PDA

צפייה בגרסה מלאה : מינימום שמן לבדיקת קומפרסיה במנוע

lizard
20-08-15, 16:01
יש לי מנוע v8 שאני רוצה לעשות לו בדיקת קומפרסיה. מהי כמות השמן המינימאלית שאםשר לשים? כרגע המנוע יבש.
אני מניח שיהיו לא מעט סטרטרים כדי לבדוק את כל הצילינדרים.

תודה

tooshey
20-08-15, 16:09
בדיקת קומפרסיה ולחץ הפוך עושים על מנוע חם אחרי שהרצת אותו והגיע לטמפרטורת עבודה.
הבדיקה מתבצעת מיידית לאחר דימום.

בדיקה על מנוע קר תתן לך תוצאות לא נכונות.

אם אין לך יכולת להניע את המנוע ואתה מתעקש רק לתת סטרטר ולבדוק קומפרסיה, הייתי שם שמן לפחות לפי המפלס התחתון במדיד.

בברכה,טושי

lizard
20-08-15, 19:56
בדיקת קומפרסיה ולחץ הפוך עושים על מנוע חם אחרי שהרצת אותו והגיע לטמפרטורת עבודה.
הבדיקה מתבצעת מיידית לאחר דימום.

בדיקה על מנוע קר תתן לך תוצאות לא נכונות.

אם אין לך יכולת להניע את המנוע ואתה מתעקש רק לתת סטרטר ולבדוק קומפרסיה, הייתי שם שמן לפחות לפי המפלס התחתון במדיד.

בברכה,טושי

אוקי תודה.
אז אתה אומר שזה לא יתן כלום? שום אינדקציה? אני פשוט רוצה לדעת אם אני צריך אוברול או לא.

rob
21-08-15, 06:33
אם המנוע נמצא מחוץ לרכב אז המדד הטוב ביותר יהיה לפרק ראשים ולמדוד בלאי בצילינדרים. מצד שני אם הכל בסדר אז לפני ההרכבה מחדש תאלץ לקנות אטמי ראש חדשים ועדיף גם אטמים חדשים לסעפת יניקה.

lizard
21-08-15, 07:03
הייתי ממש רוצה להמנע מזה. אם הברירה היא לפרק או להניע אז אני אשנה את הסדר עבודה ואקדם את הרכבת מערכת ההזרקה.

בהחלפת סעפת יניקה אפשר להסתפק, לבנתיים , בסיליקון אדום או שחובה אטם ?

rob
21-08-15, 08:24
אפשר לסגור את כל המנוע עם סיליקון שקוף (כזה ששמים באמבטיה) הכל שאלה לאן אתה מכוון?!

lizard
21-08-15, 10:48
אני מתכוון לסיליקון ייעודי.
אני לא רוצה לקנות אטמים ובעוד כמה חודשים לזרוק אותם כי המנוע יעבור אוברול. כרגע אני אסיים את הצמת התנעה ואחרי זה אתחיל לעבוד על ההזרקה. זה אומר להחליף סעפת (כרגע קרבורטור וג'יפה רצינית) אבל בכל מקרה אפרק את הסעפת לאחר מכן בשביל ניקוי המנוע ואוברול אם אצטרך.

rob
21-08-15, 13:23
אני לא מצליח להבין, מה המטרה הסופית?
נסה אולי לתת תמונה מלאה של כל הפרויקט/תוכנית ואז יהיה לי הרבה יותר קל לתת עצות/תובנות הרבה יותר ממוקדות ומתאימות למצב שלך.

אם אתה שואל אותי, בנייה של מנוע מתחילה דווקא בהגדרת התוצאה ומכאן נגזרים כל החלקים והתהליכים.
אין באמת קיצורי דרך אחרת לא תגיע למטרה שהגדרת.
אין כאן קסם, רק הבנה של איך המנוע עובד והתמדה.

lizard
21-08-15, 14:06
אין מטרה סופית כי אין לזה סוף :-)
יש לי מנוע שאני לא יודע מה המצב שלו. אני מנסה לברר. יש לי קיט בדיקת קומפרסיה אבל לא ידעתי שצריך לעשות אותה על מנוע חם. זה אומר שצריך להניע.
יש לי סעפת יניקה שאני רוצה לשים על המנוע במקום הקיימת. העניין הוא שאחרי שאניע ואבדוק קומפרסיה אני רוצה לנקות אותו יסודי במקרה הטוב ואוברול במקרה הרע. בכל מקרה, הסעפת תפורק. אני לא רוצה לקנות אטמים רק בשביל בדיקת קומפרסיה.

