PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מתחמם בעומס

הרמן - פילוטראק
12-08-15, 14:49
שלום לכולם,

לאחרונה קניתי סורנטו 2003 בתור רכב טיולים ורכב שמשמש אותי גם ביומיום מדי פעם.
עברתי ארוע כואב של התחממות בגלל סדק ברדיאטור. החלפתי על הדרך רדיאטור, כל הצנרת מהמנוע לקיר האש וחזרה, מאוורר של המזגן, קלאץ' ויסקוזי של מניפת הרדיאטור, משאבת מים וגם בקטנה החלפתי מנוע.
מערכת הקירור עובדת פיקס שומרת את הטמפרטורה קבוע כמה מ"מ מתחת לקו החצי כל זמן שאני במישור החוף בפקקים או בנסיעה רגילה עם מזגן הכל טוב השעון יציב ולא מאבד מים. אני מתחיל להעמיס קצת את המנוע בעליות לכיוון ירושלים השעון מתחיל לטפס למעלה. אני מוריד מהירות ומסוגל לייצב את מחוג החום. בקיצור כושר הקירור של המערכת מספיק רק בעומס רגיל ולא במעט מאמץ.
לפי המלצת אריאל - יפו החלפתי פעם שניה את הקלאץ מניפה לאחד שקניתי בקוריאה פלקון שאמור להיות חלף מקורי של קיה ועדיין אותה התנהגות.
עזרה, מישהו?

תודה

דני

דניאל מאירי
12-08-15, 15:03
אמנם אין לי קיה, אבל לחבר טוב יש כזו 2003 עם אותה תופעה שיש לך.
גם החליף את כל הצנרת ושאר ירקות בזוזים יפים.
הבעיה נפתרה רק לאחר שעשה ראש מנוע.
דניאל

הרמן - פילוטראק
16-08-15, 18:53
טוב,
היום עשיתי בדיקה של CO במי הקרור ואין שום בעיה בכיוון הזה. כך שלפחות הבעיה הזו נפסלה.
בשבת לקחתי קלאץ ישן של מניפת הרדיאטור וקדחתי 3 חורים דרכו וקבעתי שלוה ברגים כך שעכשיו הוא קשיח לגמרי. נסעתי מהר בעליה לאריאל ורק לקראת הסוף הוא התחמם. מצד שני גיליתי היום שאין טרמוסטט במנוע. אז כל הזמן ראיתי טמפרטורה נמוכה מדי
עצה למישהו?

shmulikbg
16-08-15, 18:56
כן...תתקין אחד...אל תיסע בלי.

איציק - 4X6ZH
16-08-15, 19:19
הרכב עם גיר אוטומטי ?
אולי הגיר מחמם את מערכת הקירור

איציק

asypeer
16-08-15, 20:27
טוב,
היום עשיתי בדיקה של CO במי הקרור ואין שום בעיה בכיוון הזה. כך שלפחות הבעיה הזו נפסלה.
בשבת לקחתי קלאץ ישן של מניפת הרדיאטור וקדחתי 3 חורים דרכו וקבעתי שלוה ברגים כך שעכשיו הוא קשיח לגמרי. נסעתי מהר בעליה לאריאל ורק לקראת הסוף הוא התחמם. מצד שני גיליתי היום שאין טרמוסטט במנוע. אז כל הזמן ראיתי טמפרטורה נמוכה מדי
עצה למישהו?

איפה עשית את הבדיקה?

Sent from my Ass

נדב ש.
16-08-15, 21:38
בן כמה הרדיאטור?

נמרוד
16-08-15, 21:48
פות"ש כתב שהכל חדש - מנוע, רדיאטור וכל מערכת הקירור, אם הבנתי נכון.

boaz avrahami
16-08-15, 22:11
הוא לא כתב שהכול חדש אלא שהחליף הכול.
לא בהכרח שהכול חדש מהקופסא...

נדב ש.
16-08-15, 23:32
ניתקלתי גם ב"חדש" מלפני שנה וגם שנתיים, וכאלה שעברו שחיה קצת בבוץ וניסתמו.

על פניו אם הוא נעל את הפאן קלאץ' ועדיין מתחמם, ניראה שהרדיאטור סתום, כי לדבריו בתנאים "רגילים" שזה נסיעה בפקקים וכו' מתנהג רגיל ורק במאמץ מתחמם משמע לא עומד בעומס ולא מצליח לקרר את המערכת, וזה עוד בלי תרמוסטט שבמערכת קירור לא תקינה רק "מפריע" בדרך.
ניראה שבכל זאת יש סיבה שהוציאו/לא הרכיבו לו אותו, הייתי חוזר למוסך שהחליף את המנוע ובודק את העיניין מולו.

boaz avrahami
17-08-15, 01:40
מה על משאבת המים?
אולי היא לא מסחררת מספיק מהר?

asafk
17-08-15, 08:17
דני,

א. תרכיב מנוע חשמלי במקום הדיזל... פחות בעיות. (-;
ב. וברצינות, נראה שהבעיה היא לא ספיקת קירור כי אז המנוע היה מתחמם גם בנסיעות עירוניות. איציק שאל שאלה חשובה - האם הגיר אוטומטי?
ג. גם אם החלפת מצנן, בדוק אם המערכת נקיה. נקודת תורפה אופיינית היא מחליף החום של תא הנוסעים. מצטבר בו כל הלכלוך מהמערכת וכשאתה מחליף צנרת ומצנן הלכלוך הזה משתחרר. המון פעמים עד שלא מנקים או מחליפים גם אותו ממשיכים לרדוף אחרי שדים.

אסף.

נדב ש.
17-08-15, 10:01
מה על משאבת המים?
אולי היא לא מסחררת מספיק מהר?

אז היה מתחמם גם בעמידה במקום.

דרור ברלי
17-08-15, 12:22
כל הסורנטו שיובאו לישראל אוטומטיים.

-->