PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג׳רו דור ראשון - שאלות

ishc
18-08-15, 21:49
בחיפושי אחר רכב זיהיתי פאג׳רו 2.8 שנראה לי כמועמד פוטנציאלי.
הרכב עבר כמות מכובדת של 370 אלף קילומטרים אך בהיסטוריית הטיפולים מופיע שהולך מנוע ב315. הרכב מטופל כל חייו במוסך מורשה (אוטורן ברעננה) וסה״כ נראה טוב לגילו ושמור.
זיהיתי מס׳ דברים הדורשים התייחסות כמו בושינגים יבשים בחלקם, מערכת קירור שנראית תקינה אבל בגלל עדינות המנועים האלו לחום אני לוקח בחשבון ריענון שלה, הזעה קלה ממחזיר שמן בסרן האחורי והזעה כל שהיא בחלקו התחתון של המנוע.
מישהו יודע להעריך עלויות חלקים בלבד של הדברים הנ״ל מכיוון שאחד הדברים השליליים שאני שומע על פאג׳רו הוא עלות חלקי החילוף.
תודה

ukiuki
19-08-15, 10:59
אתה בטוח שזה דור ראשון?
ממה שאה מתאר זה פאג'רו דור 2 או כמו שאנחנו מכנים אותו Q
דור ראשון יוצר בשנות ה 80. תוכל לראות אותו גם כיונדאי גלופר.

opl
19-08-15, 11:34
2.8 זה דור שני. דור ראשון נראה אחרת מהגלופר.

לא ברור מה הכוונה הכוונה ל"הלך מנוע" אין פירוט? או עלות?
יש ללא מעט מאיתנו הזעה בין המנוע לגיר... מה צבע המים? האם בהיסטוריה יש איזכור לרדיאוטר?
ראש מנוע אם הולך זה סיפור של 5-6 אלף וראש תחליפי לראב ספרדי. אם הולך מנוע זה כבר 20-25 אלף לשיפוץ. יש מנועים מפירוק אבל ברוב המקרים מדובר בנבלות שכאילו יש להם רק 40 אלף קמ עליהם. אם הגעת לרמה שאתה מזהה בויישנגים סדוקים אז כנראה שכבר עברת על הכל.

נדב ש.
19-08-15, 11:53
צחי אתה בטח מבין שהכלי בן 15 או יותר,
בהתאם לכך גם שאר המכלולים, בוקסות לסרן קידמי ממה שזכור לי יקרות מאוד ויש רק מקורי, לדעתי כנ"ל בושינגים.
כשמצויין בהיסטוריה שהוחלף מנוע לא מצויין החלפה/ניקוי של רדיאטור ומערכת קירור? כנ"ל לגבי ההזעה בין הגיר למנוע, לא נישמע לי הגיוני שאם החליפו מנוע אז אחרי 50k סה"כ תהיה הזעה שם...
בהנחה שזה רק התחיל, הזעה ממחזיר שמן בסרן אחורי יכולה להיות מנשם סתום או אפילו מייסב שחוק, צריך לבדוק.
מה לגבי משאבת הזרקה? לא זולה...

opl, שיפוץ למנוע 25k? אני בזמנו(לפני 7 שנים בערך) החלפתי מנוע במורשה יבואן למנוע חדש בניילון, הגיע סגור בלוק עם ראש, עלה 21 לפני מע"מ והנחה,(כן הייתי שרוט, ואולי עדיין כזה :-) ) , אתה יודע איך זה מתחיל אתה לא יודע איך זה יגמר... בסוף יצאתי עם חשבונית במחיר הרכב או יותר...

ishc
19-08-15, 12:42
הרכב טופל כל חייו במוסך מורשה ויש תיעוד בין השאר לשיפוץ משאבת סולר והחלפת מזרקים כנל לגבי החלפת ראש. לאוטו יש קילומטראז׳ מכובד אבל באמת נראה שמור ומטופל באדיקות. בגדול נראה לי שאני סוגר, מחיר לעומת תרומה נראה לי כמו רכישה מוצלחת.

shmulikbg
19-08-15, 12:51
בהצלחה...ו..תמונות בהקדם...:)

נדב ש.
19-08-15, 12:58
נישמע טוב, בהצלחה!

opl
19-08-15, 12:58
נסעת ברכב? בדקת את כול מצבי הידית והנעילות? עברת בין כל ההילוכים?

