PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא 4x4 אבל בכל זאת... משפחתית מומלצת

or_t
09-08-15, 13:28
שלום,

אשמח לשמוע דעתו של הפורום על מכונית משפחתית מומלצת. כרגע אני נוטה לכיוון סקודה אוקטביה סטיישן אבל לפני שאני עושה בחירה כ"כ משמימה, הייתי שמח לשמוע רעיונות נוספים ואולי כיוונים שלא חשבתי עליהם.

הצרכים לפי סדר חשיבות:
1. יכולה להכיל 3 מושבי תינוק במושב האחורי (כי אמצעי מניעה זה לחלשים)
2. צריכת דלק טובה
3. אמינה
4. נוחה
5. מרווחת עם באגז'
6. מהנה לנהיגה....

תודה מראש!

שולץ האיום
09-08-15, 13:55
הנטייה שלך לדעתי נכונה.
אין לאוקטביה מתחרות אמיתיות בקטגוריה בפרמטרים מדידים.
לגבי אמינות/סחירות וכו׳ אלו פרמטרים לא מדידים אלא הערכות בלבד.

אם בכל זאת תבדוק אופציות אחרות, ממליץ לך לבדוק פיסית את עניין כסאות התינוק.

nirs
09-08-15, 15:57
ההבדל בין אוקטביה סטיישן לרגילה הוא 10ליטר בתא המטען.

דרור ברלי
09-08-15, 20:35
האם מדובר על מכונית חדשה מהניילון?

אוקטביה סטיישן זו מכונית משפחתית מעולה. מרווחת, נוחה, מהנה לנהיגה
הסתייגות אחת אישית שלי מגיר ה-DSG - הוא נפלא כשהוא תקין, אבל אני לא בוטח בגיר הזה ולא הייתי רוצה אותו במכונית שהיא שלי ולא של מקום העבודה.

or_t
09-08-15, 20:38
האם מדובר על מכונית חדשה מהניילון?

אוקטביה סטיישן זו מכונית משפחתית מעולה. מרווחת, נוחה, מהנה לנהיגה
הסתייגות אחת אישית שלי מגיר ה-DSG - הוא נפלא כשהוא תקין, אבל אני לא בוטח בגיר הזה ולא הייתי רוצה אותו במכונית שהיא שלי ולא של מקום העבודה.
אני לא רואה סיבה לקניית מכונית פרטית מהניילונים בעיקר בגלל ירידת הערך. נראה לי בזבוז כסף בהתחשב באמינות של המכוניות החדשות.

ואם כבר אמינות - האם ה DSG מערכת כל כך מסובכת שעלולה לפגוע באמינות המכונית? זה אותו גיר של גולף לא?

דרור ברלי
09-08-15, 22:48
אז לאיזו אוקטביה אתה מכוון? איזו שנה?
דור ראשון של אוקטביה יצא כבר ב-96'...

מכונית מאוד מוצלחת. משפחות דגמים שמיוצרות לאורך זמן ארוך מהמקובל בתעשיית הרכב.
דור ראשון מ-1996 עד 2004, דור שני מ-2004 עד 2013, דור שלישי (נוכחי) מ-2014

DSG זה גיר רובוטי כפול מצמדים ובכל מה שקשור לאמינות הוא בעייתי בלשון המעטה.
כל עוד האוטו חדש ובאחריות, סע ותהנה. אבל ברגע שאתה זה שתצטרך לשלם עבור תיקון שלו....

mugi8675
09-08-15, 23:52
הערה לדרור: הגיר הבעייתי הוא של שבעה הילוכים, רוב האוקטביות הישנות בעלות גיר שישה הילוכים.

יצחק, שאין תלונות (לפחות עדיין) לDSG 7 הילוכים של הסופרב, והוא נסע כבר 190K..

or_t
10-08-15, 09:30
אז לאיזו אוקטביה אתה מכוון? איזו שנה?
דור ראשון של אוקטביה יצא כבר ב-96'...

לפי החלוקה שציינת כנראה שזו תהיה אוקטביה דור שני סביבות שנת 2012.

היילקס אספנות
10-08-15, 09:57
שני השקלים שלי:
ברשות המשפחה רכב ראשון החל משנת 2011 אוקטביה tsi 1.4 dsg יד שניה נקנתה עם 23 k
היום הרכב עם 150k
ממצאים:
1. תצרוכת דלק כשהגברת נוהגת 1:14.5
כשאני נוהג 1:12.5 ואני שומר את המנוע תמיד בטווח היעיל שלו בנהיגה.

2.טיפולים עשיתי במורשה עד 2015 בה תמה האחריות ואכן הדבר השתלם כי ב2014 הוחלף לרכב גיר. לציין כי ללא עלות ועם רכב חלופי למעט החלפת הגיר היזומה אפס תקלות.
3.כאמור אני מטפל ברכב בעצמי ועלויות החלקי חילוף המקוריים סבירים והרכב ידידודיתי למשתמש למעט עניין הגובה (נפתר בשימוש בבור במשק).

4.רכב חזק מהנה לדעתי עם חדוות נהיגה והכי חשוב מרווח בקנה מידה מול שאר המשפחתיות...

or_t
10-08-15, 10:07
4.רכב חזק מהנה לדעתי עם חדוות נהיגה והכי חשוב מרווח בקנה מידה מול שאר המשפחתיות...

תודה. האם נכנסים שלושה מושבי ילדים במושב האחורי?

כמו כן, כמה שנות אחריות יש לה? האם אני אהנה ממנה גם אם האוטו נקנה יד שנייה?

ש01
10-08-15, 10:53
אם אתה הולך על המשומשות, בשביל שלושה מושבי תינוק, ובעלות דומה תבדוק סופרב (אותה משפחה) או מונדאו (במנוע 2300, עד מודל 2011, אפשר להתקין מערכת גז ואז זה סופר משתלם).
שני הרכבים המרווחים ביותר שתוכל למצא.
מונדאו סטיישן באותה עלות ואז אתה כבר יכול להוסיף שלט "פנוי להובלה" ...

דרור ברלי
10-08-15, 10:59
המונדאו 2.3 מעולה, אבל שתיינית. מערכת גז תהיה הכרח.

AvinoamNa
10-08-15, 11:03
שמעתי פעם שיש בעיה למנועי הפורד עם גז, סתם שמועה?

היילקס אספנות
10-08-15, 12:50
אנחנו עם בן ובת בכסאות תינוק של מקסי ומבוגר יושב בנהם בנוחות...
כמו כן בשבוע שעבר היה צורך לניד ברכב שלוש פעוטות והדבר הלך בקלות כולל שלוש עגלות בבאגז.

לציין מזגן טוב ויעיל.
רכב עם איכות הרכבה גבוהה.
בקיצור הגרמני הכי זול לרכישה.

דרור ברלי
10-08-15, 12:56
שני השקלים שלי:
היום הרכב עם 150k
ממצאים:

2.טיפולים עשיתי במורשה עד 2015 בה תמה האחריות ואכן הדבר השתלם כי ב2014 הוחלף לרכב גיר. לציין כי ללא עלות ועם רכב חלופי למעט החלפת הגיר היזומה אפס תקלות.
3.כאמור אני מטפל ברכב בעצמי ועלויות החלקי חילוף המקוריים סבירים והרכב ידידודיתי למשתמש למעט עניין הגובה (נפתר בשימוש בבור במשק).

לכל המפקפקים ב"שמועות" על ה-DSG, התשובות מודגשות באדום. מכונית מודרנית, מהטובות מסוגה, רק בת 4 שנים, וכבר הולך גיר. מזל שיש אחריות. מה יקרה אחרי תום האחריות?.........:confused:

DSG זה גיר נפלא כל עוד הוא תקין ותחת אחריות. אחרי שנגמרה האחריות זה הימור מפוקפק ביותר. ראו הוזהרתם.

