PDA

צפייה בגרסה מלאה : המנוע יורד ל300 סל"ד (צ'רוקי 4.0 ליטר)

יובל מעגן
02-10-05, 22:43
הרכב גרנד צירוקי מנוע 4 ליטר
כאשר הרכב עומד הטורים יורדים ל300 סל"ד לחצי שניה אחר כך המנוע עולה ל1200 ומיתיצב על 700 סל"ד .התופעה חוזרת על עצמה כול 20 שניות .
המצב חמור יותר כאשר הרכב בD והמזגן פועל .
מדובר כמובן שהרכב עומד בפקקים או ברמזור אדום .
בנסיעה אין בעיה .
אין שיפור !בנתיים הוחלפו פלגים, חוטי הצתה ,מכסה מפלג וסביבון .

יש למשהו רעיון ?

asafk
02-10-05, 23:16
תתחיל בלהוריד קוד תקלות.
תמשיך בלנקות מנוע צעדים.

אסף.

יובל מעגן
03-10-05, 09:18
מנוע צעדים עבר ניקוי .
קוד תקלות אין !

איציק - 4X6ZH
03-10-05, 10:07
בדוק דליפות ואקום במערכת \ כולל סתמים בסעפות
מנוע צעדים נקי ? אבל מי אמר שהוא מגיב בזמן ( תקלה אופינית לרכב ישן ) .
מפסק מצערת \ חישן מצערת
לפעמים מספיק לפתוח קצת את המצערת כך שתחום העבודה של מנוע הצעדים ישתנה .
חישן טמפרטורה קשור לתחום העבודה של מנוע הצעדים .
בדרך כלל אין קודי תקלה .
קודי תקלה יש כאשר יש תקלה ובמערכות ישנות יכולת המערכת היא לזהוי חוטים מנותקים או מקוצרים . אבל למחשב אין יכולת לזהות יעילות עבודה של החישנים .
לכן צריך להתחבר עם סקופ \ מחשב יעודי של הרכב \ או סתם עם DVM ולמדוד ערכים
בזמן אמת לפי זה ניתן לזהות את מקור התקלה .
מי יעשה את זה ???
זאת השאלה שאני שואל את עצמי
היום אין מכונאים \ טכנאים \ אלקטרונאים שמבינים מי נגד מי
הכל על בסיס מצליח .
איציק

Alon
03-10-05, 10:29
תבדוק אם הירידה היא כשאתה לוחץ ברקס.
אם כן יש בעיה בבוסטר בלם
אלון

יובל מעגן
03-10-05, 16:04
גם אני שואל כמו איציק מי יעשה את זה??????

tzah
03-10-05, 18:16
סליחה שאני נדחף אבל יש לי משהו דומה בצירוקי 99
לעיתים (אי אפשר לומר שזה קורה קבוע) המנוע, במצב סרק, מגמגם - מוריד ומעלה טורים לבד.
אני נותן מכה בגז והוא מנגן יפה עד הפעם הבאה.
ניקיתי מנוע צעדים + גומיה חדשה, ניקיתי חיישן מצב מצערת ואת כל בית המצערת וכלום זה לא עזר.
אמרו לי זה בעיית EGR
1. מה זה הדבר הזה?
2. מי יכול לעזור עם זה באזור השרון?

אגב יש לי סדק קטן בסעפת הפליטה (שמצטמצם עד כדי סגירה כשהמנוע חם - לפחות כך זה נשמע) האם זה עלול להשפיע?

תודה
צח

קיד
03-10-05, 21:09
מי יעשה את זה ???
זאת השאלה שאני שואל את עצמי
היום אין מכונאים \ טכנאים \ אלקטרונאים שמבינים מי נגד מי
הכל על בסיס מצליח .
איציק
When you pay peanuts, you get monkeys.
ולכל מי שלא הבין, תמורת שכר נאה ניתן לקבל טכנאי דיאגנוסטיקה מצויינים.
איציק,
אני מתמודד עם הנושא מדי יום. יש לי סיירת של מכונאים \ טכנאים \ אלקטרונאים שמבינים מי נגד מי. הסיירת מכילה 1 חשמלאי נבון + 1 טכנאי דיאגנוסטיקה נבון + 1 מכונאי נבון + 1 מנהל עם חשיבה קרימינלית.

