PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון טכומטר (מד טורים) ב Q.

ukiuki
07-08-15, 14:12
הי
בחרתי לעלות את המודעות לתקלה בגלל היותה נפוצה מאוד אצל ה Q ובגלל הקלות בה ניתן לטפל בה.

לאחר שנמאס לי שמד הטורים שלי תקוע קבוע ב 3000 סל"ד החלטתי לבדוק לעומק את הבעיה.
מכיוון שהיו פעמים נדירות בהן מד הטורים התעורר לרגע ואז נרדם שוב הגעתי למסקנה שכנראה שהבעיה חשמלית (מגעים).
בפעם הראשונה שהתעסקתי בנושא הייתה לפני כשנה, אז החלפתי את הנורות בלוח השעונים, ובאותה ההזדמנות ניקיתי את כל המגעים של המחברים השונים עם ספריי מגעים כטיפול מונע. לטכומטר זה לא הואיל.
כיוון שלפעמים מכות (טיפוף) על לוח המכוונים היה מחזיר לרגע את מד הטורים לחיים, ידעתי שהבעיה שם ולא בצמה או בחיישן בגיר. האיבחון שלי היה שהבעיה יותר פנימה.
היום שיעמם לי קצת אז צללתי לשם טיפה. בדיקה קצרה הציפה את הבעיה, כל מה שנדרש זה ניקוי וחיזוק קל של 3 ברגים.

פירוק :

פירוק 3 ברגים של כיסוי לוח מכוונים והסרתו. הבורג השלישי מסתתר בצד האחורי בסמוך לשימשה.

100356

פירוק לוח המכוונים (3 ברגים וניתוק המחברים)

100357

פירוק כיסוי לוח המכוונים ופירוק 3 ברגים כסופים שמחזיקים את שעון הטורים

100362

וכאן מד הטורים המפורק

100360

וכאן לוח המכוונים הפוך והחלל בו מד הטורים מותקן

100359

מה שלא הצלחתי להבין זה היכן הפלג שמחבר את מד הטורים ללוח המכוונים . בחינה יותר מדוקדקת העלתה כי אותם 3 הברגים שמחזיקים את מד הטורים משמשים גם כמוליכים של האותות החשמליים . לא ברור לי מה בדיוק מהנדסי מיצובישי ניסו לחסוך כאן.

הברגים

100361

מכאן הטיפול היה פשוט. ניקוי המגעים (טבעות הנחושת מסביב לחורים של הברגים) על המעגל החשמלי בלוח המכוונים בעדינות עם סכין יפנית וספריי מגעים, ניקוי הברגים עם ספריי מגעים והרכבתם תוך חיזוק בכח סביר להבטחת מגע.

מד הטורים התעורר לחיים

100358

זהו להיום.

הפרוייקט הקרוב יהיה החלפת רדיאטור חימום הפנים שיכלול (לצערי) את פירוקו והרכבתו של כל הדשבורד.

ליאור

boaz avrahami
07-08-15, 14:50
[emoji106]

שולץ האיום
07-08-15, 15:42
יפה מאוד!
מצפים גם לפרויקטון הבא (כולל תמונות)

opl
07-08-15, 17:11
יפה מאוד! גם שלי לא עובד, ננסה.

-->