לך תמצא היום מציאה כזו, מנוע חדש מיבואן, ב21 אלף הייתי קונה בכיף.

ukiuki
19-08-15, 12:59
אם ההזעה הקלה במנוע לא הופכת לטיפות לאחר שהרכב עבד מעט לא הייתי מתרגש מזה.
לגבי ההזעה בסרן האחורי, כאן הייתי נוקט משנה זהירות. יכול להיות שמדובר בסימני נזילה שהפסיקה כי השמן בביצה אזל.
ממליץ לך לבדוק שמן בביצה. אם חסר הרבה שמן, רוקן את היתרה ובדוק שבבים על המגנט של פקק הריקון.
בדוק תפקוד דיפרנציאל.
תרים גלגלים אחוריים, גיר בניוטרל, סובב גלגל אחד ושים לב שהגלגל השני מסתובב בכיוון ההפוך.
בנוסף קח את הגיפ לסיבוב ובדוק שהנעילה האחורית משתלבת.

ishc
19-08-15, 13:04
הנעילה האחורית נבדקה ועובדת ובמידה וירכש על ידי הרכב יכנס ליישור קו לטפל בכל הדברים שאני ראיתי ובכלל.

נדב ש.
19-08-15, 13:22
לך תמצא היום מציאה כזו, מנוע חדש מיבואן, ב21 אלף הייתי קונה בכיף.

בזמנו הגעתי ליבואן עצמו שמייבא את המנועים החדשים עבור החברות, מונהייט זה שמו, הציע לי אפילו להגיע אליו להתקנה, אבל בחרתי במוסך יבואן שקרוב אליי כי תמיד אחרי עבודה כזאת יש עוד כל מיני דברים לחזק ולסדר ולא התחשק לי לרוץ עד לת"א בשביל זה.
http://www.d.co.il/11436760/28050/

opl
19-08-15, 14:44
אם יש הסטוריית טיפולים מסודרת במוסך אמין ומצויין שהרכב עבר הילפות נוזלים ושעוד יש זמן עד להחלפה הבאה הייתי מוותר על ישור קו מאסיבי ובודק צבע ומפלסים. אבל זה זוטות...

opl
19-08-15, 14:45
אני לא מחפש מנוע... אבל קשה לי להאמין שהמנוע הזה עדיין בייצור.

cgp
19-08-15, 15:11
זה קצת מצחיק ,לא הגבתי לפוסט הראשון עם המיליון תגובות בקשר להיילקס.
רציתי פשוט לכתוב לך קח פאגרו ארוך, אבל ראיתי שאתה בכיוון. אז נתתי לך להתבשל,מה שנקרא.
יש לך מזל שירדת מהזבל הזה( היילקס).לפני שיקצפו עלי כמובן בהתחשב ליחס עלות תועלת, כן כן אני יודע שעם מיליון שיפורים הוא יוכל לטפס איזה סלע, אז מה? כל היתר..... בקיצור לצרכים שלך ולכל צורך אנושי
אין מה להשוות. תהנה!
ולשאלתך בוקסות שמוקסות לא מעניין, אני מוכן לחתום על זה בכל רכב משומש שזו תהיה הבעיה.

yaronaver
19-08-15, 21:00
דור שני כמובן. יש גם דור ראשון בארץ כנראה יבוא אישי (אחד יצא לי לראות בפעולה, לבן שמור ויפיפה)

לא הבנתי את ההערה על הבושינגים, ובאופן כללי זה רכב בן 15 שעדיין "עושה את העבודה".
ברור שיהיו ליקויים פה ושם, אבל אם הוא בסה"כ נראה ומרגיש שמור, עונה לך על הדרישות, ואתה מתחבר - קח אותו לבדיקה רצינית יותר ותמשיך משם...
ברמות מחירים האלו לא נראה לי שיש הרבה אלטרנטיבות...

בהצלחה.

נ.ב - לגבי חלקי חילוף - תזמין מחול.

-->