PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף-סוף מצאו את השימוש הנכון לאייפון - בתור רפידות בלם

נמרוד
11-08-15, 09:00
מוקדש לבועז אברהמי:

https://www.youtube.com/watch?t=529&v=U9vO30n_Hq0

asafk
11-08-15, 09:06
דווקא בימים קשים כל כך לציבור המשתמשים באנדרואיד, לא הייתי ממהר להתלכלך על אייפון. מי יודע אולי גם לך שוב יהיה כזה...

אסף.

אמיר ב.א
11-08-15, 09:14
חזק ...

(האיפון)

boaz avrahami
11-08-15, 09:31
עשו גם ניסוי כזה באנדרואיד אבל בגלל גודל המכשיר זה בוצע עם טרקטור.

יפה לך שאלו הסרטים שאתה מחפש ביוטיוב...
אפילו ברנרד עוד לא הגיע לשם

Bernard
11-08-15, 15:09
דווקא בימים קשים כל כך לציבור המשתמשים באנדרואיד, לא הייתי ממהר להתלכלך על אייפון. מי יודע אולי גם לך שוב יהיה כזה...

אסף.
למה?
למה ימים קשים?
שוב קורה משהו ואני לא יודע?

Bernard
11-08-15, 15:22
עשו גם ניסוי כזה באנדרואיד אבל בגלל גודל המכשיר זה בוצע עם טרקטור.

יפה לך שאלו הסרטים שאתה מחפש ביוטיוב...
אפילו ברנרד עוד לא הגיע לשם

איזו בורות... פשוט בושה... ועוד יש לו אישה רוסיה, שאצלם החינוך והידע חשובים יותר מאהבה... זמנך קצוב בועז.

ובכלל...
עכשיו יש לי צרות אחרות.
הגמדה של חברה שלי (זו הטכנולוגית, שעברה מאייפון "של חברה" לנוט 4 פרטי) רוצה להחליף את הנקסוס 5 שלה ל... אייפון 6.
בושות.
גם הגמדה מוכשרת מאוד - הצליחה למכור כל מיני שטויות לאמריקאים (שניסו להתמקח... נאיבים שכאלה) ואספה כסף לטלפון חדש. נתתי לה לשחק עם גלקסי S6 חדש, שהעברתי לחברה אחרת בארץ, לפני שלושה שבועות. אמרה "נחמד".. לא התלהבה יותר מידי.
הגמדים האלה, שום דבר לא מלהיב אותם... עושים "דווקא". שומרים אותנו על הקצה, כל הזמן.
עכשיו חושבים ביחד מה לעשות, נגד מחשבות הכפירה אבל פה אסור להרביץ לגמדים, כך שאפשרויות "ההסבר" די מוגבלות..
אני מנסה לשכנע אותה לחכות עד ה-13 בחודש, להכרזה על הסמסונגים החדשים אבל היא שאלה "וב-13 אני אוכל להחזיק את הטלפון ביד?"..
לך תסביר לה שלפעמים כדאי (ואפילו טוב יותר) לדחות סיפוקים - הבעייה שפה, באמריקה, לא מכירים את המושג הזה - דחיית סיפוקים.

אם לא יקרה משהו לא צפויי, כמו התחלת מכירה של ה-EDGE PLUS יום אחרי ההכרזה, תהיה לנו עוד מתבוללת (גם לגמד של החברה יש אייפון 6 "לכל החברים שלו יש אייפון" - נו, בטח. כולם צאצאים של אדומי הצוואר..).
מי אמר "הולך ופוחת הדור".. בדיוק כמו בארץ, נראה שהדמוגרפיה תכלה אותנו..

והסרטון של נמרוד..
אני לא מחפש - ברור לי שאייפון,מלבד להחזיק כמה ניירות על השולחן (וגם לא יותר מידי), לא טוב לדבר... סתם משהו יפה - היה יעיל יותר כתמונה. משהו דו מימדי, שניתן לקפל והכניס לכיס הקטן.
בעצם... הוא כן מתקפל, לא?

asafk
11-08-15, 16:49
למה?
למה ימים קשים?
שוב קורה משהו ואני לא יודע?

חפש stagefright.
לא תאמין כמה מכורי אנדרואיד מקללים ועוברים לאייפון.

אסף.

boaz avrahami
11-08-15, 16:54
עזוב אותך טלפונים...
בזמן האחרון אני נפעם עוד יותר מהתוכניות של גוגל לעולם העתידי.
פרק האימים הבא הוא הנאנובוטס, מכיר?

גוגל מתכננים לאפשר לאוכלוסיה מסויימת ( נחש איזו) לחיות חיי נצח ולשאר להיות רובוטים אנושיים מתוכנתים.
מדע בדיוני?
כנראה קרוב משאנחנו חושבים.

אני מעדיף טלפון מיקרוסופט ולא גוגל.
החברה הזו מסוכנת מהאירנים

Bernard
11-08-15, 17:26
חפש stagefright.
לא תאמין כמה מכורי אנדרואיד מקללים ועוברים לאייפון.

אסף.
מפגרים...
בשביל זה לעבור?
הרי גם לאייפון יש כל מיני דברים כאלה - אין מה לעשות... עם התפוצה, מגיעות גם הרעות.
ב- WINDOWS גם לא היו בהתחלה וירוסים וסוסים ותולעים.. היה רק עניין של זמן.

ובועז.
אולי ל"אנשי האפל" זה לא ברור איך בכלל אפשר אחרת אבל "אנדרואיד" לא אומר "עיסקת חבילה עם גוגל"...
כמו שאני אומר לחבר ההוא מניו יורק - זה שהמניות (היו) טובות, זה לא אומר שאתה צריך לקנות אייפון ולשלם כ"כ הרבה - קנה מניות של אפל, לא את המוצרים שלהם..

