשוואה לחו"ל)

אני בכלל רציתי להעלות פוסט של החלפת מיסבי גלגל קדמי.
מקווה להספיק את זה היום...

tooshey
25-06-19, 17:49
קיט שיפוץ לזרוע עזר כולל בסך הכל שני בושינגים מאוקולון.
הבעיה היא שבהרבה מקרים יש גם שחיקה בציר והחלפת הבושינגים לא עוזרת.
הפתרון הנכון זה לקדוח בדופן "הבית" של ציר הזרוע ולהכניס פטמת גירוז.

בברכה,טושי

YoavR
25-06-19, 21:05

בברכה,טושי

אכן,
הפתרון הזה בדרך...

YoavR
25-06-19, 21:45
כבר תקופה שיש רעש מגלגל קדמי ימני ואחרי שהעירו במכון פרונטים נהיה לי לא נעים אז החלטתי להחליף מיסבי גלגל קדמי בשני הצדדים.

חיפשתי בפורום הג'יפים החביב עלי ולא מצאתי מדריך. בנוסף, האופרציה הזאת נכונה ברמת דיוק די גבוהה עד זהה לכל היילקס שנת 98 עד ויגו ובוואריאציות כאלה או אחרות אני מאמין שהתהליך דומה מאוד לכל טנדר יפני אוניברסלי. אז עשיתי מאמץ לתעד את התהליך ועל הדרך גירזתי את האי-פון.
124694

הצטיידתי בזוג מיסבים פנימיים[104948] וזוג מיסבים חיצוניים [102949] ובנוסף רכשתי במחסן טויוטה זוג טבעות נעילה וזוג טבעות מרווח (יעני Thrust Washers). 70 ש"ח כולל לשתי הזוגות.
124670

שלב ראשון מרימים גלגל קדמי מהקרקע ומפרקים אותו.
124671

אחריו, מפרקים את נועל הטבור.
124672
אצלי אין צורך לפרק את מכסה הנועל אבל יש רכבים שבקצה הציריה יש C-קליפס שנדרש להסיר.

כאן ה C-קליפס נמצא על הציריה מאחורי הנועל.
124674

הנה הוא.
124673

מאחוריו דיסקה משוננת.
124675

מולינו על הספינדל יש אום נעילה, אחריו דיסקת אבטחה, אום הידוק, דיסקת מרווח והמיסבים.

אפשר לראות את אום הנעילה מצולק משנים של מפגשים עם מכונאים ישראלים טיפוסיים.

אני פותח וסוגר אומים עם בוקסה. מין סטיה שכזו...
124676

בשלב הזה רצוי לפרק את הקליפר מיד הסרן. 2 ברגים בוקסה 17. אל הקליפר מתחבר צינור קשיח לא גמיש. אני לא רציתי לנתק אותו מה שיצריך ניקוז אויר לכן צריך להזיז אותו מעל ואל מאחורי הצלחת בזהירות בכדי לא לפגוע בצנרת. יש לה גמישות מסויימת אבל לא יותר מידי.

שלב הבא, מיישר את האוזניים של דיסקת האבטחה ומוציא את כל מה שהזכרתי קודם.
124678

124679

עכשיו כל מה שצריך זה לאחוז בצלחת/דיסק (אני גם ג'יפאי וגם אופנוען אז טוב לי עם שני השמות) ולתת משיכה קטנה. כל הטבור (נאבה) יוצא.

הנה הספינדל החשוף.
124677

וזה הטבור מונח על תוף בלם אחורי ישן.
124680

עכשיו אפשר פשוט לדפוק את הקאפ של המיסב החוצה באמצעות מקב. את הקאפ החיצוני מהצד הפנימי והקאפ הפנימי מהצד החיצוני. בתמונה אפשר לראות שישנן 4 פינויים במדרגה שעליה יושב הקאפ בכדי להחדיר מקב ולדפוק עליו מהצד השני.
124681

בצידו הפנימי של הטבור מכסה את המיסב מחז"ש. לא נאבקתי איתו, הוא פשוט יצא עם המיסב. הנה החלקים המשומשים.
124682

את הקאפ של המיסב החדש דפקתי בעדינות אך בנחישות למקום. הנה הקאפ של המיסב החיצוני במקומו.
124683

המיסבים החדשים מגיעים נקיים. יש צורך למלא אותם בגריז. חשוב להחדיר את הגריז פנימה בין הגלילים ולא סתם למרוח אותו מבחוץ. זאת פעולה סזיפית ומלוכלכת. אני ניצלתי את ההיזדמנות להשתמש בכלי יעודי שהצטרף לארגז הכלים לאחרונה. הנה קישור שמסביר איך הוא עובד.

https://www.youtube.com/watch?v=aQsU5ItEFaE&t=195s

אפשר לראות בתמונות איך הגריז חדר למיסב ו"הציף" אותו.
124687124688124689124690

מרחתי גריז בנדיבות על הקאפ החיצוני והפנימי. גם על ההיקף החיצוני של המיסבים. את המיסב הפנימי שמתי במקום ומעליו הכנסתי חזרה את המחז"ש בדפיקות פטיש על קורת עץ. עכשיו כל מכלול הטבור חוזר למקומו על הספינדל.

בהזדמנות זו השחזתי קצת את הפציעות שעל אומי ההידוק.
124691

הרכבתי את דיסקת המרווח החדשה על המיסב החיצוני ומעליה הרכבתי את אום ההידוק. לפי הוראות היצרן, הידקתי לכ60 ניוטון-מטר. מסובבים כמה סיבובים לכל צד, משחררים את האום ומהדקים שוב ל 25 ניוטון-מטר. עכשיו צריך לבדוק פרילוד עם מד משיכה. אין לי. ניסיתי להעריך ביד את הכח שאני מפעיל ביד בשביל לסובב את הנאבה. הרגיש לי קצת קל מידי. בסוף הדקתי את האום ל 30 ניוטון מטר.
124692

124693

הרכבתי את דיסקת האבטחה. את אום הנעילה הידקתי ל 47 ניוטון מטר, כופפתי את הלשוניות על אום ההידוק וגם על אום האבטחה וסגרתי הכל בסדר הפוך לפירוק.
חשוב לנקות את צלחת הבלימה מכל הגריז ותביעות האצבעות השומניות אם ספריי ניקוי בלמים או ספריי קרבורטורים.
אחרי הרכבת הגלגל, בדיקת חופשים ונסיעת מיבחן. לא לשכוח לפמפם את הבלם לפני הנסיעה.

