PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא רכב שטח - טיפול במוסך מורשה כגורם בערך הרכב

Redoren
16-08-15, 11:35
שלום,
פתחתי לפני תקופה שרשור כזה, אבל הנתונים השתנו.
ניסאן טידה, 2009, יד 3 (יד1 - קרסו 0 ק"מ) בקרוב צריך לעשות טיפול 100,000.
מתלבט בין האפשרויות הבאות:
1. לעשות טיפול לבד. יתרונות: מחיר, חסרונות: פחות כיף מבג'יפ, לא מכיר ב100%
2. ללכת למוסך "רגיל" ( "מדרכה"), לבצע טיפול והכל טוב ויפה
3. ללכת למוסך יבואן, בידיעה שיקרעו אותי במחיר, אבל בעת מכירה עתידית (טווח של שנים, לא עומד כרגע על הפרק) הסברה הרווחת היא שזה יסייע בשמירת הערך. כלומר - יחזיר את ההשקעה.

דעות? הפרכות? חיזוקים?

חנן-ג'יפולוג
16-08-15, 11:39
אם ערך קנייה בעיני קונים עתידיים זה הפקטור היחיד שלך, אז טיפול במוסכי יבואן לא ישתלם לך. רוב הקונים לא מתעניינים בזה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

דרור ברלי
16-08-15, 11:42
במכוניות כמו טידה, שהלכו בעיקר לליסינג והיום יש מהן כמו זבל, ואפשר לקבל "ארבע במאה" (שקל), הפער בין המחירון לבין מחיר המכירה בפועל כל כך גדול, שאני בספק אם טיפולים לאורך זמן במוסך "חברה" ישנו משהו במחיר. מצד שני אולי "מטופלת בחברה עם קבלות" יעזור להיפטר מהמציאה קצת יותר מהר. גם זה שיקול.

asafk
16-08-15, 11:45
מוסך רגיל הוא לא מוסך מדרכה וחשוב להבדיל.
מוסך רגיל מורשה על ידי משרד התחבורה. מוסך מדרכה לא.
החשוב בעיני הוא לטפל במוסך טוב. יש הרבה מוסכים עם רשיון שהם חאפרים ורשלנים. יש גם מוסכי יבואן שהם איומים. ברשת של קרסו הרמה לא אחידה... נאמר בעדינות. יש מוסכים ששייכים ליבואן ויש ברשת מוסכים פרטיים. דווקא מהאחרונים יש ברמה גבוהה יותר.
מכאן הלאה הבעיה היא פסיכולוגית. אני חושב שהנכון ביותר הוא לטפל במוסך שהוא לא מוסך רשת, אבל הוא מקצועי ומשתמש רק בחלקים מקוריים או oem. כך אתה נהנה ממחירים סבירים יותר ושירות אישי יחד עם איכות חלקים גבוהה.

אסף.

Redoren
16-08-15, 11:50
חנן - תודה.
דרור - כשחיפשתי לא היה כמו זבל ולא ארבע במאה. ולציין שרכב עם ידיים פרטיות קורץ יותר מרכב שהיה בליסינג וזה בא לידי ביטוי במחיר. מסכים שהצפת השוק בדגם מסויים מליסינג מעיף את כל המחיר למטה, (ע"ע פוקוס, מזדה 3) אך עם זאת רכבים מאותו דגם פרטיים עולים יותר. מניסיון.
כמו כן, כמובן שאני לא מתייחס למחיר המחירון בשום צורה ואופן אלא ל"מחיר השוק" עם כמה שהנתון הזה ערטילאי.
אסף - תודה על ההבחנה. אני כמובן מדבר על מוסך פרטי.

(גאה ומתגאה ששלושת הטנורים של הפורום ענו על השאלה שלי, ועוד כל כך מהר!)

אלך למוסך רגיל.

תודה.