וחוץ מזה.
מה מפריע לי הפרוייקט - ברור לגמרי שאני ה"אוכלוסיה המסויימת". לא איכפת לי שאתה תהיה רובוט אנושי, שישרת אותי:cool:

boaz avrahami
11-08-15, 17:29
ברור.
האמת שכבר היום אנחנו משרתים אותך [emoji41]

Bernard
11-08-15, 17:38
נו... אז מה יש לך להתרגש מהעתיד?:)

boaz avrahami
11-08-15, 17:41
אתה משחק אותה אהבל?
עכשיו זה עד שאגיע לגיל 70 כבר רואים את הסוף), לא 500 כמו שהם מתכננים.
יש גבול!

YoavR
11-08-15, 23:18
תסלחו לי שאני נדחף, מישהו יכול אולי להסביר לי מה קורה בפורש כשמושכים בידית ההנדברקס? למה בסרטון הוא משתמש בה כבלם חרום? מה היא מפעילה ואיך זה עוצר את האוטו?
יואב

Bernard
12-08-15, 00:13
יואב.
מה לא הבנת? האייפון לא שווה לכלום... הוא משך בידית, כדי לעצור עם האחוריים ושישאר משהו מהאייפונים, בשביל הסירטון...
אני חושב.

ואני לא משחק אותה אהבל, בועז.
מה רע ב-500, כשיש מי שמשרת ומקל עליך... אני, לא בוער לי להסתלק מהעולם:cool:

boaz avrahami
12-08-15, 08:21
איך השירות שלנו בשבילך מר ברנרד?
חם מהבוקר.

מוגש כשרות על ידי אלו שיזיעו עוד הרבה שנים ובסוף גם ישארו בלי פנסיה...

100482

boaz avrahami
12-08-15, 08:23
תסלחו לי שאני נדחף, מישהו יכול אולי להסביר לי מה קורה בפורש כשמושכים בידית ההנדברקס? למה בסרטון הוא משתמש בה כבלם חרום? מה היא מפעילה ואיך זה עוצר את האוטו?
יואב

כנראה שבלם היד יושב על סנדלים ותוף מתחת לדיסק.
מקובל בהרבה דגמי פורש

Bernard
12-08-15, 16:07
וואללה!!!!
לא תאמין אבל בין המיילים שאני פותח עכשיו (בוקר פה. חמישה לתשע) היו זה של השירשור הזה ואחד של חבר שלי, שטורח לשלוח לי כל יום את נפלאות השילטון - הכתבה שהעלת פה.

מדהיםמה שהולך בארץ...
טוף, מישהו צריך לממן את ההסכמים הקואליציוניים של נבחרי השילטון - ואין שום ספק, מפלגה אחתזכתה ברוב=זה מה שאנחנו רוצים.

מה שמדהים אותי עוד, במשך שנים, איך יש כזו לגיטימציה לויכוח/דיון/חבטות על תקציב הביטחון (המנופח והמיותר וכל אוכלי החינם שניזונים ממנו) אבל כספים אחרים, שהולכים למקומות אחרים (שקופים וחשובים הרבה יותר, מסתבר) הם במסגרת טאבו.
גם כאן באתר, יש מי שסוגר ונועל ומעלים ומאיים (בצדק, אני חייב לציין) כל פעם שהויכוח/דיון נוטה לפוליטי ועדיין...
דיון על תקציב הביטחון והפנסיות התקציביות מתנהל ללא הפרעה.. אבל מילה אחת שפעם הכנסתי על "מיגדר אחר" וההוצאות עליו (וחצי תשובה שאסף ענה לי ונמרוד התחיל), מיד זכו לאזהרה..

אני לא יוצא נגד הגישה הזו, פה באתר, רק מצביע על מצב קיים... בכללי.
אני גם דמוקרט באופיי ולכן לא מאמין באמירות כמו "לא אני בחרתי בו" או "זו לא ממשלה שלי" ולא מבדל עצמי מתוצאות הבחירות.
או במילים אחרות - "זה מה שבחרנו.. ובגדול, אז מה אתה מתלונן?"
כבר אמרתי פה, באתר מתישהו - במדינה רגילה אתה צריך לחכות 4 שנים (+-) על מנת לקבוע/לשנות/להביע עמדה.
"התמזל מזלנו" ובארץ לא צריכים לחכות כל כך הרבה - כל שנתיים (+-) אתה/אנחנו יכולים לשנות מה שמקטרים עליו.. כנראה שטוב לנו ככה.:cool:

Bernard
12-08-15, 16:48
הנה... והשרות ממשיך... רק חדשות טובות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4690201,00.html
אין לי מושג למה חייל קרבי מרוויח יותר - הרי יש לו הרבה פחות הזדמנויות לבזבז והרבה פחות צרכים. לא ביזבוז? יכולים, בסכום הזה, לממן לפחות עוד 1/4 פה של אנשים ממגזרים אחרים...
ובעצם... בשביל מה בכלל לשלם לחיילים? מה, אין להם הורים שיממנו אותם?
אני רק חושב על כל הכסף שייחסך ויוכל להיות מופנה לאן שבאמת צריך אותו..

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4689687,00.html

אני בטוח שיש עוד קיצוצים אבל עובדה היא שטורחים להדגיש ולכתוב על אלה... "תראו כמה אפשר לקצץ בשומנים"..

בועז.
קדימה. תפנה תקציב ל-SEMA. כרטיס כניסה יש לך כבר.
עוד מעט לא תוכל אפילו לחשוב על זה...

boaz avrahami
12-08-15, 16:56
כל תקציב המדינה כולו למשך עשר שנים זה החוב על הפנסיה התקציבית ואתה מדבר על הסכמים קואליציונים שהם חלקיק מהתקציב השנתי...
טוב, זה חלילה לא אישי אבל זה כואב ולא בגלל הקנאה כמו בשל אי השוויון הזועק.