חשוב לציין שאת כל הפעילות הנעימה הזו ביצעתי כשאני נוטף זיעה, מצופה בזבובים ומרוח בגריז. השילוב של סביבת עבודה חולית וחלקים מצופים גריז הוא פנטסטי. עוד כמה פרוייקטים כאלה ואני חושב שאני אהיה כשיר לפתוח מוסך מדרכה איפושהו בפרבר כפרי במרכז אפריקה.
:)

salmon
26-06-19, 08:53
רכב חתיך .
עד כמה שאני יודע יש שניים בארץ ידני . שנהם מתייר/דיפלומט שנכנס איתם לארץ

הראשון בכתבה . השני אצלי

asypeer
26-06-19, 12:27
עבודה יפה! רק הערה / הארה: עבודה על רכב על משטח חולי רך כשהוא מורם על ג׳ק עגלה (לפחות ככה נראה מהתמונות) נראה לי כמו מתכון לאסון.
Hasn’t the Jewish people suffered enough?

YoavR
27-06-19, 10:22
Hasn’t the Jewish people suffered enough?

Not remotely!

הכי טוב חול רך. זה מרכך את המכה שהרכב נופל לך על הראש.

נמרוד
27-06-19, 10:57
לעבוד במוסך מדרכה עם נוף כמו שלך... חלום :rolleyes:

tallevi
27-06-19, 12:11
קיט שיפוץ לזרוע עזר כולל בסך הכל שני בושינגים מאוקולון.
הבעיה היא שבהרבה מקרים יש גם שחיקה בציר והחלפת הבושינגים לא עוזרת.

בברכה,טושיבדיוק!
אצלי היה את אותו הדבר (ניסאן טראנו) הזמנתי והחלפתי את הבוקסות במחיר מצחיק (לא זוכר כמה בדיוק), על הזרוע היתה הברגה אבל עם פקק/בורג כלשהו. מה שהייתי צריך לעשות זה סה"כ להכניס פטמת גירוז מתאימה ומאז שקט בגיזרה.

טל.

reacon444
27-06-19, 20:01
מאיפה נקנו המייסבים?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

YoavR
29-06-19, 19:48
שאלה מצויינת!

כמובן שהלכתי לחנות חלפי רכב.
היה להם רק את המיסבים הפנימיים. חיפוש קצר ברשת, מצאתי את מספר המיסב החיצוני. איתו ניגשתי לחנות מיסבים.

קצת פחות מחצי מחיר...
כאילו דא

דידו
30-06-19, 11:25
לאחר שתי החלפות זרוע עזר קקמייקה
שתלתי במקורית בוקסות פוספור ברונזה ופטמת גירוז

מאז לא היו בעיות... לא בגזרה הזו בכל אופן..

YoavR
06-09-19, 16:41
הזמן עובר והק"מ נצברים.
100K ק"מ עברו חלפו זה מכבר ואני דוחה את החלפת שרשרת הטיימינג לטיפול הבא.

נזילה קטנה מהרדיאטור הלכה והתגברה עד למצב לא פרקטי.
שליפת הרדיאטור הכניסה אותי למצברוח המתאים והמשכתי לפרק רצועות, מאוורר, משאבת הגה כח, אלטרנטור, משאבת מיים, ולחפש את הקיט שרשרת טיימינג במחסן.

עוד במעמד הקניה של הרכב, למשאבת ההגה הייתה נזילה קטנטנה שלכלכה את תא המנוע וטינפה את האלטרנטור שמתחתיה. כמה שניסיתי להתעלם מזה, באופן מפתיע הזמן והקילומטרים לא עזרו. אז מצאתי בארגז החלפים את הקיט שיפוץ של המשאבה ובחשש קל התחלתי לפרק.

מזל שיש ספרות. זה הופך את כל העבודה לפשוטה יותר...
125698

כשפותחים את המשאבה - זה מה שרואים.
125699

אח"כ מחרבים את המחז"ש על הציר ושולפים אותו
125700

הציר בחוץ
125701

אחרי עוד כמה C-קליפסים הכל היה פרוס למיסדר
125702

למרות שהמיסב הרגיש חדש הוא הוחלף
125703

זהו. כל הגומיות הוחלפו, המשאבה הורכבה ונוקתה.
125704

היה יותר פשוט משציפיתי אבל כאמר, ללא הספרות יש פוטנציאל לנזק...
היא מחכה בשקט שאסיים עם פרוייקט הטיימינג.

ishc
07-09-19, 15:16
תודה לכולם על המחמאות.:)

עוד כשהגגון היה מותקן על הפורסטר ראיתי צורך לבנות תושבות להי-ליפט שהוא בעיני אביזר חובה.
מכוון שאפילו כאן במידבר רוב הנסיעות הן מנהלתיות בכביש, לצערי, רציתי תושבת פריקה שאוכל להתקין לקראת יציאה לטיול.

זה מה שהגעתי אליו:
101335
מוט הברגה M12,
מרותך לפלח 4x40 עם שוליים שחובקות את דפנות הגגון,
עוד 4x40 מושחל על מוט ההברגה,
אום שאליו מרותך צינור ודיסקה - להידוק על הגגון והרחקת ההי-ליפט,
אום פרפר לסגירה על ההי-ליפט.

הנה זה מותקן:
101337101336

ועם הג׳ק:
101339101338

קצת גס אבל יעיל.היי יואב,
תודה על השיתוף.
בסופש הכנתי כאלו ויצא נהדר.
חשבתי להוסיף אבטחה (פין פציל או R) אחרי האום פרפר כדי לא במקרה יפתח האום פרפר בנסיעה?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

YoavR
08-09-19, 21:52
אתה שואל, צחי?

חשבתי על זה... קדיחה של חור מאפשרת גם להוסיף מנעול קטן.
בסוף לא ביצעתי.
בפועל האומים לא משתחררים.

ishc
08-09-19, 22:10
לא נוסח טוב אבל הבנת את כ ונתי.
תודה

ishc
12-09-19, 10:00
תודה ובוצע.
עכשיו אחרי מיליון שנה שיש לי הייליפט בבית אפשר לקחת אותו לטייל [emoji1787]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190912/0ce86381661ae07dfe999e16baf5ee30.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190912/4544535c1c825c31cf3f158e87599f0d.jpg

YoavR
30-10-20, 07:53
המון זמן לא קרה שום דבר ששווה התיחסות מיוחדת.

131317

זה טיזר.

