PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא החלום...אבל זה מה יש

sagi jimny
09-08-15, 14:32
תקופה שחיפשתי היילקס עד 97 וחשבתי אפילו שאולי אצליח להגשים חלום ולהיות בעלים של דיפנדר ארוך....

אבל יש חלומות וישנה המציאות. אז החלטתי להתפשר.

מתחיל ללקט מידע ובעיקר חוות דעת.

הכיוון הוא כזה: חייב להיות דיזל, ארוך ( 5 דלתות ), אוטומט או ידני... רצוי ידני אבל לא שולל, צריכת דלק לא קריטי אבל לא ברמה של בלייזר ישן, אמינות ועמידות. הדגש על יכולות שטח ועבירות ופחות כביש ופינוקים ברכב!

מעבר לכך חובה שיפורים זמינים בשוק: נעילות קדימה + אחורה, צמיגים 31 מינימום (אם בעזרת מקצה שיפורים תתאפשר מידה מעל... מבורך), הגבהות (רצוי קצת מעל 2 סטנדרטי, עדיף רכב עם קיטים ייעודיים).

בינתיים הכיוון הוא טרופר \ פאג'רו Q \ פראדו ארוך ואולי...אולי טראנו. מעבר לכך פנוי להצעות, ביקורות, ובעיקר לדעות של בעלי ניסיון ומכרים!

תודה רבה!

שגיא S
09-08-15, 15:53
אתה מתכוון לחזור ולטייל בעבירות קשה? מעלות טכניים בבן שמן/תל חדיד/מצפה מודיעין וכו'?

או טיולים יותר רגועים?

dice2
09-08-15, 16:16
אם חשבת על דיפנדר אז למה לא לחשוב על דיסקברי דור 1
אני יודע שחצי פורום הולך לקפוץ עלי ולהגיד שזה לא בר השוואה
אבל....
מבחינת נוחות דיסקו יותר טוב, בטח ובטח מבחינת הנדסת אנוש
מבחינת מקום פחות טוב בעיקר בבגאז'
מחלות אותו דבר
שיפורים כמעט זהה
צורה: שניהם מכוערים
חסרונות: סחירות נמוכה, גלגלים חוקיים קטנים

לפני 9 שנים עמדתי באותה התלבטות ולא הסכמתי לשלם את המחירים המופרכים של הדיפנדר
ומאז אני נהנה עם רכב טיולים מעולה

בועז

sagi jimny
09-08-15, 16:48
רוצה גם וגם שגיא. אני אוהב את הטיולים הטכניים ליד הבית אבל לא מחפש לפתוח מעלות חדשים...

חשבתי על דיסקו ואפילו ריינג רובר דיזל... כולם המליצו לי שלא, אפילו אנשים שהחזיקו בדיסקו 9שנים.

מחפש רכב להעמיס עליו ציוד לכמה ימים אבל גם לקצת מעלות מעניינים.

nirs
09-08-15, 16:55
מניסיוני עם טראנו, הרכב פשוט נשבר בשטח קשה...
דיסקו דור 1 זה לא דיפנדר, נקודה.
מה לגבי אינדיאני?

dice2
09-08-15, 17:18
את חוסר המקום בטיולים ארוכים פתרתי עם גגון ותיק גג
זה מתקלקל אותו דבר ושלא יזיינו לך בשכל
ההבדל במכניקה זה יחסי העברה שונים בטרנספר וסרן אחורי קל יותר של דיפנדר 90
ופלסטיקה ישנה בקבינה (בדיפנדר גם את זה אין)
אגב בגלל שהגלגלים קטנים יותר הוא שובר פחות ציריות (יחסית)
דיפנדר זו מכונת מסעות מצויינת אבל כמו שאמרתי המחירים מגוחכים (ולא משנה מה הסיבה) וקשה הרבה יותר למצא רכב לא שחוט
רובם הרי היו עובדי מדינה בעבר
ונכון דיסקו זה לא דיפנדר
עבורי זה יותר טוב

בועז

sagi jimny
09-08-15, 17:26
אינדיאני בעיה כי אני לא רוצה בנזין ודיזל יש ממש מעטים אם בכלל.