השילטון לכל הרוחב והעומק כבד מדי על הציבור העובד

Bernard
12-08-15, 17:02
כמו שאמרתי - תסתכל קרוב לאף.
תפנה תקציב ל-SEMA, לפני שהרעים, עם הפנסיה התקציבית, יאכלו לך גם את זה..

lizard
12-08-15, 17:49
בועז למה אתה חושב שפנסיה אחרת תהיה זולה יותר? נדמה לי שכבר אין שכירים חדשים עם פנסיב תקציבית אבל אם יעבירו את כולם לפנסיה רגילה, נראה לך שהמדינה תעמוד בעלויות המעבר? או שאתה רוצה שיקחו להם את הפנסיה לגמרי?

lizard
12-08-15, 17:51
לדעתי היתרון בפנסיה תקציבית הוא שהכסף, עד שמגיע לחשבון הבנק של הפנסיונר, שייך ונמצא בידי המדינה. אתה באמת רוצה עוד גוף שישים את היד שלו על הכסף?

Bernard
12-08-15, 18:41
אתם מתעסקים בשטויות... בעיות פנסייה יש בכל העולם..
תראו מה ההבדל בנינו, לבין היתר..
כרגע תידלקתי...

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/12/0c4fed0b949aa1ccf7ac5f609bbd8de2.jpg

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

shachar
תוכניות חיסכון במקןם קצבת ילדים זה סוג של פנסיה תקציבית...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Bernard
וזה לגלון... בערך ארבעה ליטרים...

lizard
12-08-15, 18:51
תוכניות חיסכון במקןם קצבת ילדים זה סוג של פנסיה תקציבית...

אני מקווה שברור לך למה הם מעדיפים את זה מאשר לשלם כל חודש? ככה הטייקונים יוכלו לשחק עם הכסף שלכם ובעוד 18 שנה תקבלו תיספורת.

boaz avrahami
12-08-15, 18:52
מיכה,

פנסיה מגיל 45 במקום 67.
הסכום שמשולם בתקציבית לא קשור כמה לסכת והפרשת לפנסיה אלא לפי משכורתך האחרונה עד אחרית הימים...

תמשיך זר מלח ברנרד

Bernard
12-08-15, 20:27
ביקשת... קיבלת.
לפני שאתייחס לשאר השטויות שלך😊

הנה, מנת מלח חמה מהתנור.
אני עוזר לחבר בהובלות לדירה בפילי וקנינו מזרנים בקוסטקו... במגרש החנייה, לפני שעה, ראינו את זה(כמו שאמרתי בשירשור אחר, בשביל הגמד).

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/12/68a8d62e1661d244f3a0410130c1bc49.jpg

אני אחסוך לכם ניחושים..
שנת 2000. הילדה נסעה לה לקולג' והאמא מוכרת.
רוצה פחות מאלף חמש מאות דולר...
מקורי לחלוטין בלי חלודה..
בחיים לא ראה שטח...
מחר נראה מה אפשר לעשות איתו... ובכמה ניתן להוריד במחיר..

tom1105
12-08-15, 21:18
ביקשת... קיבלת.
לפני שאתייחס לשאר השטויות שלך😊

הנה, מנת מלח חמה מהתנור.
אני עוזר לחבר בהובלות לדירה בפילי וקנינו מזרנים בקוסטקו... במגרש החנייה, לפני שעה, ראינו את זה(כמו שאמרתי בשירשור אחר, בשביל הגמד).

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/12/68a8d62e1661d244f3a0410130c1bc49.jpg

אני אחסוך לכם ניחושים..
שנת 2000. הילדה נסעה לה לקולג' והאמא מוכרת.
רוצה פחות מאלף חמש מאות דולר...
מקורי לחלוטין בלי חלודה..
בחיים לא ראה שטח...
מחר נראה מה אפשר לעשות איתו... ובכמה ניתן להוריד במחיר..

אתה איש רע [emoji6] , מיילא לזרות לבועז מלח על הפצעים... אבל לכולנו?!

sent from my WJ

Bernard
12-08-15, 22:27
חזרנו הביתה.
אפרט ב"מילקי".. עכשיו יש זמן.

בכל מקרה, בועז...
כמה פעמים צריך להסביר לך, עד שיכנס, שה"לא הוגן" שלך (ושל רבים אחרי, אני חייב להודות) מקובל לגמרי בכל העולם.
זו הדרך של מדינה לפצות/למשוך/לעודד/לתגמל עובדים בעבודות מסוכנות ושוחקות ולא אטרקטיביות.
אצלינו בארץ קוראים לזה "לצאת לפנסיה בגיל 45/55" בשאר העולם קוראים לזה "לפרוש אחרי 20-25 שנות שירות"... בשני המקרים מדובר בפנסיה מלאה וכזו שהעובד/משרת לא מפריש מצידו=פנסיה תקציבית.
זו הדרך של המדינה להגיד לעובד "תודה שספגת קללות/נאצות/איומים/הצבות/סכנה לחיים/שירות במקומות שלא כל אנשים מוכנים לקבל/לעשות/להיום "שם".

ככה זה כמעט בכל העולם לאנשי צבא(גם טבחים) ושוטרים ואנשי מודיעין וכו'.
ככה זה בכל העולם, מלבד הדבר האחד, שהופך אותנו לעם סגולה - לא באים אליהם בטענות אם, במקרה, הם מצליחים להגיע לגיל היעד ומצליחים "לגבות" את הפנסייה הזו.
אומרים להם תודה וטופחים להם על השכם.