בעיקר לעצמי. מקווה שידרבן אותי להתקין במהרה בימינו אנו:cool:

YoavR
16-11-20, 16:09
עם השנים החניות הולכות ומתארכות. היחס ביו זמן נסיעה וזמן מנוחה בטיולים משתנה...
שינוי הפרופיל מייצר מצב שמנגנון ההגנה של המקרר מנתק את המקרר לעיתים קרובות מידי. כבר זמן מה שאני זומם על מערכת חשמל כפולה עם מצבר נוסף, Isolator ואולי, בעתיד, ממש להתפרע ולחבר גם לוח סולארי.

לפני כמה חודשים התגלגל לי לידיים מצבר AGM בקיבולת של 62Ah משומש במצב טוב.
זה דירבן אותי לקדם את הפרוייקט.

בחרתי במטען DC2DC של חברת Redarc האוסטרלית - BCDC1225
הוא יודע להטעין את כל סוגי המצברים (אם בעתיד אעבור לליתיום), מתנתק אוטומטית מהמצבר הראשי של הרכב, ומשולב בו בקר MPPT עבור פנל סולארי.

קניתי כבלי חשמל בחתך 10ממ"ר בחנות חשמל,
פיוזים MIDI ובתי פיוזים מebay.

את הקומפרסור בחרתי להשאיר מחובר למצבר הראשי. הוא צרכן גדול של זרם ובמילא אני משתמש בו כשהמנוע מונע.

לצורך ההתקנה פרקתי את ארון העץ מהרכב קומפלט.

131523131524
את המצבר (חתיכת משקולת) מיקמתי בחלל שבין המקרר למיכל המים.
המטען מקובע לדופן הארון. כך הוא לא מפריע, לא פגיע ונגיש לראות בקלות את נורות החיווי.

131525131526

המצבר מקובע למקומו עם רצועת ראצ'ט.
בהזדמנות זו גם שדרגתי את החיווט של המקרר למשהוא יותר עבה והשחלתי אותו בתוך מוביל כבלים.

חזרה לתוך הרכב

131527131528

131529131530

יום למחרת ב2 בצהריים כשהנעתי את הרכב, המקרר עוד עבד...
כנראה שהעסק עובד.

סולי
16-11-20, 16:21
תתחדש! עבודה יפה! אהבתי גם את הכבל למקרר שנגלל אוט'!
תודה על השיתוף.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ishc
16-11-20, 16:28
1. זה נראה מעולה!!!
2. שאלה. אצלי ברכב יש שני מקררים, מיכל ם משאבה ובדר"כ עובדים גם שני פנסי לד לתאורה + התאורה הפנימית של האוטו (גם לדים). טיול האחרון למשל, הגענו לחניון הלילה סביב 16:00 והתחלנו תנועה למחרת סביב 9:00-9:30. את המקרר הקטן שבתא הנוסעים אני מנתק בלילה (ניתקתי סביב 22:00) ואת הגדול אני משאיר כל הלילה עובד.
היחיד בטיול עם מיכל עם משאבה היה אני אז כל הקבוצה (4 רכבים כולם עם ילד אחד בכל רכב) השתמשה במים מהרכב שלי, פשוט כי זה נוח. בבוקר סביב 8:00 הנעתי את הרכב לכמה דק כדי לראות עם הוא מניע וואללה... כמו כל פעם שאני מפגין חוסר ביטחון ברכב הוא הניע בנגיעה. מצבר 95 אמפר סטנדרטי אבל גם מנוע דיזל שדורש הרבה אמפר בהתנעה. ועכשיו לשאלה... מה התמהל שימוש שבו כבר ראית שנדרש עוד מצבר?

YoavR
16-11-20, 17:59
צחי הנושא נטחן כאן בפורום לא מעט.
גם אני הצלחתי לדחוס מצבר 85 אמפ"ש וחשבתי שאני מסודר. המנגנון הגנה של המקרר היה מכוון ל-"MED" שזה אומר שהוא מנתק ב11.8V.
ב 11.8V הרכב יניע אבל זה כבר גובל בנזק מצטבר למצבר. אם כשהמצבר היה חדש בכלל לא הגעתי לניתוק, די מהר הגעתי למצב שבקיץ ב8 בבוקר המקרר היה הופך לציידנית (די מחורבנת). בסופו של דבר הרגתי את המצבר כנראה שבטרם עת.

אז חזרתי למצבר התנעה בגודל מקורי של 60 אמפר שעה.

מצבר חומצה-עופרת סטנדרטי נועד להיות מלא תמיד. בנוסף, אנחנו נוטים להתעלם מהעובדה שהאלטרנטור הוא לא מטען.

ואחרי כל זאת, כמו שאתה רואה מעצמך, סטאפ כמו שלך יכול לעבוד לא רע לתקופה מסויימת

ishc
16-11-20, 19:23
95 אמפר זה המצבר המקורי וסהכ זה עובד כבר חמש שנים. אני מודה שבקיץ הרבה יותר קשה לו

YoavR
16-11-20, 19:54
. המנגנון הגנה של המקרר היה מכוון ל-"MED" שזה אומר שהוא מנתק ב11.8V.

קבל תיקון, זה 11.4V

סולי
16-11-20, 20:03
סליחה על הבדיעבד,
אבל מצבר פריקה עמוקה 90-100אמפר לא היה קל יותר, קל יותר להרכבה, כלכלי יותר ומתמודד עם ההגנה של המקרר טוב יותר?

YoavR
16-11-20, 20:35
לא בטוח שהבנתי מה אתה שואל...
בכל אופן, כפי שציינתי, את המצבר קיבלתי.:cool:

יום אחד הוא ימות, אם זה יקרה לפני שאני או הרכב נתפגר אז סביר להניח שאחליף לליתיום.
היחס בין קיבול חשמלי שמיש למשקל/נפח מצבר הוא בספרה אחרת לגמרי. עושה רושם גם שהמחירים שלהם יורדים לאט לאט.

חוץ מזה, במקום מצבר גדול יותר, הייתי רוצה לנצל את המטען הזה ולחבר לו פנל. יותר מעניין

ד ו ר ו ן
16-11-20, 20:50
סליחה על הבדיעבד,
אבל מצבר פריקה עמוקה 90-100אמפר לא היה קל יותר, קל יותר להרכבה, כלכלי יותר ומתמודד עם ההגנה של המקרר טוב יותר?
הדבר הנכון הוא הפרדת רשויות.

גיא
17-11-20, 03:19
מה הכוונה אלטרנטור הוא לא מטען. ?

אז מי טוען את המצבר/ים ?

YoavR
17-11-20, 06:32
מצבר ההנעה של הרכב מיועד בדיוק לזה. להתניע את הרכב בלבד. אח"כ האלטרנטור מתחיל לעבוד, תוך זמן קצר מאוד ממלא את המצבר בחזרה וממשיך לספק אנרגיה חשמלית לצרכני החשמל ברכב.
האלטרנטור מייצר הספק חשמלי.
הצרכנים (כולל המצבר) מקבלים ממנו את ההספק הזה בהתאם לחוק אוהם.

