PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה לנדקרוזר באפריקה

צ'ולו
28-08-15, 21:51
שלום לקוראים,

אפתח ואכתוב שלפני שנים הייתי פעיל בפורום האינדיאנים, היה נחמד וטוב, האינדיאני נמכר, הבורגנות ניצחה, ושנים רבות מידי רעיתי בתוצרים קוראניים, משפחתיים ומדכאים. הזמן עבר, והגעתי לאפריקה (בנושאי חקלאות), והתחלתי לנהוג בטויוטה לנד קרוזר שנת 2008, ארוכה, דיזל, ללא דיגומים או שיפורים, רק מה שהגיע מהמפעל, כלומר, הנעה אחורית קבועה, שילוב לקדמית מהיר, ושילוב נוסף להילוך כוח, אפשרות אלקטרונית לנעילת דיפרנציאל, מיגון גחון, ובזה זה נגמר.
עכשיו, יש לחזור ולציין שעד היום אני אוהד של ג'יפ, ורק מטעמי פרקטיות, נבחרה הטויוטה ולא הג'יפ (נושא של זמינות חלקי חילוף),
באפריקה (קניה), כידוע לא שמעו על האוטובאן, וגם האספלט שם לפעמים הוא רק שמועה. אבל... וזה אבל גדול,,,,הטויוטה הזאת, הרכב הזה פשוט חיה רעה (וטובה), הנסיעות שאני טוחן עם הרכב הזה, בשטחים לא שטחים, בסוואנות ובדרכים ללא סוף הן נסיעות בלתי רגילות ! גם מבחינת הטווחים, וגם מבחינת תוואי הקרקע, הדרכים המשובשות, האבנים, החולות, הקורדרוי לאורך קילומטרים, כמויות האבק הבלתי נגמרות, קילומטרים של בוץ דליל וסמיך, רק תבחר, והאוטו הזה נוסע ונוסע ונוסע, ולא איכפת לו כלום, לא חום, לא אבק פודרה (מחליף מסנן אוויר כל 5000 ק''מ), הוא פשוט נוסע, והכי יפה זה שברגע שמגיעים לכביש פחות או יותר נורמאלי, כלומר ללא המון חורים או תיקוני אספלט, הוא ממשיך לנסוע שקט כאילו בילה את כל ימיו באולם התצוגה הממוזג.
קשה לי לכתוב את המשפט הבא, אבל אני ממש לא בטוח שגראנד שירוקי מהשנה המקבילה לו היה עומד בכל תלאות הדרכים האפריקאיות האילה. בכל הסיורים והטיולים שלי לא יצא לי לפגוש ולו רכב אמריקאי אחד ! פאג'רו מידי פעם, איסוזו ממש נדיר, וטויוטות הרבה. מה לעשות, כנראה שהלנד קרוזר באמת רכב מצויין, יכולות הסיבולת שלו כנראה קרובה לאין סוף, וכל פעם אני נדהם ממנו מחדש. לפני מספר ימים חזרתי מטיול 3 ימים במסאי מארה, שמורת טבע ענקית, שהדרך אליה לא פחות מאתגרת מהטיול בתוכה. קילומטרים של דרכי קורדרוי שמפרקות כל רכב רגיל, כמויות מסחריות של אבק, אבנים, מהמורות, דרדרות אבנים, שלוליות מים ובוץ, כל מה שג'יפאי היה אוהב. ריחפתי על הקורדרוי במהירות של 85 -90 קמ''ש, הרכב בלע את הכל. הרעישות לא הורגשו, וכל תוואי הדרך פשוט נבלעו והומרו לנידנוד קל שלא החריד את מנוחתי. הגעתי לכביש, וכאמור, שקט ושלווה, אין קירקוש ולו אחד. רכב מדהים. כשאחזור לארץ בטוח שאקנה גראד שירוקי.

חן חן עבור הסבלנות, פשוט הייתי מוכרח לחלוק את החוויה הזאת עם אנשים שמבינים בזה.
שבת שלום,
צ'ולו.