וכן.
בכל העולם הנטל רק עולה, משום שיותר אנשים אשכרה יוצאים לפנסיה...

ונכון גם שכבר הרבה שנים אין, בכל מיני מגזרים, פנסייה תקציבית... אבל זה לא מפריע למתלוננים.

ויש גם עוד נכון אחד...
בארץ, כמעט כל אחד, בשלב כזה או אחר, יכל לבחור בפנסייה כזו אבל... בחר ללכת לטייל בעולם או להיכנס לעסקים או לעשות לביתו או... שלא התאים...

אז מה הבכי?
ולמה לא לקנא ב"מגזרים האחרים" שהפנסייה התקציבית שלהם מתחילה יפשהו בגן הילדים (עם השיניים) ומסתיימת ב... בעצם היא לא מסתיימת... היא עוברת בירושה.
קדימה - תלך בעקבות אותו בחור ידוע מ"זה הסוד שלי" ותזכה לברכה רבה... לא תצטרך לחכות לפנסיה...במקום לשרת ב"טיז אל-נאביא" תוכל לבלות בקויילל ממוזג במרכז המדינה - יש כזה אפילו ב"צפויין תייל אביב"..
וגם תזכה למצוות.

asafk
12-08-15, 22:42
אתה איש רע [emoji6] , מיילא לזרות לבועז מלח על הפצעים... אבל לכולנו?!

sent from my WJ

שנת 85 אספנות
לקנות באיביי 750$
http://www.ebay.com/itm/Jeep-Cherokee-Laredo-Sport-Utility-4-Door-/321828916375?forcerrptr=true&hash=item4aee7f8c97&item=321828916375

משלוח לישראל 1000$
מיסים 130%
סגרת עניין בפחות מ 16000 שקל בלי מלח בלי פצעים ובלי טובות מברנרד.

אסף.

lizard
12-08-15, 23:12
האישה הטילה ווטו. באסה.

נמרוד
12-08-15, 23:22
אלוהים שומר עליך מיכה (בדמות אשתך), עוד היית עלול לקנות גרוטאה כזאת... :rolleyes:

ד ו ר ו ן
12-08-15, 23:56
מיכה,

פנסיה מגיל 45 במקום 67.
הסכום שמשולם בתקציבית לא קשור כמה לסכת והפרשת לפנסיה אלא לפי משכורתך האחרונה עד אחרית הימים..
שוב טועה ומטעה.

יוצאים לפנסיה מי שצבר מינימום שנים וגם הגיע לתקרת גיל מינימלית, זה קומבינציה של השניים.
זה לא אוטומטי בגיל 45.
ואז זה אומר פנסיה די נמוכה אם הוא לא היה בתפקיד קרבי או קצין בכיר, וכמה כאלו יש?

כבר כמה שנים שקצבה היא כבר לא המשכורת האחרונה, אלא ממוצע השכר האישי בדרגה האחרונה.
קודמת בדרגה רגע לפני השחרור?
לא יעזור לך.

הם גם מפרישים לקרן ניהול 5%, שזה כבר לא רחוק מההפקדה של אנשים רגילים, וזה צפוי לעלות ל-7.

ובסוף,
כמו שברנרד אמר,
בואו נראה אתכם מתחלפים איתם.

ומי שאומר שהוא רוצה ולא קיבלו אותו, אז בכלל שיסיק מסקנות לגבי עצמו..

boaz avrahami
13-08-15, 00:41
דורון, אתה מקבל פנסיה כזו ואז דעתך מוטה או שסתם אתה מדבר לפני שבדקת את העובדות?

לך ותלמד מי הם מקבלי הפנסיה התקציבית ( רמז, לא רק משרתי הקבע) ועד כמה התנאים שלהם יותר טובים מהסקטור הפרטי ( רמז, על חשבון הסקטור הפרטי) וכמה החוב של המדינה בגין הפנסיה התקציבית והשלכות התארכות גיל ההתפגרות ( רמז, אין סיכוי שהמדינה תעמוד בהתחיבות הפנסיונית הזו).

בתור ביטחוניסט אתה גם מוזמן לבדוק כמה באחוזים מתקציב הביטחון הולך רק לתחזק את הפנסיות ולחזור לספר את הנתונים וניתוח שלך כיצד זה משפיע על איכות הצבא שכבר מזמן לא איכותי כפי שקיווינו וגם כיצד כל המגזר הציבורי כולל הביטחוני ממשיך להתקיים ולגדול כשכבר אין היום עובדים חדשים שמקבלים פנסיה כזו.
אם אולי תוכל אתה וברנרד להסביר למה זה היה כל כך הכרחי פעם אם היום זה עובד כל כך יפה בלי והמנגנון ממשיך לגדול...

אני חושב שבסיום הסיבוב לימוד שלך כדאי שתתנצל על ה״טועה ומטעה״ שרשמת.

בכל מקרה, הוויכוח מיותר כי בקרוב החגיגה תסתיים

Bernard
13-08-15, 01:41
איך אתה מערבב כל מיני דברים לא רלוונטיים.. רק בגלל שהם שם.
סיבה ומסובב... הכל אצלך מבולבל ולא קשור לנקודה, כל זמן שאתה מצליח להעמיס המון מידע.
רק שתהייה לי בריא - אם הייתצריך לארגן טיעון לבימ"ש בצורה שכזו... כל החברה היתה מרוויחה, אם היית סניגור.

אף אחד לא מתווכח איתך שיש כאלה שמקבלים אבל "לא ממש מגיע להם".. אני חושב שכן מגיע, ולו בשל העובדה שהם משרתים/נמצאים הין שהם, גם אם הם פקידים או ג'ובניקים...
אבל זה ויכוח מיותר משום שהם, הג'ובניקים, גם מרוויחים פחות מהקרביים שמגיע להם וכך גם הפנסייה שלהם.