ukiuki
21-08-15, 14:28
מה שאתה יכול לעשות זה לבדוק את הרינגים על ידי נפט. בוכנות במצב טוב יחזיקו אותו במשך מספר ימים. כמו כן יתן לך אינדיקציה להבדלים בין הבוכנות.
את הנפט תכניס כמובן דרך הפלגים.

rob
21-08-15, 16:13
אני חושב שאני מתחיל להבין, יש לך מנוע ואתה רוצה לשחק איתו - מגניב!
אני בעד, אפשר ללמוד המון מפירוק והרכבה.

lizard
21-08-15, 16:19
אני רוצה להשמיש אותו לבאגי שלי אבל אין לי חמישים אלף לשים עליו את מה שאני רוצה. אז אני מתחיל בקטן ובתור התחלה אני מעוניין לדעת אם הוא חייב אוברול. שים לב, חייב. כלומר, גם אם הוא במצב לא מזהיר, לא בטוח שאעשה לו אוברול. מצד שני הוא עדיין צריך לסחוב את הבאגי (כבדה) ואם הוא גמור אז אני אמצא מנוע אחר לבנתיים.

lizard
21-08-15, 16:24
מה שאתה יכול לעשות זה לבדוק את הרינגים על ידי נפט. בוכנות במצב טוב יחזיקו אותו במשך מספר ימים. כמו כן יתן לך אינדיקציה להבדלים בין הבוכנות.
את הנפט תכניס כמובן דרך הפלגים.
זה לא יהרוס דברים? איך אני בודק את המפלס? ומאיפה בכלל משיגים נפט היום?

shmulikbg
21-08-15, 17:21
מיכה,
תבצע בדיקת נפילת לחץ. אמנם, כמו שטושי אמר, היא אמורה להתבצע במנוע
שהגיע לטמפ' עבודה, אבל מאחר ואתה לא יכול להביא אותו למצב הזה, תבצע
אותה בכל זאת, משתי סיבות:
זה יתן לך בכל זאת מושג כללי על מצב המנוע.
זה יתן לך מידע די מדויק על הפערים בין הצילינדרים.

במידה ותראה שהמצב די דומה בין הצילינדרים, ותיתן לנו מידע על התוצאות, אפשר יהיה להתקדם.
לשאלתך, עם סיליקון למנועים, שכבה דקה וטובה, אתה יכול להשתמש באופן זמני לסעפת יניקה.

lizard
21-08-15, 19:02
אחלה תודה. מצב כללי על המנוע זה מה שאני רוצה לדעת.

ukiuki
21-08-15, 20:02
זה לא יהרוס דברים? איך אני בודק את המפלס? ומאיפה בכלל משיגים נפט היום?
זה לא יהרוס שום דבר, זו בדיקה מקובלת. בעיקרון אם אתה שם נפט ואחרי כ 12 שעות עדיין מוצא שם נפט (גם אם מעט) הבוכנה / רינגים בסדר.
בגלל שזה מנוע V תן לו הטיה הצידה ובדוק צד אחד, אחר כך תבצע את זה לצד השני.
תמחלא את תא הבעירה עד הסוף (עד לפתח הפלג ולמחרת תכניס לשם רצועת סמרטוט ותבדוק אם יוצאת רטובה.
נפט קונים בתחנת דלק.

lizard
24-08-15, 11:15
סוף דבר, המנוע חייב אוברול. בתקופה הקרובה אפרק אותו לגורמים ואשלח את הגוף והראשים לבדיקה ושיפוץ.
הבוכנות והסליבים גמורים. למרות שמאוד השתדלתי, הייתה חדירת מים לצילינדרים.

rob
24-08-15, 20:54
חדירת מים לצילינדרים זה ממש לא סוף העולם.
אין ספק שיהיה צורך לפרק על מנת לאמוד את הנזקים, אבל אין שום חובה לחרוט את הבלוק ולהחליף את הבוכנות.

וכהערת אגב, אם הגעת למצב שצריך סליב, לדעתי כבר יהיה זול יותר לחפש "חדש".

lizard
25-08-15, 00:12
אין סליבים, פשוט לא ידעתי איך לתאר את הצילינדר, רק אחר כך חשבתי על...צילינדר. פחח. בכל מקרה, רק צד אחד חטף מים, אני אשלח לבדיקה ושיפוץ.

-->