PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחדשנו! פג'רו ארוך 2.8 אוטו' 99

ישי
12-08-15, 00:17
שלום!
קנינו השבוע את הג'יפ שלנו, פג'רו ארוך מודל 99, בבדיקה לפני הקניה ראיתי שנורות ה4X4 היבהבו, הנורה של הגלגל הקדמי ימני מהבהבת ללא הפסקה.
מדי פעם המקצב משתנה אבל כל השאר עובר... בבדיקה שעשינו התברר שיש בעיה בסלונואידים, איך אני בודק את הענין לעומק / איך מטפלים? (עדיף לבד)
בחיפוש שערכתי בפורום מצאתי משהו קצר על החלפה שלהם ובדיקה...
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/50252-%D7%97%D7%99%D7%95%D7%95%D7%99-4X4-%D7%9E%D7%94%D7%91%D7%94%D7%91-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%92%D7% 99%D7%9F-%D7%95%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%A7%D7%A9%D7%A8-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%95%D7% AA?highlight=4X4+%EE%E4%E1%E4%E1

איפה ניתן לקנות סלונואיד חליפי (גם מקורי) וכמה זה אמור לעלות

תודה רבה!
ישי

12-08-15, 07:59
את הסולונואידים ניתן לנקות עם WD40 או חומר ניקוי קרבורטורים תבדוק את כול צינורות הווקום יתכן ומנותקים או קרועים
יתכן ויש בעיה בחיישנים שעל הטרנספר יש חמישה כאילו אבל להגיע אליהם צריך להוריד טרנספר
או שתחייה עם ההיבהוב זה לא מפריע לתפקוד של המערכת זה רק חיווי
לבסוף יש לי שני סולונואידים אם אתה צריך שלח הודעה (אני לא יודע מה המחיר שלהם )
בהצלחה

opl
12-08-15, 09:36
הנורה של הגלגל השמאלי הקדמי שלך שרופה. הנורות עובדות בזוגות.

ישי
12-08-15, 09:59
תודה עמירם, אני אנסה, תודה opl אני יודע... יום טוב!

ukiuki
12-08-15, 11:17
תתחדש
לפני שאתה זז מטר עם האוטו בצע בדיקת נוזלים מקיפה ובדיקה קפדנית של מערכת הקירור בפרט.לראש המנוע בדגם הזה נטיה להתאבד אם מערכת הקירור לא במצב מושלם.
בדוק במיוחד שמנים בביצים ובטרנספר,כיוון שהבדיקה שם אינה מיידית (אין מדיד שמן) נוטים "לשכוח" את זה.
הייתי גם מפרק גלגלים ןבודק את הקליפרים אם עובדים בצורה סימטרים ואינם תפוסים.
בהצלחה

ליאור

ישי
12-08-15, 11:22
שלום ליאור,
תוכל לפרט על הבדיקת מערכת קירור?
אני חייב ליפט לבדוק שמן בביצים?

נדב ש.
12-08-15, 11:35
תתחדש
לפני שאתה זז מטר עם האוטו בצע בדיקת נוזלים מקיפה ובדיקה קפדנית של מערכת הקירור בפרט.לראש המנוע בדגם הזה נטיה להתאבד אם מערכת הקירור לא במצב מושלם.
בדוק במיוחד שמנים בביצים ובטרנספר,כיוון שהבדיקה שם אינה מיידית (אין מדיד שמן) נוטים "לשכוח" את זה.
הייתי גם מפרק גלגלים ןבודק את הקליפרים אם עובדים בצורה סימטרים ואינם תפוסים.
בהצלחה

ליאור

+1
אם אתה לא יודע מה ביצעו ומתי הייתי ממליץ לך לבצע כחלק מיישור קו.
אין צורך בליפט, רק לשכב מתחת הרכב :-)

תתחדש.