דרור ברלי
16-08-15, 12:13
כשמדובר במשפחתומטית מדגם מאוד נפוץ, וההיצע עצום - המחיר באופן טבעי צונח.
עד כמה יסכימו לשלם לך יותר עבור רכב מיד פרטית שטופל "בחברה"?.... רק השד יודע.
זה למה אני נזהר ממכוניות "כמו שכולם קונים" כי אחר כך לא רק אתה רוצה למכור אלא עוד 20,000 כמוך.
כמו שכתבתי בפוסט אחר - רוב הישראלים לא מבינים גדולים במכוניות. בכסף הם כן מבינים, לא ששים לשלם יותר עבור "אותו דבר". היום, כשטרייד-אינים וחברות ליסינג מוצפים במכוניות למכירה, (חלקן מכוניות במצב טוב בהחלט, עם ק"מ נמוך עד סביר וכולל מבעלות פרטית) ומוכנים להוריד את המכנסיים ולתת שנה-שנתיים אחריות מפגוש לפגוש ובמהלך כל תקופת האחריות הזו אפילו טיפולים חינם - למה שמחפשי רכב משומש ישלמו דווקא לך עוד 2000-3000 שקל? בגלל ששמרת את כל החשבוניות ממוסך חברה 3-4 שנים אחורה?

כמובן שאסף צודק - מוסך "רגיל" (כלומר סתם מוסך קטן מורשה משרד התחבורה, לאו דווקא מורשה יבואן) שמטפל באוטו ברצינות בחלקים מקוריים, עדיף גם בעיני על כל מוסך "חברה" עם פקידות שמחוברת להן מדונה על הראש ו"נציגי שירות" בחולצה לבנה ועניבה שזורקים אותך לחדר המתנה עם מכונת קפה ומגזיני "לאשה" - מקום גדול שהוא כמו בית חרושת, שבעל הבית לא מכיר אותך אישית ולא ממש מטריד אותו אם אתה מרוצה/לא מרוצה מהטיפול ואם תחזור אליו או שלא תחזור - ומזמבר אותך במחירים כי אתה זה שמממן את כל ההצגה שמסביב.

טידה מכונית פשוטה ולא מתחכמת - לא צריך להיות דוקטור לפיזיקה גרעינית או מהנדס בניסאן כדי לטפל בה.

חנן-ג'יפולוג
16-08-15, 12:22
אקצין את מה שכתבתי עוד יותר ואספר שכל הרכבים שלי (של טלי, למעשה. הרכבים שלי היו תמיד ממקום העבודה ) , שטופלו אצלי בחצר שלי, נמכרו ללא שהנושא הזה התבטא במחיר.
מקסימום ההתייחסות לנושא היה ששאלו אותי, אמרתי שאני מטפל לבד, והצגתי את טבלת האקסל שמתעדת את זה.

vik014
17-08-15, 09:30
אמנם קטונתי בפני המגיבים לפני, אבל מניסיוני כהדיוט מוחלט, דעתי הפוכה, רכב שטופל מיום רכישתו במוסך יבואן, לפחות קל הרבה יותר למכור אותו ובשוק של היום זה שווה הרבה, לרוב גם תשיג עליו מחיר גבוה יותר ממחיר השוק המקובל. למה, ככה. כמו שדרור אמר, עם ישראל לא מבין במכוניות. עם ישראל מבין בנוכלויות וקומבינות. יתכן ובמקרים חריגים כשבעל הרכב ידוע כבר סמכא בענף, זה לא ממש עובד ככה. אבל כמה כאלה יש.
הרוב לא מאמינים למוסכים שאינם מוסכי יבואן ולצערי חייב לומר שהמוסכים השיגו את התדמית הזו ביושר. קיימת תדמית למוסכי יבואן שהם עובדים לפי הספר (מה שבטוח שהם גובים לפי הספר) ויש להם הרבה מה להפסיד מקומבינות מכוערות וקיצורי דרך.

חנן-ג'יפולוג
17-08-15, 09:52
הדעה לגיטימית, ללא ספק, אבל לא עונה על הנשאל.
נשאל אם ההשקעה הכספית תוחזר במכירה. הנסיון שלך מראה שכן? מכרת רכב בכמה אלפי ש"חים יותר בגלל שהוא טופל במוסך מורשה יבואן?