מטען הוא חיה אחרת. הוא מטעין את המצבר במחזור טעינה שכולל כמה שלבים שונים של רמות מתח וזרם ללא קשר להתנגדות שלו.
131563

YoavR
20-11-20, 12:07
השלמת התקנה...

שעון מתח כפול.

131606

זה היה כרוך בלפרק את כל הפלסטיקים בין המושבים, איתור פלוס אחרי סוויץ, חיבורים, פיוז, וגם חיבור מינוס דרך ממסר כדי שהשעון יהיה מכובה כשהסוויץ סגור.

עכשיו אפשר לראות מה העניינים...
131607

סולי
20-11-20, 12:58
יפה מאוד!

guyo
02-12-20, 11:48
השלמת התקנה...

שעון מתח כפול.

131606

זה היה כרוך בלפרק את כל הפלסטיקים בין המושבים, איתור פלוס אחרי סוויץ, חיבורים, פיוז, וגם חיבור מינוס דרך ממסר כדי שהשעון יהיה מכובה כשהסוויץ סגור.

עכשיו אפשר לראות מה העניינים...
131607מתח של 13.5 על המצבר הראשי- תקין? שואל כי גם אצלי לרוב זה המספר.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

YoavR
05-04-21, 15:55
ענייני צמיגים

לא עדכנתי אבל לפני כמעט שנה הורדתי את הTOYO שטח מלא והחלפתי אותם בצמיגי כביש.
כן, צמיג כביש מסחרי סיני. לא AT. לא HT. צמיג כביש פשוט וזול.
133343
לי זה נראה כמו גלגל של מטוס קל ;)

ביחס לTOYO MT השחוקים ההבדל היה לא פחות ממהפכה.
פתאום הרכב נסע כמו פרייבט. שקט, חלק ונעים. עם 42psi מאחור גם צריכת הדלק השתפרה במעט.
הצמיג עם דופן של בלון יומולדת הגביל מאוד בשטח וחייב נסיעה מאוד זהירה. בדיונות לא היה איתם בעיות.

הצמיגים האלה גרמו לי לחשוב...
החלטתי להפריד ראשויות. לקראת פסח התארגנתי על רביעיית ג'נטים והלבשתי עלייהם צמיג שטח מלא במידה 235/85-16.
ליומיום ולטסטים - צמיגי כביש. לטיולים צמיגי שטח במידה טובה. בתאוריה לפחות... נראה כמה חרוץ אני אהיה עם החלפת הגלגלים.

בחוה"מ טיילתי עם צמיגי שטח סינים חדשים ומגודלים. המידה היא כמעט "32. על צד השלילה חייב לציין שהגודל מורגש לרעה. המנוע מתאמץ יותר. זה מורגש בהאצות, בעליות (בכביש) ובחום המנוע.
אבל מצד שני ה ride quality בשטח זינק דרמטית. פשוט רכב אחר. לקח לי יום של ניסוי וצבירת ביטחון להתייצב על 23psi מאחור ו 20psi מלפנים והרכב פשוט משטח שבילים הרבה יותר טוב. כל הקצוות החדות שהאולדמן לא מצליח לשטח נבלעות עכשיו בגומי. ממש RMS.
גם העבירות השתפרה. תענוג! שווה את החסרונות הזניחים בכביש.

הנה כך זה נראה

133344133345
133346

YoavR
05-04-21, 16:00
מתח של 13.5 על המצבר הראשי- תקין? שואל כי גם אצלי לרוב זה המספר.

מצטער זה התפספס לי...
לא יודע להשוות. יש לי אלטרנאטור קטן, שאני ממש לא בטוח שעובד תקין. הוא מחובר לווסת טעינה מכאני חיצוני.
מתח הטעינה נע ונד בין 12.8 ל15.6 וולט. עם הזמן למדתי לחיות עם זה שאין לי מושג במה זה תלוי. וזה עובד...

guyo
05-04-21, 16:09
ענייני צמיגים

לא עדכנתי אבל לפני כמעט שנה הורדתי את הTOYO שטח מלא והחלפתי אותם בצמיגי כביש.
כן, צמיג כביש מסחרי סיני. לא AT. לא HT. צמיג כביש פשוט וזול.
133343
לי זה נראה כמו גלגל של מטוס קל ;)

ביחס לTOYO MT השחוקים ההבדל היה לא פחות ממהפכה.
פתאום הרכב נסע כמו פרייבט. שקט, חלק ונעים. עם 42psi מאחור גם צריכת הדלק השתפרה במעט.
הצמיג עם דופן של בלון יומולדת הגביל מאוד בשטח וחייב נסיעה מאוד זהירה. בדיונות לא היה איתם בעיות.

הצמיגים האלה גרמו לי לחשוב...
החלטתי להפריד ראשויות. לקראת פסח התארגנתי על רביעיית ג'נטים והלבשתי עלייהם צמיג שטח מלא במידה 235/85-16.
ליומיום ולטסטים - צמיגי כביש. לטיולים צמיגי שטח במידה טובה. בתאוריה לפחות... נראה כמה חרוץ אני אהיה עם החלפת הגלגלים.

בחוה"מ טיילתי עם צמיגי שטח סינים חדשים ומגודלים. המידה היא כמעט "32. על צד השלילה חייב לציין שהגודל מורגש לרעה. המנוע מתאמץ יותר. זה מורגש בהאצות, בעליות (בכביש) ובחום המנוע.
אבל מצד שני ה ride quality בשטח זינק דרמטית. פשוט רכב אחר. לקח לי יום של ניסוי וצבירת ביטחון להתייצב על 23psi מאחור ו 20psi מלפנים והרכב פשוט משטח שבילים הרבה יותר טוב. כל הקצוות החדות שהאולדמן לא מצליח לשטח נבלעות עכשיו בגומי. ממש RMS.
גם העבירות השתפרה. תענוג! שווה את החסרונות הזניחים בכביש.

הנה כך זה נראה

133344133345
133346נראה תענוג
ויתרת על המוט המייצב מלפנים?

גיא

סולי
05-04-21, 16:10
יואב תתחדש!

אשמח לפרטים נוספים על ה32... תוצרת? כמה ply? ומחיר?

YoavR
05-04-21, 16:28
יואב תתחדש!

אשמח לפרטים נוספים על ה32... תוצרת? כמה ply? ומחיר?