פנסייה תקציבית מקבלים כאלה ש... מגיע להם.
עובדי מדינה שלפי החוק אסור להם להתאגד/לשבות ואת העבודה שלהם.. לא כל אחד עושה. כל מיני כאלה שהם "מוצמדים" לצבא ולעיתים.. שלא בטובתם.

וכן.
כמו כל פנסייה=ביטוח פנסיוני, ככל שחיים יותר (ועכשיו לך תכמת, כמה תוספת לתוחלת החיים העובדים האלה תרמו, בהעלאת איכות החיים), כך הביטוחים הפנסוניים (או המדינה, במקרה התקציבית) מרוויחים פחות - כך זה בכל העולם.
ברוך הבא לעובדות החיים.. של החיים הטובים - פעם חיו עד 70 והיום עד 80... מה לעשות- אנשים לא רוצים למות... אני בטוח שניתן לשכנע אותם אחרת אבל זה די בעייתי...ראה את ההיסטוריה.
ובכלל, תאר לך מה יהיה אם חו"ח יתקיים מה שדרעי וחב"ד מתפללים אליו = תחיית המתים... מי יממן את כל התקומה הזו?

אתה מתבכיין על ניהול גרוע של כספים (וכן, אני מדדבר על ההסכמים הקואליציוניים שנעשו פה ב50 השנים האחרונות) ומביא עובדות למצב נוכחי גרוע ו... תולה את הסיבה והפתרון בפנסייה התקציבית.
ובדרך מתעלם, שוב ושוב, ממה שאני מציג בפניך כנוהג השגור בכל העולם..

אני יכול להגיד לך שמספר השוטרים בניו יורק (העיר) גדול יותר מכל המשטרה בישראל...
הם זוכים לתנאים הרבה יותר טובים מהשוטרים בישראל (זה דפרנציאלי... בהתחלה גרוע ומשתפר עם הוותק), בכל מישור. הפנסייה שלהם טובה יותר ואתה זכאי לגבות אותה אחרי 25 שנות שירות - אם יש איזה "מורעל" שמתחיל את השירות מיד אחרי התיכון, הוא יותא לפנסייה לפני 45 (!!) - לעומת 55 אצלינו.
בצבא זה אותו הדבר, גם אם היה ש.ג. וגם אם היה טבח וגם אם היה בכוח דלתא.
אצל הקנדים זה דומה וההולנדים דומים וגם הגרמנים - ואלה הם רק כאלה שעבדתי איתם והחלפנו "חוויות"...
בשום מקום אין הקזת הדם כמו בישראל.

לדוגמא.
כולם מזלזלים במשטרה ואני חייב להודות, שבגלל סיבות טובות מאוד.
בין היתר בנושא הפנסייה "רמז, לא רק משרתי הקבע" והתנאים.. וזה עלוב ועצוב ומצחיק ומקומם... הכל ביחד.
אתה יודע מתי לומדים כמה מישהו חיוני, בנוגע לשירות/עבודה?
כשהו שובת... אז אתה לומד כמה הוא שווה באמת וכמה ואם בכלל אתה מוכן לעשות, על מנת לשמור אותו מרוצה..
בניו יורק למדו את זה בדרך הקשה - המשטרה שבתה שם (לא ממש ולא לגמרי - רק רמז) כמה ימים...
עכשיו תאר לך כמה ואם בכלל אתה מוכן לעשות/לותר על מנת שהמשטרה שלך לא תישבות... ואם חשבת שעובדה התברועהמתעסקים בזבל וכשהם שובתים זה פתאום מסריח לך ברחובות...

או אולי נאפשר לעובדי משרד ראש הממשלה (מין שם כולל כלזה, לכל מיני "אוכלי חינם") להתארגן ולהתאגד ולאפשר להם להאבק על מה שהם חושבים שמגיע להם - אולי יצליח להם ואולי לא... ננהל מו"מ בדיוק כמו שעושים עם... המורים למשל.

ומצד שני, שהרי אני איש הוגן מטבעי, נאפשר לכל אותם בחורי ישיבה לשבות... ש"יראו לנו מה זה" - שיראו לנו מה הם שווים וכמה אנחנו מוכנים לשלם להם..

אתה מקשקש לי/לנו על המגזר הפרטי?
המגזר הפרטי יכול לעשות מה שהוא רוצה. אם לא טוב "למגזר הפרטי" הוא יכול לעבור "למגזר פרטי קצת אחרי" בתנאים טובים יותר.
וכלום לא יקרה... אם עובד אמדוקס לא אוהב את הפנסייה שלו, שיילך לקומברס (או להיפך... בעצם עכשיו זה היינו אך).
אבל אם איזה שוטר יילך לעבוד בחברת שמירה/חקירות פרטית (שמשלמת לו יותר והוא יכול להחליט מה וכמה להפריש לפנסייה), לך יהיה אחד פחות שיעצור את מולנר או אברג'יל או את הבריון שחתך את הגמד שלך בדיסקו או...
ואם אחד יילך, לא יקרה כלום.
אבל אם יילכו 200 (בוא נגיד כל תחנת ראש עין)- מה ייה אז?
ורק שיהיה לך ברור - אם הולכים 200 ביחד.. "במקרה" - הם חשופים לתביעה פלילית.
אם לא ידעת - אחת מזכויות היסוד של עובד במדינה דמוקרטית, אסורה על "כל מיני מיוחסים עם פנסייה תקציבית" (שכבר מזמן אין להם).
אבל זה בסדר מצידך - אתה משווה "לסקטור הפרטי" רק מה שמתאים לך... כל כך אופייני לישראלי ולישראל - מעתיקים רק מה שנוח..