הסיבה שאין כאלה צוותים בתחום הרכב הפרטי, היא שאף אחד לא מוכל לשלם את הסכום שידרש תמורת פתרון התקלה.

האם יובל מעגן מוכן לשלם 250 ש"ח עבור כל שעת איבחון? ==> 2000 ש"ח ליום עבודה לא כולל חלפים?

אם התשובה היא חיובית, אז ניתן לפתור את התקלות.
שנה טובה,
קיד.

יובל מעגן
04-10-05, 00:42
קיד שלום .
1 אני מוכן לשלם 250 ש"ח עבור שעת איבחון .
2 כנראה לא קראת בעיון מה שאיציק כתב !
אחרת לא היית כותב 1 טכנאי מצוין 1 מכונאי מצוין וכול השאר ומגיש חשבון על איבחון 8 שעות .
לכן כתב איציק הכול על בסיס מצליח .
עם אני טועה אני מבקש סליחה מראש ומוכן לשלם את המחיר .
שנה טובה

LAREDO
04-10-05, 08:54
תבדוק בבקשה, אם בעת נסיעה בשיוט הרכב גם מעביר הילוכים בצורה מוזרה, נגיד מוריד לשלישי פתאום בלי סיבה.

יובל מעגן
04-10-05, 10:05
לפעמים הרכב יורד מרבעי לשלישי והנורית של האוברדריב נדלקת .
הזזת ידית הטרנספר מחזירה את הרכב למצב הקודם .
אני שיכתי את התופעה לחוט מקצר .
יכול להיות שיש קשר בין הדברים ?

יובל מעגן
04-10-05, 10:09
צח
גם לי יש סדק בסעפת יכול להיות שזה הכוון ?
חישן חמצן לא מקבל נתונים נכונים .
אני מנסה לעשות אטימה זמנית לסדק .

LAREDO
04-10-05, 10:15
קודם כל, תדאג לסעפת פליטה תקינה וחיישן חמצן תקין.
בגלל אפקט וונטורי החיישן שלך מקבל נתונים של תערובת עשירה מאוד, מתקן, ואז הוא עני מאוד.
אם אחרי תיקון/החלפת הסעפת ובדיקת החיישן התופעה נמשכת, יש צורך בכיול של חיישן TPS.
זה תהליך שמשום-מה נעלם מכמעט כל ספרי ההדרכה של הרכב, למעט ה-DRBII.

יובל מעגן
04-10-05, 10:22
תודה אמיר .
אני מנסה בכוון הזה
שנה טובה

LAREDO
04-10-05, 10:27
אגב, איזו מערכת הזרקה יש לך?
כמו של סופה או רניקס?

יובל מעגן
04-10-05, 10:38
לא יודע

LAREDO
04-10-05, 10:42
את בית המצערת שלך מחברים לסעפת 3 או 4 ברגים?

יובל מעגן
04-10-05, 10:52
4 ברגים

LAREDO
04-10-05, 11:07
אז זו מערכת רגילה שדומה לסופה.
תעשה את מה שאמרתי לך.
אם זה לא יעזור דבר איתי ממוסך שיש לוDRBII, ואני יסביר לך איך לבצע כיול ל-TPS.

איציק - 4X6ZH
04-10-05, 12:46
מפסק מצערת \ חישן מצערת
לפעמים מספיק לפתוח קצת את המצערת כך שתחום העבודה של מנוע הצעדים ישתנה .
איציק
זה למעשה כיוון TPS מבלי להכנס למחשבים .
איציק

LAREDO
04-10-05, 12:59
איציק- אם תפתח קצת את המצערת אתה משנה גם את סל"ד הסרק של המנוע, ומשפיע על מרכיבים רבים אחרים בפעולה התקינה של המנוע.לא מומלץ אלא כפתרון זמני לחילוץ.

יובל מעגן
04-10-05, 13:42
אצלי אין שום בורג כוון על בית המצערת והכבל לדוושה חופשי כך שאני לא רואה איך אפשר לפתוח קצת מצערת.

