PDA

צפייה בגרסה מלאה : גומיות על תפוחי הגה

yogibear
01-10-05, 22:18
1. האם כדי לעבור טסט תפוחי ההגה חייבים להיות מכוסים בגומיות?

2. למרות שקראתי את השרשורים בנושא ההגה, עדיין, האם מסובך להחליף תפוחים ? איזה כלים יעודיים צריך אם בכלל ? למה לשים לב כמי שמעולם לא נגע בהגה ועדיין חושש ממערכת ההגה והבלמים.

Bulldog
01-10-05, 22:45
1. רק אם הטסטר ממש מנייק. בגדול אם אין חופש בתפוחים, אין שום סיבה להיכשל עליהם, הגומיות מונעות כניסה של אבק ושחיקה מהירה יותר של התפוחים. ניתן לקנות גומיות בלבד בחנויות לחלקי חילוף ולהרכיב אותן.

2. זוג פטישים בריאים, מלחציים חזקות שמקובעות לשולחן עבודה כבד. חולץ \ מזלג תפוחים אופציונלי, לא חובה.
מעבר לזה אתה מודד בעזרת מטר את המרחק מפיטמת גירוז אחת לשנייה (אלה שעל גבי התפוחים) את האורך של המוט שפרקת (שפור, דרג לינק) ובנוסף סופר את מספר הסיבובים שעשית בכדי להוציא את התפוח. שילוב של שני אלה, מרחק + מספר סיבובים אמור להביא אותך חזרה למצב שבו לא תצטרך כיוון פרונט אחרי החלפה של התפוחים.
עומר

AvigdorAharon
02-10-05, 07:05
ניתן לקנות גומיות בלבד בחנויות לחלקי חילוף ולהרכיב אותן.
4 ש"ח לכל אחת אצל יאנוביץ'.

אביגדור

yogibear
02-10-05, 07:31
סליחה על שאלת התם, אבל אם הגומיה מהווה עיגול ללא חתך, אני חייב לפרק בכל מקרה את התפוחים או שאני טועה ?

UNIX
02-10-05, 07:36
נכון אתה חייב להוציא את התפוח בשביל להרכיב את הגומיה .
99 אחוז שתכשל על זה בטסט (אם זה הדבר היחיד שלא תקין) .
לא בעיה להוציא תפוח , בולדוג פירט לך את התהליך .

Bulldog
02-10-05, 19:44
סליחה, דבר נוסף.
השיטה לחליצת תפוחים באמצעות שני פטישים היא פתיחה של הבורג של התפוח והשארת 3-4 כריכות ממנו סגורות.
פטיש אחד צמוד לנאקל ופטיש שני חובט קלות עד קשות בנאקל מהצד השני. עד שהתפוח נופל ממקומו.
אז אתה משחרר את הכריכות הנותרות, מלביש את הגומיה וסוגר למקום.
שים לב להצטייד בפינים פצילים מראש, לא תמיד הם יוצאים שלמים.
עומר

AvigdorAharon
02-10-05, 20:16
פטיש אחד צמוד לנאקל ופטיש שני חובט קלות עד קשות בנאקל מהצד השני. עד שהתפוח נופל ממקומו
והשיטה היותר ברברית:
פותחים את האום, מבריגים אותו הפוך עד שהוא בקו אחד עם הבורג ודופקים עם פטיש על האום.

מה שכתבתי היה ברגע של שכרות, שאף אחד לא ינסה את זה, אין אחריות!!!

אביגדור

ערן המסוקס
02-10-05, 20:24
אביגדור. השיטה שלך היא שיטה מנצחת! כך אני עושה את זה. אני אפילו לא טורח להפוך את האום אלא רק פותח אותו עד שהוא בקו אחד עם הבורג. מכה אחת והתפוח למטה ללא נזק או עומס כלשהו. בדיוק כמו השיטה של עומר שגם לא מזיקה לכלום.
השיטה של עומר היא עדיפה רק לתפוח שעל זרוע הפיטמן. שם אין מקום למכה מלמעלה.

AvigdorAharon
02-10-05, 22:57
אביגדור. השיטה שלך היא שיטה מנצחת!
תסלח לי, אבל השיטה המנצחת היא על ידי חולץ יעודי!
לאחר החלפת הגומיות האחרונה, החלטתי שלהבא יהיה לי חולץ. אחת מהסיבות שהתפוח נהרס, היא שימוש בשיטות לשעת חרום.

אביגדור

ערן המסוקס
03-10-05, 00:03
נעשה תחרות מי חולץ הכי מהר? 8)
השיטה שלך אינה הורסת כלום.. מקסימום הורסת את האום אם נותנים מפספסים עם הפטיש. אבל בעצם מה אני מנסה להתחכם.. אם היה לי חולץ הייתי משתמש בו לפחות בחלק מהפעמים.

yogibear
03-10-05, 06:12
לידיעה כללית, מישהו יודע מה העלות של חולץ כזה ?