וגם עכשיו, אני בטוח שכל טיעון אובייקטיבי שאני מעלה, כנגד המישמש ששפכת למעלה, יידחה ב-"אתה נהנה מפנסייה תקציבית ולכן מוטה ומשוחד".
ועוד אני... שמקבל שתיים :cool:.

Bernard
13-08-15, 01:54
ועוד משהו, שבלהט הכתיבה שכחתי להתייחס אליו..

זה שתקציב הביטחון מכיל בתוכו את הפנסייה - טעות.
יש סיבות רבות לכך (פוליטיות ומאבקי כוחות והרצון של הצבא לשמור איזה רזרווה "למשחק" והפחד שאם מישהו אחר "יחזיק" בזה הוא לא ישמור על האינטרס של הפנסיונר... ובצדק הפחד הזה וכו' - לא ניכנס לזה) אבל מה שנכון היה לעשות הוא להוציא את הפנסייה מתקציב הביטחון.
להוציא מתקציב הביטחון, כולל מנגנון שישמור על כך שהכסף לא יועבר (זמנית, כמובן) לסתימת חורים אחרים (או התחייבויות קואלציוניות).

וזה היה הכרחי פעם (וגם היום אבל עשו לזה דמוניזציה שעליה נשלם בעתיד... אבל את מי מעניין העתיד) כי זה היה נוח... להעביר את הבעייה "קדימה" לממשלה הבאה..
רק אז, כשעשו את זה, הממשלה הבאה היתה מינימום אחרי 4 שנים (ויותר) והיום זו בעייה של הממשלה שבאה אחרי שנה וחצי.
והנה, שוב נוקטים בפטנט הזה..
קיבלת רמז לכך - מי נראה לך ישלם את הביטוח ההוא לילדי הסחטנים... סליחה דתיים... סליחה... נגמרו לי הדימויים - בטח ממילא יצנזרו.

shachar
13-08-15, 06:39
צריך להפריד בין זכאות לפנסיה בגיל 45,
לבין פנסיה תקציבית שהינו מנגנון שמקורו בחוסר יכולת להפריש זכויות.
לגיטימי לטעון שיש להעביר את כולם לפנסיה צוברת, מה שנשאר זה לדון על ההפרשות והתנאים.

מיכה,
אתה ממשיך לטעון לעדיפות של תקציבית בטענה של הכסף אצל הממשלה ולא אצל הטייקונים. הבעיה שהמדינה לא שומרת אצלה קופה למטרה הזו או רושמת את ההתחיבויות העתידיות בתקציב. התוצאה לא ישאר ממה לשלם, הנתח מהתקציב יגדל עד שלא נעמוד בו.
בגלל זה הזכרתי את התוכניות חיסכון במקום קיצבה.
זו דרך להבטיח משהו בלי שהיום זה יעלה משהו. בעתיד נסתדר....
או שישנו בדיעבד או שלא יהיה. זו הלוואה שמתעלמים ממנה היום.
אם יתנו לטייקונים שהזכרת, לפחות הכסף לא יבוזבז בתקציב השוטף ובמועד הקובע יעמוד לזכות הזכאי גם אם גזרו כל מני קופונים בדרך. אבל ברגע שזה יעלה למדינה היום... אז כבר עדיף לחלק.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

boaz avrahami
13-08-15, 06:46
שמע, אתה כותב מגילה רק בשביל לכסות על העובדה שאין לך מה באמת לומר. מעייף.

ננסה למרכז אותך.
אתה קובע שמקבלים אלו שמגיע להם.

זה משהו ששווה דיון נקודתי כי עליו נשענת התאוריה שלך ברובה.

כיום המנגנון ממשיך להתגלגל.
אין קושי לגיס עובדים.
היום הם מקבלים פנסיה צוברת כאחד האדם.

זה מקעקע את כל התזה שלך.
אם זה באמת היה כורח, השורות היום היו ריקות מעובדים.

המזל שלכם בעבר הוא שמי שקיבל החלטות נהנה מאותו המצב.
היום באוצר יש דור שלא ידע את יוסף, אין לו סנטימנטים כי הוא לא פוגע בעצמו והוא רואה את הקטסטרופה התקציבית.
מקבלי הפנסיה הם כבר מגזר שלא מחזיק שום שאלטר ולכן הוויכוח מיותר- המדינה תעשה מעשה מכוער שהיא רגילה לעשות....
תשנה את כללי המשחק אחרי שהמשחק נגמר.
אני חושב שזה לא יפה אבל בהתחשב בזה שעבדו על המדינה שנים זה לגיטימי.

ימים יגידו מי משנינו צדק

Bernard
13-08-15, 06:59
אל תהיה נאיבי, שחר.
נראה לך שאת ה"ביטוח" יתקצבו ויפרישו כל שנה?
לא נראה לי - ירשמו על החשבון וביום הפרעון, יריצו קמפיין (מטעם בעלי עניין) דיאבולי נגד התשלום ואז יגיעו לפשרה.. כרגיל.

אה..
שכחתי. זה ביטוח למיוחסים..
טוב. תיקון קטן - כל דברי נשארים כמות שהם (ז"א, לא יפרישו גרוש במהך השנים) מלבד יום הפרעון... ההסכם הזה ימולא כלשונו...

ופנסיה תקציבית, כמו שכבר אמרו ולא פעם, כבר אין כמו שהיתה.
יש צוברת ויש הפרשה של הע(ו)בד.