אנשים כאן שיש להם מכוניות של VAG עם גיר DSG ומין הסתם חרדים לשמירת הערך/סחירות של רכבם יכולים להתווכח איתי עד מחרתיים, אבל לכל מי ששואל כי הוא באמת רוצה לדעת אם לקנות רכב כזה - אז בעדינות מרובה אני חוזר ואומר שהמכוניות החדשות של VAG הן הטובות מסוגן ובאמת מעולות על הכביש - נוחות, בטוחות, מהנות לנהיגה, בנויות ומגומרות להפליא. הכל נפלא - אבל אישית אני לא ממליץ לרכוש/להחזיק שום סוג מכונית עם גיר DSG או כל גיר רובוטי כפול מצמדים אחר אפילו דקה אחרי תום האחריות. שכל אחד יבין מזה את מה שהוא רוצה ושלא תייללו כאן אחר כך שהלך לכם הגיר ושלתקן/להחליף אותו עולה סכומים של חמש ספרות.

היילקס אספנות
10-08-15, 13:06
לכן לפותח השרשור אמליץ על הדגם הידני.
אצלי הדבר נבצר עקב הצהרה של הגברת שלא מעונינת לנהוג בגיר ידני.

ושוב האחריות הוארכה לחמש שנים בעקבות התפגרות הגירים.... כך שחד ערכית ניתן לומר שהגיר לא אמין.
מצד שני גם היום ברכבי 2015 הגיר הזה מכעב עם שינויים והתאמות.
ועדיין 130000 קמ ללא תקלות זה לא טרוויאלי.

Tomer Gal
10-08-15, 14:17
אם כבר אוקטביה למה לא דיזל?

דרור ברלי
10-08-15, 14:35
אם כבר אוקטביה למה לא דיזל?

נהפוכו. הדיזל עוד יותר טוב.
מנוע נפלא. חזק, מהיר וחסכוני.

שולץ האיום
10-08-15, 16:45
דרור דחילק, המציאות לא תמיד שחור לבן, בדכ אפורה...
אף אחד לא ״מפקפק״ בבעיות שהיו ל DSG , אכן חבלי לידה.
אבל, ואבל גדול -
1. היבואן לקח אחריות באופן יוצא מן הכלל והרחיב את האחריות ל 5 שנים
2. היצרן טיפל בליקויים בדמות קמפיינים ייזומים, החלפות רכיבים למשופרים או החלפת מכלולים שלמים.
3. משנת ייצור 2012 ומעלה הבעיות נפתרו.
4. מדובר ברכבים נהדרים.

אפשר לצאת מהסרט, אין פה איזשהו עלות מטורפת או סיכון כלשהו, מצד שני הנאה וחסכון יומיומי.

ולגבי הערתך על בעלי הרכבים שמנסים להחזיק את השוק בכלל לא אגיב. זה כבר מגוחך.
בעצם אגיב - השוק ממש לא מעניין אותי. לא במכירה ולא בקנייה.
לא במכירה - אני לא נביא, וחוץ מזה על מה מדובר פה? 10k לפה או לשם. רכב שענה לדרישות המדידות שלי כנראה יענה גם למישהו אחר אחריי.
לא בקנייה - מעולם לא קניתי את הרכבים המובילים בטבלת המכירות. כנראה שמה שמעניין את הרוב לא מעניין אותי.

ודרך אגב, למרות כל ההשמצות, שים לב מה המחירון של גולף או אוקטביה יחסית למקבילות בקטגורייה ותוך כמה ימים הם נחטפות.

שולץ האיום
10-08-15, 17:01
שני השקלים שלי:
היום הרכב עם 150k
ממצאים:

1. שים לב כמה כסף חסכת בתצרוכת הדלק ב 150K בנוסף להנאה.
2. האחריות על הגיר ברכבך פגה רק בשנה הבאה....( 5 שנות אחריות)
3. תהנה

- - - Updated - - -

אם אתה הולך על המשומשות, בשביל שלושה מושבי תינוק, ובעלות דומה תבדוק סופרב (אותה משפחה) או מונדאו (במנוע 2300, עד מודל 2011, אפשר להתקין מערכת גז ואז זה סופר משתלם).
שני הרכבים המרווחים ביותר שתוכל למצא.
מונדאו סטיישן באותה עלות ואז אתה כבר יכול להוסיף שלט "פנוי להובלה" ...

סופרב זאת קטגוריה אחרת (מנהלים) עם אחזקה יותר יקרה (חלפים+תצרוכת דלק (מנוע חזק יותר))

- - - Updated - - -

הערה לדרור: הגיר הבעייתי הוא של שבעה הילוכים, רוב האוקטביות הישנות בעלות גיר שישה הילוכים.

יצחק, שאין תלונות (לפחות עדיין) לDSG 7 הילוכים של הסופרב, והוא נסע כבר 190K..

190K ב DSG ללא בעיות????
לא יכול להיות.
חכה חכה, עוד תבוא המכה.
(-:

- - - Updated - - -

ההבדל בין אוקטביה סטיישן לרגילה הוא 10ליטר בתא המטען.

אפשר להגיד שהאוקטביה "הרגילה" היא גם סוג של סטיישן - דלת חמישית, ונפח עצום.

AvinoamNa
10-08-15, 17:07
דרור דחילק, המציאות לא תמיד שחור לבן, בדכ אפורה...
אף אחד לא ״מפקפק״ בבעיות שהיו ל DSG , אכן חבלי לידה.
אבל, ואבל גדול -
1. היבואן לקח אחריות באופן יוצא מן הכלל והרחיב את האחריות ל 5 שנים
2. היצרן טיפל בליקויים בדמות קמפיינים ייזומים, החלפות רכיבים למשופרים או החלפת מכלולים שלמים.
3. משנת ייצור 2012 ומעלה הבעיות נפתרו.
4. מדובר ברכבים נהדרים.

אפשר לצאת מהסרט, אין פה איזשהו עלות מטורפת או סיכון כלשהו, מצד שני הנאה וחסכון יומיומי.

ולגבי הערתך על בעלי הרכבים שמנסים להחזיק את השוק בכלל לא אגיב. זה כבר מגוחך.
בעצם אגיב - השוק ממש לא מעניין אותי. לא במכירה ולא בקנייה.
לא במכירה - אני לא נביא, וחוץ מזה על מה מדובר פה? 10k לפה או לשם. רכב שענה לדרישות המדידות שלי כנראה יענה גם למישהו אחר אחריי.
לא בקנייה - מעולם לא קניתי את הרכבים המובילים בטבלת המכירות. כנראה שמה שמעניין את הרוב לא מעניין אותי.

ודרך אגב, למרות כל ההשמצות, שים לב מה המחירון של גולף או אוקטביה יחסית למקבילות בקטגורייה ותוך כמה ימים הם נחטפות.
פרק ה dsg אצל הקונצרן הזה, עוד ילומד באוניברסיטאות, כיצד חוויית המוצר יכולה לחפות על האיכות שלו.
בהשקפה שלי שירות טוב לא מחפה על מוצר גרוע, הם ביודעין מכרו 8 שנים מוצר פגום וחיפו עליו (גם אז רק כשכופפו לו את היד נורא חזק) על ידי אחריות מורחבת.
מדובר ברכבים מרווחים, חסכוניים, מהנים לנהיגה, אבל מכאן ועד איכות ואמינות יש מרחק רב.
(אגב, בפורומים שכנים אני למד שגם ברכבים החדשים יש תקלות…)

שולץ האיום
10-08-15, 17:17
ומה אתה למד על הגירים כפולי המצמד של פורד?

אתה סתם מגזים, זה לא מוצר גרוע.
יש בעלי רכבים שאצלם לא קרה כלום, יש כאלה שקרה ופתרו בקלות, ויש כאלה שבאמת הסתבכו.
כאמור, המציאות מורכבת יותר.
ההמלצה של דרור לא להתקרב לגיר כפול מצמד בעייתית מאוד ליישום מאחר ורוב היצרנים כבר עברו לטכנולוגייה החדשה.

