PDA

צפייה בגרסה מלאה : דליפת גז חוזרת מזגן ג'ימני - עלויות מדחס

איל מ
05-08-15, 16:42
רכב של חבר.
לפני כחודשיים הלך למוסך בגלל סימפטום של מזגן לא מקרר.
המכונאי טען שיש דליפה מצינור במע' המיזוג. החליף אותו ומילא גז (ממכונה, לא סתם בלון).
היום (חודשיים אחרי) שוב המזגן לא עובד.
במוסך (אותו אחד) המכונאי איבחן נזילה מהמדחס (ניתן לראות נזילת שמן) ופסק שצריך להחליף מדחס.
כמו כן טוען שעדיין יש גז במערכת (אם כי אני מתאר לעצמי שפחות מהדרוש).
הצעת המחיר היא 1500 לפני מע"מ כשמחיר מדחס משופץ לדבריו 1400 ש"ח.
השאלות:
א. האם לדעתכם יש לדרוש זיכוי על העבודה (הקודמת או הנוכחית) בשל אי האבחון/תקלה חוזרת.
ב. האם המחירים נשמעים לכם הגיוניים? כמה אמור לעלות מדחס משופץ?

תודה לעונים.

asypeer
05-08-15, 21:51
לדעתי אם לא נצפתה נזילה מהמדחס בבדיקה הראשונה אין לך ״קייס״ - ייתכן והמערכת כבר עייפה ולא מחזיקה לחץ או שמילאו יותר מדי גז או שמן. לא יודע מי בעל המקצוע ויש חאפרים בכל תחום. צינורות המזגן אינם זולים אז אני מניח שבסיבוב הראשון החבר השאיר 500-700₪ אצל המזגניסט (למרות שניתן לייצר צינור חלופי תוך שימוש בניפלים המקוריים ולהקטין עלויות)
תברר כמה עולה שיפוץ מדחס באלסקר כדי לקבל פרופורציה, קח בחשבון את עלות הגז והעבודה ותראה אם עושקים אותך. 1500₪ להכל נשמע בגבול הסביר.
אתה יכול גם לחפש מדחס מפירוק (אני מניח שישנם עוד דגמים שהמדחס שלהם יתאים : איגניס או סוויפט?)
ואז עלות המדחס תהיה סביב 500₪ אבל לך תדע כמה יחזיק.

Sent from my Ass

six 4 life
05-08-15, 22:03
זה יכול להיות אורינגים פשוטים שדולפים מהצינורות שמתחברים למדחס, ויכול להיות אורינג היקפי בגוף המדחס עצמו.
במקרה של מיזוג לגשת למזגניסט מקצועי בלבד לאבחון + אופציות תיקון. בגלל נזילה לקבוע שצריך להחליף מדחס זה כמו לשים גבס על שריטה ביד.

ts357
05-08-15, 22:58
גם אצלי המזגן לא עבד כבר כמעט שנתיים אחרי שהוחלף המדחס, המעבה והמייבש (הצינורות היו תקינים)
המזגן עבד לכמה ימים וזהו, מילאנו גז ושוב אותו סיפור והתייאשתי וניתקתי אותו.
לפני חודשיים החלפתי מנוע והמכונאי שאל אותי למה המזגן מנותק, סיפרתי לו והוא אמר שיציץ כשיצא לו.
עד עכשיו (טפו טפו טפו 5 5 5 ) המזגן מקפיא ועובד יופי. הבעיה הייתה שני או-רינגים בשקל שמתחברים למדחס לא היו במידה ונאכלו...
ד"א אם כן צריך מדחס תבדוק בגרינוולד, אני קניתי שם והיה שירות לא רע בכלל ומחיר בסדר גמור.

-->