PDA

צפייה בגרסה מלאה : יונדאי טראקאן או ניסאן פאתפיינדר

eliron56
22-08-15, 23:36
אני מעוניין לרכוש רכב שטח שישמש אותי ביום יום בפקקים של גוש דן ובסופי שבוע לצאת משפחה 5 נפשות לטיול שטח (קל עד בינוני, בלי לשבור סלעים).

חשבתי על שתי אפשרויות: יונדאי טראקאן שנתונים 2005-2007 דיזל עם 165 כ״ס.

או ניסאן פאתפיינדר שנתונים 2006/7 דיזל.

הניסאן עולה בין 15 ל 20 אלף שקל יותר, אבל יש לה 4 כוכבי ריסוק (ליונדאי אין מבחן ריסוק), 6 כריות אויר (ליונדאי רק 2) ומערכת בקרת יציבות (שביונדאי אין בכלל).

מי מבניהן נוחה בכביש, עבירה יותר בשטח (שתיהן מרגישות לי נמוכות) ואיזה בעיות עיקריות יש בכל אחד מהדגמים שציינתי.

אשמח לשמוע על עוד דגם דומה.
שבוע טוב

שחר גרינברג
23-08-15, 19:00
לפי דעתי שתיהן די ביינוניות - בשטח לא הייתי נוגע בשתייהן אני הייתי ממליץ לך גראנד ויטרה 4 דלתות יש לך הילוך כוח וברגע שתתקין מיגון ותגביהה יש לך רכב שטח שיכול לעבור הרבה לגביי כוכבי ריסוק וכדומה אין לי מושג למרות שיש לי גראנד 2 דלתות

RTK
23-08-15, 19:25
אני כבר מעל 8 שנים על טראקן.
יש הילוך כח, 4X4 ונעילת דיפרנציאל (החלקה).
הרכב אמין מאוד! יש קצת בעיות חשמל זניחות כמו נורות שנשרפות וכדומה.
ובשטח הוא אחלה (רצוי מאוד הגבהה 2", קפיצים, בולמים, ומיגון תחתון). לא עשיתי איתו אקסטרים אלא טיולי מדבר פשוטים יחסית. יתרון נוסף שיש המון מקום...

בקיצור, אני ממליץ מאוד!

asafk
23-08-15, 20:55
לפי דעתי שתיהן די ביינוניות - בשטח לא הייתי נוגע בשתייהן אני הייתי ממליץ לך גראנד ויטרה 4 דלתות יש לך הילוך כוח וברגע שתתקין מיגון ותגביהה יש לך רכב שטח שיכול לעבור הרבה לגביי כוכבי ריסוק וכדומה אין לי מושג למרות שיש לי גראנד 2 דלתות
שחר, בהשוואה לגראנד ויטרה שניהם עם צמיגים גדולים יותר, מרווח גחון גדול יותר ואלו שני מדדי השטח החשובים.
בנוסף לטרקאן סרן חי מאחור.
שניהם בנויים טוב, לשניהם שוק שיפורים סביר. פתפיינדר בנוי קצת יותר מוכן לשטח ומרגיש גם כמשומש איכותי יותר מטרקאן.
לטעמי עם הניסאן אפשר להנות יותר, גם בשטח הביצועים שלו כנראה עדיפים, אבל זה לגמרי טעם אישי.
אישית הייתי בוחר בניסאן. אבל בעלי טרקאנים עם שיפורים אלמנטריים - הגבהה קלה ומיגונים - מטיילים בלי רגשי נחיתות ברוב המסלולים.
גם פתפיינדר עם הגבהה קלה ומיגונים יטייל בלי בעיה עם מתחריו בסגמנט.
עוד דבר אחד לגבי טראקאן זה שיש טענה שהמנוע רגיש סביב נושא מערכת הקירור ובמיוחד בגרסה האוטומטית. לדעתי זה תלוי מאוד בשגרת הטיפולים שלו ואחזקה מונעת נכונה.

אסף.

שחר גרינברג
24-08-15, 18:34
אסף רק משיטות בפורום אני יודע שאתה בעל ידע רב אז אני שמח ללמוד משהו חדש אישית אחרי נסיעה בטראקאן (גם בשטח וגם בכביש) לא אהבתי אותו אבל זו דעתי לגביי הפת'פיינדר אני לא מכיר כול כך טוב

asafk
24-08-15, 20:37
גם אני לא מת עליו.... אבל הוא אופציה עם יכולות שטח בסיסיות לא רעות ועם פוטנציאל שיפורים.

אסף.

nirs
24-08-15, 22:26
פתפיינדר בנוי קצת יותר מוכן לשטח ומרגיש גם כמשומש איכותי יותר מטרקאן.
לטעמי עם הניסאן אפשר להנות יותר, גם בשטח הביצועים שלו כנראה עדיפים, אבל זה לגמרי טעם אישי.
אסף.

מניסיוני עם 2 הרכבים, הטראקן עולה על הפתפיינדר בשטח, כמעט בכל פרמטר (אולי בנהיגת שבילים יש לניסאן יתרון).
אם זאת, שאף אחד לא יתבלבל, 2 הרכבים אינם מתברכים ביכולות שטח מיוחדות.
אציין כי יכולות בכביש לא ממש מעניינות אותי (וכנראה ששם יש לניסאן יתרון).

LIRON5721
24-08-15, 23:58
לפי מה שאני יודע לגבי הטראקן אי אפשר להגביה אותו הרבה.

נדב ש.
25-08-15, 09:32
לפי מה שאני יודע לגבי הטראקן אי אפשר להגביה אותו הרבה.
2" הגבהה זה המקסימום בלי לשנות עוד דברים מסביב.
אפילו שיש לו סרן חי מאחור המהלך מתלה שלו שואף למינימום...
מוגבל החלקה שכניראה בק"מ שמצויים כבר לא עובד כמו שצריך, אבל עם נעילה אחורית כשיפור(arb) הדברים משתנים.
מערכת שילוב 4x4 ע"י כפתור חשמלי וואקום עם דיאפרגמה שלפעמים עושה בעיות קצת ומשאירה אותך בשטח בלי יכולת שילוב.

את הפתפיינדר אני פחות מכיר(יש לשכן), אבל ניתקלתי בו פעם בעשוש והוא עושה עבודה יפה לדעתי, הגבהה קלה ומיגון עושים את ההבדל, החיסרון העיקרי שזה קרסו והחלקים וטיפולים יקרים...

dice2
25-08-15, 10:49
במקור הפתפיינר מאוד קשיח ברמה לא נעימה.
יתרון בכביש, חיסרון בשטח

בועז

-->