ukiuki
12-08-15, 11:40
הי
לגבי מערכת הקירור, חכה עוד יומיים שיהיה יותר חם.
בדוק נוזל קירור, כולל מיכל העודפים.
תעמיד את האוטו בשמש בצהריים, תפעיל מזגן, ותן לו לעבוד בסרק 20 דקות לאחר שהגיע לטמפרטורת עבודה. אל תוריד את העיניים לרגע ממד הטמפרטורה.
אם המחוג עובר בחצי מילימטר את האמצע, יש חשד לבעיה.
כבה מזגן ותן לו לעבוד עוד כ 5 דקות ובדוק התנהגות מד הטמפרטורה.
אם הכל תקין, תחזור על הבדיקה בהילוך בעמידה (רגל על הברקס) למשך עוד כ 5-10 דקות.
מדי פעם צא החוצה ובדוק אם אין נזילה / רתיחה ממיכל העודפים.

בדיקת שמנים בביצים - בביצה שני פקקים / ברגים. התחתון שמשמש לריקון השמן, והעליון שמשמש למילויו ומשמש גם כמדיד.
פתח את הבורג העליון, מפלס השמן אמור להיות בדיוק עד אליו, הכנס זרת לחור וןבדוק אם נגעת בשמן. אם לא, תוסיף בהתאם (שמן 80-90).
את השמן מוסיפים בעזרת משאבה (יש בגרושים באינטרנט). ניתן גם לאלתר על ידי בקבוק קטן של מיים מינרליים, בו קודחים חור בפקק ומחברים בלחץ צינור פלסטי רצוי שקוף.
אם חסר הרבה שמן, השלם את הכמות החסרה ושים לב במהלך הימים הקרובים מהיכן הנזילה ותקן אותה.
שמן טרנספר, בעיקרון אותו התהליך כמו בביצה.
בנוסף הייתי עובר גם על כל פיות הגירוז.

בהצלחה

אומי5
12-08-15, 12:54
אם צריך למלא מעט שמן, נוח לעשות את זה עם מזרק גדול.
צריך להיות לי בבית אחד או שניים.

אם לא אז עם צינור, אחד מחזיק מתחת לרכב אחד עומד בחוץ וממלא, ברגע שמגיעים למפלס הרצוי, זה שבחוץ מוריד את הצינור לגובה הריצפה ומחזיר את השמן שבו למיכל.
דבר איתי, אני יכול להיות זה שבחוץ :)

asafk
12-08-15, 16:59
יש היסטוריית טיפולים?
אם לא, יישור קו לטיפול גדול כולל החלפת כל הנוזלים ומסננים וכולל נוזל קירור ובלמים, וכל זה לפני ראש השנה.
ומשנה הבאה הטיפול השנתי יהיה לפי שגרת הטיפולים הרגילה.

אסף.

ישי
17-08-15, 23:28
עוד דבר, אני רוצה להתקין חיישני רוורס/מצלמה... אשמח לשמוע על בעד/נגד על שניהם... (את שניהם אני אתקין לבד)

ישי
18-08-15, 01:19
מה עדיף? מצלמה עם מסך או מצלמה שהיא גם המראה האחורית? ישנם דגמים באיביי עם WIFI ככה שלא צריך להעביר חיווט בכל הרכב... מישהו מכיר?
מראה/מסך אלחוטי
http://www.ebay.com/itm/4-3inch-Car-TFT-LCD-Monitor-Mirror-Wireless-Reverse-Car-Rear-View-Camera-Kit-LO-/161771994271?hash=item25aa5cbc9f
מסך אלחוטי
http://www.ebay.com/itm/Wireless-5-TFT-LCD-Car-Rear-View-Monitor-with-Reverse-Backup-Parking-Camera-Kit-/252059436680?hash=item3aafe9c688

opl
18-08-15, 12:35
יש לי מצלמת רוורס על בסיס מראה. נחמד, מספיק טוב לחנייה אבל לא הכי מתאים כתחליף למראה אחורית בגלל שלא רואים הכי טוב בשמש.
חיישמי רוורס קצת בייעתי בגלל שהפגוש ממתכת. לפי מה שאנשים סיפרו שמים שרוול גומי בין הפח לחיישן.