הצמיגים הם
Lanvigator Catchfors MT
מייד אין צ'יינה

לא מצאתי ברשת אתר יצרן. אם הבנתי נכון, היבואן זה אותו היבואן של TOYO.
הם בדרוג 10ply

עם קצת "הנחת חבר" הם נרכשו ב470ש"ח הצמיג, כולל.
התאזנו יפה ובלי דרמות מיוחדות.

כאמור, עברו רק טיול אחד בנתיים אבל לא ריחמתי עליהם במיוחד.

נראה איך הם במבחן הזמן, השמש והשטח...

- - - Updated - - -

נראה תענוג
ויתרת על המוט המייצב מלפנים?

גיא

זה לא אני! נשבע!
הרכב ויתר על מוט המייצב. קניתי אותו כך. המוט מייצב היה בבאגג'. נראה לי מוזר המיקום הזה אז התקנתי אותו במחסן, שם הוא פחות מזיק.

guyo
05-04-21, 16:29
הצמיגים הם
Lanvigator Catchfors MT
מייד אין צ'יינה

הם בדרוג 10ply

- - - Updated - - -

זה לא אני! נשבע!
הרכב ויתר על מוט המייצב. קניתי אותו כך. המוט מייצב היה בבאגג'. נראה לי מוזר המיקום הזה אז התקנתי אותו במחסן, שם הוא פחות מזיק.הכי טוב כשהאוטו מחליט מה טוב לו.

YoavR
05-04-21, 16:36
עוד משהוא שקרה בטיול האחרון.
פוצצתי את הלוקר על סלע. פעם ראשונה שזה קורה לי.
133348
הגוף שרד יפה עם שריטות שטחיות אבל המכסה נשבר.
ביציאה מהשטח היה צריך פלייר ולא מעט כח לסובב את החוגה ולשחרר את הציריה.

מזל שאני מכיר מישהו שעובד אצל היבואן:)
133349
המכסה הוא אוניברסלי.

hadtomer
05-04-21, 17:50
אני מאוד נהנה לעקוב אחרי הראנר הזה. תאכלס רכב ממש בסיסי שעושה את העבודה היטב- דיזל, 22R, פשוט וטוב. אני חושב שפשוט חבל שכל הדורות הקודמים שלו לא הגיעו לישראל. זה היה ממש מגדיל את ההיצע של הכלים הזמינים שאינם עוד פראדו

סולי
05-04-21, 18:25
הצמיגים הם
Lanvigator Catchfors MT
מייד אין צ'יינה

הם בדרוג 10ply

- - - Updated - - -

בהחלט מחיר מפתה! אשמח לשמוע גם בהמשך הדרך על החוויה..

guyo
05-04-21, 18:26
אני מאוד נהנה לעקוב אחרי הראנר הזה. תאכלס רכב ממש בסיסי שעושה את העבודה היטב- דיזל, 22R, פשוט וטוב. אני חושב שפשוט חבל שכל הדורות הקודמים שלו לא הגיעו לישראל. זה היה ממש מגדיל את ההיצע של הכלים הזמינים שאינם עוד פראדוחושב שה 22r הוא בנזין

hadtomer
05-04-21, 18:32
אכן. הכוונה היא שגרסאות הבסיס הן תמיד אחלה- גם דיזלים, גם 22R. בזמנו הסתובב שנים בתל אביב SURF שהיה של איזו שגרירות. דיזל ידני. שים עליו נעילה אחורית ויש לך מותק של אוטו.

YoavR
25-11-21, 08:00
השלב הבא במערכת החשמל המשנית יוצא לדרך.

יש פנל סולארי גמיש ודק עם הספק של 110W.
136208

התוכנית שלי היא להדביק אותו ישירות לגג. בין השמשה בקדמית לגגון.
136209
כאן בתמונה הוא סתם מונח אבל זה הכוון.

האתגר כרגע הוא איך לחדור עם הכבלים לתוך הקבינה.
מהפנל יוצאים שני כבלים בסטנדרט PV הקוטר החיצוני שלהם בערך 5מ"מ והגמישות שלהם מוגבלת.

מישהו מכיר איזה אביזר, אולי מתחום המוטורהומס או היאכטות שמאפשר גם כניסה מוגנת מיים וגם פרופיל נמוך עם פגיעות מכאנית מינימאלית.
אם אמצא אביזר כזה, חשבתי להכנס בקורת ה-C.

אופציה נוספת היא להיכנס בחריץ של הדלת נוסע, מאחורי גומיית האטימה. זה סידור שעבד לא רע כשהייתה לי תאורה על הגג אבל הפעם הכבלים עבים יותר ופחות גמישים.
אשמח לרעיונות או דוגמאות למשהו דומה שעובד.

de fox
25-11-21, 08:12
ביטוי החיפוש בגוגל הוא panel mount cable gland

מה שהביא אותי בין היתר לזה:

https://www.amazon.com/Weatherproof-Solar-Double-Installation-Campervan/dp/B075J9YX45

נראה שאפשר גם להכניס 2 כבלים דרך גלנד אחד- כנראה האטם עם 2 חורים בהתאם:

https://de.aliexpress.com/item/32947268953.html

או הגלנד הסטנדרטי עצמו בסגנון הזה (מגיע במגוון גדלים כתלות בקוטר הכבל):

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fimage.made-in-china.com%2F44f3j00sHJTQSfWgPoD%2FSingle-Hole-ABS-Solar-Panel-Mounting-Spoiler-Mount-Roof-Guide-Cable-Gland-Spzial-for-Caravans.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fm.made-in-china.com%2Fproduct%2FSingle-Hole-ABS-Solar-Panel-Mounting-Spoiler-Mount-Roof-Guide-Cable-Gland-Spzial-for-Caravans-855291125.html&tbnid=3XwzboUiTpUkpM&vet=12ahUKEwjRrv3f7LL0AhV4BWMBHWmmAXwQMy hNegUIARDuAQ..i&docid=FKt8JQ5HE550VM&w=800&h=800&itg=1&q=panel%20mount%20cable%20gland&ved=2ahUKEwjRrv3f7LL0AhV4BWMBHWmmAXwQMyh NegUIARDuAQ

כאלה הפשוטים יש לי בשפע אם אתה רוצה להתרשם ולבדוק.