עד כאן להיום.
נהנתי סה"כ.

דרור ברלי
10-08-15, 17:54
ומה אתה למד על הגירים כפולי המצמד של פורד?
שהם בדיוק אותו דבר. זבל עופות. כ-20% הפעלות אחריות על גיר בפוקוסים מהדור האחרון. רוצה להשתתף בניסוי?

אתה סתם מגזים, זה לא מוצר גרוע.
נכון. זה לא מוצר גרוע. זה מלכודת ללקוח. זה מוצר מתוחכם ומסובך מדי שלא לצורך, ולכן גם לא אמין ויקר רצח לתיקון /החלפה.
על נעליים לילדים שנקרעות אתה יכול לומר "מוצר גרוע". נקרע, תזרוק, תקנה זוג אחר.
אוטו לא זורקים כשהוא מתקלקל. אז יש אחריות לחמש שנים, שמחת זקנתי. באירופה מכונית עולה חצי מכאן, חיה 5 שנים והולכת למיחזור, אבל בישראל אותה מכונית עולה פי 2, נוסעת 20 שנה (ואם לא תיגנב או תלך פייפן בתאונה היא תיסע גם 30 שנה) ועדיין יש לה דף במחירון והיא נחשבת ל"רכוש בעל ערך", גם כאשר תיקון/החלפת גיר עולה כמו כל האוטו.

יש בעלי רכבים שאצלם לא קרה כלום, יש כאלה שקרה ופתרו בקלות, ויש כאלה שבאמת הסתבכו.
כאמור, המציאות מורכבת יותר.
ההמלצה של דרור לא להתקרב לגיר כפול מצמד בעייתית מאוד ליישום מאחר ורוב היצרנים כבר עברו לטכנולוגייה החדשה.
נכון. אני ממליץ לא להתקרב לשום רכב, מכל יצרן ומותג, בעל גיר רובוטי בכלל. החד-מצמדיים איומים ונוראים לא רק באמינות אלא גם בנסיעה. הדו-מצמדיים "רק" לא אמינים. ובאמת היצרנים עוברים לטכנולוגיה "חדשה" - הם חוזרים לגיר הפלנטרי הותיק, המוכר והמוכח, רק עם יותר מהירויות (7-9 מהירויות). מרצדס וב.מ.וו מספיק טוב לך?...

עד כאן להיום.
נהנתי סה"כ.

ואפרופו הנאה - אתה מדבר הרבה על הנאה מנהיגה. זה מזכיר לי קצת את עצמי. גם אני אוהב לנהוג במכוניות של VAG, הן באמת נהדרות על הכביש.
אבל אתה ואני במיעוט מבוטל. רוב האנשים לא מחפשים במכונית משפחתית ריגושים והנאות. רוצים ממנה רק להניע תמיד, למזג חזק, לצרוך מעט דלק ולא להתקלקל. נוחות ובטיחות?... זה רק בונוס. הגה עם תחושות?... שילדה מתקשרת?... אלה חינטרושים שלא מעניינים אף אחד. חוץ ממך וממני ועוד כמה פסיכים (רובם כתבי רכב).

רק אל תשכח שמי שמחפש הנאות נהיגה במכוניות משפחתיות/עממיות יחסית, לא יקנה מכונית עם גיר אוטומטי/רובוטי אלא ידנית. ואז הוא לא רק משלם פחות, אלא גם פטור מכל הצרות והרעות החולות של הגירים לעצלנים ולנהגים גרועים.

גיר שהולך אחרי 4 שנים?... אהה. זו כן בעיה. בעיה גדולה. רוב בעלי רכב משומש לא בנויים/ערוכים להוצאה בסד"ג הזה.

היצרן היחיד שפיצח את הנוסחה הזו כמו שצריך הוא כמובן טויוטה. זה יצרן שלא קופץ בראש כמו חמור על עגלת החדשנות הטכנולוגית כמו VAG. טויוטה מייצרת מכוניות מגעילות - מגעילות במראה, מגעילות בתחושה והכי-הכי - מגעילות בנהיגה. הקורולות לדורותיהן מפסידות סדרתיות במבחנים השוואתיים, אבל מנצחות במבחן השוק כי הן תמיד מניעות, תמיד מקררות מצוין ובדרך כלל גם לא מתקלקלות.

אז אני ממש לא ממליץ לפות"ש לנסוע בקורולה. כי יש גבול, באמת.
האוקטביה באמת מכונית כל כך הרבה יותר טובה - אבל רצוי להיות מודע למלכודת הדבש של ה-DSG.
מי שיכול למצוא אוקטביה ידנית (ואשתו מוכנה ללחוץ בקלאץ' ולערבב את הדלק עם המקל), ירוויח.

erezgur
10-08-15, 18:33
מכיון שהשרשור הפך להיות שרשור סקודה אוקטביה, האם נכונות השמועות על נושא הגניבות הרבות של רכב זה ועלויות הביטוח הגבוהות שלו?

אמיר מ
10-08-15, 19:24
ברכבים פרטיים אני נוסע רק עם רכבים של vag. בנוסף, בחברה יש לנו כ 10 מכוניות מתוצרת זו עם dsg. כל עובד שקיבל רכב כסה לא מוכן לגעת ברכבים אחרים. לא היו בעיות מיוחדות בתיבות ההילוכים למעט מצמדים שהוחלפו פעם אחת במסגרת האחריות. באחת הג'טות במשך 410000 קמ הוחלפו מצמדים פעם אחת ולפני כחודש המוח. הרכב משנת 2011 דיזל עם dsg 7. לעומת זאת בקורולה של אחד העובדים, דגם חדש בן שנה, המזגן לא מקרר, הרכב מריח מפלסטיקים ובכלל לא נעים לנסיעה. בקיצור עניין של מזל. בנתיים אישתי, שנהגה עד היום בדיפנדר, ביקשה רכב קטן, ולא היתה מוכנה לשמוע על משהו אחר למעט סקודה או פולקסוואגן.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

or_t
10-08-15, 19:27
אוקיי סבבה אז יש בעיית DSG.

לנושא הבא: אני רואה שיד2 דל בדגם הזה. האם כדאי לחפש אוקטביה רגילה ולא סטיישן? או לחילופין מה לגבי קיה סיד ופורד פוקוס?

mugi8675
10-08-15, 20:07
לא חושב שסופרב מתאים להושבת ילדים מאחורה: לא בטוח שתצליח להגיע אליהם מהמושב הקידמי (-: אבל זה באמת רחוק...
לגבי צריכת דלק בסופרב (בודק כל תדלוק) 13.5-14, אבל זה באמת תלוי בנהג. אני חושב שסקודה החליפה מצמד בסופרב (שלי) במסגרת האחריות לפני שנתיים, מקווה להגיע ל- 350 לפחות. את האוקטביה דיזל מכרתי בק"מ הזה כחדשה.

יצחק.

שולץ האיום
10-08-15, 20:24
לא חושב שסופרב מתאים להושבת ילדים מאחורה: לא בטוח שתצליח להגיע אליהם מהמושב הקידמי (-: אבל זה באמת רחוק...
לגבי צריכת דלק בסופרב (בודק כל תדלוק) 13.5-14, אבל זה באמת תלוי בנהג. אני חושב שסקודה החליפה מצמד בסופרב (שלי) במסגרת האחריות לפני שנתיים, מקווה להגיע ל- 350 לפחות. את האוקטביה דיזל מכרתי בק"מ הזה כחדשה.

יצחק.