אני חובב לנד רובר, אבל משום מה כולם כאן נגד. לא ברור מה ולמה אבל כבר נוצר לרכב רושם של כל יומיים תצוץ תקלה אחרת.

אגב אם דיסקו אז כנראה שהוא ילבש גלגלים מידה 32...

שגיא S
09-08-15, 17:43
פאג'רו וטרופר אלו רכבים שיודעים להתמודד עם משלט 21 אשתאול וכו', אבל זה לא רכבים שנועדו לחיות בין מעלה נסתר 1 ל-2 וכו'.
למה אתה לא הולך על היילקס אם זה החלום שלך?

ishc
09-08-15, 17:49
הנה השני סנט שלי
אני מכרתי גראנד ויטרה משופרת לפני קרוב לשלושה חודשים ומאז מחפש את הרכב הבא.
רוב הזמן חיפשתי היילקס מכיוון שזה היה סוג של חלום ורציתי רכב עם שני סרנים חיים, סגור ומינימום טכנולגיה, רכב פרימיטיבי בערך כמו המסוראים שהיו לי לפני הגראנד.
אחרי יותר מחודשים ובערך 20 היילקסים הרמתי ידיים. לא רציתי רכב פרוייקט שחוט כי לא היו לי את העצבים להתעסק עם לשקם אחד, הייתי מוכן לקבל ליקויים עד רמה מסויימת אבל לשלם בין 40 ל-60 אלף לש"ח לרכבים קרועים ושבורים לא היה נראה לי לעניין וחוץ מזהנ, אנחנו נוהגים לטייל קצת ברגל ולא מעט משאירים את הרכבים בודדים בנק' X במדבר, היילקס שקורץ לגנבים הוא בעיה.
אז הלכתי וראיתי כמה דיסקואים וכמה אינדיאנים שהיו ברוב המקרים במצב די זהה להיילקסים ובסיבובת אותם מחירים ונפסלו.
מייאוש התחלתי לפזול ליפנים, טויוטה ירדו מהפרק בגלל מחירים ודרישה בצד הלא נכון של החוק, הטראנו ירד כי אני פשוט לא אוהב את האוטו הזה (בלי סיבה אמיתית) וכרגע אני מסתכל ובודק בעיקר טרופרים ופאג'רו. שניהם עושים רושם של רכבים חסונים וקנייה די אטרקטיבית ביחס למחירים, כל אחד עם יתרונות וחסרונות (מנוע חזק אך מושמץ בטרופר, מכלולים חסונים ותא נוסעים נהדר ומרווח, נעילה אחורי, מידה 31 בסטנדרט ומנוע פשוט יותר בפאג'רו).
איך שאתה לא מסובב את העניין מדובר במכוניות בנות 12-15, עם פז"ם מכובד וצריך סבלנות ועור של פיל.
אבל... יש רכבים נהדרים, אני בטימטום על פיספסתי בכמה שעות (רכב שבדקתי) פאג'רו שנת 2000 יד ראשונה עם 240,000 ק"מ, מטופל כל חייו במוסכי כלמוביל עם כננת, מיגון מלא ובולמי קוני ב-35 אלף ש"ח.
קח בחשבון שזה לא סמוראי, דיפנדר או היילקס, הרכבים האלו לא נועדו להתעללות ודורשים לדעתי תחזוקה קצת יותר קפדנית.
ואני... אני עדיין מחפש

sagi jimny
09-08-15, 18:44
בעיה למצוא היילקס במצב טוב ובמחיר שפוי. רכבים גמורים ושבורים מתחילים באזור ה 35,000 , כאלה שאין סיבה לגעת בהם.