דוגמא לכאלה שעושים לבד (לא בצורה הכי אלגנטית...):

https://www.youtube.com/watch?v=Iiz8XABybH8&ab_channel=BossWatt

de fox
25-11-21, 08:32

מה שהביא אותי בין היתר לזה:

https://www.amazon.com/Weatherproof-Solar-Double-Installation-Campervan/dp/B075J9YX45

נראה שאפשר גם להכניס 2 כבלים דרך גלנד אחד- כנראה האטם עם 2 חורים בהתאם:

https://de.aliexpress.com/item/32947268953.html

או הגלנד הסטנדרטי עצמו בסגנון הזה (מגיע במגוון גדלים כתלות בקוטר הכבל):

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fimage.made-in-china.com%2F44f3j00sHJTQSfWgPoD%2FSingle-Hole-ABS-Solar-Panel-Mounting-Spoiler-Mount-Roof-Guide-Cable-Gland-Spzial-for-Caravans.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fm.made-in-china.com%2Fproduct%2FSingle-Hole-ABS-Solar-Panel-Mounting-Spoiler-Mount-Roof-Guide-Cable-Gland-Spzial-for-Caravans-855291125.html&tbnid=3XwzboUiTpUkpM&vet=12ahUKEwjRrv3f7LL0AhV4BWMBHWmmAXwQMy hNegUIARDuAQ..i&docid=FKt8JQ5HE550VM&w=800&h=800&itg=1&q=panel%20mount%20cable%20gland&ved=2ahUKEwjRrv3f7LL0AhV4BWMBHWmmAXwQMyh NegUIARDuAQ

כאלה הפשוטים יש לי בשפע אם אתה רוצה להתרשם ולבדוק.

דוגמא לכאלה שעושים לבד (לא בצורה הכי אלגנטית...):

https://www.youtube.com/watch?v=Iiz8XABybH8&ab_channel=BossWatt

הנה גלנד עם אטם מרובה חורים:

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.ebayimg.co m%2Fimages%2Fg%2FsB0AAOSwmpBdSsON%2Fs-l400.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fi tm%2F133136229745&tbnid=fiUF9e6fYOr0pM&vet=12ahUKEwiL_7LO8bL0AhV8AmMBHa8ADWsQMy hNegUIARD5AQ..i&docid=p4nqLGKPo0SNbM&w=400&h=287&q=panel%20mount%20pv%20cable%20gland&hl=en&ved=2ahUKEwiL_7LO8bL0AhV8AmMBHa8ADWsQMyh NegUIARD5AQ

ishc
25-11-21, 08:35
יואב, מהיכן הפאנל?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

guyo
25-11-21, 08:40
יואב, מהיכן הפאנל?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalkומה סוג הבקר?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

ishc
25-11-21, 08:42
יש צורך בבקר בכלל או שזה יכול להתחבר ישירות ל-dc2dc?

boaz avrahami
25-11-21, 08:53
יואב, זה מאוד סקסי.
השתעשעתי ברעיון אבל בתכלס סוללות Lifepo4 יתנו לך יותר ובלי לקדוח חורים ולהזיע.
כל נסיעה קצרה ברכב תיתן לך טעינה השקולה לשבוע פאנל בהגזמה לא גדולה מדי.

נדב42
25-11-21, 09:47
השלב הבא במערכת החשמל המשנית יוצא לדרך.

יש פנל סולארי גמיש ודק עם הספק של 110W.
136208

התוכנית שלי היא להדביק אותו ישירות לגג. בין השמשה בקדמית לגגון.
136209
כאן בתמונה הוא סתם מונח אבל זה הכוון.

האתגר כרגע הוא איך לחדור עם הכבלים לתוך הקבינה.
מהפנל יוצאים שני כבלים בסטנדרט PV הקוטר החיצוני שלהם בערך 5מ"מ והגמישות שלהם מוגבלת.

מישהו מכיר איזה אביזר, אולי מתחום המוטורהומס או היאכטות שמאפשר גם כניסה מוגנת מיים וגם פרופיל נמוך עם פגיעות מכאנית מינימאלית.
אם אמצא אביזר כזה, חשבתי להכנס בקורת ה-C.

אופציה נוספת היא להיכנס בחריץ של הדלת נוסע, מאחורי גומיית האטימה. זה סידור שעבד לא רע כשהייתה לי תאורה על הגג אבל הפעם הכבלים עבים יותר ופחות גמישים.
אשמח לרעיונות או דוגמאות למשהו דומה שעובד.לאורך הצד של השמשה הקדמית אל תא המנוע דרך החריץ הקיים, בין תא המנוע לתא הנוסעים אני משער שיש לך מעברים מקוריים בקיר האש.

ד ו ר ו ן
25-11-21, 11:58
יואב,
מנסיון אישי ושל חברים, הפאנלים הגמישים לעיתים מתבגרים/מתפגרים מהר יותר מאחיהם הקשיחים.
זה יכול לבוא לידי ביטוי בעכירות שמורידה מההספק.
בגלל זה, לדעתי אל תדביק לגג הרכב את הפאנל עצמו, אלא תושבות כלשהן שתוכל לפרק/להחליף בעתיד אם וכאשר תרצה/תידרש.

זה גם יאפשר גמישות תפעול בחניון(הבדל עצום בין פאנל שוכב למוטה בכיוןן השמש מעבר לשעות הצהריים).
כבל של כ-5מ מגולגל ברכב לטובת הצבה ליד הרכב בכיוון מיטבי, או סתם להשאיר את הרכב בצל והפאנל בשמש.

ואם חוח נפגע/נשבר, פשוט יותר להחליף.

ד ו ר ו ן
25-11-21, 12:02
יואב, זה מאוד סקסי.

פאנל זה לחנייה מעבר ליום, או ליציאה ממש מאוחרת מחניון, בו יש צרכנים.

וגם לאחזקה שוטפת של מצבר רכב שלא נוסע הרבה.

ד ו ר ו ן
25-11-21, 12:05

ה-DC2DC שלך יודע לווסת ולנהל טעינה של מצבר ריק ולעבור למצב שימור כשהמצבר כמעט מלא/מלא לגמרי?

DC2DC לא מחליף בקר טעינה סולרי שעובד מול הפאנל.

YoavR
25-11-21, 12:46

מעולה. תודה.
נראה לי שחיבור בצד הרכב הוא בעייתי.
אם האביזר הזה לא יתלש עדיין יהיה קשה להצניעה ולעגן הצורה אלגנטית את הכבלים שיורדים מהגג, לאורך דופן הרכב ואז צריכים לעשות סיבוב של 180 בכדי להכנס לאביזר מלמטה.

אולי באמת יהיה הכי נכון לבצע את החדירה בגג, מתחת לגגון. יהיה הכי מוצנע והכי מוגן.

יואב, מהיכן הפאנל?

הפנל מהנפלד.
מוצר חדש ששוקלים לשווק.
היצרן ישראלי. עושה רושם מאוד איכותי.
אפשר להתקשר להנפלד לברר לגבי זמינות ומחיר.
כל שאר השאלות אפשר להפנות אלי. אשתדל לענות. אני עדיין בשלב הלמידה של הנושא.