הרגל שלך קצת קלילה ל 1.8 TSI....אבל אלו המספרים במנהלתית
אני מת על הרכב הזה (הדור הקודם), יחיד במינו.

raanan
11-08-15, 08:32
דרור,
עם כול מה שכתבת הזדהיתי ! למעט הנאה בנהיגה ב VAG .
חוץ מסדרת GTI על איזה הנאה מנהיגה מדובר ? וגם ה GTI מתנהגת צפוי כיאה לאלו
שרוצים לנהוג מהר אך ללא עבודה מאחורי ההגה, ללא זעה קרה וללא אנדרלנין .....
בהנעה קידמית הגביע עבר לרנו ממזמן .

ארז,
אכן הביטוח מטורף לאוקטוביה .
בזמנו בדקתי רק 2 חברות ביטוח היו מוכנות לבטח ו 7.5 אלף ש"ח למקיף הכי זול שהסוכנת שלי מצאה.
בעקבות כך רכשתי פוקוס שהיה זבל נוראי שבפחות מ 4 חודשים "שתה" לי 12 אלף ש"ח מהעו"ש ....
בעקבות כך הועף הפוקוס ונרכשה סובארו B4 והשקט חזר למחוזתנו !

רענן

danob
11-08-15, 17:49
לדעתי בפוקוס לא יכנסו 3 כסאות (לפני 4 שנים הייתי עם אותו צורך ובדקתי אבל זה תלוי גם בסוג הכסאות, לי היו ממש רחבים של חברה בשם רנולוקס)
בסוף הלכתי על מונדיאו. איכות נסיעה ונהיגה מעולה, בעיקר מחוץ לעיר (בתוך העיר היא קצת גדולה ומגושמת) צריכת דלק די גבוהה, לנו פחות רלוונטי בגלל ק"מ נמוך יחסית.
החזקנו אותה 3 שנים עד שהתחילו כל מיני בעיות (משאבת דלק, צ'ק אנגין שנדלקה וכבתה בצורה רנדומלית).
יתרון - מחיר קניה נמוך מאוד ביחס לתמורה, עלויות אחזקה סבירות (מקיף סביב 2000 ש"ח כי היא לא גניבה) כל זמן שאין בעיות מיוחדות (כמו משאבת דלק שנוטה להתפגר ובמוסך מורשה רצים להחליף, אבל אחרי לחץ מתון "נמצא" פתרון)
חסרון - כמעט ובלתי אפשרית למכירה (פורסמה במשך חודשיים וחצי ובסוף עשינו טרייד אין על רכב חדש ב-15% מתחת למחירון)

בסך הכל אני ממליץ רק צריך לקחת בחשבון שזו לא יפנית למרות המכלולים המשותפים עם מזדה 6.

ליאור

מוטי ג.
11-08-15, 22:54
לא מניסיון אישי, אבל חברים אומרים שבפלואנס נכנסים 3 מושבי בטיחות בספסל האחורי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

or_t
14-08-15, 11:56
לשם שינוי יצאתי יותר מבולבל מהשרשור מאשר כשהתחלתי אותו.

אם לא סקודה ולא פורד, אז מה כן?

אורי ק.
14-08-15, 14:04
גם אני נמצא בפני דילמה דומה.
האם כל הפוקוסים הגיעו עם תיבה רובוטית?
מה לגבי i30 או קיה סיד? סה״כ נדמה שהן עונות על הצרכים, אולי למעט הנאה מנהיגה. לא?

שולץ האיום
14-08-15, 14:24
מה לגבי i30 או קיה סיד? סה״כ נדמה שהן עונות על הצרכים, אולי למעט הנאה מנהיגה. לא?

היונדאי והקיה נחותות משמעותית מהאוקטביה בכל פרמטר - מרווח פנים, כח, איכות חומרים ועוד, אבל מצד שני - התחזוקה אמורה (אין ביטוח) להיות זולה יותר מבחינת חלפים.
גם צריכת הדלק גבוהה יותר מהאוקטביה.
משעממות קצת אבל בסדר בסהכ.
לא חושב שייכנסו לך שם 3 מושבי בטיחות לילדים.

וחגבי הפורד, אני חושב שהדור האחרון בכל תיבה רובוטית בלבד.

asypeer
14-08-15, 14:26

בפוקוס זה גיר כפול מצמדים, מאוד מהנה לנהיגה. אבל אצלי החליפו גיר אחרי 80 אלף ק״מ.

Sent from my Ass

שולץ האיום
14-08-15, 14:30

אם היה רכב אחד בקטגוריה שעונה על כל הדרישות כנראה שהיית רואה רק אותו על הכביש.
העולם מלא פשרות.
לדעתי לך על הסקודה, את היתרונות תרגיש יום יום.
אם הפחד מבעיות אמינות הוא מה שמוביל אותך, תמצא לך איזה קורולה ״בטוחה״ ומשעממת.

- - - Updated - - -

בפוקוס זה גיר כפול מצמדים, מאוד מהנה לנהיגה. אבל אצלי החליפו גיר אחרי 80 אלף ק״מ.

Sent from my Ass

אכן גם הגיר של פורד עובר את חבלי הלידה שפולקסווגן כבר פתרו.

- - - Updated - - -

Sent from my Ass

אכן גם הגיר של פורד עובר את חבלי הלידה שפולקסווגן כבר פתרו.

שולץ האיום
14-08-15, 14:50
דרך אגב, ה i30 היא זאת שגרמה לישראלים להעריך מחדש את תצורת ההאצ׳בק הפונקציונלית, ולשנות את המגמה מזה שנים.
הדבר קרה כמובן באמצעות הליסינג בעיקר.
בליסיניג, הלקוח יותר מתוחכם ובוחר בדכ בחירה מושכלת יותר מאשר בשוק הפרטי בו השמועות והאמונות התפלות משחקות יותר, בגלל זה השוק שלנו נראה ככה, והיבואנים מודעים לזה וצוחקים כל הדרך אל הבנק.
בחלק מהמקרים, הם מעדיפים להזמין דור קודם ולמכור לכם באותו המחיר של הדור החדש. או ייבוא דגמים המיועדים לעולם שלישי.
דוגמא - פורד פיאסטה

דרור ברלי
14-08-15, 15:18
מה בדיוק "עולם שלישי" בפיאסטה (שבכך פרמטר דינמי היא הסופר-מיני הטובה ביותר)?

שולץ האיום
14-08-15, 15:59
התכוונתי למנוע החדש בפיאסטה, מנוע אקובוסט ״טורבו״ 1000 סמ״ק עטור פרסים שהיבואן בחר כולכך הרבה זמן לא לייבא ארצה.
זאת רק דוגמא אחת מיני רבות.

תן לי סיבה אחת הגיונית שמישהו יעדיף מנוע חלש ושתיין יותר ?
אמינות? זה רכב חדש באחריות.

ציבור חכם היה מחרים את הדגם.

nirs
14-08-15, 20:07
בהמשך למה שכתב דרור, עדכון מהימים האחרונים:
לאחר ש 3 אוקטביות עם בערך 40k ק"מ החזרו את נשמת המנוע לבורא, הוחלט להוריד אותם מהיצע הליסינג.
מדובר על הפתעה רעה מאוד (וגם צער, כי אכן מדובר ברכב מעולה).

מוטי ג.
14-08-15, 20:09
ואו, אתה אומר את זה כלקוח או נציג חברת ליסינג?

nirs
14-08-15, 21:32
ואו, אתה אומר את זה כלקוח או נציג חברת ליסינג?

לקוח שמרוצה מאוד מהאוקטביה (ומרוצה עוד יותר שמדובר על רכב ליסינג)...

ניר ל
15-08-15, 02:35
בהמשך למה שכתב דרור, עדכון מהימים האחרונים:
לאחר ש 3 אוקטביות עם בערך 40k ק"מ החזרו את נשמת המנוע לבורא, הוחלט להוריד אותם מהיצע הליסינג.
מדובר על הפתעה רעה מאוד (וגם צער, כי אכן מדובר ברכב מעולה).