החלטתי גם להגיע לפשרה וללכת לכיוון היפנים, במחיר של היילקס גמור אתה באמת מקבל רכב שמור ומטופל ועם תוספות שמעל למחיר הרכב.

לדוגמא: חבר קנה לפני כשבועיים טויוטה פור-ראנר מדוגמת עם נעילת ARB פגושים קדימה אחורה ברזל פלוס כננת מקדימה וו גרירה נשלף מאחורה, גגון עם שני מיכלי מים והיי ליפט, הגבהה של שני אינץ עם בולמי Bilstein (נוחים בטירוף) ועוד כל מיני אבל בעיקר רכב מלוקק בטירוף... וכל זה ב25

עדיין לא התחלתי לראות רכבים כאלה, וכרגע מחפש מידע ומעוניין לשמוע כמה שיותר דעות על למה כן ולמה לא ויתרונות וחסרונות של כל אחד ממה שציינתי וגם על מה שלא

יוש
09-08-15, 21:15
הייתי עם סופה, הייתי עם דיפנדר.
כבר 3 שנים עם פראדו.
מבחינתי זה הרכב שלוקח.
אין לו את החוסן והעבירות של הנ"ל, לכאורה.
אבל, עם השקעה בשיפורים הנכונים, אני יכול לומר לך שהעבירות גבוהה מאד, הנוחות בנסיעה בכביש ובנהיגה בכלל מצויינת
ובגדול, האמינות טובה. לעומת הדיפנדר, אין מה להשוות.

עם זאת, היתרון מתבלט אם מדובר ברכב שיהיה רכב עיקרי וישמש גם (בעיקר) לנסיעות יומיומיות.
אם מדובר ברכב לטיולים בלבד, כל המשוואה משתנה.

קונסטון
09-08-15, 21:33
ובגדול, האמינות טובה. לעומת הדיפנדר, אין מה להשוות.

.

כיצד היית מגדיר אמינות?

opl
09-08-15, 21:49
פספסתי או שלא כתבת תקציב?

יוש
09-08-15, 22:00
כיצד היית מגדיר אמינות?

תדירות ועלויות.
הדיפנדר לעומת הפראדו הציף תקלות בערך פי 3 מהפראדוו אותו יחס גם בעלויות הכלליות.
התחושה היתה שחוץ מהמנוע (TD5), כל מה שיכול להתקלקל, בסופו של דבר התקלקל.
ומי שמכיר אותי ואת הדיפנדר שהיה לי, יודע שמדובר בצמד קפדן ושמור, עם רכב שתמיד היה בידיים פרטיות והיה תמיד מטופל מאד.

קונסטון
09-08-15, 22:19
תדירות ועלויות.
הדיפנדר לעומת הפראדו הציף תקלות בערך פי 3 מהפראדוו אותו יחס גם בעלויות הכלליות.
התחושה היתה שחוץ מהמנוע (TD5), כל מה שיכול להתקלקל, בסופו של דבר התקלקל.
ומי שמכיר אותי ואת הדיפנדר שהיה לי, יודע שמדובר בצמד קפדן ושמור, עם רכב שתמיד היה בידיים פרטיות והיה תמיד מטופל מאד.

תודה, (לא נרעיש לפותח השרשור בסוגיה אחרת. צופה שהנושא יעלה בעתיד ומקווה שיהיה גם שירים מחקרון כמותי השוואתי)

andy.shaked
10-08-15, 00:12
למי שמעונין יש במגרש רכב בצק פוסט שני רכבי שטח מאובזרים בטירוף אחד זה פורראנר מוגבה עם פגושי arb גלגל תלוי על הפגוש וביום אחורי . כננת. הגבהות.. נעילות קדימה אחורה. גגון ומיכל מים. הרכב השני זה gmc ג׳ימי בערך באוטו רמת אבזור. אין לי קשר לסוכנות פשוט ראיתי שם כשחיפשתי משהו אחר. מדובר בסוכנות buy a car. את הטיוטה פור טרנר אפשר לראות ביד 2

sagi jimny
10-08-15, 22:56
קודם תודה רבה על התגובות.