ומה סוג הבקר?

אני משתמש ב BCDC של REDARC שהוא גם מטען DC2DC גם איסולטור וגם בקר MPPT סולארי.

הפנל לא מבוקר. הנפלד מתכוונים לשווק אותו כאביזר משלים לבקר של READARC. כמובן שאפשר להשתמש בכל בקר סולארי מתאים אחר.
צחי, בדוק את ה DC2DC שלך אם הוא מוכן לקבל סולארי. עד כמה שידוע לי, DC2DC בבסיסו הוא לא בקר סולארי.

יואב, זה מאוד סקסי.

יכול מאוד להיות שאתה צודק. (זה יכול להיות אחלה דיון בשרשור נפרד).
?But where's the fun in that
אני חושב שלהזיע זה סקסי. ואני גם אוהב לקדוח חורים ברכב.
הצד השני של מה שאתה אומר זה שכשימות לי המצבר AGM אוכל להחליף אותו במצבר ליתיום קטנטן וקל ולשמור על מאזן אנרגיה חיובי שעונה על הצרכים שלי.

YoavR
05-01-22, 07:58
מזל טוב לנו.

136747

erezgur
05-01-22, 08:56
תתחדש!
(לרגל ההתיישנות)

נשלח מהנייד

סולי
05-01-22, 08:57
בשעה טובה ומבורכת!!!
תתחדש על הסטטוס הנחשק.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

liontamer84
05-01-22, 09:43
מברוק!

hadtomer
05-01-22, 19:39
איזה מגניב. תתחדש.

תכלס אני מחזיק בדעה שפוראנר עם מנוע 22R הוא באמת הטוב שבכל העולמות. פייר? אם היתה לי היכולת והיתי חי במדינה אחרת, נקרא לה בשם הדימיוני "קליפורניה" - היתי קונה פוראנר ג'ן 2 ומכניס מנוע 5 VZ FE ונוסע מיליון קילומטרים של אושר. בתור מי שחי על מזוודות, המקום היחיד שממנו אני חוזר בדיכאון זו קליפורניה - ואחת הסיבות העיקריות הם הפוראנרים. כל הדורות וכל הצבעים, כל ההגבהות וכל הצמיגים. היתי לאחרונה ו30% מהפוראנרים שראיתי היו סטנדרטיים. היתר היו אוברלנדרים מדהימים. בקיצור, מקנא.

guyo
05-01-22, 20:07
איזה מגניב. תתחדש.

תכלס אני מחזיק בדעה שפוראנר עם מנוע 22R הוא באמת הטוב שבכל העולמות. פייר? אם היתה לי היכולת והיתי חי במדינה אחרת, נקרא לה בשם הדימיוני "קליפורניה" - היתי קונה פוראנר ג'ן 2 ומכניס מנוע 5 VZ FE ונוסע מיליון קילומטרים של אושר. בתור מי שחי על מזוודות, המקום היחיד שממנו אני חוזר בדיכאון זו קליפורניה - ואחת הסיבות העיקריות הם הפוראנרים. כל הדורות וכל הצבעים, כל ההגבהות וכל הצמיגים. היתי לאחרונה ו30% מהפוראנרים שראיתי היו סטנדרטיים. היתר היו אוברלנדרים מדהימים. בקיצור, מקנא.גורם לי לחשוב מחדש אם למכור או לא.....

boaz avrahami
06-01-22, 08:13
בשעה טובה יואב!
סליחה על השאלה בשרשור שלך אבל אולי אתה יודע אם המעבר לאספנות הוא לפי שנת היצור או העליה לכביש?
לאחרונה שמתי לב שהגיפ שלי הו 98 אבל עלה על הכביש בסוף 99.

YoavR
08-01-22, 10:20
תודה למברכים :)

בועז,
אני לא בטוח.
אין אצלי ברשיון "מועד עליה על הכביש". יש תאריך רישום שהוא 2000. (היה לפני כן דיפלומטי).
מצויין שנת ייצור 1992 (למרות שבפועל יוצר ב1991) ולכן ב1.1.2022 היה ניתן לרשום כ"אספנות".

YoavR
10-01-22, 09:11
חזרה לעניינים טכניים.

האלטרנטור המקורי נותן 60 אמפר. יותר נכון, היה נותן. פעם, כשהיה חדש.
בנוסף, הוא עובד עם ווסת מכאני חיצוני לא אמין ולא יציב שכבר תקופה ארוכה מרעיש בצורה מעצבנת. סוג של זימזום חזק תלוי סל"ד.
מתח הטעינה לא יציב והוא נע בין 12.8V ל- 15.7V ובנוסף, מאזן האנרגיה גבולי. נסיעה עם אורות, מזגן ומקרר דולק כבר הייתה מפילה את המתח במערכת למתחת 12V.

Trail Gear מייצרים תושבת אלטרנטור יעודית ל 22R שנועדה לאלטרנטור GM אוניברסלי.

אחרי הרבה שיעורי בית והצלבות מידע. הזמנתי מאמזון אלטרנטור שלהבנתי מתאים.
עד שסיימתי את ההתקנה לא הייתי בטוח שמתאים אבל האמריקאים כנראה יודעים מה הם עושים. למרות שהוא יותר גדול והסביבה הצפופה שהוא מותקן בה, התאים בול! אפילו לא היה צריך להחליף מידה של רצועה. הפולי יושב בדיוק מול הפולי בקרנק.
בהזדמנות זו, העברתי כבלי חשמל גיבורים אל המצבר. פלוס וגם מינוס. מתחתי אליו גם פלוס-אחרי-סוויץ עבור זרם עירור.
למעשה, עקפתי את צמת החשמל המקורית של טויוטה. נורת הטעינה דלקה קבוע אז ניתקתי אותה. יש לי שני שעוני מתח, אחד אנלוגי מקורי ושני דיגיטלי שהתקנתי עם מערכת החשמל הכפולה, וזה מספיק.

136838
התושבת של Trail Gear מול המקורית

136839

136840
כבל 25ממ"ר למצבר. למינוס הסתפקתי ב 10ממ"ר, יש גם את הגוף.