asafk
18-08-15, 19:58
יש חיישנים שמיועדים לפגושי מתכת.
מצלמה לדעתי עדיף עם מסך אפילו קטן, והכי טוב במערכת מולטימדיה.
מראה צריכה להישאר המקורית. כל פטנט אחר עלול לפגוע בבטיחות.

אסף.

- - - Updated - - -

אגב... כמה עלה הנבלה?

אסף.

ישי
18-08-15, 20:23
יש חיישנים שמיועדים לפגושי מתכת.
מצלמה לדעתי עדיף עם מסך אפילו קטן, והכי טוב במערכת מולטימדיה.
מראה צריכה להישאר המקורית. כל פטנט אחר עלול לפגוע בבטיחות.

אסף.

- - - Updated - - -

אגב... כמה עלה הנבלה?

אסף.
הזמנתי כבר חיישנים בebay, נקווה שיתאימו, מקסימום נמכור (עלו 50)
לגבי המצלמות, יש המלצה על דגם מסוים שהוזמן ברשת? איזו בעיה יכולה לצוץ מענין האלחוטיות של המערכת?
הבהמת משא המשפחתית עלתה 33.5...

אומי5
18-08-15, 20:32
אתה טרקטוריסט בדימוס, אשתך מדריכת האמר בדימוס. מי צריך חיישנים? כולה פג'רו....

asafk
18-08-15, 20:49
על זה אומרים "שהם יזהרו"...

אסף.

ישי
18-08-15, 21:05
על זה אומרים "שהם יזהרו"...

אסף.
אומי, אתה מכיר את השכונה, הענין שיש מלא ילדים...

אומי5
19-08-15, 08:27
אכן...

opl
19-08-15, 14:00
אצלי החלון האחורי חסום, מסך מראה הוא פיתרון אינסטנקטיבי.

ישי
31-08-15, 15:51
אז היינו לפני שבועיים בירושלים, שבוע שעבר בגולן ליומיים וסופ"ש בדרום הקרוב ועלו בימים האלו מספר דברים:
1. בעליות לי-ם היו פקקים, לפני תחנת הדלק של שורש הרכב התחמם (המחט לא עברה את האייקון של השעון, עצרתי למנוחה קצרה בתחנת דלק של שורש והמשכנו.
2. באחד הרוורסים מישהו נדחף מאחורי ובלחץ התנועה לא שמתי לב, התוצאה, כיפוף קטן פח שלו. הנהג, בן דוד חביב ויתר וסיפר שהוא עובד בעיריה אם אני צריך משהו... יותר מזל משכל (אחר כך חנינו ליד סבא שלי ברחביה, ושכחתי לשים פנגו,כשיצאנו מהבית שלו הפקח עמד וצילם את הרכב... ו... הסכים לוותר מיוזמתו!) יום מוזר...
3. בעליות לגמלא שוב הרכב התחמם, אבל העליה נגמרה והחום חזר לנורמה.
4. אשמח להסבר אין לשטוף מבחוץ את הרדיאטור בלי לפרק אותו (אם ניתן) בסרטוני היוטויב מסבירים על רדיאטור מפורק.
5 הצלעות של הרדיאטור של האינטרקולר ושל המזגן מעוכות, ישנו מכשיר שיעזור "לסרק" את הצלעות? או שצריך מברג קטן והמון סבלנות?
6. מה עוד יכול לגרום להתחממות?
7. הצריכת דלק שלו היתה לא רעה בסה"כ , תדלקנו באלומות לפני החזרה לדרום ושם ממוצע הצריכה היה 7.7 ל'/ק"מ והתדלוק האחרון אחרי יומיים של שיטוט בשבילי הדרום הראה צריכת דלק של 7.1 ל'/ק"מ
8. מדי פעם נדלקת נורת מפלס השמן, מבדיקת המפלס לא חסר מאום... מה יכולה להיות הסיבה?
9. חסר גז במזגן (מושיקו, איפה מילאת גז?)
10. חייבים חישני רוורס, נקווה שמה שהוזמן יעשה את העבודה
11. אני רוצה להזמין מצלמת רוורס עם מסך. לא בא לי ליפול על ספק מבאס. יש למישהו לינק למוצר שהוזמן והוכיח את עצמו?
12. אני אצטרך בקרוב להחליף צמיגים , כרגע יש שטח מלא מקסיס טרפדור אבל השניים האחוריים כבר עייפים. מחפש המלצות ל50:50 , גם יד 2 הולך מבחינתי