פראדו חביב עלי מאוד, הבעיה שכמו ההיילקס המחיר בשמיים ביחס לגיל ולקילומטרים שעברו.

עדיין מעוניין לשמוע חוות דעת על הטרופר והפאגרו. כיצד זה לחיות איתם, מבחינת אמינות והישרדות. רכבים כאלה יסיימו בכבוד טיול בעבירות בינונית עד קשה? מבחינת שיפורים הבנתי שלטרופר יש היצע נכבד של נעילות, הגבהות, יחסי העברה, מהלכי מתלה מכובדים ואפשרות לצמיגים 33 בלי חשש לעומס על המכלולים. (האם יש מודל מסוים שמתאים יותר לשוק השיפורים? האם חוסן הסרנים בטרופר בכל השנים זהה?)

מה הסיפור עם מנועי הדיזל בטרופר במודלים מעל 98. קראתי על עניין המזרקים והשרוולים. לא ברור לי האם העניין נפתר או שדורש טיפול מונע אחת לכמה זמן והופך לקוץ בתחת ודורש יד על הדופק....

ובכללי אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות של הטרופר מול הפאגרו Q.

ishc
11-08-15, 00:35
הנה הדברים כמו שאני רואה אותם ויודע מהחיפושים שלי לאחרונה.

טרופר: עד 98 מנוע 3.1 טורבו דיזל סביב 110 כ״ס וגיר ידני בלבד. יתרון המנוע הזה הוא בפשטות ובאמינות שלו. סרנים עם יחס 4.56 ניתנים לנעילה גם אוט׳ וגם נשלטות.
משנת 99 והלאה מנוע 3.0 עם בערך 160 כ״ס, גיר אוט וידני (מצמד וגלגל תנופה מאוד יקרים בידני) את עניין השרוולים ואומן המזרקים הבינו איך לפתור אך עדיין מדובר במנוע שדורש תחזוקה אדוקה.
טרופר נועל במקור 245/70/16 ויסחוב באופן חוקי גם 31 בלי בעיה הרבה טוענים שהגבול העליון לרכב סטנדרטי הוא 265/75/16 המקבילה ל-32.
בדגמים החדשים יותר יחס העברה 4.3 ויש בעיה לנעול את הסרן האחורי (יש דגם של ARB שקשה להשיג).

פאג׳רו 2.8 מגיע עם צמיגי 235/75/15 או 31 תלוי ברמת הגימור. מנוע הטורבו דיזל פשוט יותר ממנוע הטרופר 3.0 אפ החלקים מעט יקרים יותר. הספק של 125 כ״ס מעמיד אותו בנחיתות לעומת הטרופר.
מהלך מתלה מאחור פחות טוב משמעותית וברגע שמסתכלים על צורת החיבור של זרועות הרדיוס לשילדה קל להבין למה אבל מצד שני יש נעילה מקורית.
מהקצת שאני הסתכלתי עושה רושם שבכל הקשור למכלולי היגוי ומתלים הטרופר בנוי מסיבי יותר.
יש שטיקים ובעיות כאלו ואחרות כמו לכל רכב, מוטות היגוי בטרופר (פתיר בקלות) ובעיה להשיג פעמוני ציריות באיכות טובה וראשים מעט רגישים בפאג׳רו למשל.
בסופו של דבר שניהם יהיו רכבים בני 12-15 ויותר וזה לא היילקס או סמוראי מבחינת פשטות מכנית וצריך לחפש רכב שטופל ותוחזק טוב ולא הוזנח וכזה קשה גם למצוא פה.
בהצלחה לשנינו

omri_t
11-08-15, 09:53
לא הבנתי למה דווקא סולר? איפה היתרון?
מנועי הסולר הללו בד"כ מגיעים לצריכה די גבוה ועלות ליטר סולר די זהה לבנזין.
ואחזקה של מנוע סולר יקרה יותר מאחזקה של מנוע בנזין....
(וזה לפני הרעש, הסירחון והמחיר שמשלמים בכ"ס)