מי חברת הליסינג ? היא מטפלת בעצמה בכלי הרכב במקרה ?

or_t
15-08-15, 07:17
מה לגבי האוקטביה דיזל? איך צריכת הדלק ? האם יש לצפות לאותן הוצאות כמו 4X4 דיזל?

nirs
15-08-15, 07:25
מי חברת הליסינג ? היא מטפלת בעצמה בכלי הרכב במקרה ?
פריים ליסינג.
הם דואגים לטיפולים (מניח שדרך מוסכים מורשים).

אני מדבר על דגם ה 1.2, שנפוץ כרכב ליסינג.
לפחות כרגע, לא ניתן לבחור בו היות ויצא מהיצע הרכבים הניתנים לבחירה (בחברה בה אני עובד).

מוטי ג.
15-08-15, 07:34
" בחברה בה אתה עובד"..... זה כבר אומר משהו אחר לגמרי!
בחזרה לשאלה המקורית, אני נוהג יום יום בג'טה עם 50 אלף ק"מ והגיר לפעמים שוכח שיש לו ראשון, מעצבן.
הייתי בוחן פלואנס סטיישן דיזל ידני, היה לי קליאו ידנית 1.9 דיזל ממנה הייתי מרוצה מאוד, ברור לי שהפלואנס של היום רחוקה מהקליאו של 2001( וחבל), אז אם אין היום לרנו בעיות קיצוניות, נראה לי שזו הייתה הבחירה שלי.

nirs
15-08-15, 10:11
" בחברה בה אתה עובד"..... זה כבר אומר משהו אחר לגמרי!

חברה עם אלפי מכוניות ליסינג ומאות אוקטביות.
שורה התחתונה, לא ניתן לבחור עוד באוקטביה.

מיכה100
15-08-15, 10:36
דרור,
עם כול מה שכתבת הזדהיתי ! למעט הנאה בנהיגה ב VAG .
חוץ מסדרת GTI על איזה הנאה מנהיגה מדובר ? וגם ה GTI מתנהגת צפוי כיאה לאלו
שרוצים לנהוג מהר אך ללא עבודה מאחורי ההגה, ללא זעה קרה וללא אנדרלנין .....
בהנעה קידמית הגביע עבר לרנו ממזמן .
רענן
אחרי שלוש אוקטביות 1600 (שתיים ליסינג והאחרונה שלי, שום תקלת גיר ואוטו אמין לחלוטין), שבאמת היו אחלה אבל לא ממש מרגשות לנהג, קניתי לפני שנה וחצי אוקטביה 1400TSI, וראיתי את האור - יש משהו באוטו הזה שמוציא ממני את הקופיקו כל פעם שאני מאחורי ההגה.
ברור שהמעבר מדיסקו מקרקש לאוקטביה 1400 הוא דרמטי כל פעם מחדש, אבל הכוח שהמנוע הזה נותן בלחיצה קלילה (ממש קלילה!) על הגז פשוט ממכר.
תוסיפו לזה אחיזת כביש פנטסטית והגה מעולה ותקבלו ביטחון אבסולוטי שהאוטו תמיד יעשה מה שתבקשו. פתאום אני מוצא את עצמי משייט בכביש שש על 160 חתולים בשק, והכל רגוע ומדוייק ושקט.
כל האמור הוא בהשוואה למשפחתומתיות בעיקר, אם כי היה לי גם מונדיאו כמה שנים (והאוקטביה לוקחת גם אותו בכל פרמטר).

מוטי ג.
15-08-15, 10:46
היה לי ג'טה 1600( לא TSI )עם גיר רובוטי, ב 90 אלף עשה ריקול לגיר וב130 יומיים לפני היום בו תוכנן להחליפה בחדשה 1.2 היה יום ממש חם, והגיר פשוט הפסיק לתפקד, נסעתי במצב ידני בקושי ולקחו אותו ממני תקול.
שמחתי מאוד כי תכננתי לקנות אותו מהליסינג, מזל שהתקלקל אצלם ולא אצלי.
החדשה, בסה"כ עובדת בסדר, העברות חלקות בהרבה מהדור של 2010 אבל בגלישה ברמזור, אפילו בכמעט מהירות אפס הגיר נשאר בהילוך שני ואז מתחילה ויברציה איומה.
היה פעמיים בבדיקה במוסך, אמרו זה מה שיש.

חוץ מזה, פנתר וחסכוני.

דרור ברלי
15-08-15, 11:03
התכוונתי למנוע החדש בפיאסטה, מנוע אקובוסט ״טורבו״ 1000 סמ״ק עטור פרסים שהיבואן בחר כולכך הרבה זמן לא לייבא ארצה.
זאת רק דוגמא אחת מיני רבות.

תן לי סיבה אחת הגיונית שמישהו יעדיף מנוע חלש ושתיין יותר ?
אמינות? זה רכב חדש באחריות.

ציבור חכם היה מחרים את הדגם.

בגלל שבעולם המתורבת מי קונה סופר מיני אוטומטית? אפילו לא נשים זקנות.
אם מנוע מסוים לא מגיע מהיצרן עם גיר אוטומטי, היבואן לא יבא אותו. שכחת מי היבואן של פורד? דלק מוטורס. הם מביאים גם מאזדות. כמדיניות ברורה הם לא מביאים ידני כי "מי יקנה את זה". ציטוט של גיל אגמון.
אז מה שמוכרים בישראל זה דגמים לישראל. הישראלים המטומטמים יקנו גם עם מנוע קיטור, העיקר שהגיר שלה יהיה אוטומטי.

בפיאסטה הישראלית כבר יש גיר כפול מצמדים. מה זה שווה כולנו יודעים.
לגבי אמינות מנוע האקובוסט? הזמן יגיד. זה אותו רצפט כמו TSI. חזק מאוד, ביצועים מעולים, מתקדם וחסכוני (על הנייר), ועם פוטנציאל לתחזוקה בעייתית וצרות צרורות במציאות.
ואנחנו כבר יודעים טוב מאוד שהנסיון שנצבר עם מכלולים מתקדמים בחו"ל לא אומר דבר וחצי דבר לגבי שרידותם כאן, בגהינום המזרח תיכוני. חם כאן, מאובק כאן, יקר כאן, מתייחסים כאן אחרת למכוניות וכל התנאים שמסביב אחרים וגם האנשים שונים.
עמישראל לא מבין כלום במכוניות אבל בכסף הוא דווקא כן מבין וזה העניין שבו הישראלים לא טמבלים - אמינות. כאן לא זורקים אוטו למיחזור אחרי 5 שנים כי הוא התקלקל. מכונית בישראל היא מוצר יקר ורכוש בעל ערך. גם כשהאוטו בן 15-20 עדיין יש לו "מחירון" ומחשבים לו "ירידת ערך משוקללת" ומתווכחים אעל שברי אחוזים. בנושא הזה אי אפשר לעבוד עלינו בעיניים יותר מדי - אנחנו נדפקים רק פעם אחת עם גיר כפול מצמדים ושאר פטנטים מיותרים שנועדו לסבך את המכוניות על מנת "לחסוך דלק" בתיאוריה על הנייר - ולרושש את בעל הרכב בפועל. אחרי נסיון רע עם אמינות, הישראלי יחזור אפילו למכוניות כמו קורולה שאפשר להגיד עליה הרבה דברים לא מחמיאים - אבל היא לא מתקלקלת.

raanan
15-08-15, 13:21
קניתי לפני שנה וחצי אוקטביה 1400TSI, וראיתי את האור - יש משהו באוטו הזה שמוציא ממני את הקופיקו כל פעם שאני מאחורי ההגה.
ברור שהמעבר מדיסקו מקרקש לאוקטביה 1400 הוא דרמטי כל פעם מחדש, אבל הכוח שהמנוע הזה נותן בלחיצה קלילה (ממש קלילה!) על הגז פשוט ממכר.
כוח זה מושג יחסי !
תנהג ב WRX ,תחזור לאוקטביה ותגלה שהיא עגלה אנמית ...