MMR
28-08-15, 22:35
שלושה ימים במסאי מרה והחוויה המשמעותית שלך היא דווקא ההנאה מהלנדקרוזר ?!? מקווה שהספקת לראות את ה big migration, שלח קצת תמונות שנקנא.

בקניה נוהגים בצד הלא נכון של הכביש :) ולכן תראה מעט מאוד רכבים אמריקאים שהם בדר"כ הסבה מקומית (וזו הסבה לא פשוטה) לעומת כמה יצרנים יפניים ובעיקר טויוטה וניסאן ששולטים בשוק המקומי. אגב לא ציינת אבל יש גם המון לנדרוברים, כולל דיפנדרים ממש עתיקים 40-50 שנה שעדיין נותנים בראש...

צ'ולו
28-08-15, 23:03
כיוון שזו כבר השמורה השישית שאני מבקר, יש לי גם זמן ויכולת להינות מהרכב ולא רק מהחיות, את הנדידה זכיתי לראות, חוויה.
לגבי הלנד רוברים... נכון שיש הרבה, אבל, הדיפנדרים ברובם שחוטים לגמרי, ונמצאים בערים, היותר משוכללים דגם 3 ו 4 לא מגיעים כמעט לאזורי הספר. בגלל כל האלקטרוניקה שלהם, המוסכים כאן, וגם הרישמיים פשוט לא יודעים לטפל בהם. כך שלמעשה, יש אפשרות להתקל באיזה אחד או שניים, אז או שזו גרוטאה טוטאלית, ותמיד זה יהיה דיפנדר, או איזה ראנצ'-רובר, או דיסקו 3 או 4 כאמור, שנוסע לאט ובזהירות.
לא מצליח להעלות תמונות, אנסה מחר,
לילה טוב,

boaz avrahami
28-08-15, 23:20
הם נוהגים ב right side אז נשאר שאנחנו ב wrong side

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

MMR
28-08-15, 23:23
הם נוהגים ב right side אז נשאר שאנחנו ב wrong side

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

אם כבר העלית את זה, הם נוהגים דווקא ב LEFT SIDE = WRONG SIDE ואנחנו ב- RIGHT SIDE...

צ'ולו
29-08-15, 11:23
לא מצליח לי להעלות תמונות, אפשרי לשלוח למישהו שיעלה אותן ?

צ'ולו
29-08-15, 12:01
לא מצליח לי להעלות תמונות, אפשרי לשלוח למישהו שיעלה אותן ?

ד ו ר ו ן
29-08-15, 14:06
עוד לא כתבת איזה רכב..

לנדקרוזר זה משפחה רחבה מאד.

צ'ולו
29-08-15, 15:48
צודק !
יש לזכור שהרכבים, אם הם לא חדשים מהנילון, הרי שהם מיובאים בעיקר מיפן ומאנגליה. הבדלים ביניהם ניכרים בעיקר ברמת הגימור, כשהיפני בדרך כלל יותר מלוקק. יש גם וורסיה מקומית - אפריקאית, שאם אינני טועה, מורכבת בדרום-אפריקה, והיא מאופיינת במיכל דלק כפול מהגירסאות הרגילות, כלומר משהוא כמו 160-180 ליטר מיכל, והמנוע ( 3,0 ל') נטול טורבו, מה שמוציא הרבה מהכיף, אבל מעניק אחוזי אמינות רבים יותר, וכן טיפולים מעט פחות מורכבים, וכל הגימור הפנימי ברמה נמוכה יותר.
הרכב שלי הגיע מבריטניה, 63.000 מייל, מנוע D4D (וגם זה לא בטוח, כיוון שאין ציון כזה בצד הרכב, אבל על מכסה מנוע הרכב, על כיסוי הפלסטיק כן מצויין שהוא כזה, אז לא בדיוק ברור לי....טורבו בוודאי שיש, מסילה משותפת ? לא יודע, אבל סוחב מצויין). הדגם עצמו הוא לנד קרוזר פראדו, ומעבר לכך אין על הרכב כל סימון או אותיות אחרות...
דרך אגב, רכב פרטי כאן לא צריך, על פי חוק, לעבור טסט כל שנה. פעם אחת בחיים מספיקה לכל החיים. רכב מסחרי - כל שנה.