הייתי אפילו מספר לכם עוד משהו, על ההתנהלות כלפי מוצצי הדם ושודדי הקופה הציבורית.
באיזושהי יחידה, של טובי בנינו ובנותינו, כלל לא היה תיכנון פנסיוני - בשל מעמדם המיוחד של "מצויינינו" הם בכלל לא היו רשומים במערכת ולא היו להם כל זכויות פנסיוניות.
כשהגיעה שעתם לפרוש, היו צריכים לעשות כל מיני תרגילים, על מנת להעבירם ממקום למקום ומתקן לתקן ורק אז זכו לפנסייה ובהרבה מקרים, ללא כל קשר לשכר שקיבלו (שכלל כל מיני תוספות, בשל שירות/עבודה "לא שיגרתית").
לפני מספר שנים ניסו לתקן את העוול...אבל זה לא הסיפור.

הסיפור הוא שבמשך עשרות שנים, כל אותם אנשי יחידה/ות עשו ותרמו וסיכנו והצילו ו..נהרגו, בלי ששאלו מה יהיה בפנסיה וכמה יקבלו בני משפחותיהם ובלי שתיכננו את הפרישה הזוהרת בגיל 45 ...
לא. הם פשוט עבדו ושרתו את כולנו, בלי תודה ובלי שאף אחד שמע עליהם (שהרי אם שמעו... זה בד"כ כישלון) ובלי לדרוש ובלי לשבות ובלי לספור כמה שעות שבועיות הם עבדו וכמה לילות לא ישנו וכמה שבועות הסריחו בכל מיני חורים בעולם ו... עוד כל מיני דברים שלא כ"כ נפוצים "בסקטור הפרטי".
פשוט עבדו בלי תמורה ממשית ובלי לדרוש ובלי ללבדוק "אם זה בכלל כדאי להם"..
אני מכיר כמה וכמה (וכמה) כאלה ובלי קשר לזה שאני מקבל או לא פנסייה תקציבית (שדרך אגב, נמוכה מאוד יחסית לסקטור שלך..), אני חושב שמגיע להם כל גרוש.. ויותר.

ודרך אגב.
לא רק "הגיבורים"... גם לכל אותם "ג'ובניקים", באותן יחידות, שתמכו בהם מרחוק יותר ומקרוב יותר...גם להם מגיע, לדעתי.

boaz avrahami
13-08-15, 07:04
כל מגזר מנצל את עובדיו.
פועלי החקלאות או המלונאות או ההיטק מנוצלים לא פחות. ושם חסרים עובדים!
אל תתפזר לשם בכלל.

עוד דבר, מעכשיו אני קורא עד 20 שורות ראשונות בטפאטוק.
מה שתכתוב מעבר לא קורא.
אתה סתם מעמיס מילים בשביל שלא יראו את היער.

Bernard
13-08-15, 07:11
כן.
שמענו את הסיפורים שאין קושי לגייס...
ברור - בוא נחלוב את "המוטיבציה" כמה שאפשר.. עד שיהיה מאוחר מידי..

ובחורי האוצר..
הם עושים את תפקידם. אין לי טענה אליהם.
הם צריכים לראות את העולם דרך החור שבגרוש ולא יותר.
מי שמחליט צריך לווסת את הכל ולראות את העולם מעבר לחור ולהחליט מתי שומעים לאלה שרואים דרך החור ומתי.. לא.

למדינה "בשכונה שלנו", שרוצה לשרוד.. אין הפריבילגיה לראות רק דרך החור שבגרוש ואין פריבילגיה לבדוק כמה אפשר למתוח את חבל המוטיבציה...
אני אומר לך שוב, ותנסה לתאר...
מה אתה חושב שיקרה אם ישבתו פתאום (ואני לא נכנס לזה, אם השביתה תהיה בצדק או שלא) שוטרים או אנשי השירות או יחליטו ללמד את המחליטים לקח ויסגרו (לשיפוצים) את יחידות הג'ובניקים שמפעילים את כיפת הברזל או, יודע מה, את אלה שתפקידם להתקשר לעיריות ולהפעיל את הצופרים...
או אולי לעשות "שבוע-שבוע" עם הנהגים של הדחפורים שמסביב לעזה... או לסגור חמ"ל או שניים, בצפון, לחסוך בעלויות...

תעשה לי טובה.
המצילים שובתים וכל המדינה באטרף..
תשבית תחנת משטרה אחת בשבוע, עד שייענו דרישות השוטרים לתוספת משכורת בעבור כוננות "ירושלים" ונראה מה יקרה..

אל תהיה "גיבור" כל כך..

Bernard
13-08-15, 07:18
אין קושי לגייס...
ברור. כולם רוצים לשרת בצבא... כולם.
בסדיר ובקבע..

אם כל כך טוב שם, למה באמת לא תעשה הסבה לנהג תובלה ותעבור לבית נבאלה?
תהיה לך פנסיה טובה ועבודה קבועה... אפילו לא תצטרך להתברבר מול הארון עם "מה אלבש היום"... ירוק... ירוק זית. עם כפתורים בחנות, במקום ריצ'רץ'..
כן. אני ישר רואה איך כולם באים..

ואני אפילו לא רוצה להיכנס לבעיית מילויי התקנים בכל מיני קורסים במגזרי "שירות המדינה" האחרים... אני רק אגיד לך שלא סתם, יוצאים מידי פעם במסעות "גיוס" כאלה ואחרים, שלא נראו אף פעם - זה לא מעודף "קופצים" מתאימים לתפקידים הנדרשים, בועז... ממש לא.

- - - Updated - - -

כל מגזר מנצל את עובדיו.
פועלי החקלאות או המלונאות או ההיטק מנוצלים לא פחות. ושם חסרים עובדים!
אל תתפזר לשם בכלל.

עוד דבר, מעכשיו אני קורא עד 20 שורות ראשונות בטפאטוק.
מה שתכתוב מעבר לא קורא.
אתה סתם מעמיס מילים בשביל שלא יראו את היער.