IlanG
17-08-15, 10:25
חנן - בהפרש בן המחיר של מוסך יבואן למוסך מדרכה אתה מקבל סחירות גבהה יותר והיכולת למקור את הרכב במחיר גבוהה יותר מרכב מקביל וזהה בנתונים ,יש כאלה שזה שווה להם .

דרור ברלי
17-08-15, 13:59
השאלה מה באמת ההפרש.

בתקופת האחריות מקובל לטפל במוסכי היבואן כי רוב בעלי הרכב לא מודעים לחוק שמתיר להם לטפל בכל מוסך מורשה רגיל (בחלקים מקוריים) בלי לפגוע באחריות. אבל אחרי תום האחריות?.... אם בא לכם לממן נציגי שירות, פקידות, חדרי המתנה ממוזגים, עציצים, מכונות קפה ושאר פסיליטיז של מוסך מורשה גדול + שלא יאפשרו לכם לראות מה עושים לכם ברכב + שהבעלים לא מכירים אתכם אישית ולאף אחד לא באמת אכפת ממכם - תפאדלו. טפלו שם. זה יקר? כן. זה טוב? אולי. רע זה לא יכול להיות. בעצם, מי יודע?

מישהו בדק כמה עולה טיפול מסוים אצל היבואן ובמוסך מורשה רגיל? הפער בעלות העבודה יכול להגיע ל-40-50%. לאורך תקופת בעלות על מכונית זה פער שיכול להגיע לאלפי שקלים. האם תקבל את אלפי השקלים הללו בחזרה במעמד המכירה? אולי. ואולי לא. ממש לא בטוח. יש עוד כל כך הרבה משתנים אחרים כמו מצב הרכב (חיצוני, פנימי, מכני), תאונות אם היו, חלקי מרכב אם הוחלפו, ק"מ, מצב צמיגים, מצבר וכו'.

מה יעזור לי כרוכש רכב, אותו תיעוד של טיפול בחברה אם הרכב למשל הסיע כלבים באופן קבוע וגם אחרי שצוחצח ונחפף מבפנים ואיכשהו הצליחו לשאוב את רוב השיערות ולנקות את רוב הכתמים, הוא עדיין מסריח?....
או שעישנו ברכב באופן קבוע ולמרות עץ ריח חדש הוא מריח כמו מאפרה?....
או שהק"מ שלו גדול?...
או שהוחלפו לו כנפיים, דלת, פגוש?...
או שהבעלים השתמש בו כתחליף לג'יפ וכל הגחון שלו מגורד?....

אם כבר, היה לי חשוב שיהיה תיעוד שהרכב טופל בזמן ובחלקים מקוריים, עם חשבוניות שמאששות את זה. גם ממוסך מורשה רגיל.

והאם כל זה יעזור כאשר השוק חלש ומוצף מכוניות, כאשר יש עוד 20,000 משפחתומטיות זהות לזו שלך וכולן מוצעות למכירה בהרבה פחות ממחירון, מתוכן בטוח יש לא מעט מיד פרטית עם ק"מ דומה או נמוך יותר ובמצב טוב לפחות כמו זו שלך שדורשים עליהן עוד פחות - פשוט כי רוצים כבר למכור ומכונים להתפשר קצת, העיקר לגמור עם זה. אז למה שהקונים יעדיפו דווקא את המציאה שלך ביותר כסף? בגלל שטיפלת פעם אצל היבואן?....

asafk
17-08-15, 14:16
...ובכל מקרה כדאי להשוות. חבר בעל סקודה קיבל הצעה לטיפול תקופתי גדול בהפרש מאוד קטן במחיר בין מוסך יבואן למוסך פרטי.