הכי חשוב: הילדים והנהגת שאיתי מבסוטים עד הגג לנסוע ברכב...

opl
31-08-15, 16:24
את הסנפירים מיישרים עם שפיץ פלייר דק.
תבדיל בין זה שהמד עלה מעל לחצי לבין התחממות אמיתית.
לעיתים מד מפלס השמן כושל, גם לי קרה, אפשר להחליף חיישן.

ישי
31-08-15, 17:01
100992
אם המחוג הגיע עד לקו הצהוב?

raanan
31-08-15, 17:17
היצרן נתן טווח פעולה תקין , אז היכן הבעיה ?
גם חום הגוף שלך עולה כשאתה מבצע מאמץ פיזי ממושך ביום חם,
אתה נח מעט והכול מסתדר, לא ?

כנראה לא סתם היצרנים זונחים את המחוונים ועוברים לשיטת נורה בלבד .

רענן

opl
31-08-15, 17:24
אני הייתי בדיוק באותו המצב בגל החום שהיה לפני שבועיים. העליה שלי הייתה מגונן לקלע עורבים ותזוזת המחט הייתה כמו שסימנת בערך, בהגעה למישור הכל חזר אל הנורמה. זה מלחיץ, נכון, אבל תקין.

טופ טיפ- בעליה אם היא לא חדה מדי נסה להגיע להעברת הילוך רביעי, משמע מינימום סלד ומקסימום רוח, במהירות זאת גם בעליה - הרכב מתקרר לנורמה.

raanan
31-08-15, 17:33
טופ טיפ- בעליה אם היא לא חדה מדי נסה להגיע להעברת הילוך רביעי, משמע מינימום סלד ומקסימום רוח, במהירות זאת גם בעליה - הרכב מתקרר לנורמה.

טעות !
מה שרשמת זה נכון לירידה .
בעליה אתה צריך סל"ד באזור שיא המומנט .
אני ממליץ על אזור ה 2500 סל"ד בדיזל (בבנזין 3500 סל"ד לערך) זה משפר את יניקת האוויר ע"י הפאן קלאטץ'
ובעיקר נותן סירקולציית שמן טובה יותר לקרור הגיר האוטומטי (שהוא זה שבד"כ גורם לעליית חום המנוע).

רענן

opl
31-08-15, 18:20
בשמונים קמש יש משמעות לפאן קלאש? אם הוא ב2000 ולא 2500 סלד?

raanan
31-08-15, 18:38
לא מעניין המהירות .
מעניין העומס על המנוע שהוא תלוי ב :
שיפוע העליה
יחס ההעברה מהמנוע עד לצמיגים (גיר, טרנספר, סרנים)
קוטר הצמיגים
הסל"ד

למנוע הכי קל בעליה ארוכה לעבוד בטווח הס"ד של המומנט המכסימלי.
על כן שולטים בסל"ד בין היתר באמצעות הגיר .
איך יודעים שהבחירה נכונה, הרכב מתמיד באותה מהירות ולא דועך ....