בעיקרון "המשפחה" שאתה מכוון אליה הם סוג של פשרה.
שנועדה לתת מענה לאנשים עמידים לשטח+יומיום.
ואחרי הרבה שנים, הרבה ק"מ, נשארנו עם אוטו שבמקור הוא פשרה בשטח ועלויות אחזקה לא זולות.
המצאי בשוק כולל רכבים שפתחו להם ת$%ת במחיר די גבוה.

אין ספק שלמרות האמור, יש הרבה בעלי מקצוע שיכולים לטפל בהם והחלפים (היקרים) זמינים.
גם מדובר סה"כ ברכבים שבמקור היו מפנקים ונוחים מאוד והפיצ'רים ברכבים יפניים סד"כ לא נותים למות (כמו באחיהם האמריקאים שמזדקנים לא יפה).

1. אם חלמת על דיפנדר, ואתה מבין את כל ההשלכות למה לא תקנה דיפנדר? או "תתפשר" על דיסקברי?
נכון, יש חסרונות, אבל מחיר הפתיחה זניח, מידע יש, אם עובדים לבד לפחות על חלק, לומדים את הרכב- אפשר להינות מהכלים הללו מאוד.
לדעתי, הדיפנדר בניגוד לאחרים מחזיק מחיר בצדק וזה ימשיך ככה.
אחיו הדיסקברי זול מאוד בקניה, מורכב יותר במערכות "פינוק" שכמובן דורשות אחזקה- אבל זה לא בשמיים למלכלכי ידיים.

2. סבלנות, ("אבא נות-נות" כמו שאומרת הבת) אנחנו רוצים הכל כאן ועכשיו.
וכאן נעוץ התסכול והאכזבות. צריך לקחת את זמן, לאתר 2-3 חלופות ולשבת בסבלנות עד שיגיע האקזמפלר.
בחור מהמושב מצא לאחרונה טרופר מהדור "המוצלח" עם ק"מ אפסי מיד ראשונה או שניה- האוטו חדש!
הוא פשוט היה סבלני עד "שנפלה" ההזדמנות אל הידיים. ויש כאלו.
מה שכן, לפעמים צריך לשלם על רכב קצת יותר. אי אפשר לאחוז את המקל בשני הקצוות. ודברים טובים עולים כסף.

3. להרחיב את החיפוש או להעמיק את הפשרה.
יש הרבה חלופות אחרות בין אם יותר קטנים בין אם פחות נוחים ובין אם יכולות השטח פחות טובות.
צריך לפתוח את הראש. ולמצוא את הכלי הנכון.

sagi jimny
11-08-15, 12:52
ishc קלעת בול בתשובה . תודה רבה!

עומרי "הרעש והסירחון" של הסולר זה מה שאני אוהב. אוהב רכבים שמהלך הנסיעה לא יתנו לשכוח שאתה נוהג בהם להבדיל מהרבים האקולוגים החדשים שברמזור אתה לא יודע אם הרכב מונע ושאתה מאיץ ולוחץ על הדוושה אתה לא שומע כלום... מה כיף בזה?

חשבתי על דיסקברי 1, גם אמרתי עד כמה הוא יכול להיות מסובך ומורכב ולא אמין. דיזל מיושן ופשוט. הרבה חושבים ההפך ופשוט קוברים את הרכב.

בעל דיסקברי אמר לי "9 שנים החזקתי ברכב, כל מה שאומרים עליו תאמין! עדיף לך לחפש משהו אחר"

אני לא יכול לקנות דיפנדר ב100K זה מוגזם. גם לא היילקס שנת 94 ב45K

-->