אסף.

moriseven
17-08-15, 15:42
השוק היום מת, נדיר שמוכרים במחירון.
טופל במורשה או במוסך רגיל לא יעלה את מחיר המכירה, אולי רק יעזור לבחור ברכב שלך על פני אחד אחר.

vik014
17-08-15, 17:57
היום לאדם הממוצע, אין את הזמן והאפשרות לעקוב אחר מה שהמוסך עושה או מחליף, הרוב גם לא מבינים בזה.
ככל שמדובר בהדיוטות ובחלפים מקוריים ההבדלים בין מוסך מורשה יבואן למורשה מקצועי שאינו חבר , לא כאלה דרמטיים. ואם הוא חבר ..אז את מי הוא ידפוק?
המסקנה, ברכישת רכב משומש, האידיאל לקנות ממוכר, אוהב רכב, בעל ידע במכונאות ובעל אמצעים. ואם לא, לפחות מזקנה בעלת אמצעים. זה שווה כסף ויש כאלה שמוכנים לשלם פרמיה גבוהה עבור זה , לדעתי בצדק.
מכונאים, רובם ממילא תפרנים שלא ישלמו שום פרמיה.

דרור ברלי
17-08-15, 18:19
השיקולים ממי לרכוש - "רופא" (האוטו היה מאושפז כל שבוע במחלקה פנימית?...) "זקנה" (נסעה לאט ובזהירות?...) הם שטויות כי זה לא ישנה הרבה אם הרופא נהג כמו אידיוט או הזקנה עשתה תאונות קלות כל שבועיים...
חשוב רק מה מצב האוטו בפועל ומה הנתונים שלו. בשורה התחתונה - רכישת מכונית משומשת זה סוג של הימור. אם אתם קונים, תצטרכו להאמין למוכר. אז חשוב לא רק מצב האוטו, אלא גם היכולת לזהות מוכר אמין/נוכל. ותאמינו לי, יש גם רופאים ואפילו זקנות שהם שקרנים. אם אתם מוכרים - הכי חשוב לייצר רושם אמין. לא לשקר. לתת את כל האינפורמציה. לפעמים זה משכנע את הקונה לקנות ממכם מכונית שהנתונים שלה לא הכי מושלמים, רק כי עשיתם עליו רושם טוב.

ועוד משהו - השוק היום קשה. רע למוכרים וגן עדן לקונים - קחו בחשבון כשאתם בוחרים דווקא במכונית "כמו של כולם" שאחר כך אולי יהיה לכם קשה להיפטר ממנה כי יש עוד מיליון כמוה. עוד סיבה טובה לבחור במשהו שונה.

דניאל מאירי
17-08-15, 22:36
בזמנו החזקנו ניסאן אלמרה.
טיפלנו בה בראשון במוסך המרכזי.
אני חייב לציין שהמחיר לטיפול ניתן מיד עם קבלת הרכב לטיפול.
הייתי מופתע עד נדהם מהמחיר הזול שהם נתנו לטיפולים.
מציע לך לברר ולא להיבהל בטרם עת.

Sent from my Vigo

Gilad
17-08-15, 22:51
לאישתי היה ניסן קשקאי מחוץ לאחריות עד לפני חודשיים.
טיפול כמו שקבלתי במוסך מורשה של ניסן בנשר לא קבלתי מזמן.
שירות איסוף מהבית והחזרה, כמובן שטיפה וטיפול תקופתי בחלקים מקוריים ובמחירים מצחיקים - אם אני זוכר נכון פחות מ1000 שח לטיפול גדול כולל טסט ואיסוף מהבית (שניהם ללא חיוב)

לי אישית אין זמן לקחת את האוטו למוסך, בטח שלא לחכות ולראות מה עושים לו.
כנראה שב-5 שנים שהאוטו אצלנו הנזק לא יהיה מאד משמעותי גם אם אני לא אשב למוסכניק על הראש (ואני גם ככה לא מבין מה הוא עושה) . מצד שני הראש השקט והשרות הנלווה שווים בעיני הרבה מאד