ערן המסוקס
03-10-05, 10:47
בערך מאה שקלים בל.כ..

http://www.lkltd.co.il/

sagisendler
03-10-05, 21:25
יש עוד דבר אחד קטן שלא היה ברור לגמרי
על מנת להרכיב גומיה אין צורך בפירוק התפוח לגמרי אלא רק לחלוץ אותו ולהרכיב את הגומיה
לא צריך לספור כריכות ולא שום דבר כזה מכיוון שלא מפרקים את התפוח לגמרי
גומיות כאלו ניתן להשיג בכל חנות לחלקי חילוף בכ- 2 ש"ח לאחת ומומלץ להחליף אותם לפני שהם קרועות מכיוון שזה שומר על התפוח וחוסך המון עבודה וכסף
כמו כן מומלץ לשים מעט גריז גרפיטי בפנים לפני שסוגרים ולהדק טוב עם אזיקון
וכמו שנאמר עלות של חולץ ייעודי היא כ 100 ש"ח וזה חוסך המון עבודה וזיעה (לפעמים אין גישה נוחה עם פטיש)
שגיא

yogibear
06-10-05, 21:22
עדכון חשוב

למה אני מעלה שוב את השרשור ? כי היום נגשתי לטסט, ואני רוצה לשתף במספר לקחים:
1. לא עברתי כי התפוחים מתקתקים וחסרות גומיות
2. לטענתם יש חופש במיסבי הגלגל (במחלוקת אבל הם קובעים ...) .
3. הפנסים מפזרים :shock: . מה לכל הרוחות אני אמור לעשות ? הרי אלו הפנסים המקוריים.
להפתעתי הבלמים עברו חלק ללא כל בעייה, ודווקא משם ציפיתי לבעיות...
אין לי כל טרוניה על כך שלא עברתי, עם בטיחות לא משחקים, ואין לי שום כוונה לשחק עם חיי או חיי אחרים על הכביש. כבר הייתי אצל יאנוביץ וקניתי את כל התפוחים (ללא יוצא מהכלל) וסט של מיסבי הגלגל. אבל !!! וכאן מגיע האבל הגדול :evil: אם חשבתם שאחרי שהגעתי למכון הרישוי אני אוכל לתקן את הליקויים הרי שטעות בידכם, מיד אחרי הטסט קרא לי הבוחן (עם חיוך החתול בעליסה בארץ הפלאות) וקריצה ממזרית... והסביר לי שאת הליקויים הללו יתקן רק מכונאי וכדי לתת תוקף לדבריו שם חותמת הדורשת ממני גם להביא קבלה על התיקון, דהיינו, לא די באישור על תקינות מערכת ההיגוי אלא אסמכתא המאשרת כי המכונאי הוא זה שתיקן בפועל ולא זה שפיקח.

לקחים? יש גם יש !
לטסט מתכוננים כמו שצריך, ואם יש בעייה בתפוחים מחליפים לפני הטסט ולא נגשים לטסט כדי לקבל רשימת ריג'קטים ואז לתקן .
ביום ראשון אגש למכונאי שלי ביחד איתו אחליף את כל התפוחים ואת מיסבי הגלגל. כמובן שלא אשכח לקחת את ספרי הרכב איתי (צ'ילטון + דרג א'-ג' )

מיק

ערן המסוקס
06-10-05, 21:38
את החופש במיסבי הגלגלים הקדמיים צריך לבדוק ולכוון לפי הצורך כל טיפול. בדקת את מצב המיסבים שלך? אולי מספיק רק הידוק חוזר או ניקוי גרוז והידוק חוזר של אומי המיסבים? חבל להחליף סט מיסבים כל טסט..
אם יש לך מכונאי שאתה מסתדר איתו אולי תגיע איתו להסכמה, שאתה תעשה את העבודה ותגיע אליו רק לבדיקה של המערכת וקבלת אישור תקינות?

ערן המסוקס
06-10-05, 21:41
ועוד 2 דברים:
זה ידוע שצריך להביא אישור מוסך על תיקון ליקויים בטיחותיים ברכב. זה לא חדש.

ודבר שני הוא לגבי הפנסים. נראה שיש בעייה עם סוגים מסויימים של פנסים קדמיים, והכוון בעייתי. תנסה לכוון את האורות כפי יכולתך ותחזור לטסט. בדרך כלל הם מעבירים את זה בפעם השנייה שמגיעים. בכל מקרה, לא צריך אישור מוסך על אורות קדמיים למיטב זכרוני.

יובל48
07-10-05, 18:03
[quote="ערן המסוקס"]ועוד 2 דברים:
זה ידוע שצריך להביא אישור מוסך על תיקון ליקויים בטיחותיים ברכב. זה לא חדש..[/quote
אישור לא מספיק, בכל מה שקשור להגה ובלמים דורשים,בנוסף,חשבונית מס מהמוסך.
יובל

-->