איציק - 4X6ZH
04-10-05, 15:57
ברגע שאתה משנה את מיקום המצערת אתה משנה את סל"ד המנוע .
תפקיד מנוע הצעדים הוא לתקן מידית את שינוי סלד המנוע .
כך שבדרך כלל לא מורגש כל שינוי בסלד המנוע
אז למה בכל זאת לשנות קצת את מיקום המצערת ?
לאורך השנים מצערת תמיד הולכת ונסגרת ( מבלאי על הצירים ) וממשקעי שרף על לוע מעבר האויר . ( לכן אנחנו מקפידים על ניקוי המצערת )
מאחר ובכל זאת המערת זזה ממקומה ומפסק המצערת ( TPS ) זז יחד איתה . נדרש כיוון ואיפוס
כל המערכת .
יש מחשבים שיודעים לתחמן את עצמם על ידי תוכנה
יש מחשבים שיוצאים כללית מאיפוס כאשר המערת נסתמת ( בסרק )
לכן יש חשיבות על ניקוי ואיפוס כלל המערכת ( לכל רכב הוראות יצרן משלו )
יש מצערות שהיצרן מראש נועל את בורג הכיוון ( דרישות זיהום אויר בקליפורניה )
בגלל זה לא פעם נראה כאילו אין איפה לכוון . ( יש ויש )
לפעמים נדרש קידוח לשחרר את הנעילה על הבורג .
לפעמים סתם חסימה בצבע על ראש הבורג
ולפעמים יש צורך לעקם את מנוף המצערת !!
ברגע שהכל נקי ואתה פותח קצת ( בעובי שערה ) את המצערת . אתה מחייב את מנוע הצעדים לזוז לעבוד במקום אחר . ( סלד המנוע יהיה הסלד הנכון ) אבל השינוי בכמות האויר שנכנס למנוע תקוזז על ידי מנוע הצעדים .
במידה ומנוע הצעדים יש בלאי פנימי בנקודת עבודה הקודמת שלו לאחר שינוי מיקום המצערת ושינוי מיקום העבודה של מנוע הצעדים יש סיכוי שהכל יחזור למקומו .
איציק

יובל מעגן
04-10-05, 16:35
לפני חודש החלפתי בית מצערת כולל TPS ומנוע צעדים לבדיקה והמצב לא השתפר !
לאחר הבדיקה החזרתי את בית המצערת שלי .
אני מחפש חוט אסבסט (לא בריא ) או פרופוקסי עמיד לחום גבוה לאטום באופן זמני את הסעפת ולראות עם הבעיה משם

UNIX
04-10-05, 16:53
תנסה אולי לנתק את חיישן החמצן ולראות אם התקלה ממשיכה .

LAREDO
05-10-05, 09:53
יובל - בשום אופן אל תחליף חיישן TPS לאחד של סופה. למרות שהם דומים יש שוני בינהם.
איציק - לא ברור לי על איזה בלאי צירים אתה מדבר שגורם למצערת להסגר. למעשה אני מחזיק מצערת סופה ביד, ללא ציר, והפרפר יכול להסגר רק בתנוחה אחת. לגבי מעבר העוקף ופיח אני מסכים.
לגבי תיקון הסל"ד ע"י מנוע הצעדים, אם הפרפר פתוח, אפילו חלקית, מנוע הצעדים מאבד מהרלוונטיות שלו, בהדרגה, עד שהוא חסר תועלת לגמרי.

איציק - 4X6ZH
05-10-05, 11:24
זרימת האויר / האבק / הליכלוך על גבי המצערת גורמים לבלאי בפרפר ( למעשה הפרפר משתפשף בקוטר החיצוני שלו ) לכן נדרש כיוון מחדש ( זה בלאי של שנים ולרכב שעובד בתנאי אבק קשים הבלאי גדול יותר ) .
מנוע הצעדים צריך לקבל פיקוד על סרק המנוע רק כאשר המצערת סגורה !!
או ליתר דיוק רק כאשר מפסק ה TPS מזהה שהנהג הוריד את הרגל מדוושת הדלק .
במערכות מחשב בהם מפסק ה TPS הוא נגד משתנה ( פוטנציומטר ) תוכנת המחשב יודעת
מאיזה התנגדות להתיחס למנוע כאילו הנהג הוריד את הרגל מהדוושה .
לכן כל כך חשוב כיוון מיקום ה TPS .
לא יתכן מצב שסל"ד המנוע ובמיוחד סל"ד בסרק יהיה תלוי בשני גורמים נהג הרכב ומנוע הצעדים . ( זה מצב מסוכן )
מנוע הצעדים שומר על הסל"ד כאשר הנהג לא נוגע בדוושה .
ברגע שמחשב הרכב מזהה נגיעה בדוושה מנוע הצעדים ננעל במצבו האחרון ומכאן הנהג שולט על המנוע .
בנוסף מנוע הצעדים יודע להחזיר את עצמו למצב חרום בקרה של תקלה .
איציק