יוסי בר צבי
18-08-15, 10:59
ניסיון אישי.
מכרתי לפני כמה חודשים יונדאי טוסון 2006. מכרתי במחיר מחירון.
הרכב יד ראשונה פרטית עם קרוב ל-200,000 ק"מ, לא עבר תאונה, לא נעשה אף תיקון פחחות ואף תיקון צבע.
מבחינת טיפולים (אלו שעליהם דילגתי וההפרשים בין עלות הטיפולים שעשיתי בין המוסך בו טיפלתי למוסך מורשה של כלמוביל) "הרווחתי" כבר מזמן את מחיר הרכב.
החלפתי שמנים במוסך פעם ב-30-35 אלף ק"מ. (6 פעמים בזמן שהרכב היה אצלי)
לא החלפתי שרשרת טיימינג מעולם.
לא החלפתי פלגים מעולם.
לא החלפתי שמן גיר מעולם. (המוסך שלי מסרב להחליפו)
ועוד ועוד....
הרכב נלקח לבדיקה במכון בדיקה וגם נבדק ע"י מכונאי ופחח, (חברים של הקונה) ויצא תקין לגמרי. בעצם שניים "רבו" על הרכב, אחד זכה.
לפני שבוע התקשר אלי הבעלים החדשים לספר כמה הוא מרוצה מהרכב.
הרכב השני בבית זוכה ליחס דומה ורק השבוע חשתי שהנאת הנהיגה ממנו דומה לחוויית הנהיגה שהייתה לי ממנו בשנתו הראשונה (גם הרכב השני הוא טוסון אבל רק בן 7 שנים).
מבחינתי, רכב שלי לא מתקרב למוסכי היבואן.

דרור ברלי
18-08-15, 12:33
מה שאתה אומר זה "אין צורך לטפל באוטו כמעט בכלל. כל עוד הוא נוסע ומצבו הבטיחותי טוב, אז הכל בסדר. ככה לאורך זמן אני חוסך את ערך האוטו כולו ואחר כך שיקרוס או שיימכר בכמה שיימכר. אם קיבלתי מחירון - רווח נקי שלי". אני טועה?

יוסי בר צבי
18-08-15, 15:45
מה שאתה אומר זה "אין צורך לטפל באוטו כמעט בכלל. כל עוד הוא נוסע ומצבו הבטיחותי טוב, אז הכל בסדר. ככה לאורך זמן אני חוסך את ערך האוטו כולו ואחר כך שיקרוס או שיימכר בכמה שיימכר. אם קיבלתי מחירון - רווח נקי שלי". אני טועה?

חלילה דרור.
ראשית אני מתאר חוויה אישית ולא ממליץ לאף אחד שום דבר.
מעבר לכך, אני חושב שטיפולים ברכב זה דבר חיוני כל עוד הדברים נעשים בפרורפורציה ובמוסכים הנכונים.
אני חושב שצריך לבדוק דיסקיות בלמים כל 3-4 חודשים ולהחליף אותם פעם בשנה-שנה וחצי, להחליף צלחות מידי שנתיים-שלוש, להחליף רדיאטור ומצבר כשצריך, לבדוק פלאנצ' מידי פעם, לבדוק צינורות מים.
שמנים? פלגים? ממש לא צריך להחליף כל 10-15 אלף ק"מ.
אבל כל אחד יעשה מה שהוא חושב כנכון ומתאים.

asafk
18-08-15, 16:54
הוראות היצרן הן החלפת שמן כל, נגיד, 15000 קמ. אני מבין שאם היית עושה אנליזת שמן ויודע שהוא עדיין תקין, יכולת לקבוע שהשמן עדיין טוב גם אחרי זה.
אבל בלי לפגוע או לזלזל, קביעה בעלמא שהחלפת שמן באינטרוול כפול ממה שקבע היצרן היא בסדר- נראית לי לא רק לא מבוססת אלא אפילו לא חברית כלפי מי שיקנה ממך את הרכב ומניח שכיוון שהוא מאדם פרטי הוא טופל כמומלץ.
ואגב.... החלפת שמן ומסנן כל שנה או 15000 קמ (לשמן חצי סינטטי) היא קריטית לתקינות המנוע לאורך זמן. לא סתם זה מרווח הטיפולים המומלץ.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
18-08-15, 17:37
יוסי, בתור אחד שהעביר כבר עשרות דגימות שמן מנוע לבדיקות מעבדה וראה מה קורה לשמן ולמנועים בתדירויות טיפולים שונות , אני טוען שאתה טועה ברמה הטכנית, למרות שמסחרית זה הצליח לך הפעם.