תוסיפו לזה אחיזת כביש פנטסטית והגה מעולה ותקבלו ביטחון אבסולוטי שהאוטו תמיד יעשה מה שתבקשו.
בקרת היציבות (ESP ) משכרת ומשקרת לך ...

פתאום אני מוצא את עצמי משייט בכביש שש על 160 חתולים בשק, והכל רגוע ומדוייק ושקט.
מהירות בקו ישר אינה מרגשת !
בכלל היום כול משפחתית חדישה מגיעה למהירות זאת בקלילות ודיי בנוחות.

סיכום,
אוקטביה מכונית משפחתית טובה אך אין בה שום ייחוד או ריגוש לנהג סופרטיבי !

רענן

שולץ האיום
15-08-15, 14:54
רענן
אף אחד פה לא הזכיר נהיגה ספורטיבית חוץ ממך.
הנאה מנהיגה היא לא בהכרח נהיגה ספורטיבית.
הנאה מנהיגה גורמת לך בין היתר להיות מעורב יותר במתרחש סביבך.

הייחוד באוקטביה (יחסי, הכל יחסי) הוא חלל עצום, דלת חמישית, ביצועים, נוחות, צריכת דלק.
בכל הפרמטרים שציינתי אין לה מתחרים בקטגוריה. פשוט מאוד - אין.

שולץ האיום
15-08-15, 15:06
דרור
תגובתך מחזירה אותי כמה תגובות אחורה - אין שחור ולבן.
זה מה שניסיתי להעלות והפוסט הזה לדעתי מצויין.

הנסיון שלי, ואני חוזר - שלי, לא מה ששמעתי, או מה שחברת הליסינג מספרת לי. הנסיון שלי עם vag מצויין.
מצויין בגלל החסכון, ההנאה , הנוחות (סעיף שקצת מזלזלים בו, וקשה להבחין בו בנסיעה קצרה עד שיורדים לאילת) ההשקעה בפרטים הקטנים וגם הגדולים החשובים באמת (לא עיצוב ולא גאדטים, אוקטביה פשוטה בשטויות וגם העיצוב שמרני מידי)
עד כאן המוצר.
גם מהשירות של צ'מפיון אני מרוצה, ואני מאותם לקוחות חוזרים.

מה שכן, מעולם לא עברתי את ה 100k ברכבים אלו, גם לא לאחר 4-5 שנים.
עוד פרט - מעולם לא התקשתי במכירה, למרות מצב השוק, הרכבים נחטפים.

נסיעה טובה.

שולץ האיום
15-08-15, 15:19
אחרי שלוש אוקטביות 1600 (שתיים ליסינג והאחרונה שלי, שום תקלת גיר ואוטו אמין לחלוטין), שבאמת היו אחלה אבל לא ממש מרגשות לנהג, קניתי לפני שנה וחצי אוקטביה 1400TSI, וראיתי את האור - יש משהו באוטו הזה שמוציא ממני את הקופיקו כל פעם שאני מאחורי ההגה.
תוסיפו לזה אחיזת כביש פנטסטית והגה מעולה ותקבלו ביטחון אבסולוטי שהאוטו תמיד יעשה מה שתבקשו. פתאום אני מוצא את עצמי משייט בכביש שש על 160 חתולים בשק, והכל רגוע ומדוייק ושקט.
כל האמור הוא בהשוואה למשפחתומתיות בעיקר, אם כי היה לי גם מונדיאו כמה שנים (והאוקטביה לוקחת גם אותו בכל פרמטר).

עעכשיו תדמיין איך מרגיש נהג בגולף עם אותו מנוע (1.4tsi)

Tzvika-Pick
15-08-15, 18:06
מצטרף לדעה של דרור.

רוב רכבי ה-TSI / DSG מהשנים האחרונות הם לא יותר מערמות של תקלות. ערמות שנוסעות נהדר כשהן תקינות, אבל אללה ירחמו כשיגיעו הבעיות. והן יגיעו.
גם מניסיון אישי שלי, גם מידיעות בעיתונות על ריקולים מוכרים שהיצרן או היבואן כבר הודו בהם (אם בארץ ואם בחו"ל) וגם מלא מעט נתונים שמגיעים מחברות הליסינג.
הגירים האלו פשוט לא מתאימים לישראל. לא ברור אם זה החום, אופי הנסיעות פה או בעייה בתחזוקה. בחו"ל התופעה פחות נפוצה, אולי בגלל ששם קונים יותר ידני ויותר דיזל מאשר בארץ. אבל פה כמעט ולא תמצא מישהו שקנה סקודה / פולקסווגן / סיאט / אודי מהשנים האחרונות ולא נדרש לאיזה תיקון בגיר.
מנועי ה-TSI הם לרוב יותר בעייתים מאשר מוצלחים. שוב, בהיבט האמינות, כי בכל מה שקשור ביחס בין ביצועים לצריכת דלק או נפח מנוע הם נהדרים. מנועי ה-1.2 ליטר סובלים משלל בעיות שגורמות להרס המנוע בפחות מ-100 אלף קילומטרים, מנועי ה-1.4 ליטר סבלו בעבר משלל בעיות במגדשי הטורבו שגרמו להרס של המנוע (בעיקר בשירוקו אבל גם בגולף ובטוראן) עד שיצאו מההיצע, מנועי ה-1.8 ליטר של הסופרב והלאון סובלים מאכילת שמן מוגברת עד כדי הרס המנוע ומנועי ה-2.0 ליטר סובלים מבעיות במנגנון שרשרת התזמון. בקיצור, יותר בעיות ממנועים מוצלחים.

היבואן לוקח אחריות? אני מתאר לעצמי שזה נוגד את כללי הפורום המכובד הזה אבל אכתוב זאת בכל מקרה: פפפפפפפחחחחחחחחחח
כשתגיע ליבואן עם תקלה במנוע או בגיר יום אחרי שנגמרת אחריות היצרן המצחיקה (שנתיים בלבד, הקצרה ביותר בשוק כיום) קודם כל יזרקו אותך מכל המדרגות. אחר כך כשתתחיל לצעוק יסכימו להשתתף איתך ב-30% מעלות התיקון. כשתתחיל לצרוח יסכימו להשתתף איתך ב-50% מעלות התיקון. כשתתחיל להפעיל קשרים ולאיים יסכימו לטפל לך ברכב במסגרת "אחריות של רצון טוב".

רכבים נהדרים, אני נהנה מאוד לנהוג עליהם. אבל שקל משקלי לא הייתי שם על הזבל המתקלקל הזה. ולא, הגיר שפורד מוכרת כאן לא יותר טוב אם בכלל.
שומר כספו ירחק.

שולץ האיום
15-08-15, 18:20
בהצלחה

מיכה100
16-08-15, 09:04
כוח זה מושג יחסי !
תנהג ב WRX ,תחזור לאוקטביה ותגלה שהיא עגלה אנמית ...רענן
ברור לגמרי, לכן הדגשתי ואמרתי שהאמור לעיל הוא בהשוואה למשפחתומתיות, ואני עדיין מתעקש שהבטיחות הדינמית של האוקטביה יוצאת דופן ביחס לקטגוריה.
אגב לא לדאוג, אני מוציא את הרעל מהדם פעם בשבוע על אופנוע השטח שלי.
אין לדעתי שום תחביב מוטורי אחר בארץ הקודש שמאפשר רכיבה/נהיגה על המגבלות קרוב ל 100% מהזמן כמו אופנוע שטח.