יובל מעגן
10-10-05, 20:37
מאחר ולא מצאתי עדיין דרך לתקן את הסדק בסעפת הפליטה (פתרון זמני).
פעלתי לפי המלצתו של איציק .
2 ליפופים של סרט בידוד סביב מנוף המצערת כך שהמצערת במצב סגור נוצר מעבר אויר בעובי שערה.
מיד עם ההתנע המנוע ירד לסבובי סרק משהו בסביבות 750 סל"ד .
אני נוסע ברכב כבר 3 ימים ואין שום סימן לתקלה .
עדיין לא ברור לי עם אפשר להשאר עם זה לאורך זמן או דרווש כיון או החלפת מנוע צעדים .
חתימה טובה .

איציק - 4X6ZH
10-10-05, 20:54
אפשר גם אפשר
תעלה תמונה של המצערת ובורג המעצור שלה במידה ואתה יכול .
איציק

יובל מעגן
11-10-05, 21:54
כרגע אני לא מסתדר עם התמונה !
אבל בניגוד למה שכתבתי בתחילת השירשור מתחת לידית המצערת יש בורג כוון אשר הגישה אליו קצת בעיתית .
השאלה עם כוון המצערת ! פתיחת מצערת ע"י בורג הכוון לא משפיע לרעה על שאר המערכות

איציק - 4X6ZH
11-10-05, 22:38
בפרוש כן וזה הטריק בכל הכיוון הזה .
אתה צריך לסובב את הבורג כך שהמצערת תפתח . בדרך כלל חצי סיבוב של הבורג זה מספיק .
כמובן שסיבוב הבורג מזיז את מיקום פרפר המצערת ועל הציר מצידו השני יושב מפסק
ה TPS . מפסק זה משנה את מיקומו (מאחר והוא מחובר לציר הצערת ).
בדרך כלל ברגי המפסק הם כאלה המאפשרים כיוון לכל ה TPS .
ואז את מה שאתה מוסיף בבורג המצערת אתה צריך להחסיר בבורג ה TPS .
אני נוהג לבצע כיונים אלה לפי שמיעה ( אתה שומע את נקישת המיקרו סוויץ בתוך ה TPS )
באותם מערכות שיש פוטנציומטר נדרש מכשיר יעודי של היצרן או לזהות את רגלי הנגד הנגד המשתנה ואז על ידי זהוי ההתנגדות ניתן לכוון את ה TPS .
חשוב מאד להקפיד שסוף מהלך המצערת ומקסימום פתיחת המצערת לא יהיה על מעצור ה TPS . במקרה כזה ה TPS ישבר !!
ה TPS צריך להיות מחובר במקביל לציר המצערת ולא להפריעה לתנועת הסיבוב .
איציק

regev
19-10-05, 16:56
בסופה שלי היו מס' סדקים בסעפת הפליטה (שנת 92) עד כדי רעש בלתי נסבל.
פירקתי סעפת יניקה ופליטה, ביצעתי ניקוי כללי ולקחתי את סעפת הפליטה לזיו פורת באזור תעשיה רחובות. הבחור אומן עם יד ביונית, שכל ולב טוב. ממליץ בהתלהבות.הסופה שלי מצביעה בגלגליה מאז. נכון שאני עושה לו פרסומת אולם המבצע הזה חסך לי הוצאות ביצוע ע"י מוסך ומחיר הריתוך אצל זיו היה מגוחך ובניגוד גמור לטיב העבודה.

:idea: -משתדל לא לפרסם רק ביקורת אלא גם שבחים למי שמגיע-

tzah
21-10-05, 01:49
יובל
אולצתי לצאת לחופשה מרוכזת מהעבודה לכן חשבתי שזו הזדמנות טובה לסדר את סעפת הפליטה לאור הבעיה של סל"ד בסרק שלעיתים משתגע.
עשיתי פה חיפוש, קראתי ולמדתי מה נדרש לעשות - זה עזר לי המון!
2.5 שעות פירוק והסעפות בחוץ, ריתכו לי היכן שהיה סדק + בין שני הצינורות (כדי שיחזיקו אחד את השני) ובוצעו חיזוקי ריתוכים בנקודות הכשל (לצילינדרים 1,6). עשיתי שלייף, החלפתי אטם, הרכבתי חזרה (לקח יותר זמן מהפירוק) והתוצאה, המנוע עובד חלק יותר ואין את הגימגומים וקפיצות הסל"ד שהיו לעיתים (בנתיים...).