אבל זה לא נושא הדיון. מה שאני כן לוקח מדבריך זה התמזגות עם מה שכתבתי: לא מקבלים במכירה את הכסף שמושקע בטיפולים יקרים יותר.

יש אחוז קטן מאוד של קונים (כמוני) שיחפור בחשבוניות הטיפולים וירצה לראות מי טיפל ואיך ובמה טיפל, אבל יש אחוז גבוה בהרבה של קונים שזה לא מעניין אותו, גם אם הוא טופל בעזה תחתית או ב**** השכרת רכב.

יוסי בר צבי
18-08-15, 18:16
......אבל בלי לפגוע או לזלזל, קביעה בעלמא שהחלפת שמן באינטרוול כפול ממה שקבע היצרן היא בסדר- נראית לי לא רק לא מבוססת אלא אפילו לא חברית כלפי מי שיקנה ממך את הרכב ומניח .......
אסף.

תנוח דעתך אסף, עשינו זיכרון דברים עם סעיף גילוי נאות ובו צוינה דרך הטיפול ברכב ותדירויותיו.
וצודק חנן בכותבו שדרך הטיפול ברכב אינה הנושא כי אם שאין מקבלים במכירה את הכסף שמושקע בטיפולים יקרים יותר ובכך אסיים את תרומתי בנושא הנדון.

asafk
18-08-15, 19:43
בזה אני מסכים. הטיפול המינימלי ההכרחי בהחלט משתלם אם מוכרים את הרכב בזמן.

אסף.

IlanG
18-08-15, 19:59
אז שלב המסקנות......
כסף שמושקע ברכב מבחינת טיפולים לא ישוקף במעמד מכירת הרכב ולא יעלה את סחירותו.
ולכן:
עדיף להשקיע כמה שפחות עד למינימום האפשרי ( תחזוקת שבר ), לשמור חיצונית על הרכב ( מכות שריטות תאונות - כי זה מה שמעניין את הישראלי הפשוט) ,למכור אחרי מקסימום 6 או 7 שנים ו"בהצלחה" לזה שיקנה את הרכב ממני .

חנן-ג'יפולוג
18-08-15, 20:03
המסקנה נכונה, אולי, רק לנושא הכספי במעמד המכירה.

היא בוודאי לא תקפה לתקופת החיים עם הרכב וכאן יש הרבה על מה לדון איך כדאי לטפל והיכן, אבל זאת לא היתה השאלה המקורית.

יואב פולס
18-08-15, 20:25
יוסי אל תיעלב,
אם אני אי פעם אבוא לקנות ממך רכב, תזכיר לי את הפוסט הזה, כי ממך לא ארצה לקנות רכב משומש.
בשביל רכב ברמת התחזוקה הירודה שאתה מציג אפשר כבר ללכת לחברות הליסינג.

יוסי בר צבי
18-08-15, 20:43
יוסי אל תיעלב,
אם אני אי פעם אבוא לקנות ממך רכב, תזכיר לי את הפוסט הזה, כי ממך לא ארצה לקנות רכב משומש.

חחחח...יואב, אני ממש לא נעלב.
אני קצת חושש בשבילך שכשתבוא לקנות ממני את הרכב תתלהב מאוד ואז תעמוד בפני הדילמה כי תראה פער גדול בין מה שעיניך יראו ובין הנתונים שביקשת שאציג לך, יכול להיות שלבסוף תבחר כן לקנות את הרכב, למרות הנתונים.
אבל הסר חשש. הסיכוי נמוך ולו בגלל שאנחנו נוטים להחזיק רכבים הרבה מאוד שנים - גם הטוסון נמכרה אחרי 8-9 שנים (בעולם גורטים בכלל רכב כזה) ורק בגלל הזדמנות מיוחדת לקנות אי איקס 2013 מיד ראשונה עם 8000 ק"מ בפחות מ-120 א"ש...