לביא
16-08-15, 10:17

למה לא לשנות כיוון? לא מנסיון אישי אלא מקריאה באינטרנט...
שברולט מליבו.
הדעה הכללית היא שמדובר ברכב אמין. צריכת הדלק כ 10 קילומטר לליטר ואף יותר. מנוע ענק ומאוד טולרנטי למערכת הנעה בגז.
לא תהיה בעיה עם מקום. גם לא בבגאז׳, גם לא אחרי התקנת מערכת גז. הרכב הזה נסחר במחירים נמוכים יחסית.
אה.. והגיר שלו לא מהמתאבדים.

or_t
20-08-15, 09:41
למה לא לשנות כיוון? לא מנסיון אישי אלא מקריאה באינטרנט...
שברולט מליבו.
הדעה הכללית היא שמדובר ברכב אמין. צריכת הדלק כ 10 קילומטר לליטר ואף יותר. מנוע ענק ומאוד טולרנטי למערכת הנעה בגז.
לא תהיה בעיה עם מקום. גם לא בבגאז׳, גם לא אחרי התקנת מערכת גז. הרכב הזה נסחר במחירים נמוכים יחסית.
אה.. והגיר שלו לא מהמתאבדים.
נשמע מעניין. השאלה אם היא באמת אמינה או שפשוט לא נפוצה כך שלא שומעים על בעיות האמינות שלה.

tom1105
20-08-15, 10:13
מניסיון עם מליבו דור קודם (2.4 ht)
הרכב עצלן ברמות , שתיין בטירוף (1:6).
חבר עם המנוע הגדול (v8 lt) תמיד היה עם חיוך מפגר , נ.ב צריחת הדלק אצלו היתה לכיוון ה1:4

sent from my WJ

or_t
20-08-15, 10:14
חבר עם המנוע הגדול (v8 lt) תמיד היה עם חיוך מפגר , נ.ב צריחת הדלק אצלו היתה לכיוון ה1:4

sent from my WJ
נראה לי שהכוונה כאן היא למנוע 250 כ"ס עם מערכת גז.

דרור ברלי
20-08-15, 10:40

sent from my WJ

מאליבו דור קודם הגיעה עם שלושה מנועים:

2.4: מנוע ECOTEC, ארבע צילינדרים, 170 כ"ס. נחשב למנוע מאוד מוצלח שמגיע בהרבה דגמים של GM. עצלן? לא הייתי אומר. עם המשקל של המאליבו הוא לא טיל בליסטי, אבל סביר מאוד. לא יודע צריכת דלק.
3.5: 219 כ"ס, V6, תחושה של מנוע אמריקאי כמו פעם עם המון כוח זמין בכל מצב. מאיצה חזק מהמקום, קצת פחות בתאוצות ביניים בגלל גיר טיפש, צריכת דלק מפתיעה לטובה - אני השגתי 9 ק"מ לליטר בממוצע במבחן שבחלק מהזמן היה מאוד לא עדין.
3.6: דגם "ספורטיבי", 252 כ"ס. V6. מאובזרת מאוד, חזקה מאוד, מהירה מאוד. צורכת יותר דלק.

לא היה מנוע V8 במאליבו.

חשוב לזכור שזה אוטו אמריקאי: גדול, מרווח, נוח מאוד במיוחד לנהגים גבוהים. מצד שני אוטו רך יחסית, מתאים לשיוט ארוך ומהיר, לא אוהב פניות. אחיזת הכביש מאוד גבוהה ובטוחה ואפשר לתפור כביש מפותל במהירויות גבוהות בלי בעיה, אבל זו לא שילדה אירופית. זויות גילגול יותר מוחשיות, אין הרבה פידבק מהשילדה וההגה. קח בחשבון.

יש גם דור יותר קודם עם מנוע 3.5 ליטר, 200-217 כ"ס, V6, מבוססת על אופל וקטרה. אוטו ממש לא רע, פשוט ואמין, חזק ובנהיגה שפויה אפילו לא נורא זללן (יחסית לנפח המנוע, כן?...) אם אתה אוהב נוחות ולא אכפת לך לחיות עם התנהגות אמריקאית שפירטתי. אנשים שהכרתי שהיה להם כזה היו מאוד מרוצים מהאמינות והחליפו אחר כך לדגם הבא.

tom1105
20-08-15, 10:43
מאליבו דור קודם הגיעה עם שלושה מנועים:

2.4: מנוע ECOTEC, ארבע צילינדרים, 170 כ"ס. נחשב למנוע מאוד מוצלח שמגיע בהרבה דגמים של GM. עצלן? לא הייתי אומר. עם המשקל של המאליבו הוא לא טיל בליסטי, אבל סביר מאוד. לא יודע צריכת דלק.
3.5: 219 כ"ס, V6, תחושה של מנוע אמריקאי כמו פעם עם המון כוח זמין בכל מצב. מאיצה חזק מהמקום, קצת פחות בתאוצות ביניים בגלל גיר טיפש, צריכת דלק מפתיעה לטובה - אני השגתי 9 ק"מ לליטר בממוצע במבחן שבחלק מהזמן היה מאוד לא עדין.
3.6: דגם "ספורטיבי", 252 כ"ס. V6. מאובזרת מאוד, חזקה מאוד, מהירה מאוד. צורכת יותר דלק.

לא היה מנוע V8 במאליבו.

חשוב לזכור שזה אוטו אמריקאי: גדול, מרווח, נוח מאוד במיוחד לנהגים גבוהים. מצד שני אוטו רך יחסית, מתאים לשיוט ארוך ומהיר, לא אוהב פניות. אחיזת הכביש מאוד גבוהה ובטוחה ואפשר לתפור כביש מפותל במהירויות גבוהות בלי בעיה, אבל זו לא שילדה אירופית. זויות גילגול יותר מוחשיות, אין הרבה פידבק מהשילדה וההגה. קח בחשבון.

יש גם דור יותר קודם עם מנוע 3.5 ליטר, 200-217 כ"ס, V6, מבוססת על אופל וקטרה. אוטו ממש לא רע, פשוט ואמין, חזק ולא זללן (יחסית לנפח המנוע) אם לא אכפת לך לחיות עם התנהגות אמריקאית שפירטתי. אנשים שהכרתי שהיה להם כזה היו מאוד מרוצים מהאמינות.

צודק. V6 219 כ" ס.

sent from my WJ

asafk
20-08-15, 13:39
דובר קודם על הנאה מנהיגה.
מבחינתי, זה הדבר הזה שגורם לך לרצות להיכנס לאוטו ולנהוג, ומהצד השני הדבר הזה שגורם לך לוותר על נסיעה.
זה משהו שאין בקיה פורטה שיש לי. גם לא היה אותו ברנו מחלה שהיתה לי קודם (מכונית אמינה מאוד, למי ששאל).
מצד שני היום הג׳ינג׳ית רק רמזה משהו על זה שהיא מסיעה כמה ילדים היום ומייד קפצתי והצעתי שאני אשאיר לה את הקיה ואקח לעבודה את הגור אריות שלה.

אסף.

דרור ברלי
20-08-15, 14:39
"הנאה מנהיגה" כפי שאנחנו תופסים את המושג הזה, זה רק בונוס, ממש לא בראש סולם העדיפויות כשמדברים על מכונית משפחתית.