ממליץ לך לביצוע עצמי אם יש לך ידיים ארוכות (יש שם ברגים מעצבנים שלא קל לעבוד עליהם)וזמן(קח בחשבון יום עבודה).

צח

יובל מעגן
22-10-05, 10:39
זמן וידיים ארוכות זה בדיוק מה שאין לי !
בהזדמנות אקח יום חופש .
ד.א אטם הסעפת מספיק או צריך גם חומר אטימה עמיד לחום .

tzah
29-10-05, 00:35
לגבי חומר אטימה חלק אומרים כן אחרים לא - אני שמתי.

עדכון לגבי סל"ד לא יציב בסרק (ירידה ועליה)
ובכן זה חזר לי - בעיקר לאחר התנעת הרכב כשהמנוע חם (לדוגמא אחרי תדלוק או עצירה של נגיד 10-20 דקות).
הפחד זה כשהאישה נוסעת בחורף הרכב יכול פתאום לקפוץ כשהוא ב- D וזה לא נעים למי שלא צופה זאת או מקשיב למנוע או מסתכל במד סל"ד (שמתנהג משונה).
יש לי תחושה שמדובר באחד החיישנים..
אין מנוס צריך סקנר

Saar
29-10-05, 11:15
צח,

אם נורת ה CHECK ENGINE לא נדלקה, סיכוי טוב שהמחשב לא יודיע על תקלה.
בד"כ נוטים ליחס תקלות כאלו לחיישן TPS פגום.
תנסה למצוא תשובה ב:
www.jeepsunlimitede.com (בפורום צ'ירוקי: http://65.42.106.152/forums/forumdisplay.php?f=48&page=1&sort=lastpo st&order=&pp=40&daysprune=-1 )

יש להם הרבה ניסיון עם תקלות כאלו.
אם אתה צריך סקנר, החיבור אצלנו הוא OBD2 - המשמעות היא שאתה לא חייב מוסך מורשה (גם ליורם מאפ"ק יש סקנר מתאים)

אשמח אם תעדכן מה הייתה הבעיה (לטובת הדורות הבאים :D ).
סער.

tzah
07-11-05, 13:44
עדכון קל
חובר סקנר לרכב ואין ממצאים מעניינים, כל החיישנים עובדים, תקינים ומכוילים.
אז מה כן:
זוהתה משיכת אויר חיצוני מסעפת היניקה(כנראה סדק קל כי הברגים מחוזקים והאטם חדש) ליד צילינדר 6 (הקרוב לתא הנוסעים) שגורמת ללחץ לא תקין בסעפת היניקה ובסרק הדבר מורגש ולעיתים, כאמור, גורם לתופעה של השתוללות הסל"ד עד שהרכב מתייצב לבד או מתייצב לאחר נגיעה בגז.
מה עושים, צריך כנראה שוב לפרק הסעפת (הפעם רק יניקה) ולבדוק טוב טוב אם קיים סדק והיכן או אולי משהו אחר.

אם למישהו יש רעיונות נוספים אשמח לדעת. :idea:

מילה טובה!
את הבדיקה עשה בחור נחמד בשם יניב - הייטק מוטורס ברעננה (הוא פירסם כאן באתר)
התגלה כאמין ומקצועי (מהאינטרקציה הקצרה שהייתה בינינו) - מומלץ
שיהיה בהצלחה
צח

חימושניק
08-11-05, 21:12
מה עושים, צריך כנראה שוב לפרק הסעפת (הפעם רק יניקה) ולבדוק טוב טוב אם קיים סדק והיכן או אולי משהו אחר.

סדק בסעפת יניקה אפשר לתקן בקלות ובמהירות עם "פרופוקסי" (או כל סוג אחר של "אפוקסי פלסטלינה") בתנאי שהסדק לא נמצא בחלק של הסעפת שצמוד לראש המנוע, שכן במקה זה התיקון לא יחזיק עקב החום השורר שם!

gmb
08-11-05, 21:20

סדק בסעפת יניקה אפשר לתקן בקלות ובמהירות עם "פרופוקסי" (או כל סוג אחר של "אפוקסי פלסטלינה") בתנאי שהסדק לא נמצא בחלק של הסעפת שצמוד לראש המנוע, שכן במקה זה התיקון לא יחזיק עקב החום השורר שם!

