PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות בנושא פורמולה סופה למי שהשתתף\יודעי דבר בבנית רכב כזה

יוסי56
24-08-15, 16:00
שלום,במסגרת לימודי הנדסה אני עושה פרוייקט גמר של הסבת סופה "סטנדרטית" לסופה שתעמוד בכל הדרישות לפי תקן פורמולה סופה ותקני הבטיחות של הספורט המוטורי.(כמובן שהפרוייקט "על הנייר" ויכלול חישובים ואנליזות)

כמה שאלות שנתקלתי בהן:

1.איזה מערכת מתלים (סט-אפ) מומלצת לסוג תחרות כזאת?האם קפיצים בגובה מקורי?קבוע קפיץ זהה?וכנ'ל לגבי בולמים?האם עם מיכלי גז ואם כן אשמח לדעת איך לבחור בצורה הנכונה (אם יש איזה חישוב או דרך לדעת מה מומלץ לרכב קצר פתוח שנועד ל"גיהוצים").

2.מה השיקול בבחירת סוג כלוב התהפכות?בתקנון יש 3 תצורות האם יש הבדל בינהם? בכל זאת זה נראה דומה אך סידור הקשת הקדמית והאחורית שונה,איך לדעת מה לבחור?

3.האם נדרשים חיזוקים לסרן קדמי או אחורי? (דנה 30 ו 60 )זהו בנתים אשמח לכל שביב מידע שיכול לעזור

תודה רבה

lizard
24-08-15, 18:18
עדיין יש בכלל את בקטגוריה הזו? בכל מקרה ממה שאני זוכר תצורת המתלים היא המקורית

יוסי56
24-08-15, 19:30
לא מתחרים אבל עדין...
מקורית כן אבל ידוע לי שעשו שינויים על מנת שהרכב יסע יותר טוב ו"יגהץ" רציתי לדעת איך אפשר לבחור בצורה אופטימלית מתלים (קפיצים ובולמים) לכך

אלון_ק
24-08-15, 21:10
אתה יכול לעשות עבודת גמר על מערכת המתלים לבדה. אני עשיתי את שלי על מערכת המתלים של הקרקל של פלסן (לצערי אני מנוע מפרסומה, היא רכוש החברה).
העבודה התחלקה לשני חלקים:
1. סקר ספרות + השוואת חלופות
2. תכן לחלופה הנבחרת.

כל חלק היה סד"ג של 70-80 עמודים, ואני עדין כשאני אומר שרק גירדתי את פני השטח בתחום.

asafk
24-08-15, 21:19
יוסי, כפי שכתבתי לך בפרטי, כיוון שהתצורה קבועה מראש, מה שנשאר לך לבחור זה קפיצים ובולמים. ולא, זה לא כזה פשוט.
דבר ראשון מה מהלך המתלה הרצוי?
משם אתה לוקח בערך שליש מהמהלך שנסגר כאשר הרכב בגובה עמידה, מה שמשאיר שני שליש מהלך לסגירה. מכאן יש לך קבוע קפיץ מאוד גס.
אחרי זה אתה מחליט על תדרים רצויים למתלים. שים לב שאסור שתהיה חפיפה בין הקדמי לאחורי. התדרים משמשים לחישוב מדוייק של קבועי הקפיץ.
מקדם הריסון גם הוא פועל יוצא של התדרים וגם של קבועי הקפיץ והמסה הלא מוקפצת. יש כמה דרכים לחשב את הריסון בפתיחה ובסגירה וזה כבר פרק די קשה אבל אם הגעת עד כאן אתה כבר תבין לבד הרבה מאוד.
לאחר החישובים הופכים את המספרים לברזלים... זה כבר חלק ב.

אסף.

-->