רכב משפחתי להבנתי צריך להיות (לפי סדר העדיפויות):

1. בטיחותי (לא רק המון כריות אוויר והמון עזרים אלקטרוניים, אלא גם בטיחות אקטיבית - ביצועים טובים והתנהגות כביש טובה).
2. מרווח (כולל תא מטען מרווח ונוח לשימוש, עדיפות ברורה לסטיישן)
3. נוח (מונח רחב, שכולל נסיעה נוחה, מושבים נוחים, מזגן חזק, בידוד רעשים טוב).
4. חסכוני בדלק. מה לעשות, דלק זו ההוצאה העיקרית על רכב.
5. אמין (מהימנות טכנית לא רק בשנתיים-שלוש הראשונות, אלא אמינות גבוהה לאורך שנים)
6. קל וזול לתחזוקה לאורך (בלי פטנטים מיותרים שירוקנו לי את הכיס במוסך)

הנאה מנהיגה? רצוי מאוד, אבל זה לא משהו שמוכרח להיות בילט אין במכונית משפחתית. זה גם למה במבחנים השוואתיים, משפחתיות אירופיות בד"כ מנצחות את המתחרות מהמזרח - כי כשכל הסעיפים האחרים די דומים בכולן, הבונוס הזה של הנאה מנהיגה שרוב האירופיות מביאות איתן, נותן להן יתרון. אמינות לאורך זמן לעומת זאת, זה משהו שאין אפשרות לבחון במכונית חדשה. אני יכול רק לנחש שמכונית מורכבת יותר מהבחינה הטכנית, תהיה פחות אמינה ויותר יקרה לתחזוקה לאורך זמן. ברוב המוחלט של המקרים זה גם נכון - כאשר טויוטות היברידיות הן היוצאות מין הכלל. הן לא רק חסכוניות מאוד אלא שגם המערכת ההיברידית המורכבת שלהן נחשבת בינתיים לאמינה מאוד. מצד שני הן מהנות לנהיגה בערך כמו מכונת כביסה או טוסטר.

הנאה מנהיגה מבחינתי זה מכונית שדורשת ממני כנהג להיות מעורב כל הזמן. כזו שאני יכול להרגיש אותה. אני רוצה תחושות. פידבקים מהשילדה, מההיגוי, מהבלמים. אני רוצה להרגיש שהידיים שלי נמצאות על הגלגלים הקדמיים. אני רוצה מנוע שמגיב מהר וחזק. עדיפות ברורה לגיר ידני עם בורר קצר, מהיר ומדוייק ויחסי העברה קרובים. היא לא מוכרחה להיות הכי מהירה מנקודה לנקודה, אלא כזו שתיתן לי סיפוק וחיוכים מהנהיגה בה. חיפושית משופרת עם מנוע חזק, מתלים ובלמים משודרגים, תיבת הגה מהירה וגיר עם קוויק-שיפט, תיתן לי הרבה יותר חיוכים מכל גולף חדשה. כולל GTI. ברור שהיא תהיה פחות מהירה, הרבה פחות סלחנית והרבה יותר מסוכנת, אבל בידיים הנכונות גם הרבה יותר מהנה.

Asaf-a
20-08-15, 22:48
הזכירו כאן מליבו, הדגם החדש מזכיר את מנועי הטורבו הקטנים, מגיע עם מנוע 2 ליטר ו 260 כח סוס. נשמע אחלה?
אבל חבר עם רכב זה ב60000 קמ נדרש לשיפוץ עקב צריכת שמן מוגזמת, נשמע מוכר?
הדגם הקודם מנוע 3.5 פצצה של רכב.

Sent from my ME301T using Tapatalk

יונתןמצפה
07-12-16, 01:11
מקפיץ...
אני לפני קניה של רכב משומש, בתקציב של נניח 30-40K.
אם אני מסכם את מה שקראתי בשרשור הזה בתמצות-
סקודה אוקטביה ושות- יש כל מיני דגמים עם יתרונות וחסרונות. רכב כנראה סחיר יחסית והמחירים בהתאם.
גירים רובוטים- זה מה נפוץ וכנראה עם פוטנציאל עלויות עתידיות גבוהות.

מבדיקה לא מאוד מעמיקה גיליתי ש-
ה- I30CW יקרה יחסית לקטגוריה, למרות שיש לה גיר אוטו' רגיל. ולמרות זאת הלוחות מלאים בה וממה שהבנתי קשה מאוד למכור.
כנראה שאת הדגם הישן, 2011 ומטה, אפשר למצוא במחירים נמוכים יחסית שנכנסים לתקציב. האם כדאי?

מצאתי פוקוס 2012 סטיישן מליסינג עם ממתק- ידנית. ק"מ סביר (110K). נתונים טובים.
מה דעתכם? כדאי ללכת על זה?
נגיד שביחס עלות-תועלת זה כנראה הרכב הכי חדש והכי משתלם לקניה.
איך מבחינת צריכת דלק?
בנסיעה מבחן הרכב הרגיש נהדר, למרות שהרגיש אולי טיפה כבד על המנוע... (למרות שאין לי הרבה למה להשוות).

מה דעתכם?
רעיונות נוספים?

Asaf-a
07-12-16, 07:23
פקוס סטיישן ידנית צריכה להיות פתרון משפחתי מאוד חביב ולא עם יתר תחכום, אני מניח שהמחיר נוח.

omri_t
07-12-16, 10:04
היו לנו פוקוס סטיישן בליסינג דגם טורר.
היו לא אמינים.
בעיות גיר.
גומיות נופלות.
מהשנתונים המאוחרים.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

יונתןמצפה
07-12-16, 11:23
גירים, כאמור מדובר בידני ולכן להבנתי הבעיות בגירים לא רלוונטיות.
לגבי גומיות, אשמח אם תפרט במה מדובר ואם זה משהו משמעותי.

barlev
07-12-16, 11:40
נוסע כשנתיים על פוקוס סטיישן ידנית (75,000 ק"מ) ובסה"כ מרוצה, כולל בנסיעות משפחתיות ארוכות. הפחות טוב זה מנוע עצל שלא מרגיש חסכוני במיוחד (למרות שלא מדדתי צריכת דלק) וגיר 5 הילוכים בלבד שגורם לי לחפש את ההילוך השישי בכל נסיעה בכביש מהיר.
גומיות אטימה בתחתית הדלתות אכן מתפרקות וצריך להדביק אותן חזרה.
תאורת בלם אחורית בחלון (לד) התפגרה ועלה לא מעט להחליף אותה, חוץ מזה רק טיפולים שוטפים.

asypeer
07-12-16, 11:44
גירים, כאמור מדובר בידני ולכן להבנתי הבעיות בגירים לא רלוונטיות.
לגבי גומיות, אשמח אם תפרט במה מדובר ואם זה משהו משמעותי.

גם אצלי זה קרה, הגומיות של הדלתות משתחררות, כנראה לדבק קשה עם החום פה..לא משהו שהייתי פוסל בגללו, אפשרי להדביק אותן מחדש

Sent from my iPhone using Tapatalk

יונתןמצפה
07-12-16, 11:46
תודה. בסה"כ נשמע בעיות סבירות, תקנו אותי אם אני טועה?
אשמח אם תוכל לבדוק צריכת דלק, אני חושש שהתחושה שלי שגם אתה מתאר שהרכב מעט כבד על המנוע מעידה על צריכת דלק גבוהה...
מתייחס לדגם הידני כמובן.

asypeer
07-12-16, 11:50
אני מאוד אהבתי את ה1.6 אוטומט שהייתה לי בליסינג לפני 3 שנים, דווקא המנוע לא הרגיש עצל במיוחד
הגיר האוטומט הוחלף שם אחרי די מעט זמן..
לפני עשור הייתה לי פוקוס דור 2 (מודל 2008) - עגלה אמיתית

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
07-12-16, 12:05
זה בקטנה, גם לי בפוקוס בזמנו הגומיות בתחתית הדלתות נשרו והדלדלו, כנראה הדבק המקורי לא משהו, לא סיבה לפסול רכב.

העיקר הגיר היה החלק הלא מוצלח ברכב, כל השאר מוצלח, ולכן כידני מומלץ.

שכרתי מספר פעמים פוקוס ידני בחו"ל ונהניתי.

יונתןמצפה
08-12-16, 03:31
חברים, אשמח לנתוני צריכת דלק של הפוקוס סטיישן הידנית.
האם מישהו התנסה בנהיגה בדגם עם הגיר הרובוטי לעומת הידני ויכול לחוות דעה לגבי הבדלים בתחושת הסחיבה?
דרור??

Asaf-a
08-12-16, 06:43
אין הבדל מהותי בסחיבה בין רובוטי תקין לידני

-->