ואני חשבתי שאתה עושה את זה כבר מזמן... רגיל לקרוא כותרות וסיסמאות... לא צריך להתעמק מעבר לכך... היתר זה... רעש.
מבלבל..:rolleyes:

boaz avrahami
13-08-15, 07:20
ו.., איפה הטיעונים?
מי שנמצא בצבא בגלל כסף ולא בגלל הרגשת שליחות שילך הביתה.
לא רוצה שכירי חרב.
שישקיעו כמו פעם בלתת להם כבוד.
כמו שגם נתנו לחקלאים מפריחי השממה.
חברה נרקבת כשאין לה ערכים והמדידה היא חומרית.

Bernard
13-08-15, 07:23
יאללה לישון.
עבדו עלי שוב, האמריקאים האלה..
הבטיחו מטר מטאוריטים "שלא נראה עשרות שנים"... נאדה...
שעות אני בוהה בחושך... כלום. הציקדות כבר עשו לי חור בראש ולא היה אפילו כוכבון נופל אחד.
נבלות, שקרנים.

- - - Updated - - -

ו.., איפה הטיעונים?
אחרי השורה העשרים ואחת... אבל אתה לא תגיע אליה כבר.. אף פעם כנראה..
כמו סטיב מקווין, בפרפר... תריץ חיפוש למה אני מתכוון.:)

shachar
13-08-15, 07:24
אני ממש לא נאיבי. רשמתי לצורך המיקוד של הדיון.
לא כולם מכירים את צורת הרישום החשבונאי של ההוצאות וסיווגם.
למי שכן אני יכול להוסיף שאם בתקציב המדינה היב היוון של ההתחיבויות ופריסתן. כנראה שמס הכנסה היה עולה על 100% והגרעון בלתי נתפס.

lizard
13-08-15, 07:48
ו.., איפה הטיעונים?
מי שנמצא בצבא בגלל כסף ולא בגלל הרגשת שליחות שילך הביתה.
לא רוצה שכירי חרב.
שישקיעו כמו פעם בלתת להם כבוד.
כמו שגם נתנו לחקלאים מפריחי השממה.
חברה נרקבת כשאין לה ערכים והמדידה היא חומרית.
עם כבוד לא קונים בסופר.
אני חושב שמגיע להם.
אתה יודע שאשתי, אחרי יותר מעשרים שנה בשירות ציבורי לא תקבל פרוטה אם היא תתפטר? למה? כי בזמנו נתנו לה לבחור והיא בחרה בפנסיה תקציבית.

boaz avrahami
13-08-15, 08:40
מיכה, מי שהאידיאולוגיה שלו היא הכסף לא באמת מחוייב למערכת.

מחויבות היא תחושת שליחות, גאווה, אידיאולוגיה, כבוד

פה צף אחד החוליים הגדולים של החברה והוא החומריות.
זה מה שיש לחברה להציע כתחליף לאין אידיאולוגיה.

מי שמרגיש בשליחות מוכן להסתפק בלחם ובצל ומרגיש גאה בעשיה.

יש עוד מגזר אחד מושמץ שפועל על העיקרון הזה והוא מצטיין בכמות ובאיכות של אנשיו במקום שבו צריך להצטיין ולהתנדב.

lizard
13-08-15, 08:58
שוב, אתה לא יכול לקנות מטרנה לילדים שלך עם מחוייבות במכולת אז תפסיק את הטענה הזו כי היא אולי שמיימית ומרטיטת לב אבל מטופשת וכל כך תמימה שרקשה לי להאמין שמישהו באמת מאמין בזה.
שלא לדבר על זה שאתה, לדעתי, כותב שטויות. אני יכול להיות מחוייב וגאה וכל זה אבל עדיין אני רוצה את התשלום שמגיע לי. ושנינו יודעים שהתשלום במגזר הציבורי הוא שבריר ממה שהמוכשרים באמת, שאתה חייב אותם אחרת שום דבר לא יתפקד, יקבלו באזרחי.
אח שלי, בקבע מרגע הגיוס שלו. כבר יותר מעשר שנים, יכול להרוויח פי עשר או עשרים באזרחי (כי פנו אליו מאלביט וחברות דומות אחרות והוא אפילו לא באיזה תפקיד הייטקי במיוחד) אבל אוהב את הצבא ורוצה להשאר. נכון הוא קיבל תואר ראשון ושני על חשבון הצבא (אבל למד מה שהם רצו שילמד) ומקבל משכורת יפה. עדיין, שבריר לעומת מה שמקבלים באזרחות.

Bernard
13-08-15, 14:55
וואללה בועז.... אם לא היית, היו צריכים להמציא אותך... אני חושב.

אני קם וחוץ מזה שאני רואה שחזרת להרגל, להוסיף דברים לפוסט, אחרי שכבר הגיבו... אתה מעלה את רמת ה... סליחה. כמעט כתבתי מילה גסה.. אני אנסח שוב - אתה "מעלה" את רמת הטיעונים שלך..

אם כבוד חשוב יותר ממה שיש לקנות בסופר, הנה לך כבוד - אתה מספק את התקציב לפנסייה של הגיבורים. אני חושב שזה כבוד גדול, לתמוך בהם ולהסיר מהם את כל הדאגות, מלבד להגן עליך..
תפסיק ליילל ותמשיך לקרוע את התחת ולהסתפק בכבוד הזה..

אם אתה לא מבין שכבוד זה נחמד אבל צריך גם לקנות מטרנה ולחם וגם איזו טלוויזיה HD... יש לך בעייה גדולה.
גדולה מאוד.

ותפסיק לבלבל את המוח דרך האייפון, בזמן העבודה- תעלה הילוך ותתחיל לחסוך לנסיעה... אין הרבה זמן. SEMA זה בנובמבר!!!!

-->