רענן

ukiuki
31-08-15, 19:40
הייתי מציע לך לבצע מספר פעולות פשוטות כדי לוודא את תקינות המערכת .

- בדוק איבוד מיים לאחר הנסיעה / התחממות.
- לאחר שאתה מזהה את המחוג בקו הצהוב, צא ובדוק אם שומעים קולות רתיחה מאזור מיכל העודפים.
- בדוק אם צינורות הכניסה והיציאה חמים באותה מידה.
- בדוק אם הצינורות קשים מידי
- בצע עם חבר בדיקה לתקינות הפן קלאטש, הפעל את המנוע, חכה שיגיע לחום עבודה ואולי קצת יותר (תעזור לו עם המזגן), שהחבר יכבה את המנוע ואתה במקביל תסתכל שהפן קלאטש נעצר מייד (נעצר יחד עם המנוע).
- פתח את פקק הריקון של הרדיאטור לרגע (בדרך כלל בצבע צהוב או לבן) ובדוק אם הנוזל שיוצא נקי. השלם את מה שיצא.
- אם אין אתה יודע מה מקורו של נוזל הקירור, החלף לאיכותי.

לגבי יוניט החום, ל לחינם אומרים שאם שעון החום בפאג'רו עולה זה אומר שהיה לך מנוע. בפועל זה תלוי באופן בו תוחזקה המערכת. עם השנים והשימוש בנוזלים רדודים, מצטבר משקע על היוניט אשר פוגע ברגישותו ובזמן התגובה שלו, הייתי מציע לך לפרק בהזדמנות את היוניט, לנקות אותה מהמשקע ואפילו לבדוק אותה מול ערכי היצרן.

cgp
31-08-15, 22:03
ישי, בהתייחס לתמונה:
אני חייב לציין שזה מחזה נדיר אצלי בפאגרו בנזין -- הכוונה למחוג הדלק....:rolleyes:

ובקשר לחום, תזמין מד דיגיטלי ותחבר, כי מנסיון המחוג הרגיל לא זז ממתחת לחצי, גם בהפרש של 40 מעלות, זאת אומרת.
מ 60 עד 100, הוא נשאר שם.
אצלי מחובר לראש באחד מברגי ההרמה.

opl
31-08-15, 22:11
גם אצלי. אתה תלמד הרבה מהמד.

ד ו ר ו ן
31-08-15, 22:22
4. אשמח להסבר אין לשטוף מבחוץ את הרדיאטור בלי לפרק אותו (אם ניתן) בסרטוני היוטויב מסבירים על רדיאטור מפורק.
לא יודע כמה מקום יש אצלך, אבל אני ניקיתי את הרדיאטורים (גם ראשי וגם מזגן) ע"י חיבור צינורית מתכת דקה וארוכה, בקוטר של כ-10 מ"מ, שמעכתי לה את הקצה התחתון, ליצירת אטימה.
קרוב לקצה קדחתי 2 חורים בקוטר 2מ"מ, ואת הקצה הפתוח חיברתי לצינור גינה, עם באנד כדי שלא תשתחרר כשאני פותח את המים.
קיבלתי שפריצר צידי.

הכנסתי את הצינורית במרווח הצר בין הרדיאטור הראשי ורדיאטור המזגן ושטפתי את הצלעות מבפנים החוצה.
שטיפה ראשונה להוציא מה שיוצא, ולהספיג מה שלא יוצא בנגלה הראשונה.
שטיפה שנייה ויצא עוד שברי עלים ודברים קטנים.

אותו דבר לרדיאטור הראשי- שוב, מצד המנוע החוצה.

asafk
01-09-15, 00:12
אל תחסוך בניקוי רדיאטור.
פרק את הרדיאטור ורצוי גם את מחליף החום של החימום בקבינה, וקח למכון רדיאטורים.
שווה את הכמה מאות שקלים שזה עולה.

אסף.

-->