ניר ל
21-08-15, 02:54
אנחנו מחזיקים קורולה 2006 מיום עלייתה לכביש. טופלה עד תום האחריות במוסך יבואן בזמנו ברחובות, הוחלפו בלמים כל טיפול 30 אלף גם אם נסע הרבה פחות, כאן כבר חשדתי...
אבל נתתי להנות מהספק. אח״כ התחלתי לטפל בעצמי, פילטרים מקוריים ואפילו שמן של טויוטה, קניתי בלמים לטיפול 30, הפלא ופלא - הסתבר שהרפידות היו עם בלאי מזערי והצלחות במצב חדש... כעבור 90 אלף ק״מ פשוט נמאס לי לראות את החלפים במחסן והחלפתי את הכל למרות שהרפידות לא היו קרובות לסוף חייהן.
את המצתים, נוזלי הקירור והבלמים אין לי דרך לדעת את אכן מחליפים בטיפולים לכן מעדיף בעבודה עצמית או להיות נוכח במוסך כללי בזמן הביצוע, הטיפול מאפשר גם בחינה מדוקדקת לאיתור נזילות ובלאי אחר. אין כאן עניין מסחרי , אלא עניין לשמור על אמינות הרכב שאכן ב 10 שנים לא איכזב אפילו פעם אחת.
לשאלתך - היום ניגשנו לבדוק רכב חדש בטויוטה והציעו לנו טרייד אין, המחירון 34.5 , בטרייד הציעו לנו 28.5 ונאמר לנו שאם היה מטופל אצל הסוכנות עד היום היה מוכן לשלם 30 ( כי הם נותנים אחריות מסויימת לרכב משומש שהם מוכרים ואם אין לו תיעוד אז הסיכון מבחינתו גדול יותר). הרכב ימכר באופן פרטי ללא קשר ואשמח לעדכן בכמה ולמה, אבל עד אז אני כבר יכול לציין שאת ה 1500₪ הנוספים שהייתי מקבל במקרה הטוב ממחלקת הטרייד אין , חסכתי כבר מספר פעמים.

ד ו ר ו ן
21-08-15, 12:04
קניתי רכב מליסינג, עם קמ סביר והיסטוריית טיפולים מלאה, כולל שם המוסך בו בוצעו הטיפולים, ולאחר בדיקה במכון שאני בחרתי.
בדקנו את הרכב גם במוסך היבואן, הרכב היה במצב מעולה.
מאז עברו כמה וכמה שנים, לא היו הפתעות.
אחרי קנו כמה חברים מאותו המגרש-כולם מרוצים.

כמו בהרבה דברים, לדעתי הסטיגמה של ״נבלות ליסינג״ תלויה ממי אתה קונה, ומצב רכב ספציפי.

ד ו ר ו ן
21-08-15, 13:26
החלפתי שמנים במוסך פעם ב-30-35 אלף ק"מ. (6 פעמים בזמן שהרכב היה אצלי)
לא החלפתי שרשרת טיימינג מעולם.
לא החלפתי פלגים מעולם.
לא החלפתי שמן גיר מעולם. (המוסך שלי מסרב להחליפו)
ועוד ועוד....
הרכב נלקח לבדיקה במכון בדיקה וגם נבדק ע"י מכונאי ופחח, (חברים של הקונה) ויצא תקין לגמרי.
.[/B]
הדבר היחיד מהגילוי הנאות להתרחק מהרכבים שלך כאופציה לרכב משומש, היא החיזוק לטענה הרווחת שמכוני בדיקה שווים להורדה במחיר וזהו.