חימושניק:
איך אפשר באמצעים ביתיים לבדוק אם יש בכלל סדק בסעפת פליטה/יניקה והיכן היא?
לעיתים יש לי בקפיירים וחיתוכי מנוע בסל"ד גבוה...
ד"א, מדובר בסופה.

רמי

קיד
08-11-05, 22:40
רמי,
לוקחים מיכל פרופן / בוטן בעל זרבובית ארוכה (או צינור גומי מולבש על הדיזה). מניעים את המנוע, ו"מפזרים" גז לאורך הסעפת (בנדיבות). במידה וסיבובי המנוע עולים, יש סדק, וממנו המנוע משך גז והעשיר את התערובת. כעת יש להקטין את זרם הגז ולהמשיך בחיפוש עד למציאת המיקום המדוייק של הסדק.
זהירות!
קיד.

חימושניק
09-11-05, 19:49

חימושניק:
איך אפשר באמצעים ביתיים לבדוק אם יש בכלל סדק בסעפת פליטה/יניקה והיכן היא?
לעיתים יש לי בקפיירים וחיתוכי מנוע בסל"ד גבוה...
ד"א, מדובר בסופה.

רמי

רמי,
לוקחים מיכל פרופן / בוטן בעל זרבובית ארוכה (או צינור גומי מולבש על הדיזה). מניעים את המנוע, ו"מפזרים" גז לאורך הסעפת (בנדיבות). במידה וסיבובי המנוע עולים, יש סדק, וממנו המנוע משך גז והעשיר את התערובת. כעת יש להקטין את זרם הגז ולהמשיך בחיפוש עד למציאת המיקום המדוייק של הסדק.
זהירות!
קיד.

שיטה נוספת, למי שאין פרופן/בוטן בבית היא להשתמש ב"ספריי קרבורטורים" עפ"י השיטה שקיד הציע. השיטה עם הספריי קצת פחות יעילה אבל גם קצת יותר בטוחה.

כמובן שהנאמר לעיל רלוונטי רק לסעפת היניקה.

tzah
20-07-06, 17:35
אני מעלה את השרשור מן האוב, שכן מצאתי משהו שיתכן וקשור לכך:
הבעיה לפי הרשום היא איוד דלק במזרק 3. הפתרון - בידוד טרמי של המזרק.

להנאתכם

another:
1803103 - 4.0L ROUGH ENGINE IDLE AFTER RESTART FOLLOWING A HOT SOAK
Date: 09/05/03 (supercedes 1802702 dated 09/06/02)

Model Year(s): 1999-2004

Description: NOTE: This bulletin applies to vehicles equipped with a 4.0L engine. This bulletin involves the installation of a fuel injector insulator sleeve.

Details: Customers may describe a 20 to 30 second rough idle following the restart of a heat soaked engine. This condition may be most noticeable when the engine is restarted following a prior 10 to 20 minute heat soak in hot ambient conditions of approximately 32 C (90ºF) or higher. This condition may be consistent with short city stop-and-go driving trips and can be aggravated by the use of fuel with a high ethanol content. Depending upon various conditions a MIL may occur due to DTC P0303 - Cylinder #3 Misfire.

This condition may be caused by heat from the exhaust manifold that following engine shut down migrates to the area around injector #3 and causes fuel vapor to form within the injector. This in turn may cause a momentary misfire of cylinder #3 until the fuel vapor is cleared of injector #3. The insulator sleeve lowers the injector #3 temperature to a point below which the fuel will not normally vaporize.

If vehicle exhibits a rough idle, and if a misfire of cylinder #3 is observed following a 10 to 20 minute hot soak, perform the Repair Procedure.

Parts required:
56028371AA Ignition Wire Shield

Repair procedure:
1. Cut insulator sleeve, p/n 56028371AA, to make two (2) insulator sleeves about 25-30 mm (1 in.) in length. See diagram.
2. Install one sleeve around injector #3, with the slit on the upward facing side of the injector. Install the other sleeve with the slit on the downward facing side of the injector.
3. Confirm sleeve is flush to intake manifold surface around injector.
4. Check injector #3 wire and ensure that the injector is rotated to a 2 o'clock position (from driver’s side of vehicle).

-->