136841
בהנחה שהאלטרנטור הסיני-אמריקאי הזה נותן משהוא קרוב לדף הנתונים, יש לי עכשיו בסרק יותר אמפרג' ממה שהמקורי נתן בפיק.:cool:

EliC25
11-01-22, 00:43
תתחדש
התלבטות שיש לי ברכישת ג'יפ שהוא בסטטוס אספנות - טיולים בדרך כלל נעשים בבוקר, וההגבלה מאוד בעייתית. מה דעתך על זה? (אני מחזיק רכב אספנות כרגע גם כן)

סולי
11-01-22, 06:49
תתחדש יואב!
עבודה יפה.. גם הכבלים והשרינקים נאים (:

de fox
11-01-22, 07:31
תתחדש
התלבטות שיש לי ברכישת ג'יפ שהוא בסטטוס אספנות - טיולים בדרך כלל נעשים בבוקר, וההגבלה מאוד בעייתית. מה דעתך על זה? (אני מחזיק רכב אספנות כרגע גם כן)

ההגבלה היא לימות השבוע א-ה לא כולל חגים. טיולים בדרך נעשים בספ"ש וחג.
וגם במקרים שאתה יוצא באמצ"ש- צא אחרי 9...
ההגבלה הזו בטלה בשישים מול סך ההטבות שמגיעות עם הסטטוס.

asafk
11-01-22, 09:42
ותמיד טוב שיהיה לוח שנה היברידי של כל הדתות והזרמים השונים.
חג זה חג.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

YoavR
12-02-22, 07:22
הגיע זמנם של הבוקסות (BUSHINGS) של קפיצי העלה.
בהזדמנות חגיגית זו החלטתי לבצע טיפול כללי לקפיצים. קפיצי עלה אולדמן שהותקנו לפני כשבע שנים ועשו בערך k100 ק"מ. הקפיצים במבנה של 3+3 שעם העומס הקבוע שיש ברכב נחים על גבי הsecondary תמיד.
137330

אם מישהו תוהה איך נראת תחזוקת שבר...
137332137333
כבר זמן מה יש נקישות וקלאנק-קלאנק מכוון הקפיצים במיוחד בנענועים מצד לצד. תחלס, אין סיבה להגיע למצב הזה. אני צריך להחליף בוקסות באופן יזום בתדירות גבוהה יותר.

137331
הקפיצים פורקו מהרכב ואז פורקו לגורמים. כל עלה נוקה עם מברשת פלדה.

137334137335

אולדמן מציעים ספייסרים להתקנה בין העלים. משיקולים של זמינות, אני החלטתי לייצר אותם לבד.
137336

אחרי הנקיון, הרכבה עם הספייסרים, גירוז באיזורי חיכוך והרכבת בוקסות פוליאוריטן של אולדמן.
137338137339137337

בבדיקה, הם לא איבדו מ"מ מה Free Camber. מה שמראה שהם שמרו על הקפיציות שלהם ושהם עובדים בתוך תחום העבודה שלהם.
בסה"כ מרשים אחרי k100 ק"מ של עבודה קשה.

ד ו ר ו ן
12-02-22, 08:19
הקפיצים שונים מקפיצי היילקס?

הצילום של התושבת אחורית קפץ לי לעין בגלל השוני בין רוחב תושבת עליונה ותחתונה.
בהיילקס זה זהה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220212/2405893a55f4843a9a07fbb756335629.jpg

שקלת לשים ברגים מתגרזים?
זה מאריך משמעותית את חיי הבושינג, ושומר על תנועה חלקה כל הזמן. פעם בכמה זמן נותנים לחיצת גריז פנימה.

YoavR
12-02-22, 09:01
הקפיצים הם של היילקס IFS עד ויגו.

אכן, אלה שאקלים מתגרזים.
מקבלים גירוז אחת לכמה זמן.
זה פריט חובה, לדעתי, כשעוברים לבושינג מפוליאוריטן שעובדים שונה לגמרי מהבושינג גומי המקורי.

ד ו ר ו ן
12-02-22, 09:42
הקפיצים הם של היילקס IFS עד ויגו.

מוזר.. כי הדגם הזה שווק במקביל לדגם האפריקאי/אוסטרלי שיש לנו כאן עד 97, ועל פניו העלה צר יותר.

הפוראנר האמריקאי עם שלדה שונה?

YoavR
12-02-22, 10:30
אכן מוזר.
אבל עוד בתחילת הת'רד הזה הסברתי שמדובר בעוף מוזר.:D

"הדגם הזה"...??

יש לאולדמן טבלה בקטלוג שמתאימה לו בול למרות המוזרות.
137340

ד ו ר ו ן
12-02-22, 11:22
זה דגם אמריקאי.

סתם בשביל הסקרנות, מה רוחב העלה?

tzagi
12-02-22, 22:10
Up to 95 at least, the only difference between 4runner springs and pickup springs is that rubber wight, other then that they are 1:1

tooshey
12-02-22, 23:47
Up to 95 at least, the only difference between 4runner springs and pickup springs is that rubber wight, other then that they are 1:1

מה שכתבת מתאים לפיק אפ באמריקה.
בישראל, ה 4ראנר 91 של יואב דומה מאד להילקס 98-01 מבחינת גיר, טרנספר, סרנים ומתלים.

בברכה, טושי

tzagi
12-02-22, 23:56
Thats why I wrote pickup and not hilux

YoavR
13-02-22, 07:41
זה דגם אמריקאי.

סתם בשביל הסקרנות, מה רוחב העלה?

לפי המספר שלדה והקוד דגם - זה יכול להיקרא דגם מזרח תיכוני. לא אמריקאי.

רוחב העלה 60מ"מ

tzagi
13-02-22, 07:57
Care to post the vin?

YoavR
13-02-22, 11:05
הגיע זמנם של הבוקסות (BUSHINGS) של קפיצי העלה.

עוד עניין שנתקלתי בו במהלך ביצוע העבודה.
הבורג (המקורי) של העין הקדמית של הקפיץ, של התושבת בשילדה, התאחד עם שרוול המתכת שבתוך הבושינג.
מכוון שהשרוול גדול יותר מהחורים בתושבת, אי אפשר להוציא את הבורג ואת הקפיץ מהתושבת.
זה קרה בצד של מיכל הדלק, איפה שהכל צפוף.
מבאס. מחייב חיתוך זהיר עם דיסק בלי לפגוע בקפיץ או בתושבת.
137343
בצד ימין הגדם החתוך. בורג עם שרוול מתכת עליו.
בצד שמאל בורג מקורי חדש.

זו פעם שניה שזה קורה. באותו צד. אני לא מצליח להבין למה.
מזל שאז הזמנתי מאמימה 2 ברגים.

הזמנה הבאה היא מאולדמן לקיט של בורג כזה מתגרז.
137344

סולי
13-02-22, 12:22
קרוב לאגזוז?

YoavR
13-02-22, 12:45
קרוב לאגזוז?

לא...

-->