הטענות שלך מחזקות מאד את החשיבות של לדעת ממי קונים רכב, או ממישהו שמטפל לבד בצורה נאותה, ואתה יכול לסמוך על זה שהוא אכן ביצע את הטיפולים, או לחילופין, מה"הדיוט הסטנדרטי" שאכן טיפל ברכב במוסך מוסדר כלשהו, ושמר היסטוריית טיפולים.

כל זה כדי להימנע מליפול על רכבים מוזנחים מכנית כמו זה שמכרת.
זה שסיפרת למוכר ההדיוט את הסיפור, לא אומר שהוא הבין את המשמעויות- הוא הלך לשמוע מה יש למכון בדיקה היה להגיד, ואת הדיעה הרווחת עליהם אתה בטח מכיר.

אישית, מכרתי רכב משומש, כשפרטתי מה נדרש לסדר מכנית ברכב, הקונה רצה גם מכון, ולא לגמרי להפתעתי, המכון לא עלה על רוב מה שאני מיוזמתי סיפרתי למוכר.
זה רק גרם לו לרצות את הרכב יותר..

אתה אמנם "הרווחת, אבל זה שאחריו יחטוף את הזובור המצטבר.

יש חלקים שמרווח הטיפול שלהם התארך מאד עם השנים, כמו פלגים לדוג', אבל טיימינג זה משהו שהורס מנוע.
שמן, זה הלב של המערכת, וגם יצרני השמן עצמם אומרים שאורך החיים שלו קצוב מרגע פתיחת המיכל- שים לב, לא מתחילת השימוש, אלא כבר מפתיחת המיכל.
וכלל האצבע שהם נותנים הוא חצי שנה, לשמן שנכנס למנוע, גם אם עמד ללא פעילות.
אז אתה מעיד על זה ששנים נסעת עם נוזל דמוי שמן במנוע, ואולי לך זה הצליח, אבל אחריך המבול.

amit1
21-08-15, 13:32
הדבר היחיד מהגילוי הנאות להתרחק מהרכבים שלך כאופציה לרכב משומש, היא החיזוק לטענה הרווחת שמכוני בדיקה שווים להורדה במחיר וזהו.

הטענות שלך מחזקות מאד את החשיבות של לדעת ממי קונים רכב, או ממישהו שמטפל לבד בצורה נאותה, ואתה יכול לסמוך על זה שהוא אכן ביצע את הטיפולים, או לחילופין, מה"הדיוט הסטנדרטי" שאכן טיפל ברכב במוסך מוסדר כלשהו, ושמר היסטוריית טיפולים.

כל זה כדי להימנע מליפול על רכבים מוזנחים מכנית כמו זה שמכרת.
זה שסיפרת למוכר ההדיוט את הסיפור, לא אומר שהוא הבין את המשמעויות- הוא הלך לשמוע מה יש למכון בדיקה היה להגיד, ואת הדיעה הרווחת עליהם אתה בטח מכיר.

אישית, מכרתי רכב משומש, כשפרטתי מה נדרש לסדר מכנית ברכב, הקונה רצה גם מכון, ולא לגמרי להפתעתי, המכון לא עלה על רוב מה שאני מיוזמתי סיפרתי למוכר.
זה רק גרם לו לרצות את הרכב יותר..

אתה אמנם "הרווחת, אבל זה שאחריו יחטוף את הזובור המצטבר.

יש חלקים שמרווח הטיפול שלהם התארך מאד עם השנים, כמו פלגים לדוג', אבל טיימינג זה משהו שהורס מנוע.
שמן, זה הלב של המערכת, וגם יצרני השמן עצמם אומרים שאורך החיים שלו קצוב מרגע פתיחת המיכל- שים לב, לא מתחילת השימוש, אלא כבר מפתיחת המיכל.
וכלל האצבע שהם נותנים הוא חצי שנה, לשמן שנכנס למנוע, גם אם עמד ללא פעילות.
אז אתה מעיד על זה ששנים נסעת עם נוזל דמוי שמן במנוע, ואולי לך זה הצליח, אבל אחריך המבול.
אמת מזוקקת.

-->