YOSIS 2
29-08-15, 16:07
אין על טיוטה רבותי עובדה !!!

צ'ולו
29-08-15, 16:54
צודק !
יש לזכור שהרכבים, אם הם לא חדשים מהנילון, הרי שהם מיובאים בעיקר מיפן ומאנגליה. הבדלים ביניהם ניכרים בעיקר ברמת הגימור, כשהיפני בדרך כלל יותר מלוקק. יש גם וורסיה מקומית - אפריקאית, שאם אינני טועה, מורכבת בדרום-אפריקה, והיא מאופיינת במיכל דלק כפול מהגירסאות הרגילות, כלומר משהוא כמו 160-180 ליטר מיכל, והמנוע ( 3,0 ל') נטול טורבו, מה שמוציא הרבה מהכיף, אבל מעניק אחוזי אמינות רבים יותר, וכן טיפולים מעט פחות מורכבים, וכל הגימור הפנימי ברמה נמוכה יותר.
הרכב שלי הגיע מבריטניה, 63.000 מייל, מנוע D4D (וגם זה לא בטוח, כיוון שאין ציון כזה בצד הרכב, אבל על מכסה מנוע הרכב, על כיסוי הפלסטיק כן מצויין שהוא כזה, אז לא בדיוק ברור לי....טורבו בוודאי שיש, מסילה משותפת ? לא יודע, אבל סוחב מצויין). הדגם עצמו הוא לנד קרוזר פראדו, ומעבר לכך אין על הרכב כל סימון או אותיות אחרות...
דרך אגב, רכב פרטי כאן לא צריך, על פי חוק, לעבור טסט כל שנה. פעם אחת בחיים מספיקה לכל החיים. רכב מסחרי - כל שנה.

ד ו ר ו ן
29-08-15, 17:34
ידני או אוטומטי?

צ'ולו
29-08-15, 17:47
אוטומטי לחלוטין...
הדבר היחידי ששיניתי היה הגדלת הצמיגים...

yoav
29-08-15, 17:51
אם אני לא טועה, לק 120 מ 2008 לא הגיע אלינו עם נעילת דיפרנציאלי אחורי חשמלית אלא עם מער בקרת אחיזה?

zerez
29-08-15, 17:57
נדמה לי ש מ 2003 הלנדקרוזרים הגיעו עם מערכת אלקטרונית ובלי נעילה אחורית.

צ'ולו
29-08-15, 18:16
אוטומטי לחלוטין...
הדבר היחידי ששיניתי היה הגדלת הצמיגים...

ד ו ר ו ן
29-08-15, 18:48
אתם שוכחים שאלינו הגיעו דגם וחצי מרשימת האפשרויות הארוככככההה של כל דגם בהתאם לשוק היעד.

מרכז ההפצה של טויוטה באפריקה הוא בדרא״פ, וברשימת אבזור יש הרבה דברים שלא נכנסו לאירופה ובטח לא אלינו, כולל גרסאות ״טפשות״ ומכניות.

bechoril
31-08-15, 08:17
מהמשרד הממוזג והמשעמם כל השיחה הזאת גורמת לי להרגיש שחיי מבוזבזים... טוב נו, אח צ'לו שלח לי תמונות ואפרסם אותם כאן בשבילך, לפחות בזה אתנחם. :)

[email protected]

bechoril
01-09-15, 08:29
התמונות ששלח ירון, מפרסם הפוסט:

101015101016101013101017101014

YOSIS 2
02-09-15, 07:59
שלום רב

זה רק מחזק מה שאמרתי הרכב לנד קרוזר 120 עובד בכל העולם יש אנשים שלא מרוצים אבל בכל רכב
יש תקלות ובעיות אבל בסך הכל אין כמו טיוטה נקודה !!!
יוסי

-->